Connect with us

Horoskopi

Bejini syte kater per ndonje tradheti/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje per vitin 2022

Published

on

Eklipset në boshtin Demi – Akrep (30.04, 16.05, 25.10, 08.11) vibrojnë marrëdhëniet romantike dhe krijojnë nevojën për përmbysje, ndryshime dhe shkëputje, veçanërisht përsa i përket situatave negative  që mund të përjetojmë në jetën tonë personale. Nuk do të jetë e vështirë të kemi kushte kufizuese që duhet t’i përballojmë me guxim dhe gjakftohtësi duke marrë vendime të rëndësishme dhe duke mbyllur cikle marrëdhëniesh që mund të na mundojnë. Në të njëjtën kohë, nuk përjashtohet mundësia që në jetën tonë të vijnë njerëz të rinj në mënyrë të papritur për të na vënë në kontakt me emocione të papara dhe për të ndryshuar të dhënat përsa i përket sigurisë dhe stabilitetit.

Saturni duke vazhduar rrugën e tij në shenjën e Ujorit mund të krijojë disa situata stresuese në marrëdhënie të caktuara, në mënyrë që të interesuarit të marrin masa dhe t’i bëjnë ato më funksionale. Shenjat e zodiakut që i përkasin Kryqit Fiks (Demi, Luani, Akrepi -Ujori) veçanërisht ata që kanë lindur në dhjetëditëshin e dytë të shenjës së tyre të zodiakut, mund të mendojnë se disa gjëra në jetën e tyre personale hasin në pengesa, vështirësi dhe nuk zhvillohen. siç do të dëshironin. Ajo që nuk duhet të harrojmë është se Saturni shpërblen çdo lëvizje të matur dhe çdo marrëdhënie, e cila “ndërtohet” mbi baza të forta.A keni fuqinë për të ndryshuar kurs, për të bërë zgjedhje të reja që do t’ju shtyjnë në një drejtim tjetër?

Katerkendeshi  Saturn – Uran ju streson disi  dhe presionoheni  për të hequr qafe marrëdhëniet dhe situatat që pengojnë zhvillimin tuaj personal. Urani është planeti i zgjimit dhe Saturni është planeti i karmës, kështu që në njëfarë niveli, ata zgjojnë karmën tuaj dhe ju udhëzojnë të largoheni nga çdo zakon dhe model i vjeteruar që pengon dashurinë. Mënyrat e vjetra të sjelljes nuk ju shërbejnë më, ju duhet të gjeni një mënyrë të re për të marrë atë që dëshironi. Këto dy energji dinamike përplasen për të provokuar rebelim, revolucion dhe liri. Ju hapen dyer të reja për të eksploruar shtigje të reja që nuk mund t’i realizonit më parë.

Jupiteri i cili do të jetë nga fillimi i vitit deri në 10/5 në shenjën e Peshqve dhe më pas do të kthehet retrogradë në këtë shenjë nga data 28/10 deri më 20/12, tregon se ky vit do të jetë shumë i favorshëm për çështjet romantike të Shenjat e ujit (Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit) pasi do të sjellë mundësi për njohje të reja, për disa mund të sjellë një dashuri të re ose nëse dëshirojnë, një pasardhës.

Me Jupiterin që lëviz në Peshqit, ne kemi mundësinë të zbusim pl agët në marrëdhënien tonë dhe të kapërcejmë situata të vjetra që na kanë stigmatizuar. Fakti është se mirëkuptimi dhe ndjeshmëria janë protagonistët dhe na ndihmojnë të hyjmë në kontakt me partnerin tonë ose me një person të ri që pushton jetën tonë. Njerëzit nga e kaluara mund të luajnë një rol të rëndësishëm teksa rivendosin kushtet dhe situatat që duhen sqaruar dhe kapërcyer.

Jupiteri, i cili është në shenjën e sundimit të tij, ju sjell dhembshuri, bujari dhe dashuri të pakushtëzuar. Dashurinë e sheh me më shumë spiritualitet, frymëzim dhe imagjinatë, ndihesh kaq bukur brenda vetes kur ndihmon tjetrin. Jupiteri tek Peshqit ju ndihmon të shpëtoni nga frenimet, mendimet negative dhe çdo gjë që mund t’ju ndajë nga një lidhje më e thellë emocionale me personin që doni.

Me Jupiterin  në Dashi nga data  11.05 deri në 28.10 dhe nga data 20.12 e në vazhdim ndjejmë se ka ardhur koha për të marrë iniciativa në të gjitha nivelet. Vendosmëria jonë na karakterizon edhe në fushën e marrëdhënieve pasi pretendojmë rinovimin e jetës sonë personale. Mund të krijojmë një atmosferë shumë sensuale për ne dhe partnerin tonë. Në të njëjtën kohë, të palidhurit nuk do të hezitojnë të pretendojnë objektin e dëshirës sonë deri në rënien përfundimtare.

Jupiteri ndërsa eshte  në Dash do t’ju japë entuziazëm dhe forcë intensive për të përmirësuar jetën tuaj të dashurisë. Ju inkurajon të jetoni në maksimum në momentin e tanishëm dhe të përdorni besimin, vitalitetin dhe pasionin tuaj për çdo gjë dhe këdo që ju sjell gëzim.

Një periudhë që duhet parë është kur Jupiteri do të takohet me Neptunin  më 12/04, diçka që do të ndikojë në gjykimin, të menduarit dhe vendimet tona. Vëmendje e veçantë për të shmangur idealizimin e personave dhe situatave duhet t’u kushtohet shenjave që i përkasin Kryqit të ndryshueshëm (Binjakët, Virgjëresha, Shigjetari dhe Peshqit) dhe kanë lindur në dhjetëditëshin e tretë të shenjës së tyre të zodiakut.

Me Afërditën retrograde ndaj Bricjapit deri në datën 29.01 kemi mundësinë të shohim nëse mashkulli që luan pranë nesh mund të na japë një marrëdhënie afatgjatë dhe të qëndrueshme. Me kthimin e saj në rrugën e duhur do të vazhdojmë me vendime që mund të sinjalizojnë zyrtarizimin e marrëdhënies sonë.

Shoqëruesi Afërditë – Mars – Plutoni në Bricjap në fillim të muajit mars do të jetë i rëndësishëm në planin personal pasi jep ndjesinë e rinovimit dhe rilindjes së jetës sonë personale përmes hirit të saj. Pasioni dhe eksitimi dominojnë dhe intensifikojnë emocionet.

Prilli mund të jetë gjithashtu një katalizator për marrëdhëniet personale pasi lidhja Venus-Jupiter-Neptun në Peshqit krijon situata ëndërrimtare. Por duhet të shpëtojmë nga iluzionet që nuk na lejojnë të shohim objektivisht atë që duan dhe kërkojnë njerëzit që na afrohen.

Një ngjarje e rëndësishme astrologjike që do të ndodhë këtë vit dhe do të ndodhë çdo dy vjet është kursi retrograd i Marsit. Marsi këtë vit do të nisë kursin e tij retrogradë më 30/10/2022 në shenjën e Binjakëve dhe do të kthehet në rrugën e duhur më 14/1/2023 në të njëjtën shenjë. Rruga retrograde e Marsit për disa shenja të zodiakut (Peshorja, Binjakët, Ujori) mund të nënkuptojë kthime nga e kaluara dhe rindezje të marrëdhënieve më të vjetra, por për të tjerët (Shigjetari, Virgjëresha dhe Peshqit) mund të nënkuptojë një periudhë që do të ketë shumë nervat dhe tensionet.

Nuk janë mbyllur ende pl agët e tua të vjetra? Me Marsin retrograd në Binjakët, zemërimi dhe tërbimi i ndrydhur shpërthejnë me forcë. Ju gjithashtu mund të përjetoni më shumë pritje ose ndjenja stanjacioni dhe shtypjeje seksuale, veçanërisht nëse jeni në një marrëdhënie që nuk ka të nesërme. Mund të rilindë edhe një pasion i vjetër dashurie, por mos nxitoni, bëni hapa të kujdesshëm përpara se të merrni vendime të pakthyeshme. Ndërsa Marsi retrograd mund të testojë durimin tuaj, ai gjithashtu ju jep mundësinë të mësoni të kontrolloni fjalët dhe emocionet tuaja. Mundohuni të gjeni mënyra produktive për të qetësuar gjithë këtë energji agresive. Provoni të vraponi ose të angazhoheni në aktivitete të vështira. Frenimi i zemërimit tuaj mund t’ju pengojë të shpërtheni në atë që doni papritur dhe gjithashtu t’ju ndihmojë të shëroni dhimbjet e humbjeve dhe gabimeve të së kaluarës.

Si PËRFUNDIM:

Viti 2022 fillon dhe mbaron me veshteresit e veta : Deri më 29 janar, planeti i dashurisë, Afërdita, është retrograde, ndaj na fton të shohim sërish zgjedhjet tona dhe atë që më në fund kërkojmë në lidhje. Nëse, për shembull, dikush dëshiron të martohet, atëherë pse të kalojë kohën e tij (Afërdita retrograde në Bricjap) majtas dhe djathtas? Gjithashtu, nga data 30 tetor, Marsi, “dashuria” e Afërditës, planeti i veprimit dhe pasionit, do të jetë gjithashtu retrogradë deri në fund të vitit.

Një tjetër fenomen i rëndësishëm për ju personalisht janë eklipset në shenjat e Marsit dhe Venusit. Pra, viti 2022 është viti që sjell një mesazh: Është koha për të hequr dorë nga e kaluara. Nëse ky person do të ishte i destinuar për ju, ai do të ishte në jetën tuaj tani. Këtë duan t’ju thonë eklipset e vitit, të cilat prekin kryesisht kryqin fiks, pra Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori.

Së fundi, mund të themi se ky vit ka mundësi për zhvillimin dhe shpërblimin e marrëdhënieve, disa mund të vijnë lehtësisht, disa të tjera mund të vijnë me përpjekjet dhe punën tonë për të zhvilluar një marrëdhënie që na intereson.

Momentet më er otike të vitit

• nga data 5 prill deri më 2 maj

dashuria nuk njeh pengesa, gjithçka mund të ndodhë

• nga data 28 maj deri më 23 qershor

Stabilizimi i marrëdhënieve, periudhë e mirë për martesë, fertilitet

• nga data 11 gusht deri më 5 shtator

seksualiteti, zhvillime pasionante

• nga data 29 shtator deri më 23 tetor

ribashkime, martesë, shoqëri, marrëdhënie të barabarta

Intervalet më të vështira

• nga data 5 deri më 29 shtator

ju jeni duke qëndruar në detaje të parëndësishme që mund t’ju largojnë nga personi për të cilin jeni të interesuar

• nga data 23 tetor deri më 16 nëntor

pasionet, xhelozia dhe posesiviteti ka të ngjarë të çojnë në ndarje mes dy njerëzve të ngarkuar emocionalisht prandaj kerkohet kujdes

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending