Connect with us

Horoskopi

Luani do jete ne krye, Demi nuk e ka te lehte/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit me FAT per vitin 2022

Published

on

Dashi

Ju jeni shenja e parë e zodiakut dhe doni të arrini rrugën tuaj. Fatkeqësisht, ju do të përjetoni zhgënjime financiare në fillim të vitit kur Venusi është retrogradë. Ju dëshironi të rriteni në jetë, por ndiheni të mbërthyer. Fatmirësisht, kur Venusi, planeti i bollëkut, hyn në shenjën tuaj në maj, ju jeni gati të bëni lekë. Plus, planeti me fat Jupiteri hyn në shenjën tuaj, Dash, duke sjellë bekime në jetën tuaj të dashurisë dhe karrierën. 2022 është një vit i mrekullueshëm për ju.

Demi

Sigurisht, i dashur Dem, planeti juaj në pushtet Venusi është retrogradë kur të fillojë viti 2022, por mos lejo që kjo të të rrëzojë. Sinqerisht, do të ishte mirë të fokusoheshim në eklipset që ndodhin në boshtin Dem/Akrep gjatë gjithë vitit. Këto do të jenë kohë ndryshimesh të rëndësishme, por të gjitha po ju shtyjnë drejt fatit tuaj. Kur planeti i pavarur Urani lidh nyjen veriore në shenjën tuaj, Dem, ju merrni një shtytje të madhe nga universi për t’u shndërruar në një version më të evoluar të vetes.

Binjakët

Planeti juaj sundues, Mërkuri, kalon nëpër katër nga retrogradat e tij famëkeqe këtë vit, Binjak. Jeni ende aq i dëshiruar si kurrë më parë, kështu që gjithmonë kontrolloni dy herë që emailet tuaja të punës janë pa gabime shtypi. Por kur asteroidi Ceres, i cili lidhet me martesën, ushqimin e shijshëm dhe shtëpinë, hyn në shenjën tuaj, ju e gjeni veten më shumë të shqetësuar për shtëpinë dhe jetën familjare sesa për festat. Vera duhet të jetë veçanërisht romantike për ju, pasi planeti i dashuruar Venusi kërcen në shenjën tuaj.

Gaforrja

Ju jeni të sunduar nga hëna, dhe si rezultat, jeni të ndjeshëm, intuitivë dhe organizoni darka të mrekullueshme. Thellësia juaj emocionale është forca juaj dhe mos lejoni askënd t’ju thotë ndryshe. Vetëm sigurohuni që të dyfishoni kujdesin për veten këtë vit, veçanërisht gjatë eklipseve në shenjën tjetër të ujit Akrep, pasi kjo energji mund t’ju bëjë paranojak. Megjithatë, viti 2022 nuk është i gjithi stresues. Gjysma e dytë e vitit sjell bekime në planin e dashurisë dhe atë financiar.

Luani

Luan, do të merrni kaq shumë gjëra që dëshironi këtë vit. Për shkak se planeti juaj sundues është dielli, qendra e vëmendjes duket se shkëlqen gjithmonë mbi ju, dhe kështu ju pëlqen. Dy eklipse diellore do të tronditin botën tuaj. Tema për këto eklipse është transformimi, kështu që ndërsa ato mund të ndihen të ethshëm, ju do të përfundoni në krye (dhe ndoshta me një punë të re ose interes dashurie)

Virgjëresha

Ti je shëruesi i zodiakut, Virgjëresha. Si rezultat, ju tentoni të bëni më shumë përpjekje për t’u kujdesur për të tjerët sesa për veten tuaj. Por mos harroni se karta tarot e lidhur me shenjën tuaj është vetmitar. Ndonjëherë, ju duhet të tërhiqeni për t’u fokusuar tek vetja. Planeti juaj sundues, Mërkuri, është kudo në vitin 2022, kështu që një dozë shtesë e kujdesit për veten do t’ju bëjë mirë. Ky vit, veçanërisht rreth ditëlindjes suaj, sjell surpriza dhe bekime në jetën tuaj të dashurisë.

Peshorja

Kur fillon viti 2022, planeti juaj në pushtet, Venusi, është në retrogradë. Për shkak se planeti sundon dashurinë, bukurinë dhe bollëkun, është më e lehtë të ndihesh sikur shkëlqeni më pak gjatë kësaj kohe. Është vetëm një kohë për të rigrupuar dhe rivendosur qëllimet tuaja në lidhje me dashurinë dhe paratë. Sepse kur të mbarojë viti, me asteroidin Ceres të orientuar drejt martesës në shenjën tuaj, do të ndiheni si njeriu më i shndritshëm në botë.

Akrepi

Intensiteti juaj është sa bekim aq edhe një mallkim, Akrep. Nga njëra anë, ju jeni misterioz dhe aq karizmatik sa i bëni magji njerëzve. Nga ana tjetër, mund të jeni xheloz dhe ndonjëherë edhe manipulues. Eklipset e vitit 2022 bien në boshtin Akrep/Demi, që do të thotë se këto momente kaotike do të ndikojnë tek ju më shumë se shumica. Sidoqoftë, nëse mund t’i kaloni eklipset pa grindje, do ta mbyllni vitin si një feniks, i cili konsiderohet evolucioni më i lartë i një Akrepi.

Shigjetari

Le të jemi të sinqertë, Shigjetar. Me Jupiterin me fat si planetin tuaj sundues, pothuajse çdo vit është një vit i mirë për të qenë harkëtari i zodiakut. Por kur Jupiteri, i cili sundon rritjen, zgjerimin dhe arsimin e lartë, shkon retrogradë gjatë gjysmës së dytë të 2022, ju më në fund duhet të përballeni me narrativat e rreme në jetën tuaj. Dhe po, kjo mund të nënkuptojë më në fund bllokimin e numrit të telefonit të ish-it tuaj toksik.

Bricjapi

Ju jeni një udhëheqës i lindur natyral, keni pothuajse gjithmonë të drejtë. Njerëzit i shikojnë Bricjapët dhe supozojnë se ata kanë gjithçka nën kontroll, dhe ky është imazhi që ju pëlqen të paraqisni. Por këtë vit, kur planeti juaj sundues, Saturni i rreptë, është në Ujorin e pavarur, duhet t’i jepni përparësi vetes. Sa nga lumturia juaj është e sinqertë dhe sa varet nga mendimet e të tjerëve?

Ujori

Planeti Saturn, i cili sundon strukturat dhe përgjegjësinë e qeverisë, është në shenjën tuaj këtë vit, Ujor. Ju jeni rebeli i zodiakut dhe si bartës i ujit, është detyra juaj të luftoni padrejtësinë. Viti 2022 sheh të gjithë të tjerët që përpiqen të ngjiten në nivelin tuaj falë ndikimit tuaj në Saturnin zakonisht të ngathët. Por ndërsa jeni atje jashtë duke u përpjekur të shpëtoni botën, Ujor, mos harroni për veten tuaj. Dhe duhet t’i kushtoni vëmendje jetës suaj personale, sepse kur bëhet fjalë për paratë dhe dashurinë, viti 2022 është një nga librat e rekordeve.

Peshqit

Ju jeni ndoshta shenja më e thellë emocionalisht e zodiakut, Peshqit, por ky bekim mund të jetë gjithashtu një barrë. Në vitin 2022, ju më në fund gjeni mënyra të shëndetshme dhe efektive për të menaxhuar stresin dhe ankthin e të pasurit njohuri të tilla. Planeti lajmëtar Mërkuri ju mëson se si të ngriheni për veten tuaj, dhe kur planeti juaj në pushtet, Neptuni, shkon në retrogradë, yjet fshijnë humbësit në jetën tuaj për ju

Horoskopi

Dashi te pres momentin e duhur, Demi mire me dashurine/ Astrologia Paolo Fox paralajmeron keto 2 shenja

Published

on

Dashi

Ju jeni më të zgjuar se shumë njerëz rreth jush dhe nuk e mohon dot askush këtë. Por jo të gjithë duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë fakt! Tani për tani, duhet t’i mbani kartat afër gjoksit. Nxirreni aftësinë tuaj në momentin e duhur.

Demi

Pse duhet të keni frikë te shpreheni se si ndiheni? Është një kohë e mirë për të treguar dashamirësinë tuaj për dikë tjetër. Fjalët janë të rëndësishme, por janë gjestet e buta të dashurisë si përqafimet dhe shtrëngimi i duarve që konfirmojnë lidhjet personale.

Binjakët

Disa nga mendimet tuaja të brendshme po përkthehen në veprime tani dhe ndoshta nuk po e kuptoni. Gjuha juaj e pavetëdijshme trupore po i dërgon një mesazh të caktuar botës dhe mund të keqkuptohet nëse nuk bëni përpjekje për të sqaruar qëndrimin tuaj mbi një çështje.

Gaforrja

Përpiquni t’i shihni gjërat me ngjyra. Optimizmi nuk i bën keq askujt. Në rastin tuaj ju keni shumë nevojë për kurajë që të kaloni disa pengesa kryesisht në raportin sentimental.

Luani

Çështjet e parave janë thellë në mendjen tuaj tani, edhe pse nuk ka arsye për të qenë nervoz në lidhje me financat. Ju jeni thjesht më të vetëdijshëm për realitetin e situatës tuaj financiare, gjë që është shumë e mirë. Sa më i saktë të jeni aty ku po qëndroni tani, aq më të përgatitur do të jeni për të arritur aty ku duhet të jeni.

Virgjëresha

Mbani mend se njerëzit kanë kujtime shumë të gjata prandaj investoni që ta bëni veten sa më të mirë. Tregohuni i hapur dhe kujdesuni për njerëzit të cilët gjenden në një moment delikat. Mbi të gjitha do të ndiheni shumë mirë.

Peshorja

Ju jeni në një fazë ku procesi do të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Në aspektin profesional përpiquni të vendosni më shumë rregull sepse rrëmuja do të shkaktojë pengesa në arritjen e qëllimeve.

Akrepi

Një mik që po përjeton disa probleme personale mund të kërkojë ndihmën tuaj nesër. Nëse nuk keni informacionin e duhur, përpiquni të tregoheni neutral. Në çështjet profesionale, keni nevojë për ndryshim.

Shigjetari

Parashikohet të jetë një ditë shumë e këndshme në aspektin e dashurisë. Mund të kaloni një paradite te bukur në shoqërinë e partnerit. Me një investim duhet të tregoni kujdes sepse mund të mos keni garanci për sukses në këto momente.

Bricjapi

Nesër, do të përballeni me një zhvillim intrigues. A mund të jetë kjo mundësi që e prisni? Një ftesë e papritur mund të arrijë në kutinë tuaj të postës elektronike dhe do të bënit mirë ta pranoni atë.

Ujori

Kushtoni më shumë vëmendje nesër për të mësuar se si të jeni një person i shëndetshëm. Edhe nëse hani siç duhet dhe jeni vizitor i rregullt në palestër, ka akoma më shumë gjëra që mund të bëni për t’u kujdesur për veten. Shëndeti emocional është shumë i rëndësishëm tani.

Peshqit

Jini më të mëshirshëm ndaj vetes. Nëse jeni shumë kritik lidhur me zgjedhjet që po bëni ose nuk po bëni, kush do t’ju ndihmojë të ktheheni në rrugën e duhur? Është e shëndetshme të jeni realist dhe të keni qëllime, por nuk është e shëndetshme t’i bësh vetes gjyqin çdo ditë.

Continue Reading

Horoskopi

Luanit i vjen 1 lajm per leket, Demi me plotesim deshire/ Keto 4 shenja horoskopi i vjen fati ne dere

Published

on

Astròlògía me e fámshme shqiptare ka nxjèrrè páráshíkímin e yjeve dhe kjo e fundit na surprizoi fare. Edhe nje dite shume e mire sot sepse eshte fòrmími i Henes roze dhe nga kjo dùkùri do te bèhet qe te ndòdhín edhe mrèkùlli dhe do ju plòtèsohen dhe shume deshira qe ju i kèni ne mèndje dhe ne zèmèr.

Per ty i dashur Dash, Ende pasi.guri në disa histori dashurie, ndjenjat kthehen si një vo.rbull dhe ju ndiheni të lëk.undur nga ngjarjet. Shikoni brenda vetes para se të merrni ndonjë vendim.

Ze.mrat e vetmuara mund të jenë të zhg.ënjyera nga një mik/e që mendonte se ishte i/e besuar. Puna, Ka kaq shumë mu.ndësi për të filluar bashkëpunime të reja, për të kërkuar ato më të mirat për të ardhmen.

Per sa i perket Dèmave, Situata e favorshme në dashuri, yjet ndihmojnë për të sh.uar çdo pole.mikë apo konf.likt me të dashurin/ën, vetëm në këtë mënyrë mund të kaloni një ditë të qetë.

Edhe për beqarët, yjet janë në favor dhe priten shumë lajme të mira. Puna, Do të jetë e nev.ojshme të reflektoheni për disa investime që doni të bëni, sot ju do të keni kohë për të bërë gjithçka me qetësi.

Ju te líndur me shenjen Bínjak, Një ditë me tel.ashe për shumë Binjakë. Një marrëdhënie sentimentale mund të shkat.ërrohet për shk.ak të indiferencës dhe mun.gesës së dialogut.

Historitë që nuk kanë të ardhme duhet të ndërp.riten. Edhe për beqarët yjet parashikojnë ndryshime. Puna, Ju keni kap.ërcyer pen.gesat që ju dukeshin të pamu.ndura dhe kjo ju bën të shihni gjërat pozitivisht.

Njerez te Gáfores, Edhe pse disa dallime e kanë ka.rakterizuar marrëdhëniet tuaj në çift, kjo është dita për të hedhur gjithçka pas krahëve. Ju vetëm duhet të fa.lni dashuri dhe kjo do ju bëjë më të bashkuar se kurrë!

Beqarët do të duhet të lënë mënjanë pasiguritë dhe dys.himet nëse duan të hyjnë në ze.mrën e një personi. Puna, Rezultatet e shkëlqyera të arritura nga profesioni juaj ju ka vënë në një humor të mirë. Gëzojeni këtë jave te bukur sepse do te mbusheni me lèk dhe pásùri.

Po flásim per Luanin tani, Përveç disa ke.qkuptimeve të vogla, dita sot do të jetë e shkëlq.yer dhe do të jeni të gatshëm për të ofruar diçka më shumë për të dashurin/ën.

Kohë shumë e mirë edhe për beqarët, shumë do të gjejnë shpirtin binjak. Puna, Një ditë ideale për të marrë në konsideratë atë që keni mbj.ellë, për momentin duket se gjithçka po shkon mirë.

Gati ju Vírgjèresha, ditë e rëndësishme për ata që janë në pr.itje të lajmeve, shans i mirë për ata që kanë diçka për të zgjidhur me partnerët dhe duan qartësi.

Shanse të shkëlq.yera edhe për beqarët, takime të reja dhe interesante, yjet premtojnë një të hënë me surpriza të mëdha! Puna, Qetësia është zakonisht një nga cilësitë tuaja, por sot ju do të gjeni veten duke reflektuar në disa çështje që nuk po gjeni zgjidhje.

Edhe per Peshoren, Hëna ju ndjek ju në dashuri dhe sot do të keni momente vërtet të paharrueshme. Yjet ende shpallin surpriza të tjera, të cilat së shpejti do të shfa.qen para jush.

Nëse jeni vetëm, do të keni shumë mu.ndësi për të takuar njerëz me të cilët do të ndjeheni mirë. Puna, Përp.jekjet që vendosni në çdo fazë të projektit tuaj kanë sjellë rezultate të mira dhe mund të jeni krenarë për këtë.

Tani Akrèpi, gjendet në sferën sentimentale dhe ju ndihmon për të menaxhuar ditën tuaj dhe të shihni shumë gjëra nga një pikë më optimiste. Surpriza të reja për ze.mrat e vetmuara. Gjatë javës keni qenë shumë e zënë me punë, sot është koha për pushim dhe relaksim, përfitoni nga kjo.

Per Shígjètarin, Ditë pozitive për ju Shigjetar. Rrugë të hapura për ju që dëshironi të udhëtoni dhe të kaloni moment qetësie dhe relaksi me partnerin/en.

Të entuziazmuar dhe kënaqur, beqarët po përgatiten të përj.etojnë emocione të reja përpara festave. Sot do të keni mun.dësi të shkëlqyeshme për të ndërmarrë rrugë të reja dhe më prestigjioze të ka.rrierës.

Edhe per ty Brícjáp gjerat jane mire. Marrëdhënia në çift paraqitet e qetë, dialogu dhe mirëkuptimi me të dashurin/ën nuk mund të shkojë më mirë, është pady.shim një nga ditët tuaja më të mira.

Beqarët do të jenë në gjendje të krijojnë njohje të reja dhe të mendojnë edhe për më tepër! Yjet vazhdojnë t’ju mbës.htesin ju dhe mund të takoni njerëz që do të hapin dyert për punët tuaja.

Te lùmtùrit Ujor, do të jenë pak të tris.htuar dhe madje mund të fy.ejnë gjysmën tjetër me fjalime të përsëritura. Merrni një vendim, mos hez.itoni! Sot beqarët mund të zhg.ënjehen nga dikush nga i cili ata pri.snin shumë më tepër. Sot keni nevojë të reflektoni gjatë për të vazhduar me shpejtësi të plotë aktivitetin e punës që ju p.ret.

Edhe tani jane Peshqít, Yjet këshillojnë që të gjeni kohën për t’ja kushtuar personit tuaj të ze.mrës pasi kohët e fundit e keni lënë disi pas dore. Planetet ju mbështesin në zgjedhjen tuaj.

Beqarët do të vazhdojnë të krijojnë njohje pa fund dhe mund të krijojnë edhe lidhje. Ju keni pasur mu.ndësi që jeni ende duke i marrë parasysh, mos i hu.mbisni ato që mund të jenë pozitive.

Continue Reading

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Trending