Connect with us

Horoskopi

Bricjapi me ulje ngritje, Dashi i favorizuar me parate/ Horoskopi i vitit 2022 per te gjitha shenjat

Published

on

DASHI

Horoskopi i Dashit 2022 bazuar në Astrologjinë Vedike zbulon se planeti Mars do të hyjë në shenjën e zodiakut Shigjetari në gjysmën e fundit të muajit, pra më 16 janar, gjë që do të rezultojë e favorshme nga pikëpamja financiare. Ky tranzit do të provojë të sjellë një valë rezultatesh pozitive në jetën e vendasve të Dashit. Kalimi i Jupiterit në shenjën e tij Peshqit më 13 prill do t’ju ndihmojë të keni sukses në përpjekjet tuaja akademike. Meqenëse planeti Saturn është i pranishëm në shtëpinë tuaj të dhjetë për pjesën më të madhe të këtij viti, do t’ju duhet të punoni më shumë se më parë për të arritur sukses.

Fillimi i vitit 2022 mund të sjellë disa sfida në jetën e të dashuruarve të kësaj shenje të zodiakut sipas Horoskopit Vjetor 2022. Lidhja e Saturnit dhe Mërkurit nga fillimi i vitit 2022 deri në mars mund të ftojë probleme të vogla shëndetësore. Ju mund të vuani nga problemet që lidhen me tretjen si pasojë e tranzitit të Marsit te Peshqit nga mesi i majit deri në gusht. Ju duhet të merrni masa paraprake të veçanta dhe të mbani një skedë në dietën tuaj. Me Marsin që është në shenjën tuaj dhe aspektimi i shtëpisë së katërt deri më 10 gusht dhe më pas kalimi në shtëpinë e dytë do të ndikojë shumë në jetën tuaj familjare.

DEMI

Sipas Horoskopit të Demit 2022, vendasit janë të detyruar të arrijnë rezultate mesatare në aspekte të ndryshme të jetës këtë vit. Me kalimin e Marsit në 16 janar në Shigjetar, fati do t’ju favorizojë në aspektet kryesore të jetës tuaj. Do të keni rezultate të favorshme në fushën e karrierës dhe jeta juaj profesionale do të lulëzojë. Gjithashtu, me Saturnin të vendosur në shtëpinë e dhjetë nga shenja juaj, do të lindin burime të shumta të ardhurash. Me disa lëvizje planetare që ndodhin në prill, do të jeni në gjendje të grumbulloni pasuri dhe para. Megjithatë, disa ulje dhe ngritje do të shihen në kushtet tuaja financiare midis gushtit dhe tetorit të këtij viti, siç parashikohet nga Horoskopi Vjetor 2022. Me kalimin e Jupiter Guru në shtëpinë e njëmbëdhjetë në Peshqit nga shenja juaj nga prilli, do të shpenzoni me bollëk për nevojat dhe dëshirat tuaja. Gjithashtu, ju mund të krijoni marrëdhënie të mira me oficerët tuaj të lartë. Tre muajt e fundit të 2022, tetori, nëntori dhe dhjetori do të rezultojnë të favorshëm për fëmijët tuaj.

BINJAKET

Sipas Horoskopit të Binjakëve 2022 bazuar në parimet e Astrologjisë Vedike, lëvizja planetare sugjeron disa sfida dhe mundësi që vijnë në rrugën e vendasve të Binjakëve. Saturni në shenjën e tij në shtëpinë e tetë nga janari deri në mars mund të pësojë humbje financiare, si dhe sfida dhe vuajtje shëndetësore. Kjo mund të provojë të jetë një kohë testimi për vendasit e shenjës së zodiakut Binjak. Nga mesi i shkurtit (17 shkurt) deri në prill, ju mund të vuani nga disa probleme shëndetësore si aciditeti, dhimbje kyçesh, kollë e ftohtë etj.

Sidoqoftë, kalimi i Rahut në shtëpinë e njëmbëdhjetë pas mesit të prillit mund të sjellë disa ndryshime pozitive në jetën e vendasve të Binjakëve. Koha do të jetë fatale për studentët, pasi për shkak të kalimit të Jupiterit në Peshqit dhe shtëpinë e dhjetë, studentët do të arrijnë rezultatet e dëshiruara në jetën e tyre akademike midis prillit dhe korrikut. Megjithatë, pas 27 prillit, Saturni në shtëpinë e nëntë nga shenja juaj mund të tregojë se studentët që përgatiten për provime konkurruese duhet të presin më shumë për të arritur sukses. Për profesionistët, punëkërkuesit do të kenë mundësinë e dëshiruar si rezultat i kalimit të Marsit në shtëpinë e dhjetë, të njëmbëdhjetë dhe të dymbëdhjetë nga shenja juaj midis majit dhe gushtit.

GAFORRJA

Parashikimet për Horoskopin e Gaforres 2022 thonë se prania e Saturnit në shtëpinë tuaj të shtatë në fillim të këtij viti mund të sjellë disa probleme në jetë. Por me kalimin e Marsit në Shigjetar më 16 janar, niveli juaj i besimit do të rritet dhe do të jeni në gjendje të shpëtoni nga disa probleme menjëherë. Megjithatë, Marsi në shtëpinë e kohës së lirë dhe lumturisë mund të shkaktojë probleme shëndetësore për nënën tuaj. Prandaj, kujdesuni mirë për të dhe kujdesuni për atë që ha dhe pi.

Pas kësaj, në prill do të ndodhin shumë tranzite dhe lëvizje planetare. Kalimi i Saturnit në shenjën e zodiakut të Ujorit nga fundi i prillit deri në mes të korrikut do të ndikojë shumë në jetën tuaj financiare, pas së cilës koha nga prilli deri në gusht do të jetë e frytshme. Situatat do të përmirësohen pas kalimit të planetit Jupiter në shtëpinë e nëntë nga shenja juaj gjatë mesit të prillit. Pas kësaj, tranziti i Rahu në Dashi do të krijojë disa mundësi punësimi, të cilat do t’i ndihmojnë vendasit të fitojnë një pasuri të mirë deri në shtator. Në periudhën qershor-korrik, Marsi do të hyjë në Dashi dhe do të aspektojë plotësisht shenjën tuaj të zodiakut, si rezultat i së cilës do të mund të hiqni qafe negativitetin në jetën bashkëshortore.

LUANI

Me kalimin e zotit të shenjës Diell në shtëpinë e pestë në fillim të vitit, kushtet financiare do të përmirësohen. Tranziti i Marsit nga fundi i janarit deri në mars do të përmirësojë në masë të madhe shëndetin e fëmijës suaj. Marsi në shtëpinë e gjashtë nga shenja juaj më 26 shkurt, ndërsa aspektoni shtëpinë e fatit dhe fatit do të ketë sukses të madh në jetën tuaj profesionale. Sidoqoftë, vendasit sugjerohen të qëndrojnë pak vigjilentë në muajt shkurt dhe prill pasi lidhjet dhe lëvizjet planetare mund të rezultojnë të pafavorshme.

Muaji Prill do të jetë plot me ndodhi të papritura për vendasit e Luanit. Tranziti planetar i Rahut në Dashi më 12 Prill, pra shtëpia e nëntë nga shenja juaj mund të shkaktojë disa probleme shëndetësore, ndaj bëni kujdes. Jupiteri në Peshqit nga 13 Prilli deri në Gusht, ndërsa aspekton plotësisht shtëpinë e pestë do të jetë me fat për vendasit e Luanit. Si rezultat, studentët që ndjekin arsimin e mesëm do të kenë suksesin e dëshiruar në përpjekjet e tyre akademike. Pas kësaj, Rahu në Dashi pas 12 Prillit mund të çojë në një marrëdhënie të mirë profesionale me të moshuarit dhe shefin tuaj. Kjo do të ndikojë drejtpërdrejt në reputacionin tuaj në punë dhe mund të rrisë mundësinë e arritjes së një promovimi ose rritjeje. Midis prillit dhe shtatorit, çiftet e martuara do të kapërcejnë problemet e tyre martesore dhe mund të planifikojnë të shkojnë në një udhëtim me bashkëshortin e tyre. Marsi që kalon në Demi midis 10 gushtit dhe tetorit do të ndihmojë në fitimin e favorit të fatit dhe fatit.

VIRGJERESHA

Sipas Horoskopit të Virgjëreshës 2022, vendasit e Virgjëreshës do të gëzojnë pasuri të madhe dhe prosperitet financiar në fillim të vitit 2022 si rezultat i Marsit në Shigjetar në muajin Janar. Megjithatë, gjërat mund të shkojnë drejt greminës shëndetësore, pasi mund të vuajnë nga probleme të vogla shëndetësore. Muaji Prill, Qershor dhe Shtator duken të pafavorshëm, por edhe shqetësues nga pikëpamja shëndetësore. Tranziti i Marsit në Bricjap dhe shtëpia e pestë nga shenja juaj nga 26 shkurti do të çojë në rezultate akademike optimiste për vendasit e Virgjëreshës.

Në fillim të marsit, lidhja e katër planetëve kryesorë, d.m.th. Saturni, Marsi, Mërkuri dhe Venusi, në shtëpinë e pestë dhe shenjën e Bricjapit tregon kushte të favorshme financiare dhe mund të krijojë burime të reja të ardhurash. Nga fundi i prillit deri në mes të korrikut, me Saturnin që kalon në shtëpinë tuaj të gjashtë në Ujori, mund të përjetoni dallime mes jush dhe familjes suaj. Nga ana tjetër, koha midis shtatorit dhe fundit të dhjetorit mund të jetë shumë e favorshme për studentët e Virgjëreshës që dëshirojnë të ndjekin arsimin duke shkuar jashtë vendit. Së bashku me këtë, me Merkurin që kalon në Peshore, pra në shtëpinë e dytë nga shenja juaj në muajin tetor dhe duke qëndruar atje deri në mes të nëntorit, do të përjetoni që marrëdhëniet mes jush dhe të dashurit tuaj të bëhen më të forta.

PASHORJA

Sipas Astrologjisë Vedike, parashikimet e Horoskopit të Peshores 2022 zbulojnë se fillimi i Vitit të Ri 2022 do të sjellë rezultate të favorshme fizikisht, mendërisht dhe në aspektin karriere, por gjërat mund të marrin një kthesë kur flasim për biznesin dhe familjen. Tranziti i Marsit te Shigjetari në mesin e janarit do të sjellë rezultate dhe fitime të favorshme financiare. Saturni, Marsi, Mërkuri dhe Venusi që formojnë Jogën Chatur Graha në fillim të marsit do të rezultojnë në sukses financiar dhe rrjedhje të qetë të parave.

Duke ecur përpara, nëse flasim për studentët, atëherë tranzitimi i Jupiterit te Peshqit në muajin Prill do të rezultojë me rezultate premtuese në fushën e arsimit. Çdo gjë që lidhet me një tokë të huaj, punë ose arsim do të përmbushet midis majit dhe nëntorit. Kalimi i Marsit në shtëpinë e katërt nga shenja juaj më 26 shkurt do të sjellë rezultate të frytshme akademike për studentët. Rahu në Dashi ose shtëpia e shtatë nga shenja juaj në prill mund të sjellë ndryshime të mëdha në jetën e të dashuruarve, si dhe të vendasve të martuar. Ata që janë beqarë mund të martohen midis tetorit dhe nëntorit 2022.

AKREPI

Sipas Horoskopit të Akrepit 2022, Viti i Ri 2022 do të jetë plot me rezultate të përziera për vendasit e Akrepit. Do të ketë shpenzime të panevojshme nga fillimi i vitit 2022 deri në prill. Gjatë fundit të muajit prill, kalimi i planetit Saturn në Ujor do të sjellë rezultate të përziera në karrierën tuaj, në jetën financiare dhe në jetën familjare. Kalimi i Jupiterit te Peshqit gjatë mesit të prillit në shtëpinë e pestë nga shenja juaj e zodiakut do të sjellë një përmirësim të madh në kushtet tuaja financiare. Shëndeti do të përmirësohet si rezultat i ndryshimit të pozicionit të Rahu në 12 prill. Sidoqoftë, mund të mbeteni të stresuar mendërisht, gjë që mund të ndikojë në aspekte të tjera të jetës suaj.

Ju do të fitoni një shumë të mirë parash midis majit dhe shtatorit si rezultat i kushteve të favorshme planetare. Kalimi i Venusit në shtëpinë e fitimeve dhe përfitimeve në muajin shtator do t’ju ndihmojë të arrini të grumbulloni një shumë të mirë parash. Nga gushti deri në tetor, duhet të kujdeseni mirë për shëndetin e nënës suaj si dhe për shëndetin e bashkëshortit tuaj.

Për sa i përket jetës së dashurisë, kalimi i Saturnit në shtëpinë e katërt dhe i Ujorit gjatë ditëve të fundit të prillit mund të shkaktojë debate dhe grindje të vogla mes jush dhe të dashurit tuaj për çështje të vogla. Sidoqoftë, duhet t’i besoni marrëdhënies suaj dhe një kërkimi të bardhë për të gjitha çështjet që mund të çojnë në zënka të mëdha. Edhe me kalimin e Venusit në Virgjëreshë dhe shtëpinë e njëmbëdhjetë dhe Venusin në një gjendje të dobësuar, ju dhe i dashuri juaj do të keni shumë kohë për të kuptuar njëri-tjetrin dhe për të kaluar një kohë të mirë midis shtatorit dhe nëntorit.

SHIGJETARI

Horoskopi i Shigjetarit 2022 sipas Astrologjisë Vedike parashikon që viti 2022 do të jetë i favorshëm për vendasit e Shigjetarit për sa i përket financave. Gjatë fillimit të vitit 2022, që është janari, planeti Mars do të kalojë në shenjën tuaj të zodiakut dhe do të ndihmojë në forcimin e kushteve tuaja financiare në një nivel të caktuar. Përsa i përket akademikëve, fillimi i vitit 2022 do të jetë i favorshëm për studentët. Nga shkurti deri në qershor do të fitoni rezultatin e punës tuaj të palodhur dhe ata që përgatiten për provimet konkurruese do të ndihen të aftë të tejkalojnë pritshmëritë e tyre.

Kalimi i Marsit në Shigjetar në fillim të këtij viti mund të çojë në shqetësime mendore dhe stres si dhe aspekti i Marsit në shtëpinë e shtatë mund të çojë në debate në jetën familjare. Duke folur për jetën tuaj martesore dhe të dashurisë, kalimi i Diellit në janar në Bricjap duke krijuar lidhje me Saturnin në të njëjtën shenjë mund të shkaktojë probleme dhe keqkuptime mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju këshillojmë të kontrolloni fjalët tuaja.

Midis prillit dhe qershorit, tranziti i Jupiterit në shenjën e tij Peshqit mund të ndryshojë tavolinat. Nga qershori deri më 20 korrik, jeta juaj bashkëshortore do të pësojë përmirësime të mëdha si rezultat i të cilave do të shijoni lumturinë martesore gjatë fazës së fundit të 2022-shit pasi planeti Jupiter ndodhet në shtëpinë e katërt nga shenja juaj. Duke folur për jetën tuaj profesionale, burime të reja punësimi do të dalin në dritë nga nëntori. Për sa i përket shëndetit, për shkak të kalimit të Venusit në shtëpinë tuaj të gjashtë në muajin qershor, duhet të qëndroni të vetëdijshëm për të kapur ndonjë sëmundje të madhe deri në tetor.

BRICJAPI

Sipas Horoskopit të Bricjapit 2022 sipas Astrologjisë Vedike, Viti i Ri 2022 do të rezultojë i mbushur me ulje-ngritje për vendasit e Bricjapit. Vendosja e Saturnit në shenjën e tij gjatë fillimit të këtij viti rezulton të jetë e favorshme për financat e karrierës dhe akademikët tuaj. Megjithatë, kalimi i tij në muajin prill mund të sjellë sfida në aspekte të ndryshme të jetës.

Duke folur për financat, kalimi i Marsit në shtëpinë e 12-të nga shenja juaj e zodiakut mund të shkaktojë pengesa në grumbullimin e parave. Megjithatë, për biznesmenët dhe tregtarët, periudha nga shtatori deri në fund të vitit rezulton e frytshme. Duke folur për mbulimin shëndetësor, kalimi i Saturnit në Ujor në muajin Prill mund të shkaktojë probleme të vogla shëndetësore. Prandaj, kujdesuni mirë për dietën tuaj dhe bëni joga çdo ditë. Gjithashtu mos injoroni asnjë problem me tretjen ose stomakun midis shtatorit dhe nëntorit dhe kërkoni ndihmë mjekësore sipas nevojës. Për studentët, tranziti në Mars gjatë muajit janar do të rezultojë në punë dhe përpjekje shtesë. Vendosja e Ketu në shenjën e Akrepit mund të shkaktojë probleme familjare gjatë fillimit të këtij viti pasi Ketu është planeti i izolimit dhe mund t’ju bëjë të larguar nga bota. Këshillohet të mbani marrëdhënie të mira me familjarët dhe të mos hyni në debat për çështje të vogla.

Koha do të sjellë rezultate të përziera për vendasit që janë të dashuruar por edhe të martuar. Për të dashuruarit, kalimi i Jupiterit në shtëpinë e tretë nga shenja juaj e zodiakut në muajin prill mund të sjellë rezultate të favorshme. Në të njëjtën linjë, mund të ketë probleme të vogla në fillim të këtij viti për vendasit e martuar, por nga gushti e tutje, jeta juaj bashkëshortore do të jetë e shkëlqyer. Gjatë kësaj periudhe, ju mund të planifikoni të shkoni në një udhëtim me bashkëshortin tuaj. Fundi i vitit do të jetë i bekuar për çiftet e martuara.

UJORI

Sipas Horoskopit të Ujorit 2022, ky vit do të mbetet kryesisht i favorshëm për vendasit e shenjës së zodiakut të Ujorit. Për sa i përket financave, ky vit rezulton i mbarë. Tranziti i Marsit në muajin janar do t’ju sjellë përfitime financiare. Lidhja e katër planetëve kryesorë, d.m.th. Saturni, Marsi, Mërkuri dhe Venusi, gjatë fillimit të marsit do t’ju ndihmojë të keni sukses në përpjekjet tuaja dhe pasurinë e mirë Inka. Megjithatë, kalimi i Rahut në 12 Prill në Dashi dhe shtëpia e tretë nga shenja juaj mund t’ju bëjë të merrni vendime impulsive. Duhet të kujdeseni mirë për gjëra të tilla dhe të mos lejoni që asgjë të ndikojë tek ju. Shëndeti juaj do të jetë mesatar gjatë gjithë këtij viti. Mund të vuani nga stresi mendor në muajin janar dhe nga shkurti deri në maj, mund të përballeni me probleme të jashtme si pasojë e lëvizjeve dhe vendosjeve të pafavorshme planetare. Për shkak të kalimit të Rahut në Dashi dhe shtëpisë së tretë nga shenja juaj në muajin prill, vëllezërit dhe motrat tuaja mund të përballen me disa probleme shëndetësore.

Duke folur për karrierën dhe jetën profesionale, vendosja e Marsit në Shigjetar në muajin janar do të sjellë sukses të madh si në punë ashtu edhe në biznes. Megjithatë, mund të përballeni me probleme të vogla me të moshuarit dhe shefin tuaj nga muaji shtator deri në nëntor. Ky vit do të jetë i frytshëm për nxënësit e shenjës së zodiakut. Megjithatë, duhet të punoni më shumë gjatë ditëve të para në mënyrë që të shijoni frutat më vonë. Për vendasit e martuar, viti 2022 do të jetë i përzier. Në ditët e para të këtij viti mund të hyni në debate me bashkëshortin dhe vjehrrit dhe situata mund të mos përmirësohet deri në prill. Të pamartuarit mund ta lidhin nyjën si pasojë e kalimit të Jupiterit në shtëpinë e dytë nga shenja juaj, pra Peshqit në muajin Prill.

PESHQIT

Viti 2022 do të jetë shumë i favorshëm për vendasit e Peshqve sipas Horoskopit të Peshqve 2022. Ju do të mbeteni financiarisht të begatë për pjesën më të madhe të këtij viti. Vendosja e Saturnit nga shtëpia e njëmbëdhjetë në shtëpinë e dymbëdhjetë në muajin prill do të krijojë burime të reja të ardhurash. Me vendosjet planetare që ndryshojnë vazhdimisht midis gushtit dhe tetorit, do të dëshmoni disa ulje-ngritje financiare në jetën tuaj. Nga ana e karrierës, vendasit e Peshqve do të dëshmojnë rezultatet e dëshiruara. Kalimi i Jupiterit te Peshqit në muajin Prill do t’ju ndihmojë të krijoni marrëdhënie të mira me kolegët. Ju mund të promovoheni dhe të arrini një rritje të dëshirueshme.
Studentët që përgatiten për provime konkurruese do të shkëlqejnë në provimet e tyre me ngjyra të shkëlqyera. Për sa i përket jetës familjare, kalimi i Saturnit në shtëpinë e dymbëdhjetë nga shenja juaj e zodiakut gjatë ditëve të fundit të prillit mund të rezultojë që të largoheni shumë nga familja. Për sa i përket shëndetit, shëndeti i nënës suaj mund të përmirësohet midis majit dhe gushtit. Në muajin maj deri në shtator, duhet t’i kushtoni vëmendje shëndetit tuaj pasi planeti Saturn po aspekton plotësisht shtëpinë tuaj të sëmundjes.

Për shkak të lidhjes së tre planeteve, domethënë Marsit, Venusit dhe Jupiterit në muajin maj së bashku me kalimin e Jupiterit do të ketë bekime nga familja dhe të moshuarit tuaj. Për sa i përket jetës bashkëshortore, ky vit do të jetë një bekim për vendasit e martuar. Fillimi i këtij viti deri në mars do të jetë jashtëzakonisht i mirë për çiftet e martuara. Pas 21 Prillit, një ndjenjë e re do të mbizotërojë mes çifteve të martuar. Për dashamirët e kësaj shenje ky vit do jetë mesatar. Me zotin e Shtëpisë së 5-të dhe zotin e Shtëpisë së 7-të, Merkurin, të pranishëm në shtëpinë e përfitimeve dhe duke aspektuar plotësisht shtëpinë e dashurisë dhe marrëdhënieve, një person i tretë mund të hyjë papritur në jetën tuaj të dashurisë. Shmangni debatin për çështje të vogla midis shtatorit dhe nëntorit të këtij viti

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending