Connect with us

Horoskopi

E fundit nga Meri Gjini/ Puna, dashuria dhe paratë: 2022 nis me të papritura, ç’do të ndodhë këtë muaj

Published

on

Astrologia Meri Gjini zbuloi sot në emisionin “Abc-ja e mëngjesit” se si pritet të jetë muaji i parë i këtij viti. Çfarë thonë yjet për dashurinë, punën dhe paratë?

Dashi

Do të kenë disa momente të mira të përmirësimit të xhepit. Do të jenë në qendër të vëmendjes gjatë gjithë vitit, një vit që shënon periudhën para nisjes së ciklit të artë. Çfarë kanë për të mbyllur, me studimet, pronat, dokumentet, ligjet, duhet t’i kopsisin mirë që të mos bartin probleme të së kaluarës, që mund të ulin ritmin e zhvillimit. Ekonomia dhe përmirësimi i lekut ngelet prioritet. Problematikat me gjendjen emocionale do të marrin një formë të qartë në vazhdimësi. Do të ndërtojnë një familje, një raport që do t’i rezistojë kohës. Do të kenë mundësi për t’u maturuar se si do të pozicinohen për jetën personale.

Demi

Duke qenë se planetit i fatit është tek Peshqit, zhvillimet do të jenë më intensive për ata që kanë pasur ndryshime vjet. Është një vit i mirë, jep ndjesinë e fatit në pjesën e parë dhe të fundit. Do të kenë pak paqartësi në Qershor dhe Korrik. Të jenë të kujdesshëm në mënyrën sesi pozicionohen sepse dalin pikëpyetjet që i kanë që nga 2019. Të thonë se çfarë duan të thonë dhe t’i japin drejtimin në jetën personale. Janë të mbrojtur nga fiziku. Kujdes dhe maturi sa i përket raporteve me familjen.

Binjakët

Vështirë se do të qëndrojnë te axhenda e tyre. Ky vit ndryshe nis, ndryshe zhvillohet dhe ndryshe përfundon. Ka hyrje të fortë në 28 Janar, që domethënë se lajmet janë të forta. Nuk duhet të harrojnë se janë më mirë nga çfarë kanë qenë që nga dhjetori 2020. Sido që të jetë ankthi dhe paqartësia, të dinë se gjërat do të shkojnë për mirë. Nuk do të mungojnë propozimet e vogla të punës. Planetit i fatit ndihmon zgjerimet sociale, ndihmon me emocionet por ka pikëpyetje dhe vështirësi. Të jenë të kujdesshëm deri në 21 mars sa i përket fizikut dhe familjes.

Gaforrja

Më në fund, mbyllën një vit jo shumë të vështirë për çështjet praktike por që i ka mërzitur shumë nga fundi i Korrikut deri tani. Problemet e çuditshme me fizikun iu kanë prishur humorin. Ka pasur momente sikur ngecnin në vend sa i përket ritmit të punës. Do të përshpejtohet ritmi, 2022 nis me ciklin e ri diellor dhe përmirësimin apo vrapimin do ta ndjejnë në datën 20 Mars. Çfarë ka të bëjë me bashkëpunëtorët apo familjen, duhet të jenë të kujdesshëm sepse Mërkuri dhe Venusi në të kundërt, e bën të vështirë të kuptohen dhe të merren vesh.

Luani

Ky 10 ditësh i parë do të jetë i lehtësuar në shumë çështje që i kanë shqetësuar gjatë vitit të kaluar sidomos shëndetit të familjes dhe bashkëpunimeve që do të përmirësojnë ekonominë. Në 10 ditshin e dytë do të merrem me problemet e familjes, për të riorganizuar mendimin dhe se cila është forma e duhur për të bashkëpunuar. Saturni përballë tyre, bën që pavarësisht ngërçeve dhe paqartësive, bashkëpunimi t’i rezistojë kohës. Është e rëndësishme pjesa e dashurisë në fundin e Marsit dhe fillim Prilli deri në Nëntor. Sa i përket pjesës sociale, nuk është e cunguar diçka, vazhdojnë të jenë aktiv me ose pa Covid.

Virgjëresha

Kanë ndjesinë sikur fati nuk i do. Kjo periudhë lidhet me emocionet e tyre dhe mënyrës se si ndihen nga lodhja dhe paqartësitë nga viti 2020-2021. Viti i ri ka benefite të mira, do të kenë një emër të mirë, të vlerësuar në treg. Të ardhurat do të jenë më mirë. Me dashurinë kanë kohë akoma, duhet të qartësojnë veten dhe të mos marrin akoma vendime. Janë të lehtësuar me fizikun, pavarësisht se mbyllën një dy mujorësh të vështirë.

Peshorja

Do të merren me strukturimet e çështjeve të punës gjatë Janarit dhe Shkurtit pavarësisht se gjërat i kanë prekur në fundin e 2021. Nisjet i kanë pasur por me Saturnin, nuk do të humbasin, rinisin pikëpyetje. Ndryshe mendojnë në ditët e para, ndryshe në mes të muajit. Do të kenë propozime që do t’i çorientojnë por duhet t’i pranojnë. Kemi ndryshime apo përmirësime të strukturës profesionale nga Marsi dhe në vazhdim. Prioriteti është dashuria, familja. Kanë më shumë se dy vjet ku çështjet e dashurisë nuk kanë pasur forcën e tyre. Planeti i fatit te peshqit do t’i ndihmojë me çështjet familjare.

Akrepi

E nisin vitin me çështje shtëpie, çatie për arsye të ndryshme dhe e përfundojnë me të njëjtën gjë, me strukturimin e familjes. Venusi në të kundërt te Bricjapi ka të bëjë me raportet në familje, jo drejtpërdrejt në çift deri në datën 29. Nuk duhet të nxitohen dhe të dalin në konkluzione apo të marrin vendime sepse Venusi kthehet në të drejtë. Gjërat do të marrin një trajtë më të mirë por dhe do të jetë orientimi i duhur. Shumë pak kujdes me fizikun vetëm në ditët e para të janarit.

Shigjetari

Strukturimi dhe ndërtimi i themeleve dhe konsolidimi profesional duket sikur ecin me ritme të ngadalta. Ndjesia e fatit do të jetë e madhe sa i përket lekut dhe shtimi të familjes. Çështjet e shtëpisë do të jenë tematikë që në ditët e para të janarit. Ose do të marrin vendime për një fëmijë në jetë, ose do të kenë bashkëjetues apo ndoshta do të marrin dhe një kafshë shtëpiake. Zgjerimi i familjes është qëllimi. Deri në Mars benefitet ekonomike do të jetë më të mira.

Bricjapi

Do të kenë një konfuzion emocionesh dhe paqartësi. Do të përpiqen me të tyren që të kenë kujdes në vendimmarrje, se kanë për të firmosur disa gjëra. Nëse kanë anulime nuk duhet të nervozohen. Nuk duhen përplasje dhe kundërshti për paqartësi momentale që mund të prishin raportet. Nga data 5 deri në 22, gjërat do të qartësohen për punën. Me Venusin që do të qëndrojë te Bricjapi deri në Mars, herë pas here do të kenë ankth. Kjo periudhë ka shumë pritshmëri, zhgënjime dhe pikëpyetje.

Ujori

Planeti i fatit është në familje të dytë, pjesa më e madhe preken dhe hedhin themelin e parë në profesion. Ndjesia e fatit do të jetë e madhe, projektimet do të bëhen me optimizëm. Ambiciet do të jenë në pikën maksimale. Dashuria do të jetë kryefjala, do të punojnë fort megjithëse e kanë nisur vitin me pikëpyetje jo shumë pozitive. Planeti i fatit lidhet me çështjet personale.

Peshqit

Përveç optimizmit, ëndrrave me sy hapur dhe projektimeve që i kanë prej kohësh, pas 12 vitesh do të marrin guximin për iniciativa më të rëndësishme që kanë të bëjnë me punën e tyre. Do të jetë një vit që nxit fantazinë për ata që merrem me kreativitetin, menaxhimin, shkrimet dhe artet pamore. Duhet të ndezin “motorët” e fantazisë, të gjejnë idenë perfekte për atë që kanë në shpirt për veten e tyre. Do të jenë të lehtësuar apo të ndihmuar nga fati për çështjet e kohës. Duhet të konsolidojnë shëndetin me vitamina, ushqim të mirë, palestër në mënyrë që kur Saturni të shkojë te Peshqit vitin që vjen, të marrin anët më të mira

Horoskopi

“Ju pret një mal me shqetësime dhe me borxhe të mëdha lekësh!”, Helena Biehl paralajmëron këtë shenjë

Published

on

Dashi

E enjtja do t’ju sjellë disa fitore të mëdha. Ka gjasa të rriteni në përgjegjësi në punë dhe t’ju rritet rroga. Ata që kanë biznesin e tyre, nuk duhet të braktisin idetë kreative. Rekomandohet të eksperimentoni në biznes dhe në marrëdhëniet tuaja personale..

Demi

Të lindurit e kësaj shenje duhet të bëjnë kujdes në punë. Është e rëndësishme të tregoni profesionalizëm, pasi kjo mund të rrisë shanset për një takim prestigjioz. Ata që kanë menduar të ndryshojnë vendin e punës, do t’u buzëqeshë fati.

Binjakët

Binjakët këshillohen të heshtin, pasi mund të bëheni pjesë e një konflikti. Megjithatë, në përgjithësi do të jetë një ditë e qetë. Gjithashtu, ka gjasa që sot t’i jepni shans një romance të re, e cila do t’ju falë emocione pafund.

Gaforrja

Kjo e enjte nuk premton të jetë dita juaj e duhur. Do të vini re indiferencë nga ana e miqve të ngushtë ose e partnerit/partneres suaj. Do të bënit mirë të kryenit aktivitetet që ju dëshironi, në mënyrë që të çliroheni nga stresi.

Luani

Do të përjetoni një gjendje të paqëndrueshme emocionale. Megjithatë, kjo nuk do të zgjasë shumë. Sa i përket anës financiare, do të jetë dita e duhur. Përgjithësisht dita do të kalojë lehtë, pa ndonjë ngjarje dramatike.

Virgjëresha

Virgjëreshat rekomandohen që të shmangin zhvillimin e ndonjë bisede serioze. Mund të përfshiheni në problemet e dikujt tjetër. Përqendrohuni te vetja dhe te prioritetet tuaja. Përpiquni fort që të përfundoni një projekt të rëndësishëm, që keni nisur.

Peshorja

Disa Peshore do të kenë dëshirë të relaksohen gjatë kësaj të enjte, duke marrë parasysh punën e lodhshme që ju keni bërë gjatë javës. Kjo ditë është ideale për t’u relaksuar dhe për të qëndruar me të afërmit tuaj. Për ata që nuk mund ta shmangni punën sot, kërkoni ndihmën e të tjerëve.

Akrepi

Të lindurit e kësaj shenje do të kalojnë një ditë vërtet të këndshme. Propabiliteti për takime romantike është i lartë. Ndoshta dikush do të gjejë partnerin perfekt për të ngritur një biznes. Fat i mirë parashikohet edhe në çështjet financiare.

Shigjetari

Shigjetarët do të arrijnë aty, ku të tjerët nuk munden sot. Ndoshta kjo i referohet faktit që mund të mësoni një informacion sekret. Por mund të krijoni edhe një lidhje të re romantike, në bazë të njohjeve të reja.

Bricjapi

Disa Bricjapë do të punojnë këtë të enjte më shumë se ditët e tjera. Ka gjasa që të përballeni me një konflikt në familje. Megjithatë, nuk përjashtohet mundësia për të kaluar një mbrëmje të këndshme nën praninë e partnerit/partneres suaj.

Ujori

Do të jetë një ditë e mbushur me shqetësime. Rrezikoni që një konflikt me një nga të afërmit tuaj të përshkallëzohet, por mund të bëhet fjalë edhe për një problem financiar. Mos hezitoni të kërkoni ndihmë nga ata persona që ju i besoni.

Peshqit

Do të jetë një ditë përgjithësisht monotone. Do të ishte e udhës që të shmangnit rutinën e përditshme. Mos lejoni problemet të dominojnë mendimet tuaja. Bëhuni optimistë për t’i parë gjërat me sy tjetër dhe për të ecur përpara.

Continue Reading

Horoskopi

Ja shenja që do i ndryshojë jeta, sapo erdhi lajmi i madh nga astrologia Meri: Ju presin thasët me lekë!

Published

on

Nuk ka asnj pikë dýshími që ditë më të mira do të hýjnë në të ardhmen tuaj dhe do të mrèkùllòheni.

Ju do të shíjoni pushime, ku strèsí do t’ju rríjë sa më lárg dhe shumë shpèjt do të përbálleni me një sùrprízë që në një mënyrë shumë të bèfásíshme edhe lèkè do ju jápë.

Por, kush ka më tèpèr fát? Artíkulli do t’ua thòtë të gjítha.

Dashi do ta kjètë jetën stábël, shumë të qètë dhe për fát të mirë të pásùr do të jènë deri në fùnd të dimrit. Por, një kèshíllë! Afèr mbáni vetëm ata që ju lӬrgòjnë nga strèsí.

Shgumica e ndrýshímeve të këtyre kohëve do të ndòdhín për demát sepse ajo shenjë do të bèjë më në fùnd bínjakëzímin me një person që dí si fítòhen párátë.

Një pásíon i brèndshëm është dhùráta e binjakëve të cílët tashmë do t’i thònë “JO” hálleve të së tashmes dhe shumë shpèjt do të hýjnë edhe në një lídhjè romantike ë për ta do të jètë dashuria e jetës.

Aròmë ndrýshími dhe një ajër i frèskët mbùsh jetën e gafòrève e cíla kishte një bllòkim në jetë, por që fáti i madh do t’i çèlë dyert dhe sítùatát do t’i zgjídhen. Tashmë ju dùhèt një pushim.

Shumë njerëz që luanit i kánë bèrè kèq, ose i síllnin tèrs, do të lárgòhèn si me “mágjí” sepse nga Uníversí juve ju vjèn një energjí mbròjtèse dhe shèrùèse në të njëjtën kohë.

Ky “dímèr” i ácártë që po i síllte fínáncáve tuaja vírgjèrtesha, një ngërç tashmë do të márrë fùnd dhe i gjíthë ai tèrsllík që ju kíshte bllòkùar jetën do të “shkríhèt”. Do të ndíhèni shenja më me fát.

Për ju peshòrè ka ardhur mòmènti që të shpènzòni dhe të jetoni jetën tuaj, se dríta e fùqíshme e Hënës së madhe për ju do të sjèllë bèkíme të pafùnd dhe një stábílitet fínáncíar të pa-shíjùar më párë.

Ty mòre akrèp nga një persán që ju kaq shumë e dòni, do t’ju víjë një lájm aq i mirë, sa ky është dhe nísja e dísa prèj plòtèsimit të dèshírave që kèni. Jeta juaj bèhèt si një mrèkùlli.

Ku do të të ècë më mbárë ty shígjètar? Epo, jèni me fát sepse çdo gjë e mirë do t’ju ndòdhë vetëm në fùshën e punës me shumë òptímízëm, sùksèse dhe një bashkëpunim i ri dhe i frýtshèm.

Nëse ndíhèni të “bllòkùar” brícjápë, një njòhje e re ju nxjèrr nga sítùáta dhe ju bèn të kùptòni vlerát tuaja të vèrtèta. Tashmë do ta kèni mùndèsínë të prèkni edhe shuma lèkèsh që më párë i kíshít ëndërr.

Jeta juaj ujòrè ndrýshòn pas 10 ditësh dhe píkërisht në një tákím punë që do t’ju çlíròjë nga shumë hálle e brèngá që ju ishin shtùar. Páprítur do të ndíheni të mrèkùlluar në dùart e engjëjve.

Edhe ju peshq do të ndrýshòni rrugën e jetës sepse deri më sòt kíshít ngècùr në udhëkrýq. Deri në fùnd të gushtit mòs bèn i asnjë plán se pròjekti më fít0φmprùrës ju vjèn në 10 ditët e fundit të janarit.

Continue Reading

Horoskopi

Do jete 1 vit i zhurmshem dhe me te papritura/ Astrologia Meri Gjini nxjerr horoskopin e vitit 2022

Published

on

Astrologia Meri Gjini ishte e ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Abc-ja e mëngjesit” ku foli për parashikimin e yjeve për muajin e parë të këtij viti. Por gjithashtu u ndal dhe te një panoramë më e përgjithshme rreth asaj se çfarë nga pret në muajt pasues. Si do të jetë 2022?

“Karakteristikë e vitit 2022 është hyrja e planetit të fatit te Peshqit. Në çështje të vështira, në iniciativa të rëndësishme do t’ia dalim mbanë. Duke qenë se Saturni është në familjen e 12-të, nuk do të jenë gjërat në kohën që i presim sepse Saturni është faktori i respektimit të kohës. Por sado i ngadaltë do të jetë ritmi do t’ia dalim shumë mirë.

Në pranverën e 2023, kur Saturni të kalojë të Peshqit, këto iniciativa të rëndësishme, do të kenë mundësi t’i rezistojnë kohës në pafundësi. Saturni do vazhdojë te Ujorët. Për momentin e Covidit, mesa mund ta projektoj nga yjet, tendencën e ka që faza e fundit e vështirë me pjesën e fizikut të jetë 20 dhjetor deri në 20 shkurt 2022. Nga 20 shkurti deri në Mars ka zbehje dhe do të kalojmë në një periudhë që pjesa fizike të mos jetë problem i kohës.

Në ato momente do të fillojë procesi i ciklit ku ndodhemi. Do të kemi ristrukturime të forta të ligjeve, apo ndryshime thelbësore në ligje. Ka të bëjë me ndryshime thelbësore në politikat e ekonomisë. Ata që merren me ekonominë po shkojnë për ndryshime thelbësore në politikat e ekonomisë, që do të jenë boom në pranverën e 2025-ës. Ngelet kryefjala dhe te Toka. Ne e kemi mbyllur hesapin me tërmetet që në fundin e Nëntorit 2019.

Në 2025 lum si ata që kanë tokë, për ta shfrytëzuar sepse politikat dhe mënyra e zhvillimit do të ndihmojë ata që merren me bujqësi, me detin, me peshkimin dhe gjëra të kësaj natyre. Do të kemi lajme të mira sa i përket vendit tonë. Por në përgjithësi e e kemi të zhurmshëm sidomos pjesën e parë derisa të fillojë cikli i ri i diellit deri në 21 të marsit. Politikat do të shoqërohen dhe skandale që mund të jenë dhe nga bota. Do të kemi lajme të forta që mund të jenë politikanë apo figura të mëdha dhe të forta mediatike.” tha ajo. /abcnews.al

Continue Reading

Trending