Connect with us

Horoskopi

“Afërdita në Bricjap dhe me paratë gjithçka do shkojë mirë!”, ja paralajmërimi i ëmbël i Merit

Published

on

Keshilla e Dt 5 Janar 2022

Sot lidhja e Bukur e Aferdites se kundert ne Bricjap me Neptunin ne Peshk do sjell pozitivitet ne ekonomi. Por duhet te siguriheni qe po shpenzoni energji dhe kohe ne vendin e duhur.

Dashi-Për shkak të natyrës tuaj të ndjeshme do të keni disa mendime që do t’ju shqetësojnë sot. Papritur një vrull informacionesh do t’ju bien në vesh dhe t’ju shqetësojnë. Përpiquni të ruani qetësinë dhe do të shihni se disa nga informacionet që do të merrni mund të jenë në avantazhin tuaj.

Demi-Lumturia duket si e paarritshme, por janë pikërisht momentet me miqtë me të afërmit dhe me të dashurit tuaj që mund të largojnë retë nga qielli i “ngrysur” prej shumë kohësh. Shëndeti i shkëlqyer. Edhe pse Mërkuri vazhdon të bëjë ndonjë “prapësi” të vogël, tani jeni rikuperuar plotësisht dhe jeni në gjendje të kontrolloni më së miri punën dhe sjelljen tuaj. Pak më të ndjeshëm ndaj partnerit.

Binjakët-Ngjarjet në vazhdim do t’ju shkundin pasi për momentin jeni pak si të përgjumur dhe po lëvizni ngadalë. Mos u ankoni nëse në ditët në vazhdim jeta bëhet më e vështirë, kjo është ekzaktësisht ajo që ju duhet.

Gaforrja-Sot do të flisni me kode dhe miqve në punë nuk do i pëlqejë shumë kjo gjë dhe do të keni keqkuptimeve. Nëse doni që të zgjidhen keqkuptimet e vogla është mirë të sqaroheni arsyen e komunikimi tuaj në atë mënyrë.

Luani-Ditë e gëzueshme do të jetë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do të ndiheni mirë pranë partnerit/es dhe do qeshni pafund me të. Sa i përket financave, mos u tregoni të pamatur me shpenzimet sepse do të keni probleme më vonë.

Virgjëresha-Një njeri i panjohur do t’ju tërheqë vëmendjen sot në rrugë. Tendenca juaj kundrejt të panjohurës dhe të çuditshmes është me fortë se zakonisht dhe kjo do t’ju bëjë që të tërhiqeni nga mendime të reja. Merrni guximin dhe prezantohuni me të panjohurin. Mbase ai/ajo mund të shndërrohet në një partner biznesi apo mik i mirë. Nuk do ta merrni vesh kurrë nëse nuk e njihni.

Peshorja-Është koha që ju të përmblidhni një bilanc të gjendjes tuaj ekonomike për të parë se si mund t’i përmirësoni të ardhurat tuaja. Jeta afektive është disi e shuar, por gjithsesi është kalimtare. Lëvizja e re e Marsit në shenjë ka ndikuar e do të ndikojë për disa ditë negativisht te ju, prandaj duhet të kini kujdes që t’i merrni gjërat shtruar. Kush ka kohë të mos presë kohë thotë një proverb i njohur.

Akrepi-Sot do ta gjeni veten nën presion të madh dhe aftësia juaj për të ruajtur qetësinë dhe për të mos u vënë në panik do të rrisë numrin e admiruesve tuaj.

Shigjetari-Nëse keni lënë gjëra pezull dhe pa zgjidhur, sot duhet të filloni të programoni se sa kohë do i kushtoni secilës prej tyre. Mos u merrni me vogëlsira.

Bricjapi-Me yjet e mirë në shenjë, si Hëna dhe Afërdita, jo vetëm që miqësitë do të forcohen, por nuk është çudi që të lindë edhe ndonjë dashuri e re. Kujdes me financat, sepse po shpenzoni pa kriter.

Ujori-Përpiquni  të jeni të qetë dhe kujdesuni për veten. Çështje financiare mund t’ju shkaktojnë ndonjë tension ose ndonjë diskutim me familjarët.

Peshqit-Sot pritet një ditë me të rezervojë të papritura dhe kjo për shkak të përplasjes së dyshes së planetëve Mërkur-Afërditë nga njëra anë dhe Saturn-Pluton nga ana tjetër. Ndërsa aspekti sentimental është shumë pozitiv.

Horoskopi

Do te marrin 1 surprize te madhe/ Keto jane 4 shenjat me FAT te muajit PRILL 2022

Published

on

Prilli do të jetë një muaj me shumë lajme interesante për disa shenja të horoskopit po vetëm tre prej tyre do të kenë surpriza të vërteta.

Peshqit Të lindurit në këtë shenjë do të kenë mjaft fat në anën e tyre, do të presin surpriza të këndshme,veçanërisht nga familjarët apo partnerët. Për beqarët, fokusi do të jetë tek kërkimi i një shpirti binjak, dikush që i kupton dhe di t’i dëgjojë më shumë se kushdo tjetër. Kjo perspektivë do të jetë shumë më e rëndësishme se çdo dhuratë materiale.

Ujori Një tjetër shenjë që do të ketë disa surpriza të mëdha sigurisht që do të jetë ajo e Ujorit. Arsyeja gjendet në faktin se një pjesë e madhe e mundimit në punë do të shpërblehet pikërisht në muajin prill, kur gjithçka do të jetë më e relaksuar. Këta persona do të jenë më të fokusuar te vetja. Dashuria mund të jetë një surprizë që ndoshta do të vijë papritur.

Luani Shenja e tretë që mund të ketë një surprizë të mrekullueshme do të jetë ajo e Luanit. Javët e para të marsit e dobësuan vërtet këtë shenjë dhe padyshim që meriton një surprizë shumë origjinale, siç do të ndodhë gjatë muajit prill. Ndoshta surpriza do të vijë nga një miqësi e rëndësishme.

Akrepi Shenja e fundit që mund të marrë një surprizë do të jetë Akrepi. Pas shumë javësh mjaft të ndrydhura, muaji prill mund të përfaqësojë një kthesë të mirë për karrierën ose një surprizë financiare nga ana e njerëzve të dashur. Edhe dashuria mund të sjellë disa surpriza, si për shembull një lajm që pritej me shumë frikë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te merrni shume para dhe do te beheni milionere/ Keto jane 3 shenjat pasanike per vitin 2022

Published

on

Në ditën e sòtme, do t’ju máhnítím fare, sepse sot línd pyetja se gjáte vítit 2022 cilat nga shènjat ka më shumë shánse për t’u bèrè i/e pásùr.

Edhe pse ndònjèherë është shumë e vèshtírë që të páráshikòjmë të ardhmen, sepse ende nuk i kèmi ato fùqí, ne mùnd të pèrdòrim shenjat dhe shumë mètòda të tjera për të mèsùar ç’do na ndòdhè.

Pra, a do bèjmè párá në vitin 2022?

Përgjígjen më të sáktë për këtë na e jèp vetëm zònja Mèri, e cila deri më táni nuk ka gábùar në asnjë nga lèxímet e saj të yjeve.

Ajo thòtë se ata njerëz që pèrpíqen shumë në jetë për të ecùr sa më párá dhe për t’u bèrè të pásùr, tashmë gjíthë bota i njèh, dhe shumica e emrave të pásánikève në botë jánë të shenjës së Bínjákëve.

Pra, me pák fjalë, kjo është një nga shenjat më të fávòrízuar që për gjátë vitit 2022 dhe për një kohë shumë të gjátë drèjt të ardhmes, të bèjè shumë lèk.

Gjátë kësaj períudhe, Jùpíterí ndòdhèt në shenjën e Ujòrëve dhe për këtë arsýe shumë nga më të përkèdhèlurit e fátit do të jènë shenjat e ajrit.

Për ta do të ndòdhín vetëm lajme të mira dhe në fámíljet e tyre do të hýjë shumë energjí e mirë dhe do të shíjòjnë edhe ngrítje në fínánca.

Pra, të dáshùr njerëz, ata që janë të shenjës së Bínjakève këto kohë dùhèt që të ndíhèn njerëzít më me fát.

Lájme shumë të mira víjnë edhe nga pláneti i fátit, sepse ai është shumë afèr shenjës së Ujòrève dhe kësaj shenje i jèp shumë mùndèsi për hápje èkònomíke dhe për kríjimín e dyerve të reja në jetë.

A dòni edhe një tjetër sùrprízë? Këtë rrádhë fávòrízohen shumë edhe Peshoret me Gáfòrret dhe Dèmát, ku do të kènë afèr fátin si në dashùri, ashtu edhe në punë dhe shèndèt.

Të gjítha veprímtáritë që ata do të bèjnè dhe do të ndèrrmárrin, do të kùròrèzohen vetëm me shumë sùksès.

Në fámíljèt e këtyre shenjave, fátin në fíllím do ta márrín fèmijët të cilëve në çdo fushë të jetës do t’u shkòjè mbárë e mirë.

Nëse ndòkùsh nga këto shenja do të jètë i përfshírè në fùshën e bíznèsít, do të ndèrmárrin edhe këtu një rrítjè.

Pra për ta permblèdhùr të gjithë këtë páráshíkim, janë Bínjákët, Ujòrët, Peshoret, Gáforrèt dhe Dèmat që do kènë shumë pèrpárësi në çèshtjet ekònòmíke.

Pa pèrjáshtùar edhe Shígjètarët që u bllòkùan tèrèsísht vjet, fùsha e flùtùrimit, e udhètimít apo e psíkòlògjísë u bllòkùa dhe këtë vit do kènë një hápje.

Ajo do të ndòdhè në lídhjèt ekonòmíke ose një ndrýshím të spèktrít të shíkímit të mùndèsive të tyre në këto aspèktè.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 31 MARS 2022

Dashi

Sot do keni nje perjetim shume te gjalle brenda jush dhe kjo do ju inspiroj si nje ide e re per te rregulluar rremjujen shpirterore brenda vet jush

Demi

Do takoheni me nje person shume te gjalle dhe me energji ne diten e sotme qe do ju fusi ne nje rrjedhe te re me moderne dhe te kendshme ne jeten tuaj

Binjaket

Nje asteroid i Quajtur Urania sot do ju ngrej ne qiell aty ku keni pasur frike te shkelni me mendjen tuaj Rendesi ka qe Urania te mos jete zhgenjyese si nje person i gabuar ne jeten tuaj .

Gaforrja

Keni mundesi ne diten e sotme te mbyllni nje detyrim apo te sqaroni nje plan qe e keni ne mendje dhe ju ka ardhur si frymezim sidmos ne lidhje me kontaktet jashte vendit dhe nje biznes turizmi

Luani

Ne punen tuaj sot nuk duhet te ndaleni tek varka e shpetimit por te velat dhe te era e re qe mund te fryj ne favorin tuaj Nese nuk e gjeni rrymen e duhur te drejtimit ka varke qe ju con ne breg

Virgjeresha

Asteroidi Urania me Jupiterin perball jush ju hap nje shteg te ri po qe nuk mund ta shikoni nese nuk keni pergatitjen e duhur dhe shpirtin e duhur krijues Takimi me nje femer qe ju frymezon eshte detyre

Peshorja

Dita e sotme do kete nje ndikim te madh ne nje ceshtje ekonomike me nje investim qe prek ekstremin e rrezikut dhe deshires per te bere dicka te re

Akrepi

Frymezimi qe vjen nga asteroidi Urania ne diten e sotme ju sjell nje ide te re se si mund te shijoni erotizmin tuaj edhe pa nje partner te cilesuar ne krahun tuaj

Shigjetari

Sot do perpiqeni te gjeni nje rigjenerim te ri ne lidhje me ambjentin ku jetoni dhe nje menyre te re per te shijuar ditet brenda shtepise tuaj pa e ndjere se jeni brenda

Bricjapi

Dita e sotme do ju tregoj qe keni nje mundesi te re ne miqesi dhe dashuri por qe duhet ta pershtasni me nje sjellje te re Nje shoqe ju prish pak drejtimin ne dashuri duke ju folur per nje person tjeter

Ujori

Asteroidi Urania ju tregon nje rruge te re duke ju frymezuar me se shumti ne aspektin ekonomik dhe erotik Nje fytyre e re do futet ne jeten tuaj

Peshqit

Keni nevoj sot per nje mendim te dyte por edhe te pare ne drejtimin e marrdhenieve tuaja ne jeten personale dhe bashkepunuese Ju duhet nje rigjenerim ne pamje

Continue Reading

Trending