Connect with us

Horoskopi

Shkëlqejnë Gaforrja dhe Peshqit. Susan Miller sjell horoskopin e plotë dhe të detajuar për JANARIN

Published

on

DASHI

Ndryshe nga viti i kaluar i cili filloi me një ndjesi të zymtë për shkak të një Hëne të re të errët, ky vit është e kundërta – plot me diell dhe arsye për shpresë. Dielli dhe Hëna e re do të jenë në harmoni të përsosur me Uranin, gjë që do të sjellë surpriza – të gjitha të mira. Një lajm i mrekullueshëm duhet të burojë veçanërisht nga shtëpia e dhjetë e përparimit prestigjioz profesional. Me fjalë të tjera, karriera do të lulëzojë.

Kjo do të thotë që keni një shans të mirë për të marrë një rritje të papritur ose fluks parash (ndoshta një bonus apo tarifë speciale) së bashku me një titull të ri dhe/ose një reputacion më të lartë dhe prestigjioz në industrinë ku punoni.

Për më tepër, Afërdita dhe Plutoni, tregojnë se sa të pëlqyer jeni nga njerëzit e rëndësishëm për shkak të performancave të mira gjatë vitit të kaluar. Ky muaj është veçanërisht i fortë, kështu që dukuni më mirë – të gjithë sytë ka të ngjarë të jenë te ju.

Marsi, planeti juaj udhëheqës, do t’i japë energji temave si transmetimi, publikimi, udhëtimet, marrëdhëniet me njerëzit jashtë vendit. Pozicioni i Marsit mund të sugjerojë gjithashtu përparim në çështjet ligjore ose të emigracionit.

Nga 24 janari deri më 6 mars, Marsi do të kalojë në sektorin e karrierës për herë të parë në dy vjet, duke vënë më shumë në qendër të vëmendjes arritjet profesionale. Mund t’ju bëhet publicitet, një promovim ose një ofertë për një punë prestigjioze. Nëse jeni të vetëpunësuar, Marsi do t’ju japë një shans për të sjellë një klient të ri të rëndësishëm që do të ketë bujë në industrinë tuaj.

Mërkuri do të shkojë në prapavijë nga 14 janari deri më 3 shkurt, kështu që NUK është koha për të porositur mobilje ose për të nënshkruar për një shtëpi apo apartament; mund t’i bëni këto gjëra në fillim të janarit, sa më shpejt të jetë e mundur.

Afërdita do të jetë në prapavijë pothuajse gjatë gjithë muajit, deri më 29 janar. Ky nuk është muaji për të ndryshuar pamjen. Mos bëni një ndryshim rrënjësor te flokët, le të themi, nga brune në bjonde, të shkurtoni flokët e gjatë shumë shkurt, ose të rruani mjekrën papritmas.

Merreni ngadalë këtë muaj dhe pushoni – do të jeni të zënë në vijim.

DEMI

Gjatë Vitit të Ri mund të keni bërë një udhëtim të mrekullueshëm në një vend të huaj. Ky mund të ketë qenë një udhëtim krejtësisht i paplanifikuar, spontan, falë ndërveprimit të Uranit (surpriza) dhe Jupiterit (lumturia) në kohën e Hënës së re.

Nëse jo, Hëna e re më 2 janar mund t’ju shtyjë më tej për të bërë një udhëtim që i keni premtuar vetes pas gati dy vitesh mbyllje për shkak të pandemisë. Sigurisht, tregohuni të kujdesshëm dhe merrni sa më shumë informacion për vendin ku po shkoni. Me variantin Omicron ende shumë të përhapur, nevojiten masa paraprake.

Afërdita, planeti juaj udhëheqës, do të jetë prapavijë këtë muaj deri më 29 janar, një trend që filloi më 19 dhjetor. Kjo do të thotë se përparimi do të jetë i ngadaltë, kështu që një udhëtim mund të jetë ide e mirë për të ndryshuar rutinën dhe për t’u çlodhur. Afërdita rregullon fitimin dhe paratë.

Afërdita është e lidhur me anën femërore të jetës dhe me pamjen, kështu që janari nuk do të jetë një muaj i mirë për të planifikuar ndryshime drastike në pamje.

Përparim në karrierë? Po, muajt ??e ardhshëm do të jenë mjaft emocionues dhe ndryshimet do të nisin që në shkurt. Planifikoni të punoni shumë për të patur çdo mundësi të mundshme.

Duket se keni shumë shpenzime këtë muaj, duke gjykuar nga pozicioni i Marsit në shtëpinë e tetë të kartave të kreditit, kredive bankare dhe studentore, taksave dhe detyrimeve të tjera. Demi njihet si njeri i zgjuar në menaxhimin e financave, ndaj mund të keni lënë mënjanë para.

Nëse ju duhet të nënshkruani një kontratë në janar, shihni mundësinë nëse mund ta shtyni deri në shkurt, kur Afërdita të mos jetë më në prapavijë dhe Mërkuri – planeti që rregullon kontratat – do të jetë i pozicionuar mirë duke filluar nga 3 shkurti.

Urani ka muaj që është në prapavijë, që nga 19 gushti, por do të shkojë në pozicion normal këtë muaj më 18 janar. Kjo do t’i shtyjë përpara interesat profesionale, ndaj tani pushoni. Nuk do të keni kaq shumë kohë më vonë – karriera do të shkëlqejë dhe do të jeni të emocionuar.

BINJAKET

Do të jeni në humor për t’u kujdesur dhe për të shqyrtuar financat në momentin që Viti i Ri nis, falë Hënës së re më 2 janar. Planeti i surprizave, Urani, do të jetë shumë miqësor me Hënën e re, kështu që lajmet e lumtura dhe të papritura financiare ka të ngjarë të vijnë menjëher.

Ju mund të jeni në negociata për një projekt të ri që do të ndodhë këtë muaj dhe nëse bisedimet vazhdojnë ngadalë, pranojeni ritmin dhe mos u përpiqni t’i shtyni gjërat përpara – vonesat do të funksionojnë në favorin tuaj. Mërkuri, sundimtari juaj, do të jetë në prapavijë nga 14 janari deri më 3 shkurt, kështu që marrëveshjet mund të forcohen vetëm pasi Mërkuri të shkojë në pozicion normal. Ndërkohë, vazhdoni të planifikoni dhe punoni me buxhetet dhe mënyrat për të rritur të ardhurat.

Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe i fatit, ka hyrë së fundmi te Peshqit (28 dhjetor) dhe tani në pikën kulmore të tabelës suaj diellore, duke ju dhënë mundësi karriere që nuk i kishit dhe nuk keni ëndërruar se do t’ju ofroheshin. Perspektiva për suksesin në karrierë nuk mund të jetë më e mirë se kaq dhe ofertat do të materializohen deri në shkurt ose mars.

Marsi është aktualisht në shenjën tuaj të kundërt, Shigjetar, dhe do të qëndrojë deri më 24 janar. Këtë muaj, duket se do t’ju duhet një agjent, menaxher, ndërmjetës pune ose një ndërmjetës tjetër për t’ju ndihmuar të lidheni me mundësitë më fitimprurëse profesionale.

Tema e financave do të arrijë kulmin në Hënën e plotë në Gaforre, më 17 janar. Mund të merrni para, të paguani faturat, të dërgoni para për shkollimin ose taksat, ose të blini diçka të shtrenjtë që e doni prej kohësh. Dielli dhe Plutoni do të bashkohen në këtë kohë, kështu që nëse jeni duke kërkuar për një huadhënës, sponsor ose kapital sipërmarrjeje, mund të jeni në gjendje të arrini një marrëveshje.

Afërdita është në prapavijë dhe do të shkojë në pozicion normal më 29 janar 2022. Kjo është një arsye tjetër për të pritur shkurtin për të përfunduar marrëveshjet dhe për të nisur sipërmarrje të reja. Afërdita lidhet me bukurinë dhe pamjen, ndaj në këtë kohë nuk është mirë të bëni ndryshime drastike në pamje.

GAFORRJA

Jeta në vitin 2022 papritmas do të përmirësohet ndjeshëm dhe këtë muaj do të ndjeni se batica po kthehet në favorin tuaj. Jupiteri hyri në shenjën e Peshqve në fund të vitit 2021, më 28 dhjetor. Jupiteri te Peshqit do të sjellë fat për marrëdhëniet ndërkombëtare, transmetimin, publikimin, botën dixhitale dhe çështjet ligjore, si edhe fat të mirë për të gjitha gjërat që lidhen me arsimin e lartë për ju ose një nga fëmijët. Një nga fushat e listuara do të shkëlqejë dhe do bëhet e qartë në fillim të marsit, ose më shpejt.

Gjatë vitit 2021, pate disa sfida me të cilat duhej të përballeshe. Këtë vit do të ndjeni mbështetjen e të tjerëve e cila ju ka munguar më parë. Gjatë disa viteve të fundit të vështira ju është dashur të provoni aftësinë tuaja. Puna e vështirë tani ka përfunduar – e keni vërtetuar vlerën tuaj shumë herë. Tani përgatituni për një vit me shpërblim – personalisht, emocionalisht, financiarisht dhe profesionalisht.

Ky muaj do të vendosë një theks të fortë në ndërveprimin dhe përkushtimin ndaj një personi që është i rëndësishëm për ju në aspektin romantik ose profesional. Do të ketë një element surprizë këtë muaj edhe për këtë person, kështu që mund t’i përkushtoheni papritur.

Nëse jeni gati, mund të fejoheni deri në muajin tjetër, ditën e Shën Valentinit, ose nëse tashmë jeni të martuar, mund të bëni plane të reja për një ëndërr të përbashkët. Mund të kurseni për të blerë një shtëpi ose për të sjellë në jetë së shpejti një fëmijë. Nëse nuk jeni të përfshirë në mënyrë romantike, me shumë mundësi do të shihni zhvillime në punë.

Mund të nënshkruani me një partner biznesi, menaxher, avokat të ri, kontabilist ose njerëz të tjerë që do të punojnë me ju drejt një qëllimi të përbashkët. Partneri/ja do t’ju japë motivim për të ecur përpara. Bëni bisedime tani, por nënshkruani në shkurt ose mars sepse Afërdita është në prapavijë.

Do të merrni diçka me rëndësi të madhe për ju në Hënën e plotë në Gaforre, 17 janar. Kjo Hënë e plotë do të jetë veçanërisht e rëndësishme nëse ditëlindja ju bie në javën e tretë të korrikut.

Marsi po lëviz nëpër shtëpinë e gjashtë të shëndetit që do të thotë mund të keni vendosur të hani më shumë, të flini më shumë ose të stërviteni. Marsi do të aktivizojë gjithashtu ngarkesën e punës – do të jeni të zënë. Nuk do të ketë një periudhë relaksi në zyrë, sepse do t’ju duhet të shkoni në terren. Kjo mund të jetë emocionuese dhe këto zhvillime do t’ju pëlqejnë.

Afërdita do të jetë në prapavijë gjatë gjithë muajit, deri më 29 janar, ndaj mos bëni ndryshime që kanë lidhje me pamjen. Keni shumë gjëra emocionuese që ju presin për këtë vit!

LUANI

Duket se po e filloni Vitin e Ri të mbushur me energji. Mund të keni shumë për të bërë dhe do të jeni të etur për të filluar. Me Afërditën në prapavijë mund të shihni se përparimi profesional është më i ngadalshëm nga sa e kishit parashikuar. Gjithsesi, Afërdita ka qenë në prapavijë që nga 19 dhjetori dhe do të shkojë në pozicion normal më 29 janar, kështu që rrini të qetë. Shkurti do të jetë një muaj më i mirë se janari për të marrë vendime dhe për të bërë ndryshime.

Edhe Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 14 janari deri më 3 shkurt, një tjetër arsye për ritmin e ngadaltë të janarit. Mos u shqetësoni për vonesat, sepse do t’ju sjellin dobi. Ky muaj do të jetë për planifikimin e buxheteve që nuk do të konfirmohen deri në fillim të shkurtit. Pasi buxhetet të miratohen muajin tjetër, do të shihni që të gjitha ndërveprimet me të tjerët të rriten me një ritëm shumë më të shpejtë.

Kjo nuk do të thotë se janari do të jetë i mërzitshëm. Urani, planeti i befasisë, do të jetë në një kënd të mirë me Hënën e re të 2 janarit, duke ju ofruar mundësinë për të gjetur zgjidhje për një gjendje afatgjatë. Në të kundërt, mund të ndodhë që t’ju jepet një promovim papritmas. Mund të mos kaloni në një punë të re deri në shkurt.

Hëna e re do t’ju shtyjë që të vizitoheni te mjeku për gjendjen fizike. Caktoni një orar edhe te dentisti gjithashtu.

Hëna e plotë e 17 janarit do t’ju gjejë në nevojë për privatësi dhe pushim. Do të keni punuar shumë në zyrë dhe shtëpi, kështu që planifikoni një fundjavë të qetë dhe dembele më 15-16 janar.

Marsi do të qarkullojë gjatë gjithë muajit në shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë dhe do të shtojë ndjenjat e dashurisë nëse jeni në një lidhje. Nëse jeni beqarë, Afërdita në prapavijë është problem, por së shpejti do të rregullohet. Çiftet do të kenë mjaft kohë për të festuar dashurinë e tyre.

Hëna e re e muajit të ardhshëm, 1 shkurt, do të sjellë zhvillime të mëdha në jetën romantike. Nëse jeni në një njohje serioze, mund të jeni gati të fejoheni për ditën e Shën Valentinit. A mendoni se jeni gati të premtoni dashurinë tuaj përgjithmonë? Duket kështu, dhe ai/ajo është gjithashtu gati.

Luanët beqarë kanë gjithashtu çdo arsye për shpresë – do të jetë një muaj shumë më i mirë për ju që të takoni dashurinë e jetës.

VIRGJERESHA

Në janar do të vazhdoni të jeni në frymën e festave. Shpesh ju duhet një kohë e gjatë për t’u çlodhur sa për të shijuar festimet e sezonit dhe tani që e keni arritur, grafiku juaj sugjeron që nuk do ta keni me nxitim për t’u zhytur me energji në projektet e punës.

Koha për të marrë pak pushim është e përsosur. Janari do të ketë një fillim të ngadaltë dhe të qetë pasi Afërdita dhe Mërkuri janë të dy në prapavijë.

Nëse mund të bëni pak pushim në janar, do të ishte ideale, sepse shtëpia e dashurisë dhe argëtimit të vërtetë do të jetë e mbushur me dy planetë të lumtur, si dhe një Hënë të re pozitive më 2 janar. Hëna e re do të ketë një ndikim shumë të fortë për javët e ardhshme, ndoshta edhe për gjashtë muaj. Urani, planeti i të gjitha gjërave të papritura, do të sjellë surpriza dhe qetësi në përvojat romantike.

Do të jetë një kohë shumë romantike. Nëse jeni beqarë, mund të jeni së shpejti në një lidhje. Personi me të cilin ka të ngjarë të bini në dashuri mund të jetë pak më i madh se ju.

Nëse po filloni një projekt të ri krijues ose po përqendroheni në një projekt ekzistues, kreativiteti do të funksionojë në nivele të larta dhe do të jeni të kënaqur me përparimin.

Më 17 janar, ose brenda disa ditësh nga kjo datë, duket se keni një ngjarje të madhe ku do të merrni pjesë.

Kalojeni janarin, një muaj të qetë dhe me planete në prapavijë, duke menduar se si do ta shfrytëzoni më së miri vitin 2022. Do të jetë një muaj i mirë për t’u përqendruar te jeta private, lidhjet, familja, fëmijët dhe miqtë.

Kur Marsi të kalojë te Bricjapi nga 24 janari deri më 6 mars, do të keni më shumë mundësi për të shijuar dashurinë dhe romancën. E dashur Virgjëreshë, ju presin kaq shumë gjëra të lumtura dhe romantike, pavarësisht nëse jeni beqarë ose të lidhur. Ky është viti juaj për të festuar dashurinë e thellë dhe të qëndrueshme që e dini se e meritoni. Do të keni shumë mundësi.

PESHORJA

Duket se keni kohë që kërkoni një apartament apo shtëpi dhe ende nuk e keni gjetur shtëpinë tuaj të ëndrrave, por do të keni një shans të shkëlqyer për të gjetur një hapësirë që ju pëlqen. Hëna e re më 2 janar do t’ju surprizojë. Të gjitha pyetjet e shtëpisë dhe familjes mund të zgjidhen në janar ose shkurt, dy muajt tuaj më të mirë për të kërkuar me vendosmëri.

Në janar, kini parasysh krijimin e një zyre të rehatshme në shtëpi, në mënyrë që të mund të punoni atje shumicën e kohës. Shtëpia do të jetë një pjesë me fat e jetës suaj nga ku do të burojnë shumica e lajmeve të mira dhe fitimet për këtë muaj.

Sapo Marsi të hyjë në Bricjap, nga 24 janari deri më 6 mars, do të jeni edhe më të motivuar për të kërkuar përgjigjet e duhura për pyetjet që lidhen me shtëpinë dhe familjen. Marsi do ta mbushë shtëpinë dhe zonën familjare me dritë dhe energji, kështu që shkurti është i sigurt se do të jetë një kohë shumë produktive, së bashku me javën e parë të marsit, për të zgjidhur gjithçka që shpresoni të zgjidhni.

Afërdita do të jetë në prapavijë pothuajse gjatë gjithë janarit, një tendencë që filloi më 19 dhjetor dhe do të përfundojë më 29 janar. Nëse hasni një bollëk vonesash, merreni me kujdes. Do të keni anulime, ndaj shfrytëzojeni këtë kohë shtesë për të menduar për planet për vitin 2022. Shihni nëse mund të gjeni mënyra alternative për të arritur qëllimet.

Vonesat do t’ju sjellin dobi, ndaj mos u shqetësoni. Afërdita sundon bukurinë dhe luksin, ndaj në kohën që është në prapavijë mos bëni ndryshime drastike në pamje.

Hëna e plotë më 17 janar do të jetë e rëndësishme. Vëmendja do të kalojë te karriera dhe mund të festoni një fitore profesionale. Profili juaj do të jetë i lartë në industrinë ku punoni dhe mund të ftoheni të jepni një intervistë për shtyp për të diskutuar sukseset e fundit. Neptuni do të jetë në mbështetje të shkëlqyer të Hënës së plotë, duke nxitur imagjinatën dhe kreativitetin në çdo gjë që bëni.

AKREPI

Këtë muaj, mendja juaj do të ketë nevojë për stimulim. Mënyra më e zakonshme që mund ta arrini këtë është përmes udhëtimit, dhe sigurisht, do të keni dëshirë të madhe të udhëtoni, por gjithashtu duket se keni arsye të forta për të qëndruar në shtëpi. Marsi, planeti juaj në pushtet, ka qenë duke vizituar shtëpinë e dytë, duke ndikuar te shpenzimet e shumta, kështu që kjo mund të jetë një arsye që të vendosni të qëndroni në shtëpi.

Shpenzimet e shumta që keni pasur do të ngadalësohen ndjeshëm kur Marsi të largohet nga Shigjetari më 24 janar. Deri më 6 mars, mund të jeni duke punuar në një projekt të madh komunikimi. Aftësitë tuaja po zhvillohen dhe rriten dhe projekti që duket se është i rëndësishëm do të pritet mirë. Hëna e re këtë muaj më 2 janar, si edhe javët në vijim, mund ta vendosin fokusin te ky projekt komunikimi.

Nëse nuk jeni duke punuar për një artikull, libër, skenar, rol aktrimi, një aplikacion ose seri podkastesh, mund të kërkoni mënyra të tjera për të marrë stimulimin intelektual që dëshironi.

Afërdita është në prapavijë që nga 19 dhjetori dhe do të shkojë në pozicion normal më 29 janar. Për momentin, jini të durueshëm. Mos shpenzoni para për procedura të shtrenjta për pamjen.

Mërkuri do të shkojë në prapavijë këtë muaj nga 14 janari deri më 3 shkurt, kështu që mund të keni probleme me kompjuterin ose teknologjinë në përgjithësi. Nëse mundeni, shtyjeni nënshkrimin e një kontrate.

Shumë njerëz të shenjës së Akrepit kanë kërkuar një shtëpi të re dhe ndërkohë që disa kanë gjetur hapësirën ideale, të tjerë jo. Problemi mund të jetë për shkak të Uranit në prapavijë që nga 19 gushti. Urani është “pronari” që sundon shtëpinë e katërt të shtëpisë dhe familjes. Megjithatë probleme të tilla me shumë mundësi do të zgjidhen duke filluar që nga 1 shkurti.

Urani aktualisht po lëviz në sektorin tuaj të martesës dhe angazhimeve, kështu që nëse jeni të dashuruar, së shpejti mund të fejoheni, ndoshta në ditën e Shën Valentinit. Akrepat beqarë kanë shumë arsye për t’u gëzuar- Jupiteri te Peshqit do t’ju japë një shans të jashtëzakonshëm për të gjetur dashurinë e jetës nga tani deri në mes të majit – kushtojini vëmendje fillimit të marsit pasi ai moment do të jetë goxha i rëndësishëm.

SHIGJETARI

Jeta është më e bukur se zakonisht për ju. E filloni janarin me Marsin në Shigjetar – është gjithmonë avantazh të keni Marsin në shenjën tuaj. Aktualisht ju jeni në krye. Do të vini re se njerëzit që kanë rëndësi për të ardhmen tuaj do të jenë të interesuar të dëgjojnë gjithçka që keni për të thënë. Në fakt, teksa Marsi është në shenjën tuaj, do të merrni më lehtë miratimet dhe mbështetjen financiare që ju nevojiten. Do ta keni Marsin deri më 24 janar.

Hëna e plotë në Gaforre më 17 janar do të sjellë edhe lajme financiare. Nëse jeni artist, kjo Hënë e plotë mund të sjellë pagesën për një punë krijuese që keni bërë, ose do të fillojë së shpejti, sepse Neptuni, planeti i arteve, do të jetë shumë mbështetës.

Ka më shumë arsye që të jeni optimistë për muajin. Hëna e re e 2 janarit në shtëpinë e dytë të të ardhurave të fituara do të ndikojë te një rritje e mundshme. Kjo për shkak se Urani, planeti i të gjitha gjërave të papritura, do të ndikojë te sektori financiar.

Duket se po hyni në një fazë me shpenzime të larta nga 24 janari deri më 6 mars, ndaj fatmirësisht nuk do të zgjasë shumë. Mund të kurseni para këtë muaj duke u treguar të kujdesshëm për të shmangur blerjen e artikujve luksoz. Afërdita do të jetë në prapavijë deri më 29 janar, ndaj mos bëni ndryshime drastike në pamje.

Nuk është gjithashtu një kohë e mirë për t’u takuar me njerëz të rinj, pasi Afërdita sundon dashuritë e reja. Së fundi, mos nisni një sipërmarrje të re gjatë kësaj kohe, veçanërisht nëse produkti ose shërbimi që po sillni në treg u drejtohet grave.

Mërkuri, planeti që sundon komunikimin dhe marrëveshjet, do të jetë gjithashtu në prapavijë, nga 14 janari deri më 3 shkurt. Marrja e përgjigjeve dhe miratimeve për idetë në punë do të zgjasë më shumë se zakonisht, kështu që merreni lehtë muajin. Gjithçka do të ecë me një ritëm të ngadaltë.

Këto prapavijë nënkuptojnë se janari do të ketë një fillim të ngadaltë, gjë që mund të jetë mirë, sepse do të keni më shumë kohë për të shpenzuar me jetën private.

BRICJAPI

Hëna e re është e veçantë këtë muaj sepse do të marrë një rreze verbuese nga Urani, planeti i befasisë – dhe Urani është në sektorin e dashurisë së vërtetë. Surprizat janë të shumta, të gjitha të mirëseardhura! Nëse jeni beqarë, ditët pas kësaj Hëne të re do t’ju japin një shans të mirë për të takuar dikë të ri që do t’ju magjepsë. Kimia mund të jetë e dukshme që në momentin e parë që takoheni. Nëse jeni të lidhur, do të kaloni kohë shumë më cilësore, argëtuese së bashku, aq të nevojshme për çdo marrëdhënie. Planifikoni diçka të veçantë.

Hëna e plotë, si ajo që do të përjetoni më 17 janar, do të jetë gjithashtu romantike dhe e fortë për minus dy ditë dhe plus pesë ditë, 15-22 janar.

Nëse keni qenë të lidhur për një kohë të gjatë, mund të fejoheni këtë muaj. Nëse jeni gati për t’u martuar, duket se do të bëni plane që ju dhe partneri mund të punoni së bashku. Mund të vendosni se është koha për të blerë një shtëpi, për të pasur një fëmijë ose për të filluar një biznes së bashku.

Këtë Hënë të re mund ta shfrytëzoni për të krijuar një aleancë biznesi – mund të bashkëpunoni me një agjent, publicist, kontabilist, avokat ose profesionist tjetër. Plane të rëndësishme mund të vonohen disi për shkak të Afërditës në prapavijë.

Mërkuri gjithashtu do të shkojë në prapavijë nga 14 janari deri më 3 shkurt. Ndaloni të vendosni për momentin – vonesat do të funksionojnë në favorin tuaj.

Afërdita do të jetë në prapavijë deri më 29 janar, ndaj mos bëni ndryshime drastike në pamje.

UJORI

Janari sjell një fillim të ngadaltë për 2022-shin, por mos gaboni, 2022 është një vit shumë i ndryshëm nga viti 2020 dhe “binjaku” i tij, 2021. Ju jeni gati të hyni në një periudhë të mrekullueshme për të gjithë punën e vështirë që keni bërë vitin e kaluar dhe ndoshta edhe më gjatë se kaq. Kjo vjen falë Jupiterit, planetit të fatit, i cili hyri tek Peshqit më 29 dhjetor 2021 dhe do të qëndrojë për muaj të tërë, duke sjellë shumë fitime. E thënë thjesht, po hyni në një vit me shpërblim të madh financiar. Në fund të vitit 2022, do të thoni se ky ishte një vit shumë i mirë për financat tuaja.

Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 14 janari deri më 3 shkurt, duke sjellë arsye shtesë për të cilat do të ishte e zgjuar të shmangni angazhimet e mëdha, duke përfshirë marrjen me qira ose blerjen e një shtëpie, sa për shembuj.

Afërdita në prapavijë nuk është koha më e mirë për një interes të ri romantik – qëndroni në shtëpi, lexoni një libër të mirë. Shkurti dhe marsi do të jenë muajt më të mirë të vitit për këtë. Afërdita gjithashtu sundon bukurinë, kështu që mos bëni ndryshime drastike në pamje.

Pjesa e parë e muajit në javët pas Hënës së re 2 janar në Bricjap, do të jetë një kohë e mirë për të kaluar vetëm, duke reflektuar për Vitin e Ri dhe gjithçka që shpresoni të arrini gjatë 2022-shit. Hëna e re e këtij muaji do t’ju japë një shans për të filluar Vitin e Ri me shëndet të mirë në mendje, trup dhe shpirt.

Një fushë që do të jetë aktive është jeta sociale me miqtë. Ju keni Marsin në shtëpinë e njëmbëdhjetë, gjë që tregon se miqtë do të vijnë tek ju me shumë arsye argëtuese për t’ju nxjerrë nga shtëpia. Gjatë gjithë nëntorit dhe gjysmës së parë të dhjetorit, presioni lidhej me punën. Nuk kishte shumë kohë për t’u shoqëruar, por gjithçka ndryshon tani.

Hëna e plotë më 17 janar mund t’ju gjejë duke përfunduar një projekt të madh dhe duke punuar fort. Plutoni do të kundërshtojë Hënën, kështu që presioni do të jetë i shtuar për të pasur një rezultat të mirë. Jupiteri është në shtëpinë e dytë të të ardhurave të fituara, ndaj duket se po paguheni mirë.

Sapo të arrini më 19 janar, Dielli do të kalojë te Ujori dhe do të filloni të ndjeni më shumë energji dhe optimizëm dhe shumë më pak presion. Hëna e re e 1 shkurtit mund t’ju sjellë një shans për të pranuar përgjegjësi të reja në jetën personale ose në karrierë.

Është emocionuese, sepse ju po ecni shumë lart. Jeni gati për sfidat dhe shpërblimet e reja.

PESHQIT

Sapo keni hyrë në një nga vitet më të rëndësishme të jetës suaj. Vetëm pak ditë më parë, më 29 dhjetor, Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit, hyri te Peshqit për herë të parë pas 12 vitesh dhe do të qëndrojë me ju deri më 10 maj 2022.

Jupiteri te Peshqit do të jetë thelbësor për arritjet të cilat do të mbeten në jetën tuaj për një dekadë ose më shumë, ndoshta përgjithmonë. Sipërmarrjet që keni vendosur nga tani deri në mes të majit do të t’ju sjellin shpërmblime për vitet në vijim. Është e pamundur ta përshkruajmë saktësisht se sa e fuqishme do të jetë kjo periudhë për ju.

Në muajt në vijim, shumë njerëz të rëndësishëm do të hyjnë në jetën tuaj. Do të ketë dhe një interes romantik. Lidhja e Jupiterit me Diellin konsiderohet aspekti më i mirë që mund të keni për të gjetur dashurinë e vërtetë.

Afërdita do të rrisë popullaritetin si në jetën reale ashtu edhe në rrjetet sociale. Urani do t’ju sjellë një telefonatë surprizë, mesazh ose email nga një mik që do t’ju lumturojë.

Një tjetër moment i bukur i muajit do të jetë brenda pesë ditëve nga Hëna e plotë në Gaforre më 17 janar, që do të ndriçojë shtëpinë e dashurisë së vërtetë. Ju pret një kohë magjepsëse. Ju mund të takoni dikë në këtë kohë, ose nëse jeni lidhur, romanca do të shkëlqejë. Nëse jeni të martuar, mund të jeni të emocionuar për të sjellë në jetë një fëmijë ose duke bërë plane për fëmijën që keni.

Marsi është aktualisht në shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve, duke rritur reputacionin dhe ndikim tuaj. Mund të bëni një intervistë të rëndësishme për shtyp ose mund t’ju jepet një promovim, një ofertë për një punë të re nga një firmë konkurruese.

Marsi do të qëndrojë te Shigjetari, sektori prestigjioz profesional, deri më 24 janar. Do të keni shumë kohë për të lënë gjurmët tuaja.

Horoskopi

Luanit i vjen 1 lajm per leket, Demi me plotesim deshire/ Keto 4 shenja horoskopi i vjen fati ne dere

Published

on

Astròlògía me e fámshme shqiptare ka nxjèrrè páráshíkímin e yjeve dhe kjo e fundit na surprizoi fare. Edhe nje dite shume e mire sot sepse eshte fòrmími i Henes roze dhe nga kjo dùkùri do te bèhet qe te ndòdhín edhe mrèkùlli dhe do ju plòtèsohen dhe shume deshira qe ju i kèni ne mèndje dhe ne zèmèr.

Per ty i dashur Dash, Ende pasi.guri në disa histori dashurie, ndjenjat kthehen si një vo.rbull dhe ju ndiheni të lëk.undur nga ngjarjet. Shikoni brenda vetes para se të merrni ndonjë vendim.

Ze.mrat e vetmuara mund të jenë të zhg.ënjyera nga një mik/e që mendonte se ishte i/e besuar. Puna, Ka kaq shumë mu.ndësi për të filluar bashkëpunime të reja, për të kërkuar ato më të mirat për të ardhmen.

Per sa i perket Dèmave, Situata e favorshme në dashuri, yjet ndihmojnë për të sh.uar çdo pole.mikë apo konf.likt me të dashurin/ën, vetëm në këtë mënyrë mund të kaloni një ditë të qetë.

Edhe për beqarët, yjet janë në favor dhe priten shumë lajme të mira. Puna, Do të jetë e nev.ojshme të reflektoheni për disa investime që doni të bëni, sot ju do të keni kohë për të bërë gjithçka me qetësi.

Ju te líndur me shenjen Bínjak, Një ditë me tel.ashe për shumë Binjakë. Një marrëdhënie sentimentale mund të shkat.ërrohet për shk.ak të indiferencës dhe mun.gesës së dialogut.

Historitë që nuk kanë të ardhme duhet të ndërp.riten. Edhe për beqarët yjet parashikojnë ndryshime. Puna, Ju keni kap.ërcyer pen.gesat që ju dukeshin të pamu.ndura dhe kjo ju bën të shihni gjërat pozitivisht.

Njerez te Gáfores, Edhe pse disa dallime e kanë ka.rakterizuar marrëdhëniet tuaj në çift, kjo është dita për të hedhur gjithçka pas krahëve. Ju vetëm duhet të fa.lni dashuri dhe kjo do ju bëjë më të bashkuar se kurrë!

Beqarët do të duhet të lënë mënjanë pasiguritë dhe dys.himet nëse duan të hyjnë në ze.mrën e një personi. Puna, Rezultatet e shkëlqyera të arritura nga profesioni juaj ju ka vënë në një humor të mirë. Gëzojeni këtë jave te bukur sepse do te mbusheni me lèk dhe pásùri.

Po flásim per Luanin tani, Përveç disa ke.qkuptimeve të vogla, dita sot do të jetë e shkëlq.yer dhe do të jeni të gatshëm për të ofruar diçka më shumë për të dashurin/ën.

Kohë shumë e mirë edhe për beqarët, shumë do të gjejnë shpirtin binjak. Puna, Një ditë ideale për të marrë në konsideratë atë që keni mbj.ellë, për momentin duket se gjithçka po shkon mirë.

Gati ju Vírgjèresha, ditë e rëndësishme për ata që janë në pr.itje të lajmeve, shans i mirë për ata që kanë diçka për të zgjidhur me partnerët dhe duan qartësi.

Shanse të shkëlq.yera edhe për beqarët, takime të reja dhe interesante, yjet premtojnë një të hënë me surpriza të mëdha! Puna, Qetësia është zakonisht një nga cilësitë tuaja, por sot ju do të gjeni veten duke reflektuar në disa çështje që nuk po gjeni zgjidhje.

Edhe per Peshoren, Hëna ju ndjek ju në dashuri dhe sot do të keni momente vërtet të paharrueshme. Yjet ende shpallin surpriza të tjera, të cilat së shpejti do të shfa.qen para jush.

Nëse jeni vetëm, do të keni shumë mu.ndësi për të takuar njerëz me të cilët do të ndjeheni mirë. Puna, Përp.jekjet që vendosni në çdo fazë të projektit tuaj kanë sjellë rezultate të mira dhe mund të jeni krenarë për këtë.

Tani Akrèpi, gjendet në sferën sentimentale dhe ju ndihmon për të menaxhuar ditën tuaj dhe të shihni shumë gjëra nga një pikë më optimiste. Surpriza të reja për ze.mrat e vetmuara. Gjatë javës keni qenë shumë e zënë me punë, sot është koha për pushim dhe relaksim, përfitoni nga kjo.

Per Shígjètarin, Ditë pozitive për ju Shigjetar. Rrugë të hapura për ju që dëshironi të udhëtoni dhe të kaloni moment qetësie dhe relaksi me partnerin/en.

Të entuziazmuar dhe kënaqur, beqarët po përgatiten të përj.etojnë emocione të reja përpara festave. Sot do të keni mun.dësi të shkëlqyeshme për të ndërmarrë rrugë të reja dhe më prestigjioze të ka.rrierës.

Edhe per ty Brícjáp gjerat jane mire. Marrëdhënia në çift paraqitet e qetë, dialogu dhe mirëkuptimi me të dashurin/ën nuk mund të shkojë më mirë, është pady.shim një nga ditët tuaja më të mira.

Beqarët do të jenë në gjendje të krijojnë njohje të reja dhe të mendojnë edhe për më tepër! Yjet vazhdojnë t’ju mbës.htesin ju dhe mund të takoni njerëz që do të hapin dyert për punët tuaja.

Te lùmtùrit Ujor, do të jenë pak të tris.htuar dhe madje mund të fy.ejnë gjysmën tjetër me fjalime të përsëritura. Merrni një vendim, mos hez.itoni! Sot beqarët mund të zhg.ënjehen nga dikush nga i cili ata pri.snin shumë më tepër. Sot keni nevojë të reflektoni gjatë për të vazhduar me shpejtësi të plotë aktivitetin e punës që ju p.ret.

Edhe tani jane Peshqít, Yjet këshillojnë që të gjeni kohën për t’ja kushtuar personit tuaj të ze.mrës pasi kohët e fundit e keni lënë disi pas dore. Planetet ju mbështesin në zgjedhjen tuaj.

Beqarët do të vazhdojnë të krijojnë njohje pa fund dhe mund të krijojnë edhe lidhje. Ju keni pasur mu.ndësi që jeni ende duke i marrë parasysh, mos i hu.mbisni ato që mund të jenë pozitive.

Continue Reading

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Trending