Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor 12-18 Shtator/ Keto jane 3 shenjat me FAT te javes me parate dhe dashurine

Published

on

Dashi

Fillimi i kësaj jave ju sheh të vendosur dhe të motivuar për të qenë më produktivë, ndaj drejtohuni tek ato projekte që i keni shtyrë me muaj të tërë, ose në atë që dëshironit aq shumë të filloni. Jini reagues, por mos supozoni se motivimi juaj do të zgjasë përgjithmonë: është normale që të keni momente të përshpejtimit dhe frenimit të papritur, me shumë mundësi, me tensione mes Saturnit dhe Uranit, ndoshta sepse mendoni se duhet të lini mënjanë tensionet tuaja. Koha për të ndjekur aktivitete që përfshijnë njerëz të tjerë. Shkoni me rrjedhën e gjwrave dhe mos u nervozoni.

Demi                   

Nëse ndjeni nevojën për të larguar monotoninë, fillimi i kësaj jave ju jep shtytjen e duhur: mund të vendosni të provoni një aktivitet tjetër ose të merreni me një hobi të ri, ose nëse jeni në humor për takime, mund të provoni një dalje spontane me një person të papritur. Sigurisht, së shpejti do të ndjeni se duhet t’i ktheheni detyrave tuaja dhe mund të ndiheni në konflikt me veten, ose me njerëzit autoritarë në jetën tuaj, sepse ndiheni të penguar të bëni atë që dëshironi. Ndoshta gjatë fundjavës mund të bëni ndonjë pazar terapeutik, por kini kujdes që të mos ju ikë nga duart.

Binjakët

Ka të ngjarë që fantazmat e së kaluarës do të ringjallen me Mërkurin në retrogradë dhe, veçanërisht në fillim të javës, mund të jetë interesante të keni një konfrontim me një person që ju ka njohur gjithmonë ose të zgjidhni çështjet që mbetën të hapura me kalimin e kohës që çuan ju të largoheni. Megjithatë, me gjithë vullnetin tuaj të mirë, mos i lini mënjanë parimet tuaja: sado të prirur të jeni për të kuptuar dhe dëgjuar arsyet e tjetrit, nuk duhet të ndiheni në faj apo gabim. Mos harroni se emocionet tuaja janë të vlefshme, pohoni veten, veçanërisht këtë fundjavë.

Gaforrja

Kohët e fundit mund të jeni ndjerë pak i shqetësuar dhe sigurisht mos e shmangni këtë ndjenjë, edhe pse keni zgjedhur të ngarkoheni me angazhime. Kështu që këtë javë jeni plot me projekte për të bërë dhe njerëz tw rinj për të parë! Periudha midis të hënës dhe të martës mund të jetë gjithashtu argëtuese, por nëse ndiheni të lodhur, mund të jetë një ide e mirë të shihni miqtë tuaj. Çlirojeni veten dhe do të jetë më e lehtë t’i vendosni gjërat në perspektivë, duke mësuar rëndësinë e të kërkuarit për një ato  më me rwndwsi, kur keni shumë gjëra për të bërë.

Luani

Përpjekjet tuaja mund të shpërblehen në fillim të javës, ndoshta sepse ajo që dukej si një lëvizje shumë e guximshme në punë, do tw arrjw n të zgjidhë problemin dhe shpërblehet. Sado inkurajuese që të jetë kjo javë dhe madje mund të zgjidhni të kënaqeni me disa shpenzime të tjera, së shpejti dikush mund t’ju sjellë përsëri me kwmbw në tokë dhe t’ju shpjegojë kritikat e këtyre zgjedhjeve impulsive. Merrni kohë për të peshuar të gjitha të mirat dhe të këqijat dhe dëgjoni ata me më shumë përvojë, por sidomos këtë fundjavë mos u ngatërroni duke dëgjuar shumë mendime të ndryshme.

Virgjwresha

Në fillim të kësaj jave do të dëshironit t’i ktheheshit studimeve: për kënaqësi ose për t’u rikthyer në shkollë, mund të jeni të interesuar për tema ose këndvështrime të reja, prandaj jepini vetes mundësi të lexoni një libër ose një artikull të thelluar dhe thelloni njohuritw tuaja. Mund të gjeni shumë stimuj mendorë, por koha në dispozicion është gjithmonë shumë e vogël, veçanërisht nga mesi i javës e në vazhdim ndiheni të kufizuar nga angazhimet dhe detyrat. Përdorni fundjavën për të kthjelluar mendjen tuaj.

Peshorja

Në ditët e para të javës e gjeni veten duke u marrë me ato mekanizma tuajat  që ju bëjnë të mos u besoni njerëzve. Mund të përballeni me propozime për ndonjw bashkëpunim, megjithatë keni dyshime të vazhdueshme se ka diçka që nuk ju thuhet, por nëse vetë propozimi nuk ka asnjë element kundër jush, pse duhet ta refuzoni? Për mirë ose për keq, mund të merrni mësime të rëndësishme dhe të mësoni më shumë për veten tuaj, çfarë është e mirë për ju dhe çfarë funksionon. Megjithatë, për fundjavën mund të jetë gjw e mençur të kaloni pak kohë me veten.

Akrepi

Fillimi i kësaj jave ju prezanton me aleatë të papritur që mund t’ju ndihmojnë në realizimin e një projekti, për të cilin po punoni. Përqafoni të rejat që mund të ofrojnë një perspektivë të ndryshme, edhe nëse ka të ngjarë që disa nga paragjykimet tuaja të detyrojnë tw hezitoni. Gjithmonë i keni çmuar mësimet e së kaluarës dhe ndoshta nuk ju pëlqen që dikush të ndërhyjë në punwt tuaja, por çka ndodh nëse përpiqeni të ndryshoni mendje?

Shigjetari

Në ditët e para të kësaj jave, me marrëdhëniet harmonike mes Diellit dhe Uranit, mund të jeni në gjendje të çliroheni nga detyrat e përsëritura dhe të lodhshme që po ju shterin motivimin. Duke ndryshuar rutinën tuaj, ndiheni të frymëzuar për të bërë më shumë, por shumë shpejt kuptoni se si mungesa e strukturës dhe ndryshimet e shpeshta nuk ju ndihmojnë të jeni konsistent. Jo të gjitha detyrat mund të shmangen dhe, në të vërtetë, ndonjëherë mbajtja e rendit të prioriteteve dhe proceseve ndihmon për të qenë të qartë, për atë që kërkohet të bëhet.

Bricjapi

Kjo javë ju ndihmon të çlironi kreativitetin tuaj dhe të eksploroni kufij të rinj. Në këtë moment, loja dhe momentet e mendjelehtësisë janë thelbësore për zhvillimin tuaj personal, sado e kundërt t’ju duket. Sigurisht, herët a vonë do të ndiheni sikur po ecni dhe do dëshironi të rifitoni kontrollin mbi situatën, ndoshta duke i kushtuar më shumë vëmendje shpenzimeve tuaja. Megjithatë, në fund të fundit, a keni humbur vërtet diçka duke e lënë të shkojë? Në fundjavë, konflikti mes detyrës dhe kënaqësisë mund të jetë më i dukshëm.

Ujori

Në ditët e para të kësaj jave: ndoshta e kuptoni se keni kursyer mjaftueshëm për të përballuar përmirësimin që kërkoni, ose ndoshta vjen ndonjë mik apo person i afërt për t’ju ndihmuar të rregulloni gjërat e lëna pas dore. Të ndihesh sërish i frymëzuar nga mjedisi ku ndodhesh, të bën të ndihesh më i sigurt, edhe nëse mund të duhet pak kohë për të zhvilluar zakone të reja ose për të rifituar fushën tënde të veprimit. Në këtë proces, megjithatë, mësoni të kërkoni mbështetje dhe ndihmë, mos u mbështetni vetëm te vetja.

Peshqit

Nëse po shmangni një bisedë me shokun ose partnerin tuaj më të mirë, ndoshta sepse nuk jeni të sigurt se cili do të jetë mendimi i tyre, ditët e para të kësaj jave janë ideale për të thyer akullin. Merrni këto biseda me një frymë kureshtare dhe jo gjykuese, sepse askush nga ana tjetër nuk ju qorton. Me pak fjalë, mësimi i kësaj jave është se nuk duhet ta fashoni kokën para se ta thyeni, duhet të punoni me pasiguritë tuaja për t’i përjetuar më mirë këto momente ndërveprimi.

Horoskopi

Hena e plote do ju realizoje 1 enderr/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Fillojne hijet ne nje marredhenie bashkeshortore apo bashkepunim qe ka nevoj per rregullim !

Demi

Kujdes ne ceshtje shendetesore rikthehen ca probleme nga e kaluara !Kujdes me punen !

Binjaket

Dikush nga e kaluara ju ngacmon dhe streson ne jeten erotike dhe nuk ju le te lire ne ecurine apo rrugetimin tuaj !

Gaforrja

Nje ceshtje familjare apo pune komplikohet kaq shume sa eshte e pamundur ti gjeni anen !

Luani

Nje mesazh i gabuar apo nje takim i gabuar ne vendin dhe kohen e gabuar ju prish apo vonon planet !

Virgjeresha

Do doni ti ktheni te gjitha gjerat tek vetja edhe sikur ato te jene nje lemsh ngateresash dhe vonesash !

Peshorja

Jeta juaj do futet ne nje udhekryq ku ju nuk mund te zgjidhni dot rrugen e duhur per te ecur para !

Akrepi

Ndikimi i henes se plote duhet tju shpetoj nga nervat dhe komplikimet ne jeten tuaj te fshehte apo ne punen tuaj !

Shigjetari

Nje ceshtje familjare merr permasa te mira por ju mund te keqkuptoheni nese nuk jepni mesazhet e qarta !Nje ceshtje personale ngaterohet keq !

Bricjapi

Nje ceshtje pune fillon dhe vonon duke dhene per ju mesazhin e gabuar per te ardhmen dhe duke ju keqkuptuar me njerez me pushtet !

Ujori

Nje ceshtje ekonomike perparon dhe ju duhet ta plotesoni per disa dite qe te ndjeheni mire apo mbyllni nje projekt Shikoni me mire ceshtjet e udhetimeve dhe studimeve!

Peshqit

Hena e plote nev shenjen tuaj ju sjelle ne vendin dhe natyren tuaj !Nje enderr mund te realizohet !Kujdes me ekonomine dhe detyrimet !

Continue Reading

Horoskopi

Hena e re do te jete ne favorin tuaj/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Published

on

Horoskopi Paolo Fox Dashi: Hëna është më në fund e favorshme, por kujdes që të mos krijoni polemika të panevojshme. Ka projekte afatgjata në punë, bëni ç’të mundeni për t’i arritur ato.

Horoskopi i Paolo Fox Demi: Pozicioni i kundërt i Hënës, bën që t’ju këshilloj që të tregoheni të kujdesshëm në diskutime. Do të ketë një ndryshim në kontratën tuaj të punës.

Horoskopi Paolo Fox Binjakët: Hëna kthehet në shenjën tuaj, ka një dëshirë të madhe për veprim në dashuri. Në punë, nëse duhet të flisni për diçka që nuk ju pëlqen, mendohuni mirë nëse duhet ta bëni.

Horoskopi i Gaforres Paolo Fox: Venusi është i favorshëm, është e rëndësishme të kultivoni ndjenjat për një lidhje dashurie në këtë periudhë. Kushdo që ka një biznes do të përpiqet të krijojë një grup të ri bashkëpunues.

Horoskopi Paolo Fox Luani: Në dashuri ka distanca për të kapërcyer, gjërat duhen parë me kujdes që të mos krijohen barriera shtesë. Në punë është mirë të bëni një pauzë.

Horoskopi i Virgjëreshës Paolo Fox: Ca histori dashurie të vjetra ose të ndërprera është më mirë të lihen në të kaluarën. Në punë probleme shfaqen, por do të kapërcehen shpejt.

Horoskopi i Paolo Fox Peshorja: Ditë interesante për dashurinë, kjo e mërkurë 7 shtator. Menaxhimi i punës do të marrë kohë të bollshme nga dita juaj Ndoshta ju duhet të rishikoni orarin e punës.

Horoskopi Paolo Fox Akrepi: Orët e ardhshme do të krijojnë konfuzion në jetën tuaj dhe në dashuri. Përpiquni të qëndroni të qetë, veçanërisht në punë.

Horoskopi i Shigjetarit Paolo Fox: Duhet t’i ktheheni besimit në ndjenja, edhe nëse ka pasur një ndarje. Në punë keni një situatë të favorshme.

Horoskopi i Bricjapit Paolo Fox: Nëse duhet t’i deklaroni dashurinë dhe ndjenjat dikujt, kjo e mërkurë është dita e duhur. Në punë, krahasuar me muajin e kaluar, gjërat janë më mirë.

Horoskopi i Paolo Fox Ujori: Në dashuri nuk ka më probleme si në gusht, por në punë ata që punojnë për veten, duhet të merren me punë!

Horoskopi i Peshqve Paolo Fox: Takime interesante në dashuri, por jeni tepër të fokusuar në punë. Dhe e gjitha kjo, kur, përkundrazi do t’ju duhej një pushim.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi i muajit Shtator 2022 sipas astrologes Meri Shehu/ Kjo eshte shenja me FAT e muajit ne cdo gje

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK PER MUAJIN SHTATOR 2022

Renditja e shenjave nga ajo me pak me fat te ajo me e favorizuara:

12. Binjakët: Janë në këtë pozicion, në datën 10 kemi një hënë të plotë për gjithë vitin, kështu që Shtatori ka një As nën mëngë për të gjithë. Binjakët do kenë pasiguri në lidhje me karrierën dhe shtëpinë. Do bëjnë ndryshime shtëpie, pune dhe nuk do jenë të saktë në vendimet që do marrin. Plus Mërkuri i kundërt në shenjën e Peshores do sjellë problematika në jetën erotike dhe disa kthime mbrapsht në vendimet që kanë marrë, ose disa vonesa në vendim martese, ose fejese, pas datës 10 është mirë të mos bëjnë njohje të reja, të sqarohen me të kaluarën dhe të mos lënë afate për martesa apo fejesa.

11- Luani: Nuk qëndron keq këtë muaj. Marsi në Binjak bëri një lidhje të bukur me Jupiterin në Dash. Do merren me çështjet ekonomike. Të merresh me çështjet ekonomike për Luanët është bezdi e madhe. Është si të themi një rutinë e vështirë, sepse Luani do t’i ketë të gatshme, do t’i shpenzojë, do t’i tregojë. Duke u marrë me çështje ekonomike, Luani do humbi pak nga energjia e vet në këtë periudhë.

10- Dashi: Do ketë probleme me Mërkurin e kundërt, është një nga katër shenjat që do kenë probleme, sepse Mërkuri i kundërt i del përballë në fushën e marrëdhënieve, me partnerët në çift me bashkëpunëtorët dhe me bashkëpunimet e reja. Me bashkëpunimet e reja ka probleme deri në datën 10. Në çift nëse kanë probleme duhet të kenë kujdes, dhe në fushën e marrëdhënieve duhet t’u japin më shumë inisiativë të tjerëve. E të mos e mbajnë për vete.

9- Peshorja: Peshoret me Mërkurin e kundërt në shenjën e tyre, por me Marsin në Binjakë do bëjnë namin në çështjet erotike, por do gjjnë zgjidhjen e gabuar, ose njeriun e gabuar për të kaluar këtë periudhë. Peshoret do presin dikë nga e kaluara, do thonë ishte më mirë i vjetri, i riu s’më pëlqen, Peshoret i dua në kontakt me mua.

8- Bricjapët: Do merren shumë me çështjet ekonomike, do merren me ekonominë, me punë, por se ç’kanë një problem në lidhje me karrierën, vendimet që marrin nuk janë të sakta, punët që zgjedhin nuk janë të sakta dhe njerëzit që u japin premtime nuk e mbajnë fjalën. Bricjapët të kenë kujdes në fushën e karrierës dhe familjes. Por në dashuri do shkëlqejnë sepse Afërdita ëhstë në Virgjëreshë dhe sido që të jetë u jep madhështinë e një lidhje të bukur.

7- Demi: Demi është mirë në çështjet erotike, në lidhje me fëmijët në marrëdhëniet punëkrijuese, por ka probleme me punën dhe nga fundi i muajt do ketë probleme në çift, që duhen parë me kujdes. Por kemi një çlirim ekonomik, pas datës 10 do të shikojnë mirë për zgjedhjet që bëjnë me punën.

6-Shigjetarët: Kanë një muaj antagonist, Marsi është në Binjak është përballë shenjës së tyre, çfarëdo të vendosin Shigjetarët, të bëjnë gjëra më të mira, të tjerët do kenë një fazë kritike ndaj tyre. Shigjetarët do e ndiejnë këtë tension dhe nuk do jenë të qetë kështu që do krijojnë probleme, në bashkëpunime, por edhe në martesë. Mund të kenë probleme në çift. Kjo hëna e plotë në Peshk, sjell një lajm të mirë familjar.

5-Gaforrja: Mua s’më pëlqen muaji për Gaforret do i sugjeroja të kenë kujdes me shëndetin, punën. Do kenë shumë punë. Fizikisht dhe psikologjikisht nuk e përballojnë dot punën. Janë në këtë pozicion për t’i përkëdhelur. Megjithëse do kenë njerëz të afërt dhe lajme të mira e deri diku ndonjë grusht lekësh, por nuk i shikoj në fazën më të mirë. Mërkuri i kundërt në Peshore, nuk i jep garanci për çështjet familjare.

4- Ujori: Shkëlqejnë në fushën e marrëdhënieve, kontakteve me jashtë, çështjet ligjore, udhëtimet. Marsi në Binjak u jep gjithë hapësirën që kërkojnë, por Mërkuri i kundërt në Peshore ja u tërheq pak atë euforinë e madhe, ose iniciativat e mëdha, jua anulon pak në kohë, por kjo nuk do të thotë që ua eleminon. Do kenë lajm të mirë ekonomik në datën 10, sepse është hënë e re në Peshk, por kemi dhe një hënë të re shumë të bukur në Peshore në datën 24 që Ujorët do kenë lajme shumë të mira.

3- Akrepët: Me Afërditën në Virgjëreshë, namin do e kenë Virgjëreshat, punën do e bëjnë Akrepët. Do kenë një jetë sociale, do bien në sy, do bëjnë reklama, punë të reja. Do kenë shumë intensitet të madh pune. Ky Mërkuri i kundërt në Peshore i bën pak të menduar dhe pak të stresuar në atë mbylljen e tyre. Mërkuri në Peshore është në shtëpinë e 12-të për Akrepët dhe nuk është në fazën më të mirë logjike apo shpirtërore për ta, pamja do jetë shumë më e bukur por brendësia më e menduar se sa realiteti.

2- Peshqit: Kanë Hënën e plotë në shenjën e tyre, ta shijojnë romantizmin më në fund, Shtatori muaji më romantik për ta, por pastaj të kenë kujdes në marrëdhëniet familjare dhe në karrierë, aty ka ndryshim shtëpie, vendi, pune, rrëmujë e madhe. Por le ta shijojë këtë romantizmin e datës 10, pale çfarë ju sjell, çfarë situatash të këndshme dhe pastaj ata në atë rrëmujën e madhe që do bëjë Mërkuri në Peshore, sidomos në çështjet ekonomike, në marrëdhëniet ekonomike që do kenë vonesa në pagesa në çështje të tjera të rëndësishme, mbase ky romantizmi do e veshi me një lëkurë dhjami të mirë

1-Virgjëresha: E para bukuri, sharmë, martesa, fejesa, marrin fatin më të mirë të mundshëm dhe ta sundojnë apo ta shfrytëzojnë rastin.

Continue Reading

Trending