Connect with us

Horoskopi

Nga data 5 deri ne 10 Janar do jete momenti juaj/ Ky eshte horskopi i detajuar i muajit Janar 2022

Published

on

Dashi

Në janar 2022, Dashi do të jetë shumë kapriçioz dhe do të ankohet për gjithçka. Një qëndrim i tillë do t’u sjellë shumë telashe, veçanërisht në marrëdhëniet me familjen dhe miqtë. Ndryshe nga sa duket, kokëfortësia dhe egoizmi këtë herë do të jenë pengesë në arritjen e qëllimeve, ndaj nëse doni të keni sukses, duhet të jeni më të përulur dhe të mësoni të bëni kompromise. Në janar Dashi duhet t’i kushtojë më shumë vëmendje çështjeve të shtëpisë, sepse zakonisht i nënvlerësojnë dhe i lënë pas dore. Dashi është duke pritur për një kohë të qetë në janar, përsa i takon aspektin professional. Edhe pse do të jetë e mundimshme, të gjitha detyrat do të kryhen në kohë dhe me rezultate të kënaqshme. Fatkeqësisht, kufiri mes vetëbesimit dhe arrogancës është i hollë, ndaj bëni kujdes të mos e tejkaloni atë. Kujdes kur të bëni blerje, nga mashtruesit. Dashi më në fund të përqendrohet seriozisht te familja dhe partneri i tij. Koha e kaluar vetëm me të afërmit tuaj më të afërt do të rindërtojë marrëdhënien tuaj me ta dhe do të bëhet provë e angazhimit tuaj. Një marrëdhënie që nuk sakrifikon kohën vdes, ndaj në janar Dashi duhet t`i tregojë familjes gjithë dashurinë. Beqarët e shenjës së Dashit, për fat të keq, këtë muaj nuk do të takojnë asnjë interesant. Vendndodhja e hënës do të ndikojë negativisht në shëndetin e Dashit. Janari 2022 është një kohë e shkëlqyer për të filluar trajtimin e dhëmbëve dhe syve.

Numrat e rëndësishëm:

1, 6, 8

Datat e rëndësishme të janarit:

2, 4, 6, 16, 18

Shënim i veçantë:

Në gjysmën e dytë të muajit, ju keni mundësinë të investoni dhe të shumëfishoni fondet tuaja. Ka ardhur koha për të rritur asetet dhe fitimet.

Demi

Në janar 2022, Demi do të jetë i zënë si me çështjet profesionale ashtu edhe me ato shtëpiake. Njëra do të ndikojë tek tjetra. Në shtëpi do të përballeni me rinovime të mëdha dhe ndryshime të konsiderueshme në punë. Do të keni energji të mjaftueshme për gjithçka dhe të afërmit dhe bashkëpunëtorët tuaj do ta vlerësojnë angazhimin tuaj. Në punë gjërat mbeten të pandryshuara. Demi do ta shfrytëzojë këtë periudhë të qëndrueshme, do të reflektojë se çfarë funksionon mirë dhe çfarë jo. Do të jetë një kohë për të kapur gabimet që do ta ndihmojnë atë dhe të gjithë kompaninë të punojnë më mirë dhe të jenë më të suksesshëm. Saturni sjell financa më të ulëta për Demin. Do të rezultojë se megjithëse merrni vendime të mira, nuk mund ta frenoni veten nga kënaqësitë e shtrenjta. Ju shpenzoni shumë para për pushime dhe argëtim. Do të duhet të kufizoni shpenzimet dhe të përmbaheni nga vendimet e rrezikshme. Do t’i kushtoni më shumë vëmendje këshillava të miqve për vendin dhe mënyrën se si t`i investoni paratë. Në një lidhje do jeni mirë deri më 20 janar. Pas kësaj date yjet do të komplikojnë gjithçka. Marrëdhëniet e dashurisë do bëhen më pak të qëndrueshme. Kjo nuk do të jetë një kohë e mirë për deklarata serioze apo planifikime për zgjerimin e familjes. Demi duhet të kujdeset për shëndetin, i cili deri në datën 20 janar nuk do të jetë më i miri i mundëshëm. Duhet të planifikoni mirë punën tuaj në mënyrë që të gjeni kohë për t’u çlodhur. Nëse ia dilni, fundi i muajit do të shënohet me humor të mirë dhe mirëqenie.

Numrat e rëndësishëm:

8, 10, 14

Datat e rëndësishme të janarit:

5, 8, 25, 29, 30

Shënim i veçantë:

Pas datës 15 duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë çështjeve financiare. Kujdes nga reklamat. Është mirë të hiqni dorë nga qendrat tregtare ose supermarketet, sepse do të blini gjëra të shtrenjta, por krejtësisht të panevojshme.

Binjakët

Në këtë janar, Binjakët do të jenë të fokusuar tek vetja dhe vetë-zhvillimi i tyre. Do të vendosin qëllime të reja në karrierë. Është e mundur që të fillojnë kurse shtesë, të planifikojnë të regjistrohen për studime të tjera, të fillojnë të mësojnë një gjuhë të huaj ose të krijojnë biznesin e tyre. Probleme familjare që do të ndodhin gjatë rrugës, por do mund të zgjidhen menjëherë. Binjakët nuk duhet të kalojnë shumë kohë duke reflektuar dhe menduar për kuptimin e botës. Yjet i këshillojnë që të fokusohen në çështjet e përditshme, në jetën profesionale dhe familjare. Ju presin prosperitet dhe interesa profesionale. Sfera materiale do vuajë pak për shkak të Marsit, i cili do të jetë shumë i pafavorshëm, por nuk do të humbisni besimin se mund të përballoni gjithçka që ju nevojitet ju dhe familja juaj. Mund të përballoni edhe disa kënaqësi të vogla. Njerëzit në marrëdhënie do t’i japin partnerit dashuri dhe kujdes. Do t’u vijë natyrshëm. Bashkëshortët do jenë mbështetje reale për njëri-tjetrin, edhe fëmijët do ndihen rehat me ta. Në janar 2022, do të keni shëndet të shkëlqyer dhe mirëqenie. Nuk ju mungon energjia dhe forca deri në fund të muajit. Vitaliteti juaj do të ndikojë pozitivisht në pamjen tuaj, gjendjen e flokëve dhe thonjve tuaj.

Numrat e rëndësishëm:

1, 3, 12

Datat e rëndësishme të janarit:

1, 4, 6, 23, 25

Shënim i veçantë:

Në të ardhmen e afërt, çështjet financiare do të jenë në një nivel shumë të mirë. Është një kohë shumë e mirë për të investuar dhe shumëfishuar kapitalin. Mos kini frikë nga vendimet e guximshme.

Gaforrja

Janari 2022 do të kalojë shumë shpejt për Gaforren, ndoshta sepse do të jetë shumë i këndshëm dhe i pasur me ngjarje emocionuese. Do të jetë një kohë shumë e lumtur për ju, e pasur me suksese. Mësimi i aftësive të reja do të vijë me lehtësi të madhe. Do të keni shumë energji dhe qëndrimi juaj pozitiv do të jetë çelësi i suksesit. Vendndodhja e Marsit do të ketë një ndikim pozitiv tek ju. Por duhet të jeni të kujdesshëm; do të jeni nervoz dhe të prirur për grindje. Janari do të jetë një kohë e mirë për të zgjeruar njohuritë dhe aftësitë tuaja. Jeta juaj do të ngadalësohet pas datës 20 janar. Karriera dhe financat do të shkojnë në plan të dytë. ështjet financiare do marrin një kthesë të favorshme. Do të shpenzoni para kryesisht për gjysmën tjetër. Mos investoni fondet tuaja, sidomos pas datës 20 janar dhe sidomos mos i investoni në një biznes të pasigurt. Do të fitoni para falë zgjuarsisë dhe imagjinatës tuaj të pasur. Këshillat e miqve do të jenë shumë të vlefshme. Gaforrja nuk do të jetë e interesuar në kërkimin e dashurisë. Do jetë shumë e zënë me punë, megjithatë fati do trokasë vetë. Do të shfaqet në një vend të papritur, në universitet apo në punë. Ju keni shanset më të mira për të takuar dikë interesant në gjysmën e parë të muajit. Pas datës 20 janar, mundësia do të jetë më e vogël. Marrëdhëniet afatgjata tani mund të kalojnë një krizë. Yjet tregojnë se problemet duhet të trajtohen në mënyrë objektive dhe të përballeni me atë që ju lëndon, çfarë ju lidh dhe çfarë ju ndan. Nëse perceptimet tuaja për botën dhe qëllimet e jetës janë të ndryshme, nuk keni fëmijë apo angazhime të përbashkëta, mendoni seriozisht për atë që ju mban vërtet lidhur. Hani shëndetshëm.

Numrat e rëndësishëm:

2, 10, 14

Datat e rëndësishme të janarit:

4, 9, 13, 16, 26

Shënim i veçantë:

Së fundi, duhet të jeni të sinqertë dhe të ndryshoni qasjen tuaj ndaj njerëzve që stresojnë shumë jetën tuaj. Nëse nuk dëshironi, nuk keni pse të dëgjoni pikëllimin dhe thashethemet, si dhe rrëfimet shumë personale. Njerëzve të tillë, tregojini hapur se nuk doni të dini aq shumë për jetën e tyre dhe një bisedë e tillë humbet kohën tuaj të çmuar.

Luani

Janari 2022 do të sjellë një sistem planetësh që favorizon vendosjen e prioriteteve të reja. Nëse doni të ndryshoni diçka në jetën tuaj, tani është koha për të vendosur synime dhe objektiva të reja. Megjithatë, zbatimi i tyre do të kërkojë durim dhe këmbëngulje. Vetëm puna e palodhur do të sjellë sukses. Sharmi personal nuk do të jetë ndihmë këtë herë, madje mund të bëhet pengesë. Në punë, Luani do të ketë një ecuri të mirë, por vetëm deri në datën 17 të muajit, dhe nëse deri në atë kohë nuk ka ngritje në detyrë apo rritje pagash, atëherë duhet të bëni llogaritë. Suksesi profesional do të sjellë edhe stabilitet emocional. Ndryshimi i vendndodhjes së Mërkurit do t’i japë fund suksesit financiar të Luanit. Mos e nënvlerësoni ndikimin e tij dhe shtyni çdo investim dhe blerje të madhe, përndryshe rrezikoni të humbni likuiditetin. Megjithatë, Luani duhet t’i besojë intuitës së tij, sepse në janar do të jenë shumë kreativë kur bëhet fjalë për kërkimin e një burimi të ardhurash. Në gjysmën e parë të muajit, sistemi planetar nuk është i favorshëm për romantizëm, por kjo nuk do të thotë se dashuria do të shkojë në plan të dytë. Nëse jeni një Luan beqar, nuk keni nevojë të shikoni larg, sepse dikush nga ata që njihni ju jep një ndjenjë që është shpërblyese. Në janar do të ndjeni një libido të shtuar: do të keni një nevojë të fortë për të kënaqur nevojat trupore dhe instinktet do të jenë jashtëzakonisht të mprehta. Janari është një kohë e mirë për ngjizjen e një fëmije.

Numrat e rëndësishëm:

2, 6, 11

Datat e rëndësishme të janarit:

3, 10, 14, 17, 24

Shënim i veçantë:

Gjithkush ka nevojë për kohë për të ndjekur pasionet e veta. Mos lejoni që familja apo miqtë t’ju largojnë nga aktivitetet që ju pëlqejnë dhe që ju ndihmojnë të relaksoheni. Luftimi i stresit është shumë i rëndësishëm, ndaj mos hiqni dorë nga aktiviteti që ju bën të lumtur.

Virgjëresha

Në janar 2022, Virgjëresha do të duhet të fokusohet në bashkëpunim dhe punën në grup. Fillimisht, mund të shkaktojë probleme, sepse dëshiron të veprojë vetëm, por shpejt do të kuptojë se shumë përfitime vijnë nga bashkëpunimi. Shumë gjëra, si promovimi juaj, varen nga mënyra se si mund të punoni në një grup. Grupi do tregojë se ju mund të jeni një udhëheqës i mirë. Në janar tregohuni të kujdesshëm për çështjet e investimeve. Mendoni për strategjinë dhe mos u mashtroni nga mundësitë. Dëgjoni njerëzit e dashur, sepse këshillat e tyre mund t’ju shpëtojnë nga humbje të rënda dhe probleme financiare. Virgjëresha në marrëdhënie do të fokusohet në projektet dhe punën tuaj, por nuk do të përfshijë ftohjen e marrëdhënies, por përkundrazi, me ndjenjën se marrëdhënia po shkon mirë, mund të gjeni një moment për veten tuaj. Virgjëresha e vetmuar do fokusohet te puna dhe do heqë dorë nga romanca. Për momentin, çështjet e zemrës do të harrohen. Vetëm pas mesit të muajit Virgjëresha do të gjejë kohë për mbrëmje sociale dhe romantike. Deri në datën 22 janar, kujdesuni veçanërisht për shëndetin. Sidomos intelektualisht. Kombinoni kujdesin për intelektin tuaj me kujdesin për trupin dhe përfitoni nga ushtrimet relaksuese. Yoga ose ushtrime të tjera të qeta do të jenë shumë të rëndësishme dhe do të ndihmojnë shumë.

Numrat e rëndësishëm:

4, 7, 15

Datat e rëndësishme të janarit:

2, 6, 9, 17, 26

Shënim i veçantë:

Merrni vendime të rëndësishme në gjysmën e dytë të muajit. Do të jetë një kohë e mirë për të planifikuar dhe për t’u angazhuar në sipërmarrje të reja. Ju gjithashtu duhet të jeni të interesuar për shëndetin dhe gjendjen tuaj fizike. Kujdesuni për veten dhe bëni kërkime afatgjata.

Peshorja

Shprehja e vetes dhe e pikëpamjeve tuaja, si dhe e opinioneve, do të jetë vendimtare për ruajtjen e pozicionit tuaj profesional. Mos kini frikë të vendosni dhe t’i sqaroni gjërat sepse nga keqkuptimet do të lindin vetëm probleme më të mëdha. Mund të ketë shumë variabla në jetë dhe do të jetë e vështirë t’i mbash ato. Përpiquni të krijoni një plan dhe të veproni sipas tij, nuk do të jetë e lehtë, por vetëm kështu do të arrini t’i jepni fund shumë sfidave. Shijoni krijimtarinë tuaj. Planetët nuk kanë një efekt pozitiv në financat e Peshores në janar të 2022-shit. Diçka që do të sillte një fitim të madh do të rezultojë të jetë një dështim. Vlen të konsultoheni me specialistë me përvojë se si të dilni nga kjo situatë. Problemi nuk do të zgjidhet vetë, dhe do të rritet. Në marrëdhënie, Peshorja nuk do të jetë mirë. Marrëdhëniet afatgjata mund të tregojnë mërzi dhe lodhje, gjë që do të rezultojë në krizë romantike. Ndihma e specialistëve do të nevojitet, por mund të mos jetë e mjaftueshme. Beqarët e shenjës së Peshores do jenë shumë aktivë dhe të gatshëm për të bashkëvepruar. Shëndeti do jetë në nivele të mira në janar. Megjithatë, një trup i lodhur dhe i stresuar ka nevojë për mbështetje jo vetëm gjatë pushimeve, por çdo ditë.

Numrat e rëndësishëm:

3, 9, 12

Datat e rëndësishme të janarit:

4, 9, 11, 16, 28

Shënim i veçantë:

Nëse merrni një ofertë pune, mos hezitoni ta pranoni. Kjo do të hapë perspektiva të reja, por mbani mend se jo të gjithë janë aq fleksibël sa ju, dhe për këtë arsye ndryshoni ngadalë dhe me qetësi; nuk do të ekspozoheni ndaj konformistëve.

Akrepi

Jupiteri dhe Saturni do të ndikojnë në Janar 2022 ndaj çështjeve profesionale. Familja dhe miqtë mund të ndihen të neglizhuar në këtë drejtim, ndaj çdo Akrep duhet të organizojë punën në mënyrë të tillë që të ketë kohë me familjen e tij, sepse asnjë punë nuk ia vlen të shkatërrojë marrëdhëniet me familjen. Në fund të muajit Akrepi do të ndihet jashtëzakonisht i lodhur, ndaj mos hezitoni të pushoni sepse mospërfillja e nevojës për gjumë mund të ndikojë negativisht në shëndet. Në punë ju pret një kohë shumë intensive. Një numër i madh detyrash do të japin shumë mundësi për të demonstruar dhe shumica do të përfitojnë prej tyre dhe do të tregojnë anën e tyre më të mirë. Puna dhe zelli do të çojnë në një promovim, por mendoni me kujdes përpara se të pranoni ofertën, sepse ajo përfshin marrjen e detyrave të reja, të përgjegjshme dhe intensive të punës. Në çështjet financiare, Akrepi në janar 2022 nuk do të ketë arsye për t’u shqetësuar. Paratë janë të bollshme për të mbuluar të gjitha shpenzimet dhe nevojat për të gjithë familjen, dhe teprica do t’ju lejojë të blini mobilje të reja ose të udhëtoni një fundjavë larg. Akrepi do të ketë gjithashtu një sens të veçantë investimi në janar, ndaj është mirë të filloni një biznes. Ushtrimet e rregullta do të forcojnë trupin, kështu që në janar Akrepi duhet të kalojë shpesh kohë jashtë dhe të lëvizë.

Numrat e rëndësishëm:

1, 7, 11

Datat e rëndësishme të janarit

9, 17, 20, 23, 26

Shënim i veçantë:

Në gjysmë të muajit është koha më e mirë për të ndryshuar stilin e jetës tuaj. Mendoni për ndryshimin e dietës ose më shumë aktivitet fizik, sepse trupi juaj ka nevojë për lëvizje dhe ushqimin e duhur. Punoni për disiplinën dhe qëndrueshmërinë dhe dëgjoni këshillat e të tjerëve sepse ata mund të bëhen një burim i paçmuar njohurish për ju.

Shigjetari

Gjëja më e rëndësishme në janar 2022 për Shigjetarin do të jenë ndjenjat dhe emocionet. Një ndryshim i humorit do t’ju vështirësojë marrjen e vendimeve, ndaj mos kini frikë të kërkoni këshilla nga miqtë tuaj. Janari do të jetë gjithashtu një kohë e çmendur për Shigjetarin, e mbushur me punë dhe surpriza. Situata financiare për Shigjetarin do jetë perfekte në janar. Falë pozicionit të favorshëm të Jupiterit, paratë do ju rrjedhin me bollëk. Njerëzit që investuan në bursë disa muaj më parë duhet të shesin aksionet e tyre tani. Do shpenzoni pak më shumë, meqë edhe do fitoni më shumë. Janari 2022 është një kohë e mirë në sferën emocionale për Shigjetarin. Beqarët duhet të rezervojnë për një udhëtim jashtë vendit sepse në rrethana të tilla mund të takojnë dikë të veçantë. Nëse jeni në një lidhje do keni harmoni me partnerin. Do të ketë një shans për të rinovuar miqësitë e vjetra të viteve më parë. Një kohë intensive do të ndikojë negativisht në shëndet, për këtë arsye Shigjetari në janar do të duhet të jetë veçanërisht i kujdesshëm. Jeni të kërcënuar me lloje të ndryshme lëndimesh, ndaj në të ardhmen e afërt hiqni dorë nga sportet apo aktivitetet intensive apo ekstreme. Një kurë e shkëlqyer për stresin do të jetë muzika.

Numrat e rëndësishëm:

2, 3, 4

Datat e rëndësishme të janarit:

6, 7, 19, 26, 30

Shënim i veçantë:

Kujdes nga reklamat dhe ofertat e kësaj periudhe. Mos blini produkte që nuk ju duhen.

Bricjapi

Çështjet familjare do të jenë më të rëndësishmet e Bricjapit në janar 2022. Atmosfera në shtëpi do të ndikojë fuqishëm në mirëqenien e përgjithshme dhe do të përcaktojë veprimet e tyre në fusha të tjera të jetës. Kujdesi për marrëdhëniet familjare do t’ju lejojë të fitoni bindjen se ka një forcë në familje që mund të sigurojë mbështetje të madhe në jetë. Në fund të muajit, Bricjapit do t’i duhet të pranojë shumë kompromise, sepse kjo është e vetmja mënyrë për të arritur rezultatet e dëshiruara. Do të jetë një muaj intensiv në punë dhe Bricjapi do të përballojë të gjitha detyrat dhe do të vlerësohet nga shefi. Jini të sjellshëm me njerëzit dhe në rast telashesh, të gjithë do të jenë të lumtur t’ju ndihmojnë. Pas gjysmës së parë të muajit, është një moment i mirë për të folur për të ardhmen. Fillimi i janarit do të jetë i vështirë, por në pjesën e dytë gjendja financiare do të përmirësohet ndjeshëm. Një bonus i papritur ose një fitore në lojëra të rastësishme do t’ju lejojë të planifikoni një pushim shtesë në një vend të largët dhe ekzotik. Investimi më i mirë për Bricjapin në janar do të jetë shpenzimi i parave për arsim. Bricjapi në marrëdhënie do të ndiejë presion nga partneri i tij, i cili do t’ju nxisë të ndryshoni vendimin tuaj në një çështje jetësore. Vlen të merren parasysh argumentet e tij, por vendimi duhet të jetë i pavarur, përndryshe do të jetë i gabuar.

E rëndësishme për Bricjapin do të jetë e kaluara e tyre sepse pasojat e vendimeve të vjetra do të bëhen të njohura dhe do të ndikojnë negativisht në marrëdhëniet me të dashurit. Kini kujdes për romancën në punë sepse mund ta humbni punën përmes saj! Pushimi dhe minimizimi i stresit do t’ju ndihmojnë të ruani shëndetin në nivele të kënaqshme, por një zgjidhje shumë e mirë do të jetë një vizitë te mjeku.

Numrat e rëndësishëm:

1, 10, 14

Datat e rëndësishme të janarit:

4, 7, 8, 9, 13

Shënim i veçantë

Në fund të muajit është më mirë të mbyllni sytë dhe të mos e shtyni partnerin. Kjo nuk është një kohë e mirë për të përcaktuar gjëra të rëndësishme apo për të ndryshuar një marrëdhënie. Çdo përballje do të kthehet në grindje, ndaj lëreni të shkojë.

Ujori

Janari 2022 është një kohë ndryshimesh të vazhdueshme për Ujorin. Do të ketë shumë gjëra që do të ndikojnë në të gjitha sferat e jetës suaj. Për fat të mirë, shumica do të ketë një ndikim shumë pozitiv. Fatkeqësisht, nuk do të keni kohë për shumë gjëra, ndaj duhet të fokusoheni në planifikim dhe organizim. Në rast problemesh, mos hiqni dorë nga qëllimi juaj, sepse ai është ende real. Në punë ju pret një atmosferë shumë e mirë, por do të ketë disa ndryshime. Është një kohë e mirë për njerëzit e mërzitur me punën e tyre për të kërkuar një të re. Ujori duhet të fokusohet fort te financat në janar, sepse disa investime apo blerje mund të rezultojnë shumë të këqija. Në janar 2022 një numër shumë i madh ngjarjesh dhe takimesh e presin Ujorin. Si rezultat, ata do të takojnë shumë njerëz interesantë dhe njohjet e reja mund të kthehen në miqësi të gjata. Nëse jeni në konflikt me një mik, tani është koha më e mirë për pajtim. Ujori në kërkim të dashurisë do ta gjejë atë. Deri në ditën e 20 janarit, shëndeti mund t’ju shkaktojë probleme. Vitaliteti i trupit tuaj do të përmirësohet në fund të muajit.

Numrat e rëndësishëm:

5, 6, 1

Datat e rëndësishme të janarit:

1, 4, 8, 19, 20

Shënim i veçantë:

Në mes të muajit do të jeni shumë më kreativ se në fillim. Mos i refuzoni idetë që do t’ju vijnë në mendje tani vetëm sepse vendosja e tyre në punë do të kërkojë shumë përpjekje. Ruajini të gjitha idetë me përpikëri, ndoshta dikush do t’i bashkohet atyre dhe do të jeni në gjendje të bëni gjëra të mahnitshme së bashku.

Peshqit

Në janar 2022, Peshqit do ta kthejnë vëmendjen te njerëzit e tjerë dhe do të jenë shumë empatikë. Ky është një kthim shumë i mirë për një situatë që do të ndihmojë në forcimin e marrëdhënieve me familjen, miqtë dhe kolegët. Fatkeqësisht, pasojat e vendimeve të marra muaj më parë do t’ju marrin gjithashtu dhe do të ketë një konflikt të brendshëm. Peshqit që janë prindër do kenë probleme serioze me fëmijët. Gjithashtu ia vlen të planifikoni shumë në janar. Këtë muaj, Peshqit duhet të lënë mënjanë ambiciet e tyre dhe të përqendrojnë vëmendjen në çështjet familjare. Pra, nëse planifikoni ndryshime në fushat profesionale, është më mirë të ndaloni sepse ky vendim do t’ju sjellë më shumë dëm sesa dobi. Ia vlen të vlerësoni mërzinë në punë. Peshqit me ide spektakolare dhe novatore nuk duhet të përmbahen nga zbatimi i tyre sepse do të bëhen një burim i madh parash. Shkathtësia dhe qëndrueshmëria do të shpërblehen, ndaj investoni dhe blini. Peshqit e dashuruar janë duke pritur për një kohë të përshtatshme qetësie. Beqarët kanë një shans të takojnë dikë magjepsës, me të cilin do të mund të ndërtojnë një marrëdhënie të qëndrueshme. Nëse jeni në një lidhje, dashuria ju pret dhe nëse nuk keni njeri, në horizont do të ketë mundësi për një romancë pasionante. Janari është një kohë e mirë për një propozim. Peshqit mund të vuajnë nga problemet me stomakun, të cilat nuk duhen nënvlerësuar. Duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm për shëndetin tuaj. Personat me mbipeshë duhet të fillojnë të dobësohen në janar.

Numrat e rëndësishëm:

8, 9, 1

Datat e rëndësishme të janarit

3, 5, 13, 18, 25

Shënim i veçantë:

Mbani për vete detajet e jetës suaj, jo të gjithë rreth jush duan të dinë për çështjet tuaja private. Një mister i vogël nuk do të dëmtojë, madje do t’ju bëjë më tërheqës për të tjerët.

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending