Connect with us

Horoskopi

E detajuar nga Meri Gjini: Si pritet të jetë viti 2022 në dashuri dhe karrierë për të gjitha shenjat e horoskopit

Published

on

Viti 2022 parashikon ndryshime të mira e pozitive për të gjitha shenjat. Për secilën prej tyre favorizohet mjaft dashuria dhe zgjerimi profesional, ndërsa thuajse të gjitha duhet të kenë kujdes me shëndetin e tyre mendor apo fizik. Gjithsesi, gjatë këtij viti të gjitha do të kenë mundësi për rritje personale dhe mbarëvajtje të raporteve. Astrologia Meri Gjini, nga “Shije shtëpie”, ka sjellë këtë parashikim për të gjitha shenjat për vitin 2022.

Dashi – Vit serioz, pjekurie e maturie. Studentët e kësaj shenje do të kenë mundësi shumë të mira, si për ata që studiojnë jashtë edhe ata në vend. Me paranë do të jenë shumë më mirë se në vitin 2021. Po e njëjta gjë do të ndodhë me formimin dhe mënyrën si ndihen në raport me veten. Iu duhet të punojnë fort me raportet sociale pasi duken ndryshe nga natyra e tyre e qeshur, spontane dhe që konsiderohen si shpirti i shoqërisë. Kjo do të thotë ose janë mbledhur pak nga viti i shkuar ose kanë pasur mërzitje të vogla që do të vazhdojnë deri në fund të Shkurtit.

Demi – Urani do të qëndrojë gjatë dhe pavarësisht kthimit të drejtë në datën 19, ka lajme shumë të mira për paranë dhe ndryshime që në fillim mund t’i surprizojnë. Nëse nuk i kanë bërë zgjedhjet, sidomos te 10-ditëshi i qendrës dhe i tretë, por në ndryshim nga vitet e tjera, këto do të jenë ndryshime të strukturuara. Ky vit do të jetë shumë i mirë për qëndrueshmërinë pasi edhe në ndryshimet e papritura, koha e pritjes do të jetë e vogël dhe kjo do të sjellë gjëra të mira në anën ekonomike e profesionale. Planeti i fatit te Peshqit iu shkon shumë dhe do të jetë një nga tre shenjat më të privilegjuara në drejtimin financiar. Nuk duhet të marrin vendime të formës së prerë sepse mund të përballen me anë jo të mira. Beqarët duan të gjejnë raporte të reja, të martuarit duhet t’i ruajnë shumë mirë.

Binjakët – Periudha janar-shkurt dhe nëntor-dhjetor janë mjaft të rëndësishme për këtë shenjë që përputhet me kujdesin ndaj detajeve të zhvillimeve në ambientin profesional, që do ta kenë pasur të mirë. Kjo periudhë do të jetë e duhura për të përshpejtuar vrapin që të zgjerojë anën profesionale. Do të arrijnë të prodhojnë më shumë para në momente të caktuara.

Gaforrja – Nga fundi i 2021, ritmi dhe ngarkesa e punës u përshpejtua. Mërkuri, Venusi te Bricjapi ndodhen përballë kësaj shenje dhe në hyrje të forta me Plutonin që nxit pasione e nevoja për të bërë gjëra të mëdha. Viti do të mbyllet me Mërkurin e kundërt në Bricjap dhe Venusin në të drejtë në këtë të fundit. Ftohtësia apo ngurtësimi i raporteve familjare do të kthehen e korrigjohen në fund të vitit. Në punë, nisja e ciklit të ri diellor më 21 mars, shoqëruar nga planeti i fatit do të rrisë ritmin dhe zhvillimet. Në dashuri, çdo problematikë do të korrigjohet, ndërsa me fizikun çdo gjë që u mbart nga 2021 do të zgjidhet deri në fund të shkurtit.

Luani – Çështjet zyrtare, të pronësisë, ligjit, strukturimit apo që janë të mbartura, do të jenë pika e fortë dhe do të mbyllen me sukses. Pika e dobët është që nëse nuk janë marrë me shëndetin, gjatë Shkurtit e Marsit mund të përballen me çështjet e fizikut. Në anën sociale është gjithçka mirë, por me Venusin fillojnë e mbarojnë me grindje, por jo të mëdha. Beqarët do të kenë një pranverë-verë shumë të bukur e madje do të plotësohen emocionalisht.

Virgjëresha – Më të privilegjuarit dhe të favorizuarit nga yjet sepse nuk do iu duhet të përballen vetë me luftëra të mëdha, por do të vjnë nëpërmjet të tjerëve dhe do të vazhdojnë të jenë në tokë të qëndrueshme. Planeti i fatit përballë do ta bëjë më produktiv, por edhe e vendos në qendër të vëmendjes pothuajse gjatë gjithë vitit. Fati do t’i ndihmojë në çdo bashkëpunim dhe çdo gjë që do të nisë deri në rezultatin final. Çdo gjë do të nisë me një bashkëpunim që do t’i rezistojë kohë gjatë, në një periudhë mbi 12 vjet.

Peshorja – Deri në datën 20 Mars do të vazhdojë të strukturojë çfarë është e rëndësishme, karriera. Pjesa më e madhe qëndron në baza të forta e të mira. Pas kësaj date do të nisë të merret seriozisht me dashurinë. Duhet të zgjedhë në varësi të pikës më të fortë, iu duhet të kërkojnë një partner që ka harmoni brenda vetes, sepse vetëm ai mund t’ju japë çfarë kanë nevojë.

Akrepi – Shtëpi, çati, pronësi, rregullim të letrave në këtë drejtim. Shëndeti e familja do të jenë mirë. E mbyllën vitin me problematika e ngërçe në aspektin personal. Urani përballë deri në fillim të marsit do t’i nxisë për të marrë vendime përfundimtare. Duke qenë se shpërthimet e tyre janë të rralla dhe përgjithësisht i kanë emocionet nën kontroll, do të dalin siç duan nga përplasja apo analizat në jetën e tyre personale. Pikë e dobët mbetet ekonomia, pavarësisht se planeti i fatit te Peshqit jep optimizëm e qarkullim, por duhet menaxhimi.

Shigjetari – Paraja ndodhet me pesë yje, ndaj ata që kanë punuar fort e kanë rrugën të shtruar. Iu duhet të vendosin prioritet në familje dhe shtimin e saj. Ata që e kanë pasur në plan, e kanë vit shumë të mirë. Ata që merren me studime, e kanë vit të mbarë e me fat që në fillim të tij. Duhet të kenë pak kujdes me mënyrën e të ushqyerit gjatë periudhës shkurt – mars dhe fundvitit.

Bricjapi – Dashuri përsëri, fillon me Venusin në të kundërt te Bricjapi, mbaron me të në të drejtë te Bricjapi. Në pjesën e parë analizojnë çfarë kanë dhe në pjesën e dytë dashurohen. Ata që i ruajnë gjërat e tyre do ta shijojnë dhe do të jenë të sigurt. Ata që kanë bërë përzgjedhjen, iu duhet të hyjnë në rrugëtimin e ri personal. Shpenzimet vazhdojnë, por në fillim do të kenë pak vështirësi nga harxhimet e fundit të 2021, por do rikuperohen kollaj. Në punë, planeti i fatit te Peshqit është shumë pozitiv për ta dhe do të qartësojnë çfarë kanë nisur.

Ujori – Saturni vazhdon të qëndrojë te ta deri në 7 Mars 2023, ndaj vazhdon strukturimi i bazës praktike për 10-ditëshin e qendrës dhe atë të tretë. Në pjesën e nisjeve apo idesë, i kanë të qarta vështirësitë e 2021, por e morën iniciativën. Strukturimi i hapave të qëndrueshmërisë do të jetë në këtë vit. 10-ditëshi i qendrës dhe i tretë duhet të konsolidojë shëndetin e të kryejë kontrollin e tij. Nga ana sociale janë mjaft mirë, si edhe në strukturimin e bashkëpunëtorëve pasi do të jenë të rrethuar nga njerëz që i bëjnë të ndihen mirë në atë çfarë përfaqëson uni i tyre.

Peshqit – Jupiteri dhe Neptuni te Peshqit gjatë gjithë vitit, Saturni në familjen e dymbëdhjetë, do ta nisin vitin me çështje që iu përkasin shtëpisë, qofshin këto të lidhura me rregullime apo korrigjime etj. Në këtë aspekt do të hedhin një themel të fortë e do ta kenë të mbarë. Gjithashtu do të duhet sigurojnë shëndetin në mënyrë që kur të vijë Saturni në mars 2023, të mos përballen me probleme. Duhet të nisin sportin për të qenë të ekuilibruar në emocione dhe të kenë mundësi të jenë afër racionalitetit, pavarësisht bukurisë së ëndrrave.

Horoskopi

Horoskopi javor 28 Qershor-4 Korrik sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshete shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi: Gjithçka do të shkojë për mrekulli. Të enjten Venusi do të vendoset në pozicion të favorshëm për Dashin, duke shënuar fillimin e një periudhe mjaft interesante në sferën e dashurisë. Gjatë muajit korrik beqarët do të përjetojnë histori pasionante. E marta dhe e mërkura janë ditët me fat të javës, për shkak të pranisë së Hënës në shenjë. Edhe në punë situata parashikohet e mirë.

Demi: Këtë javë Venusi do ta braktisë shenjën tuaj për t’u zhvendosur në atë të Binjakëve, prandaj shfrytëzojeni në maksimum praninë e tij deri më datë 22 qershor. Kështu do të keni një mundësi të fundit për të sqaruar çështjet që i keni më për zemër me partnerin, ose për të bërë përpara nëse jeni beqar. Të enjten dhe të premten Hëna do të ndriçojë në shenjën tuaj, duke ju dhuruar shumë fat.

Binjakët: Këtë javë planeti i dashurisë do të kalojë në shenjën tuaj. A ndiheni të gatshëm që t’i uroni mirëseardhjen? Do të fillojë për ju një periudhë me të vërtetë intensive, ku nuk do të mungojnë aventurat, emocionet edhe dramat, tamam si ju pëlqen ju. Edhe Mërkuri do t’i bashkohet shenjës suaj, ndërkohë që Jupiteri gjithashtu ju favorizon. Në sferën profesionale pritet që të merrni një lajm të mirë. Dita më me fat e javës është e diela.

Gaforrja: Planeti Venus do të qëndrojë aktiv dhe në favor të shenjës suaj deri ditën e enjte. Përfitoni nga kjo periudhë për të folur me partnerin dhe për t’u përballur me çështjet e lëna pezull. Të martën e të mërkurën Hëna në prapavijë do t’ju krijojë vështirësi, sidomos në aspektin profesional, ndërsa të enjten dhe të premten do t’ju favorizojë. Ka rrezik që diçka të mos shkojë sipas parashikimeve.

Luani: Këtë javë pritet që të merrni lajme të mira. Të enjten më datë 23 qershor, planeti Venus do ta mbështetë shenjën tuaj. Do të nisë për ju një periudhë me shumë fat në dashuri dhe në fushat e tjera në përgjithësi. Mërkuri dhe Marsi në pozicion të favorshëm do t’ju dhurojnë mundësi të reja në aspektin profesional. E diela do të jetë dita më me fat e javës.

Virgjëresha: Ditën e enjte planeti Venus do të fillojë një transit të pafavorshëm për shenjën tuaj, duke ju shkaktuar turbullira në jetën sentimentale. Edhe në sferën e punës do të hasni pengesa, për shkak të pozicionit të pafavorshëm të Mërkurit. E premtja dhe e shtuna do të jenë ditët me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate.

Peshorja: Të martën dhe të mërkurën Hëna do të jetë vendosur në prapavijë për shenjën tuaj, duke ju bërë të ndiheni nervozë. Por ditën e enjte situata do të përmirësohet, sepse Venusi do të kthehet nga Peshorja, prandaj gjatë javëve në vazhdim do të përjetoni momente emocionuese në aspektin e ndjenjave. Ndërsa ndikimi negativ i Marsit do t’ju bëjë të ndiheni të lodhur.

Akrepi: Këtë javë do të ketë lajme të mira për ju. Duke filluar që nga dita e enjte, Venusin nuk do ta keni më kundërshtar. Vështirësitë që keni përjetuar së fundmi në sferën e ndjenjave do të daraviten pak nga pak dhe do të ndiheni më të qetë e të sigurt në vete. Hëna në prapavijë në datat 23, 24, dhe 25 qershor do t’ju krijojë vështirësi të mëtejshme.

Shigjetari: Gjatë muajit korrik situata do të bëhet më e ndërlikuar në sferën e ndjenjave, për shkak se Venusin do ta keni kundërshtar. Do të keni periudha krize, kur do ta vini në diskutim lidhjen me partnerin. Edhe në aspektin profesional do të hasni pengesa. E marta dhe e mërkura do të jenë ditët më me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate.

Bricjapi: Kjo është një periudhë stresuese për të lindurit e kësaj shenje, pasi do t’ju duhet të përballeni me Marsin dhe Jupiterin në pozicion të pafavorshëm. Do të ndiheni të lodhur dhe disa përgjigje që prisni në lidhje me çështjet e punës do të vonojnë të vijnë ose nuk do të jenë ato që prisni. Ditët fatlume me Hënën në shenjë do të jenë e enjtja, e premtja dhe e shtuna, kurse ato më terse, e marta dhe e mërkura.

Ujori: Gjatë këtyre javëve të fundit nuk i keni pasur gjërat të lehta në aspektin e ndjenjave, por tani situata do të ndryshojë. Nga data 23 qershor e në vazhdim Venusi nuk do t’ju bëhet më pengesë, por do të jetë më aktiv se më parë në favorin tuaj, duke ju ndihmuar të zgjidhni çështjet e mbetura pezull me partnerin. Për beqarët parashikohen takime me njerëz të veçantë. Falë mbështetjes së Jupiterit dhe Mërkurit, do të merrni lajme të mira në sferën e punës.

Peshqit: Këtë javë, për fat të keq, Venusi do të kalojë në prapavijë, duke ju sjellë më shumë pengesa në jetën në çift dhe duke shkaktuar kriza. Edhe në punë diçka mund të mos shkojë sipas parashikimeve, për shkak të pozicionimit të pafavorshëm të Mërkurit. Për fat, Hëna aleate në shenjë ditën e hënë do të ndihmojë për t’jua ngritur moralin.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 ndryshim te papritur/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Sot lidhja e Henes me Uranin ju rreshket pak kemben dhe i vonon planet tuaja ne pergjithsi !Nje ndjenje corrientuese po ju gerryen shpirtin !

Demi

Sot ndodh nje ndryshim i papritur dhe ndjeheni sikur qetesia eshte prishur nje here e pergjithmone !

Binjaket

Sapo filluat mire diten e djeshme dhe sot dicka ju ngacmon nervat duke ju bere nervoz dhe keni ndjesine qe akoma nje e fshehte e juaja mund tju rrezikoj !

Gaforrja

Nje lajm i papritur ju kthen vemdndjen tek mundesia juaj per te ndryshuar nje situate ne dukje te ngaterruar keq !

Luani

Merruni sot me nje bisede delikate mbi nje ceshtje pune e cila megjithese nuk ishte stabel perseri ju jepte nje kenaqesi !

Virgjeresha

Sot mund te humbni rruges nje mbeshtetje e cila ju kishte dhene siguri Me kete ndryshim ndjeheni se do filloni nga e para nje rrugetim !

Peshorja

Nje femer e afert ju kujton se keni disa shpenzime shtese dhe se do beni nje ndryshim shtepie apo pronesie !

Akrepi

Jeni perseri perball ngjarjeve te reja dhe nje prurje te re njohjesh Spo mbaron cikli i njohjeve !Te tjeret behen shume te paqendrueshem !

Shigjetari

Nje pune e re dhe nje ndryshim nuk ju le te binji ne rutine Mjafton te mos ndjeheni ne mes te askundit

Bricjapi

Dashuria per ju duket mision i pamundur por nese filloni nje bashkejetese mos vini kushte !Mos beni ndryshime sot !

Ujori

Hena mbi Uranin tuaj ju fton te merreni me punen dhe nje ceshtje familjare Natyrisht nese ju ngelen me nerva !

Peshqit

Ska asgje te sigurt per ju qofte plan apo premtim Merrni me nend cfarre mund te ndodh mbi nje baze te paqendrueshme !

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoj jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Mos i anashkaloni gjërat. Tregoni gatishmëri për të diskutuar gjithçka në shtëpi. Nëse ndiheni të pasigurt për disa vendime të fundit, diskutojini ato me familjen. Një familjar nuk do të jetë i gatshëm të ndryshojë mendje. Vetëm mbani mend: ata nuk mund t`i lexojnë mendimet tuaja. Kështu që mos i mbani për vete.

Demi

Takimi juaj i parë me dikë që sapo e keni njohur, ju dha përshtypjen se keni pak, ose aspak të përbashkëta me njëri-tjetrin. Tani që po kaloni më shumë kohë së bashku, mund të habiteni se sa mirë po dukeni bashkë. Kjo thjesht tregon se sa gënjeshtare mund të jenë përshtypjet e para.

Binjakët

Edhe pse do të dëshironit t’i largoni disa angazhime nga rruga juaj, nuk doni t’i nxitoni. Në fakt, në disa raste mund të preferoni t’ju jepet më shumë kohë për të shqyrtuar të gjitha faktet dhe shifrat e përfshira. Nëse vërtet duhet të merrni një vendim të shpejtë, mund të mbështeteni në intuitën tuaj për t’ju ndihmuar të bëni gjënë e duhur.

Gaforrja

Një familjar apo koleg po ju mërzit. Ky nuk është një rast i vetëm. Përtacia e tyre ju ka mërzitur për një kohë të gjatë. Do të jetë një lehtësim kur të shikoni se tashmë po i merr seriozisht detyrat e veta.

Luani

Jeni të etur për të ecur përpara me një projekt të veçantë. Në të njëjtën kohë ju pranoni kufizimet tuaja dhe nuk do ta lejoni veten të jeni tepër të sigurt duke ditur se si kjo mund t’ju shkatërrojë shpresat dhe dëshirat. Ju po mësoni nga gabimet tuaja të së kaluarës. Përparimi i qëndrueshëm do t’ju bëjë të ndiheni më shumë sesa të kënaqur.

Virgjëresha

Kurioziteti dhe vendosmëria e të tjerëve mund të mos pakësohet, por tani do ta keni më të lehtë të ndërmerrni veprime evazive. Ju ndjeni se dikush në shtëpi ka diçka në mendjen e tij. Nxitini ata që t’i nxjerrin hapur ankesat e tyre. Ju nuk mund t’i ndihmoni ata nëse nuk flasin për këtë.

Peshorja

Të folurit dhe jo përbuzja është mënyra e vetme për të zgjidhur keqkuptimet në vendin e punës. Në çështjet e dashurisë dhe miqësisë ju keni filluar të ndiheni më të kënaqur dhe më të lumtur se sa keni qenë për disa kohë. Kjo do të ketë shumë të bëjë me planet që po bëni për pushimet e ardhshme.

Akrepi

Dikush në familje po tregohet jashtëzakonisht kokëfortë dhe ju e dini që nuk jeni aq të paarsyeshëm sa po ju bëjnë të ndiheni. Mund të duket sikur ky njeri po del kastile kundër ideve tuaja vetëm e vetëm për oponencë.

Shigjetari

Një udhëtim i gjatë është një mundësi. Mezi prisni të takoheni me disa miq me të cilët ndani të njëjtin mendim. Ju madje mund të gjeni një mënyrë të shkëlqyer për të realizuar një hobi të përbashkët, ose për të mbledhur fonde për një bamirësi.

Bricjapi

Jeni të fokusuar në arritjen e rezultateve. Mos e humbisni humorin që mu karakterizon ndërkohë. Nëse po shpresoni t’i bëni përshtypje shefit tuaj, përballja me kërkesa të papritura, pa kërkuar udhëzime, do t`ju prishte punë.

Ujori

Imagjinata, origjinaliteti dhe vendosmëria është e juaja dhe mund t`i përdorni plotësisht. Mos u habisni kur të zbuloni se dëshira për t’u çliruar nga tradita është e fortë edhe pse dikush do të përpiqet të pengojë idetë tuaja jo të zakonshme.

Peshqit

Shëndeti juaj është i rëndësishëm dhe nuk duhet neglizhuar. Nëse jeni të përfshirë në ndonjë lloj sporti, do të jetë e rëndësishme të ndërmerrni veprime për të trajtuar çdo sëmundje fizike. Nëse i injoroni ato dhe keni stres të vazhdueshëm në trupin tuaj, kjo do t’ju pengojë të vazhdoni përpara.

Continue Reading

Trending