Connect with us

Horoskopi

Binjaket do kene 1 takim, Dashi me dite te mire/ Keto jane 6 shenjat e horoskopit qe do kene 1 kthese te forte

Published

on

Dashi

Është një ditë shumë e mirë për të zgjidhur disa probleme sentimentale. Përfitoni për të rinovuar dashurinë. Beqarët do mundohen gjatë të gjithë kohës të bëjnë për vete personin që pëlqejnë, por asnjë rezultat pozitiv. Në planin financiar gjendja do jetë më e qëndrueshme.

Demi

Parashikohen disa ngjarje të rëndësishme në marrëdhënien tuaj në çift, që do t’ju japin shansin të realizoni disa ëndrra të vjetra. Beqarët do kenë një ndryshim drastik në jetën e tyre, pasi do kenë dashuri me shikim të parë me një person që do takojnë. Për financat duhet t’i bëni më mirë llogaritë për të shmangur problemet.

Binjakët

Lërini mënjanë idetë për të shkuar me pushime, mjafton edhe vetëm një organizim për të thyer rutinën e përditshmërisë dhe do ndjeheni më mirë me veten dhe partnerin/en. Beqarët do kenë shumë ftesa për takime, por nuk do ju kushtojnë rëndësinë e duhur dhe do humbin shumë mundësi. Financat do jenë të mira.Gaforrja

Do të dini të përdorni në favorin tuaj për marrëdhënien në çift një mundësi që do t’ju bëjë fitimtarë. Kontrolloni impulsivitetin tuaj, sepse vetëm me qetësi mund të vendosni harmoninë me të dashurin/ën. Beqarët do ndihen mjaft mirë nga takimet e njëpasnjëshme që do kenë. Financat do vinë duke u përmirësuar.

Luani

Do të jeni shumë joshës dhe një mbrëmje nën dritën e qirinjve me njeriun tuaj të zemrës do të jetë ideale për t’ju ndezur disa pasione erotike. Beqarët duhet të jenë më të vëmendshëm në takime për të gjetur njeriun e duhur. Kujdes me shpenzimet, menaxhojini mirë të ardhurat.

Virgjëresha

Ka mundësi që diçka t’ju rrëshakasë nga kontrolli ju të dashuruarve dhe t’ju humbi harmonia në çift. Mos jini në merak, gjithçka do të rregullohet, vetëm kini pak durim. Beqarët nuk do kenë fat në dashuri dhe do zhyten në pesimizëm. Financat do jenë të mira falë menaxhimit tuaj.

Peshorja

Vendosmëria do t’ju ndihmojë të shmangni tensionet dhe problemet në marrëdhënie me partnerin/en. Suksesin profesional e keni shumë pranë, prandaj shmangni zënkat. Beqarët ka mundësi të hedhin hapa të gabuar vetëm për të mos qëndruar vetëm. Financat nuk do jenë shumë të mira.

Akrepi

Do të bëni një shëtitje të këndshme jashtë qytetit me partnerin/en dhe do të çliroheni nga streset dhe nga lodhja e ditëve të fundit. Do ta kaloni një mbrëmje të këndshme. Beqarët bëjnë mirë t’i dëgjojnë edhe këshillat e të tjerëve, pasi mund të gabojnë rëndë dhe të lëndohen. Financat do jenë shumë të mira.

Shigjetari

Do të përdorni gjithë aftësitë tuaja për të ndryshuar situatën në të cilën gjendeni tani ju që jeni në një marrëdhënie. Duhet të qartësoheni brenda vetes tuaj dhe do të gjeni zgjidhje të favorshme. Beqarët do preferojnë të qëndrojnë në shtëpi dhe do refuzojnë takimet. Financat do dini si t’i menaxhoni.

Bricjapi

Gjithë sforcimet tuaja do të shpërblehen dhe do të përfundoni një projekt ambicioz. Kjo do ju bëjë të jeni shumë mospërfillës ndaj partnerit/es. Beqarët nuk do e kenë mendjen te krijimi i lidhjeve, por takime do kenë shumë. Financat do jenë të mira dhe të qëndrueshme.

Ujori

Sot mund të ndani me njeriun e zemrës gjithë sekretet dhe mendimet tuaja. Do të keni mundësi të organizoheni dhe ti dhuroni vetes disa ditë pushimi. Beqarët do nuk kenë aspak fat në dashuri dhe vazhdojnë të mbeten vetëm. Financat nuk do jenë të mira, Plutoni do ndikojë negativisht.

Peshqit

Do të fitoni simpatinë e partnerit/es dhe do te jeni shumë të ndërgjegjshëm për këtë. Inteligjenca dhe intuita juaj do të tërheqin shumë vëmendjen e tij/saj. Beqarët do jenë me shumë fat sot, dhe krahas takime mund të nisin edhe ndonjë lidhje afatgjatë. Në planin financiar tregoni kujdes me shpenzimet.

Horoskopi

Bejini syte kater per ndonje tradheti/ Astrologia Susan Miller paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Horoskopi për ditën e premte, 13 maj 2022,

Përmbledhja: Horoskopi premton një ditë mjaft stresuese, por shumë produktive. Numri i ditës 4 tregon nevojën për të punuar shumë për mirëqenien e ardhshme. Pavarësisht vështirësive dhe lodhjes, zgjidhjen e çështjeve të rëndësishme mos e transferoni në një moment tjetër, bëjeni tani, do t’ia dilni. Potenciali energjetik i trupit është aq i lartë sa të luash sport do t’ju sjellë kënaqësi të madhe. Tani duhet të përqendroheni plotësisht te partneri juaj. Hëna në Peshore shton dëshirën për aventura dashurie, ndaj mos jepni arsye për xhelozinë, bëni kujdes në marrëdhëniet me seksin e kundërt. Edhe nëse keni pak shpërqendrim nga gjërat e rëndësishme, mos e konsideroni këtë kohë të humbur. Komunikoni hapur për çdo temë, flisni për planet dhe arritjet, krijoni një reputacion për veten tuaj.

Horoskopi i Dashit

E premte, 13 maj: Horoskopi i këshillon Dashit të planifikojnë buxhetin e tij. Energjia e numrit 4 premton mirëqenie dhe prosperitet financiar, çdo humbje është një investim fitimprurës. Mundohuni të mos e humbisni këtë mundësi për të përmirësuar gjendjen tuaj financiare. Nëse në marrëdhëniet me të dashurin tuaj shfaqen disa vështirësi, në të ardhmen e afërt do të jeni në gjendje t’i kapërceni ato. Hëna në Peshore jep një humor të mirë dhe besim në të ardhmen, gjithçka do të jetë mirë. Ndoshta nuk duhet t’i kushtoni rëndësi të madhe ndjenjave të këqija dhe ëndrrave të këqija. Yjet paralajmërojnë kundër dyshimit të tepruar, përpjekjet tuaja për të hequr përgjegjësinë do të duken qesharake dhe absurde.

Horoskopi i Demit

E premte, 13 maj: Energjia e numrit 4 është e favorshme për aktivitet të vrullshëm, ndaj përshtatuni me punën e vështirë dhe mos devijoni nga orari i synuar. Horoskopi i kujton Demit se planifikimi kompetent i orarit të punës është një komponent i rëndësishëm i suksesit. Hëna në Peshore karakterizohet nga një dëshirë për gjithçka që është e bukur, dëshira për ta bërë jetën tuaj më të mirë. Krijoni disponimin tuaj, shkoni në parukeri, përditësoni garderobën tuaj, organizoni një darkë festive. Jini të përgatitur për shpenzime, shumë tani varet jo vetëm nga dëshirat tuaja, por edhe nga mundësitë. Nëse nuk jeni gati të rrezikoni mirëqenien tuaj materiale, do të thotë se koha për ndryshim nuk ka ardhur ende.

Horoskopi i Binjakëve

E premte, 13 maj: Horoskopi i këshillon Binjakët që të mos nxitojnë në zbatimin e ideve të tyre krijuese. Energjia e numrit 4 favorizon punën monotone, ndaj është më mirë t’ia kushtoni ditën zgjidhjes së çështjeve rutinë. Edhe kryerja e detyrave të zakonshme mund të jetë e këndshme nëse ka një kuptim të qëllimit përfundimtar. Nëse keni një grindje me një të dashur, kërkoni këshilla nga anëtarët e moshuar të familjes. Hëna në Peshore kontribuon në pajtimin, ndihmon për të gjetur harmoninë në marrëdhënie, thjesht duhet të merrni iniciativën në duart tuaja. Do të jetë më mirë nëse e drejtoni energjinë për të zgjidhur problemet tuaja. Ekziston një rrezik i madh që në vazhdën e eksitimit të mbani mbi supe aq shumë detyrime sa nuk mund të shijoni të gjitha gëzimet e jetës.

Horoskopi i Gaforres

E premte, 13 maj: Energjia e numrit 4 duhet të bëjë shfrytëzime, kështu që ju mund të përfundoni të gjitha punët e grumbulluara të fundit. Horoskopi i bën thirrje Gaforres të mbyllin të gjitha borxhet dhe të kryejnë projekte të mëdha. Mos e shtyni zgjidhjen e problemeve për më vonë, mos kini frikë të zhyteni në rutinë, fati është në anën tuaj. Pozicioni i Hënës në Peshore mpreh ndjeshmërinë ndaj bukurisë, rrit interesin për gjithçka që lidhet me artin. Kaloni kohë në hobin tuaj, rinovoni brendësinë tuaj ose vizitoni sallën e ekspozitës. Sa i përket përvojave tuaja personale, mos nxitoni t’i ndani ato me të gjithë. Prit pak me rrëfimet, mendoni se si të ndërtoni një dialog me njerëzit. Jini të natyrshëm dhe miqësor, mos fshihni mëri në shpirtin tuaj.

Horoskopi i Luanit

E premte, 13 maj: Energjia numër 4 nuk ka nevojë për mërzi dhe përtaci. Horoskopi i këshillon Luanët të planifikojnë ditën në mënyrë të tillë që të kenë kohë për të kryer të gjitha detyrat e planifikuara. Mos u përpiqni të lehtësoni detyrën tuaj, një qëndrim i përgjegjshëm ndaj punës është çelësi i suksesit tuaj profesional. Nëse keni vështirësi në komunikimin me një partner, akordohuni në një dialog konstruktiv. Hëna në Peshore kontribuon në pajtim, ndihmon për të arritur marrëveshje, ju mund të merrni vetëm iniciativën. Jini më shpesh me fëmijën tuaj në ngjarje argëtuese. Jini i interesuar për mendimin e foshnjës, ndani përshtypjet, bisedoni për gjithçka në botë, kjo do t’ju ndihmojë të afroheni më shumë.

Horoskopi i Virgjëreshës

E premte, 13 maj: Energjia e numrit 4 kontribuon në nënshkrimin e kontratave dhe partneriteteve. Horoskopi u ofron Virgjëreshave të mendojnë për perspektivat e rritjes së karrierës. Mos u ndalni në vogëlsira, përqendrohuni plotësisht në punën tuaj, fat të mirë në anën tuaj. Virgjëreshat familjare duhet të jenë të kujdesshëm ndaj ziliqarëve dhe thashethemeve, Hëna në Peshore i provokon njerëzit në vepra të pahijshme. Mundohuni të mos i kushtoni vëmendje thashethemeve që dëmtojnë reputacionin e familjes suaj. Yjet nuk përjashtojnë takime dhe surpriza të këndshme, keni nevojë për një tronditje emocionale. Bëhuni kreativ, komunikoni me njerëz interesantë, vizitoni teatro dhe muze, kërkoni një burim frymëzimi në art.

Horoskopi i Peshores

E premte, 13 maj: Energjia e numrit 4 do t’ju ndihmojë të zhvilloni strategjinë e duhur për sjelljen. Horoskopi e këshillon Peshoren t’i rezistojnë tundimit për t’i zgjidhur të gjitha çështjet me një goditje. Me shumë mundësi, po lëvizni në drejtimin e duhur, ngadalë, vazhdoni atë që keni filluar, suksesi nuk do të zgjasë shumë. Pozicioni i Hënës në Peshore ndihmon për të gjetur harmoninë, rrit dëshirën për çdo gjë të bukur. Nëse deri vonë e keni shtyrë një vizitë në një muze apo teatër, nxitoni të shijoni artin. Kur merrni vendime, drejtohuni nga dëshirat tuaja. Një pakujdesi e vogël definitivisht nuk do t’ju lëndojë, ndaloni së kontrolluari gjithçka rreth jush, lejoni vetes të relaksoheni pak.

Horoskopi i Akrepit

E premte, 13 maj: Energjia e numrit 4 lidhet me durimin dhe punën e palodhur, ndaj kjo ditë është bujare për surpriza që lidhen me aktivitetet profesionale. Horoskopi u premton Akrepëve surpriza të këndshme. Ndoshta jeni duke pritur për një promovim ose rritje pagash. Akrepat janë jashtëzakonisht të arsyeshëm dhe tolerantë ndaj mangësive të të tjerëve. Nën ndikimin e Hënës në Peshore, ju jeni në gjendje të tregoni aftësi të shkëlqyera diplomatike që do të ndihmojnë në ndërtimin e marrëdhënieve me të tjerët. Mundohuni të mos humbisni mundësinë për të përmirësuar marrëdhëniet me të afërmit e moshuar. Në çdo mënyrë theksoni interesin tuaj për punët e tyre, jini të ndjeshëm dhe të kujdesshëm, përpjekjet tuaja nuk do të jenë të kota.

Horoskopi i Shigjetarit

E premte, 13 maj: Energjia e numrit 4 do t’ju japë forcë dhe vendosmëri për të përfunduar të gjithë punën e filluar. Horoskopi i Shigjetarit këshillon të mos devijoni nga qëllimet e tyre, kjo ditë është e favorshme për punë të mundimshme. Megjithatë, mos u ndalni shumë në punën tuaj, merrni kohë për t’u çlodhur. Shigjetari mund të shpresojë për harmoni në jetën familjare, Hëna në Peshore ndihmon për të arritur mirëkuptimin e ndërsjellë. Jini të përgatitur për kompromis, hiqni dorë nga gjërat e vogla për hir të një qëllimi të madh, paqe dhe qetësi në marrëdhënie. Në aspektin profesional, yjet nuk shohin pengesa serioze në rrugën tuaj. Jini aktiv, të relaksuar, mos kini frikë të merrni iniciativën, një qasje krijuese do të japë një rezultat të mirë.

Horoskopi i Bricjapit

E premte, 13 maj: Energjia e numrit 4 do të ndihmojë në arritjen e suksesit në aktivitetin profesional, kjo është dita e personave që duan të punojnë. Për Bricjapët, horoskopi premton shumë punë, por shpërblimi do të jetë i duhuri, do keni promovim, bonuse, propozim biznesi i favorshëm. Tregohuni të kujdesshëm për lidhjet, mos e humbni kot potencialin tuaj. Fati favorizon të dashuruarit e Bricjapit, Hëna në Peshore nxit harmoninë në marrëdhënie. Mos kini frikë të sillni një partner në një bisedë të sinqertë, përpiquni të gjeni fjalët e duhura për të arritur zemrën e tij. Ndoshta duhet të merrni parasysh të gjitha mënyrat e mundshme për të ardhura shtesë. Është e mundur që burimi i ri i të ardhurave të zëvendësojë gradualisht atë kryesor, por nuk duhet të nxitoni në përfundime.

Horoskopi i Ujorit

E premte, 13 maj: Numri i ditës 4 ofron mundësi të shumta për zbatimin e planeve ambicioze. Horoskopi i ofron Ujorit të merret me punë, duke përveshur mëngët. Çdo vonesë mund të çojë në rezultate katastrofike dhe përkushtimi dhe puna e palodhur do të shpërblehen me vlerën e vërtetë. Gjithçka që lidhet me jetën e Ujorit, tani ka një rëndësi të veçantë. Hëna në Peshore i bën njerëzit të ekuilibruar dhe të qetë, kështu që do të jetë veçanërisht e lehtë të ndërtoni marrëdhënie me seksin e kundërt. Mos shihni provokime, mos u besoni thashethemeve dhe thashethemeve. Edhe nëse keni dyshime për korrektësinë e veprimeve të tyre, përpiquni të kuptoni në mënyrë të pavarur se çfarë po ndodh.

Horoskopi i Peshqve

E premte, 13 maj: Energjia e numrit 4 i drejtohet shtëpisë, ose më saktë zgjidhjes së problemeve shtëpiake, ndaj përgatituni të kaloni gjithë ditën në sherr. Horoskopi këshillon që të mos merrni pushim nga puna, problemet e pazgjidhura nuk do të zhduken askund, por vetëm do të shkaktojnë edhe më shumë telashe. Megjithatë, tregohuni të kujdesshëm për lidhjet, mos e humbni kot potencialin tuaj. Peshqit mund të zhyten në argumentet e tyre filozofike dhe të harrojnë problemet e të dashurve. Hëna në Peshore është mendimtare për një sërë temash, por mendoni nëse duhet të humbni kohë të çmuar kot. Pa pritur, mund të jeni në qendër të skandalit, nëse injoroni zërin e arsyes. Mos reagoni ndaj provokimeve, shmangni thashethemet, mbrojeni të vërtetën tuaj deri në fund.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor 14-20 Maj 2022/ Keto jane 2 shenjat me FAT te javes se 3 te muajit MAJ

Published

on

Dashi

Gjatë javës nga data 14 deri në 20 MAJ do të keni më shumë takime apo kontakte me miq që janë më të rinj se ju dhe që pavarësisht moshës do të kenë diçka për t’ju mësuar ose do t’ju japin informacion dhe njohuri të dobishme. Veçanërisht interesante dhe të dobishme për ju do të jenë marrëdhëniet miqësore ose profesionale me njerëzit e lindur nën shenjat e ujit. Gjatë kësaj jave mund të lindë një keqkuptim, i cili mund të përshkallëzohet në mosmarrëveshje apo konflikt me një grua. Në përgjithësi, përfaqësuesit e kësaj shenje të horoskopit do t’i nënshtrohen më shumë stresit në kryerjen e detyrave të tyre të përditshme. Java do të mbahet mend me disa lajme të pakëndshme, të cilat mund të lidhen me punën apo ndonjë institucion. Momenti i pakëndshëm do të lidhet me faktin se më parë keni pasur pritshmëri më optimiste për zhvillimin e situatës ose marrëdhënies specifike.

Gjatë javës shmangni konfliktet apo kundërshtimet e kolegëve dhe menaxherëve. Do të merrni lajme gjatë javës që do t’ju bëjnë të trishtuar ose të zhgënjyer. Djemtë dhe vajzat do të duhet të investojnë më shumë energji dhe vëmendje në shkollë, universitet apo aktivitete dhe përgjegjësi profesionale. Këto gjëra duhet të jenë prioriteti juaj me çdo kusht. Mund të keni takime ose biseda për çështje të rëndësishme për zhvillimin, arsimimin dhe karrierën tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jo çdo detyrim, punë apo përgjegjësi do të jetë e këndshme për ju, por emocionet e mira do të vijnë kur t’i përmbushni me sukses. Meshkujt do jenë shumë aktivë këtë javë, sepse do të ketë shumë dinamikë sa i përket kontakteve tuaja sociale dhe profesionale. Ngjarjet e ndryshme në vendin ku jetoni do të jenë shumë më dinamike dhe interesante. Gratë do të kalojnë momente të ndryshme paniku, frike, pasigurie, më shumë prej ndikimit të njerëzve të tjerë sesa për shkak të situatave reale. Komentet e njerëzve të lindur nën shenjat e zjarrta mund të kenë një efekt shumë negativ tek ju. Surprizat gjatë javës do jenë interesante, por edhe më interesante do të jenë reagimet tuaja lidhur me to.

Demi

Do të keni një qartësi ose ide më të madhe se si t’i zgjidhni problemet tuaja të vjetra ose si të hiqni nga jeta njerëzit që i krijojnë ato për ju. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni më shumë besim në veprimet dhe vendimet tuaja, dhe kjo do t’ju bëjë të palëkundur në ndjekjen dhe zbatimin e tyre. Megjithatë, java mund të tërheqë vëmendjen tuaj me probleme të vjetra shëndetësore që ju prekin juve personalisht ose një anëtar tjetër të familjes. Ngjarjet do të kërkojnë trajtim të kujdesshëm ose të përhershëm, pavarësisht nga frika juaj. Këtë javë, surpriza, ngjarje dhe eksperienca të këndshme do të lidhen me familjen. Kjo do të jetë një javë e favorshme për një fejesë, martesë, përvjetor apo mbledhje të tjera të veçanta familjare. Java do jetë e favorshme për çështjet tuaja financiare, madje disa prej jush mund të befasohen këndshëm nga paratë e papritura. Tendencat e mira gjatë javës nuk duhet t’ju bëjnë të shkujdesur. Përfitoni nga çdo situatë e favorshme dhe qëndroni të sinqertë dhe të sinqertë me njerëzit përreth jush. Djemtë dhe vajzat do të duhet të marrin parasysh shumë njerëz dhe rrethana të ndryshme. Shëndeti juaj gjithashtu mund të jetë i paqëndrueshëm dhe t’ju shkaktojë disa shqetësime, edhe nëse jeni i ri. Do të ketë më shumë shqetësime apo probleme për djemtë sesa për vajzat, për shkak të emocionalitetit dhe ndjeshmërisë tuaj më të madhe gjatë këtyre shtatë ditëve. Burrat pritet të marrin disa lajme ose rezultate nga veprimet e tyre të mëparshme këtë javë. Ngjarjet do të zhvillohen më shpejt nga sa prisni dhe kjo ndonjëherë mund të krijojë stres të padëshiruar. Nga ana financiare nuk priten probleme, por të rëndësishme do të jenë edhe vendimet dhe veprimet tuaja. Gratë do të kenë takime me njerëz të vështirë ose do t’ju duhet të komunikoni me ta, gjë që do të krijojë tension të brendshëm dhe parehati. Këta njerëz mund të shfaqen në shtëpinë tuaj, në punë ose në një vend publik. Mund të përjetoni surpriza nga personat e lindur në shenjën e Bricjapit, Demit apo Virgjëreshës. Lajmet e këqija mund të shqetësojnë seriozisht disa prej jush.

Binjakët

Shmangni angazhimin në zgjidhjen e çështjeve pronësore, pasi ka gjasa që të gaboni në diçka ose dikush t’ju gënjejë qëllimisht. Nëse duhet të bëni blerje të rëndësishme dhe të shtrenjta, kontrolloni me kujdes çmimin dhe cilësinë, si dhe se cili shtet është prodhuesi i produktit. Nëse do të merrni pjesë në një mbledhje në një rast të veçantë, që do të kërkojë blerjen e një dhurate, përpiquni të jeni origjinal për të mos u zhgënjyer. Gjatë kësaj jave në jetën tuaj do të ketë prani të shumë personave në raste të ndryshme, si në shtëpi ashtu edhe në punë apo në evente të ndryshme publike. Kjo do t’ju kërkojë të komunikoni me kujdes dhe të përshtateni me humorin dhe pritshmëritë e një sërë njerëzish. Gjatë javës, dashuria do të jetë burim emocionesh të këndshme, veçanërisht nëse keni arritur të ruani harmoninë dhe mirëkuptimin në marrëdhënien tuaj. Kjo do të jetë një javë e favorshme për marrjen e vendimeve të rëndësishme që lidhen me angazhimin serioz, si krijimi i familjes, ngjizja e një fëmije e të tjera. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të shqyrtoni me kujdes mundësinë e aplikimit për kredi, për të blerë një send apo pronë me këste. Do të kuptoni se ky është një vendim serioz dhe do t’i jepni vetes kohë të mjaftueshme për të menduar dhe kontrolluar detajet e një kontrate të tillë përpara se të hidhni një hap. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë emocionesh të ndryshme, në disa raste që lidhen me ngjarje në jetën e një vajze. Java nuk premton ndonjë sukses të rëndësishëm në jetën tuaj, por do të keni kohë të mjaftueshme për të parë rreth e rrotull për detyrat ose premtimet tuaja të papërfunduara. Gjatë javës, jini të kujdesshëm në ndihmën ndaj njerëzve më të vegjël se ju. Shmangni kërkimin e burimit të një intrige apo informacioni të rremë, sepse nuk do t’ju çojë askund. Keni një javë të fortë dhe pozitive në të cilën do t’ju duhet të investoni energji në gjëra që janë të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Disa ngjarje do të zhvillohen me shpejtësi dhe në mënyrë të papritur gjatë këtyre shtatë ditëve. Gratë do të kalojnë një javë komunikimi dinamik me persona të ndryshëm për shkak të zhvillimit të ngjarjeve të rëndësishme në familjen, punën apo shoqërinë ku jetoni. Mund të lindin shqetësime të papritura, frika për ngjarje që do të lindin çuditërisht. Marrëdhënia juaj me përfaqësuesit e shenjave të zjarrta të zodiakut do të kërkojë vëmendje, veçanërisht nëse duhet të zgjidhni ndonjë problem me ta.

Gaforrja

Do të përjetoni një surprizë që do të lidhet me lajmet e mira. Me shumë mundësi, do t’ju japë informacion të dobishëm që do të përcaktojë planet tuaja për të ardhmen e afërt. Kjo mund t’ju vendosë në një humor të mirë këtë javë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni marrëdhënie të rëndësishme me njerëz nga rrethi juaj i kolegëve ose mbështetësve në një kauzë publike ose politike. Do t’ju duhet të takoheni me njerëz të caktuar ose të vizitoni autoritetet për të diskutuar ose zgjidhur çështjet tuaja financiare. Do të keni një javë të favorshme për zgjidhjen e keqkuptimeve në lidhje me paratë, pagesat, kreditë etj. Java do jetë e qëndrueshme financiarisht dhe do mund të prisni të ardhura specifike financiare. Java do jetë më emocionale në marrëdhënien tuaj me një person që do të ketë dëshirën për të sunduar, për të përcaktuar veprimet e njerëzve që e rrethojnë. Nëse jeni prindër të fëmijëve të rritur, do të keni angazhime me ta në lidhje me shtëpinë e tyre, fëmijët e tyre, blerjen e një makine të re për ta dhe jo vetëm. Ju mund të jeni bujarë këtë javë, por qëndroni vigjilentë. Veprimet e nxituara marrë mbi baza emocionale do t’ju krijojnë probleme në javët në vijim. Do të një kohë romantike, për sa kohë nuk jeni kapriçioz dhe nuk e manipuloni partnerin për gjëra që nuk i pëlqejnë. Për disa prej jush, java sjell një përvojë që lidhet me një incident të pakëndshëm. Ka të ngjarë të ndikoheni shumë nga veprimet dhe vendimet e njerëzve të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit. Djemtë dhe vajzat do ndryshojnë planet dhe synimet e tyre si pasojë e lajmeve të ndryshme që do të merrni gjatë javës. Ndonjëherë mund të keni një frikë ose ankth të pashpjegueshëm për të panjohurën që keni përballë, por do të gjeni forcë ose arsye të mjaftueshme për të qetësuar veten. Gjatë javës do të shijoni një bisedë apo eksperiencë në lidhje me një person të lindur në shenjën e Dashit, Luanit apo Shigjetarit. Burrat do të mërziten nga sjellja e një gruaje këtë javë, e cila do të dëshirojë të jetë në qendër të vëmendjes ose do të dëshirojë që të tjerët të ndjekin vetëm dëshirat e saj. Do të ketë shumë provokime këtë javë për durimin tuaj. Nuk përjashtohen reagime të zemëruara nga ana juaj. Gratë do të duhet të balancojnë mirë detyrat e tyre profesionale, sepse do të keni shumë detyra dhe përgjegjësi në të dyja fushat. Gjatë javës do t’ju kërkohet të planifikoni një buxhet të ri familjar, më praktik për shkak të kostove më të larta të ardhshme.

Luani

Do t’ju duhet të përqendroheni në zbatimin e rreptë dhe korrekt të përgjegjësive tuaja familjare dhe shtëpiake. Pavarësisht nga mosha juaj, shumë nga të afërmit do të mbështeten në ndihmën tuaj. Kjo do të jetë një javë e favorshme për një fejesë, martesë apo ngjarje të tjera të rëndësishme familjare për ata që kanë plane të ngjashme. Gjatë këtyre shtatë ditëve do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme për të ardhmen e të afërmve. Këto vendime mund të lidhen me vendbanimin e tyre, terapinë mjekësore dhe veprime apo situata të tjera specifike. Kjo do të jetë një javë e favorshme për zhvillimin e një procesi gjyqësor lidhur me divorcin, një lloj ndarjeje apo zgjidhjen e marrëdhënieve të tjera ndërpersonale. Gjatë këtyre shtatë ditëve shpesh do të ndjeni se keni përfituar në një farë mënyre nga fati, se jeni me fat, por kjo nuk duhet t’ju bëjë arrogantë apo të lëndoni të tjerët me komente të pahijshme apo sarkastike. Një rol të rëndësishëm dhe pozitiv në jetën tuaj gjatë javës do të kenë personat e lindur në shenjën e Peshores, Ujorit apo Binjakëve, me të cilët keni një lidhje familjare apo miqësi të vjetër. Gjatë javës mund të përjetoni shqetësime të papritura për paratë apo një dokument financiar. Surpriza të ndryshme mund t’i presin djemtë dhe vajzat këtë javë. Ndonjëherë do t’i shijoni, ndonjëherë do t’ju duhet kohë për të kuptuar nëse janë për të mirën tuaj apo jo. Në përgjithësi, kjo do të jetë një nga periudhat tuaja më të mira të vitit, kur nuk do të merrni asgjë falas, por të gjitha përpjekjet dhe puna juaj do të vlerësohen dhe shpërblehen siç duhet. Këtë javë, disa prej jush do të duhet të marrin vendime të rëndësishme për të ardhmen: një formë të re edukimi, trajnimi, karriere, specializimi, rikualifikimi dhe më shumë. Burrat do të jenë të suksesshëm nëse planifikojnë të udhëtojnë për arsye pune ose familjare. Ju mund të udhëtoni për të nënshkruar një dokument ose kontratë dhe është e mundur të merrni një ftesë për të vizituar dikë. Marrëdhëniet tuaja me meshkujt, veçanërisht ata që jetojnë në distancë nga ju, do të jenë të rëndësishme dhe interesante. Do të keni tema për të diskutuar, për të planifikuar aktivitete të ndryshme të përbashkëta apo veprime të tjera të rëndësishme për të dyja palët. Gratë do të përballen me probleme që i kanë shkaktuar vetes me sjelljen javët e fundit. Mund të jeni penduar për fjalët ose veprimet tuaja, por jehona e gjithë kësaj do të ndihet vetëm tani. Disa prej jush do të befasohen nga një lajm i keq për një person nga e kaluara. Kjo javë do të mbahet mend me ngjarje që mbartin mesazhe të ndryshme, ndonjëherë të kundërta dhe kjo mund të shkaktojë njëfarë konfuzioni ose ankthi tek ju.

Virgjëresha

Humori juaj do të ndryshojë midis emocioneve të forta pozitive dhe momenteve të stresit dhe panikut më të madh. Në përgjithësi, intuita do t’ju japë shenja të zhvillimit të një ngjarjeje ose një tjetër dhe gjithçka do të varet nga fakti nëse i besoni ose vazhdoni të luftoni “mullinjtë e erës”. Gjatë këtyre shtatë ditëve, nëse dëshironi, do të arrini të dilni shumë shpejt nga pesimizmi duke iu nënshtruar frikës apo manipulimeve të ndryshme. Java sjell zhgënjim ose një ngjarje të pakëndshme që lidhet me një person që e konsideroni mik të ngushtë ose person të veçantë në jetën tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të shijoni ngjarje apo lajme të ndryshme që lidhen me udhëtime apo njerëz nga distanca të ndryshme. Këto gjëra sjellin emocione shumë të forta. Kjo do të ndihet veçanërisht nga ata që kanë një partner intim. Java do jetë e favorshme për udhëtime, për një takim romantik dhe për eksperienca dashurie. Do të keni më shumë punë këtë javë dhe do të lindin angazhime të reja profesionale. Megjithatë, pranimi i tyre do t’ju kërkojë të keni biseda shtesë me njerëz që nuk i njihni ose nuk keni punuar më parë. Gjatë javës do të kënaqeni ose do të befasoheni nga lajmet që lidhen me karrierën apo të ardhmen e një të afërmi, me shumë mundësi nga familja juaj. Djemtë dhe vajzat do të përballen me vështirësitë e para serioze në muajin MAJ. Ato do të jenë aq të ndërlikuara sa do t’ju duhet të mbështeteni ose në fatin tuaj ose në ndihmën e njerëzve të dashur. Në të njëjtën kohë, java do t’ju sjellë mundësi të reja për të performuar, për të gjetur një punë që do t’ju sigurojë të ardhura të rëndësishme dhe jo vetëm. Gjatë këtyre ditëve do të keni disa takime apo biseda të rëndësishme, ose do të merrni pjesë në një mbledhje të rëndësishme, eksperienca që do të lënë gjurmë të ndritshme pas. Meshkujt do mund të arrijnë rezultate të mira në punë, në detyrat familjare apo në karrierë, por do të jetë mirë të kurseni veten nga tendosja më e madhe fizike apo mendore. Ju e dini shumë mirë se cilat janë opsionet tuaja, ndaj konsiderojini ato dhe mos shkaktoni probleme shëndetësore apo fizike. Ata që po luftojnë me një sëmundje ekzistuese do të kenë një javë të favorshme për trajtim dhe terapi. Momentet e tensionit do të lidhen me ndjenjat tuaja të brendshme të pasigurisë dhe frikës. Gratë do të kenë këtë javë pritshmëri për realizimin me sukses të planeve personale apo profesionale. Do të mbështeteni në premtimet apo mbështetjen e personave të lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve.

Peshorja

Do të habiteni nga veprimet apo temat e bisedës që do të keni me personat e rrethit tuaj të miqve. Java parashikon ngjarje të rëndësishme dhe interesante me personat e lindur nën shenjat e ajrit ose tokës, me të cilët njiheni ose jeni miq prej shumë vitesh. Gjatë javës do të keni nevojë për vizita në një institucion shtetëror, bankar, tatimor apo gjyqësor. Këto ndoshta do të jenë veprime të planifikuara paraprakisht në lidhje me një bisedë të rëndësishme. Gjatë javës mund të prisni lajme të mira në shtëpi në lidhje me interesat tuaja financiare ose suksesin financiar të një gruaje nga rrethi juaj i të afërmve. Gjatë javës do të keni mundësinë të rregulloni një dokument apo kontratë që do të jetë e rëndësishme për shtëpinë dhe familjen. Gjatë javës do të gjeni një zgjidhje të favorshme për problemet tuaja ose një situatë të ndërlikuar me dikë me të cilin mund të keni kontakte familjare ose profesionale. Disa prej jush do ta kujtojnë këtë javë me zgjidhjen e papritur të një situate në dukje të pashpresë. Djemtë dhe vajzat do të duhet të ndajnë informacion ose përvojë me njerëz me të cilët kanë aktivitete të përbashkëta, shokë klase, kolegë. Do t’ju duhet të flisni më shpesh në telefon me njerëz që do të jenë të rëndësishëm për zbatimin e mirë të planeve tuaja të përditshme. Këtë javë do të kaloni disa momente të rëndësishme konfuzioni, kur do të ndiheni në një udhëkryq, të shtyrë për të marrë vendime të rëndësishme ose për të bërë disa ndryshime. Jini të kujdesshëm me sendet ose informacionet personale. Burrat duhet të përgatiten për veprim në situata të pazakonta ose të papritura. Ditët nuk do të jenë njësoj dhe as nuk do të mund të planifikoni të nesërmen. Do të ketë shumë lëvizje në jetën tuaj këtë javë, por do t’ju duhet edhe shumë durim. Do të ketë diçka për të cilën të jeni të lumtur, diçka për të cilën do të jeni krenarë dhe të kënaqur, por mbi të gjitha keni shumë punë për të bërë. Gratë do të duhet të marrin në duart e tyre burimet financiare të familjes. Ka disa vështirësi ose kosto më të mëdha përpara që do të kërkojnë vëmendje, llogaritje dhe saktësi. Mund të keni detyra që lidhen me dokumente të ndryshme apo kontrata të natyrës financiare, por çfarëdo që të përfshiheni gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jeni në gjendje tì përballoni. Një lajm i keq mund t’ju shqetësojë, pasi do të ketë lidhje me dikë që njihni.

Akrepi

Do të habiteni nga arsyet se përse do të lindin konflikte në familjen tuaj apo me të afërmit. Do të ketë patjetër gjëra që nuk kanë qenë të rëndësishme në marrëdhënien tuaj deri më tani. Ka të ngjarë që pritshmëritë joreale për një ngjarje ose veprim të caktuar të jenë në rrënjë të këtyre përplasjeve të pakëndshme. Gjatë javës do të keni më shumë shpenzime dhe kjo mund të sjellë një shqetësim për buxhetin familjar. Kini kujdes me dokumentet financiare që keni (si kartat bankare etj.) që mund të përvetësohen dhe përdoren pa pëlqimin tuaj. Java transmeton lajme interesante që lidhen me njerëzit që jetojnë larg jush. Shumë do t’i përdorin këto shtatë ditë për të vendosur ose zgjidhur detaje të rëndësishme rreth udhëtimit të ardhshëm. Nuk do të habiteni nga një ftesë për të vizituar shtëpinë e miqve apo të afërmve që jetojnë në një fshat, qytet apo vend tjetër. Gjatë javës, do të kërkohet vëmendje për veprimet që lidhen me përmirësimet ose riparimet e sendeve në shtëpi ose në një lloj tjetër prone që familja juaj zotëron. Janë të mundshme veprime të gabuara ose të nxituara, të cilat do të sjellin vonesa, por në përgjithësi situata të tilla do të kenë një përfundim të favorshëm. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë në të cilën pamja e tyre, rehatia personale dhe vetëbesimi do të jenë shumë të rëndësishme dhe do të jenë prioriteti juaj. Nuk ka asgjë të keqe me këtë. Lëreni gjithçka në jetën tuaj të jetë e ekuilibruar. Burrat, pavarësisht se çfarë planesh kanë për këtë javë, arsye të ndryshme do t`i mbajnë më shumë brenda shtëpisë. Gratë do të duhet të kontrollojnë më rreptësisht dëshirën e tyre për të blerë këtë dhe atë, për të përkëdhelur pamjen e tyre me gjëra që nuk do të kenë rëndësi nesër. Jini të bukur, por jo ekstravagante. Fatkeqësisht, disa prej jush mund të përballen me një shpenzim, i cili do të jetë një barrë për buxhetin e familjes. Marrëdhëniet kontraktuale me të huajt do të kërkojnë vëmendje. Prania në jetën tuaj e njerëzve të lindur në shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës do të jetë e vështirë këtë javë për shkak të disa tipareve të karakterit të tyre.

Shigjetari

Do të vizitoni institucione, vende apo njerëz të ndryshëm. Këto veprime do të lidhen me shpenzimet apo veprime të tjera financiare që do të bëni gjatë këtyre shtatë ditëve. Fatkeqësisht, kjo javë do t`ju trishtojë shumë me lajme të pakëndshme për zhvillimin e një problemi shëndetësor të një personi që njihni. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të kaloni një kohë të mirë për të organizuar ose për të bërë një udhëtim me të dashurin ose familjen tuaj, kështu që nuk keni pse të keni ndonjë rast të veçantë. Është e mundur të vizitoni vende interesante. Këtë javë do të kënaqeni me lajme nga larg, lidhur me një person të lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve. Jeta juaj këtë javë do të jetë e mbushur me një sërë kontaktesh sociale, profesionale dhe miqësore, me njerëz të interesave, kombësive apo feve të ndryshme. Djemtë dhe vajzat do kalojnë disa probleme shëndetësore që lidhen me infeksione të ndryshme, ftohje, tension për shkak të stresit më të madh apo për shkak të ndonjë sëmundjeje kronike, gjenetike. Kjo do të jetë një javë e favorshme për të udhëtuar, pavarësisht shqetësimeve që mund të lindin. Marrëdhëniet tuaja miqësore do të zhvillohen në mënyrë harmonike, veçanërisht nëse në vitin 2021 keni arritur të zgjidhni mirë miqtë tuaj. Burrat do të kenë raste të vogla, por të larmishme për gëzim. Vëmendje të veçantë do t’i kushtoni dokumenteve për të cilat duhet të angazhoheni në javën e re. Kjo javë sjell një eksperiencë emocionale për ju lidhur me një person të lindur në shenjën e Luanit, Dashit apo Shigjetarit. Gratë do të lëvizin me shpejtësi maksimale pothuajse gjatë gjithë javës. Gjithmonë do të keni shumë detyra, shumë njerëz do të mbështeten tek ju dhe koha do të fluturojë pa ju dhënë kohë të mjaftueshme për të pushuar. Lajmet do të vijnë nga afër ose larg, nga burime të ndryshme dhe me informacione të ndryshme (pozitive ose të pakëndshme).

Bricjapi

Do t’ju duhet t’i shikoni më realisht problemet që keni në marrëdhënien tuaj romantike. Në asnjë rrethanë nuk duhet të mbështeteni tek premtimet apo rutina që keni krijuar në marrëdhënien tuaj. Nëse jeni arrogantë, ose nëse injoroni përpjekjet e partnerit për të ndryshuar marrëdhënien tuaj, kjo javë mund t’ju habisë me një situatë të pakëndshme. Është e mundur të përjetoni një situatë tjetër në të cilën marrëdhëniet e qëndrueshme do të sulmohen nga intrigat ose veprimet keqdashëse të të tjerëve. Në çdo rast, mos i nënvlerësoni ngjarjet që do të ndodhin në jetën tuaj personale gjatë këtyre shtatë ditëve. Gjatë javës do të keni raste të ndryshme për biseda të veçanta me miqtë. Në shumicën e rasteve, këto gjëra do të lidhen me momente të rëndësishme në jetën e njerëzve që jetojnë në një distancë prej jush. Do të ishte mirë të pranonit në fillim të javës faktin që shumë pak nga pritshmëritë tuaja paraprake për javën do të ndodhin ashtu siç i planifikoni. Gjithmonë do të ketë diçka që do t’i ndryshojë, ose që do t’i bëjë të ndodhin me shumë stres ose panik. Gjatë javës shmangni përballjet me fëmijët apo të rinjtë që duan të realizojnë një ide apo qëllim. Nëse mendimi juaj është se ata do të bëjnë një gabim të madh, përpiquni të ndikoni tek ta me argumente të arsyeshme. Përndryshe, le të përjetojnë atë që u është dhënë nga fati. Djemtë dhe vajzat do të tregojnë një tipar të ri të karakterit të tyre: dëshirën për të mbrojtur pozicionin e tyre me çdo kusht. Kjo mund të jetë sjellja e duhur, por mund të jetë gjithashtu një shenjë se ka ende diçka për të mësuar rreth marrëdhënieve njerëzore. Përballja me një burrë të moshuar do t’ju tregojë saktësisht se çfarë duhet të mësoni. Gjatë javës do të keni ëndrra që lidhen me njerëz që nuk i keni parë kurrë në jetën tuaj ose me ata që tashmë kanë ikur në Botën Tjetër. Meshkujt do të duhet të kërkojnë një mënyrë diplomatike për të kapërcyer një konflikt të drejtpërdrejtë me dikë që njohin, i cili nuk ka ndjenja të mira për ju. Kjo do t’ju kërkojë të rimendoni sjelljen tuaj ndaj njerëzve të caktuar. Do bëni plane interesante për të ardhmen dhe do jeni optimistë për mbështetjen që keni.

Ujori

Do t’ju duhet të shmangni stresin dhe panikun, pasi shkaku i gjendjeve të tilla do të jetë në kokën dhe imagjinatën tuaj, më shumë sesa në realitet. Arsyeja për situata të tilla mund të jetë emocionaliteti juaj i tepërt, i cili mund të shkaktojë konflikte të papritura ose të pakëndshme. Nëse arrini të mbroni veten nga përvoja të tilla, do të keni një javë përpara, në të cilën në një mënyrë apo tjetër do të ndiheni të mbrojtur nga fati. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të flisni për ngjarje nga e kaluara ose do të ktheheni te miqtë dhe të njohurit tuaj të vjetër për shkak të lajmeve të ndryshme që lidhen me to. Në mënyrë të papritur do të dalin në dritë disa të vërteta apo sekrete që nuk do t’ju pëlqejnë, edhe pse rëndësia e tyre nuk është aq e madhe. Gjatë javës do të përjetoni momente tensioni emocional në familje apo në shtëpinë tuaj. Mundohuni të përshtateni me ngjarjet dhe njerëzit me të cilët do të jeni në kontakt gjatë këtyre shtatë ditëve. Jini të qetë dhe të përulur, të durueshëm dhe diplomatë. Kjo është koha për të treguar nëse keni mençuri të mjaftueshme për të mësuar dhe drejtuar të tjerët. Java mund të mbahet mend nga disa prej jush me momente të veçanta në dashuri. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të kërkuar një partner të ri. Djemtë dhe vajzat do të kenë një javë interesante dhe përgjithësisht pozitive në të cilën do të keni shpresa më të mira për të ardhmen tuaj. Do të jeni më të pëlqyer nga të tjerët ose do të jeni në gjendje të paraqiteni më mirë para njerëzve të rëndësishëm për ju. Aftësia juaj për të komunikuar me të tjerët dhe për të qenë dëgjues të mirë do të jetë shumë e rëndësishme për ju gjatë këtyre shtatë ditëve. Java do të mbahet mend nga një ngjarje ose përvojë që përfshin një grua, me shumë mundësi më e madhe se ju. Njohjet e reja do të jenë interesante, por mos nxitoni t’u ktheni shpinën miqve tuaj të vjetër. Së shpejti do t’ju duhen sërish…. Meshkujt do të ndiejnë mungesën e energjisë së mjaftueshme, ndaj duhet të kryejnë detyra të rëndësishme këtë javë. Sëmundje të lehta, siklet fizik ose shqetësime të tjera janë të mundshme. Detyrat tuaja të shtëpisë do të kërkojnë vëmendje të veçantë. Shëndeti i një personi të dashur do të ketë nevojë për kujdes. Gratë do të kenë plane dhe angazhime të përbashkëta me gra të tjera, të cilat mund të jenë pjesë e familjes, mikesha, kolege etj. Detyrat dhe përgjegjësitë e shtëpisë dhe familjes do të jenë gjithashtu prioritet për ju gjatë javës. Angazhimet në lidhje me trashëgiminë, pasurinë e të afërmve të moshuar, rinovimin e planeve apo ideve të vjetra janë të mundshme.

Peshqit

Do të diskutoni me miqtë ose të afërmit për të ardhmen e një djali ose një burri në rrethin tuaj të të afërmve. Jeni gati të merrni vendime të rëndësishme që do të ndikojnë jo vetëm tek ju, por do të reflektojnë në një farë mënyre edhe te njerëzit që ju rrethojnë. Këtë javë mund të habiteni nga lajmet që lidhen me lindjen e një djali. Gjatë javës tregohuni të kujdesshëm për atë që blini për shtëpinë ose punën tuaj, veçanërisht pajisjet dhe gjërat që janë të shtrenjta. Shikoni detajet më të vogla në mënyrë që të mos habiteni nga prodhuesi ose cilësia. Gjatë javës do t’ju pëlqejë të kaloni më shumë kohë me miqtë, fqinjët apo njerëzit me të njëjtin mendim. Kjo ndoshta për faktin se ju mund të zgjidhni kontaktet tuaja në këtë mënyrë, ndërsa me të afërmit është ndryshe. Gjatë javës, prisni një zhvillim të mirë të angazhimeve dhe planeve tuaja profesionale. Kjo do të jetë një javë e mirë për të kërkuar një punë të re, për të filluar një biznes të ri ose për të filluar një karrierë të re. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë shtatë ditë në të cilat do të mund të arrijnë progres dhe avancim real në çështje të rëndësishme për të ardhmen e tyre: arsim, karrierë, familje. Do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme ose të bëni ndryshime në jetën tuaj. Do ta pranoni në mënyrë të favorshme ndikimin e një personi të lindur në shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit, veçanërisht në momentet kur do t’ju duhet të merrni vendime për të ardhmen tuaj. Nëse keni një arsye për të kontaktuar një institucion gjyqësor ose ligjor, nuk ka gjasa që të ketë ndonjë surprizë për ju. Jini të kujdesshëm dhe ndihmoni më të rinjtë se ju, veçanërisht nëse janë pjesë e familjes suaj. Meshkujt do të duhet t’i marrin më seriozisht detyrat dhe përgjegjësitë e tyre të reja. Është e mundur të angazhoheni për diçka për të cilën nuk keni përvojë të mjaftueshme, por gjithmonë mund të mësoni diçka të re ose të kërkoni ndihmë nga njerëz më me përvojë se ju. Jeta juaj e dashurisë do jetë një faktor i rëndësishëm në humorin dhe vetëvlerësimin tuaj, veçanërisht nëse jeni në grupin e beqarëve. Gratë do të kenë angazhime të reja. Në përgjithësi, pritshmëritë janë për një javë të qetë, pa trazira të mëdha.

Continue Reading

Horoskopi

Demi me fillime te reja, Luani me dite te mira/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron keto 3 shenja per muajin MAJ

Published

on

“Muaji Maj do të jetë muaji i fillimeve të ngjarjeve të mëdha. Jemi në një kohë shumë delikate në fushën ekonomike në rang botëror. Nga data 15 Maj deri në Qershor priten ndryshime ekonomike dhe politike që nuk i kemi parë që në ’90. Sa i takon shenjave më të favorizuara dhe që do të dominojnë përgjatë Majit janë Dashi, Demi dhe Virgjëresha, kjo e fundit do të ketë ndikime shumë të mira në fushën ekonomike. Datat më të rëndësishme të muajit Maj për të gjitha shenjat janë data 2, 4, 11, 16. Eklipsi i hënës vjen me lajme midis datës 14 dhe 18 Maj. Data të tjera të rëndësishme janë 18, 25 dhe 30 Maj. Këtë muaj duhet të tregohemi të kujdesshëm me takimet”, tha ai.

Parashikimi i yjeve për secilën shenjë:

Dashi

Do të jetë një javë e mbarë dhe me përfitime të mëdha në fushën ekonomike-financiare. Për ju që keni të bëni me jashtë, me dokumentacione duket se kjo javë do të sjellë zhvillime pozitive. Sa i takon fushës sentimentale duhet të tregoheni të kujdesshëm sidomos në takime, mos harroni tregohuni të vemendshëm.

Demi

Ky muaj do të jetë vendimtar, shënohen nisma të reja. Ndryshime të mëdha do të ndodhin në fushën ekonomike, por që do të jenë në favorin tuaj. Në fushën sentimentale do të keni pak probleme sidomos në lidhjet në çift. Një lidhje me Akrep dhe Ujor mos e lini pas dore. Një takim apo një vendimmarrje lëreni pas ditës së Mërkurë.

Binjakët

Jeni të zgjuar dhe tepër të mprehtë në fushën ekonomike financiare. Mund të keni një lëvizje nga puna, sidomos ata që punojnë në media apo janë në vende kyçe, por çdo lëvizje do të jetë në favorin tuaj. Ndikim pozitiv në familje për të lidhurit, ndërsa për të pa lidhurit është një moment mjaft i mirë ky për takime, sidomos dita e sotme dhe pasnesër.

Gaforrja

Keni qenë të mërzitur nga java që lamë pas. Jeni prej kohësh në pritje të disa lajmeve, të cilat ka ardhur momenti t’i merrni tani. Kjo javë do të jetë java e mundësive të mëdha për shenjën tuaj. Në fushën sentimentale është një moment i mirë, takimet ideale mund të jenë sot pasdite dhe të premten paradite. Ky muaj do të jetë ideal në ekonomi.

Luani

Si shenjë e maturisë që janë edhe pse kanë patur probleme ekonomike nuk e kanë treguar këtë. Por mos u shqetësoni ditë të mira po vijnë për ju, do të realizoni gjërat që doni. Kjo javë do të jetë pozitive dhe me shumë fat për ju. Nëse jeni në diskutime për një pasuri të paluajtshme ky është momenti ideal.

Virgjëresha

Një muaj shumë i mirë financiar, stabilizimi ekonomik sjell mundësi shumë të mira dhe zhvillime në karrierë. Do të kenë ndryshime pozitive ata që punojnë në fushën e artit si dhe ata që drejtojnë një biznes. Nga pasnesër deri në Shtator do të keni mundësi të mëdha ndaj merrni kohën tuaj. Një drejtësi e mohuar del në pah këto ditë. Moment favorizues edhe fusha shpirtërore. Një lidhje ideale me Binjak, Shigjetar, Peshk dhe Ujor.

Peshorja

Fokusi më i madh për gjatë kësaj jave është të merreni me gjërat që mund të mos jenë thelbësore, por që kalojnë tranzit dhe kanë po aq rëndësi. Javë pozitive për dokumentacione apo lidhje familjare. Do të jetë një periudhë vendimtare në atë që doni të arrini. 10-ditëshi i tretë është me shumë fat, por nuk do mungojnë problemet sentimentale.

Akrepi

Jeni duke ecur në hapa të sigurtë dhe të shpejtë, por kujdes në djersën tuaj “hanë” shumë njerëz, madje pas krahëve. Do të jetë një javë e qetë, kujdes duhet të tregoni nga data 14, tregohuni të vemendshëm dhe me këmbë në tokë. Është një periudhë e mirë për investime. Në Akrep dhe në Dem do të ndodhin gjëra të mëdha botërore. Në fushën sentimentale një lidhje me Gaforre dhe Ujor do të jetë mjaft pozitive.

Shigjetari

Si shenjë e aventurës dhe shpenzimeve të mëdha duhet të tregojnë kujdes, edhe pse asnjëherë nuk ngelen keq. Një punë e dytë mund t’ju ofrohet përgjatë kësaj periudhe. 10-ditëshi i parë dhe i dytë duhet të tregojnë kujdes në kreditime apo çështje bankare. Pas datës 7-14 do të keni mundësi më të mira përfitimi. Në fushën shpirtërore të favorizuar do të jenë lidhjet me Binjak, Luan dhe Virgjëreshë. Mos harroni kurrë këtë thënie ‘Rastësia është mbret i gjithçkaje’.

Bricjapi

Tre vitet e fundit nuk kanë qenë të lehta për ju. Ka ardhur koha për ndryshime të mëdha, por kujdes mos shkelni aty ku keni ecur më parë. Rikthime do të shfaqen në jetën tuaj, por kujdes shikoni vetëm të ardhmen. Edhe në fushën sentimentale jeni pak të ngatërruar, nuk kanë qenë ditë të mira për ju. Ky është momenti për të rregulluar gjërat në jetën tuaj, nisma të reja për të pa lidhurit, një njohje të re mendojeni mirë.

Ujori

Shenja e zemër gjerësisë pret një javë të qetë. Për ata që jetojnë në diasporë mundësi shumë të mira në dokumentacione. Do të bëhet realitet një blerje apo një kredi e kërkuar. Një çështje ligjore penale merr fund dhe ju do të dilni të fituar. Vijon një stabilitet në fushën ekonomike, eshtë një moment ideal ky ku do të jeni vetëm në ngritje.

Peshqit

Sa nevrikë jeni , po aq të dashuruar jeni. Kjo javë sjell ndikim pozitiv në ekonomi, të favorizuar në sipërmarrje. Është një moment i mirë për marrje vendimesh, ju jepen mjaft mundësi. Një udhëtim është mirë që t’a shtyni nëse keni në plan pas datës 6 Maj. Jeni në stabilitet në ekonomi, ndërsa në fushën sentimentale duhet të jeni më të kujdesshëm.

Continue Reading

Trending