Connect with us

Horoskopi

Do keni 1 mundesi qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Ashtu siç do herë, secili prèj nèsh kèrkòn dhe shprèson që të dègjòjë një fjalë të mirë në lídhjè me çfarë është páráshíkùár nga yjet për shènjën që të gjíthë kèmi.

Disa sýnojnë që të dálín sa më párë nga bòrxhet, ndërsa njerëzít e tjerë kèrkòjnë zgjídhjen e sa më párë të pròblèmève të shumta.

Shènjës tuaj çfarë dhùrátë apo lájmi i vjèn nga yjet? Këtë ua zbùlòn sáktë dhe qártë artíkulli me të gjíthë dètajet e tij.

Kjo periudhë e muajit do të jètè e dòbíshme për dashín, për zhvíllímin e planeve tuaja pròfèsíònale dhe të bíznèsit, stábílizímin e vendit tuaj të punës dhe árrítjen e shítjève më të lárta nëse pùnòni në një fushë të tillë.

Gjatë kësaj kohe do të mèrrni lajme të rèndèsíshme për një të ri që mùnd të jètè djali ose nípí juaj.

Bùrrat e rinj do të dùhèt të pèrgjígjen për një pròpòzím të rèndèsíshëm që sjèll me vete ndrýshime të mëdha.

Miq të Dèmít, do mèrrni lajme mbi shèndètin e një të afërmi. Márrëdhënia juaj me njerëzit e líndùr nën shenjën e Luanit, Dáshít ose Shígjètárit do të jètè e paqèndrùeshme për arsye të ndrýshmè.

Gjatë kësaj jave, kùjdèsùni për çdo gjë që lídhèt me párátë. Kùjdès nga pròmòcíonet e bèra përmes tèlèfònit, ose blèrjet në íntèrnet.

Kùjdès binjakë sepse këto ditë, mùnd të kèni kèqkùptime ose keni një pèrvojë të pakèndshmè në lídhjè me díkë në rrethin tuaj të míqve.

Kjo vèshtírè se do të príshè marrëdhënien tuaj, por përgjithësisht do të mbáhèt mend si një moment i pakèndshèm.

Këtë javë, shumë do të ùdhètojnë për arsye të ndrýshmè ose do të kenë kòntákte me njerëz që jètòjnë ose pùnòjnë në një vènd tjètër.

Gafore, këto ditë do të kèni një kohë të mirë për trájtim dhe shèrím nëse kèni pásùr pròblème shèndetësore në javët dhe ditët e fùndit.

Márrëdhèniet pròblèmátike me njerëzit e líndùr nën shenjën e Ujorit, Pèshòres ose Binjakëve do pèrmírësòhen.

Do të hábitèni nga ínfòrmacíonet rreth ngjárjeve të së kaluarës. Mùnd të ketë vònèsë në zhvíllimín e planeve tuaja gjatë javës, por kjo do të ndòdhè për shkák të rrethanave të páprítùra dhe nuk do të jètè fáji juaj.

Angázhímet fínáncíare që lídhèn me një fëmijë ose një të ri në fámíljen tuaj do të kènë një zhvíllím të sùksèsshèm dhe disa nga ju mùnd të bèfásòhen.

Gjatë kètyre shtatë ditëve, jùve luanë, do të dùhèt të bèní një ndèr ose të blèjnè një dhùrátë. Kíní kùjdès me akùzat dhe dýshímet tuaja.

Për fát të kèq, shumë prej jush do ta kùjtòjnë këtë javë me një ngjárje të pakèndshmè që mùnd të lídhèt edhe me hùmbjèn e një personi që njíhní.

Kjo javë nuk do të fávòrizojë jètën e dáshùrisë së njerëzve mbi 35 vjeç.

Burra dhe gra të vírgjërèshès, mùnd të ketë disa gjèra të reja, áktivítete ose klientë të rinj. Nëse kèni dòrëzùar dokumente për një punë të re, kjo javë mùnd t`ju sjèllë një kòntrátë të re pròfèsiònále ose t`ju márrín për një íntèrvístë.

Ngárkèsa më e madhe e pùnës gjatë javës do të ndíkòjë në marrëdhëniet tuaja fámiljáre. Shfáqjèt e xhèlòzísë mùnd të thèllòhen dhe madje të kènë pásòja të pa-dèshírùèshme.

Ju do të kòmèntòni dhe do të ndíqní ngjárjet interesante në jètèn e miqve ose të afèrmve që pùnòjnë ose jètòjnë në një vend tjètèr. Gratë dùhèt të jenë të ndèrgjègjshme për ndrýshímet në jètèn e tyre.

Përpárá jush peshore, kèni një kohë me èkspèrienca interèsánte ose të rèndèsíshme në jètèn tuaj pèrsònale, dáshùrore ose shoqërore. Me shumë òptímízëm do të kríjòni plane për të ardhmen dhe do të jèni të gátshèm të pránòni pròpòzíme për angázhíme të reja pròfèsiònale.

Prania në jètèn e njèrëzve të líndùr nën shenjën e Gáfòrres, Peshqve ose Akrèpít do të jètè pòzítive dhe do të jètè shumë e rèndèsíshme për ju kur mèrrni vèndíme të rèndèsíshme.

Trègòhùni të pèrgátitur për gjithçka. Shèndèti i të afërmit tuaj ndòshta do të vázhdòjë të jètè një shqètèsím, pa ndònjë pèrmírësím të dukshëm. Bùrrát do të kènë një javë sùksèsèsh.

Edhe për akrèpèt, përpárá jush po víjnë ditë të pafávòrshme ose ndòshta një pèngèsë nëse plánifíkoni një udhëtim. Ekzístòjnë disa vèshtírèsi të mùndshme ose pròblème teknike me tránspòrtin që do të pèrdòrni.

Marrëdhënia juaj fínáncíare me njerëzit e líndùr nën shenjën e Pèshòres, Ujorit ose Bínjákëve do të zhvíllòhet në fávòrin tuaj.

Kùjdès do të kèrkòhet në marrëdhënien tuaj me një fèmíjë të líndùr nën shenjën e Dáshít, Luanit ose Shígjètárit, e cila do të jètè shumë emòciònále.

Kjo javë do të jètè në gjèndje t’ju kènaq me shumë gjëra, por pèrvòjat tuaja të kèndshme do të jènë krýesísht me njerëz në rrèthín tuaj të miqve. Të árdhùrát ose fítimèt e vogla të páprítura nuk pèrjáshtòhen.

Ka mùndësi të hýni në një sítùatë dèlikáte njerëz shígjetárè. Një dèbát i pakèndshèm do të líndè me një grua, një shkèmbím òfèndimèsh dhe të jètè baza e tháshèthèmève dhe kòmèntève të árdhshme kèqdáshëse kùndèr jush.

Jíni të arsýeshèm dhe të kùjdèsshèm.

Nga ngjárjet këtë javë, në një mènyrë apo në një tjètèr, do të pèrfítojnë gratë e reja dhe burrat e mòshës së mesme. Do ta ndjèní fátín dhe nuk do ta líní t`ju íkè nga duart.

Këto ditë të këtij muaji dhjètor, bricjápët, do të pèrjètoni ngjárje që do t’ju trègòjnë shumë qártë gábímèt, ílùzíonèt ose vèprimèt e dèmshmè nga të tjerët kùndèr jush.

Do t`ju kùjtòjnë sa e rèndèsíshme është të hásh shèndètshëm dhe të bèsh ùshtríme. Pránia e një vajze ose e një gruaje të re në jètèn tuaj do të shkáktòjë emòcíone pòzítíve dhe pèrvoja íntèresánte.

Grátë do të kènë shumë mùndèsi intèresánte për zhvíllim, si dhe një javë të fávòrshme për sùksès.

Mèshkùjt mbi mòshën 35 do të gèzòjnë një blerje të rèndèsíshme.

Është një periudhë dhjètori në të cilën do të mèrrni vèndíme të shpèjta ju të ujorit dhe do të kèni reágíme të shpèjta në pèrgjithèsi, pasi do të kètë ngjárje të ndrýshmè të páprítura, me zhvíllim dínámík.

Shumë do të gèzòjnë lajmet për një shtátzèni të shumëprítùr ose líndjèn e një fèmíje. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jèta e një të riu do t`ju tríshtòjë ose do qáni për shkák të márrèzísë së vèprímeve të tij, pèrfshírjèn në sítùáta të pakèndshmè dhe madje kèrcènùèse për jètën.

Java do të jètè e mirë për pùnën tuaj, detyrat tuaja pròfèsíonále apo bíznèsín, nëse e kèni një. Një sùgjèrim ose ide nga një grua do të jètè íntèresánte dhe prèmtùèse.

Grátë mbi mòshën 35 vjeçare do të jènë në gjèndje të bèjnë një ndrýshím pòzítiv në punën e tyre.

Pèrdòrni këto ditët e fùndít të vitit 2021 ju peshq, për të kríjùar ose zhvíllùar një márrëdhènie ròmántike. Ndònjëherë dùhèt të ndjèkím fátín tonë.

Shmángní zgjídhjèn e pròblèmève të mëdha gjatë këtyre shtatë ditëve sepse nuk do të kèni ènde mbèshtètjen, energjinë ose bùrímet e nèvòjshme.

Kùshtòjini vèmèndje márrëdhènieve fínáncíarè me njerëz që jánë miqtë tuaj, sepse èkzístòn një rrèzík rèal të zhgènjèhèni dhe mádje të hùmbní párá.

Kònflíktèt këtë javë do të lídhèn krýesisht me pròblèmèt familjare, mùngèsèn e dèshírès së një anètari të fámíljes për të pèrmbùshùr pèrgjegjèsítë dhe dètýrat e tij.

Horoskopi

Do krijoni 1 pasuri te madhe ekonomike/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Dita favorizon veprat e mira, ndaj gjeni një mundësi për të ndihmuar ata që kanë nevojë për mbështetjen tuaj. Horoskopi për i ofron Dashit t’i kushtojë vëmendje problemeve të njerëzve të dashur. Mos kurseni në shpenzime, nëse është e nevojshme, siguroni ndihmë financiare, të gjitha përpjekjet tuaja do të shpërblehen më shumë. Në jetën tuaj personale, jini aktivë dhe të relaksuar, përshtatuni me romancën. Hëna në Ujor i bën njerëzit më të ndjeshëm, të hapur ndaj komunikimit. Flirtoni, njihuni, merrni romancë, gjithçka është në duart tuaja. Ndoshta nuk duhet t’i kushtoni rëndësi të madhe ndjenjave të këqija dhe ëndrrave të këqija. Yjet paralajmërojnë kundër dyshimit të tepruar: përpjekjet tuaja për të hequr veten nga përgjegjësia do të duken qesharake dhe absurde.

Demi

Ditë që premton sukses në të gjitha sferat e jetës, transaksionet financiare do të jenë veçanërisht të suksesshme. Horoskopi i këshillon Demit të mos humbasë shansin për të përmirësuar gjendjen e tyre financiare. Sidoqoftë, nuk duhet të mbështeteni verbërisht te fati, konsideroni me kujdes çdo hap. Nëse nuk jeni të kënaqur me gjendjen e lëkurës tuaj, është koha t’i drejtoheni kozmetologëve. Fati është i favorshëm për të liruar Demin: Hëna në Ujor rrit dëshirën për seksin e kundërt. Mundohuni të jeni në qendër të vëmendjes, mos ngurroni të merrni iniciativën, do të bëheni të dukshëm dhe interesantë për të tjerët. Është momenti i duhur për të shkuar në një udhëtim. Çfarë mund të jetë më mirë se emocionet e ndritshme, përshtypjet dhe takimet e reja? Por mos u dekurajoni nëse nuk mund të realizoni ëndrrat tuaja: gjithçka është ende përpara.

Binjakët

Do të keni fat të mirë: do të merrni një shpërblim të merituar për punën tuaj. Horoskopi i këshillon Binjakët të mos jenë dembelë dhe të mos i shtyjnë gjërat e rëndësishme për më vonë. Mundohuni të mos humbisni mundësinë unike për të zgjidhur të gjitha problemet në të njëjtën kohë. Tani Binjakët duhet të jenë më seriozë në marrëdhëniet e tyre të dashurisë: Hëna në Ujor mbart lloj-lloj surprizash. Kujdes, mos nxitoni në zgjedhjen e partnerit të jetës. Do të jetë më mirë nëse e drejtoni energjinë për të zgjidhur problemet tuaja. Ekziston një rrezik i madh që në vazhdën e eksitimit të mbani mbi supe aq shumë detyrime sa të mos shijoni të gjitha gëzimet e jetës.

Gaforrja

Horoskopi i këshillon Gaforret që të mendojnë seriozisht për të ardhmen e tyre. Dita premton sukses në të gjitha ndërmarrjet, kështu që ndaloni të tërhiqeni, duke pasur frikë të prishni rrjedhën e zakonshme të punëve. Jeta është shumë e paparashikueshme për t’iu përmbajtur një strategjie të veçantë sjelljeje. Gaforret familjare duhet ta mbajnë veten në duart e tyre: Hëna në Ujor rrit prirjen për veprime të pamatura. Edhe miqësitë e gjata mund të kthehen papritur në dashuri pasionante. Natyrisht, duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje shenjave dhe gjurmëve të fatit. Edhe nëse asgjë e veçantë nuk ndodh në jetën tuaj, ia vlen të përgatiteni për ndryshime të mundshme, paramendimi është çelësi i suksesit.

Luani

Dita është e favorshme për sukses në jetën personale dhe profesionale. Horoskopi tërheq perspektiva të shkëlqyera para Luanëve: shikime admiruese, komplimente, ngritje karriere, mirëqenie financiare. Përpiquni të dispononi me inteligjencë përfitimet e kësaj dite. Tani Luanët mund të marrin kohë për hobi të tyre: Hëna në Ujor rrit kreativitetin. Nëse nuk keni vendosur ende për preferencat tuaja, angazhohuni në zgjerimin e horizonteve. Jini më shpesh me fëmijën tuaj në ngjarje argëtuese. Interesohu për mendimin e Fëmijëve, ndani përshtypjet, bisedoni për gjithçka në botë, kjo do t’ju ndihmojë të afroheni më shumë.

Virgjëresha

Dita favorizon njerëz të guximshëm të aftë për veprim vendimtar. Horoskopi i këshillon Virgjëreshat të ndjekin qëllimet e tyre, duke mos i kushtuar vëmendje vështirësive dhe pengesave. Çdo ide juaj do të pranohet me mirëkuptim dhe miratim, thjesht qëndroni në kursin e zgjedhur. Të dashuruarit e Virgjëreshës tani janë të lezetshëm dhe simpatikë si kurrë më parë. Pozicioni i hënës tek Ujori rrit të menduarit krijues, kështu që ju mund ta befasoni këndshëm të dashurin tuaj. Yjet nuk përjashtojnë takime dhe surpriza të këndshme: keni nevojë për një tronditje emocionale. Bëhuni krijues, komunikoni me njerëz interesantë, vizitoni teatrot dhe muzetë, kërkoni një burim frymëzimi në art.

Peshorja

E premte, 17 qershor: Ditë që frymëzon për ndryshim, ju bën të mendoni për të ardhmen. Ju nuk duhet të besoni verbërisht në fatin tuaj, është shumë më e dobishme të mblidhni forcë dhe të vendosni rregull në mendimet tuaja. Horoskopi i sugjeron Peshores të fillojë jetën nga një fletë e re, duke mos kujtuar gabimet e së kaluarës dhe problemet e pazgjidhura. Planifikoni një vizitë te estetisti, ndoshta do të ndaleni në procedurat e sallonit për kujdesin e fytyrës dhe trupit. Tani Peshorja mund të hapet me një anë të re: Hëna në Ujor u jep njerëzve një imagjinatë të pasur. Mos kini frikë të shpreheni, për shembull, përfshihuni në shkrimin e kujtimeve ose regjistrohuni në kurse zhytjeje. Mos u mundoni të kurseni në pushimet tuaja, ju meritoni një pushim luksoz. Edhe nëse nuk ka mundësi për të shkuar menjëherë në një udhëtim, filloni të njiheni me propozimet e agjencive të udhëtimit.

Akrepi

E premte, 17 qershor: Diya favorizon aktivitetet e biznesit. Horoskopi i Akrepit këshillon që të fokusoheni në përmirësimin e situatës financiare. Mos ngurroni të merrni iniciativën, kapni projektet më të pashpresë: rreziku është një kauzë fisnike. Tani Akrepat janë miqtë më të mirë të fëmijëve: nën ndikimin e Hënës tek Ujori, rritet tendenca për mashtrime dhe ligësi. Mos ia mohoni vetes kënaqësinë e argëtimit nga zemra. Mundohuni të mos humbisni mundësinë për të përmirësuar marrëdhëniet me të afërmit e moshuar. Në çdo mënyrë theksoni interesin tuaj për punët e tyre, jini të ndjeshëm dhe të kujdesshëm, përpjekjet tuaja nuk do të jenë të kota.

Shigjetari

E premte, 17 qershor: Horoskopi premton sukses në të gjitha çështjet. Horoskopi e këshillon Shigjetarin që të disponojë në mënyrë të arsyeshme mundësitë e kësaj dite për të mos mbetur humbës. Mos nxitoni për zbatimin e planeve të tyre, thjesht lëvizni në drejtimin e zgjedhur. Shigjetari mund të prishë marrëdhëniet me një të dashur për shkak të egoizmit të tyre. Hëna tek Ujori rrit prirjen për narcisizëm, ndaj përpiquni të mendoni në mënyrë racionale, mos e mbivlerësoni veten. Çdo gjë që lidhet me kohën tuaj të lirë meriton vëmendje të veçantë. Mos e refuzoni ftesën për të kaluar një mbrëmje të këndshme në një atmosferë komode: harroni të gjitha problemet e kësaj dite.

Bricjapi

Sukses në biznes, kjo ditë është menduar për zbatimin e planeve ambicioze. Horoskopi u ofron Bricjapëve të veprojnë me vendosmëri, pa marrë parasysh rrethanat. Mos kini frikë të ndryshoni planet tuaja, mos braktisni ndërmarrjet më të pashpresa, suksesi është i garantuar. Nëse deri vonë dyshonit në suksesin tuaj me seksin e kundërt, mund të relaksoheni: fati është në anën tuaj. Hëna në Ujor promovon komunikimin, ju mund të tërhiqni vëmendjen ndaj vetes. Ndoshta duhet të merrni parasysh të gjitha mënyrat e mundshme për të ardhura shtesë. Është e mundur që burimi i ri i të ardhurave të zëvendësojë gradualisht atë kryesor, por nuk duhet të nxitoni në përfundime.

Ujori

Mirëqenie familjare dhe sukses në biznes. Horoskopi i ofron Ujorit të përballet me të gjitha problemet me një goditje. Me shumë mundësi, nuk duhet të bëni shumë përpjekje. Përqendrohuni në biznes, mos tregoni padurim dhe agresion, rezultati nuk do të zgjasë shumë. Pozicioni i Hënës tek Ujori krijon dëshirën për të rënë në kontakt me të bukurën, ndaj mund të ndjeni nevojën për përshtypje të gjalla. Shkoni në një punëtori krijuese me fëmijët tuaj. Yjet premtojnë një takim të papritur me miqtë e vjetër. Koha është shumë e përkohshme, nxitoni të shijoni çdo moment të jetës, mos e privoni veten nga gëzimi i komunikimit të thjeshtë njerëzor.

Peshqit

Horoskopi tregon nevojën e Peshqve për të vlerësuar siç duhet forcën e tyre. Horoskopi i premton Peshqve një fillim të mbarë të projektit të ri, por nuk duhet të shpresoni vetëm për performancën tuaj. Besoni intuitës suaj: ju mund të parandaloni problemet serioze vetëm duke qenë në vendin e duhur në kohën e duhur. Nën ndikimin e hënës tek Ujori, ju mund të gjeni dashurinë e vërtetë, nëse, sigurisht, i nënshtroheni fatit. Mos refuzoni asnjë ftesë takimi, jini të këndshëm dhe miqësor me miqtë e rinj, lumturia do t’ju buzëqeshë. Yjet ju këshillojnë në asnjë rrethanë të mos e humbni prezencën e mendjes. Mos kini frikë të jeni krijues, jini origjinal, përndryshe mund t’ju mungojë lumturia juaj.

Continue Reading

Horoskopi

Do arrini ate qe keni pritur ne jeten tuaj/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoksopi

Published

on

Dashì

Ndìkìmì ì Vènúsìt nè jètën túaj nè çìft do jètè mjaft pozìtìv gjatè kësaj dìtè. Do kalonì vètëm çastè tè lúmtúra pranë atìj qè dashúronì. Bèqarèt do kènë múndësì për avèntúra tè jashtëzakonshmè sot. Nè çdo momènt kanè për t’ú ndìèr për mrèkúllì dhè núk do kërkojnë mè ngúlm lìdhjè sèrìozè. Fìnancat núk do arrìnì dot t’ì mbanì nèn kontroll dhè múnd tè përballènì mè vështìrësì.

Dèmì

Dìtè è mbúshúr mè mosmarrëvèshjè tè mëdha do jètè kjo è sotmja për ata qè janë nè një lìdhjè. Asnjë momènt núk do jètè ì qètè dhè shpèsh do ndìhènì kèq. Bèqarèt núk do arrìjnë tè FÌksohèn pas ndonjë pèrsonì dhè mè shúmè gjasè do mbètèn tè vètmúar. Fìnancat núk do jènè aspak ashtú sì jú kènì dëshìrúar kështú qè kújdès mè çdo lloj shpènzìmì nësè núk donì tè mbètènì pa para.

Bìnjakèt

Do kènì problèmè tè mëdha mè partnèrìn túaj gjatè kësaj dìtè dhè nè dìsa momèntè núk do jènì tè qartè nësè donì ta vazhdonì atë lìdhjè apo jo. Bèqarèt do kènë një dìtè tè zakonshmè dhè pa ndonjë takìm mbrèsëlënës. Do jú dúhèt èndè tè prèsìn èdhè dìsa kohè. Fìnancat do mbètèn tè mìra èdhè psè múnd tè kryènì dìsa shpènzìmè mè tèpër nga zakonìsht.

Gaforrja

Pasìonì do ndìzèt flakè sot për júvè qè jènì nè një lìdhjè. Do ndìhènì aq mìrè saqë núk do jú bèsohèt sè jènì nè rèalìtèt. Bèqarèt do kènë një dìtè tè mbúshúr mè súrprìza tè njëpasnjëshmè. Mìrè do jètè ta shfrytëzojnë atë nè maksìmúm. Búxhètì do jètè gjìthë kohës ì mbrojtúr nga yjèt. Do grúmbúllonì goxha para nga púnët è kryèra dhè shúmè shpèjt do kryènì èdhè ìnvèstìmèt è mèndúara.

Lúanì

Dìtè shúmè ìntèrèsantè do jètè kjo è sotmja për ata qè janë nè një lìdhjè. Do ndìhènì për mrèkúllì pranë partnèrìt dhè múnd tè ndanì mè tè gjìthçka. Bèqarèt do kènë dìsa njohjè tè rèja tè cìlat mè shpèjt nga sa ata è mèndojnë do shndërrohèn nè lìdhjè tè forta. Pèrspèktìvat FÌnancìarè kanè për tè qènè tè mìra. Múnd t’ì kryènì pa frìkè shpènzìmèt è mèndúara.

Akrèpì

Do ndìhènì sì tè búrgosúr sot jú tè dashúrúarìt dhè núk do bënì asgjë ashtú sì è kènì ëndërrúar. Flìsnì hapúr mè partnèrìn dhè nësè núk gjènì zgjìdhjè mè mìrè jèpìnì fúnd gjìthckajè. Bèqarèt núk do mèndohèn dy hèrè para sè tè hèdhìn hapa pa mèndúar sè ato múnd t’ì çojnë nè drèjtìmìn è gabúar. Nè planìn FÌnancìar dúhèt tè mèrrnì masa sa mè shpèjt nësè núk donì tè mbètènì pa para.

Shìgjètarì

Do jènì shúmè tè kújdèsshëm mè fjalët sot jú tè dashúrúarìt dhè núk do krìjonì aspak problèmè mè atë qè kènì nè krah. Tolèranca do jètè gjìthashtú një nga pìkat túaja mè tè forta. Bèqarèt núk do jènè èndè gatì për tè hèdhúr hapa dhè do rèfúzojnë èdhè dìsa pèrsona vërtèt ìntèrèsantè. Për FÌnancat mos ú shqètësonì aspak sèpsè ato do favorìzohèn mjaft nga planètët.

Brìcjapì

Do ì qëndronì shúmè bèsnìkè partnèrìt túaj gjatè kësaj dìtè dhè aì múnd t’ìú bèjè dìsa prèmtìmè qè do jú gëzojnë pamasè. Bèqarèt núk do arrìjnë tè FÌksohèn pas një pèrsonì dhè do vazhdojnë tè mbètèn tè vètmúar èdhè për pak kohè. Mè shpènzìmèt dúhèt tè jènì tè kújdèsshëm. Bëjìnì mè parè llogarìtè para sè tè hìdhnì hapa sèpsè nè këtë mënyrë núk do zhgënjèhènì.

Újorì

Núk do mèrrènì vèsh për asgjë sot jú tè dashúrúarìt dhè marrëdhënìa nè çìft do lèrè për tè dëshìrúar tèj masè. Qëndronì pak kohè nè qètësì dhè rèflèktonì. Bèqarèt do marrìn propozìmè fantastìkè dhè múnd tè FÌllojnë shpèjt lìdhjè sèrìozè. Búxhètìn núk dúhèt ta lìnì pas dorè sèpsè po FÌllúan problèmèt zor sè múnd t’ì kalonì shpèjt ato. Famìljarèt núk do múnd t’ìú ndìhmojnë sa hèrè jú tè kènì nèvojè.

Pèshqìt

Dìtè tèjèt è trazúar ka për tè qènè kjo è sotmja për ata qè janë nè një lìdhjè. Do kènì mèndìmè tè ndryshmè mbì tè ardhmèn dhè núk do donì qè gjèrat tè bëhèn ashtú sì do tjètrì. Bèqarèt mè nè fúnd do ndèshèn mè një pèrson qè do ìú pëlqèjë sapo ta shohìn. Fìnancat núk do jènè aspak tè mìra kështú qè nësè núk matènì para sè tè hìdhnì hapa kènì për t’ú përballúr mè vështìrësì.

Continue Reading

Horoskopi

“Zhdùken hállet…do nòtojnè në pára dhe pásùri”, Meri, Është muaji i mílíonave

Published

on

Ne líndim në stina të ndrýshme dhe aty lart në yje është e shkruar se për secilin nga ne Universi ka caktuar nga një fat të ndrýshëm. Nëse e keni vënë re edhe ju, njerëzit në jetën e tyre síllen paksa sipas stinës ku ata kanë líndur, për shembull ata të dimrit janë disi pak më të ftohtë dhe më të vèshtírë si persona.

Një hulumtim së fùndmi ka treguar se vjeshta është një stinë që sjell strès dhe dèprèsíon ndáj dhe të lindurit në këtë stinë hera herës i shfáqín këto shenja. Por, stina kur ju keni ardhur në këtë botë fshèh edhe shumë të vërteta për fatin tuaj dhe çfarë mùnd t’ju ndodhë në jetën tuaj dhe sot në këtë test ne do t’jua tregojmë të gjitha të vërtetat.

Çfarë duhet të bëni ju? Mjáfton të shikoni më poshtë stinën kur keni líndur dhe ajo do t’ju rrèfejë fije për pè se çfarë duhet të dini rreth ditëve që do të vijnë.

Ata që kanë ardhur në jetë në stinën e pranverës – Është një stinë shumë e qetë, e ëmbël dhe e adhurueshme, ndáj dhe nuk është çudi që ata që kanë lindur në këtë stinë janë të lumtur dhe gjithnjë pozitivë në jetë.

Puna, Për ta do të jetë një e ardhme e begatë pasi ata nuk e ndájnë optimizmin, lumturinë dhe gëzimin nga fytyra e tyre dhe jetën financiare do ta kenë plot lumturi.

Shëndeti, Është një stinë që sjell pak pròbleme ndáj dhe nëse keni lindur në pranverë nuk do të hásni asnjë sèmùndje të rèndë. Vetëm kùjdes se shëndosheni kollaj. Dashuria, Plot nota romantike do të jetë jeta juaj deri në fùnd të jetës pasi ju dhuroni veç dashuri dhe dashuri do të gjeni përjetë.

Ata që kanë ardhur në jetë në stinën e verës –  Është një nga stinët që dashurojmë më shumë pasi na drejton gjithnjë drejt pushimeve dhe drejt relaksit ndáj dhe kush ka ardhur në jetë në verë është një person i qetë, optimist dhe që kërkon që çdo situatë në jetë ta trájtojë me pozitivitet.

Puna, Ju do të keni një ngritje financiare nga fùndi i muajit qershor, pasi një periudhë e begatë do vjen për ata që kanë lindur nga korriku e deri në fund të gushtit.

Shëndeti, Kùjdes, mos përdorni shumë qetèsues dhe ánti-biòtíkë, pasi mund të ketë lèkundje në shëndetin tuaj. hani ushqim cilësor dhe flini sa më shumë.

Dashuria, Zemra juaj ka nxèhtèsi dhe zjárr dhe plot ndjenja të fòrta dashurie dhe pásíoni dhe përballë në datën 18 qershor do të keni një person që línd një dashuri me ju.

Ata që kanë ardhur në jetë në stinën e vjeshtës- Miqtë apo të afërm tuaj thonë se ju bëheni nèrvòzë për gjënë më të vogël, por kjo nuk është e vërtetë pasi ju i kërkoni t’i bëni gjërat sa më mirë dhe ndonjëherë e hùmbni dùrimin, por jo për të treguar se jeni e kèqè, por për t’i treguar të tjerëve se ju përpíqeni për të mirën.

Puna, Viti 2022 deri me tani ka qenë me ulje dhe ngritje për ju, por sërish jeni në gjendje më të mirë financiare në krahasim me të tjerët, ndáj dhe deri në fùnd të vitit bëni pak pushim. Shëndeti, Kùjdes, alèrgjítë në këtë periudhë pasi mùnd t’ju prèkin me lehtësi.

Dashuria, Nëse je e martuar dhe ke një familje, do të vijë një periudhë begatie që ti duhet ta jetosh plot páqe. Nëse je ende beqar, vlerësoje një person që ka shumë kohë që po tènton të të tregojë ndjenjat. Është i duhuri!

Ata që kanë ardhur në jetë në stinën e dimrit – Jeni pak person i ftòhtë dhe me zòr se i shprehni ndjenjat, madje ndonjëherë acáròheni aq shumë sa nuk ka njeri në botë që t’ju qetësojë. Por, jeni një lider dhe një person shumë krijues, ndáj dhe e ardhmja do të jetë e qetë për ty.

Puna, Duhet me çdo kusht të hèqësh dorë nga punët që po bën se nuk po të sjellin asnjë fitim. Ti je një lider, një person plot ide dhe mençuri ndáj dhe një përmirësim financiar po të prèt, por zgjidh atë që vlen për ty, mos u bëj pèrtác.

Shëndeti, Ngaqë acáròheni me lehtësi, kùjdes sepse jeni shumë të prèkshëm nga strèsi dhe dèprèsíoni. Quani sa më shumë qetësinë mèndore sepse nëse lòdheni shumë, do të sèmùreni lehtë.

Dashuria, Personat që ke në jetën tënde kanë filluar të mendojnë se po tregohesh pak egòist dhe i ftòhtë. Gjeni fòrcën dhe tregoni se ka një zèmër të zjárrtë edhe brenda akullit.

Continue Reading

Trending