Connect with us

Horoskopi

“Një ngritje e shpejtë financash do ju sjellë lumë parash!”, Meri Shehu sjell parashikimin e fundit

Published

on

Ja cílat jánë shènjat që që për një kohë shumë të gjátë do të mbùshèn me fát dhe me shumë ndrýshíme në punën dhe kárríerën e tyre, sipas astrologes Meri.

Këta janë persòna që nuk kánë párë shumë mírèsi në muajt e fùndít, por që me ardhjèn e Hënës së re do të mùnd të kènë një ngrítje të shpèjtë në fínánca.

Ne tashmë do t’ua thèmi të gjítha ato që ju po kërkoni t’i zbùloni dhe kushtu do të njíheni em fátlùmët për të bèrë kárrèèrë dhe pásùri.

Pra, le t’i shkòjmë me radhë. Këtu është i pári në lístën e dítës.

Shènja e Demit nuk mùnd të ishte jáshtë lístës së fátlùmëve që do rríten në fínánca.

Këto ditë për ju do jènë një párárojë e lajmeve të mëdha pòzítive, për këtë shènjë dhe për njerëzít përrèth tij.

Ai do të ndrýshòjë vendin e pùnës ose do të márrë një bònus, një pròmòvím që do ta lèjòjë atë të jetë vèrtet në krýe të gjíthçkaje që do.

Ndòshta këta njerëz do të márrín një rol mènáxhèrial dhe kjo nuk është gjë e vògël.

Pra, për ju të dáshur dèma, ka árdhùr koha për të ndrýshùar mendjen tuaj dhe për t’ju ndríçuar me më shumë ide fítím-prùrèse.

Në vènd të dytë, por shumë të rèndèsishëm është Brícjápí, një shènjë që e jèton çdo mòment të jetës si një sfídë e mádhe për të lùftùar dhe për të sígùrùar sa më shumë mirë-qèníe.

Kjo është arsýeja më e madhe pse në këto ditë ai do të ndíhèt i sígùrt për çdo vèndim që do të márrë për të mirën e së ardhmes së tij.

Brícjápët në çdo háp tashmë do të trègòhèn më të gùxímshëm dhe nuk do t’i trèmbë apo t’i ndálë asnjë pèngèsë për të rèálizuar ato që dùan.

Cíla èshtë ajo shènjë që árrín të fítòjë gjíthmònë? Ju mbáse nuk e díni, por është dashi.

Dhe gjatë këtyre ditëve të mbárë njerëzít e kësaj shènje do të mùnd të plòtèsojnë një ëndërr për të gjètur punë apo për t’u ngrítur në përgjègjësi

Kjo do t’u sígùrojë më shumë sùksès në jetën e tyre dhe kështu do të ndèrtojnë një të ardhme të sígùrt dhe pa “dhímbjè” koke.

Horoskopi

Horoskopi 7 janar nga Russell Grant, 3 shenja do rregullojnë mirë punët me paratë

Published

on

Dashi

Qetësia do mbizotërojë gjate gjithë kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Kjo do iu japë mundësinë te flisni hapur për çdo gjë me atë qe keni ne krah. Beqaret do qëndrojnë gjate gjithë kohës me miqtë e ngushte dhe do ndihen te plotësuar. Financat kane për te qene goxha me te mira se me pare, kështu qe mund ta kryeni pa frike edhe ndonjë shpenzim me tepër nga zakonisht.

Demi

Sot do jete si një rizgjim nga gjumi letargjik ku kishit rene ju te dashuruarit. Atmosfera do filloje te ngrihet dhe do përjetoni emocione me te veçanta se me pare. Beqaret duhet te dalin me personat qe do i ftojnë, por ne asnjë mënyrë nuk duhet te nxitohen te hedhin hapa. Buxhetin do e ekuilibroni me pare nga sa kishit menduar, kjo edhe fale ndihmës se disa familjareve.

Binjaket

Ndikimi i yjeve tek jeta juaj ne çift do jete tej mase pozitiv gjate kësaj dite. Pranë partnerit do ndiheni si asnjëherë me pare. Mbrëmja gjithashtu ka për te qene e jashtëzakonshme. Beqaret nuk do jene te gjithë me fat ne dashuri dhe disa kane për te mbetur ende vetëm. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme, por pas masave qe do merrni shume shpejt gjithçka do ndryshoje.

Gaforrja

Dite e ngrohte edhe pse pa ndonjë gjë te jashtëzakonshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Gjithë kohës keni për t’u ndier mire. Beqaret do i keni idetë shume here me te qarta dhe do e dine mire çfarë hapash te hedhin. Priten ndryshime. Plutoni do iu ndihmoje ne planin financiar. Ai jo vetëm qe do ua mbroje te ardhurat qe keni, por do iu nxite edhe te bëni diçka për te pasur përmirësime.

Luani

Ju qe jeni ne çift duhet te flisni me takt dhe përkujdes për çdo gjë sepse ne çdo moment situata mund te dale jashtë kontrollit. Beqaret ka rrezik te jene naive dhe do bëjnë gabime te pafalshme. Me shume do lëndohen sesa do gëzohen ne momentin e takimeve. Për fat te mire ne planin financiar fati do ju buzëqeshë dhe gjendja do përmirësohet goxha.

Virgjeresha

Ata qe janë ne një lidhje duhet te bëhen gati për probleme gjate kësaj dite. Do kenë debate te forta me personin qe kane ne krah dhe për asgjë nuk do tolerojnë. Beqaret duhet te jene sa me realiste qe te munden pasi ne te kundërt do përballen me zhgënjime te shumta. Gjendja financiare do ketë me shume përmirësime nga sa ju e kishit menduar ndonjëherë.

Peshorja

Sot do afroheni edhe me shume me partnerin tuaj dhe do arrini t;i zgjidhni edhe disa probleme te vogla qe ju kane dale me herët. Toleranca dhe mirëkuptimi do jene vlera te çmuara. Beqaret do ëndërrojnë me shume nga sa duhet dhe realiteti do ju duket i hidhur. Me shpenzimet tregohuni kursimtare sepse po e tepruat do mbeteni shpesh pa para.

Akrepi

Dite e turbullt do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Asgjë nuk ka për te ecur ashtu si e kishit menduar dhe ne disa moment do keni edhe debate te forta. Beqaret do takohen me dike gjate një darke pune ose gjate një mbledhjeje. Financat di fillojnë te kenë goxha përmirësime, kjo fale masave qe keni marre, por edhe nga ndihma e disa te afërmve.

Shigjetari

Nëse keni dyshime për besnikërinë e partnerit tuaj sot, flisni hapur me te dhe vendosini pikat mbi “i”. Po i shtytë gjerat situata mund te ndërlikohet edhe me shume. Beqaret duhet te jene me te duruar ne mënyrë qe ta gjejnë personin me te përshtatshëm. Gjendja e financave do jete goxha e mire. Përfitoni për te shlyer borxhet dhe pse jo për te hequr disa para mënjanë.

Bricjapi

Dite e vështirë do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do keni një komunikim te mire me personin ne krah dhe here pas here mund te lindin edhe probleme mes jush. Beqaret me ne fund do realizojnë një takim fantastik i cili do ua ndryshoje humorin. Urani do jete planeti qe do iu nxite te ndërmerrni rreziqe ne planin financiar, por për fat te mire nuk do keni probleme serioze.

Ujori

Harmoni, komunikim, bashkëpunim. Dite e begate do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni me se miri ne çdo moment. Beqaret nuk duhet te tregohen impulsive sepse do bëjnë gabime te pafalshme. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme, por me një menaxhim me te kujdesshëm situata mund te filloje te përmirësohet.

Peshqit

Dite e jashtëzakonshme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Pranë partnerit do ndiheni si neper ëndrra dhe nuk do doni te zgjoheni për asnjë çast. Beqaret edhe sikur te duan nuk do e shmangin dot një dashuri me shikim te pare. Buxheti do mbetet gjithë kohës i qëndrueshëm dhe nuk do ketë asnjë lloj problemi. Mund t’i lejoni vetes edhe ndonjë investim.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës sipas Jorgo Pullës: Disa shenjave do u hapen portat e FATIT

Published

on

Dashi-Dashi do ta fillojë fundjavën në mënyrë energjike dhe optimiste me humorin duke u rritur. Ekziston një akuzë që lind brenda jush sepse diçka po ndryshon. Ne duhet ta shfrytëzojmë maksimalisht dhe të punojmë në projekte të reja në funksion të muajve të pranverës. Edhe në dashuri mund të ktheheni në majë. Ekziston një ndjenjë e shkëlqyer midis Luanit, Shigjetarit dhe Ujorit.

Demi-Demi me ditë ka një demotivim të caktuar. Dikush shqetësohet nga pak melankolia dhe dikush tjetër do ta gjejë veten duke u grindur çdo ditë. Ndoshta disa vendime të së kaluarës duhet të rishikohen. Ju keni ndjenjën se bota po bie mbi ju dhe madje dashuria do të vuajë nga kjo gjendje shpirtërore.

Binjakët-Shenja e binjakëve do të duhet të fillojnë të rimarrin kureshtjen dhe entuziazmin e tyre për lajmet. Mund të ketë ndonjë sëmundje fizike por sigurisht që energjia nuk do të mungojë. Në fundjavë, shmangni lëvizjet e rrezikshme dhe menaxhoni furinë.

Gaforrja-Gaforrja përfundimisht kanë filluar të sqarojnë dashurinë edhe sepse në nentor do të ketë Afërditë që do t’i japë një shtysë të mirë ndjenjave. Shumë të lindur nën këtë shenjë mund të fillojnë një lidhje të re në mars dhe çiftet e ngurta madje mund të fillojnë të bëjnë plane të rëndësishme për të ardhmen.

Luani-Shenja e Luanit do të duhet të fillojë nga e para dhe kjo do të shkaktojë një përpjekje të madhe energjike. Tani e tutje luani duhet ta lërë mënjanë krenarinë dhe të bëjë një hap prapa në emër të qetësisë. Tani duhet të jetojmë në një mënyrë më pak të lodhshme dhe nga e diela t’i japim më shumë hapësirë ​​dashurisë.
Virgjëresha-Shenja e Virgjëreshës është shumë e trazuar dhe e diskutueshme këtë të Premte. Fundjava duhet të përdoret për t’u çlodhur dhe rimbushur bateritë. Propozimet tërheqëse mund të merren së shpejti.

Peshorja-Peshorja duhet të përpiqet të shkojë drejt ndryshimit dhe përgjigje të rëndësishme mund të merren në këtë drejtim. Qielli është i favorshëm por ne duhet të veprojmë sepse yjet nuk bëjnë gjithçka. Ne gjithashtu duhet ta hedhim veten në dashuri.

Akrepi-Shenja e Akrepit duhet të jetë e kujdesshme sepse hëna në shenjë do të amplifikojë të gjitha polemikat. Në punë, tensionet mund të lindin aq më mirë për të mos nxitur gjërat. Ndaloni armiqësinë në dashuri.

Shigjetari-Shigjetari duhet të përgatitet për diçka të bukur. Të Dielën hëna hyn në shenjë dhe madje mund të japë dashuri. Nentori është një muaj që ofron surpriza të mëdha me shumë planetë aleatë si dielli, Venusi, Jupiteri, Saturni dhe Mërkuri.

Bricjapi-Bricjapi sot gjen një kapacitet të mirë për veprim dhe mund të arrijë më shumë në punë. Më në fund ndihemi më të qetë se vitin e kaluar si në jetë ashtu edhe në çift. Për disa kohë, beqarët do të jenë në gjendje të fillojnë të shikojnë përreth.

Ujori-Ujori është i trazuar dhe ky tension do të rritet gjithnjë e më shumë deri në pikën që mbajtja e tij nën kontroll do të jetë e komplikuar. Të kesh kaq shumë planetë në shenjën tuaj do t’ju shtyjë të përdorni shumë energji drejt një qëllimi konkret për të shmangur shpërndarjen e tij. Zgjidhni rrugën e duhur.

Peshqit-Shenja e Peshqve duhet të përdorë shumë durim në dashuri veçanërisht nëse ai është në shoqëri me dikë që është shumë i rreptë. Kjo është shenja e fantazisë dhe ëndrrave dhe nëse në fillim tërhiqeni nga ata që janë shumë të ndryshëm në planin afatgjatë mund të ndiheni të shtypur. Kujdes nga diskutimet e vogla.

Continue Reading

Horoskopi

Do martohen në 2022! Ja shenjat që do kurorëzojnë marrëdhëniet e tyre këtë vit

Published

on

Një vit i ri ka filluar dhe shumë janë duke vendosur synime të reja në jetën e tyre profesionale dhe personale. Viti 2022 parashikohet të jetë jashtëzakonisht romantik dhe plot zhvillime pozitive në fushën e marrëdhënieve sentimentale për shenjat e mëposhtme të horoskopit, të cilat me shumë gjasa do ta zyrtarizojnë lidhjen e tyre në muajt në vijim.

Peshorja

Shumë pozicione planetare mund të mos jenë në favorin tuaj, por përsa i përket marrëdhënieve ju jeni mirë këtë vit. Nëse ndiheni mirë dhe të sigurt për personin që keni pranë, thuajini “po” propozimit që ka shumë mundësi t’ju ​​bëjë. Dhe nëse e shihni se është vonë, bëjeni vetë!

Shigjetari 

Edhe nëse jeni një shenjë zodiaku aventureske, ka shumë gjasa që të fejoheni apo të martoheni në vitin 2022. Lëvizjet e Saturnit favorizojnë fushën e marrëdhënieve dhe japin forcën dhe guximin e nevojshëm për të hedhur hapin e radhës, edhe nëse nuk është i gjithi ëndërrimtar, në fund të fundit ka pengesa kudo. Është e rëndësishme që të jeni mirë me burrin tuaj.

Ujori 

Viti 2022 do të jetë mjaft kërkues për Ujorin. Kjo nuk do të thotë se ata nuk do të hedhin hapin tjetër në marrëdhënien e tyre nëse personi pranë tyre është i duhuri. Saturni sjell me vete një ndjenjë force dhe rehatie, përqafojeni atë, së bashku me butësinë ndaj partnerit tuaj. Duken të pambrojtur për një kohë, ata nuk janë domosdoshmërisht të këqij.

Continue Reading

Trending