Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor 3-9 Janar 2022/ Keto jane 3 shenjat me FAT per javen e pare te vitit

Published

on

Dashi

Keni një javë të re të rëndësishme për zhvillimin tuaj, me sfidat dhe pritshmëritë për të pasur sukses në detyra të ndryshme me të cilat do të angazhoheni. Disa nga projektet dhe rastet e rëndësishme gjatë javës do të lidhen me punën e përbashkët ose ndihmën nga një person i lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Njohjet e reja gjatë javës nuk do të jenë të rastësishme dhe do të luajnë një rol të rëndësishëm në zhvillimin tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mendoni me kujdes se si të zgjidhni ose zhvilloni problemet e familjes ose pasurisë tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm kur blini sende të reja për shtëpinë.

Java mund të mbahet mend me disa ngjarje të rëndësishme në lidhje me një grua të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Gratë dhe vajzat e reja të lindura nën këtë shenjë të zodiakut do të duhet të lënë disa nga planet e tyre për t’u realizuar në një kohë më të mirë. Tani do të jetë e tepërt dhe e kotë t`i detyroni rrethanat të funksionojnë në favorin tuaj. Humbjet ose zhgënjimet nuk përjashtohen. Të rinjtë dhe adoleshentët do të duhet të pajtohen me potencialin e tyre real këtë javë. Shumë pak gjëra do të varen nga dëshirat tuaja, zhgënjimet nuk përjashtohen. Kjo është veçanërisht e vërtetë për pritshmëritë tuaja ndaj parave.

Demi

Do të jetë shumë e rëndësishme këtë javë të jeni me këmbë në tokë kur bëni plane, si për këto shtatë ditë ashtu edhe për të ardhmen e afërt. Problemet kryesore ose zhgënjimet mund të vijnë për shkak të gjykimit të pasaktë nga ana juaj, duke parë situata të caktuara përmes “syzeve rozë”. Java do të mbahet mend me disa ngjarje të papritura, dhe pavarësisht dyshimeve tuaja, këto përvoja kanë një ndikim të rëndësishëm dhe pozitiv mbi ju dhe veprimet tuaja. Java do të kërkojë më shumë vëmendje kur udhëtoni, veçanërisht nëse ka të bëjë me partnerin tuaj romantik. Java do të favorizojë një takim, bisedë ose veprim të përbashkët me një burrë të lindur nën shenjën e Binjakëve, Ujorit ose Peshores, pavarësisht nëse ai është i afërmi juaj, klienti, kolegu. Kjo javë do të mbahet mend kryesisht me ngjarje të rëndësishme ose ndryshime në shtëpinë tuaj, me krijimin dhe zhvillimin e marrëdhënieve miqësore me njerëz nga vende të ndryshme, si dhe me përvoja të caktuara me një fëmijë apo nip. Java sjell një ngjarje të rëndësishme në lidhje me një foshnjë ose një fëmijë. Burrat mbi moshën 35 vjeç do të kenë një javë interesante.

Binjakët

Këtë javë do të keni mundësinë të fitoni të ardhura të mira, por monitoroni me kujdes kostot që planifikoni të bëni ose që do të lindin papritur. Bilanci në buxhetin tuaj do të jetë shumë i rëndësishëm gjatë këtyre shtatë ditëve. Gjatë javës, shmangni ndarjen e çështjeve tuaja financiare me njerëz të tjerë. Shmangni qëndrimin me ziliqarë ose njerëz jo të sinqertë. Gjatë kësaj jave do të kuptoni pamundësinë për të realizuar idenë ose planin tuaj në lidhje me punën ose biznesin, veçanërisht nëse mbështeteni te njerëzit nga familja ose të afërmit tuaj. Është e mundur që një i dashur të përjetojë humbje të vendit të punës, falimentim ose një situatë tjetër të pakëndshme në karrierë. Java do të kërkojë më shumë vëmendje në riparime ose përmirësime të ndryshme në shtëpinë tuaj, të cilat do të lidhen me punësimin e specialistëve. Gjatë javës, çështjet tuaja financiare do të kenë një zhvillim pozitiv për ju. Kurseni, investoni në ide dhe plane që janë të rëndësishme për ju, por me mençuri. Kjo është një kohë kur ju mund të siguroni një farë stabiliteti dhe të përjetoni më lehtë disa vështirësi në të ardhmen. Disa prej jush do të jenë të lumtur me paratë që do të merrni nga një grua.

Gaforrja

Java që do të kaloni sjell disa vështirësi ose situata stresuese, por do kalojë pa humbje ose drama. Mbi të gjitha, përqendrohuni në shëndetin tuaj ose të të dashurve tuaj. Mos u ngutni të dëshpëroheni nëse zhvillimi i planeve dhe angazhimeve tuaja është i ngadaltë, i paqartë, me pengesa ose vështirësi të tjera. Marrëdhëniet tuaja me njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve do të jenë të komplikuara, sepse ata vetë do të përqendrohen në problemet e tyre. Çfarëdo që të humbni këto ditë do të jenë një gjë e së kaluarës. Disa ngjarje këtë javë do t’ju japin dritë dhe qartësi në lidhje me disa ngjarje të javëve të ardhshme. Ju duhet liria e veprimit, një vend për gjëra të reja dhe njerëz në jetën tuaj. Disa nga ngjarjet e mira gjatë këtyre shtatë ditëve do të lidhen me një ngjarje të rëndësishme në jetën e një burri në rrethin tuaj të të afërmve. Java do të favorizojë zhvillimin e planeve tuaja profesionale, si dhe disa ide biznesi, me aktivitete që mund të përfshijnë anëtarë të tjerë të familjes tuaj. Burrat mbi moshën 35 vjeç do të kenë shanset e tyre të veçanta gjatë javës, kryesisht të lidhura me familjen e tyre, të cilat do të duhet t`i shfrytëzojnë sa më shumë. Grumbullimi në një rast të veçantë nuk përjashtohet.

Luani

Këtë javë keni më shumë kontroll mbi financat tuaja. Shmangni ofertat joshëse për fitime të shpejta ose investime të lehta. Bëni kujdes në marrëdhëniet financiare. Nëse prisni që dikush të shlyejë një hua që ju është dhënë kohë më parë, atëherë pritshmëritë tuaja mund të jenë të kota. Të paktën për këtë javë. Kushtojini absolutisht gjithë vëmendjen veprimeve ose marrëdhënieve me njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Gratë mbi moshën 35 vjeç, mund të kenë të ardhura ose fitime të mira financiare nëse punojnë në biznes ose tregti. Këtë javë, bisedime të ndryshme, të rëndësishme priten, kryesisht me gratë. Ju do të diskutoni mbi përfitimet e mundshme të veprimeve specifike ose të përgjithshme. Do të mendoni në mënyrë inovative, do të keni ide, do të kërkoni për realizim. Gratë e reja do të duhet të marrin shpejt një vendim në lidhje me një angazhim që do të duhet të realizohet brenda një kohe të shkurtër. Nëse disa nga planet tuaja vonohen për shkak të kokëfortësisë së njerëzve të tjerë, mos u shqetësoni. Gjithçka do të ndodhë kur duhet!

Virgjëresha

Keni përpara një javë në të cilën do të duhet të udhëzoni, por me takt dhe durim, ata që janë më të vegjël se ju. Ju mund t’u jepni atyre mësime të ndryshme të jetës, por mos ua impononi përvojën ose njohuritë tuaja nëse ata nuk janë të gatshëm të pranojnë këshillat tuaja. Disa ngjarje do të kërkojnë një përfshirje nga ana juaj. Disa nga ngjarjet e papritura gjatë javës do të lidhen me shtëpinë tuaj, pronën që zotëroni. Java do të favorizojë zhvillimin e planeve tuaja të udhëtimit. Ju do të keni kontakte dhe biseda interesante me miqtë që jetojnë në rajone ose vende të tjera. Ju mund të bëni plane të përgjithshme për veprimet e ardhshme kur situata në botë bëhet më e qetë. Është e mundur të udhëtoni gjatë javës. Disa nga situatat komplekse në këto shtatë ditë do të kenë të bëjnë me informacionin që mund të thuhet se është i rremë. Bëni kujdes në marrëdhëniet me njerëz që kanë një reputacion të keq, njerëz me identitet të rremë, me qëllime të pandershme.

Peshorja

Këtë javë do të angazhoheni në më shumë detyra që lidhen me njerëz nga familja ose të afërmit tuaj. Do të keni më shumë kontakte me njerëz që do të tërheqin vëmendjen tuaj me probleme të ndryshme. Ka shumë të ngjarë që ata të mbështeten tek ju për t’i zgjidhur ato. Gjatë këtyre shtatë ditëve, më shumë njerëz do t’ju kërkojnë për një shërbim ose këshillë. Do të ngarkoheni me më shumë angazhime në lidhje me problemet e familjes, me pagesa të faturave të ndryshme, të rëndësishme për familjen tuaj. Financiarisht, java sjell siguri në shtëpinë tuaj, falë veprimeve ose të ardhurave të të gjithë anëtarëve të familjes. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përjetoni një surprizë në lidhje me një grua që njihni kohët e fundit. Gratë do të kërkojnë një zgjidhje të re për problemet e vjetra. Ju mund të duhet të bëni një armëpushim me njerëzit me të cilët keni pasur konflikte në të kaluarën ose keni përjetuar ndarje. Burrat do të duhet të veprojnë me kujdes për çështje që prekin familjen dhe të afërmit e ngushtë. Disa ngjarje do t’ju befasojnë dhe padyshim që do të jenë të pakëndshme.

Akrepi

Do të keni një humor të paqëndrueshëm, të ndryshueshëm pothuajse gjatë gjithë javës. Është e mundur që justifikimi juaj mund të jetë se kjo gjendje është për shkak të telasheve ose stresit që keni përjetuar javët e fundit. Përdorni këto shtatë ditë për të menduar me kujdes për arsyet që ju bëjnë kaq të pakëndshëm. Shmangni fajësimin e njerëzve të tjerë. Përpjekjet për t’ju mashtruar do t`i kuptoni shpejt dhe do t`i refuzoni. Kjo do të jetë një javë e këndshme për të udhëtuar me familjen ose për arsye familjare. Do të përjetoni një surprizë të këndshme në lidhje me një fëmijë që jeton në një qytet ose vend tjetër. Është e mundur që kjo surprizë të ketë lidhje me një vizitë të ardhshme ose një ngjarje tjetër të madhe. Këtë javë do të prisni me padurim një letër ose telefonatë me një vajzë apo një grua të re. Gratë Akrep do të kenë takime dhe biseda interesante që do t’i ndihmojnë ato të organizojnë disa plane të rëndësishme për muajin e ardhshëm. Takimet dhe njohjet e papritura nuk përjashtohen. Burrat do të jenë në gjendje të heqin qafe disa detyrime dhe marrëdhënie të pakëndshme. Monitoroni me kujdes kontaktet tuaja me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores dhe Ujorit dhe mos nxitoni në veprime ose vendime që lidhen me njerëz të tillë.

Shigjetari

Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë do të shmangni bërjen e planeve të parave. Mos bëni ose kërkoni premtime në lidhje me paratë, edhe nëse ato kanë të bëjnë me të afërmit ose miqtë tuaj. Këtë javë mund ta mbani mend me ndryshime të papritura në shtëpinë tuaj. Këto mund të përfshijnë lëvizjen ose mobiljet e reja. Gjatë javës mund të habiteni nga një dhuratë ose do të gjeni sendin e humbur (të harruar) të dikujt. Këtë javë do të merrni lajme në lidhje me shtatzëninë ose lindjen e një fëmije. Ky lajm mund t’ju befasojë, pasi nuk keni pasur informacion paraprak për një ngjarje të tillë. Këtë javë do të shqetësoheni për një problem shëndetësor të një personi që njihni dhe zhvillimi i të cilit do të jetë problematik. Gratë do të entuziazmohen për lajmet e ndryshme që do të marrin gjatë javës. Disa prej tyre do të krijojnë shqetësime, ankthe, pasiguri dhe madje edhe frikë për të ardhmen. Burrat do të shijojnë dhuratat ose përfitimet e vogla që do të sigurojnë gjatë këtyre shtatë ditëve në një mënyrë apo në një tjetër.

Bricjapi

Këtë javë do të duhet të mobilizoheni sa më shumë që të jetë e mundur për të mbrojtur veten nga disa tronditje ose përvoja negative në jetën tuaj të përditshme. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të lindin situata të ndryshme stresuese që do t’i keni provuar tashmë në të kaluarën me njerëz të tjerë ose diku tjetër. Shmangni blerjen e mallrave të përdorura, marrjen me qira ose huazimin e sendeve, etj. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të befasoheni nga një dhuratë ose një lloj përfitimi tjetër që mund të vijë përmes një personi nga familja juaj ose dikujt që ju do. Ngjarje ose përvoja interesante do të ndodhin rreth një burri. Gratë Bricjap do të jenë shumë të padurueshme gjatë këtyre shtatë ditëve. Padurimi dhe dëshira për të arritur një sukses ose pozitë të caktuar mund t’i përfshijë ato në një konflikt të padëshiruar dhe të pakëndshëm. Burrat do të kenë shumë punë për të bërë, por jo gjithçka do të bëhet me dëshirë.

Ujori

Këtë javë do të përjetoni një ngjarje interesante ose të rëndësishme. Në përgjithësi, të afërmit dhe ndoshta miqtë do të luajnë një rol pozitiv në jetën tuaj këtë javë dhe tjetrën. Prisni një ofertë ose ftesë që nuk duhet të nguteni ta pranoni ose refuzoni. Jepini vetes kohë për të vlerësuar opsionet tuaja përpara se të jepni një përgjigje. Këtë javë mund të merrni një ofertë ose mundësi për të blerë diçka me interes për ju. Ngjarjet në lidhje me shitjen e sendeve ose pasurisë që zotëroni janë të mundshme. Në terma materialë, kjo javë do të favorizojë veprime të ndryshme nga të cilat prisni përfitim ose sukses. Gjatë kësaj jave, shumë do të jenë të lumtur nga paratë ose një dokument që do të vijë përmes ndonjë institucioni ose përfaqësuesi të një kompanie, organizate, etj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shumë do të kenë kujdes në lidhje me fëmijën e tyre, arsimimin, shëndetin ose jetën personale.

Peshqit

Këtë javë do të takoni një person i cili do të shkaktojë disa konfuzione në mendimet, idetë ose planet tuaja. Këtë javë do të përjetoni një ndarje nga jeta me një person, misioni i të cilit në jetën tuaj ka mbaruar. Kjo javë do të jetë përgjithësisht e zënë me punët dhe marrëdhëniet tuaja të brendshme. Një i afërm mund të ketë një problem shëndetësor që do të zgjasë më shumë për t`u trajtuar. Disa prej jush do të përjetojnë një ndryshim të padëshiruar të vendbanimit ose do të duhet të zgjidhin një problem të pakëndshëm me fqinjët, qiramarrësit ose pronarët. Kontaktet tuaja profesionale ose të biznesit do të kenë zhvillim të mirë këtë javë. Është e mundur të vijnë ide të reja, interesante. Java premton të sjellë para përmes një dokumenti. Gjatë javës, një grua nga rrethi juaj i të afërmve do të përpiqet të kundërshtojë dëshirën ose idenë tuaj. Burrat do të kenë ditë më stresuese në familjen e tyre. Kjo mund të jetë për shkak të ndryshimeve që po ndodhin tani dhe krijimit të presionit mbi të gjithë anëtarët e familjes. Gratë do të vendosin për çështje të rëndësishme. Kjo është një javë e fuqishme për ju kështu që veproni me guxim në detyrat që kanë rëndësi për ju.

Horoskopi

Luanit i vjen 1 lajm per leket, Demi me plotesim deshire/ Keto 4 shenja horoskopi i vjen fati ne dere

Published

on

Astròlògía me e fámshme shqiptare ka nxjèrrè páráshíkímin e yjeve dhe kjo e fundit na surprizoi fare. Edhe nje dite shume e mire sot sepse eshte fòrmími i Henes roze dhe nga kjo dùkùri do te bèhet qe te ndòdhín edhe mrèkùlli dhe do ju plòtèsohen dhe shume deshira qe ju i kèni ne mèndje dhe ne zèmèr.

Per ty i dashur Dash, Ende pasi.guri në disa histori dashurie, ndjenjat kthehen si një vo.rbull dhe ju ndiheni të lëk.undur nga ngjarjet. Shikoni brenda vetes para se të merrni ndonjë vendim.

Ze.mrat e vetmuara mund të jenë të zhg.ënjyera nga një mik/e që mendonte se ishte i/e besuar. Puna, Ka kaq shumë mu.ndësi për të filluar bashkëpunime të reja, për të kërkuar ato më të mirat për të ardhmen.

Per sa i perket Dèmave, Situata e favorshme në dashuri, yjet ndihmojnë për të sh.uar çdo pole.mikë apo konf.likt me të dashurin/ën, vetëm në këtë mënyrë mund të kaloni një ditë të qetë.

Edhe për beqarët, yjet janë në favor dhe priten shumë lajme të mira. Puna, Do të jetë e nev.ojshme të reflektoheni për disa investime që doni të bëni, sot ju do të keni kohë për të bërë gjithçka me qetësi.

Ju te líndur me shenjen Bínjak, Një ditë me tel.ashe për shumë Binjakë. Një marrëdhënie sentimentale mund të shkat.ërrohet për shk.ak të indiferencës dhe mun.gesës së dialogut.

Historitë që nuk kanë të ardhme duhet të ndërp.riten. Edhe për beqarët yjet parashikojnë ndryshime. Puna, Ju keni kap.ërcyer pen.gesat që ju dukeshin të pamu.ndura dhe kjo ju bën të shihni gjërat pozitivisht.

Njerez te Gáfores, Edhe pse disa dallime e kanë ka.rakterizuar marrëdhëniet tuaj në çift, kjo është dita për të hedhur gjithçka pas krahëve. Ju vetëm duhet të fa.lni dashuri dhe kjo do ju bëjë më të bashkuar se kurrë!

Beqarët do të duhet të lënë mënjanë pasiguritë dhe dys.himet nëse duan të hyjnë në ze.mrën e një personi. Puna, Rezultatet e shkëlqyera të arritura nga profesioni juaj ju ka vënë në një humor të mirë. Gëzojeni këtë jave te bukur sepse do te mbusheni me lèk dhe pásùri.

Po flásim per Luanin tani, Përveç disa ke.qkuptimeve të vogla, dita sot do të jetë e shkëlq.yer dhe do të jeni të gatshëm për të ofruar diçka më shumë për të dashurin/ën.

Kohë shumë e mirë edhe për beqarët, shumë do të gjejnë shpirtin binjak. Puna, Një ditë ideale për të marrë në konsideratë atë që keni mbj.ellë, për momentin duket se gjithçka po shkon mirë.

Gati ju Vírgjèresha, ditë e rëndësishme për ata që janë në pr.itje të lajmeve, shans i mirë për ata që kanë diçka për të zgjidhur me partnerët dhe duan qartësi.

Shanse të shkëlq.yera edhe për beqarët, takime të reja dhe interesante, yjet premtojnë një të hënë me surpriza të mëdha! Puna, Qetësia është zakonisht një nga cilësitë tuaja, por sot ju do të gjeni veten duke reflektuar në disa çështje që nuk po gjeni zgjidhje.

Edhe per Peshoren, Hëna ju ndjek ju në dashuri dhe sot do të keni momente vërtet të paharrueshme. Yjet ende shpallin surpriza të tjera, të cilat së shpejti do të shfa.qen para jush.

Nëse jeni vetëm, do të keni shumë mu.ndësi për të takuar njerëz me të cilët do të ndjeheni mirë. Puna, Përp.jekjet që vendosni në çdo fazë të projektit tuaj kanë sjellë rezultate të mira dhe mund të jeni krenarë për këtë.

Tani Akrèpi, gjendet në sferën sentimentale dhe ju ndihmon për të menaxhuar ditën tuaj dhe të shihni shumë gjëra nga një pikë më optimiste. Surpriza të reja për ze.mrat e vetmuara. Gjatë javës keni qenë shumë e zënë me punë, sot është koha për pushim dhe relaksim, përfitoni nga kjo.

Per Shígjètarin, Ditë pozitive për ju Shigjetar. Rrugë të hapura për ju që dëshironi të udhëtoni dhe të kaloni moment qetësie dhe relaksi me partnerin/en.

Të entuziazmuar dhe kënaqur, beqarët po përgatiten të përj.etojnë emocione të reja përpara festave. Sot do të keni mun.dësi të shkëlqyeshme për të ndërmarrë rrugë të reja dhe më prestigjioze të ka.rrierës.

Edhe per ty Brícjáp gjerat jane mire. Marrëdhënia në çift paraqitet e qetë, dialogu dhe mirëkuptimi me të dashurin/ën nuk mund të shkojë më mirë, është pady.shim një nga ditët tuaja më të mira.

Beqarët do të jenë në gjendje të krijojnë njohje të reja dhe të mendojnë edhe për më tepër! Yjet vazhdojnë t’ju mbës.htesin ju dhe mund të takoni njerëz që do të hapin dyert për punët tuaja.

Te lùmtùrit Ujor, do të jenë pak të tris.htuar dhe madje mund të fy.ejnë gjysmën tjetër me fjalime të përsëritura. Merrni një vendim, mos hez.itoni! Sot beqarët mund të zhg.ënjehen nga dikush nga i cili ata pri.snin shumë më tepër. Sot keni nevojë të reflektoni gjatë për të vazhduar me shpejtësi të plotë aktivitetin e punës që ju p.ret.

Edhe tani jane Peshqít, Yjet këshillojnë që të gjeni kohën për t’ja kushtuar personit tuaj të ze.mrës pasi kohët e fundit e keni lënë disi pas dore. Planetet ju mbështesin në zgjedhjen tuaj.

Beqarët do të vazhdojnë të krijojnë njohje pa fund dhe mund të krijojnë edhe lidhje. Ju keni pasur mu.ndësi që jeni ende duke i marrë parasysh, mos i hu.mbisni ato që mund të jenë pozitive.

Continue Reading

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Trending