Connect with us

Horoskopi

Viti ka nisur në mënyrë perfekte, ja 3 shenjat më me fat deri në fund të Janarit

Published

on

Janari 2022 ka dy planetë retrogradë, Venusin dhe Mërkurin, ku klima është kërkuese dhe e lodhshme. Gjithashtu, është dhe Hëna e Plotë me 18 Janar që formohet në Gaforre në krahasim me Plutonin duke krijuar një klimë tensioni dhe emocionesh negative.

Kështu që muaji i parë i vitit të ri do të na testojë qëndrueshmërinë, kufijtë dhe nervat, por mesa duket përjashtim do të jenë 3 shenjat e horoskopit, ku do të kalojnë shumë mirë.

Bricjapi

Janari është muaji i ditëlindjes suaj dhe ka kuptim që të gjitha dritat të bien mbi ju. Do të keni dëshirë të bëni shumë ndryshime, nga pamja e jashtme deri te puna, por mos ndërmerrni rreziqe të mëdha. Ndiheni më ambicioz dhe mund t’i jepni fund një lidhjeje që mendoni se është toksike për ju.

Ujori

Pas pak keni edhe ditëlindjen dhe ditët pas 20 janarit do të fitojnë më shumë ekuilibër dhe shkëlqim. Më 15 janar, Mërkuri kthehet në dukje retrogradë në shenjën tuaj të zodiakut, duke krijuar shumë detyrime. Kini kujdes që të mos bëni gabime në ëndërrim dhe mund të hasni tensione në punë.

Peshqit

Ky muaj do të jetë mjaft social për ju. Më 24 janar do të keni nevojë për të ndjekur ëndrrat tuaja. Nëse jeni beqar, një person nga shoqëria juaj mund të tregojë interes për ju ose mund të ndjeni se keni ndjenja për një person nga mjedisi juaj miqësor.

Horoskopi

Helena Biehl jep shpresë! Viti 2022 premton financa të mira për këto 2 shenja të Zodiakut

Published

on

2021-shi nuk ka qenë një vit dhe aq me fat për shumë prej nesh, kjo edhe për shkak të emergjencës shëndetësore që vazhdojmë të kemi përreth. Pasojat e pandemisë kanë goditur veçanërisht planin e punës dhe atë ekonomik. Por pavarësisht kësaj, mund të themi se viti 2022 do të jetë me shumë fat për të lindurit nën shenjat zodiakale që do të zbulojmë më poshtë:

Një nga shenjat më të favorizuara në këtë drejtim, do të jenë Peshqit. 2021-shi për ta, ishte një vit kaotik, i shoqëruar nga shumë ulje dhe pak ngritje. Por tashmë, e gjithë pasiguria do t’i lërë vend sigurisë, sidomos në punë. Dhe 2022-shi do ta zbulojë këtë që në muajt e parë të tij.

Edhe për Demin do të ketë mundësi të shkëlqyera për të ndërmarrë një përgjegjësi të reja, një promovim të shumëkërkuar ose një rritje të ardhurash.

Paratë nuk do të mungojnë edhe për shenjën zodiakale të Binjakëve. 2022-shi do t’u sjellë të lindurve nën këtë shenjë një fat të mirë në aspektin e punës. Yjet për këto shenja zodiakale janë shumë pozitive dhe do t’i ndihmojnë të arrijnë objektivat e tyre profesionale.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi 7 janar nga Russell Grant, 3 shenja do rregullojnë mirë punët me paratë

Published

on

Dashi

Qetësia do mbizotërojë gjate gjithë kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Kjo do iu japë mundësinë te flisni hapur për çdo gjë me atë qe keni ne krah. Beqaret do qëndrojnë gjate gjithë kohës me miqtë e ngushte dhe do ndihen te plotësuar. Financat kane për te qene goxha me te mira se me pare, kështu qe mund ta kryeni pa frike edhe ndonjë shpenzim me tepër nga zakonisht.

Demi

Sot do jete si një rizgjim nga gjumi letargjik ku kishit rene ju te dashuruarit. Atmosfera do filloje te ngrihet dhe do përjetoni emocione me te veçanta se me pare. Beqaret duhet te dalin me personat qe do i ftojnë, por ne asnjë mënyrë nuk duhet te nxitohen te hedhin hapa. Buxhetin do e ekuilibroni me pare nga sa kishit menduar, kjo edhe fale ndihmës se disa familjareve.

Binjaket

Ndikimi i yjeve tek jeta juaj ne çift do jete tej mase pozitiv gjate kësaj dite. Pranë partnerit do ndiheni si asnjëherë me pare. Mbrëmja gjithashtu ka për te qene e jashtëzakonshme. Beqaret nuk do jene te gjithë me fat ne dashuri dhe disa kane për te mbetur ende vetëm. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme, por pas masave qe do merrni shume shpejt gjithçka do ndryshoje.

Gaforrja

Dite e ngrohte edhe pse pa ndonjë gjë te jashtëzakonshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Gjithë kohës keni për t’u ndier mire. Beqaret do i keni idetë shume here me te qarta dhe do e dine mire çfarë hapash te hedhin. Priten ndryshime. Plutoni do iu ndihmoje ne planin financiar. Ai jo vetëm qe do ua mbroje te ardhurat qe keni, por do iu nxite edhe te bëni diçka për te pasur përmirësime.

Luani

Ju qe jeni ne çift duhet te flisni me takt dhe përkujdes për çdo gjë sepse ne çdo moment situata mund te dale jashtë kontrollit. Beqaret ka rrezik te jene naive dhe do bëjnë gabime te pafalshme. Me shume do lëndohen sesa do gëzohen ne momentin e takimeve. Për fat te mire ne planin financiar fati do ju buzëqeshë dhe gjendja do përmirësohet goxha.

Virgjeresha

Ata qe janë ne një lidhje duhet te bëhen gati për probleme gjate kësaj dite. Do kenë debate te forta me personin qe kane ne krah dhe për asgjë nuk do tolerojnë. Beqaret duhet te jene sa me realiste qe te munden pasi ne te kundërt do përballen me zhgënjime te shumta. Gjendja financiare do ketë me shume përmirësime nga sa ju e kishit menduar ndonjëherë.

Peshorja

Sot do afroheni edhe me shume me partnerin tuaj dhe do arrini t;i zgjidhni edhe disa probleme te vogla qe ju kane dale me herët. Toleranca dhe mirëkuptimi do jene vlera te çmuara. Beqaret do ëndërrojnë me shume nga sa duhet dhe realiteti do ju duket i hidhur. Me shpenzimet tregohuni kursimtare sepse po e tepruat do mbeteni shpesh pa para.

Akrepi

Dite e turbullt do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Asgjë nuk ka për te ecur ashtu si e kishit menduar dhe ne disa moment do keni edhe debate te forta. Beqaret do takohen me dike gjate një darke pune ose gjate një mbledhjeje. Financat di fillojnë te kenë goxha përmirësime, kjo fale masave qe keni marre, por edhe nga ndihma e disa te afërmve.

Shigjetari

Nëse keni dyshime për besnikërinë e partnerit tuaj sot, flisni hapur me te dhe vendosini pikat mbi “i”. Po i shtytë gjerat situata mund te ndërlikohet edhe me shume. Beqaret duhet te jene me te duruar ne mënyrë qe ta gjejnë personin me te përshtatshëm. Gjendja e financave do jete goxha e mire. Përfitoni për te shlyer borxhet dhe pse jo për te hequr disa para mënjanë.

Bricjapi

Dite e vështirë do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do keni një komunikim te mire me personin ne krah dhe here pas here mund te lindin edhe probleme mes jush. Beqaret me ne fund do realizojnë një takim fantastik i cili do ua ndryshoje humorin. Urani do jete planeti qe do iu nxite te ndërmerrni rreziqe ne planin financiar, por për fat te mire nuk do keni probleme serioze.

Ujori

Harmoni, komunikim, bashkëpunim. Dite e begate do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni me se miri ne çdo moment. Beqaret nuk duhet te tregohen impulsive sepse do bëjnë gabime te pafalshme. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme, por me një menaxhim me te kujdesshëm situata mund te filloje te përmirësohet.

Peshqit

Dite e jashtëzakonshme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Pranë partnerit do ndiheni si neper ëndrra dhe nuk do doni te zgjoheni për asnjë çast. Beqaret edhe sikur te duan nuk do e shmangin dot një dashuri me shikim te pare. Buxheti do mbetet gjithë kohës i qëndrueshëm dhe nuk do ketë asnjë lloj problemi. Mund t’i lejoni vetes edhe ndonjë investim.

Continue Reading

Horoskopi

“Një ngritje e shpejtë financash do ju sjellë lumë parash!”, Meri Shehu sjell parashikimin e fundit

Published

on

Ja cílat jánë shènjat që që për një kohë shumë të gjátë do të mbùshèn me fát dhe me shumë ndrýshíme në punën dhe kárríerën e tyre, sipas astrologes Meri.

Këta janë persòna që nuk kánë párë shumë mírèsi në muajt e fùndít, por që me ardhjèn e Hënës së re do të mùnd të kènë një ngrítje të shpèjtë në fínánca.

Ne tashmë do t’ua thèmi të gjítha ato që ju po kërkoni t’i zbùloni dhe kushtu do të njíheni em fátlùmët për të bèrë kárrèèrë dhe pásùri.

Pra, le t’i shkòjmë me radhë. Këtu është i pári në lístën e dítës.

Shènja e Demit nuk mùnd të ishte jáshtë lístës së fátlùmëve që do rríten në fínánca.

Këto ditë për ju do jènë një párárojë e lajmeve të mëdha pòzítive, për këtë shènjë dhe për njerëzít përrèth tij.

Ai do të ndrýshòjë vendin e pùnës ose do të márrë një bònus, një pròmòvím që do ta lèjòjë atë të jetë vèrtet në krýe të gjíthçkaje që do.

Ndòshta këta njerëz do të márrín një rol mènáxhèrial dhe kjo nuk është gjë e vògël.

Pra, për ju të dáshur dèma, ka árdhùr koha për të ndrýshùar mendjen tuaj dhe për t’ju ndríçuar me më shumë ide fítím-prùrèse.

Në vènd të dytë, por shumë të rèndèsishëm është Brícjápí, një shènjë që e jèton çdo mòment të jetës si një sfídë e mádhe për të lùftùar dhe për të sígùrùar sa më shumë mirë-qèníe.

Kjo është arsýeja më e madhe pse në këto ditë ai do të ndíhèt i sígùrt për çdo vèndim që do të márrë për të mirën e së ardhmes së tij.

Brícjápët në çdo háp tashmë do të trègòhèn më të gùxímshëm dhe nuk do t’i trèmbë apo t’i ndálë asnjë pèngèsë për të rèálizuar ato që dùan.

Cíla èshtë ajo shènjë që árrín të fítòjë gjíthmònë? Ju mbáse nuk e díni, por është dashi.

Dhe gjatë këtyre ditëve të mbárë njerëzít e kësaj shènje do të mùnd të plòtèsojnë një ëndërr për të gjètur punë apo për t’u ngrítur në përgjègjësi

Kjo do t’u sígùrojë më shumë sùksès në jetën e tyre dhe kështu do të ndèrtojnë një të ardhme të sígùrt dhe pa “dhímbjè” koke.

Continue Reading

Trending