Connect with us

Horoskopi

Horoskopi i muajit PRILL 2022 sipas astrologes Meri Gjini/ Kjo eshte shenja me FAT e muajit

Published

on

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

  • Hëna e Re (1 prill): Rifreskoni imazhin dhe stilin tuaj
  • Hëna e Plotë (16 prill): Lironi marrëdhëniet dhe kontratat jombështetëse
  • Eklipsi Diellor (30 prill): Të ardhura ose shpenzime të papritura
  • Datat e tjera kryesore: 4, 14 prill

Është ende sezoni juaj, Dash, dhe hëna e re më 1 është një ftesë për të rifreskuar stilin tuaj. Epokë e re, prerje e re flokësh, ju të rinj! Megjithatë, në të njëjtën kohë, ju gjithashtu ndiheni të frustruar me komunitetet, grupet e miqve dhe rrjetet e karrierës që ju rrethojnë. Pse u jepni kaq shumë energji njerëzve dhe hapësirave që ju lënë të ndiheni të padukshëm? Ndërsa planeti juaj sundues Marsi hyn në Peshqit ëndërrimtarë dhe fleksibël në datën 14, ju tërhiqeni të kaloni më shumë kohë në vetmi dhe meditim, dhe deri në fund të muajit, do të jeni shumë më të sigurt se cilët janë miqtë tuaj të vërtetë.

Horoskopi i dashurisë: Megjithëse hëna e plotë në Peshore në datën 16 ndriçon sektorin tuaj të partneritetit, mund të zbuloni se ky muaj ka të bëjë më shumë me përfundimet sesa me fillimet romantike, duke kaluar më shumë kohë vetëm dhe më pak kohë me dashurinë tuaj. Përdorni kohën e ndarë për t’u sqaruar se çfarë dëshironi me të vërtetë.

Horoskopi i parave: Sezoni i Demit fillon në datën 19, dhe bashkë me të vjen sezoni i eklipsit dhe lëkundjet e mëdha financiare për pjesën tjetër të pranverës. Eklipsi diellor në datën 30 mund të sjellë një fat të papritur ose shpenzime të papara. Qëndrimi në krye të buxheteve gjatë gjithë muajit ju përgatit për çdo surprizë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Hëna e Re (1 Prill): Filloni të pushoni dhe lini zakonet e këqija
Hëna e Plotë (16 prill): Hiqni dorë nga përgjegjësitë e rënda
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshime të papritura në identitet, imazh ose shëndet
Datat e tjera kryesore: 5, 17, 27 prill

Prilli fillon me një notë të qetë për ju, Dem, dhe hëna e re më 1 mund t’ju bëjë të ndiheni të izoluar. Por vetmia nuk do të zgjasë shumë. Planeti juaj sundues Venusi rrëshqet në Peshqit pasionantë, të ndjeshëm dhe në sektorin tuaj shoqëror në datën 5. Megjithëse është sigurisht freskuese të kesh një kalendar të mbushur dhe vëmendje të pandarë nga miqtë dhe të dashurit, i gjithë entuziazmi vjen me kaq shumë ndryshime. Është e vështirë për veten tuaj të menaxhojë fluksin! Duke u mbështetur në ndihmën e njerëzve të dashur dhe duke hequr dorë nga përgjegjësitë që nuk ju shërbejnë më, ju hap hapësirën që ju nevojitet për të eksploruar më tej vetë-shprehjen tuaj të ndryshueshme.

Horoskopi i dashurisë: Edhe pse duket sikur keni qenë të martuar me punën tuaj muajt e fundit, prilli është shansi juaj për t’u kthyer në romancën që dëshironi. Me Venusin dhe Marsin të dy tek Peshqit, do të takoni të dashur të rinj përmes miqve dhe kolegëve dhe do të dilni në takime luksoze dhe krijuese.

Horoskopi i parave: Gjërat jashtë kontrollit tuaj – si shpenzimet e fryra të lëvizjes, faturat e veterinerit dhe sigurisht çmimet e benzinës – kanë ngrënë pjesën më të madhe të parave tuaja. Megjithatë, sapo planeti i tregtisë Mërkuri të hyjë në shenjën tuaj në datën 10, ju jeni në gjendje të riktheni financat tuaja në kontroll dhe madje mund të argëtoheni me buxhetimin gjatë gjithë muajit.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Hëna e Re (1 prill): Rifreskoni marrëdhëniet e grupit tuaj shoqëror dhe komunitetit
Hëna e Plotë (16 prill): Zbuloni dëshirat tuaja më të thella në takime
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshimet e papritura mund të jenë jashtë kontrollit tuaj, kështu që lironi pritshmëritë
Datat e tjera kryesore: 2, 10, 18, 24, 29 prill

Prilli fillon me një notë të lartë për ju, Binjakë. Shkëlqimi juaj i qartë zgjidh një problem të madh në punë ose me orarin e familjes suaj dhe kalendari juaj shoqëror është i mbushur me festa në të cilat dëshironi të merrni pjesë. Gjërat janë duke u ngritur për ju sa i përket karrierës, si dhe fitoni status dhe respekt. Por i gjithë ky aktivitet nuk është i qëndrueshëm afatgjatë, dhe ndërsa planeti juaj sundues Mërkuri kalon në sektorin tuaj të pavetëdijshëm në datën 10, ju ndjeni dëshirën për të marrë një pushim. Ka shumë për të zbuluar në vetmi këtë muaj nëse i lejoni vetes qetësi të mjaftueshme për të dëgjuar.

Horoskopi i dashurisë: Hëna e plotë në Peshore në datën 16 është një ftesë për ju që të eksploroni disa nga dëshirat tuaja më të thella romantike dhe seksuale. Sigurisht, disa nga miqtë tuaj mund të mendojnë se ajo që ju pëlqen është tabu, por kjo nuk ka të bëjë me ta, është gjithçka për ju.

Horoskopi i parave: Ju keni bërë një rrugë të gjatë në vitet e fundit për të përballuar borxhet dhe taksat tuaja. Aq sa disa nga miqtë tuaj tani po ju drejtohen për këshilla financiare. Ndërsa stacionet e planetit të energjisë Pluton janë retrogradë në sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta në datën 29, ju inkurajoheni më tej të kaloni një mentalitet të mungesës, duke vazhduar të përmirësoni shëndetin tuaj financiar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Hëna e Re (1 prill): Vendosni synime për karrierën tuaj dhe imazhin publik
Hëna e Plotë (16 prill): Lironi inatet familjare
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshim i madh në grupet e miqve tuaj, audiencën dhe përpjekjet e komunitetit
Datat e tjera kryesore: 2, 29 prill

Hëna e re në Dash në datën 1 ju sheh të filloni të freskët në karrierën dhe jetën tuaj publike, më në fund duke marrë pronësinë e të gjitha mënyrave që ju drejtoni me shembull. Pavarësisht nëse po largoheni nga bota e korporatave për biznesin tuaj, është koha të përditësoni nënshkrimin tuaj të emailit dhe të njoftoni komunitetin tuaj për ndryshimin. Megjithëse reputacioni dhe jeta juaj shoqërore po lulëzon këtë muaj, mund ta keni më të vështirë të menaxhoni gjërat në shtëpi dhe këto çështje arrijnë një kulm në hënën e plotë më 16. Edhe pse nuk keni nevojë t’i ndani të gjitha problemet tuaja private me miqtë dhe kolegët, nuk është një mashtrim që t’i largoni gjërat nga gjoksi.

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht nëse keni të bëni me stres të lëvizshëm ose të vështirë në ligj, ka më shumë presion se zakonisht për t’i bërë gjërat të funksionojnë në marrëdhënien tuaj këtë muaj. Megjithëse pasioni mungon, është një kohë e rëndësishme për të hyrë në të njëjtën faqe për burimet e përbashkëta. Cila është e juaja dhe cila është e tyre? Një udhëtim romantik gjithashtu mund të zgjidhë shumë probleme.

Horoskopi i parave: Nëse jeni duke shmangur borxhin, duke u përballur me një gabim papunësie ose duke zvarritur përgatitjen tuaj tatimore, situata mund të komplikohet pasi Marsi i irrituar takohet me Saturnin dallues në datën 4. Këshillohuni me një mik ose këshilltar financiar me njohuri parash për t’u siguruar që diçka kaq zhgënjyese të mos ndodhë më.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Hëna e Re (1 prill): Rinovoni ndjenjën tuaj të aventurës!
Hëna e Plotë (16 prill): Vlerësoni orarin dhe angazhimet tuaja dhe vendosni prioritetet tuaja
Eklipsi Diellor (30 prill): Lëvdata ose përgjegjësia e papritur që ju vihet
Datat e tjera kryesore: 2, 12, 18, 19 prill

Megjithëse koha juaj e vërtetë për të shkëlqyer vjen gjatë sezonit tuaj në pikun e verës, stina e Dashit është e dyta e afërt për sa kohë që ju lulëzoni. Hëna e re më 1 prill ju emocionon për aventurën tuaj të ardhshme të madhe dhe ju kaloni pjesën më të madhe të pjesës tjetër të muajit duke krijuar lidhje të ndryshme në karrierë, sociale dhe shpirtërore. Presioni është mbi ju që të performoni, kështu që së pari sigurohuni që po kujdeseni për trupin dhe mendjen tuaj. Është momenti i përsosur për të rivlerësuar rutinat tuaja dhe për të zhvilluar zakone të shëndetshme që pasqyrojnë këtë nivel në stilin tuaj të jetesës.

Horoskopi i dashurisë: Marrëdhëniet më të mira janë vazhdimisht në proces, por ju jeni ndier të ngopur me sa punë duhet për të funksionuar tuajat këto ditë. Ky zhgënjim arrin kulmin kur Marsi takohet me Saturnin në datën 4, pas së cilës gjërat fillojnë të bëhen më të lehta. Ndërsa kaloni nëpër shumë ndryshime në jetën tuaj publike, është e rëndësishme të qëndroni vetëm në marrëdhënie që ju lejojnë të zini hapësirë.

Horoskopi i parave: Ndërsa imazhi dhe reputacioni juaj publik ndryshon dhe lulëzon këtë muaj, ju paraqiten mjaft oferta për kredi, grante dhe partneritete biznesi, që arrijnë kulmin rreth datës 12. Sado tërheqëse të duket e gjitha, disa nga këto bashkime mund të jenë shumë të mira për të qenë të vërteta, kështu që prisni derisa të keni faktet përpara se të nënshkruani ndonjë marrëveshje.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Hëna e Re (1 prill): Rifreskoni burimet dhe bashkëpunimet tuaja të përbashkëta
Hëna e Plotë (16 prill): Lironi shqetësimet për mungesën për të përqafuar bollëkun
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshim i trazuar në planet tuaja të udhëtimit ose arsimit ose një moment zgjimi shpirtëror
Datat e tjera kryesore: 2, 10, 18, 24, 29 prill

Edhe pse të gjithë rreth jush po festojnë premtimin e pranverës, hëna e re në Dash më 1 ju ka fokusuar në depozitimin e taksave, rregullimin e dinamikës së energjisë dhe shlyerjen e borxheve. Ka kaq shumë gëzim për të gjetur në marrëdhëniet tuaja më të ngushta këtë muaj, por nuk mund të hidheni në dikë tjetër përpara se të rregulloni punët tuaja. Gjysma e dytë e muajit ju bën të rivlerësoni qëllimet afatgjata kur një mundësi e papritur për studim, udhëtim ose rritje shpirtërore ju hedh në një lak dhe ndryshon rrugën tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Prilli është një muaj i trazuar për rritjen tuaj personale, si dhe për marrëdhëniet tuaja. Pavarësisht nëse jeni në lidhje ose jeni në një partneritet afatgjatë të përkushtuar, ju jeni duke u përfshirë në shumë aventura romantike (veçanërisht në datën 12 dhe 27). Vetëm kini kujdes që të mos bini shumë për një fantazi që nuk është e qëndrueshme në jetën tuaj të përditshme.

Horoskopi i parave: Misioni juaj i parave këtë muaj është të merrni një kontroll të fortë mbi borxhet tuaja, në mënyrë që të mund të planifikoni më mirë për bollëkun në të ardhmen. Ndonjëherë ju duhet të shpenzoni para për të fituar para, kështu që shikoni për kredi të vlefshme që do t’ju ndihmojnë të krijoni pasuri në të ardhmen.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Hëna e Re (1 prill): Një fillim i ri për marrëdhëniet, kontratat dhe angazhimet tuaja
Hëna e Plotë (16 prill): Zbuloni një ndryshim stili ose imazhi së bashku me lirimin e zakoneve jo të shëndetshme
Eklipsi Diellor (30 prill): Duhet të paguhen fatura të papritura ose t’ju jepen dhurata
Datat e tjera kryesore: 5, 17, 27 prill

Jo të gjithë në jetën tuaj janë të kënaqur me atë se sa shumë keni ndryshuar gjatë viteve të fundit. Të shohësh se po hyn në fuqinë tënde dhe në fazën tjetër të jetës tënde është frikësuese për disa miq më të vegjël, dhe astrologjia e prillit e bën absolutisht të qartë se kush është në të vërtetë në ekipin tuaj. Planeti juaj në pushtet, Venusi, rrëshqet në Peshqit në datën 5, duke ju lejuar t’i përkushtoheni edhe më shumë zakoneve dhe rutinave të shëndetshme, ndërkohë që edhe marrëdhëniet tuaja romantike po marrin vrull. Bëhuni gati për partneritete dhe bashkëpunime të reja emocionuese për të përmirësuar cilësinë e jetës suaj.

Horoskopi i dashurisë: Hëna e re në Dash në datën 1 ju lejon të vendosni synime për marrëdhënie të reja ndërsa uleni me dhimbjen e partneriteteve të dështuara nga e kaluara. Të gjithë tashmë ju mendojnë si romantikë, por ky muaj ju ofron mundësinë për t’u bërë pjesë e një çifti të fuqishëm, ndaj mos pranoni asgjë më pak.

Horoskopi i parave: Eklipsi diellor në datën 30 është një llogari për financat tuaja, por jo ashtu siç prisni. Borxhet mund të pastrohen ose shpenzimet e paparashikuara mund t’ju godasin rëndë. Sido që të jetë, ju jeni të detyruar të zhvendosni marrëdhënien tuaj në burime të përbashkëta dhe planifikim financiar. Po sikur në vend të një kredie të kërkonit patronazh?

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Hëna e Re (1 prill): Filloni një punë të re ose rifreskoni rutinën tuaj të përditshme
Hëna e Plotë (16 prill): Lëshoni atë që nuk mund të kontrolloni
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshime të papritura në marrëdhënie ose kontrata
Datat e tjera kryesore: 4, 14 prill

Ndryshimi është e vetmja konstante e këtij muaji, duke filluar me hënën e re në datën 1, e cila ju gjen duke filluar një punë të re ose duke u përkushtuar ndaj një orari ditor që i përshtatet më mirë stilit tuaj të jetesës. Ky ndryshim vjen me njëfarë pikëllimi ndërsa po lini pas atë që ishte e njohur, edhe nëse ai familjaritet ishte i mjerueshëm. Megjithatë, të kalosh këtë shqetësim është një mënyrë e fuqishme për t’u rritur. Planeti juaj sundues Marsi hyn në Peshqit e pafrenuar në datën 14 duke ju lejuar të çlironi pak nga zhgënjimet tuaja në praktikën krijuese, takime romantike dhe eksperimente seksuale. Është e vështirë për ju që të ndaloni së analizuari gjithçka ndërsa ndodh, por sa më shumë ta lini të largohet, aq më të lumtur do të jeni.

Horoskopi i dashurisë: Sezoni i Demit fillon në datën 19 dhe bashkë me të vjen sezoni i eklipsit i cili, për ju, sjell tronditje në partneritete të të gjitha llojeve. Ju mund të habiteni se me kë përfundoni në shtrat në fund të këtij muaji ëndërrimtar, romantik, veçanërisht në eklipsin diellor në datën 30. Askush tjetër nuk po i gjykon zgjedhjet tuaja, kështu që pse po gjykoni veten?

Horoskopi i parave: Ndërsa jeni të zënë duke bërë art, duke u shoqëruar me fëmijët tuaj dhe duke shkuar në takime të mahnitshme këtë muaj, ndoshta nuk do t’i kushtoni shumë vëmendje sasisë së parave që po shpenzoni. Aq shumë saqë mund të tronditeni kur të arrijë fatura e kartës suaj të kreditit. Mërkuri kalon në Binjakët dhe sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta në datën 29, megjithatë, duke ju detyruar të riktheheni në krye të detajeve financiare.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Hëna e Re (1 prill): Fillon një aventurë e re takimesh ose përpjekje krijuese!
Hëna e Plotë (16 prill): Shoqërimi i vazhdueshëm ju bën të rivlerësoni vendin tuaj në grupin ose komunitetin tuaj të miqve
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshime të papritura në punë ose në orarin tuaj ditor
Datat e tjera kryesore: 12, 27 prill

Kaq shumë ka ndryshuar tashmë në dinamikën tuaj familjare dhe situatën e jetesës që nga viti 2022. Pavarësisht nëse jeni duke gërmuar më thellë në kërkimin e arkivave familjare, duke mbjellë kopshtin tuaj të parë me perime ose më në fund po merrni mundësinë për të eksploruar qytetin tuaj të ri, ju po kaloni pjesën më të madhe të këtij muaji të kapur në fantazinë romantike të shkrimit të historisë tuaj. Do të jetë e vështirë të mbani kokën larg reve, veçanërisht kur Jupiteri takohet me Neptunin në datën 12. Me kaq shumë kënaqësi që gjendet në jetën tuaj private, miqtë e kulluar dhe zakonet e këqija që ju pengojnë të lulëzoni po bëhen të qarta me dhimbje. Mos u rezistoni ndryshimeve të vogla që duhet të bëni në mënyrë që jeta juaj e përditshme të rrjedhë.

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht nëse jeni beqar apo partner, hëna e re në Dashi më 1 ofron një fillim të ri për jetën tuaj të takimeve. Po zbuloni se nuk keni nevojë të tërhiqeni nga këmbët aq sa keni nevojë për dikë që është i gatshëm t’ju bashkohet në aventurat e jetës. Gjeni pasionin në pavarësinë tuaj!

Horoskopi i parave: Sezoni i Demit fillon në datën 19 dhe zakonisht ky ndryshim është sugjerimi juaj për t’u rikthyer në një gjendje solide të përditshme. Por me sezonin e këtij viti të Demit që sjell eklipse (veçanërisht eklipsin diellor në datën 30), ju mund të prisni tronditje në punën tuaj të përditshme. Mund ta përfundoni muajin me më shumë përgjegjësi, ndaj sigurohuni që të kompensoheni për ngarkesën shtesë të punës.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Hëna e Re (1 prill): Vendosni synime për shtëpinë ose familjen për vitin e ardhshëm
Hëna e Plotë (16 prill): Pikë e madhe kthese për imazhin ose karrierën tuaj publike
Eklipsi Diellor (30 prill): Një kthesë e këndshme ose konfuze në jetën tuaj të dashurisë
Datat e tjera kryesore: 4, 24, 29 prill

Prilli është muaji kur më në fund kuptoni se nuk keni nevojë të planifikoni një udhëtim të çuditshëm për të kënaqur dëshirat tuaja, ka kaq shumë gëzim për t’u gjetur në mjedisin tuaj të njohur. Për aq sa karriera dhe imazhi juaj publik po përjetojnë dhimbje në rritje tani, vendosja e energjisë tuaj në ndërtimin e një shtëpie të bukur dhe të vendosur është ajo që do t’ju shërbejë më së miri në planin afatgjatë.

Horoskopi i dashurisë: Nëse ju dhe partneri juaj keni qenë duke u përpjekur për fëmijë, atëherë eklipsi diellor në datën 30 mund të sjellë një shtatzëni të papritur. Sezoni i Demit në përgjithësi ka të bëjë me surpriza të këndshme për ju, kështu që nëse foshnjat nuk janë askund në rendin e ditës, ky mund të jetë thjesht një takim i parë pasionant.

Horoskopi i parave: Tani që kemi dalë nga pjesa më e izoluar e pandemisë, po zbuloni se jeta juaj shoqërore ka filluar të bëhet sërish e shtrenjtë. Darkat e ditëlindjeve, hotelet e dasmave dhe netët në bar po shtohen vërtet. Ndërsa Marsi takohet me Saturnin në datën 4, ju arrini një pikë të thyer për sa më shumë mund të shpenzoni për të dalë. Megjithëse mund t’ju duhet të anashkaloni disa evente sociale, jeni shumë më të lumtur duke kursyer për të ardhmen.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Hëna e Re (1 prill): Rifreskoni komunikimet dhe marrëdhëniet tuaja të ngushta
Hëna e Plotë (16 prill): Pika e kthesës për edukimin, udhëtimin ose spiritualitetin
Eklipsi Diellor (30 Prill): Ndryshime të papritura në shtëpi ose vështirësi me familjen
Datat e tjera kryesore: 4, 24, 29 prill

Ju nuk mund të ndihmoni askënd kur jeni shumë të lodhur për të ndihmuar veten. Hëna e re më 1 prill ju bën të riafirmoni kufijtë tuaj kur bëhet fjalë për komunikimin. Është mirë të lini disa nga ato biseda rraskapitëse në grup ose të anashkaloni grupin lokal vullnetar që është bërë më pak ndihmë reciproke dhe më shumë thashetheme javore. Ndjenja juaj e vetëvlerësimit po lulëzon tani. Pavarësisht nëse jeni duke lëvizur shtëpinë, duke pritur një fëmijë ose duke shpenzuar më shumë kohë duke u kujdesur për prindërit tuaj të moshuar, dinamika e shtëpisë dhe e familjes suaj po ndryshon me shpejtësi sapo të fillojë sezoni i Demit. Përqendrohuni në themelin tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Keni punuar shumë për të fituar para shtesë këtë vit, ndaj pse të mos shpenzoni pak për kënaqësinë? Me Venusin, Marsin, Jupiterin dhe Neptunin të gjithë në sektorin tuaj të parave këtë muaj, ju jeni të gatshëm të merrni disa rreziqe në data të shtrenjta. Trajtojeni të dashurin/ën tuaj me një fundjavë spa ose një vakt gustator në datën 12 ose 27. Nuk ka asgjë më erotike sesa të kesh shije të mirë.

Horoskopi i parave: Financat tuaja po lulëzojnë këtë muaj së bashku me ndjenjën tuaj të vetëvlerësimit. Shfrytëzojeni këtë moment për të përmirësuar veshjet tuaja, për të marrë një ngjyrosje elegante ose për të trajtuar veten me një mani/pedi të këndshëm. Megjithëse ky fluks i rritur i parasë nuk do të zgjasë përgjithmonë, është mirë të shijoni disa nga përfitimet e tij tani, ndërsa gjithashtu ta lini shumë prej tij për ditë më të lehta në të ardhmen.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Hëna e Re (1 prill): Vendosni synime për para dhe financa në vitin e ardhshëm
Hëna e Plotë (16 prill): Shlyerja e borxheve dhe zgjerimi i bashkëpunimeve
Eklipsi Diellor (30 prill): Gabime të papritura në komunikim, probleme me makinën ose një largim i papritur me një mik të ngushtë
Datat e tjera kryesore: 5, 12, 14, 27 prill

Është e pamundur që ju të fshiheni nga qendra e vëmendjes këtë muaj, Peshq. Venusi bashkohet me Jupiterin dhe Neptunin në shenjën tuaj në datën 5 duke rritur magnetizmin dhe bukurinë tuaj. Përditësimet e stilit dhe pamjes vijnë natyrshëm për ju në këtë kohë, por gjithashtu mund të zbuloni se po merrni komplimente ndërsa kryeni punë me një xhup dhe pa grim. Sapo Marsi të bashkohet me festën në shenjën tuaj në datën 14, flaka juaj po digjet edhe më shumë. Lëshoni pak nga nxehtësia duke iu rikthyer një rutine të fortë fitnesi dhe kujdesi për veten. Mos u shqetësoni për ata që urrejnë që po merrni kaq shumë vëmendje. Ju mund ta përdorni këtë ndikim për të bërë një ndryshim të vërtetë në punë dhe në komunitetin tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Ky muaj ka të bëjë vetëm me lënien e vetes të lulëzoni dhe, siç thuhet, duhet të kërkoni vetëm marrëdhënie që ju ndërtojnë. Nëse jeni në një situatë me dikë, komunikimet mund të bëhen të vështira pasi sezoni i Demit të fillojë në datën 19 dhe eklipsi diellor në datën 30 mund të shkaktojë një ndërprerje totale të komunikimit. Në anën e mirë, ky ndikim i njëjtë mund të sjellë gjithashtu një romancë befasuese me një fqinj ose një mik të vjetër.

Horoskopi i parave: Si hëna e re në datën 1, ashtu edhe hëna e plotë në datën 16 bien në shtëpitë tuaja financiare, që do të thotë se ky muaj është një mundësi e përkryer për të marrë në krye buxhetet dhe investimet tuaja. Është koha që ju të shikoni seriozisht jo vetëm paratë tuaja në dorë, por edhe mundësitë për të ardhura të pafituara dhe blerjen e aseteve. Jeni gati të kultivoni një të ardhme të bollshme.

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending