Connect with us

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës sipas Jorgo Pullës: Disa shenjave do u hapen portat e FATIT

Published

on

Dashi-Dashi do ta fillojë fundjavën në mënyrë energjike dhe optimiste me humorin duke u rritur. Ekziston një akuzë që lind brenda jush sepse diçka po ndryshon. Ne duhet ta shfrytëzojmë maksimalisht dhe të punojmë në projekte të reja në funksion të muajve të pranverës. Edhe në dashuri mund të ktheheni në majë. Ekziston një ndjenjë e shkëlqyer midis Luanit, Shigjetarit dhe Ujorit.

Demi-Demi me ditë ka një demotivim të caktuar. Dikush shqetësohet nga pak melankolia dhe dikush tjetër do ta gjejë veten duke u grindur çdo ditë. Ndoshta disa vendime të së kaluarës duhet të rishikohen. Ju keni ndjenjën se bota po bie mbi ju dhe madje dashuria do të vuajë nga kjo gjendje shpirtërore.

Binjakët-Shenja e binjakëve do të duhet të fillojnë të rimarrin kureshtjen dhe entuziazmin e tyre për lajmet. Mund të ketë ndonjë sëmundje fizike por sigurisht që energjia nuk do të mungojë. Në fundjavë, shmangni lëvizjet e rrezikshme dhe menaxhoni furinë.

Gaforrja-Gaforrja përfundimisht kanë filluar të sqarojnë dashurinë edhe sepse në nentor do të ketë Afërditë që do t’i japë një shtysë të mirë ndjenjave. Shumë të lindur nën këtë shenjë mund të fillojnë një lidhje të re në mars dhe çiftet e ngurta madje mund të fillojnë të bëjnë plane të rëndësishme për të ardhmen.

Luani-Shenja e Luanit do të duhet të fillojë nga e para dhe kjo do të shkaktojë një përpjekje të madhe energjike. Tani e tutje luani duhet ta lërë mënjanë krenarinë dhe të bëjë një hap prapa në emër të qetësisë. Tani duhet të jetojmë në një mënyrë më pak të lodhshme dhe nga e diela t’i japim më shumë hapësirë ​​dashurisë.
Virgjëresha-Shenja e Virgjëreshës është shumë e trazuar dhe e diskutueshme këtë të Premte. Fundjava duhet të përdoret për t’u çlodhur dhe rimbushur bateritë. Propozimet tërheqëse mund të merren së shpejti.

Peshorja-Peshorja duhet të përpiqet të shkojë drejt ndryshimit dhe përgjigje të rëndësishme mund të merren në këtë drejtim. Qielli është i favorshëm por ne duhet të veprojmë sepse yjet nuk bëjnë gjithçka. Ne gjithashtu duhet ta hedhim veten në dashuri.

Akrepi-Shenja e Akrepit duhet të jetë e kujdesshme sepse hëna në shenjë do të amplifikojë të gjitha polemikat. Në punë, tensionet mund të lindin aq më mirë për të mos nxitur gjërat. Ndaloni armiqësinë në dashuri.

Shigjetari-Shigjetari duhet të përgatitet për diçka të bukur. Të Dielën hëna hyn në shenjë dhe madje mund të japë dashuri. Nentori është një muaj që ofron surpriza të mëdha me shumë planetë aleatë si dielli, Venusi, Jupiteri, Saturni dhe Mërkuri.

Bricjapi-Bricjapi sot gjen një kapacitet të mirë për veprim dhe mund të arrijë më shumë në punë. Më në fund ndihemi më të qetë se vitin e kaluar si në jetë ashtu edhe në çift. Për disa kohë, beqarët do të jenë në gjendje të fillojnë të shikojnë përreth.

Ujori-Ujori është i trazuar dhe ky tension do të rritet gjithnjë e më shumë deri në pikën që mbajtja e tij nën kontroll do të jetë e komplikuar. Të kesh kaq shumë planetë në shenjën tuaj do t’ju shtyjë të përdorni shumë energji drejt një qëllimi konkret për të shmangur shpërndarjen e tij. Zgjidhni rrugën e duhur.

Peshqit-Shenja e Peshqve duhet të përdorë shumë durim në dashuri veçanërisht nëse ai është në shoqëri me dikë që është shumë i rreptë. Kjo është shenja e fantazisë dhe ëndrrave dhe nëse në fillim tërhiqeni nga ata që janë shumë të ndryshëm në planin afatgjatë mund të ndiheni të shtypur. Kujdes nga diskutimet e vogla.

Horoskopi

Do martohen në 2022! Ja shenjat që do kurorëzojnë marrëdhëniet e tyre këtë vit

Published

on

Një vit i ri ka filluar dhe shumë janë duke vendosur synime të reja në jetën e tyre profesionale dhe personale. Viti 2022 parashikohet të jetë jashtëzakonisht romantik dhe plot zhvillime pozitive në fushën e marrëdhënieve sentimentale për shenjat e mëposhtme të horoskopit, të cilat me shumë gjasa do ta zyrtarizojnë lidhjen e tyre në muajt në vijim.

Peshorja

Shumë pozicione planetare mund të mos jenë në favorin tuaj, por përsa i përket marrëdhënieve ju jeni mirë këtë vit. Nëse ndiheni mirë dhe të sigurt për personin që keni pranë, thuajini “po” propozimit që ka shumë mundësi t’ju ​​bëjë. Dhe nëse e shihni se është vonë, bëjeni vetë!

Shigjetari 

Edhe nëse jeni një shenjë zodiaku aventureske, ka shumë gjasa që të fejoheni apo të martoheni në vitin 2022. Lëvizjet e Saturnit favorizojnë fushën e marrëdhënieve dhe japin forcën dhe guximin e nevojshëm për të hedhur hapin e radhës, edhe nëse nuk është i gjithi ëndërrimtar, në fund të fundit ka pengesa kudo. Është e rëndësishme që të jeni mirë me burrin tuaj.

Ujori 

Viti 2022 do të jetë mjaft kërkues për Ujorin. Kjo nuk do të thotë se ata nuk do të hedhin hapin tjetër në marrëdhënien e tyre nëse personi pranë tyre është i duhuri. Saturni sjell me vete një ndjenjë force dhe rehatie, përqafojeni atë, së bashku me butësinë ndaj partnerit tuaj. Duken të pambrojtur për një kohë, ata nuk janë domosdoshmërisht të këqij.

Continue Reading

Horoskopi

Kujdes kur flisni me parterin se mund të shkatërroni të gjitha dhe do pendoheni! Ja cilën shenjë paralajmëron Paolo Fox

Published

on

Dashi: Kini kujdes në dashuri, mendoni mirë përpara se të thoni diçka për të cilën mund të pendoheni. Në punë mos u nxitoni në marrjen e vendimeve, konsideroni me kujdes zgjedhjet tuaja.

Demi: Fillimi i mbarë i vitit për zemrat e vetmuara, mos i lini pas dore ndjenjat. Nga ana tjetër në punë duhet të përfitoni plotësisht nga ndikimi i planetëve të pranishëm në shenjën tuaj.

Binjakët: Në dashuri, Hëna është e kundërt, kujdes nga komplikimet e parëndësishme. Nga ana tjetër në punë mund të ketë diskutime me shenjën e Dashit.

Gaforrja: Në dashuri duhet të jeni të kujdesshëm nëse doni të shmangni konfliktet. Në punë nëse jeni gati të diplomoheni, mos u dorëzoni.

Luani: Ditë pozitive për ndjenjat, Hëna është e favorshme. Megjithatë në punë do të keni mundësi të shfrytëzoni për të treguar se çfarë vleni.

Virgjëresha: Shumë komplikime në dashuri sot, vëmendje! Në punë, nga ana tjetër, mos u nxitoni, mendoni mirë përpara se të ndërmerrni veprime.

Peshorja: Sot duhet të ruani qetësinë, gjatë fundjavës mund të ketë konflikte. Në punë nëse keni çështje burokratike për të zgjidhur, mos humbisni kohë.

Akrepi: Situatë interesante astrologjike për ndjenjat, mos u bëni dyshues. Në punë kushtojini vëmendje marrëveshjeve që kanë mbetur në gatishmëri.

Shigjetari: Në dashuri ndiheni pak të lodhur, fërkime të mundshme me shenjën e Virgjëreshës. Ditë e lodhshme në punë por e rikuperuar të dielën.

Bricjapi: Në dashuri dita është pozitive, ka një rikuperim të qartë për ndjenjat. Nga ana tjetër në punë është koha që të fokusoheni në projekte të reja.

Ujori: Në dashuri shmang diskutimet e kota, ditë më të mira priten nga e diela. Nga ana tjetër, në punë, nëse ajo që bëni nuk ju kënaq më as në nivel ekonomik, do të jetë mirë të shikoni përreth.

Peshqit: Ky është një moment shumë premtues për ndjenjat, mos kini frikë ta lini veten të lirë. Në punë duhet të çliroheni nga një barrë dhe t’i kushtoni vëmendje projekteve të reja.

Continue Reading

Horoskopi

Shkëlqejnë Gaforrja dhe Peshqit. Susan Miller sjell horoskopin e plotë dhe të detajuar për JANARIN

Published

on

DASHI

Ndryshe nga viti i kaluar i cili filloi me një ndjesi të zymtë për shkak të një Hëne të re të errët, ky vit është e kundërta – plot me diell dhe arsye për shpresë. Dielli dhe Hëna e re do të jenë në harmoni të përsosur me Uranin, gjë që do të sjellë surpriza – të gjitha të mira. Një lajm i mrekullueshëm duhet të burojë veçanërisht nga shtëpia e dhjetë e përparimit prestigjioz profesional. Me fjalë të tjera, karriera do të lulëzojë.

Kjo do të thotë që keni një shans të mirë për të marrë një rritje të papritur ose fluks parash (ndoshta një bonus apo tarifë speciale) së bashku me një titull të ri dhe/ose një reputacion më të lartë dhe prestigjioz në industrinë ku punoni.

Për më tepër, Afërdita dhe Plutoni, tregojnë se sa të pëlqyer jeni nga njerëzit e rëndësishëm për shkak të performancave të mira gjatë vitit të kaluar. Ky muaj është veçanërisht i fortë, kështu që dukuni më mirë – të gjithë sytë ka të ngjarë të jenë te ju.

Marsi, planeti juaj udhëheqës, do t’i japë energji temave si transmetimi, publikimi, udhëtimet, marrëdhëniet me njerëzit jashtë vendit. Pozicioni i Marsit mund të sugjerojë gjithashtu përparim në çështjet ligjore ose të emigracionit.

Nga 24 janari deri më 6 mars, Marsi do të kalojë në sektorin e karrierës për herë të parë në dy vjet, duke vënë më shumë në qendër të vëmendjes arritjet profesionale. Mund t’ju bëhet publicitet, një promovim ose një ofertë për një punë prestigjioze. Nëse jeni të vetëpunësuar, Marsi do t’ju japë një shans për të sjellë një klient të ri të rëndësishëm që do të ketë bujë në industrinë tuaj.

Mërkuri do të shkojë në prapavijë nga 14 janari deri më 3 shkurt, kështu që NUK është koha për të porositur mobilje ose për të nënshkruar për një shtëpi apo apartament; mund t’i bëni këto gjëra në fillim të janarit, sa më shpejt të jetë e mundur.

Afërdita do të jetë në prapavijë pothuajse gjatë gjithë muajit, deri më 29 janar. Ky nuk është muaji për të ndryshuar pamjen. Mos bëni një ndryshim rrënjësor te flokët, le të themi, nga brune në bjonde, të shkurtoni flokët e gjatë shumë shkurt, ose të rruani mjekrën papritmas.

Merreni ngadalë këtë muaj dhe pushoni – do të jeni të zënë në vijim.

DEMI

Gjatë Vitit të Ri mund të keni bërë një udhëtim të mrekullueshëm në një vend të huaj. Ky mund të ketë qenë një udhëtim krejtësisht i paplanifikuar, spontan, falë ndërveprimit të Uranit (surpriza) dhe Jupiterit (lumturia) në kohën e Hënës së re.

Nëse jo, Hëna e re më 2 janar mund t’ju shtyjë më tej për të bërë një udhëtim që i keni premtuar vetes pas gati dy vitesh mbyllje për shkak të pandemisë. Sigurisht, tregohuni të kujdesshëm dhe merrni sa më shumë informacion për vendin ku po shkoni. Me variantin Omicron ende shumë të përhapur, nevojiten masa paraprake.

Afërdita, planeti juaj udhëheqës, do të jetë prapavijë këtë muaj deri më 29 janar, një trend që filloi më 19 dhjetor. Kjo do të thotë se përparimi do të jetë i ngadaltë, kështu që një udhëtim mund të jetë ide e mirë për të ndryshuar rutinën dhe për t’u çlodhur. Afërdita rregullon fitimin dhe paratë.

Afërdita është e lidhur me anën femërore të jetës dhe me pamjen, kështu që janari nuk do të jetë një muaj i mirë për të planifikuar ndryshime drastike në pamje.

Përparim në karrierë? Po, muajt ??e ardhshëm do të jenë mjaft emocionues dhe ndryshimet do të nisin që në shkurt. Planifikoni të punoni shumë për të patur çdo mundësi të mundshme.

Duket se keni shumë shpenzime këtë muaj, duke gjykuar nga pozicioni i Marsit në shtëpinë e tetë të kartave të kreditit, kredive bankare dhe studentore, taksave dhe detyrimeve të tjera. Demi njihet si njeri i zgjuar në menaxhimin e financave, ndaj mund të keni lënë mënjanë para.

Nëse ju duhet të nënshkruani një kontratë në janar, shihni mundësinë nëse mund ta shtyni deri në shkurt, kur Afërdita të mos jetë më në prapavijë dhe Mërkuri – planeti që rregullon kontratat – do të jetë i pozicionuar mirë duke filluar nga 3 shkurti.

Urani ka muaj që është në prapavijë, që nga 19 gushti, por do të shkojë në pozicion normal këtë muaj më 18 janar. Kjo do t’i shtyjë përpara interesat profesionale, ndaj tani pushoni. Nuk do të keni kaq shumë kohë më vonë – karriera do të shkëlqejë dhe do të jeni të emocionuar.

BINJAKET

Do të jeni në humor për t’u kujdesur dhe për të shqyrtuar financat në momentin që Viti i Ri nis, falë Hënës së re më 2 janar. Planeti i surprizave, Urani, do të jetë shumë miqësor me Hënën e re, kështu që lajmet e lumtura dhe të papritura financiare ka të ngjarë të vijnë menjëher.

Ju mund të jeni në negociata për një projekt të ri që do të ndodhë këtë muaj dhe nëse bisedimet vazhdojnë ngadalë, pranojeni ritmin dhe mos u përpiqni t’i shtyni gjërat përpara – vonesat do të funksionojnë në favorin tuaj. Mërkuri, sundimtari juaj, do të jetë në prapavijë nga 14 janari deri më 3 shkurt, kështu që marrëveshjet mund të forcohen vetëm pasi Mërkuri të shkojë në pozicion normal. Ndërkohë, vazhdoni të planifikoni dhe punoni me buxhetet dhe mënyrat për të rritur të ardhurat.

Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe i fatit, ka hyrë së fundmi te Peshqit (28 dhjetor) dhe tani në pikën kulmore të tabelës suaj diellore, duke ju dhënë mundësi karriere që nuk i kishit dhe nuk keni ëndërruar se do t’ju ofroheshin. Perspektiva për suksesin në karrierë nuk mund të jetë më e mirë se kaq dhe ofertat do të materializohen deri në shkurt ose mars.

Marsi është aktualisht në shenjën tuaj të kundërt, Shigjetar, dhe do të qëndrojë deri më 24 janar. Këtë muaj, duket se do t’ju duhet një agjent, menaxher, ndërmjetës pune ose një ndërmjetës tjetër për t’ju ndihmuar të lidheni me mundësitë më fitimprurëse profesionale.

Tema e financave do të arrijë kulmin në Hënën e plotë në Gaforre, më 17 janar. Mund të merrni para, të paguani faturat, të dërgoni para për shkollimin ose taksat, ose të blini diçka të shtrenjtë që e doni prej kohësh. Dielli dhe Plutoni do të bashkohen në këtë kohë, kështu që nëse jeni duke kërkuar për një huadhënës, sponsor ose kapital sipërmarrjeje, mund të jeni në gjendje të arrini një marrëveshje.

Afërdita është në prapavijë dhe do të shkojë në pozicion normal më 29 janar 2022. Kjo është një arsye tjetër për të pritur shkurtin për të përfunduar marrëveshjet dhe për të nisur sipërmarrje të reja. Afërdita lidhet me bukurinë dhe pamjen, ndaj në këtë kohë nuk është mirë të bëni ndryshime drastike në pamje.

GAFORRJA

Jeta në vitin 2022 papritmas do të përmirësohet ndjeshëm dhe këtë muaj do të ndjeni se batica po kthehet në favorin tuaj. Jupiteri hyri në shenjën e Peshqve në fund të vitit 2021, më 28 dhjetor. Jupiteri te Peshqit do të sjellë fat për marrëdhëniet ndërkombëtare, transmetimin, publikimin, botën dixhitale dhe çështjet ligjore, si edhe fat të mirë për të gjitha gjërat që lidhen me arsimin e lartë për ju ose një nga fëmijët. Një nga fushat e listuara do të shkëlqejë dhe do bëhet e qartë në fillim të marsit, ose më shpejt.

Gjatë vitit 2021, pate disa sfida me të cilat duhej të përballeshe. Këtë vit do të ndjeni mbështetjen e të tjerëve e cila ju ka munguar më parë. Gjatë disa viteve të fundit të vështira ju është dashur të provoni aftësinë tuaja. Puna e vështirë tani ka përfunduar – e keni vërtetuar vlerën tuaj shumë herë. Tani përgatituni për një vit me shpërblim – personalisht, emocionalisht, financiarisht dhe profesionalisht.

Ky muaj do të vendosë një theks të fortë në ndërveprimin dhe përkushtimin ndaj një personi që është i rëndësishëm për ju në aspektin romantik ose profesional. Do të ketë një element surprizë këtë muaj edhe për këtë person, kështu që mund t’i përkushtoheni papritur.

Nëse jeni gati, mund të fejoheni deri në muajin tjetër, ditën e Shën Valentinit, ose nëse tashmë jeni të martuar, mund të bëni plane të reja për një ëndërr të përbashkët. Mund të kurseni për të blerë një shtëpi ose për të sjellë në jetë së shpejti një fëmijë. Nëse nuk jeni të përfshirë në mënyrë romantike, me shumë mundësi do të shihni zhvillime në punë.

Mund të nënshkruani me një partner biznesi, menaxher, avokat të ri, kontabilist ose njerëz të tjerë që do të punojnë me ju drejt një qëllimi të përbashkët. Partneri/ja do t’ju japë motivim për të ecur përpara. Bëni bisedime tani, por nënshkruani në shkurt ose mars sepse Afërdita është në prapavijë.

Do të merrni diçka me rëndësi të madhe për ju në Hënën e plotë në Gaforre, 17 janar. Kjo Hënë e plotë do të jetë veçanërisht e rëndësishme nëse ditëlindja ju bie në javën e tretë të korrikut.

Marsi po lëviz nëpër shtëpinë e gjashtë të shëndetit që do të thotë mund të keni vendosur të hani më shumë, të flini më shumë ose të stërviteni. Marsi do të aktivizojë gjithashtu ngarkesën e punës – do të jeni të zënë. Nuk do të ketë një periudhë relaksi në zyrë, sepse do t’ju duhet të shkoni në terren. Kjo mund të jetë emocionuese dhe këto zhvillime do t’ju pëlqejnë.

Afërdita do të jetë në prapavijë gjatë gjithë muajit, deri më 29 janar, ndaj mos bëni ndryshime që kanë lidhje me pamjen. Keni shumë gjëra emocionuese që ju presin për këtë vit!

LUANI

Duket se po e filloni Vitin e Ri të mbushur me energji. Mund të keni shumë për të bërë dhe do të jeni të etur për të filluar. Me Afërditën në prapavijë mund të shihni se përparimi profesional është më i ngadalshëm nga sa e kishit parashikuar. Gjithsesi, Afërdita ka qenë në prapavijë që nga 19 dhjetori dhe do të shkojë në pozicion normal më 29 janar, kështu që rrini të qetë. Shkurti do të jetë një muaj më i mirë se janari për të marrë vendime dhe për të bërë ndryshime.

Edhe Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 14 janari deri më 3 shkurt, një tjetër arsye për ritmin e ngadaltë të janarit. Mos u shqetësoni për vonesat, sepse do t’ju sjellin dobi. Ky muaj do të jetë për planifikimin e buxheteve që nuk do të konfirmohen deri në fillim të shkurtit. Pasi buxhetet të miratohen muajin tjetër, do të shihni që të gjitha ndërveprimet me të tjerët të rriten me një ritëm shumë më të shpejtë.

Kjo nuk do të thotë se janari do të jetë i mërzitshëm. Urani, planeti i befasisë, do të jetë në një kënd të mirë me Hënën e re të 2 janarit, duke ju ofruar mundësinë për të gjetur zgjidhje për një gjendje afatgjatë. Në të kundërt, mund të ndodhë që t’ju jepet një promovim papritmas. Mund të mos kaloni në një punë të re deri në shkurt.

Hëna e re do t’ju shtyjë që të vizitoheni te mjeku për gjendjen fizike. Caktoni një orar edhe te dentisti gjithashtu.

Hëna e plotë e 17 janarit do t’ju gjejë në nevojë për privatësi dhe pushim. Do të keni punuar shumë në zyrë dhe shtëpi, kështu që planifikoni një fundjavë të qetë dhe dembele më 15-16 janar.

Marsi do të qarkullojë gjatë gjithë muajit në shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë dhe do të shtojë ndjenjat e dashurisë nëse jeni në një lidhje. Nëse jeni beqarë, Afërdita në prapavijë është problem, por së shpejti do të rregullohet. Çiftet do të kenë mjaft kohë për të festuar dashurinë e tyre.

Hëna e re e muajit të ardhshëm, 1 shkurt, do të sjellë zhvillime të mëdha në jetën romantike. Nëse jeni në një njohje serioze, mund të jeni gati të fejoheni për ditën e Shën Valentinit. A mendoni se jeni gati të premtoni dashurinë tuaj përgjithmonë? Duket kështu, dhe ai/ajo është gjithashtu gati.

Luanët beqarë kanë gjithashtu çdo arsye për shpresë – do të jetë një muaj shumë më i mirë për ju që të takoni dashurinë e jetës.

VIRGJERESHA

Në janar do të vazhdoni të jeni në frymën e festave. Shpesh ju duhet një kohë e gjatë për t’u çlodhur sa për të shijuar festimet e sezonit dhe tani që e keni arritur, grafiku juaj sugjeron që nuk do ta keni me nxitim për t’u zhytur me energji në projektet e punës.

Koha për të marrë pak pushim është e përsosur. Janari do të ketë një fillim të ngadaltë dhe të qetë pasi Afërdita dhe Mërkuri janë të dy në prapavijë.

Nëse mund të bëni pak pushim në janar, do të ishte ideale, sepse shtëpia e dashurisë dhe argëtimit të vërtetë do të jetë e mbushur me dy planetë të lumtur, si dhe një Hënë të re pozitive më 2 janar. Hëna e re do të ketë një ndikim shumë të fortë për javët e ardhshme, ndoshta edhe për gjashtë muaj. Urani, planeti i të gjitha gjërave të papritura, do të sjellë surpriza dhe qetësi në përvojat romantike.

Do të jetë një kohë shumë romantike. Nëse jeni beqarë, mund të jeni së shpejti në një lidhje. Personi me të cilin ka të ngjarë të bini në dashuri mund të jetë pak më i madh se ju.

Nëse po filloni një projekt të ri krijues ose po përqendroheni në një projekt ekzistues, kreativiteti do të funksionojë në nivele të larta dhe do të jeni të kënaqur me përparimin.

Më 17 janar, ose brenda disa ditësh nga kjo datë, duket se keni një ngjarje të madhe ku do të merrni pjesë.

Kalojeni janarin, një muaj të qetë dhe me planete në prapavijë, duke menduar se si do ta shfrytëzoni më së miri vitin 2022. Do të jetë një muaj i mirë për t’u përqendruar te jeta private, lidhjet, familja, fëmijët dhe miqtë.

Kur Marsi të kalojë te Bricjapi nga 24 janari deri më 6 mars, do të keni më shumë mundësi për të shijuar dashurinë dhe romancën. E dashur Virgjëreshë, ju presin kaq shumë gjëra të lumtura dhe romantike, pavarësisht nëse jeni beqarë ose të lidhur. Ky është viti juaj për të festuar dashurinë e thellë dhe të qëndrueshme që e dini se e meritoni. Do të keni shumë mundësi.

PESHORJA

Duket se keni kohë që kërkoni një apartament apo shtëpi dhe ende nuk e keni gjetur shtëpinë tuaj të ëndrrave, por do të keni një shans të shkëlqyer për të gjetur një hapësirë që ju pëlqen. Hëna e re më 2 janar do t’ju surprizojë. Të gjitha pyetjet e shtëpisë dhe familjes mund të zgjidhen në janar ose shkurt, dy muajt tuaj më të mirë për të kërkuar me vendosmëri.

Në janar, kini parasysh krijimin e një zyre të rehatshme në shtëpi, në mënyrë që të mund të punoni atje shumicën e kohës. Shtëpia do të jetë një pjesë me fat e jetës suaj nga ku do të burojnë shumica e lajmeve të mira dhe fitimet për këtë muaj.

Sapo Marsi të hyjë në Bricjap, nga 24 janari deri më 6 mars, do të jeni edhe më të motivuar për të kërkuar përgjigjet e duhura për pyetjet që lidhen me shtëpinë dhe familjen. Marsi do ta mbushë shtëpinë dhe zonën familjare me dritë dhe energji, kështu që shkurti është i sigurt se do të jetë një kohë shumë produktive, së bashku me javën e parë të marsit, për të zgjidhur gjithçka që shpresoni të zgjidhni.

Afërdita do të jetë në prapavijë pothuajse gjatë gjithë janarit, një tendencë që filloi më 19 dhjetor dhe do të përfundojë më 29 janar. Nëse hasni një bollëk vonesash, merreni me kujdes. Do të keni anulime, ndaj shfrytëzojeni këtë kohë shtesë për të menduar për planet për vitin 2022. Shihni nëse mund të gjeni mënyra alternative për të arritur qëllimet.

Vonesat do t’ju sjellin dobi, ndaj mos u shqetësoni. Afërdita sundon bukurinë dhe luksin, ndaj në kohën që është në prapavijë mos bëni ndryshime drastike në pamje.

Hëna e plotë më 17 janar do të jetë e rëndësishme. Vëmendja do të kalojë te karriera dhe mund të festoni një fitore profesionale. Profili juaj do të jetë i lartë në industrinë ku punoni dhe mund të ftoheni të jepni një intervistë për shtyp për të diskutuar sukseset e fundit. Neptuni do të jetë në mbështetje të shkëlqyer të Hënës së plotë, duke nxitur imagjinatën dhe kreativitetin në çdo gjë që bëni.

AKREPI

Këtë muaj, mendja juaj do të ketë nevojë për stimulim. Mënyra më e zakonshme që mund ta arrini këtë është përmes udhëtimit, dhe sigurisht, do të keni dëshirë të madhe të udhëtoni, por gjithashtu duket se keni arsye të forta për të qëndruar në shtëpi. Marsi, planeti juaj në pushtet, ka qenë duke vizituar shtëpinë e dytë, duke ndikuar te shpenzimet e shumta, kështu që kjo mund të jetë një arsye që të vendosni të qëndroni në shtëpi.

Shpenzimet e shumta që keni pasur do të ngadalësohen ndjeshëm kur Marsi të largohet nga Shigjetari më 24 janar. Deri më 6 mars, mund të jeni duke punuar në një projekt të madh komunikimi. Aftësitë tuaja po zhvillohen dhe rriten dhe projekti që duket se është i rëndësishëm do të pritet mirë. Hëna e re këtë muaj më 2 janar, si edhe javët në vijim, mund ta vendosin fokusin te ky projekt komunikimi.

Nëse nuk jeni duke punuar për një artikull, libër, skenar, rol aktrimi, një aplikacion ose seri podkastesh, mund të kërkoni mënyra të tjera për të marrë stimulimin intelektual që dëshironi.

Afërdita është në prapavijë që nga 19 dhjetori dhe do të shkojë në pozicion normal më 29 janar. Për momentin, jini të durueshëm. Mos shpenzoni para për procedura të shtrenjta për pamjen.

Mërkuri do të shkojë në prapavijë këtë muaj nga 14 janari deri më 3 shkurt, kështu që mund të keni probleme me kompjuterin ose teknologjinë në përgjithësi. Nëse mundeni, shtyjeni nënshkrimin e një kontrate.

Shumë njerëz të shenjës së Akrepit kanë kërkuar një shtëpi të re dhe ndërkohë që disa kanë gjetur hapësirën ideale, të tjerë jo. Problemi mund të jetë për shkak të Uranit në prapavijë që nga 19 gushti. Urani është “pronari” që sundon shtëpinë e katërt të shtëpisë dhe familjes. Megjithatë probleme të tilla me shumë mundësi do të zgjidhen duke filluar që nga 1 shkurti.

Urani aktualisht po lëviz në sektorin tuaj të martesës dhe angazhimeve, kështu që nëse jeni të dashuruar, së shpejti mund të fejoheni, ndoshta në ditën e Shën Valentinit. Akrepat beqarë kanë shumë arsye për t’u gëzuar- Jupiteri te Peshqit do t’ju japë një shans të jashtëzakonshëm për të gjetur dashurinë e jetës nga tani deri në mes të majit – kushtojini vëmendje fillimit të marsit pasi ai moment do të jetë goxha i rëndësishëm.

SHIGJETARI

Jeta është më e bukur se zakonisht për ju. E filloni janarin me Marsin në Shigjetar – është gjithmonë avantazh të keni Marsin në shenjën tuaj. Aktualisht ju jeni në krye. Do të vini re se njerëzit që kanë rëndësi për të ardhmen tuaj do të jenë të interesuar të dëgjojnë gjithçka që keni për të thënë. Në fakt, teksa Marsi është në shenjën tuaj, do të merrni më lehtë miratimet dhe mbështetjen financiare që ju nevojiten. Do ta keni Marsin deri më 24 janar.

Hëna e plotë në Gaforre më 17 janar do të sjellë edhe lajme financiare. Nëse jeni artist, kjo Hënë e plotë mund të sjellë pagesën për një punë krijuese që keni bërë, ose do të fillojë së shpejti, sepse Neptuni, planeti i arteve, do të jetë shumë mbështetës.

Ka më shumë arsye që të jeni optimistë për muajin. Hëna e re e 2 janarit në shtëpinë e dytë të të ardhurave të fituara do të ndikojë te një rritje e mundshme. Kjo për shkak se Urani, planeti i të gjitha gjërave të papritura, do të ndikojë te sektori financiar.

Duket se po hyni në një fazë me shpenzime të larta nga 24 janari deri më 6 mars, ndaj fatmirësisht nuk do të zgjasë shumë. Mund të kurseni para këtë muaj duke u treguar të kujdesshëm për të shmangur blerjen e artikujve luksoz. Afërdita do të jetë në prapavijë deri më 29 janar, ndaj mos bëni ndryshime drastike në pamje.

Nuk është gjithashtu një kohë e mirë për t’u takuar me njerëz të rinj, pasi Afërdita sundon dashuritë e reja. Së fundi, mos nisni një sipërmarrje të re gjatë kësaj kohe, veçanërisht nëse produkti ose shërbimi që po sillni në treg u drejtohet grave.

Mërkuri, planeti që sundon komunikimin dhe marrëveshjet, do të jetë gjithashtu në prapavijë, nga 14 janari deri më 3 shkurt. Marrja e përgjigjeve dhe miratimeve për idetë në punë do të zgjasë më shumë se zakonisht, kështu që merreni lehtë muajin. Gjithçka do të ecë me një ritëm të ngadaltë.

Këto prapavijë nënkuptojnë se janari do të ketë një fillim të ngadaltë, gjë që mund të jetë mirë, sepse do të keni më shumë kohë për të shpenzuar me jetën private.

BRICJAPI

Hëna e re është e veçantë këtë muaj sepse do të marrë një rreze verbuese nga Urani, planeti i befasisë – dhe Urani është në sektorin e dashurisë së vërtetë. Surprizat janë të shumta, të gjitha të mirëseardhura! Nëse jeni beqarë, ditët pas kësaj Hëne të re do t’ju japin një shans të mirë për të takuar dikë të ri që do t’ju magjepsë. Kimia mund të jetë e dukshme që në momentin e parë që takoheni. Nëse jeni të lidhur, do të kaloni kohë shumë më cilësore, argëtuese së bashku, aq të nevojshme për çdo marrëdhënie. Planifikoni diçka të veçantë.

Hëna e plotë, si ajo që do të përjetoni më 17 janar, do të jetë gjithashtu romantike dhe e fortë për minus dy ditë dhe plus pesë ditë, 15-22 janar.

Nëse keni qenë të lidhur për një kohë të gjatë, mund të fejoheni këtë muaj. Nëse jeni gati për t’u martuar, duket se do të bëni plane që ju dhe partneri mund të punoni së bashku. Mund të vendosni se është koha për të blerë një shtëpi, për të pasur një fëmijë ose për të filluar një biznes së bashku.

Këtë Hënë të re mund ta shfrytëzoni për të krijuar një aleancë biznesi – mund të bashkëpunoni me një agjent, publicist, kontabilist, avokat ose profesionist tjetër. Plane të rëndësishme mund të vonohen disi për shkak të Afërditës në prapavijë.

Mërkuri gjithashtu do të shkojë në prapavijë nga 14 janari deri më 3 shkurt. Ndaloni të vendosni për momentin – vonesat do të funksionojnë në favorin tuaj.

Afërdita do të jetë në prapavijë deri më 29 janar, ndaj mos bëni ndryshime drastike në pamje.

UJORI

Janari sjell një fillim të ngadaltë për 2022-shin, por mos gaboni, 2022 është një vit shumë i ndryshëm nga viti 2020 dhe “binjaku” i tij, 2021. Ju jeni gati të hyni në një periudhë të mrekullueshme për të gjithë punën e vështirë që keni bërë vitin e kaluar dhe ndoshta edhe më gjatë se kaq. Kjo vjen falë Jupiterit, planetit të fatit, i cili hyri tek Peshqit më 29 dhjetor 2021 dhe do të qëndrojë për muaj të tërë, duke sjellë shumë fitime. E thënë thjesht, po hyni në një vit me shpërblim të madh financiar. Në fund të vitit 2022, do të thoni se ky ishte një vit shumë i mirë për financat tuaja.

Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 14 janari deri më 3 shkurt, duke sjellë arsye shtesë për të cilat do të ishte e zgjuar të shmangni angazhimet e mëdha, duke përfshirë marrjen me qira ose blerjen e një shtëpie, sa për shembuj.

Afërdita në prapavijë nuk është koha më e mirë për një interes të ri romantik – qëndroni në shtëpi, lexoni një libër të mirë. Shkurti dhe marsi do të jenë muajt më të mirë të vitit për këtë. Afërdita gjithashtu sundon bukurinë, kështu që mos bëni ndryshime drastike në pamje.

Pjesa e parë e muajit në javët pas Hënës së re 2 janar në Bricjap, do të jetë një kohë e mirë për të kaluar vetëm, duke reflektuar për Vitin e Ri dhe gjithçka që shpresoni të arrini gjatë 2022-shit. Hëna e re e këtij muaji do t’ju japë një shans për të filluar Vitin e Ri me shëndet të mirë në mendje, trup dhe shpirt.

Një fushë që do të jetë aktive është jeta sociale me miqtë. Ju keni Marsin në shtëpinë e njëmbëdhjetë, gjë që tregon se miqtë do të vijnë tek ju me shumë arsye argëtuese për t’ju nxjerrë nga shtëpia. Gjatë gjithë nëntorit dhe gjysmës së parë të dhjetorit, presioni lidhej me punën. Nuk kishte shumë kohë për t’u shoqëruar, por gjithçka ndryshon tani.

Hëna e plotë më 17 janar mund t’ju gjejë duke përfunduar një projekt të madh dhe duke punuar fort. Plutoni do të kundërshtojë Hënën, kështu që presioni do të jetë i shtuar për të pasur një rezultat të mirë. Jupiteri është në shtëpinë e dytë të të ardhurave të fituara, ndaj duket se po paguheni mirë.

Sapo të arrini më 19 janar, Dielli do të kalojë te Ujori dhe do të filloni të ndjeni më shumë energji dhe optimizëm dhe shumë më pak presion. Hëna e re e 1 shkurtit mund t’ju sjellë një shans për të pranuar përgjegjësi të reja në jetën personale ose në karrierë.

Është emocionuese, sepse ju po ecni shumë lart. Jeni gati për sfidat dhe shpërblimet e reja.

PESHQIT

Sapo keni hyrë në një nga vitet më të rëndësishme të jetës suaj. Vetëm pak ditë më parë, më 29 dhjetor, Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit, hyri te Peshqit për herë të parë pas 12 vitesh dhe do të qëndrojë me ju deri më 10 maj 2022.

Jupiteri te Peshqit do të jetë thelbësor për arritjet të cilat do të mbeten në jetën tuaj për një dekadë ose më shumë, ndoshta përgjithmonë. Sipërmarrjet që keni vendosur nga tani deri në mes të majit do të t’ju sjellin shpërmblime për vitet në vijim. Është e pamundur ta përshkruajmë saktësisht se sa e fuqishme do të jetë kjo periudhë për ju.

Në muajt në vijim, shumë njerëz të rëndësishëm do të hyjnë në jetën tuaj. Do të ketë dhe një interes romantik. Lidhja e Jupiterit me Diellin konsiderohet aspekti më i mirë që mund të keni për të gjetur dashurinë e vërtetë.

Afërdita do të rrisë popullaritetin si në jetën reale ashtu edhe në rrjetet sociale. Urani do t’ju sjellë një telefonatë surprizë, mesazh ose email nga një mik që do t’ju lumturojë.

Një tjetër moment i bukur i muajit do të jetë brenda pesë ditëve nga Hëna e plotë në Gaforre më 17 janar, që do të ndriçojë shtëpinë e dashurisë së vërtetë. Ju pret një kohë magjepsëse. Ju mund të takoni dikë në këtë kohë, ose nëse jeni lidhur, romanca do të shkëlqejë. Nëse jeni të martuar, mund të jeni të emocionuar për të sjellë në jetë një fëmijë ose duke bërë plane për fëmijën që keni.

Marsi është aktualisht në shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve, duke rritur reputacionin dhe ndikim tuaj. Mund të bëni një intervistë të rëndësishme për shtyp ose mund t’ju jepet një promovim, një ofertë për një punë të re nga një firmë konkurruese.

Marsi do të qëndrojë te Shigjetari, sektori prestigjioz profesional, deri më 24 janar. Do të keni shumë kohë për të lënë gjurmët tuaja.

Continue Reading

Trending