Connect with us

Horoskopi

Luanin e pret suksesi, Akrepi me investime/ Ky eshte horoskopi i javes 3-9 Janar 2022

Published

on

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Përfshihuni në një diskutim për detyrat e ardhshme që keni planifikuar prej kohësh, por ende nuk i keni filluar. Do të befasoheni nga suksesi financiar i arritur nëpërmjet detyrave të kryera prej kohësh. Jini përgjegjës për veprimet tuaja.

Shëndeti: Qëndroni në formë dhe kujdesuni për veten, kjo është terapia juaj për këtë periudhë të mbushur me ngarkesa të çuditshme.

Dashuria: Përgatituni për keqkuptime që do t’ju irritojnë. Duket se ka shumë tensione dhe situata të ndërlikuara gjatë kësaj periudhe. Jini të durueshëm me të tjerët. Në të ardhmen e afërt, një ngjarje mund të bëjë ndryshim të madh dhe të inkurajojë krijimin e disa ndryshimeve interesante. Planetët ju japin një shans të ndaloni dhe të mendoni nëse jeni vërtet të lidhur me njerëzit e duhur. Ju mund të dëshironi të neglizhoni detyrat urgjente për të shkuar në një udhëtim me personin tuaj të dashur.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Prisni vështirësi në arritjen e suksesit që keni ëndërruar. Me energjinë aktuale qiellore në lojë, një hap i madh mund t’ju sjellë më afër qëllimeve ose planeve tuaja. Së shpejti do të keni shanse të mëdha financiare.

Shëndeti: Keni më shumë nevojë për paqen e brendshme, sepse ambienti është mjaft i turbullt.

Dashuria: Kujdes nga polemikat e shkaktuara për shkak të mosgatishmërisë suaj për të pranuar gabimet që duhet t’i korrigjoni. Jini të përmbajtur për të shmangur humbjet. Aspekti aktual planetar ngjall një humor të mendimit të thellë, i cili mund t’ju inkurajojë të mendoni thellë për atë që dëshironi nga jeta. Konfigurimi qiellor ju fton përzemërsisht të uleni dhe të analizoni jetën tuaj nga sa më shumë këndvështrime të ndryshme që të jetë e mundur. Udhëtoni vetëm nëse keni para të mjaftueshme dhe kjo nuk do të ndikojë keq në buxhetin tuaj. Ju keni forcën dhe përsosmërinë për t’u marrë me gjithçka.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Kjo është një kohë shumë analitike për ju. Energjitë aktuale planetare ju japin një ndjenjë stabiliteti dhe sigurie kur bëhet fjalë për planet tuaja të fundit. Hartoni plane të reja që ju premtojnë të ardhura të mira. Jini të durueshëm dhe me takt.

Shëndeti: Pushimet aktive, aktivitetet sportive, shëtitjet, ekskursionet… në këtë mënyrë përmirësoni shëndetin tuaj dhe ktheni energjinë e shpenzuar.

Dashuria: Rreshtimi i planetëve ju inkurajon të ngadalësoni dhe të vlerësoni atë që keni. Së shpejti, një cikël pozitiv në rritje do të çojë në sukses të madh në dashuri. Kujdes mos përfshiheni shumë në emocionet e njerëzve përreth jush. Emocionet e forta mund t’ju pengojnë t’i perceptoni saktë bisedat. Nisni një udhëtim me një partner nëse jeni të sigurt se do t’ju mbushë me kujtime të mira. Dikush do t’ju befasojë me një lajm për një ngjarje të lumtur që lidhet me jetën tuaj personale.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Tani është koha për të kursyer para, sepse do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme për planet tuaja të ardhshme. Ndryshimet pozitive janë ende në ajër.

Shëndeti: Prej disa kohësh keni nevojë për pushime, por më shumë se pushime duhet të ndryshoni ambient.

Dashuria: Duhet të jeni në vendin e duhur në kohën e duhur për të qenë të suksesshëm, mjafton të ndiqni intuitën tuaj. Jini të durueshëm dhe praktik në komunikimin me partnerin tuaj. Ju mund të prisni njohje të reja, interesante. Nivelet aktuale të energjisë për një kohë mund të zbehin pak gëzimin dhe lumturinë tuaj të zakonshme. Mundohuni të vlerësoni veprimet tuaja nga e kaluara jo aq e largët dhe, nëse është e nevojshme, kërkoni falje. Ndoshta mund të pranoni të dilni së bashku diku ku nuk keni qenë kurrë, por gjithmonë keni dashur të shkoni. Vështirësitë do t’ju ndihmojnë të provoni se për çfarë jeni të aftë.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Suksesi ju pret edhe në biznes. Ju presin shpërblime të mrekullueshme financiare që do t’ju lejojnë të përparoni. Jeni në një moment që ju lejon të realizoni planet tuaja. Jeni gati të bëni gjithçka që është e nevojshme për të bërë ndryshimin e duhur dhe për të sjellë një zgjidhje për një problem të caktuar. Bëhuni të guximshëm.

Shëndeti: Përfundoni çdo ditë të ngarkuar duke u relaksuar dhe pushuar në një rreth njerëzish të afërt, ose në vetmi. Meditoni.

Dashuria: Kërkoni njohje të reja, por bazoni kërkimin tuaj në ngjashmëritë intelektuale. Kini parasysh se ju duhet të pajiseni me më shumë durim, veçanërisht tani. Tensionet ju mbajnë larg qetësisë, të cilën duhet ta arrini me çdo kusht, sepse shumë shpejt do të përjetoni suksese të mëdha. Kur të kapërceni vështirësitë, ju dhe partneri juaj do të niseni në rrugën e dashurisë, butësisë dhe respektit.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Prisni të bëheni shumë më të suksesshëm kur të ndaheni nga turma dhe t’u tregoni të tjerëve se keni një dhuratë unike që mund ta ndani. Planet e bëra në këtë cikël do të jenë jashtëzakonisht të dobishme. Jini të arsyeshëm dhe mos shpenzoni para pa ndonjë arsye të mirë.

Shëndeti: Gjumi i mirë ju mban të shëndetshëm, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Së shpejti do të përjetoni një rritje shtesë të vetëbesimit, e cila do t’ju bëjë të ndiheni në humor mjaft të mirë, kështu që do të tërhiqni njerëz të lumtur dhe vërtet të relaksuar. Jini të durueshëm dhe të qetë, mos u zemëroni për gjërat që nuk janë nën kontrollin tuaj. Çdo transformim tani vetëm do t’i ndryshojë gjërat për mirë dhe do të përmirësojë jetën tuaj në përgjithësi. Kini kujdes kur jeni pas timonit dhe nëse mund ta shmangni – është mirë të mos udhëtoni. Qëndroni larg njerëzve që ju kanë zhgënjyer shumë herë.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Arsyeja e intrigës që ju rrethon qëndron në lajmet e suksesit financiar që së shpejti do t’ju bëjë të lumtur. Vështirësitë nuk do t’ju pengojnë të jeni të suksesshëm për një kohë të gjatë, sepse planetët janë në anën tuaj. Ju mund të prisni të ardhura të mëdha.

Shëndeti: Uljet dhe ngritjet e energjisë do të harmonizohen nëse i kushtoni pak më shumë rëndësi ritmit tuaj të përditshëm, ushqimit dhe aktivitetit fizik.

Dashuria: Emocionet ju pengojnë të përshtateni me nevojat e njerëzve përreth jush. Jini të kujdesshëm dhe mos nxitoni. Vlerësoni hapat tuaj, mendoni për veprimet tuaja dhe shmangni rrugën e gabuar. Rreshtimi i planetëve ju inkurajon të vendosni qëllimet dhe planet tuaja. Tensionet rrethuese mund të rriten nëse besoni lajmet e pakëndshme të shpikur nga armiqtë tuaj. Merrni parasysh idetë dhe planet e ardhshme me partnerin tuaj.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Bëni një investim të rëndësishëm sot – investoni në veten tuaj. Ndryshimet që po i shqyrtoni do t’ju lejojnë të përfundoni detyrat që keni filluar shumë kohë më parë. Nëse së shpejti keni organizuar një takim të rëndësishëm biznesi, mund të mos shkojë saktësisht sipas planit, por mos u dëshpëroni. Ka shumë detyra për ju, ndaj është mirë të planifikoni me mençuri.

Shëndeti: Energjia emocionale e pakëndshme dhe e turbullt ju bën të tensionuar dhe shkakton nevojën për të vepruar – drejtoni energjinë e tepërt në aktivitetin fizik.

Dashuria: Nëse nuk keni partner për momentin, mos u dëshpëroni – Jeni shumë afër suksesit. Tani është koha për biseda urgjente dhe shoqërim me të afërmit. Mos lejoni që t’ju prishë humorin për shkak të fatkeqësisë aktuale që ju ka ndodhur. Ngadalë por me siguri – durimi do t’ju japë besim dhe siguri në çdo hap. Nëse është e nevojshme, bëni kompromise.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Merrni seriozisht detyrat që ju ndihmojnë të realizoni planet tuaja. Nëse ju ofrohet një udhëtim që duhet ta realizoni së shpejti, mos e refuzoni. Peshoni mirë ngjarjet e ardhshme. Do të merrni një ofertë befasuese, por duhet të keni kujdes në shpenzimin e parave.

Shëndeti: Rënie të energjisë dhe episode depresive.

Dashuria: Kini kujdes, gjatë kësaj periudhe ju prireni t’u lejoni hyrjen në jetën tuaj njerëzve që nuk e meritojnë. Ndikimet qiellore tregojnë se nuk do të mund t’i fshihni emocionet tuaja pas fasadës së ëmbël dhe gazmore. Tani është koha për të ngadalësuar dhe për të qenë më të duruar. Nëse dëshironi të bëni ndryshime në jetën tuaj, do të merrni të gjithë ndihmën që dëshironi dhe keni nevojë nga shtrirja aktuale planetare. Mundohuni të mos grindeni me ata që i doni.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Mos jepni shenja se dini për intrigat mes njerëzve përreth jush, sepse ato nuk ju shqetësojnë. Së shpejti do t’ju zbulohen horizonte të reja, nëpërmjet të cilave do të merrni lëvdata dhe respekt të lartë. Çështjet e financave do të jenë në fokus të madh. Vendosni një synim të qartë dhe konkret dhe qasuni realizimit të tij.

Shëndeti: Qëndrimi në natyrë do të rikthejë energjinë e shpenzuar dhe do të qetësojë nervat tuaja.

Dashuria: Nuk ka pse të jetë e gjitha me nxitim. Ju lejohet të ngadalësoni dhe të jeni të durueshëm. Ky moment i jetës suaj është i këndshëm dhe i frytshëm për ju që jeni të përmbushur me dashuri. Do të ndiheni shumë të sigurt emocionalisht gjatë këtij konfigurimi qiellor. Por kini kujdes nëse udhëtoni së bashku. Mendoni qartë se si të veproni. Mbani një humor dhe qëndrim të mirë, pavarësisht nga problemet kalimtare në familje.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Mos u tensiononi dhe mos u zhgënjeni duke shtyrë një takim të rëndësishëm që mund t’ju prishë planet. Përgatituni për një tentativë mashtrimi financiar që mund të jetë fatal për stabilitetin tuaj – nëse e lejoni atë.

Shëndeti: Planetët ju mbështesin në të gjitha aspektet – jeni plot energji, të sigurt, të shëndetshëm dhe të gatshëm për të gjitha sfidat.

Dashuria: Ju mund të hyni në një komunitet që do të ndryshojë plotësisht idetë tuaja për botën dhe jetën. Sidoqoftë, do të zgjidhni problemet e vjetra dhe do të gëzoni të dashurit tuaj. Mos e provokoni fatin me përpjekje të pamatura për shkak të padurimit tuaj, përkundrazi merrni kohë për të vlerësuar me qetësi situatën. Ndryshimet që po i planifikoni duhet të jenë të menduara mirë. Shfrytëzojeni kohën tuaj të lirë për të menduar për udhëtimet apo pushimet jashtë vendit. Mos lejoni që të jeni të hutuar dhe mos i kundërshtoni parimet tuaja.

PESHQIT 20.2 – 20.03.

Puna: Mendja juaj tani është shumë më e përqendruar dhe e fokusuar, ju ndihmon të përqendroni energjinë tuaj në një gjë në vend të një milion gjërave të tjera dhe ky është sekreti juaj i suksesit. Kjo javë është e mbushur me plane dhe shpresa të reja. Mos kini frikë të investoni paratë tuaja në një investim që mendoni se ia vlen. Analizoni planet tuaja në detaje dhe më pas kaloni në veprime.

Shëndeti: Rritni marrjen e vitaminave dhe shpërndani pikat tuaja të forta me mençuri.

Dashuria: Konfigurimi qiellor ju inkurajon të flisni sinqerisht për ndjenjat tuaja. Kini kujdes kur komunikoni me njerëzit përreth jush, veçanërisht kur është fjala për anëtarët e familjes suaj. Mos nxitoni dhe mos lejoni veprime agresive vetëm për të vërtetuar se keni të drejtë. Mund të ndiheni sikur po ekuilibroni në buzë të një humnere, por mund të ndërmerrni veprime të shpejta për të bërë një ndryshim. Jini në paqe me veten.

Horoskopi

Dashi i pari, Binjaket te fundit/ Kjo eshte renditja e shenjave me FAT per diten e pare te javes

Published

on

Dashi

Ju jeni një person i arsyeshëm dhe bujar. Altruizmi luan një rol të madh në jetën tuaj. Kjo është arsyeja pse miqtë tuaj do të mahniten kur ju shohin të shprehni shumë dëshira personale tani. Kur mendoni për këtë, gjithçka bëhet më e qartë. Ju madje mund të dëshironi të ndryshoni shumë gjëra në jetën tuaj.

Demi

Sot do t’ju duhet të gjeni përgjigjen për një pyetje të rëndësishme. Çfarë dëshironi vërtet? Ngjarjet mund t’ju detyrojnë të zgjidhni midis mënyrës suaj aktuale të të jetuarit dhe një jete më të qëndrueshme. Por ju mund të shqetësoheni për të panjohurën. Është ironike, por do t’ju duhet të ndryshoni zakonet tuaja nëse dëshironi më shumë stabilitet. Mendoni për këtë.

Binjakët

Qetësia juaj do të vihet në provë sot. Mundohuni të mos bini në këtë kurth. Ju duhet të përpiqeni t’u tregoni njerëzve se jeni një person që përvojat tuaja të kaluara ju kanë dhënë mençuri. Ju nuk duhet domosdoshmërisht t’i përgjigjeni agresionit.

Gaforrja

Mundohuni t’u besoni atyre që doni, sepse ata mund të mos e vënë re që duhet të merren me ju dhe ankthin tuaj. Mos harroni se edhe ata dinë të kujdesen për veten e tyre. Edhe atyre u është dashur të përshtaten me këtë botë në të cilën jetojmë. Ata mund të ngrihen për veten e tyre.

Luani

Ju jeni një person i çuditshëm. Megjithatë, ju gjithashtu ndjeni nevojën për t’u dashuruar dhe ndjeni miratimin e atyre që ju rrethojnë. Nuk është gjithmonë e lehtë të mendosh ndryshe nga njerëzit e tjerë ose të ndihesh krejtësisht ndryshe. Për t’u pranuar, duhet t’i ndihmoni ata t’ju kuptojnë. Mundohuni të shprehni idetë dhe opinionet tuaja në një mënyrë më realiste.

Virgjëresha

Altruizmi dhe aftësia juaj për të dëgjuar të tjerët do të ndikojnë shumë në ditën e sotme. Dikush pranë jush ka vështirësi dhe nuk di si ta shpjegojë problemin. Ky person ka nevojë për ju dhe e di se ju jeni i vetmi që mund të ndihmoni për të gjetur një rrugëdalje. Gjeni kohë për të dëgjuar me durim dhe së bashku do të gjeni një zgjidhje.

Peshorja

Dita ju përket juve. Lëvizjet qiellore ju inkurajojnë të mendoni për të ardhmen tuaj dhe të mos kini frikë. Me vetëbesimin dhe dinamizmin tuaj të zakonshëm, jeni në pozitën më të mirë për të pasur një fillim të ri. Natyra juaj e Peshores do të jetë në kontroll dhe mund të jeni të sigurt se kjo periudhë në kohë do të jetë e favorshme për ju. Çfarë mund të kërkoni më shumë?

Akrepi

Po ndodh një ndryshim rrënjësor në Zodiak. Ndryshimet në ekonomi dhe shoqëri duket se sugjerojnë se tani është koha për të menduar se si veprimet tuaja ndikojnë në jetën e të dashurve, komunitetit dhe shoqërisë në përgjithësi. Çfarë hapash mund të ndërmerrni për ta bërë këtë botë një vend më të mirë? Mendimi për këto çështje ju përgatit për të formuar të ardhmen tuaj ashtu siç dëshironi të jetë.

Shigjetari

Atmosfera e ditës të jep përshtypjen se mund të ketë shumë ndryshime që presin të zhvillohen në jetën tuaj personale. Shumica prej tyre do të kenë të bëjnë me marrëdhëniet tuaja. Merrni kohë për t’u hapur dhe dëgjuar se çfarë mund t’ju zbulojnë yjet. Kjo do të jetë kohë e shpenzuar mirë.

Bricjapi

Ju jeni tipi i personit që pëlqen të njohë shumë njerëz të ndryshëm. Ju mendoni se duhet t’i ndihmoni miqtë tuaj të komunikojnë në mënyrë që ata të kenë më të lehtë të shprehen. Ju jeni të mirë për të nxjerrë në pah më të mirën tek të tjerët dhe për t’i ndihmuar ata të gjejnë një bazë solide në të tashmen.

Ujori

Ju duhet të merrni më shumë nga vendimet tuaja. Mos lejoni që të tjerët të kenë kaq shumë kontroll mbi jetën tuaj. Kur jeni në një lidhje, për shembull, ju prireni ta lini partnerin tuaj të dominojë. Duket se nuk dëshironi të jeni më në krye të asnjë nisme në lidhje me jetën tuaj të përbashkët. Mundohuni të çliroheni nga kjo situatë dhe të merrni përgjegjësinë. Do të jeni një partner më i mirë dhe më i vlefshëm.

Peshqit

Ju jeni shumë të interesuar për përparimet dhe inovacionet teknologjike, veçanërisht nëse ka ndonjë përfitim. Duke qenë se ju merreni edhe me çështje sociale dhe tema si psikologjia dhe terapitë shpirtërore, e kuptoni rëndësinë e përparimit në këto fusha për të ardhmen. Ju gjithashtu pyesni veten se ku përshtateni.

Continue Reading

Horoskopi

Dashuria do jete flake, parate do vijne per disa shenja/ Horoskopi javor 20-26 Qershor sipas Susan Miller

Published

on

DASHURIA

Dashi

Lajm i mirë për dashurinë sepse ata që kanë qenë vetëm për një kohë të gjatë mund të mirëpresin mundësi të reja me krahë hapur. Megjithatë, përpiquni të mos ‘dashuroheni’ me njerëz të vështirë, nuk mund të jetoni gjithçka si sfidë: keni të drejtë të përfshiheni, por ndjenjat duhet të jenë reciproke.

Demi

Pasioni në historitë e sapolindura të dashurisë, favorizohen takime të reja. Marrëdhënie të mira me të lindurit në shenjën e Gaforres dhe Bricjapit dhe Akrepin. Ju tani, më shumë se kurrë, keni nevojë për qetësi.

Binjakët

Jeni shumë simpatik, shumë ju admirojnë dhe dëshironi të kalojnë kohë me ju. Takime të reja, njohje të reja: edhe miqësitë mund të bëhen diçka më shumë. Veç kësaj, Afërdita do të jetë në shenjën tuaj nga e enjtja, por duhet të dini si të zgjidhni.

Gaforrja

Nuk jeni shumë të kënaqur me situatën sentimentale sepse shumë histori mbyllen ende pa filluar. Megjithatë, përpiquni ta shikoni situatën nga ana pozitive dhe ta lini veten të përjetoni emocione të reja. Kujdes nga polemika të martën.

Luani

Lëreni veten të lirë të përjetoni emocionet në dashuri: Afërdita, më në fund, nuk do të jetë më kundër dhe kjo do të thotë se mund të rikuperoni, veçanërisht nëse ju është dashur të përballeni me dyshime ose distanca. Ju dëshironi, të jetoni një pasion të bukur: e mërkura një ditë e shkëlqyer për dashurinë.

Virgjëresha

Lajm i mirë për dashurinë sepse favorizohen njohjet e reja, ndaj nuk duhet të mbylleni në vetvete dhe të izoloheni. Mund të lindë një histori interesante, por ju nuk mund ta lini mënjanë shpirtin tuaj kritik. Kujdes nga ditët në fillim të javës, pra ato të së hënës dhe të martës.

Peshorja

Në dashuri, kjo është një kohë paksa e ndërlikuar, ndaj duhet të qëndroni të qetë. Mundohuni të mos vuani, të mos mendoni për të kaluarën dhe të ecni përpara: vetëm në këtë mënyrë do të arrini ta kapërceni tensionin.

Akrepi

Beqarët kanë frikë nga vuajtja, por lajmi i mirë është: nga e enjtja Afërdita nuk do të jetë më në kundërshtim, ndaj ata që janë vetëm mund ta lënë veten të lirë, pa frikë dhe mosbesim. Duhet të vëzhgoni, reflektoni përpara se të veproni sepse duhet të kuptoni se çfarë po ndodh rreth jush.

Shigjetari

Ju do të jetoni një aventurë në dashuri, por kini kujdes sepse nëse po jetoni një histori, ndoshta tani mund të ktheheni te vetja dhe të ndryshoni përmasat e saj. Ose ndoshta do të jetë dikush që do të kërkojë një pushim. Me pak fjalë, para se të betoheni për dashuri të përjetshme, mendoni mire.

Bricjapi

Ju dëshironi ta lini veten të lirë në dashuri dhe tani për ju fillon një periudhë e rëndësishme, e aftë për t’ju bërë të përjetoni emocione të bukura. Megjithatë, përpiquni të qëndroni të qetë dhe të jeni të duruar sidomos me të lindurit në shenjën e Gaforres dhe Dashit, sepse janë të vetmit në gjendje t’ju nervozojnë.

Ujori

Në dashuri, do përpiqeni të zgjidhni një problem dhe të shmangni polemika të tjera. Keni nevojë për qetësi, ekuilibër. Mund të ketë argëtim me të lindurit në shenjën e Binjakëve, ndërsa pasionin do ta përjetoni me shenjën e Shigjetarit.

Peshqit

Në dashuri gjatë kësaj kohe jeni shumë kritikë, veçanërisht ndaj njerëzve që nuk mendoni se janë ‘të mirë’ ndaj jush. Mundohuni të lini pas keqkuptimet, pasiguritë sepse nga e enjtja Venusi do të nisë një tranzit polemik. Pra, ju duhet të pastroni zemrën tuaj.

PUNA

Dashi

Në punë keni një mosmarrëveshje për të zgjidhur, diçka që ka të bëjë me lëshimin e një certifikate: duhet të pohoni, t’u tregoni të gjithëve se kush jeni!

Demi

Po përjetoni një fazë rekuperimi. Ndiheni të lodhur nga frika se diçka nuk poo shkon mirë në mabientin tuaj të punës. Por hiqni këto ide nga mendja, gjithçka po funskionon më së miri.

Binjakët

Në punë gjithçka po shkon mirë, të martën do të keni detyra më të lehta për të realizuar. Keni shumë angazhime, por edhe shumë kënaqësi dhe konfirmime pranë jush!

Gaforrja

Në punë jeni shumë të lodhur dhe aspekti ekonomik ju shqetëson. Dita më e vështirë me shumë mundësi do të jetë e enjtja!

Luani

Qielli premton gjëra të mëdha nëse jeni të vetëpunësuar. Rimbursime të vogla dhe surpriza gjatë rrugës, kush e di!

Virgjëresha

Ka nga ata që kanë nisur një punë të re dhe nga ata që mendojnë për vjeshtën. Mundohuni të flisni me një person të rëndësishëm dhe bëjeni këtë nga e marta e tutje!

Peshorja

Ju jeni duke punuar shumë dhe keni shumë synime.Duhet të vendosni të gjithë energjitë tuaja në projektin e ri.

Akrepi

Në punë, nëse keni biznesin tuaj ose punoni në kontakt me publikun, është momenti të kërkoni më shumë se e meritoni.

Shigjetari

Në punë tashmë kanë filluar të vijnë kënaqësitë dhe zgjidhjet do të jenë aty sidomos nga e marta.

Bricjapi

Në punë ka pasur ndryshime në periudhën e fundit dhe ata që janë të rinj janë ndoshta pak të inatosur këto ditë. Projektet e reja duhet të rishikohen!

Ujori

Përpiquni të qartësoni mendjen: ditët në vijim janë plot me qëllime të mira, por gjithçka duhet ta bëni me qetësi. Ndoshta ideja për të nënshkruar një marrëveshje nuk është aq e keqe , konsiderojeni!

Peshqit

Përpiquni të ndryshoni strategjinë tuaj nga e kaluara: jeni entuziastë, por kjo ju frikëson sepse keni frikë se mos hasni shumë probleme!

FINANCAT

Dashi

Në planin financiar kjo periudhë do të kërkojë shumë më tepër vëmendje, pasi ekziston rreziku i humbjes së rëndë të parave. Disa prej jush mund të jenë të kënaqur me një trashëgimi ose të kenë një angazhim për një të tillë, por në përgjithësi këto do të jenë të rralla.

Demi

Do të keni mjaft punë me dokumente dhe të gjitha llojet e shkresave. Kjo mund të jetë një detyrë e lodhshme, por do të jetë e rëndësishme për stabilitetin tuaj financiar dhe rregullimin e çështjeve tuaja financiare.

Binjakët

Mund të prisni lloj-lloj surprizash në punë ose në biznes, por në shumicën e rasteve do t’ju bëjnë mirë dhe do ju sjellin pak fat ose do ju hapin mundësi të reja për përparim dhe avancim në burimet tuaja financiare.  

Gaforrja

Gjatë javës do të merrni lajme të rëndësishme në lidhje me të ardhurat financiare në të ardhmen.Kjo do të jetë një kohë e mirë për të nënshkruar një kontratë financiare ose dokumente.

Luani

Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni huadhënien ose huazimin e parave, edhe nëse përfshin dikë që ka mjaft para. Mundohuni t’i zgjidhni vetë problemet tuaja financiare, nëse jeni të angazhuar në të.

Virgjëresha

Gjatë javës 20 – 27 qershor fokusohuni te stabilizimi financiar. Do të ketë mundësi të ndryshme për punë, biznes apo performancë profesionale, për të marrë oferta të reja apo për të nisur një biznes të ri.

Peshorja

Në planin financiar java do jetë premtuese për ata që punojnë apo bëjnë ndonjë aktivitet për të cilin presin të paguhen. Mund të fitoni para shtesë ose të papritura në buxhetin tuaj personal ose familjar.

Akrepi

Kjo javë mund t’ju befasojë me një dokument financiar ose para që do të merrni nëpërmjet një kontrate ose marrëveshjeje.

Shigjetari

Në planin financiar java do jetë më e favorshme për të gjetur burime të reja të ardhurash, ashtu edhe për të rritur ato aktuale që keni për momentin.

Bricjapi

Gjatë kësaj jave, disa prej jush do të kenë mundësi të marrin para shtesë ose të papritura, të rrisin të ardhurat.

Ujori

Çështjet tuaja të pasurive të paluajtshme do të kenë një zhvillim të mirë (nëse jeni të angazhuar në të tilla).

Peshqit

Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë e rëndësishme të merrni kohë për të balancuar dhe planifikuar burimet tuaja financiare. Përqendrohuni në pagesat dhe detyrimet financiare të papaguara./ CNA.al

Continue Reading

Horoskopi

Bínjakët shpèrthèjnë në lèk, Dèmit i hápèn rrugë! Ja ç’ju prèt nga nèsër 12 shènjáve te horoskopit

Published

on

Kjo periudhë që do të vijë do të sjellë shumë fùqí për Venusin i cili do të hýjë në shenjën e Akrepit duke afr.uar një bekim të madh me shumë fat në dashuri për Akrepin, Gaforren dhe Peshqit. E shikoni që për ju nuk do të ketë vetëm vùájtje? Mësoni edhe ju, shenjat e tjera se çfarë rezèrvòhet për ju gjatë kësaj periudhe.

Dashi, Këtë radhë do jetë përbállë Venùsit I dashur Dash më në fùnd planeti Venus nuk do të jetë më në kùndèrshtim me shenjën tuaj. Duke e filluar nga e diela (19 qershor) ký planet do të lèvízë në shenjën e Akrepit dhe ju do jeni në gje.ndje të gjeni një pjesë të qetësisë së hùmbur në periudhën e fùndit.

Demi, Venusi ka një ndíkim për ju, Dem i dashur, fatkèqësísht këtë javë duke filluar nga e diela, planeti Venus do të hýjë në kùndèrshtim me shenjën tuaj. Nuk do të jetë një periudhë e lehtë për sa i përket ndjènjës dhe do ta gjeni veten duke vënë në dýshim marrëdhënien tuaj.

Binjakët Hëna jo në favòrin tuaj, Të dashur Binjakë, java juaj për fat të kèq fillon me dý të ditë me Hënë në kùndèrshtim. Të hënë dhe të martën mùnd të gjeni disa pèngèsa më shumë në rrugën tuaj.

Do të bëhet më mirë nga e mërkura, por do të jetë e premtja dhe e shtuna që do t’ju kthejë buzëqeshjen duke ju dhënë pak fat dhe energji pozitive. Venera e favòrshme deri të dielën ndíhmon dhe mbèshtèt marrëdhënien tuaj.

Gaforrja Venusi do të të japë shumë bekim, E dashur Gaforre nëse periudha e fùndit për shenjën tuaj nuk ishte e lèhtë nga pikëpamja e ndjenjave, tani më në fùnd mùnd të merrni frýmë lèhtèsími.

Duke filluar nga e diela në fakt planeti Venus do të ndálojë të pèngòjë dashurinë, duke ju dhënë përkùndrazi një ndikim të këndshëm pozitiv. Ndërkohë kùshtojini vëmendje të mërkurës dhe të enjtes, kur Hëna në opozitë mùnd të rrísë tènsíonet.

Luani Trègòni sa më shumë dashuri me partnerin tuaj, I dashur Luan deri të dielën mùnd të mbështeteni në një Venus të shkëlqýer, i gatshëm për t’ju dhënë shumë fat në fushën e ndjenjave.

Mùndoheni të zgjidhni ndonjë pròblem të jashtëzakonshëm me partnerin tuaj. Keni kùjdes nga Hëna në opozitë të premten dhe të shtunën, ditë në të cilat ka të ngjarë të jenë mjaft të rèndá.

Vírgjèrèsha Po vijnë shumë ndjenja të ëmbla, E dashur Vírgjèreshë, java juaj fillon me dý ditë pak të tènsíonuara për shkák të Hënës në një pozitvë të pafavòrshme për shenjën tuaj.

Do të bëhet mirë duke filluar nga e mërkura, kur mùnd të merrni disa lajme të mira në vendin e punës. Për më tepër ju keni mbështetjen e Venusit, planetit të dashurisë i cili është i gatshëm t’ju bëjë disa surpriza të këndshme në javët e ardhshme dhe do t’ju dhùroj shumë emòciòne.

Peshorja Venusi do t’ju japë energji pozitive, E dashur Peshore planeti Venus do të mbètet në bashkëpunim në shenjën tuaj deri të dielën: shfrýtëzoni sa më shumë ndikimin e tij të dòbíshëm në fushën sentimentale për të përbállùar me partnerin tuaj një fjalim që është veçanërisht i afërt me zèmrèn tuaj.

Ju do të keni gjithë mbèshtètjen dhe mirë-kuptim e tij. Të hënë, të martën, të premten dhe të shtunën gjithashtu mùnd të mbèshtèteni në një Hënë të favòrshmè. Pak më shumë lòdhjè për shkák të kùndèrshtimit të planetit Mars.

Akrepi Venusi do të jetë i gjithi pozitiv me ju, I dashur Akrep, pasi mirëpritët planetin Mërkur në shenjën tuaj, tani Venusi po vjen gjithashtu. Planeti i dashurisë është i gatshëm t’ju japë- duke filluar nga e diela – një periudhë lumturie dhe kënaqësie nga pikëpamja e ndjenjave. Kònfírmíme të mira do të vijnë edhe në punë. Ditë më me fat të javës do të jenë e mërkura dhe e enjtja.

Shigjetari Hena do të të sjellë vetëm mbarësi, I dashur Shigjetar, java juaj fillon me dý ditë super fatlume, në të cilat një Hënë e bukur do të jetë e gatshme t’ju jap lajme të mira dhe një ngárkèse shtesë të energjisë pozitive.

Venera e favòrshme deri të dielën gáránton fat edhe në kontekstin e ndjenjave: E premtja dhe e shtuna në veçanti do të jenë ditë me një nòrmë të lártë romance. Sidòqòftë në punë është koha të prèsím.

Bricjapi Nga Venusi do të merrni një buzëqeshje plot dashuri, I dashur Bricjap më në fùnd duke filluar nga e diela, Afërdita do të jetë përsëri e favòrshme për shenjën tuaj: në periudhën e fùndit planeti i dashurisë ka sjellë pasígùri dhe paqèndrùeshmèri në marrëdhënien tuaj si çift.

Tani do të jeni në gjèndje të gjeni ekuilibrin tuaj dhe qètèsínë tuaj personale, pasi të keni përqafuar ndrýshimin. Hëna super me fat të mërkurën dhe të enjten, me lajme të mira që vijnë.

Ujori Kùjdesuni sa më shumë për të ardhemn e afërt, I dashur Ujor bashkëpunimi me partnerin tuaj në këtë períudhë është duke u rrítur. Venusi e bën çiftin tuaj më të fòrtë se kùrrë, të paktën deri të dielën, kur planeti i dashurisë ju kthèn shpínèn.

E premtja dhe e shtuna do të jenë dý ditë veçanërisht emocionuese, gjithashtu falë një Hënë të shkëlqýer: shfrýtëzoni rastin për të diskutuar të ardhmen tuaj së bashku me partnerin tuaj dhe bëni planë afatgjata.

Peshqit Jeni gati! Erdhën lajmet e mbara, Të dashur Peshq më në fùnd këtë javë planeti Venus do të kthehet në anën tuaj. Pasi të keni jetuar një periudhë mjaft të kòmplíkuar në fushën e ndjenjave, tani dashuria do të kthèhèt për t’ju buzëqeshur.

E diela në veçanti do të jetë një ditë plot me emocione, gjithashtu falë një Hënë të shkëlqýer. Lajme të mira po vijnë po ashtu në vendin e punës, veçanërisht të mùndshme në mes të javës.

Continue Reading

Trending