Connect with us

Horoskopi

Bejini syte kater per ndonje tradheti/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenja horoskopi

Published

on

Disa hèrë është mirë që të mbájmë váth në vesh të gjítha kèshíllat që na sjèllín yjet nga qíèlli.

Dhe kështu, lájmètárja më e mirë për këtë punë është ajo, zònja Mèrí e cila në páráshíkímín e sotëm i ngrè pak tònet dhe drèjtòn gíshtin disa shenjave që kánë dálë nga “bínárèt”.

A mùnd të jetë ajo shènja juaj? Këtë e zbùlòni sipas muajit që ju kèni líndùr dhe shènjës që mbáni.

Të líndùr dash, ju tani do kèni nje mùndèsi te kálòni rrèthín shpírteròr per te bère nje fíllím te ri i cili ju lèjòn te bèhèni me te hápùr ndáj ndrýshímève.

Jeta pèrsònale kálòn nje moment te vèshtíre.

Për demát do ketë nje sítùate të rèndèsishme ne lídhjè me projektet per pùne apo per nje lèvízje díku jashte vendit dhe këto do víhèn tani ne píkèpýetje apo ne diskutim.

Por, njè lídhjè merr fùnd dhe ju háp rrugen per diçka te rè.

Vèmèndje për binjakët sepse këto ditë per ju ka shùme epèrsi persa i perket pùnève ne planin ekònòmík.

Do sqáròni nje çèshtje te rèndèsishme ekònòmíke por edhe pèrsònale qe do ju sjèllè rígjènèrimín.

Gáti gafore se edhe për pak ditë për ju ndòdh nje bálláfáqím shume i fùqíshèm, i cili ka te bèje me nje partneritet te rèndèsishèm qe mùnd ti jèpèt fùnd ose nje lidhje personale e cíla kálòn nje spròvè te madhe.

Wshtë një çèshtje pune e cila ka edhe nje prápáskène ekònòmíke për njerëzít e luanit dhe kjo do dískùtohet për 14 ditë.

Por, ju mùnd te hùmbní nje ínvèstim ose te shpètòni nga nje lídhjè e vèshtíre pune apo díkùsh qe këto kohë po ju lòdh.

Lajm sùpèr i mbárè për vírgjèrèshën se kjo mùnd të jetë nje dite e rèndèsishme per nje vèndím dhe nje mùndèsi per te kápèrcýer fòbíte dhe fríkèn e zhdùkjès apo te hùmbjès se nje partneri. Ju prèt nje rígjènèrím.

Një kohë e re dhe nje ndrýshím i madh për peshòrèt, ne lídhjèt familjare prítèt te ndòdhè kètò ditë.

Díçka e madhe ndòdh dhe ju do kálòni nga nje menyre jètèse ne nje tjeter, por gjíthmòne duke kálùar nje moment te vèshtíre.

Nje mòmènt shumë vèndímtar këto kohë për akrèpín ne lídhjè me nje mesazh qe prísní por edhe me nje mùndèsi per t’u çlírùar nga pèngèsát dhe fríká per te vèprùar. Nje çèshtje mòráli apo takimi ka rèndèsi te madhe pas datës 18.

Per ty i dáshùr shigjètar, jeta po ngján si po shkòn ne fije te pèrit drèjt nje pròblèmi ekònòmík dhe personal por qe nuk kèpùtèt lèhte. Pas kètij momenti do kèni nje çlírím apo ndrýshím te dùkshèm ne ecùríne tuaj.

Bricjap, nje tákim do kthèhèt ne dèshíre te madhe per ju por, qe nuk dùhèt ta lèjòni t’ju pùshtòj dhe t’ju kòmándòj ne menyre te tille qe te ngèlèni pèrgjíthmòne nje vrímè e zèzè.

Të líndùrit e ujorit në këto ditë të këtij muaji për ata ka shùme rèndèsi ne lídhjè me ate çfáre dòni te ndrýshòni shpirtërisht. Ne njè çèshtje pèrsònale do i jèpni fùnd për shkák se mèndòni se ju eshte bère pèngèsè dhe vùájtjè.

Nje dáshùri thùajse e pámùndùr për peshqít, shfáqèt ne hòrízont dhe kjo do ju bèje te dòni te ndrýshòní veten qe t’i pèrshtáteni kùshtève te reja. Por, per kète dùhèt te nxírrni flátrá te rèja.

Horoskopi

Hena roze e muajit Qershor do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do kene 1 kthese te madhe

Published

on

Secili prej nesh kërkon të dijë një fjalë të mirë apo një parashikim me fjalë të ëmbla për fatin e tij. Fati është i ndrýshëm për të gjithë ne dhe jo më kòt ne shikojmë që disa njerëz janë të bekuar për të pásùr fat në pásùri dhe disa të tjerë gëzojnë një shëndet të pápárë.

Në të njëjtën kohë shumë femra ose meshkuj fati i mb.ështet në dashuri ku ata jetojnë si në përralla të mbus.hura me emocione romantike. Por, çfarë mùnd të rezervojë fati në lidhje me parashikimin që vjen nga shenja juaj? Këtë do ta tregojmë në testin e sotëm.

Janë tri shenja fati të cilave u është vendosur nga një mesazh për secilën. Ju duhet të tregoheni shumë të vëmendshëm tek ato shenja dhe në fùnd të bëni një zgjedhje. Ajo zgjedhje do t’ju japë një mesazh. Pra, është çdo gjë e qartë dhe e thjeshtë, a e bëtë zgjedhjen tuaj?

Nga 14 e 21 qershori, Gáforja dhe Peshqít jane dy shenjat me bòmbè ne çdo fushe te jetes. Mesazhi qe ju sjèllin yjet: Ju shumë shpejt do të bekoheni me shumë fat dhe lumturi në jetën tuaj.

Është koha që të lësh prapa krahëve të shkuarën dhe mos jeto me vùájtjet që të krijoi ajo e shkuar që tashmë nuk ka më rëndësi për ju. Nëse do të mendoni ende për të shkuarën, do të sèmùreni veten tuaj. Nuk duhet të dèbátoni me askënd dhe rrini lárg shèrrève pasi edhe nëse ju krijohen, ju kthejini shpinën.

Për këtë arsye, po ndálòve së debátuari me njerëzit, fati do t’ju hapë derën për shumë lumturi në jetën tuaj dhe në këtë mënyrë ju do të pèrjètoni një të ardhme të lumtur, të begatë dhe të shëndetshme pranë njerëzve tuaj të zèmrès.

Lùmturohuni sepse Vírgjèresha dhe Brícjápit do ti shtòhet rròga. Mesazhi i fátit te tyre: Një dritë jeshile po vjen në jetën tuaj dhe ajo nënkupton bòllëk, pásùri dhe mirëqenie. Ju nuk jeni një person me një shpirt materialist dhe gjithnjë e kërkoni ta jetoni jetën sa më të thjeshtë, por këtë radhë fati ka vendosur t’ju dhurojë pak “dritë jeshile”.

Si mùnd t’i shihni shenjat e fatit? Në punën tuaj javës tjetër do të merrni një lajm të madh që do t’ju thotë se ju jeni vlerësuar aq shumë sa që një rritje në rrògë do të ishte e mjáftueshme për ju.

Edhe nëse keni një biznes, ai do të marrë një vrùll ekonomik që ju nuk e kishit menduar kurrë, ndáj dhe shijojeni këtë periudhë. Por, mos hárròni: Nëse fati po ju mbështet tek financat, ju duhet të bëni me çdo kùsht një mirësi, një dhurim, apo një akt të mirë që do të lërë gjurmë në jetën tuaj.

Do te jène ne thèsín e mrekullive dhe Demi me Bínjáket, dhe Mesazhi i fátit te tyre eshte: Krahët e engjëjve do të hapen dhe do t’ju përqafojnë pasi për ju po vijnë ditë të mira dhe të begata. Ky është një lajm fantastik për të gjithë ata që mendojnë se kjo periudhë po u sjell shumë vùájtje dhe strès mèndor.

Nëse shèrri ka hyrë në familjen tuaj, nëse mendoni se bashkëshorti/bashkëshortja apo i dashuri/e dashura nuk ju dhuron më ndjenjat e mëparshme, atëherë ju duhet me çdo kùsht që atyre t’u bëni një surprizë dhe t’i lini të kuptojnë se ju jeni personi që jep jetën për ta.

Engjëjt të kanë bekuar dhe fati po ta mbush zèmrèn me shumë dashuri, ndáj s’do të jetë aspak e vèshtírë për ty të dhurosh dashuri. Engjëjt do të të përqafojmë me shumë mirësi dhe juve do t’ju lárgòhen të gjitha tèrsèt dhe të gjitha mágjítë e zèza dhe rruga drejt të ardhmes tuaj të ndritur do të shtrohet me petalet e dashurisë dhe mirësisë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te filloni 1 jete te re jashte vendit/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Sot do ndjeni nje debulese trupore per shak te pergjegjesive dhe puneve qe ju duken pa mbarim !

Demi

Sot duhet te beni levizje shume te kujdesshme be ceshtjet ekonomike Nuk eshte momenti te riskoni !

Binjaket

St keni ndikim nga zhgenjimet dhe vetzhgenjimet sidomos nese keni lindur ne keto dite !Dikush qe reklamon fame ju zhgenjen !

Gaforrja

Hena ne Bricjap ju ngre dallget e interesit ndaj te tjereve !Do keni nervozizem keshtu kujdes !

Luani

Ceshtje te punes dhe shendetit mund te veshtiresohen sot !Po shmanget gabimet mund te arrini shume gjera !

Virgjeresha

Nje pune ne udhetim do kete shume pengesa dhe lodhje Ne ceshtjet personale shkelqeni !

Peshorja

Edhe nese sot do hasni ne pengesa , kjo do ndodh qe te mbroheni me shume nga te kqijat qe mund te ndodhnin !

Akrepi

Mund te keni debate ne ceshtje familjare dhe mendime te kunderta !Ne ceshtje interesash ka probleme !

Shigjetari

Mos u nxitoni te beni levizje ne ceshtje ekonomike !Ne jeten erotike mund te kete nje klime ngaterrestare !

Bricjapi

Hena ne shenjen tuaj sot do ju bej hiperbolikisht shume te ndjeshem dhe emocional !Kjo do ju bej shenjeser te lehte !

Ujori

Sot eshte e detyrueshme te merrni kohe per veten tuaj dhe te mos vraponi pas puneve te te tjereve !

Peshqit

Ca qellime tuajat do duan me shume pune dhe mund qe te realizohen ne diten e sotme Nje ceshtje pune me shtetin keqesohet !

Continue Reading

Horoskopi

Dashi te pres momentin e duhur, Demi mire me dashurine/ Astrologia Paolo Fox paralajmeron keto 2 shenja

Published

on

Dashi

Ju jeni më të zgjuar se shumë njerëz rreth jush dhe nuk e mohon dot askush këtë. Por jo të gjithë duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë fakt! Tani për tani, duhet t’i mbani kartat afër gjoksit. Nxirreni aftësinë tuaj në momentin e duhur.

Demi

Pse duhet të keni frikë te shpreheni se si ndiheni? Është një kohë e mirë për të treguar dashamirësinë tuaj për dikë tjetër. Fjalët janë të rëndësishme, por janë gjestet e buta të dashurisë si përqafimet dhe shtrëngimi i duarve që konfirmojnë lidhjet personale.

Binjakët

Disa nga mendimet tuaja të brendshme po përkthehen në veprime tani dhe ndoshta nuk po e kuptoni. Gjuha juaj e pavetëdijshme trupore po i dërgon një mesazh të caktuar botës dhe mund të keqkuptohet nëse nuk bëni përpjekje për të sqaruar qëndrimin tuaj mbi një çështje.

Gaforrja

Përpiquni t’i shihni gjërat me ngjyra. Optimizmi nuk i bën keq askujt. Në rastin tuaj ju keni shumë nevojë për kurajë që të kaloni disa pengesa kryesisht në raportin sentimental.

Luani

Çështjet e parave janë thellë në mendjen tuaj tani, edhe pse nuk ka arsye për të qenë nervoz në lidhje me financat. Ju jeni thjesht më të vetëdijshëm për realitetin e situatës tuaj financiare, gjë që është shumë e mirë. Sa më i saktë të jeni aty ku po qëndroni tani, aq më të përgatitur do të jeni për të arritur aty ku duhet të jeni.

Virgjëresha

Mbani mend se njerëzit kanë kujtime shumë të gjata prandaj investoni që ta bëni veten sa më të mirë. Tregohuni i hapur dhe kujdesuni për njerëzit të cilët gjenden në një moment delikat. Mbi të gjitha do të ndiheni shumë mirë.

Peshorja

Ju jeni në një fazë ku procesi do të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Në aspektin profesional përpiquni të vendosni më shumë rregull sepse rrëmuja do të shkaktojë pengesa në arritjen e qëllimeve.

Akrepi

Një mik që po përjeton disa probleme personale mund të kërkojë ndihmën tuaj nesër. Nëse nuk keni informacionin e duhur, përpiquni të tregoheni neutral. Në çështjet profesionale, keni nevojë për ndryshim.

Shigjetari

Parashikohet të jetë një ditë shumë e këndshme në aspektin e dashurisë. Mund të kaloni një paradite te bukur në shoqërinë e partnerit. Me një investim duhet të tregoni kujdes sepse mund të mos keni garanci për sukses në këto momente.

Bricjapi

Nesër, do të përballeni me një zhvillim intrigues. A mund të jetë kjo mundësi që e prisni? Një ftesë e papritur mund të arrijë në kutinë tuaj të postës elektronike dhe do të bënit mirë ta pranoni atë.

Ujori

Kushtoni më shumë vëmendje nesër për të mësuar se si të jeni një person i shëndetshëm. Edhe nëse hani siç duhet dhe jeni vizitor i rregullt në palestër, ka akoma më shumë gjëra që mund të bëni për t’u kujdesur për veten. Shëndeti emocional është shumë i rëndësishëm tani.

Peshqit

Jini më të mëshirshëm ndaj vetes. Nëse jeni shumë kritik lidhur me zgjedhjet që po bëni ose nuk po bëni, kush do t’ju ndihmojë të ktheheni në rrugën e duhur? Është e shëndetshme të jeni realist dhe të keni qëllime, por nuk është e shëndetshme t’i bësh vetes gjyqin çdo ditë.

Continue Reading

Trending