Connect with us

Horoskopi

Mps e besoni po deshët/ E thotë astrologia Meri: Një “lumë parash” do ndodhë 3 ditët e ardhshme

Published

on

Kùsh do të pèrfítòjë nga dáshùria, shèndèti dhe një tùfë të mirë me párá, pávárësisht gjithçkaje? Le ta zbùlòjmë me shènjë për shenjë nën ndíkímin e Vènùsít në këto 3 ditë të ardhshme.

Më të lùmturit këto kohë thèmi se do ndíhen dashët, se muaji që hýn është i shkèlqýer dhe plòt energji, fálë planeteve të shùmta të fávòrshme për ju.

Kjo, pèrfshírë edhe Mársín, i cili ditë për ditë këtë muaj do t’ju përsërisë se në mes të dhjètòrit të prèt një pásùri.

Doni të dèshòni ç’dòni tani ju dèmè? Pák qètësi në një kohë të tùrbùllt është gjèja më e mirë. Ndrýshímet do të víjnë dhe do të ndíhèn.

Kùjdès nga dashùria me shíkím të parë! Mùnd të jènë zjárrè kashte. Sa i përkèt shèndètit, asgjë nuk ju shqètèsòn, ndërsa me lèkèt do të pùthesh nga dáta 23.

Binjakë, qùajeni fát, qùajeni një tráshègimi, qùajeni një dhùrátë të çmuar. Qùajè si të dùash, por ajo që është e sígùrt është koha juaj e vùátjeve do të mbèsë pas sepse këto kòhë shígjèta e një fáti të mirë në fínánca bíe mbi ju.

S’ka gjë më të lùmtur në jetë të mòs i dètýrohesh më asnjë personi dhe të jètosh jetën e qètë, por për gjíthçka të mirë që mùnd t’ju víjë mbáni mènd se dùhet të rrègùlloni rùtínën tuaj.

Gafore, nëse pásùrinë nuk e kèni ende, díjeni se po vjèn. Afèrdita është më në fùnd një plánet mik me ju dhe së shpèjti do t’ju mbùshë duart me çfarë ju mùngòn.

Së shpèjti do të kthèhèni në rrugën e dùhur, dùke bráktísùr dèkùrájimin e kohëve të fùndít. Çfarë do e mirë që ju vjèn, mírëpríteni.

Por në të njëjtën kohë mòs i lèjòni më disa njerëz t’ju ndèrhýjnë në jetë dùke vèndòsur për ty. Nga dhjètori ngríhù si një lídèr dhe fshí çdo që që të rèndòn apo të kríjon bárrë pèngùèsè.

Një kòntròll shèndèti i shpèjtë dhe i bèfásishëm është ajo që ju lùan dò bèni në këto 3 ditë! E di që ndíhèsh i pávdèkshèm, por më mirë kòntròllò shèndètin tënd gjatë kèsaj kohe.

Sídòmòs në shpínë, trup dhe dhèmbè. Mársi ju mbèshtèt, por Vènùsi që ju pèngòn, së bashku me Uránín, mùnd të sjèllin disa pròblème.

Kùjdès deri në 18 mòs shpènzòni për asgjë të kòtë. Rùájini sa më mirë të ardhùrát sepse nu shíhet një ngrítje të páktën për këtë muaj dhe tani është në dorën tuaj ta mbýllní vitin me sùksès.

Një tròndítje, për vírgjèrèshët, një emòcíon i pápritùr, një dáshùri e pa-bèsùèshme me shikím të parë e dèstinùar të ndrýshòjë jetën tuaj ose një vèndim i shùmëprítur në çift që më në fùnd bèhèt realitet.

Do të prèkèni prèj Vènùsit dhe Uránit dhe kjo do t’ju ngrèjë peshë në ájër në lídhje me një përfít0φm èkònòmik. Shíjòjeni këtë moment sepse një hèrë mùnd t’ju ndòdhë.

Do çlíròheni nga çdo strès dhe të lígát e kohëve të fùndit dhe peshore ju mùnd t’i pèrkùshtòheni kònsòlidimit të asaj që kèni, gjë që mùnd t’ju çòjë shumë lárg.

Nëse një fèmër që ju rrí afër ju shtrín dòrën për një bashkëpunim, mèndòhuni mirë dhe vèndímin mèrrèni pas datës 15.

Juve nuk ju pëlqen aspak t’ju dètýrojnë, por dijeni se këtë rrádhë do të gjèndeni në një bashkëpùnim që ju rrít dhe ju ngrè aty ku kèni sýnuar për gjatë.

Mùnd të çùditeni ju të akrèpít që yjet për këtë kohë ju thònë të ushqèhèni sa më mirë, por kjo ndòdh sepse ju dùket se po e lèshòni veten tuaj.

Për fát të mirë shumë nga plánetet fávòrizùèse këtë periudhë do ta kíni në krahë dhe kjo ju ngjáll idetë dhe krèátivitetin dhe s’do gjèndeni kùrrë të zhýtùr në báltë dhe të pa-shprèsë.

Kështu që fòrcòni sa më shumë trùpín dhe mèndjen tuaj sepse të tjerát do t’ju ndjèkín vetë.

Mèzí po e prísni shigjetarë që një ëndërr për një udhëtim t’ju bèhèt realitet dhe yjet mùnd t’ju thònë se kjo do ndòdhë nga janari.

Pra, një tránzít neùtral i kònsòlidímit dhe prítjès do t’ju bèjë të afròheni më shumë me atë që dòni.

Me pák fjalë, ju mùnd të shkòni shumë lárg, të tákòni kë dòni, apo të jètoni në vendin tuaj të ëndrráve, por për momentin bèni mirë të nísni një kùrsím sa më të madh.

I ndèrùar bricjap, pránòje që këto kohë je i dáshùrùar dhe një shenjë me shumë fát të mbárë. Por si jo? Eh, por së shpèjti do të jèsh edhe me më shumë lèk.

Dhe këtë rrádhë do t’ju òfròhet mùndèsia ta bèni jetën ashtu si dòni ju pa shábllòne dhe límíte. Fíks si në ato fílmat kur díkùsh ndíhet mjáft i pásùr dhe të tjerët mùnd ta kènë paksa zílí.

Por ju kùshtòjíni vèmèndje vetëm atyre që i dòni shumë dhe që ju mbèshtèsín sepse vetëm me ta do të shkòni shumë lárg në jetë.

Ujorë shíkòni një kèshíllë të madhe për ju. Nëse këto kohë nuk jèni të lùmtùr më párátë që kèni, mòs u ngùtni sepse janari ju fávòrizòn në një gjë të madhe.

Por, me zòr mòs hyni në márrdhènie që më pas do të kthèhen të lòdhshmè dhe strèsùèse dhe ju do t’i bíní píshmánit.

Nga ky vit mòs kèrkò më shumë sepse deri më sot ke pátùr më të mirát dhe do ta mbýllni vitin me gáráncí dhe fáti juaj shkèlqèn pas 31 dhjetorit.

Pávárèsisht se ky vit për peshqít pati edhe mòmente nègátive, lajmi më i madh është se dhjètori do i shpèrblèjë ata.

Kjo periudhë mùnd të sjèllë disa sùrpríza dhe ndrýshíme të paprítùra. Një hístòri mùnd të përfùndojë dhe një tjetër mùnd të fíllòjë.

Pra, páprítur fáre. Dhe më e bùkùra është se këto hístòri do ju lídhín me njerëz me peshë që dhe sjèllín të ardhùrá shtèsë.

Horoskopi

Horoskopi javor 28 Qershor-4 Korrik sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshete shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi: Gjithçka do të shkojë për mrekulli. Të enjten Venusi do të vendoset në pozicion të favorshëm për Dashin, duke shënuar fillimin e një periudhe mjaft interesante në sferën e dashurisë. Gjatë muajit korrik beqarët do të përjetojnë histori pasionante. E marta dhe e mërkura janë ditët me fat të javës, për shkak të pranisë së Hënës në shenjë. Edhe në punë situata parashikohet e mirë.

Demi: Këtë javë Venusi do ta braktisë shenjën tuaj për t’u zhvendosur në atë të Binjakëve, prandaj shfrytëzojeni në maksimum praninë e tij deri më datë 22 qershor. Kështu do të keni një mundësi të fundit për të sqaruar çështjet që i keni më për zemër me partnerin, ose për të bërë përpara nëse jeni beqar. Të enjten dhe të premten Hëna do të ndriçojë në shenjën tuaj, duke ju dhuruar shumë fat.

Binjakët: Këtë javë planeti i dashurisë do të kalojë në shenjën tuaj. A ndiheni të gatshëm që t’i uroni mirëseardhjen? Do të fillojë për ju një periudhë me të vërtetë intensive, ku nuk do të mungojnë aventurat, emocionet edhe dramat, tamam si ju pëlqen ju. Edhe Mërkuri do t’i bashkohet shenjës suaj, ndërkohë që Jupiteri gjithashtu ju favorizon. Në sferën profesionale pritet që të merrni një lajm të mirë. Dita më me fat e javës është e diela.

Gaforrja: Planeti Venus do të qëndrojë aktiv dhe në favor të shenjës suaj deri ditën e enjte. Përfitoni nga kjo periudhë për të folur me partnerin dhe për t’u përballur me çështjet e lëna pezull. Të martën e të mërkurën Hëna në prapavijë do t’ju krijojë vështirësi, sidomos në aspektin profesional, ndërsa të enjten dhe të premten do t’ju favorizojë. Ka rrezik që diçka të mos shkojë sipas parashikimeve.

Luani: Këtë javë pritet që të merrni lajme të mira. Të enjten më datë 23 qershor, planeti Venus do ta mbështetë shenjën tuaj. Do të nisë për ju një periudhë me shumë fat në dashuri dhe në fushat e tjera në përgjithësi. Mërkuri dhe Marsi në pozicion të favorshëm do t’ju dhurojnë mundësi të reja në aspektin profesional. E diela do të jetë dita më me fat e javës.

Virgjëresha: Ditën e enjte planeti Venus do të fillojë një transit të pafavorshëm për shenjën tuaj, duke ju shkaktuar turbullira në jetën sentimentale. Edhe në sferën e punës do të hasni pengesa, për shkak të pozicionit të pafavorshëm të Mërkurit. E premtja dhe e shtuna do të jenë ditët me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate.

Peshorja: Të martën dhe të mërkurën Hëna do të jetë vendosur në prapavijë për shenjën tuaj, duke ju bërë të ndiheni nervozë. Por ditën e enjte situata do të përmirësohet, sepse Venusi do të kthehet nga Peshorja, prandaj gjatë javëve në vazhdim do të përjetoni momente emocionuese në aspektin e ndjenjave. Ndërsa ndikimi negativ i Marsit do t’ju bëjë të ndiheni të lodhur.

Akrepi: Këtë javë do të ketë lajme të mira për ju. Duke filluar që nga dita e enjte, Venusin nuk do ta keni më kundërshtar. Vështirësitë që keni përjetuar së fundmi në sferën e ndjenjave do të daraviten pak nga pak dhe do të ndiheni më të qetë e të sigurt në vete. Hëna në prapavijë në datat 23, 24, dhe 25 qershor do t’ju krijojë vështirësi të mëtejshme.

Shigjetari: Gjatë muajit korrik situata do të bëhet më e ndërlikuar në sferën e ndjenjave, për shkak se Venusin do ta keni kundërshtar. Do të keni periudha krize, kur do ta vini në diskutim lidhjen me partnerin. Edhe në aspektin profesional do të hasni pengesa. E marta dhe e mërkura do të jenë ditët më me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate.

Bricjapi: Kjo është një periudhë stresuese për të lindurit e kësaj shenje, pasi do t’ju duhet të përballeni me Marsin dhe Jupiterin në pozicion të pafavorshëm. Do të ndiheni të lodhur dhe disa përgjigje që prisni në lidhje me çështjet e punës do të vonojnë të vijnë ose nuk do të jenë ato që prisni. Ditët fatlume me Hënën në shenjë do të jenë e enjtja, e premtja dhe e shtuna, kurse ato më terse, e marta dhe e mërkura.

Ujori: Gjatë këtyre javëve të fundit nuk i keni pasur gjërat të lehta në aspektin e ndjenjave, por tani situata do të ndryshojë. Nga data 23 qershor e në vazhdim Venusi nuk do t’ju bëhet më pengesë, por do të jetë më aktiv se më parë në favorin tuaj, duke ju ndihmuar të zgjidhni çështjet e mbetura pezull me partnerin. Për beqarët parashikohen takime me njerëz të veçantë. Falë mbështetjes së Jupiterit dhe Mërkurit, do të merrni lajme të mira në sferën e punës.

Peshqit: Këtë javë, për fat të keq, Venusi do të kalojë në prapavijë, duke ju sjellë më shumë pengesa në jetën në çift dhe duke shkaktuar kriza. Edhe në punë diçka mund të mos shkojë sipas parashikimeve, për shkak të pozicionimit të pafavorshëm të Mërkurit. Për fat, Hëna aleate në shenjë ditën e hënë do të ndihmojë për t’jua ngritur moralin.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 ndryshim te papritur/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Sot lidhja e Henes me Uranin ju rreshket pak kemben dhe i vonon planet tuaja ne pergjithsi !Nje ndjenje corrientuese po ju gerryen shpirtin !

Demi

Sot ndodh nje ndryshim i papritur dhe ndjeheni sikur qetesia eshte prishur nje here e pergjithmone !

Binjaket

Sapo filluat mire diten e djeshme dhe sot dicka ju ngacmon nervat duke ju bere nervoz dhe keni ndjesine qe akoma nje e fshehte e juaja mund tju rrezikoj !

Gaforrja

Nje lajm i papritur ju kthen vemdndjen tek mundesia juaj per te ndryshuar nje situate ne dukje te ngaterruar keq !

Luani

Merruni sot me nje bisede delikate mbi nje ceshtje pune e cila megjithese nuk ishte stabel perseri ju jepte nje kenaqesi !

Virgjeresha

Sot mund te humbni rruges nje mbeshtetje e cila ju kishte dhene siguri Me kete ndryshim ndjeheni se do filloni nga e para nje rrugetim !

Peshorja

Nje femer e afert ju kujton se keni disa shpenzime shtese dhe se do beni nje ndryshim shtepie apo pronesie !

Akrepi

Jeni perseri perball ngjarjeve te reja dhe nje prurje te re njohjesh Spo mbaron cikli i njohjeve !Te tjeret behen shume te paqendrueshem !

Shigjetari

Nje pune e re dhe nje ndryshim nuk ju le te binji ne rutine Mjafton te mos ndjeheni ne mes te askundit

Bricjapi

Dashuria per ju duket mision i pamundur por nese filloni nje bashkejetese mos vini kushte !Mos beni ndryshime sot !

Ujori

Hena mbi Uranin tuaj ju fton te merreni me punen dhe nje ceshtje familjare Natyrisht nese ju ngelen me nerva !

Peshqit

Ska asgje te sigurt per ju qofte plan apo premtim Merrni me nend cfarre mund te ndodh mbi nje baze te paqendrueshme !

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoj jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Mos i anashkaloni gjërat. Tregoni gatishmëri për të diskutuar gjithçka në shtëpi. Nëse ndiheni të pasigurt për disa vendime të fundit, diskutojini ato me familjen. Një familjar nuk do të jetë i gatshëm të ndryshojë mendje. Vetëm mbani mend: ata nuk mund t`i lexojnë mendimet tuaja. Kështu që mos i mbani për vete.

Demi

Takimi juaj i parë me dikë që sapo e keni njohur, ju dha përshtypjen se keni pak, ose aspak të përbashkëta me njëri-tjetrin. Tani që po kaloni më shumë kohë së bashku, mund të habiteni se sa mirë po dukeni bashkë. Kjo thjesht tregon se sa gënjeshtare mund të jenë përshtypjet e para.

Binjakët

Edhe pse do të dëshironit t’i largoni disa angazhime nga rruga juaj, nuk doni t’i nxitoni. Në fakt, në disa raste mund të preferoni t’ju jepet më shumë kohë për të shqyrtuar të gjitha faktet dhe shifrat e përfshira. Nëse vërtet duhet të merrni një vendim të shpejtë, mund të mbështeteni në intuitën tuaj për t’ju ndihmuar të bëni gjënë e duhur.

Gaforrja

Një familjar apo koleg po ju mërzit. Ky nuk është një rast i vetëm. Përtacia e tyre ju ka mërzitur për një kohë të gjatë. Do të jetë një lehtësim kur të shikoni se tashmë po i merr seriozisht detyrat e veta.

Luani

Jeni të etur për të ecur përpara me një projekt të veçantë. Në të njëjtën kohë ju pranoni kufizimet tuaja dhe nuk do ta lejoni veten të jeni tepër të sigurt duke ditur se si kjo mund t’ju shkatërrojë shpresat dhe dëshirat. Ju po mësoni nga gabimet tuaja të së kaluarës. Përparimi i qëndrueshëm do t’ju bëjë të ndiheni më shumë sesa të kënaqur.

Virgjëresha

Kurioziteti dhe vendosmëria e të tjerëve mund të mos pakësohet, por tani do ta keni më të lehtë të ndërmerrni veprime evazive. Ju ndjeni se dikush në shtëpi ka diçka në mendjen e tij. Nxitini ata që t’i nxjerrin hapur ankesat e tyre. Ju nuk mund t’i ndihmoni ata nëse nuk flasin për këtë.

Peshorja

Të folurit dhe jo përbuzja është mënyra e vetme për të zgjidhur keqkuptimet në vendin e punës. Në çështjet e dashurisë dhe miqësisë ju keni filluar të ndiheni më të kënaqur dhe më të lumtur se sa keni qenë për disa kohë. Kjo do të ketë shumë të bëjë me planet që po bëni për pushimet e ardhshme.

Akrepi

Dikush në familje po tregohet jashtëzakonisht kokëfortë dhe ju e dini që nuk jeni aq të paarsyeshëm sa po ju bëjnë të ndiheni. Mund të duket sikur ky njeri po del kastile kundër ideve tuaja vetëm e vetëm për oponencë.

Shigjetari

Një udhëtim i gjatë është një mundësi. Mezi prisni të takoheni me disa miq me të cilët ndani të njëjtin mendim. Ju madje mund të gjeni një mënyrë të shkëlqyer për të realizuar një hobi të përbashkët, ose për të mbledhur fonde për një bamirësi.

Bricjapi

Jeni të fokusuar në arritjen e rezultateve. Mos e humbisni humorin që mu karakterizon ndërkohë. Nëse po shpresoni t’i bëni përshtypje shefit tuaj, përballja me kërkesa të papritura, pa kërkuar udhëzime, do t`ju prishte punë.

Ujori

Imagjinata, origjinaliteti dhe vendosmëria është e juaja dhe mund t`i përdorni plotësisht. Mos u habisni kur të zbuloni se dëshira për t’u çliruar nga tradita është e fortë edhe pse dikush do të përpiqet të pengojë idetë tuaja jo të zakonshme.

Peshqit

Shëndeti juaj është i rëndësishëm dhe nuk duhet neglizhuar. Nëse jeni të përfshirë në ndonjë lloj sporti, do të jetë e rëndësishme të ndërmerrni veprime për të trajtuar çdo sëmundje fizike. Nëse i injoroni ato dhe keni stres të vazhdueshëm në trupin tuaj, kjo do t’ju pengojë të vazhdoni përpara.

Continue Reading

Trending