Connect with us

Horoskopi

Dashi me 1 yll, Demi me 3 yje/ Horoskopi javor 13-19 Shtator sipas astrologes Meri Shehu

Published

on

Parashikimi Astrologjik Javor per dt 13 deri ne dt 19 Shtator 2022

Dashi: Kanë vetëm një yll, duhet ta mbajnë fort sepse Mërkuri në Peshore përballë shenjës së dashëve, tregon kompleksitete në fushën e marrëdhënieve dhe të bashkëpunimeve, të cilat mund t’i komplikojnë jetën dashëve.

Demi: Kanë tre yje, Afërdita në Virgjëreshë i jep avantazhe të mira demave, por Mërkuri i kundërt, ua ul yjet. Demët që kanë komplikacione me punën dhe shëndetin duhet ta shikojnë mirë këtë periudhë.

Binjakët: Kanë tre yje, janë në një moment me vrull, Jupiteri i ndihmon nga Dashi, por në çështjet erotike do rregullojnë marrëdhënie që kanë qenë të destabilizuara. Mërkuri i kundërt do i ndihmojë t’i rregullojnë, por deri sa t’i rregullojnë do ndiejnë lodhje.

Gaforrja: Ka një yll, është në katërkëndësh me Mërkurin e kundërt në Peshore, çështje familjare dhe unë e kam theksuar se gaforret do kenë komplikacione, në lidhje me karrierën duhet të kenë kujdes me ndryshimet në stilin e jetesës.

Luani: Merr dy yje, fundi i javës është zhgënjyes. Për luanët mund të kemi pabesi në çështjet ekonomike apo në lidhje me punën, por derisa të shkojmë në fund të javës.

Virgjëresha: 3 yje, kanë Afërditën në shenjën e tyre, vazhdojnë të ndihen mirë, por me Mërkurin e kundërt në Peshore fillon java ku duhet të kenë kujdes në çështjet ekonomike, apo në paqartësinë se ku dhe çfarë duhet të investojnë.

Peshorja: Peshoret kanë 4 yje, sepse Mërkuri i kundërt në shenjën e tyre ka ardhur për të rregulluar planet dhe projektet e tyre.

Akrepi: Tre yje, megjithëse kanë shumë fat. Afërdita në Virgjëreshë i bën shumë socialë, i nxjerr në qendër të vëmendjes, por Mërkuri i kundërt tregon se ka gjëra dhe prapaskena në lidhje me punën, që duhet të jenë të vëmendshëm. Nuk duhet të paraveprojnë pa i shikuar edhe njëherë veprimet.

Shigjetari: 3 Yje. Do kenë kujdes në çështjet familjare dhe personale, aty do kenë zhgënjim. Në lidhje me karrierën, në fundjavë i kanë 3 yje sepse gjithsesi Afërdita i ndihmon në mbështetjen ekonomike dhe dashurinë që marrin nga të tjerët.

Bricjapi: 3 yje. Planet dhe projektet vazhdojnë të mos mbështeten si duhet. Shkojnë deri te burimi dhe nuk pinë ujë.

Ujori: Kanë 2 yje. Duhet të merren me çështjet ekonomike dhe punën, se mund të kenë dallavere, pakënaqësi ose humbje punësh. Mërkuri i kundërt në Peshore i rikthen vëmendjen në studime.

Peshqit: I kam dhënë shumë yje. 4 yje, megjithëse do kemi kundërshtimin Diell në Virgjëreshë me Neptun në Peshk, këta do bëhen pjesë e një zhgënjimi dhe paqartësie, por do rregullojnë shumë situata, do kenë martesa, fejesa…

Horoskopi

Horoskopi javor 13-18 Shtator sipas astrologut Paolo Fox/ Keto jane 2 shenjat me FAT kete jave

Published

on

Dashi/ 

Java juaj fillon me Hënën e bukur, që do të shkëlqejë në shenjën tuaj të hënën dhe do t’ju sjellë fat. Nga ana tjetër, ditën e diel gjendja do të jetë më e acaruar, kur mund të lindin tensione me partnerin ose në familje. Mërkuri në prapavijë vazhdon të sjellë disa pengesa të tjera në fushën e punës, por mbrojtja e Jupiterit ju garanton gjithsesi suksesin përfundimtar.

Demi/ 

E marta, e mërkura dhe e enjtja do të jenë ditë me shumë fat për shenjën tuaj, pasi Hënën do ta keni aleate. Mund të merrni një lajm të mirë që e prisni prej kohësh. Do të keni fat edhe në sferën e dashurisë. Një Venus i bukur i favorshëm mbron çiftin tuaj, ju jep forcë dhe pasion. Për beqarët do të jenë të mundshme takime të destinuara të zgjasin: mos lejoni asnjë rast t’ju shpëtojë për shkak të dembelizmit!

Binjakët/ Të dashur Binjakë, Venusi në një pozicion të pafavorshëm sjell tensione në jetën tuaj në çift. Diskutimet me partnerin nuk do të mungojnë. Duhet të përpiqeni të filloni dialogun, sidomos ditën e premte dhe të shtunë, kur Hëna e bukur në shenjë do t’ju bëjë të ndiheni më të qetë. Falë Mërkurit dhe Jupiterit pozitiv do të jeni të favorizuar në vendin e punës. Mos kini frikë të ecni përpara: nuk do të mungojnë mundësitë për të arritur qëllimet tuaja!

Gaforrja/ Të dashur Gaforre, kjo javë do të jetë pa dyshim me fat për sa i përket ndjenjave: një Venus i bukur i favorshëm do t’i japë çiftit tuaj dashuri dhe pasion. Megjithatë, më pak fat do të keni në sferën profesionale, ku pengesë do t’ju bëhet transiti i pafavorshëm i Jupiterit dhe Mërkurit. Do të duhet të prisni deri në fund të tetorit për të marrë përgjigjet që prisni apo që t’ju njihen meritat. Ndërkohë ngushëllohuni me picën e duhur për ju…

Luani/ I dashur Luan, Mërkuri dhe Jupiteri pozitiv do t’ju bëjnë surpriza të këndshme, veçanërisht në sferën profesionale. Projektet që keni në dorë janë të destinuara për sukses! Kushtojini vëmendje së martës, së mërkurës dhe së enjtes, kur Hëna në një pozicion të pafavorshëm mund t’ju bëjë të ndiheni pak nervozë ose në humor të keq. Situata do të ndryshojë të premten dhe të shtunën, kur Hëna do t’ju sjellë fat.

Virgjëresha/ Planeti Venus shkëlqen në shenjën tuaj së bashku me Diellin dhe ju bën më të parezitueshëm se kurrë! Dashuria është e favorizuar: nëse jeni beqarë mund të takoni më në fund personin e duhur për ju. E diela do të jetë një ditë romantike. Hëna e pafavorshme, nga ana tjetër, të premten dhe të shtunën, do të ndikojë që të hasni disa pengesa. Në punë mund të ndiheni pak më tepër të lodhur.

Peshorja/ Të dashur Peshore, java juaj fillon me një ditë disi të vështirë. Hëna në prapavijë do ta bëjë të hënën tuaj mjaft stresuese. Situata do të përmirësohet aty nga e marta, por ditët më me fat të javës do të jenë e premtja dhe e shtuna. Mërkuri në shenjë ju jep një avantazh në fushën e punës: do të dini të tregoni sa vleni dhe të shpërbleheni për meritat tuaja. Marsi i favorshëm ju jep forcë dhe energji.

Akrepi/ Ditën e martë, të mërkurë dhe të enjte, për fat të keq Hënën do ta keni në prapavijë. Gjatë kësaj kohe mund të lindin tensione në punë ose në familje. Humori i mirë do t’ju rikthehet vetëm në fundjavë, kur Venusi dhe Hëna do t’ju dhurojnë momente romantike të shkëlqyera, veçanërisht ditën e diel. Në punë për të arritur objektivat do t’ju ​​duhet të prisni tetorin.

Shigjetari/ I dashur Shigjetar, këtë javë do të duhet të përballeni me Venusin në pozicion të pafavorshëm, që do të sjellë më shumë tension në jetën tuaj në çift. Kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të së premtes dhe të shtunës, kur Hëna në prapavijë do t’ju bëjë të ndiheni veçanërisht të shqetësuar dhe do të jetë e lehtë të debatoni me partnerin… Në punë do të keni fat, falë ndikimit pozitiv të Jupiterit dhe Mërkurit, që sjellin mundësi të reja.

Bricjapi/ Tani që Venusi është rikthyer nga shenja juaj, dashuria po lulëzon! Do të ketë një mirëkuptim të madh mes jush dhe partnerit. Për beqarët parashikohen njohje të reja, por duhet t’i kapni rastet fluturimthi. Megjithatë, do të keni disa shqetësime të tjera për sa i përket punës. Mërkuri dhe Jupiteri në një pozicion të pafavorshëm ngadalësojnë projektet tuaja, por mos u shqetësoni: përgjigjet që prisni do të vijnë së shpejti!

Ujori/ Të dashur Ujorë, kjo që po përjetoni është një periudhë fillimesh të reja, në të cilën Jupiteri dhe Mërkuri në pozicion të favorshëm do t’ju garantojnë të gjitha mundësitë që meritoni, veçanërisht në punë. Do të ketë takime dhe përvoja emocionuese. Këtë javë mund të mbështeteni në Hënën e bukur dhe fatsjellëse ditën e hënë, të premte dhe të shtunë. Por ndikimi i saj nuk do të jetë po kaq i mirë ditën e martë dhe të enjte, duke ju bërë të ndiheni nervozë.

Peshqit/ Të dashur Peshq, për fat të keq, pozicionimi i Venusit në prapavijë po fillon të ndihet, duke jua vështirësuar situatën në sferën e ndjenjave. Tensionet e thella mund të dalin në sipërfaqe në jetën tuaj në çift… Marsi në një pozicion të pafavorshëm rrezikon t’ju bëjë të ndiheni mjaft të lodhur dhe të stresuar. Ditët me fat të javës do të jenë e hëna, e marta, e mërkura dhe e enjtja. Ditët terse, e premtja dhe e shtuna.

Continue Reading

Horoskopi

Merkuri ne prapavije do te kete te parpitura/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe duhet te bejne syte kater

Published

on

Duke filluar nga dita e sotme Mërkuri, do të zmbrapset përkohësisht duke sjellë një erë ndryshimesh te të gjitha shenjat. Nëse menduat se ky muaj do të ishte gjithë shend e verë gaboheni, pasi keni akoma rruë përpara.

Dashi: Duket e çuditshme, por Dashi është pikërisht një prej atyre shenjave që duhet të mbledhë veten dhe të kthehet me këmbë në tokë, pasi po e tepron më shumë se ç’duhet.

Demi: Mos lejoni të tjerët të përfitojnë nga mirësia juaj, por nxirrni kthetrat dhe tregojuni se nuk mund t’ju nëpërkëmbin. Është momenti të luftoni për atë që ju përket.

Binjakët: Binjakët janë gjithmonë të pavendosur dhe dyshues, kjo është edhe arsyeja kryesore përse u shmangen debateve dhe përfshihen në marrëdhënie toksike. Por kjo situatë nuk mund të zgjasë përgjithmonë. Duhet të përballeni me veten, por edhe të tjerët.

Gaforrja: Mërkuri i zmbrapsur u këshillon të gjitha Gaforreve të tregohen më të kujdesshme dhe të mos bëjnë premtime që nuk i mbajnë dot. Do të keni kohë për të treguar veten, për momentin shtrini këmbët sa keni jorganin.

Luani: Luani do të jetë gjithmonë në qendër të vëmendjes, por ky nuk është momentin për ekzibicionizëm. Sa më pak të flisni, aq më mirë do të jetë për ju.

Virgjëresha: Shmangni me patjetër çdo njeri apo situatë që i vë kufi lirisë suaj. Keni nevojë të kaloni kohë të vyer me njerëz pozitivë dhe të mos lodhni mendje me hallet e të tjerëve.

Peshorja: Peshoret duhet të ngadalësojnë hapin dhe të bëjë ndonjë kompromis nëse nuk duan që të mbesin vetëm.

Akrepi: Mërkuri u tërheq vëmendjen gjithë egoistëve të lindur në këtë shenjë, të cilët mendojnë se janë mbi të gjithë.

Shigjetari: Ky është momenti juaj, ndaj shijojeni pa u penduar më vonë.

Bricjapi: Jeni gjithmonë në kërkim të mundësive të reja për t’u rritur profesionalisht, për të bërë shumë para dhe shijuar suksesin, por a jeni të kënaqur me atë çfarë keni arritur? Ndoshta duhet të ‘’investoni’’ në fushën e ndjenjave, po aq sa investoni për të bërë më shumë para.

Ujori: Keni nevojë të mësoni të pranoni veten ashtu siç jeni, pa u imponuar te të tjerët.

Peshqit: Më në fund do t’i jepni fund një marrëdhënieje toksike dhe të gënjeshtërt.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor 12-18 Shtator/ Keto jane 3 shenjat me FAT te javes me parate dhe dashurine

Published

on

Dashi

Fillimi i kësaj jave ju sheh të vendosur dhe të motivuar për të qenë më produktivë, ndaj drejtohuni tek ato projekte që i keni shtyrë me muaj të tërë, ose në atë që dëshironit aq shumë të filloni. Jini reagues, por mos supozoni se motivimi juaj do të zgjasë përgjithmonë: është normale që të keni momente të përshpejtimit dhe frenimit të papritur, me shumë mundësi, me tensione mes Saturnit dhe Uranit, ndoshta sepse mendoni se duhet të lini mënjanë tensionet tuaja. Koha për të ndjekur aktivitete që përfshijnë njerëz të tjerë. Shkoni me rrjedhën e gjwrave dhe mos u nervozoni.

Demi                   

Nëse ndjeni nevojën për të larguar monotoninë, fillimi i kësaj jave ju jep shtytjen e duhur: mund të vendosni të provoni një aktivitet tjetër ose të merreni me një hobi të ri, ose nëse jeni në humor për takime, mund të provoni një dalje spontane me një person të papritur. Sigurisht, së shpejti do të ndjeni se duhet t’i ktheheni detyrave tuaja dhe mund të ndiheni në konflikt me veten, ose me njerëzit autoritarë në jetën tuaj, sepse ndiheni të penguar të bëni atë që dëshironi. Ndoshta gjatë fundjavës mund të bëni ndonjë pazar terapeutik, por kini kujdes që të mos ju ikë nga duart.

Binjakët

Ka të ngjarë që fantazmat e së kaluarës do të ringjallen me Mërkurin në retrogradë dhe, veçanërisht në fillim të javës, mund të jetë interesante të keni një konfrontim me një person që ju ka njohur gjithmonë ose të zgjidhni çështjet që mbetën të hapura me kalimin e kohës që çuan ju të largoheni. Megjithatë, me gjithë vullnetin tuaj të mirë, mos i lini mënjanë parimet tuaja: sado të prirur të jeni për të kuptuar dhe dëgjuar arsyet e tjetrit, nuk duhet të ndiheni në faj apo gabim. Mos harroni se emocionet tuaja janë të vlefshme, pohoni veten, veçanërisht këtë fundjavë.

Gaforrja

Kohët e fundit mund të jeni ndjerë pak i shqetësuar dhe sigurisht mos e shmangni këtë ndjenjë, edhe pse keni zgjedhur të ngarkoheni me angazhime. Kështu që këtë javë jeni plot me projekte për të bërë dhe njerëz tw rinj për të parë! Periudha midis të hënës dhe të martës mund të jetë gjithashtu argëtuese, por nëse ndiheni të lodhur, mund të jetë një ide e mirë të shihni miqtë tuaj. Çlirojeni veten dhe do të jetë më e lehtë t’i vendosni gjërat në perspektivë, duke mësuar rëndësinë e të kërkuarit për një ato  më me rwndwsi, kur keni shumë gjëra për të bërë.

Luani

Përpjekjet tuaja mund të shpërblehen në fillim të javës, ndoshta sepse ajo që dukej si një lëvizje shumë e guximshme në punë, do tw arrjw n të zgjidhë problemin dhe shpërblehet. Sado inkurajuese që të jetë kjo javë dhe madje mund të zgjidhni të kënaqeni me disa shpenzime të tjera, së shpejti dikush mund t’ju sjellë përsëri me kwmbw në tokë dhe t’ju shpjegojë kritikat e këtyre zgjedhjeve impulsive. Merrni kohë për të peshuar të gjitha të mirat dhe të këqijat dhe dëgjoni ata me më shumë përvojë, por sidomos këtë fundjavë mos u ngatërroni duke dëgjuar shumë mendime të ndryshme.

Virgjwresha

Në fillim të kësaj jave do të dëshironit t’i ktheheshit studimeve: për kënaqësi ose për t’u rikthyer në shkollë, mund të jeni të interesuar për tema ose këndvështrime të reja, prandaj jepini vetes mundësi të lexoni një libër ose një artikull të thelluar dhe thelloni njohuritw tuaja. Mund të gjeni shumë stimuj mendorë, por koha në dispozicion është gjithmonë shumë e vogël, veçanërisht nga mesi i javës e në vazhdim ndiheni të kufizuar nga angazhimet dhe detyrat. Përdorni fundjavën për të kthjelluar mendjen tuaj.

Peshorja

Në ditët e para të javës e gjeni veten duke u marrë me ato mekanizma tuajat  që ju bëjnë të mos u besoni njerëzve. Mund të përballeni me propozime për ndonjw bashkëpunim, megjithatë keni dyshime të vazhdueshme se ka diçka që nuk ju thuhet, por nëse vetë propozimi nuk ka asnjë element kundër jush, pse duhet ta refuzoni? Për mirë ose për keq, mund të merrni mësime të rëndësishme dhe të mësoni më shumë për veten tuaj, çfarë është e mirë për ju dhe çfarë funksionon. Megjithatë, për fundjavën mund të jetë gjw e mençur të kaloni pak kohë me veten.

Akrepi

Fillimi i kësaj jave ju prezanton me aleatë të papritur që mund t’ju ndihmojnë në realizimin e një projekti, për të cilin po punoni. Përqafoni të rejat që mund të ofrojnë një perspektivë të ndryshme, edhe nëse ka të ngjarë që disa nga paragjykimet tuaja të detyrojnë tw hezitoni. Gjithmonë i keni çmuar mësimet e së kaluarës dhe ndoshta nuk ju pëlqen që dikush të ndërhyjë në punwt tuaja, por çka ndodh nëse përpiqeni të ndryshoni mendje?

Shigjetari

Në ditët e para të kësaj jave, me marrëdhëniet harmonike mes Diellit dhe Uranit, mund të jeni në gjendje të çliroheni nga detyrat e përsëritura dhe të lodhshme që po ju shterin motivimin. Duke ndryshuar rutinën tuaj, ndiheni të frymëzuar për të bërë më shumë, por shumë shpejt kuptoni se si mungesa e strukturës dhe ndryshimet e shpeshta nuk ju ndihmojnë të jeni konsistent. Jo të gjitha detyrat mund të shmangen dhe, në të vërtetë, ndonjëherë mbajtja e rendit të prioriteteve dhe proceseve ndihmon për të qenë të qartë, për atë që kërkohet të bëhet.

Bricjapi

Kjo javë ju ndihmon të çlironi kreativitetin tuaj dhe të eksploroni kufij të rinj. Në këtë moment, loja dhe momentet e mendjelehtësisë janë thelbësore për zhvillimin tuaj personal, sado e kundërt t’ju duket. Sigurisht, herët a vonë do të ndiheni sikur po ecni dhe do dëshironi të rifitoni kontrollin mbi situatën, ndoshta duke i kushtuar më shumë vëmendje shpenzimeve tuaja. Megjithatë, në fund të fundit, a keni humbur vërtet diçka duke e lënë të shkojë? Në fundjavë, konflikti mes detyrës dhe kënaqësisë mund të jetë më i dukshëm.

Ujori

Në ditët e para të kësaj jave: ndoshta e kuptoni se keni kursyer mjaftueshëm për të përballuar përmirësimin që kërkoni, ose ndoshta vjen ndonjë mik apo person i afërt për t’ju ndihmuar të rregulloni gjërat e lëna pas dore. Të ndihesh sërish i frymëzuar nga mjedisi ku ndodhesh, të bën të ndihesh më i sigurt, edhe nëse mund të duhet pak kohë për të zhvilluar zakone të reja ose për të rifituar fushën tënde të veprimit. Në këtë proces, megjithatë, mësoni të kërkoni mbështetje dhe ndihmë, mos u mbështetni vetëm te vetja.

Peshqit

Nëse po shmangni një bisedë me shokun ose partnerin tuaj më të mirë, ndoshta sepse nuk jeni të sigurt se cili do të jetë mendimi i tyre, ditët e para të kësaj jave janë ideale për të thyer akullin. Merrni këto biseda me një frymë kureshtare dhe jo gjykuese, sepse askush nga ana tjetër nuk ju qorton. Me pak fjalë, mësimi i kësaj jave është se nuk duhet ta fashoni kokën para se ta thyeni, duhet të punoni me pasiguritë tuaja për t’i përjetuar më mirë këto momente ndërveprimi.

Continue Reading

Trending