Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor 27 Dhjetor-2 Janar sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshte shenja me FAT per kete jave

Published

on

Dashi

Këtë javë do t’ju kërkojnë të përgjigjeni shpejt kur merrni telefonata ose informacione të rëndësishme. Me takt dhe diplomatik, do të duhet të merreni me lajme të pakëndshme. Java do sjellë një propozim ose ftesë që do t’ju pëlqejë shumë. Do të keni arsye për të zemëruar me një njeri në rrethin tuaj të miqve që do të përpiqet t’ju imponojë vullnetin e tij. Konflikti i pakëndshëm me një person të tillë është i pashmangshëm dhe shanset që ju të dilni fitimtarë nuk janë të mëdha. Planifikimi dhe përgatitja e angazhimeve tuaja të rëndësishme do të kërkojnë vëmendje gjatë gjithë javës. Jini të kujdesshëm dhe praktik; shmangni iluzionet ose shpresat jorealiste. Dëgjoni këshillat dhe fjalët e një personi të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Java do të jetë interesante për jetën e dashurisë së grave, dhe veçanërisht për ato që nuk kanë ndonjë lidhje serioze. Marrëdhënia juaj martesore do të zhvillohet normalisht dhe pa shumë tension.

Demi

Kjo javë ka përgatitur për ju disa surpriza. Në disa raste, ato do të lidhen me paratë. Quajeni këtë javë si një periudhë të veçantë të jetës suaj. Shijoni çdo ditë dhe shmangni ankesat ndaj vetes ose kujtimet e këqija. Mund t`ju duhet të merrni një trajtim në spital. Java do të jetë e favorshme për të udhëtuar, pavarësisht nga rasti specifik. Kjo do të jetë një javë e mbarë për t’u martuar. Gjithashtu do keni mundësinë të rregulloni problemet me shtëpinë apo ndonjë pajisje elektroshtëpiake të prishur.

Binjakët

Para keni një javë në të cilën do të angazhoheni për të zgjidhur problemet me një burrë. Burrat e kësaj shenje të shmangin aktivitetet e rrezikshme, sportet ekstreme dhe më tepër. Këtë javë do ta keni të vështirë të bëni plane që lidhen me punën ose biznesin. Të ardhurat tuaja mund të jenë më të ulëta. Në disa raste, mund të jetë e mundur t`ju vonohet paratë që prisni të merrni. Gjithsesi problemet e kësaj jave nuk do të jenë aq të rënda sa të keni panik. Ato ndjekin rrjedhën natyrale të ngjarjeve, duke rregulluar disa nga planet dhe përparësitë tuaja. Gjatë javës do të merrni një vendim të rëndësishëm ose do të filloni diçka të re me një person të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve.

Gaforrja

Këtë javë do të mësoni gjëra që do t’ju tregojnë gabimet e planeve tuaja. Do të keni mjaft kohë për të bërë rregullimet e nevojshme dhe për të mbrojtur veten nga humbjet, vështirësitë ose ndërlikimet. Kontrolloni me kujdes informacionin ose sugjerimet që do të merrni nga njerëzit e lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit. Kjo javë nuk do të jetë e vështirë apo dramatike për ju, përkundrazi! Mund të prisni shumë gjëra të këndshme. Do të jeni të kënaqur me një ngjarje që lidhet me një person të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Njohje të reja do bëni me njerëz interesantë.. Do të keni mundësinë të lini pas disa dyshime të kohëve të fundit. Do të bëni një shpenzim të papritur për një fëmijë. Punët financiare do jenë shkak për shqetësim.

Luani

Këtë javë do të merreni me probleme në familjen e miqve. Ata mund të jenë në prag të martesës dhe të bashkëjetesës, mund të kenë nevojë për praninë, ndihmën ose mbështetjen tuaj. Kjo do të jetë një javë e mbarë për propozime për martesë dhe për të diskutuar të ardhmen e marrëdhënies tuaj romantike. Java do të ketë momentet e saj të vështira që lidhen me lajme të pakëndshme nga jeta e dikujt që njihni. Burrat e kësaj shenje do të duhet të marrin një vendim në lidhje me një histori dashurie, një aventurë në vendin e punës ose një flirt jashtë martese. Përvojat e pakëndshme të kësaj jave do t’ju trishtojnë. Nëse do udhëtoni këtë javë mund të përjetoni konflikt me një grua nga familja ose nga puna juaj.

Virgjëresha

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një kohë të mbarë për të rifilluar aktivitetin e përditshëm. Java do të jetë e favorshme për përmbushjen e detyrave profesionale. Gratë do të jenë në një pozitë shumë më të mirë, veçanërisht nëse punët e tyre kanë të bëjnë me mallra, shitje, prodhim, reklamim ose pasuri të paluajtshme. Gjatë javës, do të befasoheni nga vendimi i një burri që do të largohet nga puna, do të transferohet në një shtëpi të re, do të ndahet me të dashurën ose gruan, ose do të bëjë disa ndryshime drastike në jetën e tij, për të cilat mendoni se do të jenë pa kuptim ose të nxituara. Burrat duhet të mbrohen nga vjedhja.

Peshorja

Gjatë javës do të jeni të kënaqur me lajmet që lidhen me paratë. Cilado qoftë situata juaj specifike, ajo do të sjellë emocione të këndshme gjatë festave. Burrat do të kenë një javë të favorshme për të zhvilluar punët e tyre financiare. Ka të ngjarë që këtë javë të shfaqen rrethana të reja ose një ide e re për t’ju ndihmuar të shihni situatën në një dritë tjetër dhe të gjeni një zgjidhje racionale të problemit. Mund të merrni një vendim në lidhje me dashurinë tuaj. Gjatë kësaj jave, ki kujdes në bisedat e tua me një njeri që do të përpiqet të të bindë për diçka që nuk beson e beson as vetë, vetëm për të të mashtruar.

Akrepi

Kjo është një javë në të cilën do të mahniteni shumë nga miqësitë tuaja të reja, kontaktet e biznesit ose zhvillimi i marrëdhënies me një grua. Një person i lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit do të luajë një rol të rëndësishëm në vendimet dhe veprimet tuaja gjatë gjithë javës. Java do të jetë e shkëlqyer për të udhëtuar, veçanërisht për arsye familjare. Disa do të udhëtojnë në lidhje me një mbledhje të rëndësishme familjare, të tilla si një fejesë, martesë ose përvjetor. Java do të jetë e favorshme për ata që po fillojnë një fazë të re në jetën e tyre me një partner. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm me pajisjet në shtëpinë tuaj. Mund të keni incidente. Disa do të tronditen nga lajmet e papritura e të pakëndshme. Kryejini detyrat tuaja profesionale me ndërgjegje këtë javë, veçanërisht nëse keni të bëni me dokumente ose me para.

Shigjetari

Fati do të jetë në anën tuaj këtë javë në shumë mënyra, por kjo nuk duhet t’ju bëjë të pakujdesshëm, të padurueshëm, të vrazhdë ose të babëzitur. Jini të gatshëm të dëgjoni ato që po ju thonë të tjerët dhe pranoni mendimin e tyre pa shkaktuar një konflikt. Gjatë javës, do të keni kontakte të ndryshme me njerëz nga distanca të ndryshme. Ju do të mahnitni veçanërisht nga bisedat ose veprimet me përfaqësuesit e shenjave të Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Një angazhim mund të lindë gjatë javës në lidhje me zgjidhjen e një problemi ose situate që përfshin një pasuri të paluajtshme. Gratë duhet të shmangin ngarkimin e tyre me më shumë përkushtim dhe përgjegjësi pasi kjo do të ndikojë negativisht në shëndetin e tyre.

Bricjapi

Kjo është një javë që ju të flisni për të ardhmen tuaj, me qëllim stabilizimin financiar, duke siguruar burime të reja ose më të mira të ardhurash. Jini të gatshëm të dëgjoni këshillat ose sugjerimet e një personi të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Nëse keni njerëzit e duhur, kjo javë mund t’ju sigurojë marrjen e vendimit të duhur për të ardhmen. Këtë javë do të keni përvoja interesante romantike, intime apo takime me miqtë me të cilët keni pasur përvoja të tilla në të kaluarën. Kjo do të jetë një javë e mirë për takime të reja ose një takim për herë të parë. Gratë në mjedisin tuaj të ngushtë familjar ose profesional do të luajnë një rol të rëndësishëm dhe pozitiv në punët tuaja. Do të merrni këshilla të rëndësishme pikërisht nga gruaja. Gratë do të kenë fatin të krijojnë parakushtet për një ndryshim të papritur, por të rëndësishëm në familje ose punë. Nëse keni mashtruar në të kaluarën tuaj të fundit, këtë javë mund t’ju përballeni me pasojat.

Ujori

Do keni më shumë përgjegjësi këtë javë. Do mblidheni me miqtë ose familjarët. Shumë do të gëzojnë blerjen e një shtëpie të ri ose një sendi të ri. Ngjarje të ndryshme në jetën e një gruaje nga rrethi juaj i të afërmve do t’ju bëjnë të mendoni se si mund ta ndihmoni, si mund të bisedoni me të dhe sa mund të ndërhyni në ngjarjet në jetën e saj. Gratë e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një kohë të mbarë për martesë. Java do të jetë e favorshme për trajtimin ose shërimin nga një sëmundje, sidomos për burrat. Do të keni një kohë të mbarë për të harmonizuar marrëdhëniet tuaja me një burrë që është i afërmi juaj.

Peshqit

Keni një javë përpara jush që do t’ju kërkojë shumë durim, maturi dhe mençuri në veprim dhe vendime. Gjatë javës, do të befasoheni nga veprimet ose vendimet e një burri me të cilin punoni: një koleg, klient ose menaxher. Burrat e kësaj shenje të zodiakut do të pësojnë ngjarje të papritura në vendin e tyre të punës. Në përgjithësi, do të jeni të qëndrueshëm gjatë këtyre shtatë ditëve. Shumë do të gëzojnë ca para ekstra.

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending