Connect with us

Horoskopi

Akrepi me fat te madh, Gaforrja me ndryshime/ Ky eshte horoskopi i muajit Janar 2022 per cdo shenje

Published

on

Dashi:

Janari ka një ton jashtëzakonisht ambicioz për ju pasi dielli i Bricjapit ndriçon sektorin tuaj profesional. Ju jeni të ndezur dhe gati për të shkuar! Megjithatë, mbani në mend se si Afërdita ashtu edhe Mërkuri do të jenë retrogradë në reputacionin tuaj dhe në sektorin e karrierës këtë muaj, ndaj kurseni çdo ndryshim të madh për një herë tjetër. Gjatë këtij muaji, është mirë të përqendroheni në planifikimin dhe strategjinë, Dashi. Më 24 janar, sundimtari juaj, Marsi, hyn në Bricjap, shenjën e tij të preferuar të zodiakut. Kjo shënon fillimin e një periudhe dymujore në të cilën do të bëni përparime të mëdha në jetë, duke përfshirë karrierën tuaj. Sa emocionuese!

Demi:

Janari mund të mos jetë muaji më i fortë për ju, por ofron terrenin e duhur për një reflektim të thellë të vetvetes. Ju po kaloni një periudhë transformimi në marrëdhëniet tuaja dhe ndoshta edhe bindjet tuaja për botën. 8 janari është dita perfekte për të bërë një ndryshim të konsiderueshëm pasi Dielli ndriçon të gjitha zonat që kanë nevojë për një rregullim. 29 janari sjell fundin e udhëtimit retrograd të Venusit, që është diçka e denjë për t’u festuar. Dy ditë më vonë, Hëna e Re e Ujorit e zhvendos mendjen tuaj drejt sektorit tuaj të karrierës, duke e bërë këtë një kohë të mirë për të filluar vendosjen e synimeve ambicioze për të ardhmen!

Binjakët:

Është sërish ajo kohë, Binjakët. Sundimtari juaj, Mërkuri, do të fillojë retrogradin e tij të parë të vitit më 14 janar. Nëse keni një marrëveshje ose kontratë për të nënshkruar ose një artikull të rëndësishëm për të blerë, sigurohuni ta bëni atë përpara kësaj. 23 janari është një ditë e rëndësishme për ju. Ndërsa Dielli takohet me Mërkurin në shtëpinë tuaj të nëntë të të mësuarit dhe zgjerimit, ju mund të merrni një ide novatore dhe jo të kaltër që mund të jetë mjaft fitimprurëse gjatë vitit në vazhdim. Bëjeni qëllimin për të fikur zhurmën në mënyrë që të mund të shfrytëzoni këtë ditë emocionuese!

Gaforrja:

Afërdita retrograde të ka mësuar shumë për marrëdhëniet, i dashur Gaforre. Dhe ndërsa Hëna e Re në Bricjap aktivizon sektorin tuaj të partneritetit më 2 janar, është koha të filloni të integroni gjithë atë mësim. Hëna e Plotë e këtij muaji ndodh në shenjën tuaj, më 17 janar, duke ju sjellë mundësinë për të shkarkuar atë që ju ka lodhur emocionalisht. Mund ta keni të vështirë të hapeni, por ky munacion mund t’ju ndihmojë vërtet të shprehni atë që normalisht do të fshihnit në guaskën tuaj. Shfrytëzojeni këtë mundësi një herë në vit për t’u shprehur atyre që doni. Reagimet e tyre madje mund t’ju habisin!

Luani:

Energjia e këtij muaji ju ka mjaft të fokusuar në rutinat tuaja pasi ndryshimet duket se kërkohen. Edhe pse kjo mund të jetë e bezdisshme, besoni se këto rregullime do t’ju vendosin për sukses në vitin e ardhshëm. 16 janari është një ditë e rëndësishme për ju për të eksploruar marrëdhënien tuaj me pushtetin brenda marrëdhënieve të biznesit. Mund të vijë një moment a-ha, ose mund të ndriçohet një dinamikë e caktuar. 31 janari sjell hënën e dytë të re të muajit, që ndodh në sektorin tuaj të marrëdhënieve. Deri atëherë, Afërdita do të jetë e drejtpërdrejtë – kështu që është koha për të vendosur të gjitha ndryshimet që duken të rëndësishme në këtë fushë të jetës tuaj.

Virgjëresha:

Qoftë beqar apo i marrë, romanca është në mendjen tuaj për një pjesë të madhe të muajit. Jupiteri tani po bekon sektorin tuaj të marrëdhënieve – megjithatë, për shkak se Afërdita është ende retrograde, nuk është ende koha për të kërkuar (ose afruar) personin e ëndrrave tuaja. Në fakt, energjia e këtij muaji shpenzohet më së miri për të ripërcaktuar, rregulluar dhe ribërë projekte të rëndësishme. Mërkuri gjithashtu do të jetë retrogradë duke filluar nga 14 janari. Mirë që jeni mjeshtër në analizimin dhe rregullimin e gjërave, Virgjëresha. Gjatë muajit në vijim, mos kini turp kur ndani këto aftësi me të tjerët. Mos harroni se, në vitin 2022, sa më shumë dashuri të ndani, aq më shumë bollëk tërhiqni.

Peshorja:

Përqendrimi intensiv në sektorin tuaj të shtëpisë vazhdon gjatë muajit në vijim, pasi Venusi retrograde i bën më të dukshme ndryshimet që duhet të ndodhin. 8 janari është dita perfekte për të filluar punën drejt këtyre, Peshorja. Sapo Dielli të hyjë në shenjën e ajrit shoku Ujori më 19 janar, do të filloni të ndiheni më të lehtë (fë!). Ka qenë një kohë intensive, për të thënë të paktën. Por që nga ky moment, mos hezitoni të shpenzoni më shumë kohë për kujdesin ndaj vetes. Me kozmosin që aktivizon shtëpinë tuaj të pestë të argëtimit për katër javët e ardhshme, ju inkurajoheni të përqendroheni në atë që ju sjell kënaqësi. Kënaquni!

Akrepi:

Fokusi në sektorin tuaj të komunikimit vazhdon pjesën më të madhe të muajit dhe ky muaj sjell dy ditë të fuqishme që ju të filloni të flisni të vërtetën tuaj. 2 janari dhe 8 janari janë çelësi për ju për të integruar mësimet retrograde të Venusit, Akrepi. Sapo Dielli hyn në Ujor dhe Urani shkon direkt rreth mesit të muajit, jeta fillon të bëhet emocionuese, veçanërisht në sektorin tuaj të shtëpisë dhe familjes. Jini të hapur ndaj surprizave dhe ndiqni rrjedhën rreth kësaj kohe. Ndërsa gjëra të papritura mund të vijnë me dikë afër jush, mos harroni se bekimet e maskuara janë gjithashtu të mundshme nën motin astrologjik të këtij muaji.

Shigjetari:

Afërdita retrograde ju ka dhënë disa mësime serioze për paratë dhe vetëvlerësimin, Shigjetar. Dhe në janar, ky trend vazhdon pasi Dielli i Bricjapit vazhdon të kërkojë që të filloni të bëni ndryshime të konsiderueshme. Sapo Dielli hyn te Ujori, gjërat fillojnë të ndriçohen ndërsa fokusi kalon te komunikimi, një nga temat tuaja të preferuara. Megjithatë, mbani në mend se këtë herë, Mërkuri retrogradë vjen edhe më 14 janar për të sjellë më shumë mësime në mënyrën se si shkëmbeni informacion. Ne ju premtojmë se 2022 do të jetë një vit i mrekullueshëm, Shigjetari – së pari duhet t’i kaloni këto dy retrograde!

Bricjapi:

Janari fillon i mbarsur me energjinë tuaj pasi gjithsej pesë trupa planetarë pushtojnë shenjën tuaj. Ndërsa jeta sigurisht që mund të ndihet e shpejtë dhe e furishme, ju mund të ndiheni shumë mirë në elementin tuaj për pjesën më të madhe të muajit. Hëna e re më 2 janar është e juaja për t’u marrë, kështu që vendosni disa objektiva ambicioz. Afërdita dhe Mërkuri do të jenë retrogradë në shenjën tuaj, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të filloni të hartoni master planin tuaj. Në fakt, ato mund të jenë të dobishme për t’i dhënë formë. Lajmi më i mirë absolut është që Marsi të hyjë në shenjën tuaj më 24 janar, duke filluar një periudhë dymujore produktiviteti.

Ujori:

Në janar, aq shumë po ndodhin nën sipërfaqe sa planetët trazojnë sektorin tuaj të nënndërgjegjeshëm. Puna e ëndrrave, ditari dhe praktikat ezoterike janë motoja juaj tani ndërsa deshifroni të gjitha mesazhet kozmike. Më 19 janar, Dielli hyn në shenjën tuaj duke aktivizuar Mërkurin në retrogradë. Një shpërthim nga e kaluara sigurisht që mund të ndodhë rreth kësaj kohe. Nëse një ish kthehet në jetën tuaj, mbani mend pse ata u bënë “ish” në radhë të parë, Ujori! 31 janari sjell hënën e dytë të re të muajit, e cila është shansi juaj më i mirë për të vendosur disa objektiva për vitin e ardhshëm.

Peshqit:

Me Jupiterin madhështor tani në shenjën tuaj, po ndiheni si një peshk në ujë. Nëse nuk do të ishte gjithë drama retrograde në grupin tuaj të miqve, jeta do të ishte perfekte. Nga ana pozitive, mund të përdorni energjinë e këtij muaji për të pastruar ato miqësi që nuk janë më në përputhje me ju. Kjo vlen si për jetën reale ashtu edhe për mediat sociale. Shënoni në kalendar ditët ndërmjet 5 dhe 10 janarit si koha më e mirë e muajit për të rrjedhur lëngjet tuaja krijuese. Në vitin 2022, sa më shumë të krijoni aq më shumë bollëk do të thërrisni, të dashur Peshq.

Horoskopi

Hena roze e muajit Qershor do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do kene 1 kthese te madhe

Published

on

Secili prej nesh kërkon të dijë një fjalë të mirë apo një parashikim me fjalë të ëmbla për fatin e tij. Fati është i ndrýshëm për të gjithë ne dhe jo më kòt ne shikojmë që disa njerëz janë të bekuar për të pásùr fat në pásùri dhe disa të tjerë gëzojnë një shëndet të pápárë.

Në të njëjtën kohë shumë femra ose meshkuj fati i mb.ështet në dashuri ku ata jetojnë si në përralla të mbus.hura me emocione romantike. Por, çfarë mùnd të rezervojë fati në lidhje me parashikimin që vjen nga shenja juaj? Këtë do ta tregojmë në testin e sotëm.

Janë tri shenja fati të cilave u është vendosur nga një mesazh për secilën. Ju duhet të tregoheni shumë të vëmendshëm tek ato shenja dhe në fùnd të bëni një zgjedhje. Ajo zgjedhje do t’ju japë një mesazh. Pra, është çdo gjë e qartë dhe e thjeshtë, a e bëtë zgjedhjen tuaj?

Nga 14 e 21 qershori, Gáforja dhe Peshqít jane dy shenjat me bòmbè ne çdo fushe te jetes. Mesazhi qe ju sjèllin yjet: Ju shumë shpejt do të bekoheni me shumë fat dhe lumturi në jetën tuaj.

Është koha që të lësh prapa krahëve të shkuarën dhe mos jeto me vùájtjet që të krijoi ajo e shkuar që tashmë nuk ka më rëndësi për ju. Nëse do të mendoni ende për të shkuarën, do të sèmùreni veten tuaj. Nuk duhet të dèbátoni me askënd dhe rrini lárg shèrrève pasi edhe nëse ju krijohen, ju kthejini shpinën.

Për këtë arsye, po ndálòve së debátuari me njerëzit, fati do t’ju hapë derën për shumë lumturi në jetën tuaj dhe në këtë mënyrë ju do të pèrjètoni një të ardhme të lumtur, të begatë dhe të shëndetshme pranë njerëzve tuaj të zèmrès.

Lùmturohuni sepse Vírgjèresha dhe Brícjápit do ti shtòhet rròga. Mesazhi i fátit te tyre: Një dritë jeshile po vjen në jetën tuaj dhe ajo nënkupton bòllëk, pásùri dhe mirëqenie. Ju nuk jeni një person me një shpirt materialist dhe gjithnjë e kërkoni ta jetoni jetën sa më të thjeshtë, por këtë radhë fati ka vendosur t’ju dhurojë pak “dritë jeshile”.

Si mùnd t’i shihni shenjat e fatit? Në punën tuaj javës tjetër do të merrni një lajm të madh që do t’ju thotë se ju jeni vlerësuar aq shumë sa që një rritje në rrògë do të ishte e mjáftueshme për ju.

Edhe nëse keni një biznes, ai do të marrë një vrùll ekonomik që ju nuk e kishit menduar kurrë, ndáj dhe shijojeni këtë periudhë. Por, mos hárròni: Nëse fati po ju mbështet tek financat, ju duhet të bëni me çdo kùsht një mirësi, një dhurim, apo një akt të mirë që do të lërë gjurmë në jetën tuaj.

Do te jène ne thèsín e mrekullive dhe Demi me Bínjáket, dhe Mesazhi i fátit te tyre eshte: Krahët e engjëjve do të hapen dhe do t’ju përqafojnë pasi për ju po vijnë ditë të mira dhe të begata. Ky është një lajm fantastik për të gjithë ata që mendojnë se kjo periudhë po u sjell shumë vùájtje dhe strès mèndor.

Nëse shèrri ka hyrë në familjen tuaj, nëse mendoni se bashkëshorti/bashkëshortja apo i dashuri/e dashura nuk ju dhuron më ndjenjat e mëparshme, atëherë ju duhet me çdo kùsht që atyre t’u bëni një surprizë dhe t’i lini të kuptojnë se ju jeni personi që jep jetën për ta.

Engjëjt të kanë bekuar dhe fati po ta mbush zèmrèn me shumë dashuri, ndáj s’do të jetë aspak e vèshtírë për ty të dhurosh dashuri. Engjëjt do të të përqafojmë me shumë mirësi dhe juve do t’ju lárgòhen të gjitha tèrsèt dhe të gjitha mágjítë e zèza dhe rruga drejt të ardhmes tuaj të ndritur do të shtrohet me petalet e dashurisë dhe mirësisë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te filloni 1 jete te re jashte vendit/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Sot do ndjeni nje debulese trupore per shak te pergjegjesive dhe puneve qe ju duken pa mbarim !

Demi

Sot duhet te beni levizje shume te kujdesshme be ceshtjet ekonomike Nuk eshte momenti te riskoni !

Binjaket

St keni ndikim nga zhgenjimet dhe vetzhgenjimet sidomos nese keni lindur ne keto dite !Dikush qe reklamon fame ju zhgenjen !

Gaforrja

Hena ne Bricjap ju ngre dallget e interesit ndaj te tjereve !Do keni nervozizem keshtu kujdes !

Luani

Ceshtje te punes dhe shendetit mund te veshtiresohen sot !Po shmanget gabimet mund te arrini shume gjera !

Virgjeresha

Nje pune ne udhetim do kete shume pengesa dhe lodhje Ne ceshtjet personale shkelqeni !

Peshorja

Edhe nese sot do hasni ne pengesa , kjo do ndodh qe te mbroheni me shume nga te kqijat qe mund te ndodhnin !

Akrepi

Mund te keni debate ne ceshtje familjare dhe mendime te kunderta !Ne ceshtje interesash ka probleme !

Shigjetari

Mos u nxitoni te beni levizje ne ceshtje ekonomike !Ne jeten erotike mund te kete nje klime ngaterrestare !

Bricjapi

Hena ne shenjen tuaj sot do ju bej hiperbolikisht shume te ndjeshem dhe emocional !Kjo do ju bej shenjeser te lehte !

Ujori

Sot eshte e detyrueshme te merrni kohe per veten tuaj dhe te mos vraponi pas puneve te te tjereve !

Peshqit

Ca qellime tuajat do duan me shume pune dhe mund qe te realizohen ne diten e sotme Nje ceshtje pune me shtetin keqesohet !

Continue Reading

Horoskopi

Dashi te pres momentin e duhur, Demi mire me dashurine/ Astrologia Paolo Fox paralajmeron keto 2 shenja

Published

on

Dashi

Ju jeni më të zgjuar se shumë njerëz rreth jush dhe nuk e mohon dot askush këtë. Por jo të gjithë duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë fakt! Tani për tani, duhet t’i mbani kartat afër gjoksit. Nxirreni aftësinë tuaj në momentin e duhur.

Demi

Pse duhet të keni frikë te shpreheni se si ndiheni? Është një kohë e mirë për të treguar dashamirësinë tuaj për dikë tjetër. Fjalët janë të rëndësishme, por janë gjestet e buta të dashurisë si përqafimet dhe shtrëngimi i duarve që konfirmojnë lidhjet personale.

Binjakët

Disa nga mendimet tuaja të brendshme po përkthehen në veprime tani dhe ndoshta nuk po e kuptoni. Gjuha juaj e pavetëdijshme trupore po i dërgon një mesazh të caktuar botës dhe mund të keqkuptohet nëse nuk bëni përpjekje për të sqaruar qëndrimin tuaj mbi një çështje.

Gaforrja

Përpiquni t’i shihni gjërat me ngjyra. Optimizmi nuk i bën keq askujt. Në rastin tuaj ju keni shumë nevojë për kurajë që të kaloni disa pengesa kryesisht në raportin sentimental.

Luani

Çështjet e parave janë thellë në mendjen tuaj tani, edhe pse nuk ka arsye për të qenë nervoz në lidhje me financat. Ju jeni thjesht më të vetëdijshëm për realitetin e situatës tuaj financiare, gjë që është shumë e mirë. Sa më i saktë të jeni aty ku po qëndroni tani, aq më të përgatitur do të jeni për të arritur aty ku duhet të jeni.

Virgjëresha

Mbani mend se njerëzit kanë kujtime shumë të gjata prandaj investoni që ta bëni veten sa më të mirë. Tregohuni i hapur dhe kujdesuni për njerëzit të cilët gjenden në një moment delikat. Mbi të gjitha do të ndiheni shumë mirë.

Peshorja

Ju jeni në një fazë ku procesi do të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Në aspektin profesional përpiquni të vendosni më shumë rregull sepse rrëmuja do të shkaktojë pengesa në arritjen e qëllimeve.

Akrepi

Një mik që po përjeton disa probleme personale mund të kërkojë ndihmën tuaj nesër. Nëse nuk keni informacionin e duhur, përpiquni të tregoheni neutral. Në çështjet profesionale, keni nevojë për ndryshim.

Shigjetari

Parashikohet të jetë një ditë shumë e këndshme në aspektin e dashurisë. Mund të kaloni një paradite te bukur në shoqërinë e partnerit. Me një investim duhet të tregoni kujdes sepse mund të mos keni garanci për sukses në këto momente.

Bricjapi

Nesër, do të përballeni me një zhvillim intrigues. A mund të jetë kjo mundësi që e prisni? Një ftesë e papritur mund të arrijë në kutinë tuaj të postës elektronike dhe do të bënit mirë ta pranoni atë.

Ujori

Kushtoni më shumë vëmendje nesër për të mësuar se si të jeni një person i shëndetshëm. Edhe nëse hani siç duhet dhe jeni vizitor i rregullt në palestër, ka akoma më shumë gjëra që mund të bëni për t’u kujdesur për veten. Shëndeti emocional është shumë i rëndësishëm tani.

Peshqit

Jini më të mëshirshëm ndaj vetes. Nëse jeni shumë kritik lidhur me zgjedhjet që po bëni ose nuk po bëni, kush do t’ju ndihmojë të ktheheni në rrugën e duhur? Është e shëndetshme të jeni realist dhe të keni qëllime, por nuk është e shëndetshme t’i bësh vetes gjyqin çdo ditë.

Continue Reading

Trending