Connect with us

Horoskopi

Nga dashuria deri te puna dhe paratë! Ja Horoskopi i plotë dhe i detajuar i vitit 2022 për secilën shenjë

Published

on

Më poshtë keshillaonline.com ju sjell te plote dhe te detajuar horoskopin vjetor per secilen shenje:

DASHI

Dashuria dhe ndjenjat: Do të hyni në një hap më vendimtar në vitin 2022. Do të vendosni synim për të përmirësuar marrëdhënien me partnerin dhe do të kujdeseni për shumë gjëra që nuk keni arritur t’i zgjidhni vitin e kaluar. Do të gjeni një mënyrë praktike për të zgjidhur pothuajse çdo problem që ju del përpara. Përveç kësaj, nga pranvera do të jeni të hapur për mundësi të reja. Do t’i propozoni partnerit disa gjëra për të cilat ai mund të jetë i tmerruar në fillim. Nëse nuk keni qenë ende bashkë me pushime, këtë vit do të keni një rrugëtim dhe nëse deri tani i keni shmangur festat familjare, të dy do të jeni të hapur ndaj kësaj ideje. Dashi i vetmuar do kenë mundësinë të takojnë dashurinë e shumëpritur.

Puna: Qasja juaj e ndërgjegjshme dhe e besueshme ndaj punës do të shpërblehet. Mbikëqyrësi juaj do të vërejë dhe vlerësojë përpjekjet tuaja të pazakonta. Prisni promovim, rritje page ose dallime të tjera prestigjioze në punën tuaj në pranverë. Do të keni sukses jo vetëm si një punonjës i mirë dhe i përgjegjshëm, por edhe si një person i vlefshëm tek i cili mund të mbështeten gjithmonë. Pozicioni juaj do të rritet jo vetëm në sytë e shefit, por edhe kolegët do t`ju kenë zili. Për Dashin e vetëpunësuar, viti 2022 do të jetë gjithashtu i veçantë, pasi do të ketë shumë mundësi të reja. Pas një dimri rutinë, do të ketë një periudhë zhvillimi të shpejtë të kompanisë suaj, falë së cilës do të fitoni një mori klientësh të rinj. Në gjysmën e dytë të vitit do të mendoni për zgjerimin e kompanisë me p.sh. një degë e re ose një departament krejtësisht i ri që nuk ekziston askund. Mos e kufizoni veten në industrinë tuaj dhe përdorni njohuritë e specialistëve për përparim të mëtejshëm.

Financat: Në vitin 2022 do të keni stabilitet financiar. Sigurinë financiare do ta arrini me sens të shëndoshë, sipërmarrje dhe parashikueshmëri. Do të dini kur të ndaloni dhe të mos merrni vendime të nxituara, dhe kur dhe në çfarë të investoni. Kjo qasje ndaj jetës do t’ju japë suksesin që do të mund ta shijoni për një kohë të gjatë. Ju i lejoni vetes të kënaqni këto dëshira të vogla dhe më të mëdha. Gjithashtu mund të përballoni realizimin e ëndrrave që deri vonë ishin jashtë mundësive tuaja.

Shëndeti: Gjeni kohë për shëndetin tuaj me një ritëm të shpejtë jete dhe vrap të vazhdueshëm. Matni rregullisht presionin e gjakut dhe kujdesuni për zemrën tuaj. Kujdes nga të gjitha llojet e mavijosjeve, veçanërisht rreth ijeve.

DEMI

Dashuria dhe ndjenjat: Shumë gjëra kanë ngecur. Do të ndaleni në çështjet e shtëpisë, komunikimin dhe madje edhe në sferën intime. Nëse e shihni problemin në një afat të gjatë kohor, mund të jeni në gjendje ta shtyni marrëdhënien përpara. Megjithatë, ekziston rreziku i madh që përgjegjësinë për problemet tuaja t’ia kaloni partnerit. Gjatë gjysmës së parë të vitit mund të keni vështirësi edhe për gjëra të vogla dhe për këtë do të fajësoni partnerin. Ndoshta është koha që ju të shikoni me objektivitet sjelljen tuaj. Nëse jeni beqar, dashurinë e vërtetë do ta gjeni vetëm në verë. Shumë prej jush do të duhet të llogarisin edhe rikthimin e një ish-partneri, madje disa do të përpiqen ta riaktivizojnë lidhjen.

Puna: Nëse po llogarisni të bëni ndryshime në punë ose në përmirësimin e marrëdhënieve ndërpersonale, për fat të keq 2022-shi nuk do të jetë ky vit. Shumë do të luftojnë me një ndjenjë gjykimi dhe trajtimi të padrejtë në vendin e punës, mungesën e mbështetjes dhe ndihmës nga eprorët, madje edhe xhelozinë. Mos kërkoni miq në punë, sepse ky vend prej kohësh nuk është i favorshëm për ju. Nëse nuk punoni siç duhet dhe nuk shihni ndonjë mundësi reale për të përmirësuar situatën tuaj, mos e mashtroni veten. Ndryshimet janë të mundshme, por nëse i inicioni vetë ju. Dilni nga një mjedis toksik. Personat e vetëpunësuar duhet të mendojnë për të futur freski dhe produkte të reja në kompaninë e tyre. Ndoshta do të ishte mirë të ndryshoni staf apo të zgjeronit ofertën për klientët.

Financat: Nuk do ankoheni për financat. Edhe nëse problemet në punë nuk ju sjellin bonusin e pritur, siguria juaj financiare do t’ju lejojë të jetoni mirë. Ju mund ta përballoni jetën edhe gjatë një papunësie të përkohshme. Keni qenë të përulur gjatë këtij viti dhe ndaj jeni mirë me financat. Në gjysmën e dytë të vitit do të ketë shumë shpenzime për nevojat e familjes dhe shtëpisë. Mund të bëni disa rinovime. Nuk duhet të kurseni për nevojat e njerëzve tuaj të dashur, veçanërisht pasi lumturia e tyre do t’ju japë shumë gëzim.

Shëndeti: Stresi i zgjatur ndaj të cilit do të ekspozoheni në gjysmën e parë të 2022-shit mund të ndikojë në shëndetin tuaj. Mos i injoroni simptomat e vogla të sëmundjeve kardiovaskulare.

BINJAKET

Dashuria dhe ndjenjat: Kuptoni se çfarë ju nevojitet nga një marrëdhënie e ardhshme. Punoni me veten, hiqni qafe kufizimet që ju pengojnë të dilni nga marrëdhënia e mundimshme dhe e palumtur dhe ndaloni së idealizuari realitetin nëse nuk është ajo që prisni. Receta për një marrëdhënie të suksesshme nuk është marrëdhënie detyruese, por gatishmëria për të pranuar dashurinë. Nëse nuk jeni të vetëdijshëm se çfarë partneri dëshironi për veten tuaj, çfarë mund t’i ofroni dhe nuk keni vizionin e një lidhjeje të ardhshme, atëherë do ta keni të vështirë të mbani një marrëdhënie të qëndrueshme në të ardhmen. Po, nëse një marrëdhënie që dështon, një dashuri tjetër mund të presë afër qoshes, por ju nuk do të shijoni stabilitetin dhe ndjenjën e përmbushjes. Nëse do ju duhet, mos kini frikë të kërkoni ndihmë nga një këshillues i marrëdhënieve ose psikolog.

Puna: Në vitin 2022, papritur do të detyroheni të përballeni me disa ndryshime. Fatkeqësisht, ndryshimet nuk do të jenë të dobishme për ju. Peshqit, që përfundon në mars me kontratën e punës, tashmë duhet të mendojnë për punësim të ri. Mund të ndryshojnë edhe kushtet e punës, vendi i punës ose shpërblimi. Sigurisht, këto ndryshime do të sjellin njëfarë konfuzioni në jetën tuaj, por ju mund ta përballoni këtë situatë të vështirë. Stabilitetin profesional do ta ndjeni vetëm nga maji. Javët e para do të jenë të vështira për ju që të gjendeni në realitetin e ri, por sa më gjatë të kaloni në përgjegjësitë e reja, aq më të qetë do të funksiononi në vendin e punës dhe jashtë saj.

Financat: Muajt e parë të vitit do të jenë jashtëzakonisht të vështirë dhe ndryshimet e papritura në punë do të ndikojnë padyshim në situatën e fondeve tuaja. Pas një krize të përkohshme financiare, në fund të pranverës do të qëndroni në këmbë gradualisht. Nuk do të ishte e mençur të vendosni për shpenzime të panevojshme në momente kaq të vështira. Është më mirë të kufizoheni në shpenzimin e parave dhe të harxhoni për ato që keni më të nevojshme. Kurseni sa më shumë që të jetë e mundur. Kjo gjë që do t’ju lejojë të mbijetoni në kohëra të vështira. Mos kombinoni çështjet financiare dhe personale dhe mos jini emocional kur merrni vendime monetare.

Shëndeti: Nëse jeni duke luftuar me një sëmundje afatgjatë, jini në kontakt të vazhdueshëm me mjekun tuaj, sepse shëndeti mund të përkeqësohet papritur. Edhe problemet shëndetësore me mëlçinë dhe stomakun do të rikthehen në vitin 2022.

GAFORRJA

Dashuria dhe ndjenjat: Viti 2022 do të sjellë shumë situata të vështira në ndjenja për të cilat jo të gjithë do të jeni të përgatitur. Në muajin e pestë të vitit mund të ndjeni ftohjen e papritur nga ana e të dashurit tuaj dhe largimin domethënës nga ju. Ky vit nuk do të jetë një kohë prosperiteti. Shpesh do të vini re indiferencë në qëndrimin e partnerit dhe do t’ju mungojë interesi dhe dashuria nga ana e tij. Ia vlen t’i përgjigjeni krizës në mënyrë që të mos humbni plotësisht të dashurin tuaj. Beqarët në gjysmën e parë të vitit do përballen me dështime në fushën e ndjenjave. Njerëzit single do të duhet ta llogarisin veten vetëm në gusht.

Puna: Në gjysmën e parë të vitit puna juaj e palodhur mund të mos vihet re nga mbikëqyrësi juaj dhe ju vetë gradualisht do të ndjeni më pak entuziazëm për punën në pranverë dhe verë. Dekurajimi për të kryer detyrat profesionale do të sjellë gjithashtu probleme në marrëdhëniet me kolegët. Në vitin 2022, do të zbuloni se mund të mbështeteni vetëm te vetja në vendin tuaj të punës. Në punë nuk ju pret një kohë e lehtë, madje mund të përballeni me padrejtësi, abuzime apo edhe shfrytëzim financiar. Është e rëndësishme që gjatë kësaj periudhe të vështirë të mbështeteni tek të dashurit tuaj dhe të ndiheni të realizuar jashtë punës. Kjo do t’ju lejojë të rrisni vetëvlerësimin tuaj dhe të mbijetoni në këtë vit padyshim të vështirë.

Financat: Këtë vit kujdesuni veçanërisht për kursimet tuaja, sepse do të keni nevojë për mbështetje shtesë. Kjo nuk është një kohë e mirë për të gjitha llojet e investimeve financiare. Kujdes me transaksionet me para në dorë, veçanërisht në vende publike, pasi mund t’ju grabisin. Mendoni për këtë disa herë kur dikush ju kërkon një hua. Ju nuk do mund ta ktheni borxhin tuaj këtë vit. Gjithashtu, nëse nuk është e nevojshme, mos nisni detyrime të reja, si kredi për shembull. Ju mund të përballeni me vështirësi të mëdha në shlyerjen e borxhit tuaj rregullisht dhe kostoja e borxhit mund t’ju peshojë më shumë. Në vitin 2022 me siguri do të ketë më shumë dalje sesa hyrje financiare.

Shëndeti: Kujdesuni për traktin urinar dhe veshkat. Njerëzit që do t`i nënshtrohen një operacioni këtë vit mund të presin një përfundim të suksesshëm.

LUANI

Dashuria dhe ndjenjat: Pothuajse i gjithë viti 2022 do të jetë shumë i lumtur. Beqarët do kenë mundësinë të nisin një flirt apo romancë të re në gjysmën e parë të vitit. Një ndjenjë më serioze do të shfaqet rreth korrikut. Ka shumë mundësi që një person që takoni në verë të mos jetë thjesht një aventurë pushimesh, por të ndalet në jetën tuaj për më gjatë. Në marrëdhëniet e përhershme, veçanërisht në martesat me përvojë shumëvjeçare, ndjenjat do të lulëzojnë në fillim të vitit. Zbatimi i ndërmarrjeve të përbashkëta do t’ju afrojë me partnerin. Pjesa më e madhe do të shkojnë për arratisje romantike dhe udhëtime të gjata për të përmirësuar marrëdhëniet me të dashurit e tyre. Nuk do kurseni për këto lloj kënaqësish, sepse të dy do të zbuloni se asgjë nuk ju afron më shumë se udhëtimet e gjata dhe të shkurtra.

Puna: Sfida dhe përgjegjësi të reja në punë. Ata që mendojnë të hapin biznesin e tyre do të fillojnë të punojnë për llogari të tyre në fillim të pranverës. Personat e punësuar në mënyrë të përhershme do të kenë përgjegjësi krejtësisht të reja apo edhe një ndryshim të mundshëm pozicioni. Ata që së fundmi kanë ëndërruar ngritjen në detyrë do të kenë arsye për të qenë të lumtur në pranverë. Gjysma e dytë e vitit do të jetë jashtëzakonisht e frytshme, sepse fati do t’i vërë në rrugën një sërë sipërmarrjesh të ndryshme, në të cilat do të mund të tregoni pavarësi dhe zgjuarsi. Nëse i ofroni shefit tuaj diçka nga vetja dhe shkoni përtej fushëveprimit të detyrave tuaja, do të vlerësoheni dhe do të shpërbleheni bujarisht.

Financat: Mundësitë e reja, promovimi i mundshëm dhe dallimi në punë do të rrisin ndjeshëm financat. Përmirësimi financiar do të jetë i dukshëm tashmë në gjysmën e parë të vitit. Fitimet më të larta do t’ju rrisin besimin dhe sigurisht do t’ju lejojnë të financoni nevoja dhe plane më të vogla që deri më tani ishin të paarritshme dhe mbetën në botën e ëndrrave. Në gjysmën e parë të vitit, Luanët do të tregojnë shpejtësi edhe në shpenzimin e parave, shpesh pa u menduar shumë. Deri në verë, një shpenzim kaq i papritur mund të jetë i rrezikshëm, sepse nuk do të jetë aq i qëndrueshëm sa duket. Bilanci financiar do të ndihet vetëm në gjysmën e dytë të vitit, kur të kaloni maninë për të shpenzuar para të fituara lehtë.

Shëndeti: Kujdesuni për sistemin tuaj skeletor dhe këmbët. Gratë duhet të jenë veçanërisht të ndjeshme ndaj vendeve intime.

VIRGJERESHA

Dashuria dhe ndjenjat: Do të hyni në kohën e transformimit dhe metamorfozës. Këtë vit do t’ju duhet të mësoni aftësitë e përulësisë dhe të pritjes. Nga ana tjetër, më këmbëngulësit do të shpërblehen me romancë më të gjatë në dimër. Marrëdhëniet e gjata mund të tronditen seriozisht. Nëse të dy nuk kujdeseni për ndjenjat tuaja dhe nuk punoni në komunikim, njëri prej jush mund të jetë në kërkim të mirëkuptimit dhe një dëgjuesi aktiv jashtë marrëdhënies. Në marrëdhëniet që kanë qenë në krizë për një kohë të gjatë, viti 2022 mund të jetë koha vendimtare.

Puna: Viti i ri do t’ju sjellë sfida të reja jo vetëm në ndjenja, por edhe në punë. Do të ketë ndryshime nga të cilat nuk do të prekeni plotësisht. Disa luanë do të jenë të lumtur të mos e zgjasin kontratën dhe për të tjerët vështirësitë e paqarta në marrëdhëniet me kolegët do të jenë fillimi i një orteku dështimesh. Është e rëndësishme se si i qaseni asaj që ju përgatit fati. Nëse jeni parandalues ??dhe keni në mendje një alternativë apo një ide, fati do t’ju hapë rrugën drejt mundësive të reja. Priten ndryshime në fillim të pranverës. Për të lindurit në dekadën e dytë, viti 2022 do të jetë një vazhdimësi e aktiviteteve aktuale dhe këta njerëz më së paku do të vënë re varietetet rreth tyre në mjedisin e punës.

Financat: Për sa u përket financave, viti 2022 do të jetë një vit i favorshëm për të gjitha llojet e investimeve në pasuri të paluajtshme. Nëse planifikoni të ndërtoni një shtëpi, të hapni një dyqan ose të blini një apartament, ia vlen të filloni aktivitetet tuaja vetëm nga vjeshta. Vlen të shfrytëzohet gjashtëmujori i parë i vitit për aktivitete përgatitore. Muajt ??shtator dhe tetor do të jenë një kohë shumë e mirë për pothuajse të gjitha transaksionet financiare. Të pavendosurit në dy tremujorët e parë të vitit do të fitojnë besim në aftësitë e tyre. Ky është një qëndrim i mirë, sepse nxitimi në vendime kaq të rëndësishme nuk këshillohet.

Shëndeti: Kujdesuni për shpinën dhe sytë. Ata që kryejnë punë në zyrë më shpesh se përfaqësuesit e tjerë të kësaj shenje do të përjetojnë dhimbje në pjesën e poshtme të shtyllës kurrizore.

PESHORJA

Dashuria dhe ndjenjat: Besoni tek vetja juaj dhe fitoni besimin më të madh te partneri juaj. Nëse kohët e fundit keni pasur dyshime për ndjenjën dhe vazhdimin e mëtejshëm të marrëdhënies, atëherë këtë vit partneri do t’ju japë shumë prova të ndjenjës së tij. Baza e një marrëdhënieje të suksesshme do të jetë partneriteti dhe respekti reciprok. Ajo që i dërgoni një personi tjetër do të shpërblehet. Gjithashtu, mos kini frikë të futni rregulla të reja në marrëdhënien tuaj, ndoshta të dy keni ende shumë për të mësuar. Për ata që janë në kërkim, ky vit do të jetë gjithashtu i suksesshëm. Nëse mendoni se nuk jeni ende gati për një marrëdhënie të qëndrueshme, merrni kohën tuaj, takoni njerëzit dhe rishikoni pritshmëritë tuaja. Mos harroni se vetëm kur të gjeni paqen dhe të pranoni veten, atëherë do të ketë një person që do t’ju dojë po aq shumë.

Puna: Shumëçka do të ndodhë në çështjet profesionale. Tashmë në fillim të vitit do të shfaqen porosi, projekte dhe bashkëpunime të reja. Do të fokusoheni te vetë-përmbushja dhe nuk do të keni nevojë të mbështesni veten me përvojën e të tjerëve. Investimi juaj i mëparshëm në veten tuaj do t’ju lejojë të lundroni në det të thellë këtë vit. Jo vetëm që do të ndiheni të lirë, por edhe të dobishëm. Nëse po aplikoni për një rritje page, do të jeni në gjendje të gjeni një mënyrë efektive për të bindur shefin se meritoni një pagë më të lartë. Sipërmarrësit do të tregojnë kreativitet dhe zgjuarsi. Do të ketë një shans për të zhvilluar biznesin tuaj dhe madje për të filluar një biznes krejtësisht të ri. Verifikoni ftesat e reja për bashkëpunim dhe fitoni më shumë besim te partnerët tuaj të biznesit. Këtë vit shumë gjëra mund të përfundojnë me sukses. Mos kini frikë të merrni iniciativën.

Financat: Në varësi të veprimeve tuaja, pasuritë mund të rriten. Ritmi që vendosni në punë do sjellë përfitime në financa. Nëse jeni duke menduar për të investuar në kursime, ia vlen të përdorni instrumente të përshtatshme investimi në pranverë. Zgjeroni njohuritë tuaja edhe për tregun e pasurive të paluajtshme, sepse edhe këtu do të mund të fitoni shumë. Megjithatë, viti 2022 mund t’ju sjellë një kurth. Ekziston një rrezik i madh që ajo që kurseni të shpenzohet shumë shpejt. Ia vlen që përpara çdo aktiviteti financiar të mendoni për qëllimin e tij.

Shëndeti: Vlen të ndryshoni dietën në një dietë më të plotë për të shmangur lloje të ndryshme të sëmundjeve gastrointestinale.

AKREPI

Dashuria dhe ndjenjat: Shumë njerëz mund të largohen nga partneri për të përmbushur përgjegjësitë e tyre të përditshme. Rutina mund të çojnë në ankth dhe emocione të forta te partneri. Jini të vetëdijshëm për dyshimin, xhelozinë, keqkuptimin e situatës dhe nevojën për të korrigjuar atë që është lënë pas dore. Nuk do të ketë shumë arsye për të qenë të kënaqur në vitin 2022.

Puna: Nëse jeni duke pritur për ndryshime në vendin tuaj të punës, jini të durueshëm. Mundësia e ndryshimit të pozicionit të punës, kalimi në një departament tjetër, ose promovimi i mundshëm do të jetë i mundur sa më parë në maj/qershor. Tremujori i parë i vitit nuk do jetë shumë aktiv për ju, madje mund të jeni shpesh me raport mjekësor për shkak të ftohjes dhe sëmundjeve të vogla. Do të vini re një rënie të energjisë dhe dobësi të përgjithshme, që do të përkthehet në aktivitet profesional. Kjo periudhë kalimtare do të kalojë në fillim të pranverës. Gjysma e dytë e vitit në punë ndonjëherë nuk do jetë e kënaqshme për ju. Përgatituni për keqkuptime të mundshme me kolegët, negociata të vështira me kontraktorët ose pakënaqësi të shpeshta të mbikëqyrësit tuaj me punën. Fundi i vitit do të sjellë ndryshime organizative dhe kaos në punën tuaj.

Financat: Përsa i përket financave, viti 2022 nuk do të jetë një kohë e favorshme për çmenduri të paplanifikuara apo vendime të pamenduara mirë. Shmangni situatat ku emocionet do t’ju tregojnë drejtojnë. Dëgjoni zërin tuaj të brendshëm dhe sensin e shëndoshë dhe do të gëzoni stabilitet financiar gjatë gjithë vitit.

Shëndeti: Sëmundjet e patrajtuara, veçanërisht të sistemit të sipërm respirator, do të rishfaqen. Gjithashtu ia vlen të shpenzoni kohë për ekzaminime parandaluese, pasi shumë sëmundje shqetësuese mund të kthehen në vitin 2022.

SHIGJETARI

Dashuria dhe ndjenjat: Për vajzat që kanë pritur ndryshime, viti 2022 do të sjellë përparim në çështjet afektive. Nëse marrëdhënia juaj ka qëndruar në vend numëro për një kohë të gjatë dhe çështjet e pashpjegueshme kanë ngecur, bisedimet për përparimin do të nisin në fillim të vitit. Mos harroni se disa gjëra kërkojnë kohë dhe do t’ju duhet të prisni deri në qershor për një përparim në marrëdhënien tuaj. Prisni deklarata më serioze nga partneri juaj në gjysmën e dytë të vitit. Fati përgatit një lëkundje emocionale dhe një mori ndjesish emocionale. Gjysma e parë e vitit do të jetë njohja e gjysmës së duhur. Koha për stabilizim nuk do të vijë deri në vjeshtë dhe atëherë vajzat e pavendosura do të binden se kë kërkojnë.

Puna: Me rritjen e kërkesave tuaja, nevoja për të rritur aktivitetin tuaj profesional do të rritet. Ju do të konsideroni një punë shtesë ose një punë të dytë, të përhershme. Ato vajza që mendojnë të fillojnë biznesin e tyre, duke dashur të bëhen të pavarura profesionalisht, do t’u qasen sipërmarrjeve të reja profesionale me shumë kujdes. Nuk do të nxitoheni, përkundrazi, do të filloni duke përmirësuar aftësitë tuaja dhe duke përgatitur një seminar. Në çështjet profesionale, partneriteti do të jetë i rëndësishëm për ju këtë vit, pasi do të ketë shumë mundësi për të kontrolluar kolegët dhe kontraktorët, besnikërinë e tyre ndaj jush, mënyrën e përdorimit të përvojës profesionale dhe cilësinë e marrëdhënieve profesionale.

Financat: Financat këtë vit do të varen shumë nga aktiviteti juaj profesional. Fati në këtë drejtim do jetë shumë i drejtë, sepse do të mund të ndikoni në financat tuaja për pothuajse të gjithë 12 muajt. Veçanërisht vajzat e vetëpunësuara do ta ndiejnë atë. Sa më shumë të punoni, aq më të mëdha do të jenë financat tuaja. Mund të mbështeteni në të ardhura nga disa burime, të cilat do të rrisin ndjeshëm cilësinë e jetës tuaj dhe rehatinë mendore. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se do të mund të gëzoni stabilitet financiar. Megjithatë, ekziston rreziku që mund të ndiheni të dekurajuar gjatë periudhave të solsticit, si dhe periudhave të nevojës urgjente për të shpenzuar para të fituara lehtë. Prandaj, gjendja e portofolit tuaj do të varet nga arsyeja dhe ekuilibri i brendshëm.

Shëndeti: Bëni kontrolle rutinë, sepse disa probleme do të kthehen.

BRICJAPI

Dashuria dhe ndjenjat: Viti 2022 nuk do të nisë pozitivisht. Njerëzit single që kërkojnë vazhdimisht dashurinë do të përballen me dështime dhe zhgënjime në sferën emocionale. Kjo mund të jetë për shkak të pritshmërive shumë të larta. Nga ana tjetër, në marrëdhëniet e përhershme do të ketë situata në të cilat partneri do kapet në pandershmëri dhe mungesë sinqeriteti.

Puna: Të njohur për natyrën e tyre punëtore, Bricjapët do të duan të tregojnë me çdo kusht ambicien e tyre për të përmbushur detyrat. Fatkeqësisht, fati nuk do t’ju ndihmojë në këtë, përkundrazi. Duhet të përgatiteni për një sërë vështirësish që fillimisht mund t’ju dekurajojnë të punoni dhe t’ju sjellin në një vend pune. Nëse dëshironi të kryeni revolucione profesionale në fillim të pranverës, është mirë të prisni deri në fillim të verës. Bricjapët më të qëndrueshëm do të jenë në gjendje të ndihen krenarë për durimin dhe zellin e tyre në maj. Nëse prisni një periudhë të vështirë, në pranverë do të merrni një shpërblim nga menaxheri juaj. Gjysma e dytë e vitit premton të jetë shumë e qetë në çështjet profesionale. Në aktivitetet e përditshme do të mund të mbështeteni jo vetëm në ndihmën e kolegëve, por edhe tek fati.

Financat: Ky nuk është një vit i mirë për të investuar dhe për të ndërmarrë transaksione më të mëdha financiare. Mendoni me kujdes për kredinë tuaj, ose forma të tjera të financimit të jashtëm. Ekziston një rrezik i madh që një vendim i nxituar t’ju kushtojë shtrenjtë. Gjithashtu, jini vigjilentë kur dikush ju kërkon mbështetje financiare. Në gjysmën e parë të vitit mund të shfaqen probleme të ndryshme financiare, të cilat do ta keni të vështirë t’i largoni. Rrezik më të madh financiar do mund të përballoni nga vjeshta, kur financat do jenë më të qëndrueshme.

Shëndeti: Kujdesuni për kyçet dhe kockat tuaja. Mos e tendosni shtyllën kurrizore, veçanërisht kur bëni ushtrime.

UJORI

Dashuria dhe ndjenjat: Shumë paqartësi dhe dyshime që ju janë grumbulluar muajt e fundit do të zhduken gradualisht me fillimin e vitit. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se ju dhe partneri do të gjeni një marrëveshje. Jini të përgatitur për një përparim të pafavorshëm në marrëdhënien tuaj. Shumë gjëra do të sqarohen, por mund të jetë keq për ju. Mund të bëni një pushim për t’i menduar gjërat. Nëse vendosni të luftoni për dashurinë, atëherë në verë do të filloni të formoni përsëri jetën së bashku. Përndryshe, do të filloni një lidhje të re në vjeshtë. Dashuria ju pret larg shtëpisë.

Puna: Në gjysmën e parë të vitit, prisni shumë detyra dhe kërkesa më të larta nga mbikëqyrësi. Mbani rregull në aktivitetet tuaja profesionale, kjo do t’ju ndihmojë të shmangni akumulimin e detyrave të prapambetura që mund të ndodhin shpejt. Mos u mashtroni nga rutina, kushtojini vëmendje detajeve, sepse përmes vogëlsirave mund të detyroheni t’i ktheheni materialit të mëparshëm. Pas pushimeve verore, ngarkesa e punës do të ulet gradualisht. Në fillim të vjeshtës, menaxheri juaj do t’ju propozojë të shkoni në një delegacion. Kjo mund të shqetësojë shumë jetën tuaj private, por nuk duhet të keni frikë nga pasojat negative. Partneri do tregojë mirëkuptim dhe durim.

Financat: Shumë detyra në punë, rutina në jetën personale dhe mungesa e kohës për veten do të stabilizojnë ndjeshëm financat. Megjithatë, ekziston një rrezik i madh që të pakënaqurit me jetën personale të bëjnë blerje të pamenduara. Shpenzimet e paplanifikuara që mund të përballoni mund të përmirësojnë humorin tuaj për momentin, por do të rëndojnë buxhetin e shtëpisë. Ndoshta është më mirë të kërkoni një mënyrë më ekonomike për të përballuar zhgënjimin dhe zemërimin? Është e rëndësishme sepse në gjysmën e dytë të vitit do të përballeni me udhëtime të shtrenjta, qoftë edhe të paplanifikuara. Më mirë të jeni të përgatitur financiarisht për paqëndrueshmërinë financiare. Përshtateni normën e shpenzimeve sipas nevojave të familjes, sepse do të jetë e vështirë të kërkoni një burim shtesë të ardhurash këtë vit.

Shëndeti: Këtë vit kujdesuni veçanërisht për veshkat dhe traktin urinar.

PESHQIT

Dashuria dhe ndjenjat: Viti 2022 do të sjellë shumë trazira dhe një kërcim emocionesh në ndjenjat e tyre. Beqarët do luftojnë jo vetëm me vetminë deri në fillim të pranverës, por mund të ndiejnë edhe një lloj refuzimi nga seksi i kundërt, gjë që do të ndikojë ndjeshëm në mirëqenien dhe perceptimin e tyre. Lëvizja në sferën e dashurisë nuk do të fillojë deri në pranverë. Vetëm vera dhe vjeshta do të sjellin një shans për një romancë më të gjatë. Në marrëdhëniet që janë duke luftuar dhe në krizë për një kohë të gjatë, mund të ndodhë një ndarje e pakthyeshme. Ata që janë braktisur do të shërohen shpejt nga trauma e tyre dhe do të gjejnë dashuri të re.

Puna: Në fillim, shumë nga detyrat dhe lëshimet tuaja të neglizhuara do t’ju kthehen si një bumerang. Jini të përpiktë, sepse shefi mund t’ju delegojë papritur detyra që nuk i keni përfunduar. Atmosfera në punë mund të prishet edhe nga kolegë të pandershëm, të cilët thjesht presin momentin. Mos harroni të mbani një distancë të sigurt në kontaktet tuaja me kolegët dhe besoni vetëm përvojën dhe ndërgjegjen tuaj të brendshme. Njerëzit që duan të ndryshojnë punë do të kenë të paktën dy mundësi për ta bërë këtë. Njëra prej tyre do të shfaqet në maj. Nëse e humbisni mundësinë për të ndryshuar, do të mund të përfitoni nga mundësia e radhës vetëm në shtator.

Financat: Ky nuk është një vit i mirë për të investuar dhe shumëfishuar asetet tuaja. Gjysma e parë e vitit do t’ju sjellë më shumë shpenzime. Papritur, do t’ju duhet të zëvendësoni pajisjet shtëpiake, një makinë të prishur. Nga vjeshta do të ketë më shumë mundësi për të fituar para shtesë. Ju gjithashtu mund të kërkoni fatin tuaj në bursë.

Shëndeti: Kujdesuni për mëlçinë dhe stomakun tuaj, mundësisht nëpërmjet një diete të ekuilibruar. Gjithashtu, mos injoroni ankthin, depresionin dhe pagjumësinë, të cilat mund të shtohen në momente të vështira.

Horoskopi

Do te keni 1 zhvillim te madh ekonomik/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Pozicioni i ri i Aferdites ne Binjak ji sjell prane njerez te afert dhe te dashur per ju !Do keni njohje te kendshme dhe mesazhe te bukurua!

Demi

Mund te ndodh qe kete periudhe te interesoheni per ekonomine dhe te luani me dy porta ne shkembimet ekonomike!

Binjaket

Aferdita ne shenjen tuaj ju bene joshes dhe ju sjell shume takime e kontakte Merruni me marredheniet ne pergjithesi!

Gaforrja

Nga sot klima ne ceshtjet sentimantale do jete shume e ngaterruar !Nje nervozizem ju sjell ne perballje me partneret tuaj!

Luani

Ceshtjet ekonomike ngaterrohen paksa !Por ne pune do keni shume hapesira per tu zhvilluar! Shfrytezojini!

Virgjerasha

Ceshtjet familjare rikthehen perseri per tu diskutuar Aferdita ne binjak ju sjell te dashur te rinj ne jeten tuaj!

Peshorja

Aferdita ne Binjak do premtoj shume per ju ne ceshtjet erotike !Por disa ceshtje pune perseri do grumbullohen shume!

Akrepi

Nga sot do cliroheni shume ne ceshtjet ekonomike Por per disa nga ju perseri do kete tensione e debate neper puna!

Shigjetari

Jeta ecen dhe ju po lufyoni midis te kaluares dhe te ardhmes Por nga sot jeta erotike do embeltohet!

Bricjapi

Nga sot duhet te perparoni ceshtje pune dhe shendeti Keni dilema ne ceshtjet personale dhe ekonomike!

Ujori

Dicka ndryshon sot ne jeten tuaj erotike! perpiquni te gjeni zgjidhje ne ceshtjet ekonomike !

Peshqit

Pasuria qe lidhet me familjen do shkoj me mbaresi ne diten e sotme !Persona te afert do kujdesen per ju !Nje plan mund te kete shtyrje!

Continue Reading

Horoskopi

Beqaret e kesaj shenje do te kene disa takime teper interesante ! Meri Gjini paralajmeron keto shenja !

Published

on

Dàshì

Të lìndùr më: 21 Màrs – 19 Prìll

Jetà sentìmentàle për çìftet do jete e qete dhe pà probleme. Dìsà festà àpo dàrkà qe do bënì jù beqàre me mìqtë do jù jàpìn mùndësì te njìhnì dìke shùme ìnteresànt. Mos e lìnì t’ìù ìke ngà dùàrt por jepìnì mùhàbet.

Demì

Të lìndùr më: 20 Prìll – 20 Màj

Do kenì konflìkte me pàrtnerìn dhe gjeràt nùk do shkojnë àshtù sì dùhet ne dàshùrì. Tregohùnì pàk me te dùrùàr dhe rùànì vete kontrollìn. Tensìonì do jete kàlìmtàr. Beqàret do kenë shùme dëshìrë për te tàkùàr dàshùrìnë dhe me pàk mùndìm do e gjejnë àtë.

Bìnjàkët

Të lìndùr më: 21 Màj – 20 Qershor

Nëse jenì ne çìft do kenì një mùngese komùnìkìmì me pàrtnerìn. Dìsà mùnd edhe te ndàhen. Dìsà te tjerë do kenë nevoje për me shùme qëndrùeshmërì ne lìdhjen e tyre. Beqàret do jene te sìgùrt për àtë qe dùàn dhe plot energjì.

Gàforrjà

Të lìndùr më: 21 Qershor – 22 Korrìk

Një keqkùptìm ne lìdhjen tùàj do jù mërzìtë shùme të màrtën. Dùhet te flìsnì me shùme me àtë qe kenì ne kràh dhe jo te kërkonì ndìhmën e mìqve. Vetëm ne këtë mënyrë gjeràt mùnd te rregùllohen.

Lùànì

Të lìndùr më: 23 Korrìk – 22 Gùsht

Ne jetën sentìmentàle çdo gjë do shkoje mìre për çìftet. Plànetët do jene ne ànën tùàj dhe do jù tregojnë gjìthmonë rrùgën qe dùhet te ndìqnì të màrtën. Beqàret do kenë dìsà tàkìme.

Vìrgjëreshà

Të lìndùr më: 23 Gùsht – 22 Shtàtor

Do kenì dìsà mosmàrrëveshje ne lìdhjen tùàj dhe do jù mùngoje energjìà për t’ìù bere bàlle. Qetësohùnì dhe mendojìnì gjeràt me kùjdes. Beqàret do jene joshës të màrtën dhe do tàkojnë dìke ìnteresànt. Mos mendonì menjëherë për màrtesën sepse àjo nùk është një loje fëmìjësh

Peshorjà

Të lìndùr më: 23 Shtàtor – 22 Tetor

Të màrtën çìftet do kenë dìsà debàte për një teme delìkàte. Me mìre vàzhdonì debàtonì sesà t’ì shmàngenì bìsedës. Sqàrojenì çdo gjë njëherë e mìre. Beqàret do kenë tàkìme te rejà me personà qe do ì bëjnë te ndjehen mìre.

Àkrepì

Të lìndùr më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Sìtùàtà ne çìft dùket se me ne fùnd po përmìrësohet. Te gjìthë po ì shohìn ndryshìmet tùàjà. Shfrytëzojenì sà me shùme këtë dìte për te qëndrùàr prànë pàrtnerìt. Àtà qe jànë vetëm do kenë një tàkìm, por nùk do ndìhen rehàt.

Shìgjetàrì

Të lìndùr më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Àsnjë plànet nùk do te ndìkoje ne lìdhjen tùàj. Ne këtë mënyrë jù do kenì një jete te qete të màrtën prànë pàrtnerìt. Hàrmonìà do mbìzotërojë ne çìft. Beqàret do dùàn me shùme se kùrrë te flìrtojnë të màrtën.

Brìcjàpì

Të lìndùr më: 22 Dhjetor – 19 Jànàr

Shìkojìnì gjeràt me një sy tjetër ne plànìn sentìmentàl dhe çdo gjë do shkoje mìre. Pàrtnerì do mùndohet me sà kà mùndësì t’ùà plotësoje dëshìràt qe kenì. Plotësojànì dhe jù dìsà. Yjet do ì ndìhmojnë beqàret te hìdhen ne detìn e kënàqësìsë dhe ndjenjàve.

Ùjorì

Të lìndùr më: 20 Jànàr – 18 Shkùrt

Dùhet te merrenì pàk me shùme me fàmìljen të màrtën. Àtà kàne nevoje për jù. Nëse jenì ne çìft dùhet te flìsnì me pàrtnerìn për këtë dhe àì do jù ofroje mbështetjen e tìj. Beqàret nùk do mendojnë fàre për dàshùrìnë.

Peshqìt

Të lìndùr më: 19 Shkùrt – 20 Màrs

Lùmtùrìà dhe qetësìà e lìdhjes sùàj do jete prìorìtetì ì kësàj dìte. Nëse e bënì te mùndùr këtë do ndjehenì mjàft mìre me veten. Ne dàshùrì do jete një dìte pà probleme. Beqàret do kenë një dìte plot ngjyrà dhe àventùrà.

Continue Reading

Horoskopi

Dashi me njohje te reja, Demi me shume pune/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron keto 6 shenja horoskopi

Published

on

Horoskopi Paolo Fox Dashi: zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të bëjnë njohje të shkëlqyera, por duhet të prisni për në fundjavë. Kujdes mos e teproni në punë, pa shumë zhurmë.

Horoskopi i Paolo Fox Demi: emocionet janë në një gjendje përgjumjeje, por mos u dorëzoni. Puna do të bëhet më intensive, por kjo do të ndodhë pak para pushimeve tuaja verore, më konkretisht para gushtit.

Horoskopi Paolo Fox Binjakët: dashuri, dashuri gjithmonë dashuri, kjo është ajo që ju nevojitet, ndaj merrni dhe jepni dashuri. Puna do ju japë më shumë kënaqësi. Pritet të ndodhë në fund të muajit.

Horoskopi për Gaforren Paolo Fox: Një e enjte disi e lodhshme, përpiquni të rikuperoni ditën tuaj në orët në vijim. Në këtë periudhë, shumë shpenzime keni për aktivitetet tuaja. Bëjini sytë katër.

Horoskopi Paolo Fox Luani: nëse jeni zemra të vetmuara, mund të përballoni të bëni atë që dëshironi. Shmangni me kujdes njerëzit e paqartë në punë.

Horoskopi Paolo Fox Virgjëresha: ende një ditë interesante përsa i përket ndjenjave. Shumë njerëz janë duke përgatitur projekte të reja, bëjeni edhe ju.

Horoskopi i Paolo Fox Libra: Këtë të enjte mos e teproni shumë. Do keni gjendje plogështie në mëngjes, por do të rikuperoheni në mbrëmje. Aktualisht është koha për të mos u zënë me dikë dhe për të shmangur polemikat në punë.

Horoskopi i Paolo Fox Akrepi: kushdo që përjeton një tension emocional, do të duhet të përpiqet ta kapërcejë atë. Më mirë të shmangni konfliktet në punë gjatë kësaj të enjteje.

Horoskopi i Paolo Fox Shigjetari: mëngjesi i kësaj të enjteje pritet të jetë më i mirë se pasditja, por në përgjithësi do të jetë një ditë pozitive. Nëse ka kontraste, mos u dekurajoni.

Horoskopi i Bricjapit Paolo Fox: është një ditë që nis në mënyrë konfuze kjo e enjte 23, por pasdite do të përmirësohet. Në punë dallohen projekte të reja në horizont, por mos e teproni në entuziazëm.

Horoskopi i Paolo Fox Ujori: disa lajme për ndjenjat mund të shfaqen gjatë ditës. Ka hapësirë edhe ​​në punë edhe për projekte të reja.

Horoskopi i Peshqve Paolo Fox: kushtojini vëmendje raporteve në çift, në këto ditë të fundit të qershorit do të jeni shumë të vëmendshëm ndaj detajeve. Koha pozitive për të bërë një propozim në punë. /noa.al

Continue Reading

Trending