Connect with us

Horoskopi

“I thoni fukarallëkut lamtumirë!”, Meri Gjini i vendos vulën: Ja shenjat që bekohen me begati në ditët e para të 2022

Published

on

Këto janë páráshíkimet më të sákta dhe kèshíllat më të bèsùèshme në ástròlògjí për shenjën tuaj në lídhje me shèndètin, dáshùrinë dhe párátë nga Meri Gjini.

DASHI: Do të kèni energjí të shtùar për t’u márrë me ndrýshimet që dëshironi. Ju do të pèrshtáteni me kohët që víjnë përpárá.

Shèndèti: Kùjdèsuni për ndrýdhjèt dhe rènièt. Bëni kùjdès gjatë udhëtimeve dhe ècjes së përditshme.

Dáshùría: Sèri e nxèhtë për ndjènjat dhe marrëdhëniet. Lidhjet emòciònale do të fòrcòhen për t’u bèrë më të ëmbla.

Párátë: Do të bèni mirë që për 30 dittë e ardhshme të kùrsèni sa më shumë e mòs ta tèpròni.

DEMI: Për të gjetur zgjídhjen, vèçoni gjíthçka në jetë dhe análízoni sècilin plan. Ju do të ndjèni gjíthë mbèshtètjen e fámíljes suaj.

Shèndèti: Kùjdèsuni për díètën tuaj dhe shmángní tèprimet e çdo lloji, pasi mùnd të kèni pròblème me lëkùrèn ose të zhvíllòni álergjí.

Dáshùría: po kaloni një pèriudhë pèsímízmi, nuk ia vlen të keni shumë ílùzíone për rezultatet sèntimèntále.

Párája: ju keni aftèsínë për të lèvizur në një mjedis márramèndës, kjo ju lèjon të përshtátèni me ndrýshimin e kùshteve dhe të përfítòni prej tyre.

BINJAKET: Ndërsa dòni të bèni një vlèrësim dhe të mbýllni një fazë, altèrnátiva të tjera dhe rrugë të reja për të ndjèkùr do të shfáqèn.

Shèndèti: Kùjdès vetëm stèsín pasi në këtë periudhë mùnd të kèni më shumë lòdhje.

Dáshùría: Do ta keni të vèshtírë të merreni vèsh me partnerin. Ju do të dùhet të shíkoni në zona të tjera për të báláncuar tènsíonèt.

Párája: me një zgjùarsi ju u jèpni vlerë ideve tuaja. Pròpòzími i metodave të reja bèhet një virtýt që të gjíthë mùnd ta shòhin tek ju.

GAFORRJA: Do të kèni një një periudhë shumë të mirë në jetën tuaj, ku mùnd të vijë lájmi i mirë kur më pak e prísnít. Dùhet ta shfrýtëzòsh mòmèntin.

Shèndèti: mendoni se për të gjètur qètësínë që po kèrkoni duhet të èlèmínòni fíksímet tuaja, të qètèsòheni dhe t’i mèrrni gjërat më lèhtë.

Dáshùría: Keni nèvòjë për një marrëdhënie që ju bën të ndíheni èmòciònálisht të sígùrt dhe të lùmtur. Qèllimi juaj do të jetë fòrcími i ndjènjave me partnerin tuaj për të arrítur sùksès.

Párája: Do të ndíheni shumë òptímist në vèndin e punës. Mùndësitë fíllojnë të shfáqèn páprítur.

LUANI: Aftèsía juaj për tu dòrëzùar në pròblèmet e të tjerëve rrítet çdo ditë. Ju do të kèni shumë vèndíme për të márrë ndáj mèndoni vetëm për veten tuaj. Ju do të shpèrblèheni.

Shèndèti: Shíkoni energjínë tuaj këtë muaj. Mùnd të jètë një periudhë e vèshtirë, me tènsíon èmòciònal dhe një tèndèncë për të dískutùar për ndonjë gjë.

Dáshùría: Ju mùnd të hármònizoni jetën tuaj të dashùrísë nëse vázhdòni t’i jepni asáj kohën që i nèvòjitet. Vázhdòni kështu dhe do të fòrcòni më shumë lídhjen në çift.

Párátë: Ju nuk do t’i qásèni pròblèmeve. Do t’ju ècë shumë mbárë.

VIR.GJERESHA: Më mirë fíllòni të plánifíkoni jetën tuaj më mirë, të páktën në bazat. Mos lèjòni që gjërat t’ju ndòdhín vetëm.

Shèndèti: Ju dùhet të kùjdèseni për shèndètin tuaj dhe të mos bèni tèpríme.

Dáshùría: Mòs u lárgo nga párimèt e tua. Zèmrá do të japë ùrdhrá që arsýeja nuk do të dègjòjë. Ju dùhet të mbáni nivelin tuaj të ángázhímit.

Párája: Do të dùhet të káloni nëpër shumë pròcèdùra në prítje. Por në fùnd mbýllet me një shpèrblím.

PESHORJA: Një pèriùdhë e të mësùarit, ndrýshímit të zakoneve dhe kèrkímit të mùndèsive të reja. Plánifíkoni tákimet tuaja të bíznèsit, shmángní shèrrèt.

Shèndèti: Duhet të kùjdèseni për veten tuaj më shumë se kùrrë në díètën tuaj, të shmángní ýndýrnat dhe pijet me álkòl.

Dáshùría: mùndësi për dashùri teë reja. Do të mèrrni më shumë gèzím në zèmèr.

Párátë: Kùjdèsuni për fínáncat. Fíllòni duke ùlùr shpènzímet tuaja dhe shmángní hyrjen në bòrxhè për hùátë ose krèdítë.

AKREPI: Fat i mirë në bíznès, udhëtime dhe punë. Mèrrni ínícíatívën dhe do të jeni të sùksèsshèm.

Shèndèti: Shmángní ata që ánkòhen shumë sepse, pèsímízmi i të tjerëve mùnd t’ju dèprèsíonòjë. Qèndròni në òptímízmin tuaj.

Dáshùría: Jeta juaj èmòciònale do të lùlèzojë fálë ndjènjave të përbashkëta dhe ílùzíonit që i báshkòn.

Párátë: Koha e mirë për të kèrkùar ngrítje të págès ose për të shqýrtùar òfèrta të reja pune. Do të përmírèsojë të ardhurat tuaja.

SHIGJETARI: Pávárësisht se jeni të lírë nga zínxhírët që ju lídhín, do të kètë pròblème në lídhje me ndjènjat.

Shèndèti: Është koha të ndrýshoni mèndimet dhe ndjènjat tuaja nègátive për t’u márrë me pròblèmetqë kèni në të tashmen. Pèrdòrni aftèsitë tuaja të arsýetimit.

Dáshùría: Qètèsòhuni, mos lèjòni që ímpùlset tuaja t’ju çòjnë në një kònflíkt.

Párátë: Do të prísni edhe 1 muaj për një ngrítje të mùndshme èkonòmike.

BRICJAPI: Frýti i angázhímit dhe këmbèngùljes suaj do t’ju lèjòjë të blíni rroba, këpucë, párfùme dhe sendet që ju kánë mùngùar.

Shèndèti: Mòs u trègòni llùpès por kùjdès me ushqímet me shumë kripë dhe sheqer sepse këto kohë do t’ju bèjnë dèm.

Dáshùría: Jeta emòciònale do të kálojë me shumë hármòni.

Párátë: Fílloni të hártòni strátegjítë tuaja tani sepse ajo që bèni do të pròdhòjë mrèkùlli. Fati do të jètë në anën tuaj.

UJORI: Do të jèni të tènsíonùar në mënyrë të pashpjègùeshme, pavárësísht se kjo kohë po shkòn mirë për ju.

Shèndèti: Kríjòni sa më shumë qètèsi në mèndjen tuaj dhe sa më lárg strèsít këto kohë.

Dáshùría: Nuk do të jetë një kohë shumë e qètë. Sinqèríteti është ármá më e mirë.

Párátë: Do jèni qètë me punën tuaj, dhe një periudhë plòt fat tek lèket po ju vjèn.

PESHQIT: Dègjòni një pròpozím që thýen párágjýkimèt tuaja.

Shèndèti: Përkùshtòhuni vetes për të jètuar plòtèsisht, çdo moment sikur të ishte i fùndit juaj.

Dáshùría – do të mèrrni atë që dèshironi. Jini shumë të kùjdèsshëm, ndonjëherë ánkthí mùnd të bèhet i rrèzíkshèm.

Párája: Do të mbùshni kokën me ide dhe për afërsisht 2 muaj mùnd të nísni një bíznès të vògël por që do t’ju jápë përfítíme të mira.

Horoskopi

Horoskopi javor 28 Qershor-4 Korrik sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshete shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi: Gjithçka do të shkojë për mrekulli. Të enjten Venusi do të vendoset në pozicion të favorshëm për Dashin, duke shënuar fillimin e një periudhe mjaft interesante në sferën e dashurisë. Gjatë muajit korrik beqarët do të përjetojnë histori pasionante. E marta dhe e mërkura janë ditët me fat të javës, për shkak të pranisë së Hënës në shenjë. Edhe në punë situata parashikohet e mirë.

Demi: Këtë javë Venusi do ta braktisë shenjën tuaj për t’u zhvendosur në atë të Binjakëve, prandaj shfrytëzojeni në maksimum praninë e tij deri më datë 22 qershor. Kështu do të keni një mundësi të fundit për të sqaruar çështjet që i keni më për zemër me partnerin, ose për të bërë përpara nëse jeni beqar. Të enjten dhe të premten Hëna do të ndriçojë në shenjën tuaj, duke ju dhuruar shumë fat.

Binjakët: Këtë javë planeti i dashurisë do të kalojë në shenjën tuaj. A ndiheni të gatshëm që t’i uroni mirëseardhjen? Do të fillojë për ju një periudhë me të vërtetë intensive, ku nuk do të mungojnë aventurat, emocionet edhe dramat, tamam si ju pëlqen ju. Edhe Mërkuri do t’i bashkohet shenjës suaj, ndërkohë që Jupiteri gjithashtu ju favorizon. Në sferën profesionale pritet që të merrni një lajm të mirë. Dita më me fat e javës është e diela.

Gaforrja: Planeti Venus do të qëndrojë aktiv dhe në favor të shenjës suaj deri ditën e enjte. Përfitoni nga kjo periudhë për të folur me partnerin dhe për t’u përballur me çështjet e lëna pezull. Të martën e të mërkurën Hëna në prapavijë do t’ju krijojë vështirësi, sidomos në aspektin profesional, ndërsa të enjten dhe të premten do t’ju favorizojë. Ka rrezik që diçka të mos shkojë sipas parashikimeve.

Luani: Këtë javë pritet që të merrni lajme të mira. Të enjten më datë 23 qershor, planeti Venus do ta mbështetë shenjën tuaj. Do të nisë për ju një periudhë me shumë fat në dashuri dhe në fushat e tjera në përgjithësi. Mërkuri dhe Marsi në pozicion të favorshëm do t’ju dhurojnë mundësi të reja në aspektin profesional. E diela do të jetë dita më me fat e javës.

Virgjëresha: Ditën e enjte planeti Venus do të fillojë një transit të pafavorshëm për shenjën tuaj, duke ju shkaktuar turbullira në jetën sentimentale. Edhe në sferën e punës do të hasni pengesa, për shkak të pozicionit të pafavorshëm të Mërkurit. E premtja dhe e shtuna do të jenë ditët me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate.

Peshorja: Të martën dhe të mërkurën Hëna do të jetë vendosur në prapavijë për shenjën tuaj, duke ju bërë të ndiheni nervozë. Por ditën e enjte situata do të përmirësohet, sepse Venusi do të kthehet nga Peshorja, prandaj gjatë javëve në vazhdim do të përjetoni momente emocionuese në aspektin e ndjenjave. Ndërsa ndikimi negativ i Marsit do t’ju bëjë të ndiheni të lodhur.

Akrepi: Këtë javë do të ketë lajme të mira për ju. Duke filluar që nga dita e enjte, Venusin nuk do ta keni më kundërshtar. Vështirësitë që keni përjetuar së fundmi në sferën e ndjenjave do të daraviten pak nga pak dhe do të ndiheni më të qetë e të sigurt në vete. Hëna në prapavijë në datat 23, 24, dhe 25 qershor do t’ju krijojë vështirësi të mëtejshme.

Shigjetari: Gjatë muajit korrik situata do të bëhet më e ndërlikuar në sferën e ndjenjave, për shkak se Venusin do ta keni kundërshtar. Do të keni periudha krize, kur do ta vini në diskutim lidhjen me partnerin. Edhe në aspektin profesional do të hasni pengesa. E marta dhe e mërkura do të jenë ditët më me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate.

Bricjapi: Kjo është një periudhë stresuese për të lindurit e kësaj shenje, pasi do t’ju duhet të përballeni me Marsin dhe Jupiterin në pozicion të pafavorshëm. Do të ndiheni të lodhur dhe disa përgjigje që prisni në lidhje me çështjet e punës do të vonojnë të vijnë ose nuk do të jenë ato që prisni. Ditët fatlume me Hënën në shenjë do të jenë e enjtja, e premtja dhe e shtuna, kurse ato më terse, e marta dhe e mërkura.

Ujori: Gjatë këtyre javëve të fundit nuk i keni pasur gjërat të lehta në aspektin e ndjenjave, por tani situata do të ndryshojë. Nga data 23 qershor e në vazhdim Venusi nuk do t’ju bëhet më pengesë, por do të jetë më aktiv se më parë në favorin tuaj, duke ju ndihmuar të zgjidhni çështjet e mbetura pezull me partnerin. Për beqarët parashikohen takime me njerëz të veçantë. Falë mbështetjes së Jupiterit dhe Mërkurit, do të merrni lajme të mira në sferën e punës.

Peshqit: Këtë javë, për fat të keq, Venusi do të kalojë në prapavijë, duke ju sjellë më shumë pengesa në jetën në çift dhe duke shkaktuar kriza. Edhe në punë diçka mund të mos shkojë sipas parashikimeve, për shkak të pozicionimit të pafavorshëm të Mërkurit. Për fat, Hëna aleate në shenjë ditën e hënë do të ndihmojë për t’jua ngritur moralin.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 ndryshim te papritur/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Sot lidhja e Henes me Uranin ju rreshket pak kemben dhe i vonon planet tuaja ne pergjithsi !Nje ndjenje corrientuese po ju gerryen shpirtin !

Demi

Sot ndodh nje ndryshim i papritur dhe ndjeheni sikur qetesia eshte prishur nje here e pergjithmone !

Binjaket

Sapo filluat mire diten e djeshme dhe sot dicka ju ngacmon nervat duke ju bere nervoz dhe keni ndjesine qe akoma nje e fshehte e juaja mund tju rrezikoj !

Gaforrja

Nje lajm i papritur ju kthen vemdndjen tek mundesia juaj per te ndryshuar nje situate ne dukje te ngaterruar keq !

Luani

Merruni sot me nje bisede delikate mbi nje ceshtje pune e cila megjithese nuk ishte stabel perseri ju jepte nje kenaqesi !

Virgjeresha

Sot mund te humbni rruges nje mbeshtetje e cila ju kishte dhene siguri Me kete ndryshim ndjeheni se do filloni nga e para nje rrugetim !

Peshorja

Nje femer e afert ju kujton se keni disa shpenzime shtese dhe se do beni nje ndryshim shtepie apo pronesie !

Akrepi

Jeni perseri perball ngjarjeve te reja dhe nje prurje te re njohjesh Spo mbaron cikli i njohjeve !Te tjeret behen shume te paqendrueshem !

Shigjetari

Nje pune e re dhe nje ndryshim nuk ju le te binji ne rutine Mjafton te mos ndjeheni ne mes te askundit

Bricjapi

Dashuria per ju duket mision i pamundur por nese filloni nje bashkejetese mos vini kushte !Mos beni ndryshime sot !

Ujori

Hena mbi Uranin tuaj ju fton te merreni me punen dhe nje ceshtje familjare Natyrisht nese ju ngelen me nerva !

Peshqit

Ska asgje te sigurt per ju qofte plan apo premtim Merrni me nend cfarre mund te ndodh mbi nje baze te paqendrueshme !

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoj jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Mos i anashkaloni gjërat. Tregoni gatishmëri për të diskutuar gjithçka në shtëpi. Nëse ndiheni të pasigurt për disa vendime të fundit, diskutojini ato me familjen. Një familjar nuk do të jetë i gatshëm të ndryshojë mendje. Vetëm mbani mend: ata nuk mund t`i lexojnë mendimet tuaja. Kështu që mos i mbani për vete.

Demi

Takimi juaj i parë me dikë që sapo e keni njohur, ju dha përshtypjen se keni pak, ose aspak të përbashkëta me njëri-tjetrin. Tani që po kaloni më shumë kohë së bashku, mund të habiteni se sa mirë po dukeni bashkë. Kjo thjesht tregon se sa gënjeshtare mund të jenë përshtypjet e para.

Binjakët

Edhe pse do të dëshironit t’i largoni disa angazhime nga rruga juaj, nuk doni t’i nxitoni. Në fakt, në disa raste mund të preferoni t’ju jepet më shumë kohë për të shqyrtuar të gjitha faktet dhe shifrat e përfshira. Nëse vërtet duhet të merrni një vendim të shpejtë, mund të mbështeteni në intuitën tuaj për t’ju ndihmuar të bëni gjënë e duhur.

Gaforrja

Një familjar apo koleg po ju mërzit. Ky nuk është një rast i vetëm. Përtacia e tyre ju ka mërzitur për një kohë të gjatë. Do të jetë një lehtësim kur të shikoni se tashmë po i merr seriozisht detyrat e veta.

Luani

Jeni të etur për të ecur përpara me një projekt të veçantë. Në të njëjtën kohë ju pranoni kufizimet tuaja dhe nuk do ta lejoni veten të jeni tepër të sigurt duke ditur se si kjo mund t’ju shkatërrojë shpresat dhe dëshirat. Ju po mësoni nga gabimet tuaja të së kaluarës. Përparimi i qëndrueshëm do t’ju bëjë të ndiheni më shumë sesa të kënaqur.

Virgjëresha

Kurioziteti dhe vendosmëria e të tjerëve mund të mos pakësohet, por tani do ta keni më të lehtë të ndërmerrni veprime evazive. Ju ndjeni se dikush në shtëpi ka diçka në mendjen e tij. Nxitini ata që t’i nxjerrin hapur ankesat e tyre. Ju nuk mund t’i ndihmoni ata nëse nuk flasin për këtë.

Peshorja

Të folurit dhe jo përbuzja është mënyra e vetme për të zgjidhur keqkuptimet në vendin e punës. Në çështjet e dashurisë dhe miqësisë ju keni filluar të ndiheni më të kënaqur dhe më të lumtur se sa keni qenë për disa kohë. Kjo do të ketë shumë të bëjë me planet që po bëni për pushimet e ardhshme.

Akrepi

Dikush në familje po tregohet jashtëzakonisht kokëfortë dhe ju e dini që nuk jeni aq të paarsyeshëm sa po ju bëjnë të ndiheni. Mund të duket sikur ky njeri po del kastile kundër ideve tuaja vetëm e vetëm për oponencë.

Shigjetari

Një udhëtim i gjatë është një mundësi. Mezi prisni të takoheni me disa miq me të cilët ndani të njëjtin mendim. Ju madje mund të gjeni një mënyrë të shkëlqyer për të realizuar një hobi të përbashkët, ose për të mbledhur fonde për një bamirësi.

Bricjapi

Jeni të fokusuar në arritjen e rezultateve. Mos e humbisni humorin që mu karakterizon ndërkohë. Nëse po shpresoni t’i bëni përshtypje shefit tuaj, përballja me kërkesa të papritura, pa kërkuar udhëzime, do t`ju prishte punë.

Ujori

Imagjinata, origjinaliteti dhe vendosmëria është e juaja dhe mund t`i përdorni plotësisht. Mos u habisni kur të zbuloni se dëshira për t’u çliruar nga tradita është e fortë edhe pse dikush do të përpiqet të pengojë idetë tuaja jo të zakonshme.

Peshqit

Shëndeti juaj është i rëndësishëm dhe nuk duhet neglizhuar. Nëse jeni të përfshirë në ndonjë lloj sporti, do të jetë e rëndësishme të ndërmerrni veprime për të trajtuar çdo sëmundje fizike. Nëse i injoroni ato dhe keni stres të vazhdueshëm në trupin tuaj, kjo do t’ju pengojë të vazhdoni përpara.

Continue Reading

Trending