Connect with us

Aktualitet

Flet astrologu Jorgo Pulla / Ja 7 nga shenjat më tërheqese të horoskopit

Published

on

Për të tërhequr dikë nuk duhet vetëm të jesh e bukur në pamjen e jashtme, por duhet të kesh edhe karizëm e shpirt të bukur. Këto janë 5 shenjat që i kanë këto aftësi dhe dallojnë nga të tjerat.

Peshorja. Të lindurit e kësaj shenje të mahnitin me sigurinë dhe humorin e tyre. Përherë ata mundohen të duken mirë në publik, madje kanë edhe një stil të veçantë. Peshoret duan të duken përherë joshëse sepse t’iu pëlqejnë të tjerëve është prioritet.

Binjakët. Inteligjenca që zotërojnë personat e kësaj shenje bën që të gjithë të tërhiqen pas tyre. Ata dinë përherë të bien në sy edhe me ngjyrat e ndezura, materialet që përzgjedhin dhe çdo detaj tjetër. Ana enigmatike është një tjetër veçori e binjakëve që tërheq vëmendjen. Personaliteti i pasur dhe i ndërlikuar bën që ata të adhurohen më tepër.

Luani. Plot dritë dhe vezullim, personat e kësaj shenje zjarri i bëjnë të gjithë të kthejnë kokën. Edhe karizma është një tipar që i bën më tërheqës. Në dashuri, luanët përdorin çdo lloj mjeti për të rënë në sy dhe për të tërhequr personin që duan. Elokuenca i bën edhe më sharmantë.

Demi. Joshja është instinktive për personat e kësaj shenje. Talenti i tyre për t’u shprehur i tërheq të gjithë. Nga ana tjetër shija e hollë i bën të adhurueshëm dhe të veçantë. Inteligjenca emocionale dhe misteri që kanë, janë gjithashtu shumë të rëndësishme për të tërhequr të tjerët.

Shigjetari. Sharmi i të lindurve të kësaj shenje qëndron tek sjellja e tyre. Ata janë përherë të disponueshëm për të ngushëlluar e për të qetësuar shpirtrat e të tjerëve. Nga ana tjetër ajo që i bën tërheqës shigjetarët është edhe bujaria.

Aktualitet

Ja cila është frika juaj më e madhe sipas shenjës suaj të horoskopit / Parashikimet nga astrologu Paolo Fox

Published

on

Edhe sikur të jeni guximtarë dhe të fortë, nga diçka me siguri keni frikë.

Dashi: Frikë nga humbja e personit të dashur. Qoftë një ndarje apo një vdekje, dashët nuk duan kurrë të përballen me fundin e një lidhjeje të gjatë. Në fakt jeta është ë tillë dhe ata duhet të mundohen ta pranojnë realitetin.

Demi: Frikë nga kaosi. Personat e shenjës së demit janë ndër më të qëndrueshmit e zodiakut, prandaj kur diçka nuk ju shkon si duhet stresohen pafund, Kaosi i frikëson më shumë se çdo gjë tjetër në këtë jetë.

Binjakët: Frikë nga humbja. Binjakët kanë tendencë të jenë perfeksionistë, prandaj as që e mendojnë dhe as nuk mund ta pranojnë humbjen. Kjo lloj frike mund t’i bëjë ata edhe më të përkushtuar, por edhe mund t’iu trazojë shpirtin.

Gaforrja: Frikë nga të qenit të përjashtuar. Ndjeshmëria dhe përkujdesi i bën gaforret ndër më të butët dhe të ëmblit në botë. Edhe pse këto janë cilësi, ndonjëherë mund t’i mbajnë të tjerët larg. Pikërisht të ndjerit të përjashtuar dhe të lënë mënjanë i frikëson më shumë personat e kësaj shenje.

Luani: Frikë nga mediokriteti. Duke qenë se punojnë shumë luanët duan të arrijnë përtej asaj që të gjithë presin. Në momentet e shkëlqimit ata duan që miqtë dhe të afërmit t’i dallojnë e t’i përgëzojnë pasi kur nuk e marrin këtë ata lëndohen. në njëfarë mënyre frika nga mediokriteti i shoqëron ata gjithë kohës.

Virgjëresha: Frika nga të qenit i varur prej dikujt tjetër. Mbështetja tek tjetri është më shumë paqëndrueshmëri në jetën e virgjëreshave. Të qenit pranë personave të paorganizuar është ajo që i tremb më shumë ata.

Peshorja: Frikë nga shkaktimi i dhimbjes. Personat e shenjës së peshores\s janë shumë të dashur dhe përkujdesen përherë për tjetrin. Frika e tyre më ë madhe është të shkaktojnë dhimbje tek dikush pa e menduar dhe pa dashje.

Akrepi: Frikë nga intimiteti. Personat e shenjës së akrepit duken të parrëzueshëm dhe sikur nuk mund të lëndohen asnjëherë, por në fakt nuk është ashtu. Për këtë arsye ata kanë frikë t’i hapen dikujt dhe të afrohen shumë.

Shigjetari: Frikë nga humbja e pavarësisë. Shpirti i lirë dhe spontan i shigjetarëve është ai që i veçon nga të tjerët. Një shef kontrollues apo një partner dominues s\dhe kufizues është makthi i tyre.

Bricjapi: Frikë nga gjykimi publik. Personat e shenjës së bricjapit luftojnë fort për të realizuar ëndrrat e tyre dhe duan që të tjerët t’i vlerësojnë. Frika më e madhe e tyre është mospranimi dhe gjykimi i rezultateve që kanë arritur.

Ujori: Frikë nga dobësia. Personat e shenjës së ujorit duan t’i mbrojnë gjithmonë të tjerët dhe të jenë të fortë. Ata janë krenarë që e bëjnë këtë gjë dhe nga ana tjetër janë të besueshëm. Frika e tyre më ë madhe është të mos kenë kurajën dhe forcën për t’iu bërë ballë kundërshtarëve.

Peshqit: Frikë nga braktisja. Personat e shenjës së peshqve duan të jene gjithë kohës në komunikim me të tjerët dhe vetëm ideja se mund të lihen pas dore e të braktisen i tmerron.

Continue Reading

Aktualitet

Astrologia Susan Miller na zbulon çiftet më të papërshtatshme të horoskopit që nuk kanë një të ardhme së bashku

Published

on

Jo të gjitha shenjat astrologjike mund të krijojnë një lidhje, e disa madje janë aq të papërshtatshëm saqë lidhja është e destinuar të përfundojë shpejt. Nëse ende nuk keni krijuar një lidhje më mirë shmangini këta persona sipas shenjës astrologjike që keni.

Dashi dhe Gaforrja

Dashi është shenjë zjarri dhe gaforrja uji. Personat e shenjës së dashit janë shumë energjikë e plot jetë, ndërkohë që ata të shenjës së gaforres janë më të mbyllur dhe duan kohën e duhur para se t’iu hapen të tjerëve. Duke qenë njëra palë shprehëse dhe tjetra jo e hapur mund të kenë konflikte dhe debate. Njëra palë dëshiron të dalë sa më shumë, të argëtohet e të takojë njerëz, ndërsa pala tjetër, gaforret, preferojnë më shumë të qëndrojnë në shtëpi e të shohin televizor.

Demi dhe Ujori

Demat njihen për ndershmërinë dhe besnikërinë, prandaj janë edhe ndër partnerët më të mirë për të krijuar marrëdhënie të forta dhe afatgjata. Ujorët nga ana tjetër janë shumë të lirshëm dhe mund të flasin më shumë sesa duhet. Ndërkohë që demat janë praktikë dhe realistë ujorët janë ëndërrimtarë të mëdhenj dhe dalin shpesh nga realiteti. Një lidhje mes të dyve mund të ketë shpesh tronditje e probleme dhe nuk do zgjasë.

Virgjëresha dhe Binjakët

Virgjëreshat kërkojnë perfeksionin kudo, madje edhe në një lidhje. Ata presin që partneri të jetë i përgjegjshëm, i përkujdesur, i kuptueshëm dhe të ofrojë të njëjtën dashuri dhe përkujdes si ata në një lidhje. Nga ana tjetër binjakët, njihen për sjelljen e këndshme, por duan t’i bëjnë gjërat sipas ritmit të tyre. Ndryshe nga personat e shenjës së parë ata janë të pavendosur dhe duan të dominojnë mbi partnerin. Marrëdhënia mes dy shenjave mund të fillojë mirë, por shumë shpejt do përfundojë.

Peshorja dhe Bricjapi

Peshoret janë shumë socialë, kanë shumë miq dhe urrejnë monotoninë e rutinën. Bricjapët nga ana tjetër janë shpesh shumë të pasigurt dhe nuk duan që partneri të retë i rrethuar nga shumë miq gjithë kohës. Në një lidhje të dyja palët do e kenë të vështirë të gjejnë ekuilibrin dhe do ju duhet shumë mund dhe punë për t’i bërë gjërat të funksionojnë.

Luani dhe Akrepi

Personat e këtyre dy shenjave mund të kenë një fillim lidhjeje shumë të mirë, por gjërat do marrin shpejt tatëpjetën. Akrepat janë shumë kokëfortë dhe luanët gjithashtu. Secili do të dalë e veta, nuk arsyetojnë dhe nuk hapin rrugë.

Shigjetari dhe Gaforrja

Shigjetarët mund të krijojnë një lidhej vetëm kur të binden plotësisht dhe nuk mendohen dy herë për t’i dhënë fund gjithckaje nëse nuk ndihen mirë. Gaforret njihen për besnikërinë, por janë shumë emocionale e ndonjëherë edhe manipulatore për të mbajtur një lidhje. Personat e kësaj shenje duan të jenë gjithmonë në zonën e tyre të rehatisë dhe nuk joshen nga ideja për të eksperimentuar e për të privuar gjëra të reja.

Continue Reading

Aktualitet

Renditja e shenjave të horoskopit sipas parashikimeve të Meri Shehut për fatin e tyre rreth financave

Published

on

Dimë shumë gjëra për një person në bazë të shenjës së tij astrologjike, për karakterin, preferencat, sjelljen.. Po për financat? Vërtet paraja nuk ka aromë, por ndonjëherë ajo të tërheq më shumë sesa duhet. Zbuloni se cilat janë shenjat astrologjike me të varfra dhe ato me të pasurat.

12. Peshqit

Peshqit janë më të varfrit e zodiakut. Pse? Ata nuk dini t’i menaxhojnë si duhet ato dhe gabojnë. Ata nuk ndërtojnë struktura për ta ruajtur gjendjen sa më të mirë sepse sipas tyre nuk është paraja ajo që sjell lumturinë. Dakord jemi me shprehjen, por pa para nuk bën dot asgjë në këtë botë.

11. Peshorja

Personat e shenjës së peshoret dinë të ruajnë ekuilibrin, por nuk janë të pasur. Vërtet mundohen të bëjnë ekonomi, por as nuk e kufizojnë shumë veten kur shpenzojnë. Epo në fund të fundit paratë për t’u shpenzuar janë.

10. Shigjetari

Shigjetarëve ju pëlqen ta jetojnë ditën si t’iu vijë dhe urrejnë të mendojnë gjithë kohës për sigurinë, qoftë kjo materiale apo jo. Për ta paraja duhet thjesht për të mos pasur uri dhe nuk mundohen të bëjnë përpjekje për t’i shtuar financat. Kjo i çon shpesh në kriza të vështira.

9. Bricjapi

Sektori financiar i bricjapëve është plot ulje e ngritje. Shpesh ata janë të arsyeshëm dhe nuk tregohen të pamatur, por në disa momente e humbasin realizmin dhe ju besojnë shumë të tjerëve. Këta të fundit i këshillojnë keq dhe përfitojnë prej tyre.

8. Binjakët

Për binjakët paratë siç hyjnë ashtu edhe dalin. Ata shpenzojnë pa menduar për te ardhmen, por për fat dinë të gjejnë zgjidhje në momentet më të vështira.

7. Ujori

Për ujorët paraja është bërë për të qarkulluar e për të kaluar nga njëri xhep në tjetrin. Ata nuk mendojnë të bëjnë ekonomi, por ato që fitojnë i shpenzojnë. E nesërmja për ta është një ditë e re me kësmet të ri.

6. Demi

Shumë të dhënë pas të mirave materiale, demat dinë të bëjnë llogari. Ata janë gjithë kohës me këmbë në tokë dhe dini t’i menaxhojnë si duhet paratë. I vetmi problem është se ata nuk pasurohen dot sepse në disa momente i pushton dëshira për shpenzime.

5. Virgjëresha

“Gur, gur bëhet mur”- ky është lajtmotivi i virgjëreshave. Ata shpenzojnë nga pak dhe nuk e rrezikojnë qëndrueshmërinë. Për ta llogaria bankare përfaqëson sigurinë dhe kanë përherë para mënjanë për ditët e vështira.

4. Gaforrja

Gaforret kanë një marrëdhënie fëmijënore me paratë dhe shpenzojnë për çdo kaprico. Ata nuk bëjnë përpjekje për ta mbajtur gjendjen të stabilizuar dhe presin mrekulli që situata të përmirësohet. Në fakt fati është me ta dhe gjithmonë kanë goxha para nëpër duar.

3. Dashi

Personat e shenjës së dashit renditen në vendin e tretë si më të pasurit e zodiakut. Në fakt ata as nuk shpenzojnë shumë dhe as nuk fiksohen për t’u pasuruar. Ato qe fitojnë i harxhojnë, por kanë fat pafund. Optimizmi dhe entuziazmi i ndihmojnë përherë.

2. Luani

Paraja shkon vetë tek luanët. Ata janë të organizuar dhe duan gjithnjë e më shumë. Në fakt ata kanë një ide në kokë: ‘Të fitojnë më shumë për të shpenzuar më shumë”. Personat e kësaj shenje nuk mbeten asnjëherë të varfër.

1. Akrepi

Nuk është rastësi që akrepat renditen në krye të listës si më të pasurit. Ata dinë si të fitojnë para dhe gjithashtu si t’i menaxhojnë ato. Mjaft ambiciozë dhe punëtorë ata do kenë përherë shumë para nëpër duar.

Continue Reading

Trending