Connect with us

Horoskopi

Ujori i pari, Virgjeresha e fundit/ Astrologu Paolo Fox ben renditjen e shenjave per javen 17-24 Janar

Published

on

DASHI: Me Venusin, Mërkurin dhe Neptunin në prapavijë, do të ndiheni të dobët gjatë këtyre ditëve. Planetët do të ndikojnë në gjendjen tuaj psikofizike, duke ju bërë më të prekshëm se kurrë. Në datat 19 dhe 20 janar, megjithatë, do të keni një shans të shkëlqyer për ta ndryshuar situatën dhe për ta lënë veten të rrëmbeheni nga kënaqësitë e dashurisë. Shenja juaj do të mbajë këtë javë vendin e dhjetë.

DEMI: Do të keni paqëndrueshmi këtë javë në sektorin e punës. Ngarkesa e madhe dhe mosmarrëveshjet me kolegët do të bëjnë të vetën. Situata të tilla do të krijojnë keqkuptime mes jush, prandaj do të bënit mirë të heshtnit dhe të mos i shikoni shtrembër të tjerët, duke preferuar të vazhdoni me kokën ulur në kryerjen e detyrave të përditshme. Demi për këtë javë do të renditet në vendin e 11-të.

BINJAKËT: Pritet që kjo të jetë një javë e mbarë për Binjakët. Situata do të vijë duke u përmirësuar. Ditët e qeta në sferën e dashurisë do të pasohen nga gjallëria dhe dëshira për argëtim. Gjendja do të kulmojë në fundjavë, ku me gjasë të lindurit e shenjës së ajrit do të kenë njohje të reja dhe do t’i mahnitin të tjerët me sharmin e vet. Këtë javë do të mbani vendin e katërt.

GAFORRJA: Pavarësisht vendosjes së Plutonit, Venusit dhe Diellit në prapavijë, do të ndiheni më të qetë gjatë këtyre ditëve. Me kthimin e Diellit nga shenja e Ujorit, të lindurit e Gaforres do të ndihen më të lehtësuar dhe kjo do të rezultojë në një fundjavë më të qetë për ta në aspektin psikofizik. Shenja e ujit do të renditet në vend të shtatë këtë javë.

LUANI: Do t’ju gjejë kjo javë më këmbëngulës se kurrë. Karakteri juaj për të dominuar do të dalë në pah. Asgjë nuk do t’ju zmbrapsë, nuk do të thyheni përpara asnjë pengese. Saturni në shenjën tuaj, sidomos ditën e mërkurë dhe të enjte, do t’ju ndihmojë që të ndërgjegjësoheni për arritjet tuaja të këtyre dy viteve të fundit. Luanët do të mbajnë vendin e pestë.

VIRGJËRESHA: Askush nuk do t’i detyrojë të lindurit e Virgjëreshës të rrinë të vetmuar gjatë kësaj jave, por me sa duket gjendja e tyre e letargjisë dhe vendosja e planetëve në prapavijë do të bëhet shkak që ata të minimizojnë marrëdhëniet me të tjerët dhe të tregohen të përmbajtur. E vetmja ditë pozitive do të jetë e premtja, ku do të bënit mirë të shoqëroheshit me miqtë e vjetër, në mënyrë që të qetësoheni pak. Këtë herë ju takon vendi i fundit.

PESHORJA: Do të kaloni një javë pozitive, ku më së shumti do të jeni të përqendruar në rinovimin e shtëpisë. Ndërrimi i disa mobilieve në dhomën e ndenjes, vendosja e rafteve të reja në dhomën e fëmijëve apo blerja e një televizori të markës së fundit, të cilat do ta bëjnë ambientin e shtëpisë më komod dhe funksional, me siguri që do t’ju bëjnë të ndiheni mirë. Peshorja do të renditet në vend të dytë.

AKREPI: Do të ndiheni këtë javë më të shpërblyer se kurrë. Do t’ju njihen meritat në punë dhe do të merrni edhe shpërblime financiare për punët e kryera më herët. Shpërblimin do t’jua japin pikërisht ata persona që ju mendonit se nuk kishin simpati për ju, por që në fakt ju vlerësojnë shumë. Këtë javë Akrepi do të jetë në vend të tretë.

SHIGJETARI: Do ta keni mbështetjen e planetëve, por duhet të dini të përfitoni nga kjo situatë. Nëse do të keni pakënaqësi ndaj të tjerëve, është më mirë që të tregoheni të përmbajtur. Përndryshe gjithçka do t’ju kthehet në bumerang dhe do të ndikojë për keq në punën tuaj. Nuk kanë qenë të shumta sukseset e arritura së fundmi, por kjo do të ndryshojë së shpejti. Këtë javë shenja e zjarrit do të jetë në vend të tetë.

BRICJAPI: Me vendosjen në prapavijë të Diellit dhe të Hënës, të lindurit në shenjën e Bricjapit do të kuptojnë se në qendër të zodiakut do të jenë shenjat e tjera. Kjo do t’i shtyjë ata që këtë boshllëk ta plotësojnë duke bërë blerje pa kriter. Edhe pse keni qenë të favorizuar në aspektin financiar që prej disa muajsh, mos harroni se portofoli juaj nuk ka thellësinë e çantës së Meri Popinsit. Bricjapi do të jetë në vend të nëntë.

UJORI: Do të përqendroheni këto ditë në objektiva konkretë. Gjatë gjysmës së parë të javës do të merreni me çështje burokratike. Në fundjavë gjërat do të shkojnë më mirë në aspektin profesional. Nga pasditja e vonë e 21 janarit e në vazhdim, të lindurit në shenjën e Ujorit do të kenë mundësi që t’i shikojnë gjërat më qartë në lidhje me synimet që kanë dhe ndoshta edhe që t’i arrijnë ato para kohe. Ujori do të mbajë vendin e parë.

PESHQIT: Me kalimin e Jupiterit në shenjat e ajrit, mund të shtyjë të lindurit në shenjën e Peshqve, sidomos ata që i përkasin dhjetëditëshit të parë dhe të dytë, që të bëjnë një bilanc të jetës së tyre. Vëmendja do të jetë e përqendruar në çështjet e zemrës dhe në ato monetare, që prej disa kohësh i kanë futur në mendime. Katër javët e ardhme do të jenë vendimtare për të ndarë mendjen për ta vazhduar një lidhje ose jo apo për ta bërë një investim, që e kanë shtyrë disa herë. Peshqit do të jenë në vend të gjashtë.

Horoskopi

Do te marrin 1 surprize te madhe/ Keto jane 4 shenjat me FAT te muajit PRILL 2022

Published

on

Prilli do të jetë një muaj me shumë lajme interesante për disa shenja të horoskopit po vetëm tre prej tyre do të kenë surpriza të vërteta.

Peshqit Të lindurit në këtë shenjë do të kenë mjaft fat në anën e tyre, do të presin surpriza të këndshme,veçanërisht nga familjarët apo partnerët. Për beqarët, fokusi do të jetë tek kërkimi i një shpirti binjak, dikush që i kupton dhe di t’i dëgjojë më shumë se kushdo tjetër. Kjo perspektivë do të jetë shumë më e rëndësishme se çdo dhuratë materiale.

Ujori Një tjetër shenjë që do të ketë disa surpriza të mëdha sigurisht që do të jetë ajo e Ujorit. Arsyeja gjendet në faktin se një pjesë e madhe e mundimit në punë do të shpërblehet pikërisht në muajin prill, kur gjithçka do të jetë më e relaksuar. Këta persona do të jenë më të fokusuar te vetja. Dashuria mund të jetë një surprizë që ndoshta do të vijë papritur.

Luani Shenja e tretë që mund të ketë një surprizë të mrekullueshme do të jetë ajo e Luanit. Javët e para të marsit e dobësuan vërtet këtë shenjë dhe padyshim që meriton një surprizë shumë origjinale, siç do të ndodhë gjatë muajit prill. Ndoshta surpriza do të vijë nga një miqësi e rëndësishme.

Akrepi Shenja e fundit që mund të marrë një surprizë do të jetë Akrepi. Pas shumë javësh mjaft të ndrydhura, muaji prill mund të përfaqësojë një kthesë të mirë për karrierën ose një surprizë financiare nga ana e njerëzve të dashur. Edhe dashuria mund të sjellë disa surpriza, si për shembull një lajm që pritej me shumë frikë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te merrni shume para dhe do te beheni milionere/ Keto jane 3 shenjat pasanike per vitin 2022

Published

on

Në ditën e sòtme, do t’ju máhnítím fare, sepse sot línd pyetja se gjáte vítit 2022 cilat nga shènjat ka më shumë shánse për t’u bèrè i/e pásùr.

Edhe pse ndònjèherë është shumë e vèshtírë që të páráshikòjmë të ardhmen, sepse ende nuk i kèmi ato fùqí, ne mùnd të pèrdòrim shenjat dhe shumë mètòda të tjera për të mèsùar ç’do na ndòdhè.

Pra, a do bèjmè párá në vitin 2022?

Përgjígjen më të sáktë për këtë na e jèp vetëm zònja Mèri, e cila deri më táni nuk ka gábùar në asnjë nga lèxímet e saj të yjeve.

Ajo thòtë se ata njerëz që pèrpíqen shumë në jetë për të ecùr sa më párá dhe për t’u bèrè të pásùr, tashmë gjíthë bota i njèh, dhe shumica e emrave të pásánikève në botë jánë të shenjës së Bínjákëve.

Pra, me pák fjalë, kjo është një nga shenjat më të fávòrízuar që për gjátë vitit 2022 dhe për një kohë shumë të gjátë drèjt të ardhmes, të bèjè shumë lèk.

Gjátë kësaj períudhe, Jùpíterí ndòdhèt në shenjën e Ujòrëve dhe për këtë arsýe shumë nga më të përkèdhèlurit e fátit do të jènë shenjat e ajrit.

Për ta do të ndòdhín vetëm lajme të mira dhe në fámíljet e tyre do të hýjë shumë energjí e mirë dhe do të shíjòjnë edhe ngrítje në fínánca.

Pra, të dáshùr njerëz, ata që janë të shenjës së Bínjakève këto kohë dùhèt që të ndíhèn njerëzít më me fát.

Lájme shumë të mira víjnë edhe nga pláneti i fátit, sepse ai është shumë afèr shenjës së Ujòrève dhe kësaj shenje i jèp shumë mùndèsi për hápje èkònomíke dhe për kríjimín e dyerve të reja në jetë.

A dòni edhe një tjetër sùrprízë? Këtë rrádhë fávòrízohen shumë edhe Peshoret me Gáfòrret dhe Dèmát, ku do të kènë afèr fátin si në dashùri, ashtu edhe në punë dhe shèndèt.

Të gjítha veprímtáritë që ata do të bèjnè dhe do të ndèrrmárrin, do të kùròrèzohen vetëm me shumë sùksès.

Në fámíljèt e këtyre shenjave, fátin në fíllím do ta márrín fèmijët të cilëve në çdo fushë të jetës do t’u shkòjè mbárë e mirë.

Nëse ndòkùsh nga këto shenja do të jètë i përfshírè në fùshën e bíznèsít, do të ndèrmárrin edhe këtu një rrítjè.

Pra për ta permblèdhùr të gjithë këtë páráshíkim, janë Bínjákët, Ujòrët, Peshoret, Gáforrèt dhe Dèmat që do kènë shumë pèrpárësi në çèshtjet ekònòmíke.

Pa pèrjáshtùar edhe Shígjètarët që u bllòkùan tèrèsísht vjet, fùsha e flùtùrimit, e udhètimít apo e psíkòlògjísë u bllòkùa dhe këtë vit do kènë një hápje.

Ajo do të ndòdhè në lídhjèt ekonòmíke ose një ndrýshím të spèktrít të shíkímit të mùndèsive të tyre në këto aspèktè.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 31 MARS 2022

Dashi

Sot do keni nje perjetim shume te gjalle brenda jush dhe kjo do ju inspiroj si nje ide e re per te rregulluar rremjujen shpirterore brenda vet jush

Demi

Do takoheni me nje person shume te gjalle dhe me energji ne diten e sotme qe do ju fusi ne nje rrjedhe te re me moderne dhe te kendshme ne jeten tuaj

Binjaket

Nje asteroid i Quajtur Urania sot do ju ngrej ne qiell aty ku keni pasur frike te shkelni me mendjen tuaj Rendesi ka qe Urania te mos jete zhgenjyese si nje person i gabuar ne jeten tuaj .

Gaforrja

Keni mundesi ne diten e sotme te mbyllni nje detyrim apo te sqaroni nje plan qe e keni ne mendje dhe ju ka ardhur si frymezim sidmos ne lidhje me kontaktet jashte vendit dhe nje biznes turizmi

Luani

Ne punen tuaj sot nuk duhet te ndaleni tek varka e shpetimit por te velat dhe te era e re qe mund te fryj ne favorin tuaj Nese nuk e gjeni rrymen e duhur te drejtimit ka varke qe ju con ne breg

Virgjeresha

Asteroidi Urania me Jupiterin perball jush ju hap nje shteg te ri po qe nuk mund ta shikoni nese nuk keni pergatitjen e duhur dhe shpirtin e duhur krijues Takimi me nje femer qe ju frymezon eshte detyre

Peshorja

Dita e sotme do kete nje ndikim te madh ne nje ceshtje ekonomike me nje investim qe prek ekstremin e rrezikut dhe deshires per te bere dicka te re

Akrepi

Frymezimi qe vjen nga asteroidi Urania ne diten e sotme ju sjell nje ide te re se si mund te shijoni erotizmin tuaj edhe pa nje partner te cilesuar ne krahun tuaj

Shigjetari

Sot do perpiqeni te gjeni nje rigjenerim te ri ne lidhje me ambjentin ku jetoni dhe nje menyre te re per te shijuar ditet brenda shtepise tuaj pa e ndjere se jeni brenda

Bricjapi

Dita e sotme do ju tregoj qe keni nje mundesi te re ne miqesi dhe dashuri por qe duhet ta pershtasni me nje sjellje te re Nje shoqe ju prish pak drejtimin ne dashuri duke ju folur per nje person tjeter

Ujori

Asteroidi Urania ju tregon nje rruge te re duke ju frymezuar me se shumti ne aspektin ekonomik dhe erotik Nje fytyre e re do futet ne jeten tuaj

Peshqit

Keni nevoj sot per nje mendim te dyte por edhe te pare ne drejtimin e marrdhenieve tuaja ne jeten personale dhe bashkepunuese Ju duhet nje rigjenerim ne pamje

Continue Reading

Trending