Connect with us

Horoskopi

Hena e plote do ju realizoje 1 enderr/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Fillojne hijet ne nje marredhenie bashkeshortore apo bashkepunim qe ka nevoj per rregullim !

Demi

Kujdes ne ceshtje shendetesore rikthehen ca probleme nga e kaluara !Kujdes me punen !

Binjaket

Dikush nga e kaluara ju ngacmon dhe streson ne jeten erotike dhe nuk ju le te lire ne ecurine apo rrugetimin tuaj !

Gaforrja

Nje ceshtje familjare apo pune komplikohet kaq shume sa eshte e pamundur ti gjeni anen !

Luani

Nje mesazh i gabuar apo nje takim i gabuar ne vendin dhe kohen e gabuar ju prish apo vonon planet !

Virgjeresha

Do doni ti ktheni te gjitha gjerat tek vetja edhe sikur ato te jene nje lemsh ngateresash dhe vonesash !

Peshorja

Jeta juaj do futet ne nje udhekryq ku ju nuk mund te zgjidhni dot rrugen e duhur per te ecur para !

Akrepi

Ndikimi i henes se plote duhet tju shpetoj nga nervat dhe komplikimet ne jeten tuaj te fshehte apo ne punen tuaj !

Shigjetari

Nje ceshtje familjare merr permasa te mira por ju mund te keqkuptoheni nese nuk jepni mesazhet e qarta !Nje ceshtje personale ngaterohet keq !

Bricjapi

Nje ceshtje pune fillon dhe vonon duke dhene per ju mesazhin e gabuar per te ardhmen dhe duke ju keqkuptuar me njerez me pushtet !

Ujori

Nje ceshtje ekonomike perparon dhe ju duhet ta plotesoni per disa dite qe te ndjeheni mire apo mbyllni nje projekt Shikoni me mire ceshtjet e udhetimeve dhe studimeve!

Peshqit

Hena e plote nev shenjen tuaj ju sjelle ne vendin dhe natyren tuaj !Nje enderr mund te realizohet !Kujdes me ekonomine dhe detyrimet !

Horoskopi

Hena e re do te jete ne favorin tuaj/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Published

on

Horoskopi Paolo Fox Dashi: Hëna është më në fund e favorshme, por kujdes që të mos krijoni polemika të panevojshme. Ka projekte afatgjata në punë, bëni ç’të mundeni për t’i arritur ato.

Horoskopi i Paolo Fox Demi: Pozicioni i kundërt i Hënës, bën që t’ju këshilloj që të tregoheni të kujdesshëm në diskutime. Do të ketë një ndryshim në kontratën tuaj të punës.

Horoskopi Paolo Fox Binjakët: Hëna kthehet në shenjën tuaj, ka një dëshirë të madhe për veprim në dashuri. Në punë, nëse duhet të flisni për diçka që nuk ju pëlqen, mendohuni mirë nëse duhet ta bëni.

Horoskopi i Gaforres Paolo Fox: Venusi është i favorshëm, është e rëndësishme të kultivoni ndjenjat për një lidhje dashurie në këtë periudhë. Kushdo që ka një biznes do të përpiqet të krijojë një grup të ri bashkëpunues.

Horoskopi Paolo Fox Luani: Në dashuri ka distanca për të kapërcyer, gjërat duhen parë me kujdes që të mos krijohen barriera shtesë. Në punë është mirë të bëni një pauzë.

Horoskopi i Virgjëreshës Paolo Fox: Ca histori dashurie të vjetra ose të ndërprera është më mirë të lihen në të kaluarën. Në punë probleme shfaqen, por do të kapërcehen shpejt.

Horoskopi i Paolo Fox Peshorja: Ditë interesante për dashurinë, kjo e mërkurë 7 shtator. Menaxhimi i punës do të marrë kohë të bollshme nga dita juaj Ndoshta ju duhet të rishikoni orarin e punës.

Horoskopi Paolo Fox Akrepi: Orët e ardhshme do të krijojnë konfuzion në jetën tuaj dhe në dashuri. Përpiquni të qëndroni të qetë, veçanërisht në punë.

Horoskopi i Shigjetarit Paolo Fox: Duhet t’i ktheheni besimit në ndjenja, edhe nëse ka pasur një ndarje. Në punë keni një situatë të favorshme.

Horoskopi i Bricjapit Paolo Fox: Nëse duhet t’i deklaroni dashurinë dhe ndjenjat dikujt, kjo e mërkurë është dita e duhur. Në punë, krahasuar me muajin e kaluar, gjërat janë më mirë.

Horoskopi i Paolo Fox Ujori: Në dashuri nuk ka më probleme si në gusht, por në punë ata që punojnë për veten, duhet të merren me punë!

Horoskopi i Peshqve Paolo Fox: Takime interesante në dashuri, por jeni tepër të fokusuar në punë. Dhe e gjitha kjo, kur, përkundrazi do t’ju duhej një pushim.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi i muajit Shtator 2022 sipas astrologes Meri Shehu/ Kjo eshte shenja me FAT e muajit ne cdo gje

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK PER MUAJIN SHTATOR 2022

Renditja e shenjave nga ajo me pak me fat te ajo me e favorizuara:

12. Binjakët: Janë në këtë pozicion, në datën 10 kemi një hënë të plotë për gjithë vitin, kështu që Shtatori ka një As nën mëngë për të gjithë. Binjakët do kenë pasiguri në lidhje me karrierën dhe shtëpinë. Do bëjnë ndryshime shtëpie, pune dhe nuk do jenë të saktë në vendimet që do marrin. Plus Mërkuri i kundërt në shenjën e Peshores do sjellë problematika në jetën erotike dhe disa kthime mbrapsht në vendimet që kanë marrë, ose disa vonesa në vendim martese, ose fejese, pas datës 10 është mirë të mos bëjnë njohje të reja, të sqarohen me të kaluarën dhe të mos lënë afate për martesa apo fejesa.

11- Luani: Nuk qëndron keq këtë muaj. Marsi në Binjak bëri një lidhje të bukur me Jupiterin në Dash. Do merren me çështjet ekonomike. Të merresh me çështjet ekonomike për Luanët është bezdi e madhe. Është si të themi një rutinë e vështirë, sepse Luani do t’i ketë të gatshme, do t’i shpenzojë, do t’i tregojë. Duke u marrë me çështje ekonomike, Luani do humbi pak nga energjia e vet në këtë periudhë.

10- Dashi: Do ketë probleme me Mërkurin e kundërt, është një nga katër shenjat që do kenë probleme, sepse Mërkuri i kundërt i del përballë në fushën e marrëdhënieve, me partnerët në çift me bashkëpunëtorët dhe me bashkëpunimet e reja. Me bashkëpunimet e reja ka probleme deri në datën 10. Në çift nëse kanë probleme duhet të kenë kujdes, dhe në fushën e marrëdhënieve duhet t’u japin më shumë inisiativë të tjerëve. E të mos e mbajnë për vete.

9- Peshorja: Peshoret me Mërkurin e kundërt në shenjën e tyre, por me Marsin në Binjakë do bëjnë namin në çështjet erotike, por do gjjnë zgjidhjen e gabuar, ose njeriun e gabuar për të kaluar këtë periudhë. Peshoret do presin dikë nga e kaluara, do thonë ishte më mirë i vjetri, i riu s’më pëlqen, Peshoret i dua në kontakt me mua.

8- Bricjapët: Do merren shumë me çështjet ekonomike, do merren me ekonominë, me punë, por se ç’kanë një problem në lidhje me karrierën, vendimet që marrin nuk janë të sakta, punët që zgjedhin nuk janë të sakta dhe njerëzit që u japin premtime nuk e mbajnë fjalën. Bricjapët të kenë kujdes në fushën e karrierës dhe familjes. Por në dashuri do shkëlqejnë sepse Afërdita ëhstë në Virgjëreshë dhe sido që të jetë u jep madhështinë e një lidhje të bukur.

7- Demi: Demi është mirë në çështjet erotike, në lidhje me fëmijët në marrëdhëniet punëkrijuese, por ka probleme me punën dhe nga fundi i muajt do ketë probleme në çift, që duhen parë me kujdes. Por kemi një çlirim ekonomik, pas datës 10 do të shikojnë mirë për zgjedhjet që bëjnë me punën.

6-Shigjetarët: Kanë një muaj antagonist, Marsi është në Binjak është përballë shenjës së tyre, çfarëdo të vendosin Shigjetarët, të bëjnë gjëra më të mira, të tjerët do kenë një fazë kritike ndaj tyre. Shigjetarët do e ndiejnë këtë tension dhe nuk do jenë të qetë kështu që do krijojnë probleme, në bashkëpunime, por edhe në martesë. Mund të kenë probleme në çift. Kjo hëna e plotë në Peshk, sjell një lajm të mirë familjar.

5-Gaforrja: Mua s’më pëlqen muaji për Gaforret do i sugjeroja të kenë kujdes me shëndetin, punën. Do kenë shumë punë. Fizikisht dhe psikologjikisht nuk e përballojnë dot punën. Janë në këtë pozicion për t’i përkëdhelur. Megjithëse do kenë njerëz të afërt dhe lajme të mira e deri diku ndonjë grusht lekësh, por nuk i shikoj në fazën më të mirë. Mërkuri i kundërt në Peshore, nuk i jep garanci për çështjet familjare.

4- Ujori: Shkëlqejnë në fushën e marrëdhënieve, kontakteve me jashtë, çështjet ligjore, udhëtimet. Marsi në Binjak u jep gjithë hapësirën që kërkojnë, por Mërkuri i kundërt në Peshore ja u tërheq pak atë euforinë e madhe, ose iniciativat e mëdha, jua anulon pak në kohë, por kjo nuk do të thotë që ua eleminon. Do kenë lajm të mirë ekonomik në datën 10, sepse është hënë e re në Peshk, por kemi dhe një hënë të re shumë të bukur në Peshore në datën 24 që Ujorët do kenë lajme shumë të mira.

3- Akrepët: Me Afërditën në Virgjëreshë, namin do e kenë Virgjëreshat, punën do e bëjnë Akrepët. Do kenë një jetë sociale, do bien në sy, do bëjnë reklama, punë të reja. Do kenë shumë intensitet të madh pune. Ky Mërkuri i kundërt në Peshore i bën pak të menduar dhe pak të stresuar në atë mbylljen e tyre. Mërkuri në Peshore është në shtëpinë e 12-të për Akrepët dhe nuk është në fazën më të mirë logjike apo shpirtërore për ta, pamja do jetë shumë më e bukur por brendësia më e menduar se sa realiteti.

2- Peshqit: Kanë Hënën e plotë në shenjën e tyre, ta shijojnë romantizmin më në fund, Shtatori muaji më romantik për ta, por pastaj të kenë kujdes në marrëdhëniet familjare dhe në karrierë, aty ka ndryshim shtëpie, vendi, pune, rrëmujë e madhe. Por le ta shijojë këtë romantizmin e datës 10, pale çfarë ju sjell, çfarë situatash të këndshme dhe pastaj ata në atë rrëmujën e madhe që do bëjë Mërkuri në Peshore, sidomos në çështjet ekonomike, në marrëdhëniet ekonomike që do kenë vonesa në pagesa në çështje të tjera të rëndësishme, mbase ky romantizmi do e veshi me një lëkurë dhjami të mirë

1-Virgjëresha: E para bukuri, sharmë, martesa, fejesa, marrin fatin më të mirë të mundshëm dhe ta sundojnë apo ta shfrytëzojnë rastin.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor nga Paolo Fox, këto janë shenjat më fatlume gjatë datave 6-12 Shtator

Published

on

Dashi/Të mendosh vazhdimisht për të kaluarën dhe problemet që keni, nuk është me siguri mënyra më e mirë për të bërë përpara. Të lindurit e Dashit janë të ndërgjegjshëm për këtë, por për shkak të karakterit të tyre krenar nuk janë në gjendje të kërkojnë ndihmë ose t’u shfaqin ndjenjat e tyre të tjerëve. Hapjani zemrën së paku partnerit, kështu do të përmirësoni jetën tuaj në çift.  

Demi/Dihet tashmë që të lindurit e shenjës së Demit kanë një temperament hakmarrës. Është pikërisht kjo anë e karakterit të tyre që i bën më të papërmbajtur në këtë periudhë. Mendojini mirë gjërat dhe tregohuni të matur përpara se t’i ktheni përgjigje dikujt, në mënyrë që të shmangni grindjet dhe diskutimet e panevojshme. Nëse do të dini ta menaxhoni mirë situatën, do ta kaloni këtë javë të qetë. 

Binjakët/Yjet thonë se të lindurit në shenjën e Binjakëve mund të gjenden përballë situatave të paqarta, por që në asnjë mënyrë nuk do t’i pengojnë të kalojnë ditë të qeta. Disa teka kalimtare mund të kuptohen lehtësisht dhe të anashkalohen, veçanërisht gjatë kësaj fundjave që do të sjellë shumë lajme interesante.

Gaforrja/Kjo periudhë mund të jetë e bukur dhe emocionuese për të lindurit e shenjës së Gaforres. E vetmja masë paraprake që duhet të merrni në ditët në vijim është që të mos bini në përsëritje. Të përpiqeni që të mos jepni gjithmonë të njëjtat argumente mund të jetë paksa e ndërlikuar, por është shumë e nevojshme për të kaluar një javë të qetë në vazhdim.

Luani/Ju të lindurit e shenjës së Luanit do të ndiheni gjatë kësaj periudhe më energjikë, duke ju dhënë kështu mundësinë që të bëni përmirësime në fusha të ndryshme të jetës. Yjet ju këshillojnë vetëm që të mos merrni vendime të nxituara. Marrja e një mendimi apo një këshille nga njerëzit tuaj të dashur mund t’ju vijë shumë në ndihmë.

Virgjëresha/Jo të gjitha ëndrrat mund të realizohen brenda një kohe të shkurtër dhe disa situata mund të sjellin nota hidhërimi në jetën tuaj. Gjëja kryesore është të mos e humbni kurrë besimin në aftësitë tuaja. Të dashurit do të vazhdojnë të japin ndihmën e tyre, por nëse nuk bëni edhe vetë përpjekje, do të mbeteni në vend numëro.

Peshorja/Me raste edhe të lindurit e shenjës së Peshores e nxjerrin në pah temperamentin e tyre sanguin, veçanërisht kur është në rrezik realizimi i ëndrrës së tyre apo edhe kur bëhet fjalë për një trill të thjeshtë. Yjet ju këshillojnë të mos nxitoheni dhe të mos i harxhoni energjitë për të përmbushur dëshirat e kota, por të fokusoheni në gjërat më fitimprurëse për të ardhmen. Shikoni larg dhe tregohuni ambiciozë.

Akrepi/Gjithmonë bujarë ndaj të tjerëve, të lindurit e Akrepit mund të jenë në shënjestër të atyre që kërkojnë pa dhënë kurrë asgjë në këmbim. Gjatë kësaj periudhe do të jetë e nevojshme të lini mënjanë njerëzit që ju rrethojnë për t’u fokusuar te vetja. Plotësimi qoftë edhe i një dëshire të thjeshtë do t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë.

Shigjetari/ Nuk pritet që kjo të jetë një javë emocionuese për Shigjetarin. Kjo ndodh jo për shkak të pozicionimit të pafavorshëm të yjeve, por sepse të lindurit e kësaj shenje vazhdojnë të mendojnë për të kaluarën e tyre pa u shkëputur kurrë nga ajo. Kërkoni ndihmën e të tjerëve, kënaquni me gjërat që keni arritur deri tani dhe shikoni drejt së ardhmes me ambicie dhe kjo me siguri që do t’ju ndihmojë të mëkëmbeni.

Bricjapi/Jeni në kërkimin e stimujve të rinj për të shmangur rënien në monotoni. Asnjë re e zezë nuk duket në horizont  dhe për këtë arsye mund të shpresojmë se do ta kaloni këtë javë të shtatorit në mënyrën më të mirë të mundshme. Kjo është koha e përshtatshme për të vënë punën përpara, madje edhe të merrni periudha të shkurtra pushimi.

Ujori/Të përfitosh nga dobësitë e të tjerëve sigurisht që nuk është diçka për t’u krenuar, por në disa raste duket se është e nevojshme të nxjerrësh dhëmbët dhe kthetrat për të treguar sa vleni. Të tregoni vlerta tuaja në një kohë kur të tjerët duken hezitues dhe jo të gatshëm për t’u angazhuar, do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja më shpejt. Aftësitë e Ujorit nuk do të kalojnë pa u vënë re.

Peshqit/Nuk mund të themi asgjë negative për shenjën e Peshqve. Kjo periudhë do të jetë mjaft e mbarë dhe duket se më në fund do të keni mundësinë të angazhoheni më shumë në punë dhe në familje dhe të shijoni frytet e sakrificave tuaja. Gjatë ditëve në vijim pritet që të merrni shpërblime të ndryshme, duke jua kthyer kështu buzëqeshjen që dukej sikur e kishit humbur.

Continue Reading

Trending