Connect with us

Horoskopi

Dashi i pari, Binjaket te fundit/ Kjo eshte renditja e shenjave me FAT per diten e pare te javes

Published

on

Dashi

Ju jeni një person i arsyeshëm dhe bujar. Altruizmi luan një rol të madh në jetën tuaj. Kjo është arsyeja pse miqtë tuaj do të mahniten kur ju shohin të shprehni shumë dëshira personale tani. Kur mendoni për këtë, gjithçka bëhet më e qartë. Ju madje mund të dëshironi të ndryshoni shumë gjëra në jetën tuaj.

Demi

Sot do t’ju duhet të gjeni përgjigjen për një pyetje të rëndësishme. Çfarë dëshironi vërtet? Ngjarjet mund t’ju detyrojnë të zgjidhni midis mënyrës suaj aktuale të të jetuarit dhe një jete më të qëndrueshme. Por ju mund të shqetësoheni për të panjohurën. Është ironike, por do t’ju duhet të ndryshoni zakonet tuaja nëse dëshironi më shumë stabilitet. Mendoni për këtë.

Binjakët

Qetësia juaj do të vihet në provë sot. Mundohuni të mos bini në këtë kurth. Ju duhet të përpiqeni t’u tregoni njerëzve se jeni një person që përvojat tuaja të kaluara ju kanë dhënë mençuri. Ju nuk duhet domosdoshmërisht t’i përgjigjeni agresionit.

Gaforrja

Mundohuni t’u besoni atyre që doni, sepse ata mund të mos e vënë re që duhet të merren me ju dhe ankthin tuaj. Mos harroni se edhe ata dinë të kujdesen për veten e tyre. Edhe atyre u është dashur të përshtaten me këtë botë në të cilën jetojmë. Ata mund të ngrihen për veten e tyre.

Luani

Ju jeni një person i çuditshëm. Megjithatë, ju gjithashtu ndjeni nevojën për t’u dashuruar dhe ndjeni miratimin e atyre që ju rrethojnë. Nuk është gjithmonë e lehtë të mendosh ndryshe nga njerëzit e tjerë ose të ndihesh krejtësisht ndryshe. Për t’u pranuar, duhet t’i ndihmoni ata t’ju kuptojnë. Mundohuni të shprehni idetë dhe opinionet tuaja në një mënyrë më realiste.

Virgjëresha

Altruizmi dhe aftësia juaj për të dëgjuar të tjerët do të ndikojnë shumë në ditën e sotme. Dikush pranë jush ka vështirësi dhe nuk di si ta shpjegojë problemin. Ky person ka nevojë për ju dhe e di se ju jeni i vetmi që mund të ndihmoni për të gjetur një rrugëdalje. Gjeni kohë për të dëgjuar me durim dhe së bashku do të gjeni një zgjidhje.

Peshorja

Dita ju përket juve. Lëvizjet qiellore ju inkurajojnë të mendoni për të ardhmen tuaj dhe të mos kini frikë. Me vetëbesimin dhe dinamizmin tuaj të zakonshëm, jeni në pozitën më të mirë për të pasur një fillim të ri. Natyra juaj e Peshores do të jetë në kontroll dhe mund të jeni të sigurt se kjo periudhë në kohë do të jetë e favorshme për ju. Çfarë mund të kërkoni më shumë?

Akrepi

Po ndodh një ndryshim rrënjësor në Zodiak. Ndryshimet në ekonomi dhe shoqëri duket se sugjerojnë se tani është koha për të menduar se si veprimet tuaja ndikojnë në jetën e të dashurve, komunitetit dhe shoqërisë në përgjithësi. Çfarë hapash mund të ndërmerrni për ta bërë këtë botë një vend më të mirë? Mendimi për këto çështje ju përgatit për të formuar të ardhmen tuaj ashtu siç dëshironi të jetë.

Shigjetari

Atmosfera e ditës të jep përshtypjen se mund të ketë shumë ndryshime që presin të zhvillohen në jetën tuaj personale. Shumica prej tyre do të kenë të bëjnë me marrëdhëniet tuaja. Merrni kohë për t’u hapur dhe dëgjuar se çfarë mund t’ju zbulojnë yjet. Kjo do të jetë kohë e shpenzuar mirë.

Bricjapi

Ju jeni tipi i personit që pëlqen të njohë shumë njerëz të ndryshëm. Ju mendoni se duhet t’i ndihmoni miqtë tuaj të komunikojnë në mënyrë që ata të kenë më të lehtë të shprehen. Ju jeni të mirë për të nxjerrë në pah më të mirën tek të tjerët dhe për t’i ndihmuar ata të gjejnë një bazë solide në të tashmen.

Ujori

Ju duhet të merrni më shumë nga vendimet tuaja. Mos lejoni që të tjerët të kenë kaq shumë kontroll mbi jetën tuaj. Kur jeni në një lidhje, për shembull, ju prireni ta lini partnerin tuaj të dominojë. Duket se nuk dëshironi të jeni më në krye të asnjë nisme në lidhje me jetën tuaj të përbashkët. Mundohuni të çliroheni nga kjo situatë dhe të merrni përgjegjësinë. Do të jeni një partner më i mirë dhe më i vlefshëm.

Peshqit

Ju jeni shumë të interesuar për përparimet dhe inovacionet teknologjike, veçanërisht nëse ka ndonjë përfitim. Duke qenë se ju merreni edhe me çështje sociale dhe tema si psikologjia dhe terapitë shpirtërore, e kuptoni rëndësinë e përparimit në këto fusha për të ardhmen. Ju gjithashtu pyesni veten se ku përshtateni.

Horoskopi

Dashuria do jete flake, parate do vijne per disa shenja/ Horoskopi javor 20-26 Qershor sipas Susan Miller

Published

on

DASHURIA

Dashi

Lajm i mirë për dashurinë sepse ata që kanë qenë vetëm për një kohë të gjatë mund të mirëpresin mundësi të reja me krahë hapur. Megjithatë, përpiquni të mos ‘dashuroheni’ me njerëz të vështirë, nuk mund të jetoni gjithçka si sfidë: keni të drejtë të përfshiheni, por ndjenjat duhet të jenë reciproke.

Demi

Pasioni në historitë e sapolindura të dashurisë, favorizohen takime të reja. Marrëdhënie të mira me të lindurit në shenjën e Gaforres dhe Bricjapit dhe Akrepin. Ju tani, më shumë se kurrë, keni nevojë për qetësi.

Binjakët

Jeni shumë simpatik, shumë ju admirojnë dhe dëshironi të kalojnë kohë me ju. Takime të reja, njohje të reja: edhe miqësitë mund të bëhen diçka më shumë. Veç kësaj, Afërdita do të jetë në shenjën tuaj nga e enjtja, por duhet të dini si të zgjidhni.

Gaforrja

Nuk jeni shumë të kënaqur me situatën sentimentale sepse shumë histori mbyllen ende pa filluar. Megjithatë, përpiquni ta shikoni situatën nga ana pozitive dhe ta lini veten të përjetoni emocione të reja. Kujdes nga polemika të martën.

Luani

Lëreni veten të lirë të përjetoni emocionet në dashuri: Afërdita, më në fund, nuk do të jetë më kundër dhe kjo do të thotë se mund të rikuperoni, veçanërisht nëse ju është dashur të përballeni me dyshime ose distanca. Ju dëshironi, të jetoni një pasion të bukur: e mërkura një ditë e shkëlqyer për dashurinë.

Virgjëresha

Lajm i mirë për dashurinë sepse favorizohen njohjet e reja, ndaj nuk duhet të mbylleni në vetvete dhe të izoloheni. Mund të lindë një histori interesante, por ju nuk mund ta lini mënjanë shpirtin tuaj kritik. Kujdes nga ditët në fillim të javës, pra ato të së hënës dhe të martës.

Peshorja

Në dashuri, kjo është një kohë paksa e ndërlikuar, ndaj duhet të qëndroni të qetë. Mundohuni të mos vuani, të mos mendoni për të kaluarën dhe të ecni përpara: vetëm në këtë mënyrë do të arrini ta kapërceni tensionin.

Akrepi

Beqarët kanë frikë nga vuajtja, por lajmi i mirë është: nga e enjtja Afërdita nuk do të jetë më në kundërshtim, ndaj ata që janë vetëm mund ta lënë veten të lirë, pa frikë dhe mosbesim. Duhet të vëzhgoni, reflektoni përpara se të veproni sepse duhet të kuptoni se çfarë po ndodh rreth jush.

Shigjetari

Ju do të jetoni një aventurë në dashuri, por kini kujdes sepse nëse po jetoni një histori, ndoshta tani mund të ktheheni te vetja dhe të ndryshoni përmasat e saj. Ose ndoshta do të jetë dikush që do të kërkojë një pushim. Me pak fjalë, para se të betoheni për dashuri të përjetshme, mendoni mire.

Bricjapi

Ju dëshironi ta lini veten të lirë në dashuri dhe tani për ju fillon një periudhë e rëndësishme, e aftë për t’ju bërë të përjetoni emocione të bukura. Megjithatë, përpiquni të qëndroni të qetë dhe të jeni të duruar sidomos me të lindurit në shenjën e Gaforres dhe Dashit, sepse janë të vetmit në gjendje t’ju nervozojnë.

Ujori

Në dashuri, do përpiqeni të zgjidhni një problem dhe të shmangni polemika të tjera. Keni nevojë për qetësi, ekuilibër. Mund të ketë argëtim me të lindurit në shenjën e Binjakëve, ndërsa pasionin do ta përjetoni me shenjën e Shigjetarit.

Peshqit

Në dashuri gjatë kësaj kohe jeni shumë kritikë, veçanërisht ndaj njerëzve që nuk mendoni se janë ‘të mirë’ ndaj jush. Mundohuni të lini pas keqkuptimet, pasiguritë sepse nga e enjtja Venusi do të nisë një tranzit polemik. Pra, ju duhet të pastroni zemrën tuaj.

PUNA

Dashi

Në punë keni një mosmarrëveshje për të zgjidhur, diçka që ka të bëjë me lëshimin e një certifikate: duhet të pohoni, t’u tregoni të gjithëve se kush jeni!

Demi

Po përjetoni një fazë rekuperimi. Ndiheni të lodhur nga frika se diçka nuk poo shkon mirë në mabientin tuaj të punës. Por hiqni këto ide nga mendja, gjithçka po funskionon më së miri.

Binjakët

Në punë gjithçka po shkon mirë, të martën do të keni detyra më të lehta për të realizuar. Keni shumë angazhime, por edhe shumë kënaqësi dhe konfirmime pranë jush!

Gaforrja

Në punë jeni shumë të lodhur dhe aspekti ekonomik ju shqetëson. Dita më e vështirë me shumë mundësi do të jetë e enjtja!

Luani

Qielli premton gjëra të mëdha nëse jeni të vetëpunësuar. Rimbursime të vogla dhe surpriza gjatë rrugës, kush e di!

Virgjëresha

Ka nga ata që kanë nisur një punë të re dhe nga ata që mendojnë për vjeshtën. Mundohuni të flisni me një person të rëndësishëm dhe bëjeni këtë nga e marta e tutje!

Peshorja

Ju jeni duke punuar shumë dhe keni shumë synime.Duhet të vendosni të gjithë energjitë tuaja në projektin e ri.

Akrepi

Në punë, nëse keni biznesin tuaj ose punoni në kontakt me publikun, është momenti të kërkoni më shumë se e meritoni.

Shigjetari

Në punë tashmë kanë filluar të vijnë kënaqësitë dhe zgjidhjet do të jenë aty sidomos nga e marta.

Bricjapi

Në punë ka pasur ndryshime në periudhën e fundit dhe ata që janë të rinj janë ndoshta pak të inatosur këto ditë. Projektet e reja duhet të rishikohen!

Ujori

Përpiquni të qartësoni mendjen: ditët në vijim janë plot me qëllime të mira, por gjithçka duhet ta bëni me qetësi. Ndoshta ideja për të nënshkruar një marrëveshje nuk është aq e keqe , konsiderojeni!

Peshqit

Përpiquni të ndryshoni strategjinë tuaj nga e kaluara: jeni entuziastë, por kjo ju frikëson sepse keni frikë se mos hasni shumë probleme!

FINANCAT

Dashi

Në planin financiar kjo periudhë do të kërkojë shumë më tepër vëmendje, pasi ekziston rreziku i humbjes së rëndë të parave. Disa prej jush mund të jenë të kënaqur me një trashëgimi ose të kenë një angazhim për një të tillë, por në përgjithësi këto do të jenë të rralla.

Demi

Do të keni mjaft punë me dokumente dhe të gjitha llojet e shkresave. Kjo mund të jetë një detyrë e lodhshme, por do të jetë e rëndësishme për stabilitetin tuaj financiar dhe rregullimin e çështjeve tuaja financiare.

Binjakët

Mund të prisni lloj-lloj surprizash në punë ose në biznes, por në shumicën e rasteve do t’ju bëjnë mirë dhe do ju sjellin pak fat ose do ju hapin mundësi të reja për përparim dhe avancim në burimet tuaja financiare.  

Gaforrja

Gjatë javës do të merrni lajme të rëndësishme në lidhje me të ardhurat financiare në të ardhmen.Kjo do të jetë një kohë e mirë për të nënshkruar një kontratë financiare ose dokumente.

Luani

Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni huadhënien ose huazimin e parave, edhe nëse përfshin dikë që ka mjaft para. Mundohuni t’i zgjidhni vetë problemet tuaja financiare, nëse jeni të angazhuar në të.

Virgjëresha

Gjatë javës 20 – 27 qershor fokusohuni te stabilizimi financiar. Do të ketë mundësi të ndryshme për punë, biznes apo performancë profesionale, për të marrë oferta të reja apo për të nisur një biznes të ri.

Peshorja

Në planin financiar java do jetë premtuese për ata që punojnë apo bëjnë ndonjë aktivitet për të cilin presin të paguhen. Mund të fitoni para shtesë ose të papritura në buxhetin tuaj personal ose familjar.

Akrepi

Kjo javë mund t’ju befasojë me një dokument financiar ose para që do të merrni nëpërmjet një kontrate ose marrëveshjeje.

Shigjetari

Në planin financiar java do jetë më e favorshme për të gjetur burime të reja të ardhurash, ashtu edhe për të rritur ato aktuale që keni për momentin.

Bricjapi

Gjatë kësaj jave, disa prej jush do të kenë mundësi të marrin para shtesë ose të papritura, të rrisin të ardhurat.

Ujori

Çështjet tuaja të pasurive të paluajtshme do të kenë një zhvillim të mirë (nëse jeni të angazhuar në të tilla).

Peshqit

Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë e rëndësishme të merrni kohë për të balancuar dhe planifikuar burimet tuaja financiare. Përqendrohuni në pagesat dhe detyrimet financiare të papaguara./ CNA.al

Continue Reading

Horoskopi

Bínjakët shpèrthèjnë në lèk, Dèmit i hápèn rrugë! Ja ç’ju prèt nga nèsër 12 shènjáve te horoskopit

Published

on

Kjo periudhë që do të vijë do të sjellë shumë fùqí për Venusin i cili do të hýjë në shenjën e Akrepit duke afr.uar një bekim të madh me shumë fat në dashuri për Akrepin, Gaforren dhe Peshqit. E shikoni që për ju nuk do të ketë vetëm vùájtje? Mësoni edhe ju, shenjat e tjera se çfarë rezèrvòhet për ju gjatë kësaj periudhe.

Dashi, Këtë radhë do jetë përbállë Venùsit I dashur Dash më në fùnd planeti Venus nuk do të jetë më në kùndèrshtim me shenjën tuaj. Duke e filluar nga e diela (19 qershor) ký planet do të lèvízë në shenjën e Akrepit dhe ju do jeni në gje.ndje të gjeni një pjesë të qetësisë së hùmbur në periudhën e fùndit.

Demi, Venusi ka një ndíkim për ju, Dem i dashur, fatkèqësísht këtë javë duke filluar nga e diela, planeti Venus do të hýjë në kùndèrshtim me shenjën tuaj. Nuk do të jetë një periudhë e lehtë për sa i përket ndjènjës dhe do ta gjeni veten duke vënë në dýshim marrëdhënien tuaj.

Binjakët Hëna jo në favòrin tuaj, Të dashur Binjakë, java juaj për fat të kèq fillon me dý të ditë me Hënë në kùndèrshtim. Të hënë dhe të martën mùnd të gjeni disa pèngèsa më shumë në rrugën tuaj.

Do të bëhet më mirë nga e mërkura, por do të jetë e premtja dhe e shtuna që do t’ju kthejë buzëqeshjen duke ju dhënë pak fat dhe energji pozitive. Venera e favòrshme deri të dielën ndíhmon dhe mbèshtèt marrëdhënien tuaj.

Gaforrja Venusi do të të japë shumë bekim, E dashur Gaforre nëse periudha e fùndit për shenjën tuaj nuk ishte e lèhtë nga pikëpamja e ndjenjave, tani më në fùnd mùnd të merrni frýmë lèhtèsími.

Duke filluar nga e diela në fakt planeti Venus do të ndálojë të pèngòjë dashurinë, duke ju dhënë përkùndrazi një ndikim të këndshëm pozitiv. Ndërkohë kùshtojini vëmendje të mërkurës dhe të enjtes, kur Hëna në opozitë mùnd të rrísë tènsíonet.

Luani Trègòni sa më shumë dashuri me partnerin tuaj, I dashur Luan deri të dielën mùnd të mbështeteni në një Venus të shkëlqýer, i gatshëm për t’ju dhënë shumë fat në fushën e ndjenjave.

Mùndoheni të zgjidhni ndonjë pròblem të jashtëzakonshëm me partnerin tuaj. Keni kùjdes nga Hëna në opozitë të premten dhe të shtunën, ditë në të cilat ka të ngjarë të jenë mjaft të rèndá.

Vírgjèrèsha Po vijnë shumë ndjenja të ëmbla, E dashur Vírgjèreshë, java juaj fillon me dý ditë pak të tènsíonuara për shkák të Hënës në një pozitvë të pafavòrshme për shenjën tuaj.

Do të bëhet mirë duke filluar nga e mërkura, kur mùnd të merrni disa lajme të mira në vendin e punës. Për më tepër ju keni mbështetjen e Venusit, planetit të dashurisë i cili është i gatshëm t’ju bëjë disa surpriza të këndshme në javët e ardhshme dhe do t’ju dhùroj shumë emòciòne.

Peshorja Venusi do t’ju japë energji pozitive, E dashur Peshore planeti Venus do të mbètet në bashkëpunim në shenjën tuaj deri të dielën: shfrýtëzoni sa më shumë ndikimin e tij të dòbíshëm në fushën sentimentale për të përbállùar me partnerin tuaj një fjalim që është veçanërisht i afërt me zèmrèn tuaj.

Ju do të keni gjithë mbèshtètjen dhe mirë-kuptim e tij. Të hënë, të martën, të premten dhe të shtunën gjithashtu mùnd të mbèshtèteni në një Hënë të favòrshmè. Pak më shumë lòdhjè për shkák të kùndèrshtimit të planetit Mars.

Akrepi Venusi do të jetë i gjithi pozitiv me ju, I dashur Akrep, pasi mirëpritët planetin Mërkur në shenjën tuaj, tani Venusi po vjen gjithashtu. Planeti i dashurisë është i gatshëm t’ju japë- duke filluar nga e diela – një periudhë lumturie dhe kënaqësie nga pikëpamja e ndjenjave. Kònfírmíme të mira do të vijnë edhe në punë. Ditë më me fat të javës do të jenë e mërkura dhe e enjtja.

Shigjetari Hena do të të sjellë vetëm mbarësi, I dashur Shigjetar, java juaj fillon me dý ditë super fatlume, në të cilat një Hënë e bukur do të jetë e gatshme t’ju jap lajme të mira dhe një ngárkèse shtesë të energjisë pozitive.

Venera e favòrshme deri të dielën gáránton fat edhe në kontekstin e ndjenjave: E premtja dhe e shtuna në veçanti do të jenë ditë me një nòrmë të lártë romance. Sidòqòftë në punë është koha të prèsím.

Bricjapi Nga Venusi do të merrni një buzëqeshje plot dashuri, I dashur Bricjap më në fùnd duke filluar nga e diela, Afërdita do të jetë përsëri e favòrshme për shenjën tuaj: në periudhën e fùndit planeti i dashurisë ka sjellë pasígùri dhe paqèndrùeshmèri në marrëdhënien tuaj si çift.

Tani do të jeni në gjèndje të gjeni ekuilibrin tuaj dhe qètèsínë tuaj personale, pasi të keni përqafuar ndrýshimin. Hëna super me fat të mërkurën dhe të enjten, me lajme të mira që vijnë.

Ujori Kùjdesuni sa më shumë për të ardhemn e afërt, I dashur Ujor bashkëpunimi me partnerin tuaj në këtë períudhë është duke u rrítur. Venusi e bën çiftin tuaj më të fòrtë se kùrrë, të paktën deri të dielën, kur planeti i dashurisë ju kthèn shpínèn.

E premtja dhe e shtuna do të jenë dý ditë veçanërisht emocionuese, gjithashtu falë një Hënë të shkëlqýer: shfrýtëzoni rastin për të diskutuar të ardhmen tuaj së bashku me partnerin tuaj dhe bëni planë afatgjata.

Peshqit Jeni gati! Erdhën lajmet e mbara, Të dashur Peshq më në fùnd këtë javë planeti Venus do të kthehet në anën tuaj. Pasi të keni jetuar një periudhë mjaft të kòmplíkuar në fushën e ndjenjave, tani dashuria do të kthèhèt për t’ju buzëqeshur.

E diela në veçanti do të jetë një ditë plot me emocione, gjithashtu falë një Hënë të shkëlqýer. Lajme të mira po vijnë po ashtu në vendin e punës, veçanërisht të mùndshme në mes të javës.

Continue Reading

Horoskopi

Mbani shenim daten 23 dhe 26 Qershor/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe i hapen portat e fatit te mire

Published

on

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Kjo është një kohë e mirë për të investuar paratë tuaja në diçka të rëndësishme – diçka që do t’ju ndihmojë. Qëndroni të qetë dhe vigjilentë, në mënyrë që të njihni ofertat dhe mundësitë e duhura dhe të filloni biznese fitimprurëse në planin afatgjatë. Gjithçka që filloni në këtë periudhë do t’ju sjellë njohje dhe fitime.

Dashuria: Vetëm me durim do të arrini të stabilizoni atë që keni arritur deri tani. Marrëdhëniet e mira me të tjerët janë katalizatori për suksesin tuaj të përgjithshëm. Ndjenjat e fuqishme përshkojnë jetën tuaj emocionale – dhe veçanërisht në marrëdhënien tuaj me partnerin tuaj – falë energjive qiellore që janë aktualisht në fuqi. Udhëtimi me një të dashur do t’ju sjellë një humor të mirë dhe relaksim. Jeni të mbushur me shpresa dhe plane, shumica e të cilave janë të realizueshme dhe kjo është arsye e mjaftueshme për të mos u ndjerë në siklet. Deshët e lirë – kini kujdes nga njerëzit e pabesueshëm që keni provokuar nga veprimet tuaja dhe obsesionet tuaja me përmasat që shpesh ju lëndojnë. Analizoni me kujdes veprimet tuaja. Padurimi dhe sjellja shpërthyese ju lëndojnë.

Shëndeti: Për të ruajtur stabilitetin emocional dhe shëndetin fizik, gjeni kohë për veten dhe aktivitetet që ju plotësojnë dhe ju qetësojnë. Mundohuni të prezantoni disa zakone më të shëndetshme.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Prosperiteti është i garantuar nëse shikoni me kujdes atë që po ndodh rreth jush. Në këtë pikë, është shumë e rëndësishme që sugjerimet që ju janë dhënë të vlerësohen siç duhet. Nëse keni lënë pas dore gjërat e rëndësishme që lidhen me financat, atëherë do të përfitoni nëse merreni me këto çështje pa vonesë.

Dashuria: Mund të luani të gjitha llojet e lojërave për të provuar të mashtroni dikë për ndjenjat tuaja, por kjo nuk do t’ju ndihmojë. Veprimet tuaja të papritura janë shkaku i komplikimeve në marrëdhëniet me të dashurit. Mundohuni të mos grindeni me ata që doni. Ju nuk dëshironi të lëndoni partnerin tuaj sepse aktualisht jeni të pakënaqur me veten. Flisni me të dhe bëjini të ditur mendimet tuaja më intime – në këtë mënyrë ai do të dijë saktësisht se çfarë dëshironi, gjë që mund ta ndihmojë shumë marrëdhënien tuaj. Demat e lirë – tregoni vetëkontroll dhe mos u përfshini në aktivitete të reja, edhe nëse dikush ju tundon. Një udhëtim tani do të jetë i mirë për ju. Së shpejti do të ketë një ndjenjë të madhe harmonie, sepse mund të ketë ndryshime befasuese dhe ngjarje të reja. Do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme për planet tuaja të ardhshme.

Shëndeti: Jeta emocionale është vendimtare në këtë moment, në kuptimin e njohjes së ndjenjave dhe komunikimit me veten. Shëndeti juaj është i ndjeshëm, ndaj kujdesuni më shumë se zakonisht.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Për të qenë i suksesshëm, duhet të jeni më agresiv në qasjen tuaj. Rinovoni marrëdhëniet fitimprurëse me partnerët e biznesit me të cilët keni punuar më parë, veçanërisht kur mund të keni vepruar me nxitim dhe pamatur. Kjo periudhë nuk është e përshtatshme për shpenzime.

Dashuria: Mundohuni të sillni ndjenja pozitive në atmosferën e shtëpisë. Energjia që buron nga planeti ju sjell në kontakt me ndjenjat tuaja më intime. Përfitoni nga kjo, pastaj bisedoni me partnerin tuaj dhe njerëzit e dashur, tregojuni atyre vëmendjen tuaj, bëni një gjest të këndshëm – pa arsye apo pritshmëri për asgjë në këmbim. Ndryshimet pozitive janë të mundshme nëse anatomizoni veprimet tuaja dhe bëni kujdes me fjalët tuaja. Jeni gati të udhëtoni me partnerin, do të jeni të lumtur dhe kënaqësinë do ta ndani me të tjerët. Megjithatë, kini kujdes, mund t’ju duhet të riorganizoni papritur agjendën tuaj për shkak të lajmeve të pakëndshme. Binjakët e lirë – së shpejti mund t’ju duhet të rishikoni dhe ndryshoni planet tuaja për të ardhmen. Kapërcimi i vështirësive është në favorin tuaj.

Shëndeti: Gjeni kohë për veten tuaj dhe kaloni mirë – me veten tuaj. Vetë-analiza do t’ju ndihmojë të ekuilibroni dhe të shmangni problemet shëndetësore.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Ju keni fuqinë të korrigjoni një situatë biznesi që po shuhet dhe ta ktheni atë në një histori të plotë suksesi. Veprimet tuaja janë shënuar me sukses dhe ju sjellin kthime të mira financiare. Përfitoni nga kjo periudhë në të cilën do të keni mjaft durim për të përfunduar detyrat që përndryshe ju lodhin dhe acarojnë.

Dashuria: Do t’ju duhet durim për t’u marrë me dikë që nuk është aq i vëmendshëm sa ju. Ndjenjat ndaj partnerit janë intensive, e cila është e ndërsjellët, ndaj përpiquni të kaloni sa më shumë kohë së bashku gjatë kësaj periudhe. Nëse mendoni se ekziston një lloj pengese për të shprehur ndjenjat tuaja të vërteta, mund t’ju duhet ta hetoni atë më në detaje përmes vetë-analizës. Stabilizoni atë që është arritur deri tani dhe normalizoni marrëdhëniet me të tjerët. Gaforret e lira – do të zemëroheni me të dashurit tuaj, sepse ata mund të injorojnë idetë dhe planet tuaja, të cilat duhet t’i merrni parasysh. Edhe pse keni nevojë të dilni dhe të argëtoheni, yjet ju këshillojnë të mos udhëtoni jashtë vendit.

Shëndeti: Ndryshoni mjedisin, të paktën për një kohë të shkurtër – një ditë në një udhëtim, një shëtitje në pyll – do t’ju mbushë bateritë dhe do t’ju qetësojë nervat.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Mundohuni të shmangni humbjet financiare. Rishikoni kontratat që keni nënshkruar dhe analizoni marrëveshjet që keni lidhur tashmë, këtu do të gjeni përgjigjen e pyetjes se si t’i drejtoni veprimet tuaja. Duke vepruar me mençuri, ju vendosni themelet për planet dhe aktivitetet e ardhshme.

Dashuria: Në një marrëdhënie me partnerin do të përballeni me vështirësi dhe dështime që i keni shkaktuar vetë. Rrethanat aktuale mund t’ju detyrojnë të debatoni dhe të përkrahni pikëpamjet dhe bindjet tuaja, por mos jini kokëfortë, por dëgjoni palën tjetër. Vononi marrjen e vendimeve të rëndësishme sepse jeni të hutuar, të padurueshëm dhe mund të mos keni të drejtë. Konfigurimi qiellor ju fton përzemërsisht të uleni dhe të analizoni jetën tuaj nga sa më shumë këndvështrime të ndryshme që mundeni. Ndryshimet që mund të ndodhin me konfigurimin aktual qiellor mund të jenë shumë të thella. Luanët e lirë – ju mungon vetëbesimi. Mos u nervozoni nëse shihni se gjërat e planifikuara po ndodhin më ngadalë se sa pritej. Mendoni më shumë për veprimet tuaja për të shmangur zhgënjimin. Udhëtimi tani është në favorin tuaj.

Shëndeti: Ballafaqimi me problemet sjell ndryshime dhe zhvillim të brendshëm. Gjeni një mënyrë për të tejkaluar tensionet – më së miri përmes shëtisë në natyrë.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Mendja juaj tani është shumë më e përqendruar dhe e fokusuar, ju ndihmon të përqendroni energjinë tuaj në një gjë në vend të parave dhe ky është sekreti i suksesit tuaj. Veprimet tuaja janë të suksesshme dhe do t’ju sjellin njohje të reja dhe të ardhura të mëdha. Mos refuzoni ndihmën.

Dashuria: Mos lejoni që emocionet tuaja të dominojnë nëse doni të merrni njohjen që meritoni nga partneri juaj. Në këtë pikë, keni nevojë për mbështetje dhe besueshmëri – në çdo mënyrë. Energjia që rrezaton nga planeti mund të nxisë disa ndjenja shumë të thella të dalin në sipërfaqe, prandaj përqafoni dhe shprehni ato – kjo do t’ju sjellë paqen, stabilitetin dhe relaksimin. Mos nxitoni në asnjë vendim; por jini të durueshëm dhe dëgjoni zemrën tuaj. Një mendim i thellë dhe i zhytur për një temë që ju shqetëson tani mund të jetë me vlerë të madhe. Virgjëreshat e lira – ndikimet qiellore ju inkurajojnë të krijoni të gjitha llojet e planeve dhe skemave për të tërhequr vëmendjen e dikujt. Lajmet e mira do të inkurajojnë zhvillimin e përvojave interesante.

Shëndeti: Mundni tensionet dhe nervozizmin tuaj të përditshëm përmes aktiviteteve qetësuese dhe relaksuese të mbrëmjes ose në rrethin më të ngushtë të njerëzve të afërt. Lëvizni më shumë, transmeton Telegrafi.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Duhet të jeni më sistematik dhe të bazuar për të qenë të suksesshëm. Do ta gjeni veten të rrethuar nga njerëz interesantë dhe me ndikim që duan të jenë të dobishëm për ju, të mbështesin planet dhe projektet tuaja. Merrni parasysh arritjet tuaja dhe filloni detyra të reja, të paramenduara. Jeni duke u marrë me probleme që kërkojnë një zgjidhje urgjente.

Dashuria: Jeni nervoz, ndaj mos u kushtoni vëmendje vërejtjeve të të tjerëve. Ekziston mundësia e komplikimeve në marrëdhëniet në familje nëse jeni të pakujdesshëm. Shtrirja aktuale planetare mund të vë në provë durimin tuaj. Ndërsa mund të tundoheni për të bërë diçka drastike, shanset janë të larta që të përvetësoni një qasje të arsyeshme dhe të bëni ndryshime gradualisht – si për veten tuaj ashtu edhe për të tjerët. Ka mundësi që partneri t’ju kënaqë në këtë periudhë me një surprizë që ju ka përgatitur prej kohësh. Peshoret e lira presin një thirrje simpatie.

Shëndeti: Përpiquni të mundni stresin dhe largoni zemërimin – stresi gjithmonë ju lodh dhe ju trishton. Qëndrimi në natyrë, lëvizja e moderuar dhe pushimi i mjaftueshëm do t’ju ofrojnë ekuilibër dhe shëndet të mirë.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Ndoshta duhet të konsideroni të investoni të paktën një pjesë të parave tuaja për stabilitet në të ardhmen. Rrugët tuaja janë të hapura nëse nuk jeni të ngarkuar me premtime që nuk mund t’i përmbushni dhe nëse qëndroni të qëndrueshëm me veten. Mos lejoni që t’ju kufizojnë dhe qëndroni në parimet tuaja.

Dashuria: Atmosfera planetare mund të krijojë parakushtet për turbulenca emocionale. Ndaloni vetes të ndërhyni në grindje që nuk ju shqetësojnë. Për shkak të kësaj, mund të hasni në vështirësi, por qëndroni të qetë dhe tolerantë. Mund të përballeni me gënjeshtrat e partnerit tuaj që shkatërrojnë shpresat tuaja, por mos u pikëlloni – gjithçka është e zgjidhshme. Komunikimi i hapur është çelësi i çdo zgjidhjeje. Nga ana tjetër, ngjarje të lumtura dhe lajme të mira ju shoqërojnë në këtë periudhë, dhe ju takon të jeni të vetëdijshëm për çdo moment dhe të mos përpiqeni të analizoni dhe rishikoni gjithçka – thjesht ndjeni. Akrepat të lirë – kjo është një kohë shumë analitike për ju. Konfigurimi qiellor do të përfshijë perspektivat për ndryshim. Kaosi dhe joefikasiteti janë dy situata që duhet të përpiqeni t’i shmangni me çdo kusht.

Shëndeti: Njohuritë dhe njohuritë janë të forta këtë javë – ndiqni anët tuaja të brendshme, dëgjoni intuitën tuaj dhe jini të durueshëm. Kurseni energji, mos e teproni me asgjë dhe mos u lodhni.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Mos kini frikë të investoni paratë tuaja në një investim që mendoni se ia vlen. Do të përballeni me disa situata që kërkojnë ndërhyrjen dhe gjakftohtësinë tuaj – nëse përpiqeni t’ia kaloni atë punë dikujt tjetër, do të ketë një rrëmujë dhe pasoja që do t’ju duhet t’i rregulloni sërish.

Dashuria: Qëndroni larg mosmarrëveshjeve dhe konflikteve të panevojshme me partnerin. Nëse e bëni këtë, dashuria do të lulëzojë. Aktualisht jeni duke luftuar me ndjenjat e pakënaqësisë, e cila është shkaku i nervozizmit dhe prirjes tuaj për grindje, ndaj bisedoni së bashku me partnerin. Konfigurimi astral do të thotë që do t’ju duhet të kaloni pak kohë duke analizuar veprimet tuaja të mëparshme. Organizoni rutinën tuaj të përditshme ndryshe, sepse ju duhet patjetër një ndryshim. Nëse është e mundur, shkoni në një udhëtim me partnerin tuaj që keni ëndërruar dhe përpiquni të përzieni atë që është e dobishme me të këndshmen. Shigjetarët e lirë – vështirësitë do t’ju çojnë në mënyrë të papritur të ndryshoni planet tuaja aktuale tani për tani. Mos bëni kompromis me veten për të mos humbur miqtë besnikë.

Shëndeti: Për një humor të mirë ju duhet një ambient miqësor dhe shoqërim. Mundohuni të relaksoheni, do të dëshironit një detoksifikimi të plotë.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Idetë e reja do t’ju ndjekin dhe çdo lloj stuhie idesh do t’ju sjellë sukses të jashtëzakonshëm. Gjeni kohë dhe mendoni përsëri për qëllimet dhe planet tuaja. Kujdes me kontaktet e reja të biznesit, sepse nuk mund t’i vlerësoni saktë. Mos u mundoni t’i shpejtoni gjërat, por pranoni vonesat dhe vonesat.

Dashuria: Gjatë kësaj periudhe, mund të jeni të zemëruar dhe nervoz për problemet në marrëdhëniet tuaja personale që ju ndjekin mendimet. Kini kujdes të mos bëni ndonjë lëvizje që do t’ju lëndojë si ju ashtu edhe partnerin tuaj. Kujdes mos ia impononi mendimin tuaj, gjë që ua keni bërë së fundmi të gjithë njerëzve tuaj të dashur. Rreshtimi planetar ju jep shumë hapësirë për ndryshim dhe transformim. Bricjapët e lirë – mund të ndiheni shumë të tërhequr nga një person i caktuar, por nuk jeni të sigurt se si duhet t’i përgjigjeni sinjaleve të saj. Guxoni të konsideroni të gjitha opsionet e mundshme që janë të hapura për ju. Bëni një investim të rëndësishëm sot – investoni në veten tuaj.

Shëndeti: Qëndroni larg njerëzve dhe situatave toksike dhe kërkoni burime të energjisë pozitive, kështu do të kurseni nervat dhe shëndetin tuaj.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Përparimi drejt prosperitetit është në duart tuaja dhe do të keni gjithashtu mundësinë të zgjeroni horizontet tuaja. Prisni telashe për shkak të suksesit financiar që ka mërzitur kolegët tuaj. Mos u mundoni t’i shpejtoni gjërat, por pranoni vonesat dhe vonesat.

Dashuria: Keni tendencë të fshihni emocionet tuaja të vërteta, por së shpejti do të dëshironi të zbuloni mënyrën se si jeni. Partneri juaj po përgatit një surprizë për ju dhe ky mund të jetë një moment ideal për t’i treguar atij emocionet tuaja të vërteta që keni frikë t’i shprehni. Në përgjithësi, ju kënaqeni me suksesin në jetë, por është mirë të vlerësoni realisht situatën në të cilën ndodheni. Mendoni të bëni diçka të improvizuar – bëni të lumtur familjen dhe miqtë tuaj me një gjest që e dini se do t’i kënaqë ata. Ujorët e lirë – në këtë periudhë mund të keni një përvojë të pazakontë me një person – të bini në dashuri, konflikt, zhgënjim dhe ndarje në vetëm pak ditë (që zakonisht zgjat muaj dhe madje vite në një marrëdhënie).

Shëndeti: Ka mundësi që të përballeni me çrregullime të tretjes, për shkak të gjithçkaje që do të duhet të “gëlltisni”, sepse nuk jeni mësuar të heshtni dhe të abstenoni.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Jeni shumë afër synimeve të vendosura, por mjegulla ju fsheh nga sytë suksesin tuaj të afërt. Planet e bëra gjatë këtij cikli do të jenë jashtëzakonisht të dobishme. Dëgjoni intuitën tuaj dhe do të keni sukses. Ju jepet mundësia për të realizuar ëndrrat tuaja. Nëse kohët e fundit i keni dhënë para hua dikujt, një pjesë e tyre mund t’ju kthehet së shpejti.

Dashuria: Mos hezitoni dhe kërkoni falje partnerit tuaj për gabimet tuaja. Është më mirë të tregoheni të qetë tani dhe të merrni një vendim të rëndësishëm më vonë. Kjo është një kohë e mirë për të rishqyrtuar disa nga idetë dhe bindjet tuaja në lidhje me situatën tuaj aktuale emocionale, kjo është arsyeja pse ju shprehni zhgënjimin me të dashurit tuaj. Dijeni se keni çdo shans për të bërë sa më shumë ndryshime që dëshironi. Yjet sugjerojnë të udhëtoni me një partner në një vend të pazakontë që keni dashur gjithmonë ta vizitoni. Jini të përgjegjshëm, të moderuar dhe të përmbajtur. Peshqit e lirë – duhet të vazhdojnë interesimet, nëse personi që ju intereson nuk ua kthen të njëjtën mënyrë. Ju nuk mund të fitoni dikë nga inati.

Shëndeti: Jeni të qëndrueshëm dhe ndiheni mirë. Mbani një ritëm normal të jetës, zvogëloni konsumin e kafesë, alkoolit, cigareve dhe flini mjaftueshëm.

Continue Reading

Trending