Connect with us

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Horoskopi

Nuk ja hedh dot asnje njeri/ Keto jane 4 grate me inteligjente te horoskopit qe ta bejne 8 me 2

Published

on

Zgjuarsia dhe inteligjenca mund të identifikohen nga sa të shpejtë jemi me veprimet tona dhe proceset e të menduarit. Disa janë intelektualë të lindur ndërsa të tjerë punojnë shumë, mprehin mendjen për të ngjitur shkallët e suksesit. Astrologjia ka një lidhje shumë të thellë me shpirtin, mendjen dhe trupin tonë dhe kjo mund të kuptohet duke analizuar personalitetin tonë me dymbëdhjetë shenjat astrologjike të zodiakut që kanë specifika sipas yjeve të tyre. Ja cilat janë femrat më të zgjuara në mesin e të gjithë shenjave të zodiakut.

Ujori

Ato mund të jenë pak egoistë kur bëhet fjalë për të shfaqur anën e tyre krijuese dhe inteligjente. E dinë se mund ta kryejnë punën, kështu që priren të mburren shumë. Janë intelektuale gjakftohtë dhe të qeta. Ato thjesht janë më të zgjuarat në dhomë.

Akrepi

Gratë Akrep janë ndër gratë më të zgjuara në këtë fushë, sepse ato do të gërmojnë thellë për të kuptuar dhe vizualizuar një koncept derisa të ketë sukses. Kështu janë të vendosura. Ata do të vazhdojnë të këmbëngulin derisa të arrijnë atë që duan. Sjellja e tyre misterioze është mbulimi i përsosur dhe punojnë në heshtje.

Peshorja

Femrat Peshore janë të ditura dhe dinë të balancojnë peshoren në mënyrë perfekte. Zgjuarsia e tyre është me të vërtetë e admirueshme, sepse ato sigurohen që gjithçka të bëhet në mënyrën e përsosur të mundshme. Nuk lënë vend për gabime dhe kjo është forca e tyre më e madhe.

Peshqit

Ato janë gra inteligjente të lindura natyrshëm që kanë një aftësi të mahnitshme për të analizuar këndvështrime të ndryshme pa mundim. Gjithmonë i lënë vetes hapësirë ​​për rritje dhe kjo në vetvete është një nga tiparet më të mëdha që i ndihmon ata të mprehin mendjen e tyre. Përveçse janë të zgjuar, ata janë edhe emocionalisht të pjekur.

Bricjapi

Gratë Bricjap janë shumë të përkushtuara në punën e tyre dhe nuk do të ndalen para asgjëje derisa të arrijnë qëllimet e tyre. Ato janë të mprehta dhe të zgjuara. Nuk u pëlqen të humbin kohën e tyre në gjëra të panevojshme. Janë gjithashtu motivuese të mëdha që do t’i inkurajojnë të tjerët të punojnë shumë.

Continue Reading

Horoskopi

Dashi zgjidh hallet, Binjaket mundesi te mira/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron keto 5 shenja horoskopi

Published

on

Astrologu Jorgo Pulla në një intervistë për emisionin “Rreze Dielli’’ ka bërë parashikimin javor të horoskopit (nga data 13 deri në 19 Qershor) duke parashikuar një javë të mirë për të gjitha shenjat si në dashuri edhe ekonomi ndërsa tregoi shenjat më të favorizuara.

Vëmendje më tepër duhet të kenë shenja e Gaforres dhe e Akrepit, mos të nxitohen sepse nxitimi nuk është në të mirën e tyre.Ndërsa më të favorizuarat janë Binjakët dhe Shigjetarët.

Specialisti Ylli Merja në Report Tv: Nga lulja murrizit tek çaji tërfilit, këto janë kurat bimore që zhdukin variçet dhe lehtësojnë dhimbjet e gjunjëve

Parashikimi i yjeve për secilën shenjë:

Dashi- Ndikimet janë favorite për cështje që lidhen me punën dhe karrierën por një cështje ligjore ka shtyrje por nuk ken ipse të shqetësoheni. Ndërsa në fushën sentimantale, pengesat apo gabimet që keni bërë në lidhje duket se i rregullon, do të stabilizohen sidomos lidhjet me Ujorë dhe Luan.

Demi- Është një moment tani që duhet të rishikoni, mund të keni një ngritje në detyrë por nuk do të jetë ashtu sic prisni. Ndërsa sa i përket lidhjeve, Peshk dhe Virgjëreshë është idealja dhe kanë ndikime pozitive. Stabilizmi ekonomik duket se është në ngritje.

Binjakët- Mundësi shumë të mira për shenjën tuaj. Për ju që merreni me llotari do të keni fat. Problemet me të shkuarën do të zgjidhen. Për cështjet shpirtërore duhet të keni kujdes pasi një lidhje e së shkuarës mund të kthehet dhe duket se e zgjidhni problemin. Lidhjet me Bricjap, Shigjetarë dhe Virgjëreshë janë ideale.

Gaforrja- Këtë javë duhet të tregoni vëmendje në çështjet ekonomiko-financiare. Ndërsa përsa I përket punës nuk keni pasur probleme dhe nuk do të keni sepse e dini se ku do të shkoni, Përsa I përket cështjeve shpirtërore lidhjet me Bricjap, Dash dhe Peshore duket se janë pozitive.

Luani- Periudhë shumë e mirë për ju, për ndryshime, lëvizje. Në anën financiare gjërat po shkojnë si duhet. Ndërsa në anën shpirtërore në një lidhje jeni ndjerë pak fajtorë por mirë është ta zgjidhni me njëri-tjetrin. Lidhjet me Dem dhe Ujorë janë ideale. Muaji qershor ka filluar dobët në anën ekonomike por nuk do të ngeleni kështu. Është momenti për t’i stabilizuar gjërat si doni.

Virgjëresha- Në punë jeni shumë të përpiktë por nuk janë të tjerët. Lidhjet me Peshk, Binjakë, Shigjetarë kanë ndikim shumë pozitiv. Është periudhë shumë e mirë për stabilizime apo njohje por edhe për një punë që keni ose doni që të ndryshoni. Nga ana ekonomike do të keni disa supriza, hëna e plotë ju rikujton gjithcka doni në momentin e duhur.

Peshorja- Keni vuajtur shumë në fushën e dashurisë por jo më. Ndërsa përsa i përket punës do të keni disa ndryshime sidomos për ju të administratës shtetërore. Në anën ekonomiko-fianciarje do të keni përmirësime dhe një bollëk të madh.Një bashkim familjar mund të ndodh me shenjën e Dashit dhe Gaforres.

Akrepi- Duhet të jeni të vëmendshëm në fushën ekonomike. Ndërsa nëse do të keni një udhëtim urgjent do të jeni në gjendje ti përgjigjeni më së miri këtij udhëtimi. Në anën shpirtërore duhet të bëni pak kujdes me Binjakë ose Peshore sepse nxitoheni në fushën sentimentale.

Shigjetari- Në fushën ekonomiko-financiare është një mundësi shumë e mirë tani.Në cështjet shpirtërore jeni pak fajtorë sepse e lini pas dore.Lidhje idelale me shenjat e Peshkut, Binjak dhe me Virgjëreshë.

Bricjapi- Në lidhje me cështjet shpirtërore, një lidhje me Peshore, Dash dhe Gaforre është një moment pozitiv. Nëse keni pasur një shkëputje ka gjasa të ribashkoheni. Ana ekonomike as ka as mbarohet për ju.

Ujori- Duhet të keni vëmendjen këtë muaj, ka qenë I vështirë ndërsa është mirë që të bëni një vizitë për shëndetin sepse ndryshimet e stinës ju ndikojnë. Në ekonomi këtë javë bëni kujdes, sidomos të 10-ditëshit të dytë. Lidhjet me Luan dhe Akrep janë ideale.

Peshqit- Nëse keni bërë në mend që të bëni një blerje apo dhënie me qera të një banese tashmë është momenti. Problemet bankare që keni pasur do të zgjidhen tani. Kujdes me Gaforren dhe Shigjetarë sepse mund të grindeni pa pasur shkak, jini më fleksibël në atë që doni të thoni.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor 14-20 Qershor sipas astrologes Meri Shehu/ Luani me 5 yje, Gaforrja me 1 yll

Published

on

Ndonëse kjo javë në sferën astrologjike nuk do të jetë shumë e lehtë, Meri Shehu e përcakton si të rëndësishme dhe me ngjarje të mëdha. Astrologia e njohur na bën me dije në “Rudina” në Tv Klan se tre lëvizje të forta planetesh do të ndikojnë në jetën tonë, por nisur nga vlerësimi i yjeve, duket se në përgjithësi do jetë e mbarë për shumicën e shenjave.

Meri Shehu: Hëna e plotë në shenjën e Shigjetarit, Mërkuri hyn në Binjak dhe Afërdita në Dem bën një katërkëndësh me Saturnin në Ujor dhe kjo bën një javë që lidhur me çështjet ekonomike e personale do na bëjë më të matur e të tërhequr. Duhet të kemi kujdes nga dështimet në këto aspekte.

Dashi – 4 yje

Hëna e plotë në Shigjetar sjell optimizëm dhe mbarësi që bashkë me Jupiterin do bëjnë iniciativa, udhëtime, lajme ligjore të mira. Kujdes ata të lindur në 10-ditëshin e tretë me prapaskenat në fushat e përmendura.

Demi – 2 yje

Vazhdojnë të kenë probleme sepse Afërdita në shenjën e tyre sjell probleme me karrierën, ekonominë, jetën personale dhe i provon e sprovon. Aspekti ekonomik do jetë një ngarkesë.

Binjakët – 3 yje

Mërkuri është i drejtë në Binjak dhe do jenë në komunikim, lëvizje, jetë të hapur. Kujdes me bashkëpunimet, martesat dhe ata të lindur në 10-ditëshin e tretë.

Gaforrja – 1 yll

Janë shenja më e mbyllur për javën. Nuk do hapen e shprehen, do merren me veten. Afërdita, lidhur me shoqërinë, i sjell lojëra pas krahëve.

Luani – 5 yje

Jupiteri në Dash dhe Hëna e plotë në Shigjetar iu jep një javë fantastike në dashuri dhe plotësojnë një dëshirë të madhe në lidhje me fëmijët, veprat krijuese dhe planet. Të lindurit në 10-ditëshin e tretë kujdes me ekonominë dhe familjen.

Virgjëresha – 3 yje

Mërkuri në Binjak tregon që do merreni me karrierën, kontakte, biseda, plane, udhëtime. Do jepni e merrni informacion dhe do merreni me një punë që ka të bëjë me shtetin.

Peshorja – 3 yje

Duan të bëjnë gjëra të reja, iniciativa. Hëna e plotë në Shigjetar, duke qenë se janë shenjë ajri, iu jep një ndikim shumë të mirë në jetën personale. Kujdes me çështjet ekonomike, ndërsa të lindurit në 10-ditëshin e tretë do përjetojnë prapaskena në çift.

Akrepi – 5 yje

Në çështjet ekonomike do marrin një avantazh të fuqishëm dhe do mbyllin disa problematika që mund të kenë pasur. Mërkuri në Binjak do i bëjë të merren me jetën personale e erotike. Kjo do i bëjë që të merren në mënyrë që mos t’iu shpëtojë më nga duart ose në kushte të cilat mund t’iu kushtojnë çfarë duan të arrijnë me doemos.

Shigjetari – 5 yje

Hëna e plotë në Shigjetar pavarësisht se bën një lidhje të vështirë me Neptunin në Peshk dhe ka nga ata që duan të zhgënjehen, por ndonjëherë e bukura është kaq e bukur sa ia vlen edhe një zhgënjim. Ata të 10-ditëshit të tretë duhet të kenë kujdes në marrëdhëniet në çift, bisedat me partnerin duhet të jenë më të hapura e të ekuilibruara.

Bricjapi – 2 yje

Hëna e plotë në Shigjetar nuk është në favor të tyre. Duhet të kenë kujdes prapaskenat, gjendjen psikologjike, emocionale, shëndetësore, erotike. Mërkuri në Binjak iu jep shumë punë, lëvizje e kontakte që do i bëjë edhe të lodhen.

Ujori – 4 yje

Janë në një fazë shumë të bukur me Hënën e plotë në Shigjetar dhe Mërkurin në Binjak. Iu hapet jeta erotike në mënyrë perfekte. Kudo të shkelin do kenë oferta të mira, propozime, shoqëri, marrëdhënie dhe shumëllojshmëri.

Peshqit – 5 yje

Megjithëse e kalojnë shumicën e kohës në shtëpi, do bëjnë karrierë, mjafton të mos i hedhin shumë doza të mëdha fantazie planeve dhe projekteve të tyre.

Continue Reading

Trending