Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor (13-19 Dhjetor) nga astrologu italian Vincenzo Lagana: Ja shenjat që fitojnë dhe ato që do vuajnë këto 7 ditë

Published

on

Dashi

Do t’ju kërkohet të jeni më të fokusuar dhe të vendosur për të zgjidhur problemet në jetën tuaj. Nëse kjo ka të bëjë me njerëz që ju bëjnë të ndiheni të tensionuar, do të jeni gati të flisni hapur me ta dhe të merrni një vendim të rëndësishëm për marrëdhënien tuaj të ardhshme. Mund të jeni më të padurueshëm me djemtë ose të rinjtë në rrethin tuaj të të afërmve, të cilët tregojnë kokëfortësi që nuk mund ta toleroni. Gjatë javës do të angazhoheni me një vajzë ose një grua, duke u përpjekur të ndihmoni në një situatë të vështirë në mënyrën më të mirë ose me këshillat më të mençura dhe praktike. Kjo javë sjell për ju ngjarje që do t’ju ndihmojnë të bëni plane për ditët deri në fund të vitit. Do të ketë disa pengesa, keqkuptime apo shqetësime që ju kanë shqetësuar deri tani, veçanërisht për detyrat apo prioritetet e rëndësishme për familjen. Java do të mbahet mend me disa surpriza që do t’i bëjnë ditët tuaja plot ngjyra dhe emocione. Java do të jetë e favorshme për zhvillimin e planeve tuaja profesionale, për punën tuaj dhe për prezantime që lidhen me karrierën tuaj. Ngjarjet e reja gjatë javës do t’ju sjellin disa përfitime në këtë drejtim. Kjo do të jetë një javë e favorshme për të bërë diçka të veçantë për shtëpinë tuaj, lidhur me dekorimet e Krishtlindjeve, ndryshimin e brendësisë së shtëpisë, mobiljet e reja apo pajisjet e rëndësishme të kuzhinës dhe më shumë. Kjo do të jetë një javë e favorshme për angazhimet në lidhje me shitjet, qiratë dhe çështje të tjera pronësore. Djemve dhe vajzave do t’u bëjë përshtypje zhvillimi i disa ngjarjeve ose situatave të papritura që lidhen kryesisht me miqësi ose aktivitete të rëndësishme për ju. Do të prekeni shumë emocionalisht nga një bisedë apo eksperiencë e lidhur me një person të lindur në shenjën e Binjakëve, Peshores apo Ujorit, i cili nuk jeton pranë jush. Për disa prej jush, ky mund të jetë edhe një takim i rastësishëm ose i shkurtër. Dashuria do të jetë një emocion i fortë në jetën tuaj. Gratë do të priren të ndikohen në veprimet e tyre nga persona të tjerë. Veprimet apo fjalët e një personi të lindur në shenjën e Dashit, Luanit apo Shigjetarit mund t’ju ndikojnë në një farë mënyre në planet tuaja të ardhshme profesionale. Kjo javë do të jetë e rëndësishme për ju, veçanërisht nëse jeni në gjendje të ndiqni dhe të përfundoni detyrat tuaja dita ditës. Do të kënaqeni në shoqërinë e meshkujve dhe do të keni mjaft tema për bisedë. Nuk do të refuzoni ftesat për takime apo për të marrë pjesë në evente të ndryshme familjare, miqësore apo publike.

Demi

Do të jetë e rëndësishme të tregoni dashurinë dhe respektin për të dashurit tuaj. Kjo do të jetë një javë e favorshme për zhvillimin e dashurisë dhe miqësisë suaj, veçanërisht nëse keni një partner ose miq me të cilët dëshironi të jeni së bashku në të ardhmen. Kjo javë sjell takime dhe takime me miqtë e vjetër, si dhe njohje të reja. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të ngjizur ose për të lindur një fëmijë. Fatkeqësisht, gjatë këtyre shtatë ditëve do të trishtoheni nga lajmet e pakëndshme që lidhen me një grua që me shumë gjasa jeton në të njëjtin qytet me ju. Këshilla është të bëni kujdes me shpenzimet financiare gjatë javës që të mos ketë krizë në buxhetin tuaj personal apo familjar. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të zbuloni se keni pasur dyshime të kota për ndjenjat ose planet e një personi të caktuar. Zhvillimet do ju tregojnë gabimet tuaja dhe patjetër që nuk do mundoheni të kërkoni falje për veprimet tuaja. Djemtë dhe vajzat duhet të jenë të kujdesshëm kur japin ose kërkojnë një premtim, ndihmë ose favor. Veprimet tuaja mund të bëhen të njohura për një grup të madh njerëzish, gjë që do t’ju vendosë në një situatë delikate. Në përgjithësi, ju mund të keni shumë përvoja interesante dhe të paharrueshme gjatë këtyre shtatë ditëve. Meshkujt do kenë mjaft angazhime në lidhje me familjen. Do bëni biseda të rëndësishme me miqtë që jetojnë afër ose larg jush. Gratë do të përballen me kokëfortësinë apo karakterin e vështirë të një mashkulli. Problemet me një person të tillë do të kenë një ndikim negativ emocional në humorin tuaj. Këtë javë mund të merrni më seriozisht blerjen e dhuratave për Krishtlindje ose Vitin e Ri. Do t’i kujtoni këto ditë me eksperienca të ndryshme lidhur me personat e lindur në shenjën e Bricjapit, Demit apo Virgjëreshës. Shëndeti i një të afërmi apo miku të lindur në shenjën e Peshores, Ujorit apo Binjakëve mund të jetë shkak për shqetësim.

Binjakët

Do të përjetoni një ngjarje të papritur lidhur me një mashkull. Kjo ka shumë të ngjarë të lidhet me një person në rrethin tuaj të të afërmve ose miqve të ngushtë. Gjatë javës mund të keni një rast të papritur për t`u mbledhur ose mund të keni një takim të papritur. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të diskutoni dhe do të përjetoni telashe emocionale në jetën e një mashkulli, të cilat do t’i diskutoni me të afërmit ose miqtë tuaj. Ka mundësi të keni një situatë të padëshiruar ose të pakëndshme në lidhje me një person me të cilin do të keni disa marrëdhënie biznesi apo shoqërore. Ndonjëherë do t’ju duhet të zgjidhni një problem që lidhet me një dokument ose kontratë. Java sjell lajme të mira në lidhje me çështjet dhe interesat tuaja financiare. Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të merrni para ose informacione të rëndësishme nga një person. Gjatë javës do të prireni të ktheheni në të kaluarën tuaj, për të bërë një bilanc të viteve në të cilat keni përjetuar shumë momente të mira por edhe shumë të vështira. Ndoshta do të mbizotërojë nostalgjia për të mirën, e cila mund të jetë arsyeja për të qenë ndonjëherë nën ndikimin e humorit pesimist ose gjendjeve depresive. Djemtë dhe vajzat do të befasohen nga paratë e papritura ose një mundësi e papritur për punë shtesë. Gjatë javës do të përfshiheni në një ngjarje të rëndësishme që lidhet me një burrë nga shtëpia juaj ose nga rrethi juaj i të afërmve, një mik i familjes suaj. Kjo do të jetë një kohë e favorshme për fejesë apo martesë për ju që keni plane të tilla. Jo të gjitha pritshmëritë tuaja për këtë javë do të kenë mundësi të realizohen. Nuk do të habiteni nga ata që do të duhet të shtyjnë ose anulojnë plane. Burrat do të kenë më shumë detyra që lidhen me fëmijët. Në përgjithësi, java sjell më shumë përvoja me njerëz më të rinj se ju. Do tregohet kujdes nga shpenzimet tuaja, në mënyrë që të mos përfundoni duke shpenzuar para për gjëra të panevojshme ose me cilësi të dobët. Kujdes nga çdo përpjekje për të mashtruar ose manipuluar. Gjatë javës do të jeni të lumtur të ftoni miqtë në shtëpinë tuaj ose të vizitoni shtëpinë e mikut tuaj. Gratë do të përballen me vështirësi në marrjen e vendimeve të rëndësishme, ndryshimeve apo përpjekjeve të reja. Do të jeni të prirur ndaj manifestimeve të pazakonta të padurimit, nervozizmit, konfrontimit, të cilat mund ta bëjnë të vështirë komunikimin. Disa lajme ose të ardhura financiare që janë të rëndësishme për ju do të vonohen. Udhëtimet këtë javë janë të mundshme, veçanërisht nëse jeni duke udhëtuar me një grua ose duke shkuar në një vizitë për të takuar një grua.

Gaforrja

Do të lindin kontradikta në marrëdhënie të rëndësishme për ju. Ngjarje të tilla do të përcaktojnë të ardhmen e tyre dhe do t’ju kërkohet të jeni të drejtpërdrejtë dhe vendimtar. Është e mundur që arsyeja e tensionit aktual të jenë përvojat e kaluara që ju ose personi tjetër nuk mund t’i harroni. Gjatë javës do të gjeni kohë për të pasur një takim apo bisedë të shtyrë pre kohësh. Do të merrni kohë për t’u përgatitur përpara se të bëni kontakte të rëndësishme profesionale ose biseda me njerëz nga një zonë tjetër. Këtë javë do t’i kushtoni më shumë vëmendje buxhetit tuaj personal. Në javët në vijim do të keni shpenzime serioze, ndaj është mirë të planifikoni paraprakisht burimet tuaja. Gjatë javës do të takoni një person (ndoshta online) me të cilin nuk keni pasur kontakt për një kohë të gjatë. Këtë javë do të përjetoni shumë më tepër probleme emocionale që do të ndodhin në vendin tuaj të punës ose në mjedisin tuaj të afërt. Nuk ka gjasa të ndërhyni në ndonjë reagim nga ana juaj, por do t’i përjetoni ngjarjet me ndjeshmërinë tuaj. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë në të cilën gjërat dhe njerëzit e rinj do të zënë vendin e tyre në jetën tuaj. Keni vendime të rëndësishme për të marrë për të ardhmen tuaj. Do flisni seriozisht për të ardhmen tuaj me personat e lindur në shenjën e Gaforres, Peshqve apo Akrepit. Gjatë javës do të përjetoni një ngjarje të rëndësishme ose një bisedë të papritur me një person të lindur në shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës (ose me një ashendent të tillë), ndoshta me dikë me të cilin jetoni. Burrat do të kenë mjaft detyra në familjen e tyre, kështu që humbja e kohës dhe burimeve tuaja është e padëshirueshme. Në punën tuaj do të keni perspektiva të mira për zhvillim dhe për të arritur rezultate të rëndësishme. Një rast për emocione mund të jetë një ngjarje në jetën e një kolegu të lindur nën shenjën e Ujorit, Peshores ose Binjakëve. Pamundësia për të realizuar disa nga planet tuaja këtë javë nuk duhet të krijojë emocione negative tek ju. Gratë do të kenë mundësinë të shijojnë ngjarje, përvoja apo biseda me një mashkull që është i rëndësishëm. Ai mund të ketë lindur në shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit ose të ketë një ashendent të tillë. Gjatë javës do të kërkojnë vëmendje marrëdhëniet tuaja me personat e lindur në shenjën e Bricjapit, Demit apo Virgjëreshës, me të cilët mund të krijohet një situatë delikate, keqkuptimi, tentativa për të mbuluar veprime të pasakta apo të gabuara etj. Këtë javë do të shpenzoni shumë para për dhurata apo blerje të tjera të rëndësishme.

Luani

Do të jetë e vështirë të planifikoni javën nga data 13 deri më 19 dhjetor dhe akoma më e vështirë të kontrolloni ngjarjet që do të ndodhin gjatë saj.
Gjatë këtyre shtatë ditëve, ndoshta do t’ju duhet të ndiqni vendimet ose veprimet e njerëzve në familje, kolegët ose miqtë tuaj, në vend që të merrni një pozicion drejtues. Ana e mirë e një situate të tillë është se do të mund të kaloni më shumë kohë duke pushuar, duke hequr dorë vullnetarisht nga përgjegjësi të ndryshme. Sigurisht që në çdo gjë duhet të ketë një masë dhe nuk duhet të arrini një gjendje dembelizmi, duke e lënë gjithçka në dorën e partnerit, kolegëve, miqve apo të afërmve. Kjo javë do të mbahet mend me një ngjarje të pakëndshme, e cila mund të jetë materiale ose emocionale dhe është e vështirë të parashikosh se sa do të ndikojë tek ju personalisht. Kjo mund të jetë një ngjarje në shtëpinë tuaj, në rrethin tuaj të të afërmve ose në shtëpinë e njerëzve që njihni. Në planin financiar, java do të kërkojë një qasje më realiste për përdorimin e burimeve tuaja financiare për të krijuar vështirësi përpara festave të Krishtlindjeve apo Vitit të Ri. Gjatë javës, mund të habiteni nga lajme të pakëndshme financiare, me shumë gjasa që lidhen me shpenzimin ose marrjen e parave. Djemtë dhe vajzat do të planifikojnë veprimet e tyre në lidhje me udhëtimet apo miqësitë e rëndësishme, njohjet me njerëz nga distanca të ndryshme. Do të jeni shumë të emocionuar për disa plane të reja që planifikoni të zbatoni në vitin e ri 2022. Eksperiencat e mira, sukseset dhe emocionet e kësaj jave do të lidhen me shkollën, universitetin, fakultetin apo punën tuaj. Çdo sipërmarrje e re në një nga këto fusha do t’ju sjellë mundësinë për performancë të suksesshme. Meshkujt do të jenë me fat në angazhimet e tyre të ndryshme gjatë javës, veçanërisht nëse punoni me njerëz të tjerë në një ekip. Personat e lindur në shenjën e Peshores, Ujorit apo Binjakëve do të kenë një ndikim të mirë në veprimet tuaja gjatë këtyre ditëve. Një ngjarje ose situatë e papritur do të ndodhë me një grua të lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit. Konfliktet do të kërkojnë shumë vëmendje gjatë javës, pasi ekziston rreziku i prishjes së marrëdhënieve pikërisht për shkak të shfaqjes së një situate të tillë. Gratë do të jenë shumë të shqetësuara dhe ngjarjet e javës do të jenë shumë të paparashikueshme për to. Gjatë javës do të mërziteni nga gënjeshtra ose hipokrizia e dikujt që i ikën përgjegjësisë dhe përpiqet të mbulojë veprimet e tij të pandershme.

Virgjëresha

Miqësia apo romanca juaj mund të ketë një zhvillim interesant. Disa prej jush do krijojnë një marrëdhënie romantike me ndërhyrjen apo ndihmën e të afërmve. Kjo është një javë që do të favorizojë angazhimet kontraktuale. Java do të jetë e përshtatshme për të prezantuar partnerin tuaj romantik me prindërit tuaj, për të diskutuar planet e ardhshme në lidhje me një fejesë apo martesë. Kjo javë do të ketë një ndikim shumë pozitiv në pothuajse të gjitha planet tuaja. Do të jetë mirë të prisni për të mbledhur të gjithë informacionin e nevojshëm që ju nevojitet, për të kontrolluar me kujdes detajet për të shmangur gabimet. Fati do të jetë në anën e atyre që veprojnë me mençuri, jo të nxitur nga ndjekja e suksesit të shpejtë dhe kënaqësia e dëshirave të tyre. Gjatë kësaj jave, mund të ketë një shqetësim për një udhëtim, ose një shqetësim për shëndetin e një personi të dashur që jeton në një qytet tjetër. Shqetësimet që lidhen me shëndetin e një personi të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës janë të mundshme. Gjatë kësaj jave shmangni konfliktet me personat me të cilët do të udhëtoni ose që do të takoni gjatë udhëtimit tuaj. Djemtë dhe vajzat do ta kujtojnë javën me miqësi dhe njohje të reja. Shumë prej jush do të kërkojnë burime parash shtesë në buxhetin tuaj personal, përmes punës me kohë të pjesshme ose angazhimit të përkohshëm. Do të jetë shumë e rëndësishme për ju që të keni siguri dhe stabilitet financiar jo vetëm këtë javë, por të paktën deri në fund të këtij viti. Do të jetë e vështirë të komunikosh me personat e lindur nën shenjat e zjarrta të zodiakut. Kjo javë sjell lajme të rëndësishme apo interesante lidhur me shtatzëninë, lindjen e një bebeje apo një fëmije të vogël. Disa histori pikante nga jeta e njerëzve që njihni do të kërkojnë vëmendje. Çfarëdo që keni dëgjuar mos e ndani me njerëz të tjerë, kujdes nga problemet. Gratë do të kërkojnë përgjigje për pyetjet që lidhen me fjalët ose veprimet e paqarta të një personi të dashur. Do të reflektojë shumë emocionalisht mbi ju sjelljen dhe vendimet e një burri nga rrethi i të afërmve. Në përgjithësi, këtë javë do të arrini të realizoni planet dhe pritshmëritë tuaja paraprake.

Peshorja

Përgatituni që çdo ngjarje të ketë zhvillimin e vet për të përshtatur situatat, rrethanat dhe njerëzit që të punojnë në një drejtim të favorshëm për ju. Gjatë këtyre shtatë ditëve, situata të ndryshme do t’ju provokojnë të hiqni dorë nga gjërat që nuk kanë kuptim, ose të ndaheni me njerëz që kanë përfunduar tashmë misionin e tyre në jetën tuaj. Kjo është një javë ku përfundoni një fazë të jetës suaj dhe kapni shanset e para për një fillim të ri. Dëgjoni këshillat ose fjalët e njerëzve të lindur nën shenjat e ajrit. Problemet në familjen tuaj këtë javë nuk do t’ju habisin, pasi ju kishin paralajmëruar. Paaftësia juaj për t’u marrë me to, ose mungesa e kontrollit mbi situatën specifike, do të jetë arsyeja pse tani janë më të ndërlikuara dhe më të pakëndshme për t’u zgjidhur. Kjo javë do të mbahet mend me takime për raste e njerëz të ndryshëm. Biseda për këtë temë ose sqarimi i marrëdhënieve që lidhen me ngjarjet nga e kaluara juaj mund t’ju kthejë prapa dhe të mos kuptoni asgjë pozitive këtë javë. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë momente dëshirash të paplotësuara, zhgënjimesh, dashurie të pashlyera ose miqësi të keqkuptuara. Të lindurit e shenjës së Luanit, Dashit apo Shigjetarit do ju pengojnë apo krijojnë probleme. Pavarësisht këtyre turbulencave në jetën tuaj, do të keni mundësi të përjetoni disa ngjarje apo suksese interesante. Burrat do të jenë më të përgjegjshëm në çështjet e tyre financiare, dokumentet apo kontratat që do të rinovohen. Do të keni shumë telefonata, duke shkëmbyer mesazhe apo emaile në raste të ndryshme apo tema aktuale të javës. Jeni gati të takoni, vizitoni, mblidheni ose festoni me kolegët. Gratë do të duhet të marrin parasysh realitetin e tyre dhe të mos bëjnë plane të mëdha për javën. Mbani gjithçka që është e vlefshme për ju, pavarësisht se për çfarë bëhet fjalë. Problemet do t’ju sjellin maturi për të njohurit, miqësitë, idetë tuaja. Mendoni para se të flisni dhe para se të merrni vendime të rëndësishme. Emocionet nuk do të jenë një këshilltar i mirë…

Akrepi

Do të kënaqeni me lajmet për paratë që mund t’i merrni nëpërmjet një anëtari tjetër të familjes. Cilado qoftë situata specifike, do të sjellë emocione të këndshme në ditët e para pushimeve. Në përgjithësi, gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një javë të favorshme për zhvillimin e çështjeve tuaja financiare, pasi është e mundur të merrni para nga puna, qiraja, kredia, sigurimet madje edhe një fitim i papritur. Gjatë javës, përdorni tendencat e favorshme për t’i dhënë fund telasheve që ju shqetësojnë për një kohë të gjatë. Ka të ngjarë që këtë javë të shfaqen rrethana të reja ose një ide e re që do t’ju ndihmojë ta shihni situatën në një këndvështrim tjetër dhe të gjeni një zgjidhje racionale për problemin. Java do të favorizojë marrëdhëniet tuaja romantike dhe të dashurisë, pasi do të ketë të bëjë si me marrëdhëniet tashmë të krijuara, ashtu edhe me ato të reja që do të lindin gjatë këtyre shtatë ditëve. Është e mundur të merrni një vendim të rëndësishëm në lidhje me jetën tuaj të dashurisë, si fillimi i një faze të re në marrëdhënien tuaj në vitin 2022. Gjatë kësaj jave tregohuni të kujdesshëm në bisedat tuaja me dikë që do të përpiqet t’ju bindë për diçka që nuk besoni ose keni disa dyshime për vërtetësinë e informacionit. Djemtë dhe vajzat do të kenë ide interesante se si ta kalojnë kohën e tyre këtë javë, çfarë gjërash të bëjnë dhe çfarë rezultatesh mund të arrijnë. Do të ndiqni me interes veprimet dhe vendimet e një shoku apo të afërmi të ngushtë të lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve. Do të ndikoheni shumë fort nga mendimi apo ndihma që mund të merrni nga një grua e afërt: nëna, gjyshja, motra e të tjerë. Sigurisht, gjithmonë do të gjeni kohë për t’iu bashkuar djalit apo vajzës që ju pëlqen dhe do të kërkoni reciprocitet në ndjenja dhe emocione. Burrat do të jenë të ndjeshëm. Gratë do të jenë gjithnjë e më të zëna me detyra që do të kërkojnë ecje andej-këtej, qëndrim më të gjatë para kompjuterit ose shkrim. Do t’ju duhet të planifikoni mirë prioritetet tuaja për të shpenzuar mjaft kohë për të blerë dhe përgatitur dhuratat e Krishtlindjeve. Lajmet e pakëndshme mund të kalojnë si një stuhi e papritur në jetën tuaj, por këto gjëra janë pjesë e jetës. Surprizat gjatë këtyre shtatë ditëve do të lidhen me të ftuar apo takime të papritura. Vëmendje do të kërkojë një sekret ose informacion që dikush do të ndajë me ju. Mos u tundoni ta ndani me dikë tjetër.

Shigjetari

Gjatë kësaj jave do t’ju bëjnë shumë përshtypje miqësitë tuaja të reja, kontaktet e biznesit apo zhvillimi i marrëdhënieve tuaja me persona të tjerë.
Një rol të rëndësishëm gjatë javës në vendimet dhe veprimet tuaja do të luajë një person i lindur në shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Përfaqësuesit e shenjave të ajrit Peshorja, Ujori apo Binjakët do të tregojnë forcën e karakterit të tyre në një situatë specifike. Java do të jetë e favorshme për udhëtime, veçanërisht nëse janë për arsye familjare. Disa prej jush do të udhëtojnë në lidhje me një mbledhje të rëndësishme familjare, si fejesë, martesë ose përvjetor. Java do të jetë e favorshme për ju që po filloni një fazë të re në jetën tuaj së bashku me një partner nga një qytet apo shtet tjetër. Gjatë këtyre shtatë ditëve, tregohuni të kujdesshëm me pajisjet elektroshtëpiake. Disa prej jush do të tronditen nga lajmet e papritura, të pakëndshme që lidhen me një person nga rrethi i fqinjëve apo miqve. Gjatë kësaj jave, kryeni detyrat tuaja profesionale me ndërgjegje, veçanërisht nëse punoni me dokumente ose para, nëse jeni përgjegjës për mallra ose materiale të tjera. Djemtë dhe vajzat do të kenë pritshmëri për përvoja dhe ngjarje të ndryshme këtë javë, por probabiliteti që ato të ndodhin janë minimale. Surprizat e kësaj jave mund të mos ju magjepsin, por nuk janë të rastësishme dhe ka një kuptim të rëndësishëm në to. Ndoshta është ende e vështirë për ju që t’i shihni gjërat të zhvillohen në perspektivë. Në fakt, këtë javë do të jetë shumë më e rëndësishme të tregoni durim, të prisni veprimet e njerëzve të tjerë, të zhvilloni ngjarje të caktuara dhe në fund të javës mund të befasoheni nga disa rezultate të mira. Meshkujt do të jenë nervoz, të prekshëm, gjaknxehtë, sepse do të jenë të prirur të pranojnë se shumë telashe presin zgjidhjen e tyre. Në shtëpi dhe në punë, në zonën ku jetoni etj. Tendenca juaj për të krijuar konflikte mund të krijojë aq shumë tensione rreth jush, saqë do të jetë e vështirë të sistemohet deri në fund të vitit. Mos u tërhiqni shumë nga komentet e njerëzve të lindur nën shenjat e zjarrit. Gratë do të duhet të vëzhgojnë me kujdes korrespondencën e tyre, dhe veçanërisht atë që do të vijë me postë. Ata që kanë një djalë apo nip do të angazhohen për diçka të rëndësishme. Arsyeja e mbledhjes gjatë javës mund të jenë të afërmit dhe miqtë tuaj. Para shtesë ka të ngjarë të vijnë në buxhetin tuaj.

Bricjapi

Mund të merrni disa lajme të pritshme ose të rëndësishme në lidhje me punën ose biznesin. Gjatë këtyre ditëve, përgatituni të konsideroni disa ide të reja që mund të kenë një ndikim shumë të dobishëm në planet tuaja profesionale ose të biznesit në fillim të vitit 2022. Jini veçanërisht të kujdesshëm për informacionin që merrni nga personat e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Gjatë javës do të jeni të kënaqur me paratë që do të merrni për një fëmijë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të pranoni me kënaqësi një ftesë ose ofertë nga një person i lindur në shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Kjo do të jetë një javë e favorshme për të gjetur zgjidhje racionale dhe praktike për problemet tuaja familjare, qofshin ato që kanë të bëjnë me shtëpinë tuaj ose me dikë afër jush. Gjëja më e rëndësishme gjatë këtyre shtatë ditëve është të qëndroni në humor, të shmangni pesimizmin ose të jeni të trishtuar, apo të dilni në konkluzione të rëndësishme dhe sidomos të merrni vendime kur jeni nën ndikimin e zemërimit ose inatit. Djemtë dhe vajzat do të duhet të kujdesen për shëndetin e tyre. Komplikimet dhe situata të tjera të pakëndshme janë të mundshme. Do të ketë lajme të mira në çështjet tuaja financiare, mundësi për të siguruar mjaftueshëm para xhepi për pushimet, veçanërisht nëse nuk jeni dembelë dhe nuk keni frikë të punoni. Telashet gjatë javës do të kenë të bëjnë kryesisht me disa probleme apo konflikte të brendshme. Meshkujt do jenë shumë emocionalë këtë javë, gjë që do të provokojë lehtësisht konflikte për gjëra të parëndësishme. Xhelozia mund të ngatërrojë jo vetëm marrëdhëniet tuaja personale, por edhe planet tuaja për pushimet. Marrëdhënia juaj me një mashkull tjetër apo me meshkuj do jetë gjithashtu mjaft e tensionuar. Ndikimi i një gruaje në punët tuaja këtë javë do të synojë t’ju japë një mbështetje ose zgjidhje për një problem që tashmë ka lindur. Gratë do të kenë shumë detyra dhe një kohë të shkurtër për t’i kryer ato. Marrëdhënia juaj me përfaqësuesit e Bricjapit, Demit apo Virgjëreshës do të jetë e rëndësishme për realizimin e planeve tuaja, por do të kërkojë edhe durim nga ana juaj në komunikimin me ta. Disa situata do ju befasojnë dhe do ju krijojnë tension. Java sjell veprime të përbashkëta me personat e lindur në shenjën e Luanit, Dashit apo Shigjetarit.

Ujori

Do e keni të vështirë të merrni vendime, të planifikoni punët tuaja dhe të diskutoni çështje më të rëndësishme me persona të tjerë. Sikleti ose ankthi që ndjeni do të jetë për shkak të keqkuptimit tuaj për ngjarje të ndryshme. Gjatë javës do të jetë e rëndësishme të jeni të sinqertë me veten dhe njerëzit e tjerë në veprimet dhe premtimet tuaja. Një problem shëndetësor i një personi apo miku të afërt mund të krijojë ankth tek ju. Java sjell përvoja emocionale interesante, takime dashurie ose njohje të reja. Shumë prej jush do të përgatisin një surprizë interesante për të dashurit në fund të vitit. Detyrat dhe angazhimet tuaja në lidhje me pronën që zotëroni ose për të cilën jeni përgjegjës do të kenë një zhvillim të mirë. Gjatë kësaj jave temperamenti juaj do të vihet në provë, pasi ngjarjet e ndryshme do të kërkojnë më shumë durim në zhvillimin e tyre. Çdo manifestim i padurimit dhe nxitimit do të shkaktojë telashe ose konflikte të ndryshme. Këtë javë do të habiteni nga një bisedë me njerëz nga familja juaj që do të ndajnë informacione të rëndësishme me ju, do t’ju bëjnë një propozim interesant ose do t’ju japin këshilla të dobishme. Djemtë dhe vajzat do të kenë tema interesante për të biseduar me moshatarët e tyre, të cilat do të jenë një rast për të kaluar më shumë kohë me ta, me shumë mundësi jashtë shtëpisë tuaj. Java do të ketë një sërë përgjegjësish të rëndësishme, të cilat do t’ju duhet t’i kryeni. Shumica e tyre do të jenë të lidhura me shtëpinë dhe familjen, por do të keni edhe ato që lidhen me arsimin apo profesionin tuaj. Burrat do të duhet të kujdesen vetë për formën e tyre fizike dhe shëndetin. Mos injoroni asnjë shqetësim, mos e teproni me alkoolin, sidomos në ditët e festave. Ndonjëherë do të shfaqni nervozizëm ose mbindjeshmëri të pashpjegueshme ndaj fjalëve dhe vërejtjeve të njerëzve të tjerë. Java do t’ju kërkojë të organizoni më mirë detyrat dhe angazhimet, pasi afatet e tyre do të jenë të kufizuara. Gratë do të mbledhin informacione të ndryshme rreth ngjarjeve që ndodhin në nivel familjar, lokal apo komunitet. Do të merrni një ftesë ose një propozim për t’u mbledhur ose marrë pjesë në një ngjarje. Java sjell më shumë detyra profesionale ose biznesi, takime, prezantime etj.

Peshqit

Ngjarjet do të zhvillohen me shpejtësi të madhe, duke mos ju lënë pothuajse asnjë kohë për të reaguar emocionalisht apo sensualisht. Mund të jenë të natyrës së ndryshme, por patjetër do të duan t’i vënë gjërat në rregull në jetën tuaj, në mënyrën më të mirë për të siguruar një fillim të ri të suksesshëm në vitin 2022. Kjo do të thotë që ju duhet t’i pranoni ngjarjet ashtu siç janë, pa i ndryshuar ato. Java do të mbahet mend duke takuar njerëz të rinj. Gjatë javës, shumë do të kenë të ardhura të mira në buxhetin e tyre personal ose familjar. Nëse jeni të angazhuar në disa çështje biznesi, atëherë këtë javë do të keni mundësi të prisni të ardhura më të mira ose sukses financiar (sidomos nëse keni biznesin tuaj). Java do të favorizojë marrjen e të ardhurave të mira nga puna me kohë të pjesshme. Djemtë dhe vajzat do të duhet të përshtaten me realitetin gjatë këtyre shtatë ditëve. Çdo përpjekje për t’i injoruar ato do t’ju sjellë humbje ose zhgënjim. Kjo do të jetë një javë e mirë për ju që keni vendosur të punoni për të siguruar para shtesë për pushimet. Miqtë do t’ju kërkojnë për biseda dhe për një qëndrim të këndshëm jashtë shtëpisë. Burrat do të flasin për tema aktuale me njerëz nga distanca të ndryshme, me të afërmit, miqtë, kolegët dhe të tjerët. Kjo javë do të jetë informuese dhe shumë interesante për të ndjekur zhvillimin e ngjarjeve specifike që ju interesojnë personalisht. Gratë do të shfaqin ankth dhe shqetësim të pazakontë, për të cilin ato vetë mund të mos kenë asnjë shpjegim. Angazhime të reja ose të papritura do të lindin me një të afërm të lindur në shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit. Jeta juaj e dashurisë do të jetë një vazhdimësi e ngjarjeve apo gjërave të reja që kanë ndodhur javën e kaluar.

Horoskopi

Dashi i pari, Binjaket te fundit/ Kjo eshte renditja e shenjave me FAT per diten e pare te javes

Published

on

Dashi

Ju jeni një person i arsyeshëm dhe bujar. Altruizmi luan një rol të madh në jetën tuaj. Kjo është arsyeja pse miqtë tuaj do të mahniten kur ju shohin të shprehni shumë dëshira personale tani. Kur mendoni për këtë, gjithçka bëhet më e qartë. Ju madje mund të dëshironi të ndryshoni shumë gjëra në jetën tuaj.

Demi

Sot do t’ju duhet të gjeni përgjigjen për një pyetje të rëndësishme. Çfarë dëshironi vërtet? Ngjarjet mund t’ju detyrojnë të zgjidhni midis mënyrës suaj aktuale të të jetuarit dhe një jete më të qëndrueshme. Por ju mund të shqetësoheni për të panjohurën. Është ironike, por do t’ju duhet të ndryshoni zakonet tuaja nëse dëshironi më shumë stabilitet. Mendoni për këtë.

Binjakët

Qetësia juaj do të vihet në provë sot. Mundohuni të mos bini në këtë kurth. Ju duhet të përpiqeni t’u tregoni njerëzve se jeni një person që përvojat tuaja të kaluara ju kanë dhënë mençuri. Ju nuk duhet domosdoshmërisht t’i përgjigjeni agresionit.

Gaforrja

Mundohuni t’u besoni atyre që doni, sepse ata mund të mos e vënë re që duhet të merren me ju dhe ankthin tuaj. Mos harroni se edhe ata dinë të kujdesen për veten e tyre. Edhe atyre u është dashur të përshtaten me këtë botë në të cilën jetojmë. Ata mund të ngrihen për veten e tyre.

Luani

Ju jeni një person i çuditshëm. Megjithatë, ju gjithashtu ndjeni nevojën për t’u dashuruar dhe ndjeni miratimin e atyre që ju rrethojnë. Nuk është gjithmonë e lehtë të mendosh ndryshe nga njerëzit e tjerë ose të ndihesh krejtësisht ndryshe. Për t’u pranuar, duhet t’i ndihmoni ata t’ju kuptojnë. Mundohuni të shprehni idetë dhe opinionet tuaja në një mënyrë më realiste.

Virgjëresha

Altruizmi dhe aftësia juaj për të dëgjuar të tjerët do të ndikojnë shumë në ditën e sotme. Dikush pranë jush ka vështirësi dhe nuk di si ta shpjegojë problemin. Ky person ka nevojë për ju dhe e di se ju jeni i vetmi që mund të ndihmoni për të gjetur një rrugëdalje. Gjeni kohë për të dëgjuar me durim dhe së bashku do të gjeni një zgjidhje.

Peshorja

Dita ju përket juve. Lëvizjet qiellore ju inkurajojnë të mendoni për të ardhmen tuaj dhe të mos kini frikë. Me vetëbesimin dhe dinamizmin tuaj të zakonshëm, jeni në pozitën më të mirë për të pasur një fillim të ri. Natyra juaj e Peshores do të jetë në kontroll dhe mund të jeni të sigurt se kjo periudhë në kohë do të jetë e favorshme për ju. Çfarë mund të kërkoni më shumë?

Akrepi

Po ndodh një ndryshim rrënjësor në Zodiak. Ndryshimet në ekonomi dhe shoqëri duket se sugjerojnë se tani është koha për të menduar se si veprimet tuaja ndikojnë në jetën e të dashurve, komunitetit dhe shoqërisë në përgjithësi. Çfarë hapash mund të ndërmerrni për ta bërë këtë botë një vend më të mirë? Mendimi për këto çështje ju përgatit për të formuar të ardhmen tuaj ashtu siç dëshironi të jetë.

Shigjetari

Atmosfera e ditës të jep përshtypjen se mund të ketë shumë ndryshime që presin të zhvillohen në jetën tuaj personale. Shumica prej tyre do të kenë të bëjnë me marrëdhëniet tuaja. Merrni kohë për t’u hapur dhe dëgjuar se çfarë mund t’ju zbulojnë yjet. Kjo do të jetë kohë e shpenzuar mirë.

Bricjapi

Ju jeni tipi i personit që pëlqen të njohë shumë njerëz të ndryshëm. Ju mendoni se duhet t’i ndihmoni miqtë tuaj të komunikojnë në mënyrë që ata të kenë më të lehtë të shprehen. Ju jeni të mirë për të nxjerrë në pah më të mirën tek të tjerët dhe për t’i ndihmuar ata të gjejnë një bazë solide në të tashmen.

Ujori

Ju duhet të merrni më shumë nga vendimet tuaja. Mos lejoni që të tjerët të kenë kaq shumë kontroll mbi jetën tuaj. Kur jeni në një lidhje, për shembull, ju prireni ta lini partnerin tuaj të dominojë. Duket se nuk dëshironi të jeni më në krye të asnjë nisme në lidhje me jetën tuaj të përbashkët. Mundohuni të çliroheni nga kjo situatë dhe të merrni përgjegjësinë. Do të jeni një partner më i mirë dhe më i vlefshëm.

Peshqit

Ju jeni shumë të interesuar për përparimet dhe inovacionet teknologjike, veçanërisht nëse ka ndonjë përfitim. Duke qenë se ju merreni edhe me çështje sociale dhe tema si psikologjia dhe terapitë shpirtërore, e kuptoni rëndësinë e përparimit në këto fusha për të ardhmen. Ju gjithashtu pyesni veten se ku përshtateni.

Continue Reading

Horoskopi

Dashuria do jete flake, parate do vijne per disa shenja/ Horoskopi javor 20-26 Qershor sipas Susan Miller

Published

on

DASHURIA

Dashi

Lajm i mirë për dashurinë sepse ata që kanë qenë vetëm për një kohë të gjatë mund të mirëpresin mundësi të reja me krahë hapur. Megjithatë, përpiquni të mos ‘dashuroheni’ me njerëz të vështirë, nuk mund të jetoni gjithçka si sfidë: keni të drejtë të përfshiheni, por ndjenjat duhet të jenë reciproke.

Demi

Pasioni në historitë e sapolindura të dashurisë, favorizohen takime të reja. Marrëdhënie të mira me të lindurit në shenjën e Gaforres dhe Bricjapit dhe Akrepin. Ju tani, më shumë se kurrë, keni nevojë për qetësi.

Binjakët

Jeni shumë simpatik, shumë ju admirojnë dhe dëshironi të kalojnë kohë me ju. Takime të reja, njohje të reja: edhe miqësitë mund të bëhen diçka më shumë. Veç kësaj, Afërdita do të jetë në shenjën tuaj nga e enjtja, por duhet të dini si të zgjidhni.

Gaforrja

Nuk jeni shumë të kënaqur me situatën sentimentale sepse shumë histori mbyllen ende pa filluar. Megjithatë, përpiquni ta shikoni situatën nga ana pozitive dhe ta lini veten të përjetoni emocione të reja. Kujdes nga polemika të martën.

Luani

Lëreni veten të lirë të përjetoni emocionet në dashuri: Afërdita, më në fund, nuk do të jetë më kundër dhe kjo do të thotë se mund të rikuperoni, veçanërisht nëse ju është dashur të përballeni me dyshime ose distanca. Ju dëshironi, të jetoni një pasion të bukur: e mërkura një ditë e shkëlqyer për dashurinë.

Virgjëresha

Lajm i mirë për dashurinë sepse favorizohen njohjet e reja, ndaj nuk duhet të mbylleni në vetvete dhe të izoloheni. Mund të lindë një histori interesante, por ju nuk mund ta lini mënjanë shpirtin tuaj kritik. Kujdes nga ditët në fillim të javës, pra ato të së hënës dhe të martës.

Peshorja

Në dashuri, kjo është një kohë paksa e ndërlikuar, ndaj duhet të qëndroni të qetë. Mundohuni të mos vuani, të mos mendoni për të kaluarën dhe të ecni përpara: vetëm në këtë mënyrë do të arrini ta kapërceni tensionin.

Akrepi

Beqarët kanë frikë nga vuajtja, por lajmi i mirë është: nga e enjtja Afërdita nuk do të jetë më në kundërshtim, ndaj ata që janë vetëm mund ta lënë veten të lirë, pa frikë dhe mosbesim. Duhet të vëzhgoni, reflektoni përpara se të veproni sepse duhet të kuptoni se çfarë po ndodh rreth jush.

Shigjetari

Ju do të jetoni një aventurë në dashuri, por kini kujdes sepse nëse po jetoni një histori, ndoshta tani mund të ktheheni te vetja dhe të ndryshoni përmasat e saj. Ose ndoshta do të jetë dikush që do të kërkojë një pushim. Me pak fjalë, para se të betoheni për dashuri të përjetshme, mendoni mire.

Bricjapi

Ju dëshironi ta lini veten të lirë në dashuri dhe tani për ju fillon një periudhë e rëndësishme, e aftë për t’ju bërë të përjetoni emocione të bukura. Megjithatë, përpiquni të qëndroni të qetë dhe të jeni të duruar sidomos me të lindurit në shenjën e Gaforres dhe Dashit, sepse janë të vetmit në gjendje t’ju nervozojnë.

Ujori

Në dashuri, do përpiqeni të zgjidhni një problem dhe të shmangni polemika të tjera. Keni nevojë për qetësi, ekuilibër. Mund të ketë argëtim me të lindurit në shenjën e Binjakëve, ndërsa pasionin do ta përjetoni me shenjën e Shigjetarit.

Peshqit

Në dashuri gjatë kësaj kohe jeni shumë kritikë, veçanërisht ndaj njerëzve që nuk mendoni se janë ‘të mirë’ ndaj jush. Mundohuni të lini pas keqkuptimet, pasiguritë sepse nga e enjtja Venusi do të nisë një tranzit polemik. Pra, ju duhet të pastroni zemrën tuaj.

PUNA

Dashi

Në punë keni një mosmarrëveshje për të zgjidhur, diçka që ka të bëjë me lëshimin e një certifikate: duhet të pohoni, t’u tregoni të gjithëve se kush jeni!

Demi

Po përjetoni një fazë rekuperimi. Ndiheni të lodhur nga frika se diçka nuk poo shkon mirë në mabientin tuaj të punës. Por hiqni këto ide nga mendja, gjithçka po funskionon më së miri.

Binjakët

Në punë gjithçka po shkon mirë, të martën do të keni detyra më të lehta për të realizuar. Keni shumë angazhime, por edhe shumë kënaqësi dhe konfirmime pranë jush!

Gaforrja

Në punë jeni shumë të lodhur dhe aspekti ekonomik ju shqetëson. Dita më e vështirë me shumë mundësi do të jetë e enjtja!

Luani

Qielli premton gjëra të mëdha nëse jeni të vetëpunësuar. Rimbursime të vogla dhe surpriza gjatë rrugës, kush e di!

Virgjëresha

Ka nga ata që kanë nisur një punë të re dhe nga ata që mendojnë për vjeshtën. Mundohuni të flisni me një person të rëndësishëm dhe bëjeni këtë nga e marta e tutje!

Peshorja

Ju jeni duke punuar shumë dhe keni shumë synime.Duhet të vendosni të gjithë energjitë tuaja në projektin e ri.

Akrepi

Në punë, nëse keni biznesin tuaj ose punoni në kontakt me publikun, është momenti të kërkoni më shumë se e meritoni.

Shigjetari

Në punë tashmë kanë filluar të vijnë kënaqësitë dhe zgjidhjet do të jenë aty sidomos nga e marta.

Bricjapi

Në punë ka pasur ndryshime në periudhën e fundit dhe ata që janë të rinj janë ndoshta pak të inatosur këto ditë. Projektet e reja duhet të rishikohen!

Ujori

Përpiquni të qartësoni mendjen: ditët në vijim janë plot me qëllime të mira, por gjithçka duhet ta bëni me qetësi. Ndoshta ideja për të nënshkruar një marrëveshje nuk është aq e keqe , konsiderojeni!

Peshqit

Përpiquni të ndryshoni strategjinë tuaj nga e kaluara: jeni entuziastë, por kjo ju frikëson sepse keni frikë se mos hasni shumë probleme!

FINANCAT

Dashi

Në planin financiar kjo periudhë do të kërkojë shumë më tepër vëmendje, pasi ekziston rreziku i humbjes së rëndë të parave. Disa prej jush mund të jenë të kënaqur me një trashëgimi ose të kenë një angazhim për një të tillë, por në përgjithësi këto do të jenë të rralla.

Demi

Do të keni mjaft punë me dokumente dhe të gjitha llojet e shkresave. Kjo mund të jetë një detyrë e lodhshme, por do të jetë e rëndësishme për stabilitetin tuaj financiar dhe rregullimin e çështjeve tuaja financiare.

Binjakët

Mund të prisni lloj-lloj surprizash në punë ose në biznes, por në shumicën e rasteve do t’ju bëjnë mirë dhe do ju sjellin pak fat ose do ju hapin mundësi të reja për përparim dhe avancim në burimet tuaja financiare.  

Gaforrja

Gjatë javës do të merrni lajme të rëndësishme në lidhje me të ardhurat financiare në të ardhmen.Kjo do të jetë një kohë e mirë për të nënshkruar një kontratë financiare ose dokumente.

Luani

Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni huadhënien ose huazimin e parave, edhe nëse përfshin dikë që ka mjaft para. Mundohuni t’i zgjidhni vetë problemet tuaja financiare, nëse jeni të angazhuar në të.

Virgjëresha

Gjatë javës 20 – 27 qershor fokusohuni te stabilizimi financiar. Do të ketë mundësi të ndryshme për punë, biznes apo performancë profesionale, për të marrë oferta të reja apo për të nisur një biznes të ri.

Peshorja

Në planin financiar java do jetë premtuese për ata që punojnë apo bëjnë ndonjë aktivitet për të cilin presin të paguhen. Mund të fitoni para shtesë ose të papritura në buxhetin tuaj personal ose familjar.

Akrepi

Kjo javë mund t’ju befasojë me një dokument financiar ose para që do të merrni nëpërmjet një kontrate ose marrëveshjeje.

Shigjetari

Në planin financiar java do jetë më e favorshme për të gjetur burime të reja të ardhurash, ashtu edhe për të rritur ato aktuale që keni për momentin.

Bricjapi

Gjatë kësaj jave, disa prej jush do të kenë mundësi të marrin para shtesë ose të papritura, të rrisin të ardhurat.

Ujori

Çështjet tuaja të pasurive të paluajtshme do të kenë një zhvillim të mirë (nëse jeni të angazhuar në të tilla).

Peshqit

Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë e rëndësishme të merrni kohë për të balancuar dhe planifikuar burimet tuaja financiare. Përqendrohuni në pagesat dhe detyrimet financiare të papaguara./ CNA.al

Continue Reading

Horoskopi

Bínjakët shpèrthèjnë në lèk, Dèmit i hápèn rrugë! Ja ç’ju prèt nga nèsër 12 shènjáve te horoskopit

Published

on

Kjo periudhë që do të vijë do të sjellë shumë fùqí për Venusin i cili do të hýjë në shenjën e Akrepit duke afr.uar një bekim të madh me shumë fat në dashuri për Akrepin, Gaforren dhe Peshqit. E shikoni që për ju nuk do të ketë vetëm vùájtje? Mësoni edhe ju, shenjat e tjera se çfarë rezèrvòhet për ju gjatë kësaj periudhe.

Dashi, Këtë radhë do jetë përbállë Venùsit I dashur Dash më në fùnd planeti Venus nuk do të jetë më në kùndèrshtim me shenjën tuaj. Duke e filluar nga e diela (19 qershor) ký planet do të lèvízë në shenjën e Akrepit dhe ju do jeni në gje.ndje të gjeni një pjesë të qetësisë së hùmbur në periudhën e fùndit.

Demi, Venusi ka një ndíkim për ju, Dem i dashur, fatkèqësísht këtë javë duke filluar nga e diela, planeti Venus do të hýjë në kùndèrshtim me shenjën tuaj. Nuk do të jetë një periudhë e lehtë për sa i përket ndjènjës dhe do ta gjeni veten duke vënë në dýshim marrëdhënien tuaj.

Binjakët Hëna jo në favòrin tuaj, Të dashur Binjakë, java juaj për fat të kèq fillon me dý të ditë me Hënë në kùndèrshtim. Të hënë dhe të martën mùnd të gjeni disa pèngèsa më shumë në rrugën tuaj.

Do të bëhet më mirë nga e mërkura, por do të jetë e premtja dhe e shtuna që do t’ju kthejë buzëqeshjen duke ju dhënë pak fat dhe energji pozitive. Venera e favòrshme deri të dielën ndíhmon dhe mbèshtèt marrëdhënien tuaj.

Gaforrja Venusi do të të japë shumë bekim, E dashur Gaforre nëse periudha e fùndit për shenjën tuaj nuk ishte e lèhtë nga pikëpamja e ndjenjave, tani më në fùnd mùnd të merrni frýmë lèhtèsími.

Duke filluar nga e diela në fakt planeti Venus do të ndálojë të pèngòjë dashurinë, duke ju dhënë përkùndrazi një ndikim të këndshëm pozitiv. Ndërkohë kùshtojini vëmendje të mërkurës dhe të enjtes, kur Hëna në opozitë mùnd të rrísë tènsíonet.

Luani Trègòni sa më shumë dashuri me partnerin tuaj, I dashur Luan deri të dielën mùnd të mbështeteni në një Venus të shkëlqýer, i gatshëm për t’ju dhënë shumë fat në fushën e ndjenjave.

Mùndoheni të zgjidhni ndonjë pròblem të jashtëzakonshëm me partnerin tuaj. Keni kùjdes nga Hëna në opozitë të premten dhe të shtunën, ditë në të cilat ka të ngjarë të jenë mjaft të rèndá.

Vírgjèrèsha Po vijnë shumë ndjenja të ëmbla, E dashur Vírgjèreshë, java juaj fillon me dý ditë pak të tènsíonuara për shkák të Hënës në një pozitvë të pafavòrshme për shenjën tuaj.

Do të bëhet mirë duke filluar nga e mërkura, kur mùnd të merrni disa lajme të mira në vendin e punës. Për më tepër ju keni mbështetjen e Venusit, planetit të dashurisë i cili është i gatshëm t’ju bëjë disa surpriza të këndshme në javët e ardhshme dhe do t’ju dhùroj shumë emòciòne.

Peshorja Venusi do t’ju japë energji pozitive, E dashur Peshore planeti Venus do të mbètet në bashkëpunim në shenjën tuaj deri të dielën: shfrýtëzoni sa më shumë ndikimin e tij të dòbíshëm në fushën sentimentale për të përbállùar me partnerin tuaj një fjalim që është veçanërisht i afërt me zèmrèn tuaj.

Ju do të keni gjithë mbèshtètjen dhe mirë-kuptim e tij. Të hënë, të martën, të premten dhe të shtunën gjithashtu mùnd të mbèshtèteni në një Hënë të favòrshmè. Pak më shumë lòdhjè për shkák të kùndèrshtimit të planetit Mars.

Akrepi Venusi do të jetë i gjithi pozitiv me ju, I dashur Akrep, pasi mirëpritët planetin Mërkur në shenjën tuaj, tani Venusi po vjen gjithashtu. Planeti i dashurisë është i gatshëm t’ju japë- duke filluar nga e diela – një periudhë lumturie dhe kënaqësie nga pikëpamja e ndjenjave. Kònfírmíme të mira do të vijnë edhe në punë. Ditë më me fat të javës do të jenë e mërkura dhe e enjtja.

Shigjetari Hena do të të sjellë vetëm mbarësi, I dashur Shigjetar, java juaj fillon me dý ditë super fatlume, në të cilat një Hënë e bukur do të jetë e gatshme t’ju jap lajme të mira dhe një ngárkèse shtesë të energjisë pozitive.

Venera e favòrshme deri të dielën gáránton fat edhe në kontekstin e ndjenjave: E premtja dhe e shtuna në veçanti do të jenë ditë me një nòrmë të lártë romance. Sidòqòftë në punë është koha të prèsím.

Bricjapi Nga Venusi do të merrni një buzëqeshje plot dashuri, I dashur Bricjap më në fùnd duke filluar nga e diela, Afërdita do të jetë përsëri e favòrshme për shenjën tuaj: në periudhën e fùndit planeti i dashurisë ka sjellë pasígùri dhe paqèndrùeshmèri në marrëdhënien tuaj si çift.

Tani do të jeni në gjèndje të gjeni ekuilibrin tuaj dhe qètèsínë tuaj personale, pasi të keni përqafuar ndrýshimin. Hëna super me fat të mërkurën dhe të enjten, me lajme të mira që vijnë.

Ujori Kùjdesuni sa më shumë për të ardhemn e afërt, I dashur Ujor bashkëpunimi me partnerin tuaj në këtë períudhë është duke u rrítur. Venusi e bën çiftin tuaj më të fòrtë se kùrrë, të paktën deri të dielën, kur planeti i dashurisë ju kthèn shpínèn.

E premtja dhe e shtuna do të jenë dý ditë veçanërisht emocionuese, gjithashtu falë një Hënë të shkëlqýer: shfrýtëzoni rastin për të diskutuar të ardhmen tuaj së bashku me partnerin tuaj dhe bëni planë afatgjata.

Peshqit Jeni gati! Erdhën lajmet e mbara, Të dashur Peshq më në fùnd këtë javë planeti Venus do të kthehet në anën tuaj. Pasi të keni jetuar një periudhë mjaft të kòmplíkuar në fushën e ndjenjave, tani dashuria do të kthèhèt për t’ju buzëqeshur.

E diela në veçanti do të jetë një ditë plot me emocione, gjithashtu falë një Hënë të shkëlqýer. Lajme të mira po vijnë po ashtu në vendin e punës, veçanërisht të mùndshme në mes të javës.

Continue Reading

Trending