Connect with us

Horoskopi

Horokopi javor 18-24 Janar sipas astrologes Meri Shehu/ Keto jane 2 shenjat qe do marrin 1 surprize

Published

on

Parashikimi Astrologjik Javor dt 18 deri ne dt 23 Janar. Hene e plote Lu ftarake ne Gaforre nga dt 18 Janar 2022. Hena e Plote e pare per vitin 2022 ndodh ne Gafore Ne diagonalen Gaforre Bricjap qe tregon fillimin dhe Fundin

Na pret nje lindje e re dhe kjo hene e plote favorizon ndryshimet e menjehereshme dhe vendimet qe duhen narre menjehere sidomos per Dashet Bricjapet Gaforret dhe Peshoret. Ne afersi te Diellit ne Bricjap do jete edhe Plutoni. Ky ndikim i Plutonit e bene kete hene te Plote Lu ftarake. Gjetja e nje zgjidhje te menjehereshme apo nje ndryshim rrenjesor jane prioritete te momentit Do fillojme nga niveli zero pas ketij ndryshimi

Shenja e dyte e jesaj gene te plote eshte Akrepi dhe kjo i bene gjerat serioze dhe te qendrueshme por qe kerkojne guxim per tu bere

Dashi

Nje ndryshim familjar do jete fillimi i nje ndryshimi te madh ne lidhje me punen dhe te ardhmen Ju pret nje perballje e madhe me nje ndryshim rrenjesor ne pune

Demi

Kjo periudhe do ju gjej ne l ufte per te ardhmen ose per te care perpara pengesave qe nuk po ju lene te shihni pertej tyre ne planet tuaja Nje person i afert ju pengon te merrni nje vendim per nje udhetim

Binjaket

Nje ceshtje ekonomike duhet te mbyllet por ju djeg shume per momentin dhe ju duhet te l uftoni qeofte edhe me demonet e erresires Por qe ta beni kete duhet te futeni ne kete amjent lu fte

Gaforrja

Nje vendim i madh ne jeten personale do ju ndryshoj jeten Nje maredhenie e lodhshme do marre fubd por jo pa l ufte

Luani

Jeni nje shenje qe ju duhet nje zgjidhje e shpejt e nje problemi personal familjar qe ka shume tension dhe mundesi tju shkaterroj po nuk moret vendimet e duhura

Virgjeresha

Ju rikthehet efhe nje here fati dhe mundesia e rregullimit ne nje lidhje personale Por kjo nuk ka te beje vetem me romantizmin por edhe me liften qe do beni per te eliminuar rivalet ne dashuri

Peshorja

Nje l ufte shpirterore me nhe prapaskene pune do ju vej ne frontin e perballhes ku ju duhet ose te terhiqeni ose te beni nje levizje heroike per te vazhduar Keni armike nje femer

Akrepi

Jeni ne fushbetejen tuaj ku keni shume arme dhe fuqi shpirterore per te vazhduar perpara sidomos me nhe priojekt qe provincialet do ti djegi por shpirteroret dhe qytetaret do ti coj perpara

Shigjetari

Do kerkoni nje strehe te ngrohte familjare por me shume nje strehe te ngrohte ne dimrin shpirteror qe po ndjeni Nje baze ekonomike qe duhet ta siguroni kerkon shume lu fte dhe ndryshime rrenjesore

Bricjapi

Dielli dhe Plutoni takohen ne shenjen tuaj dhe kjo ju jep fuqi kolosale per te rregulluar por edhe per te shkaterruar Portat e ferit jane me afer per ju nese nuk dalloni dot ndryshimin qe duhet te beni

Ujori

Ju duhet nje pune por ju duhet me shume nje ndryshim dhe nje mbeshtetje e madhe e cila nuk vjen vetem me deshire Duhet te pervishni menget e perpjekjes per te narre me te miren

Peshqit

Per ju duket sikur bota nuk do kete ndonje ndikim te madh si me ndryshime si pa ndryshime Madje mendoni se fati juaj nuk ka me cfarre te sjelli dhe prisni pa shune hov ca do vij Por ne fakt dicka do ndryshoj nje here e pergjithmone

Horoskopi

Do te marrin 1 surprize te madhe/ Keto jane 4 shenjat me FAT te muajit PRILL 2022

Published

on

Prilli do të jetë një muaj me shumë lajme interesante për disa shenja të horoskopit po vetëm tre prej tyre do të kenë surpriza të vërteta.

Peshqit Të lindurit në këtë shenjë do të kenë mjaft fat në anën e tyre, do të presin surpriza të këndshme,veçanërisht nga familjarët apo partnerët. Për beqarët, fokusi do të jetë tek kërkimi i një shpirti binjak, dikush që i kupton dhe di t’i dëgjojë më shumë se kushdo tjetër. Kjo perspektivë do të jetë shumë më e rëndësishme se çdo dhuratë materiale.

Ujori Një tjetër shenjë që do të ketë disa surpriza të mëdha sigurisht që do të jetë ajo e Ujorit. Arsyeja gjendet në faktin se një pjesë e madhe e mundimit në punë do të shpërblehet pikërisht në muajin prill, kur gjithçka do të jetë më e relaksuar. Këta persona do të jenë më të fokusuar te vetja. Dashuria mund të jetë një surprizë që ndoshta do të vijë papritur.

Luani Shenja e tretë që mund të ketë një surprizë të mrekullueshme do të jetë ajo e Luanit. Javët e para të marsit e dobësuan vërtet këtë shenjë dhe padyshim që meriton një surprizë shumë origjinale, siç do të ndodhë gjatë muajit prill. Ndoshta surpriza do të vijë nga një miqësi e rëndësishme.

Akrepi Shenja e fundit që mund të marrë një surprizë do të jetë Akrepi. Pas shumë javësh mjaft të ndrydhura, muaji prill mund të përfaqësojë një kthesë të mirë për karrierën ose një surprizë financiare nga ana e njerëzve të dashur. Edhe dashuria mund të sjellë disa surpriza, si për shembull një lajm që pritej me shumë frikë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te merrni shume para dhe do te beheni milionere/ Keto jane 3 shenjat pasanike per vitin 2022

Published

on

Në ditën e sòtme, do t’ju máhnítím fare, sepse sot línd pyetja se gjáte vítit 2022 cilat nga shènjat ka më shumë shánse për t’u bèrè i/e pásùr.

Edhe pse ndònjèherë është shumë e vèshtírë që të páráshikòjmë të ardhmen, sepse ende nuk i kèmi ato fùqí, ne mùnd të pèrdòrim shenjat dhe shumë mètòda të tjera për të mèsùar ç’do na ndòdhè.

Pra, a do bèjmè párá në vitin 2022?

Përgjígjen më të sáktë për këtë na e jèp vetëm zònja Mèri, e cila deri më táni nuk ka gábùar në asnjë nga lèxímet e saj të yjeve.

Ajo thòtë se ata njerëz që pèrpíqen shumë në jetë për të ecùr sa më párá dhe për t’u bèrè të pásùr, tashmë gjíthë bota i njèh, dhe shumica e emrave të pásánikève në botë jánë të shenjës së Bínjákëve.

Pra, me pák fjalë, kjo është një nga shenjat më të fávòrízuar që për gjátë vitit 2022 dhe për një kohë shumë të gjátë drèjt të ardhmes, të bèjè shumë lèk.

Gjátë kësaj períudhe, Jùpíterí ndòdhèt në shenjën e Ujòrëve dhe për këtë arsýe shumë nga më të përkèdhèlurit e fátit do të jènë shenjat e ajrit.

Për ta do të ndòdhín vetëm lajme të mira dhe në fámíljet e tyre do të hýjë shumë energjí e mirë dhe do të shíjòjnë edhe ngrítje në fínánca.

Pra, të dáshùr njerëz, ata që janë të shenjës së Bínjakève këto kohë dùhèt që të ndíhèn njerëzít më me fát.

Lájme shumë të mira víjnë edhe nga pláneti i fátit, sepse ai është shumë afèr shenjës së Ujòrève dhe kësaj shenje i jèp shumë mùndèsi për hápje èkònomíke dhe për kríjimín e dyerve të reja në jetë.

A dòni edhe një tjetër sùrprízë? Këtë rrádhë fávòrízohen shumë edhe Peshoret me Gáfòrret dhe Dèmát, ku do të kènë afèr fátin si në dashùri, ashtu edhe në punë dhe shèndèt.

Të gjítha veprímtáritë që ata do të bèjnè dhe do të ndèrrmárrin, do të kùròrèzohen vetëm me shumë sùksès.

Në fámíljèt e këtyre shenjave, fátin në fíllím do ta márrín fèmijët të cilëve në çdo fushë të jetës do t’u shkòjè mbárë e mirë.

Nëse ndòkùsh nga këto shenja do të jètë i përfshírè në fùshën e bíznèsít, do të ndèrmárrin edhe këtu një rrítjè.

Pra për ta permblèdhùr të gjithë këtë páráshíkim, janë Bínjákët, Ujòrët, Peshoret, Gáforrèt dhe Dèmat që do kènë shumë pèrpárësi në çèshtjet ekònòmíke.

Pa pèrjáshtùar edhe Shígjètarët që u bllòkùan tèrèsísht vjet, fùsha e flùtùrimit, e udhètimít apo e psíkòlògjísë u bllòkùa dhe këtë vit do kènë një hápje.

Ajo do të ndòdhè në lídhjèt ekonòmíke ose një ndrýshím të spèktrít të shíkímit të mùndèsive të tyre në këto aspèktè.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 31 MARS 2022

Dashi

Sot do keni nje perjetim shume te gjalle brenda jush dhe kjo do ju inspiroj si nje ide e re per te rregulluar rremjujen shpirterore brenda vet jush

Demi

Do takoheni me nje person shume te gjalle dhe me energji ne diten e sotme qe do ju fusi ne nje rrjedhe te re me moderne dhe te kendshme ne jeten tuaj

Binjaket

Nje asteroid i Quajtur Urania sot do ju ngrej ne qiell aty ku keni pasur frike te shkelni me mendjen tuaj Rendesi ka qe Urania te mos jete zhgenjyese si nje person i gabuar ne jeten tuaj .

Gaforrja

Keni mundesi ne diten e sotme te mbyllni nje detyrim apo te sqaroni nje plan qe e keni ne mendje dhe ju ka ardhur si frymezim sidmos ne lidhje me kontaktet jashte vendit dhe nje biznes turizmi

Luani

Ne punen tuaj sot nuk duhet te ndaleni tek varka e shpetimit por te velat dhe te era e re qe mund te fryj ne favorin tuaj Nese nuk e gjeni rrymen e duhur te drejtimit ka varke qe ju con ne breg

Virgjeresha

Asteroidi Urania me Jupiterin perball jush ju hap nje shteg te ri po qe nuk mund ta shikoni nese nuk keni pergatitjen e duhur dhe shpirtin e duhur krijues Takimi me nje femer qe ju frymezon eshte detyre

Peshorja

Dita e sotme do kete nje ndikim te madh ne nje ceshtje ekonomike me nje investim qe prek ekstremin e rrezikut dhe deshires per te bere dicka te re

Akrepi

Frymezimi qe vjen nga asteroidi Urania ne diten e sotme ju sjell nje ide te re se si mund te shijoni erotizmin tuaj edhe pa nje partner te cilesuar ne krahun tuaj

Shigjetari

Sot do perpiqeni te gjeni nje rigjenerim te ri ne lidhje me ambjentin ku jetoni dhe nje menyre te re per te shijuar ditet brenda shtepise tuaj pa e ndjere se jeni brenda

Bricjapi

Dita e sotme do ju tregoj qe keni nje mundesi te re ne miqesi dhe dashuri por qe duhet ta pershtasni me nje sjellje te re Nje shoqe ju prish pak drejtimin ne dashuri duke ju folur per nje person tjeter

Ujori

Asteroidi Urania ju tregon nje rruge te re duke ju frymezuar me se shumti ne aspektin ekonomik dhe erotik Nje fytyre e re do futet ne jeten tuaj

Peshqit

Keni nevoj sot per nje mendim te dyte por edhe te pare ne drejtimin e marrdhenieve tuaja ne jeten personale dhe bashkepunuese Ju duhet nje rigjenerim ne pamje

Continue Reading

Trending