Connect with us

Horoskopi

Ja kush fiton e kush humbet! Susan Miller zbulon Horoskopin javor 13-19 Dhjetor

Published

on

Dashi

Këtë javë do të keni më shumë kohë për të përfunduar gjërat që kanë të bëjnë me fëmijët tuaj ose të rinjtë në familje. Është e mundur të ndaheni nga njëri prej tyre për shkak të lëvizjes në një shtëpi të re ose për shkak të një udhëtimi. Kjo javë premton të jetë interesante për jetën tuaj të dashurisë, pa marrë parasysh situatën tuaj familjare. Takimet romantike janë të mundshme gjatë javës. Java do të jetë e dobishme për zhvillimin e planeve tuaja profesionale dhe të biznesit, stabilizimin e vendit tuaj të punës dhe arritjen e shitjeve më të larta nëse punoni në një fushë të tillë. Gjatë javës do të merrni lajme të rëndësishme për një të ri që mund të jetë djali ose nipi juaj. Burrat e rinj do të duhet të përgjigjen për një propozim të rëndësishëm që sjell me vete ndryshime të mëdha.

Demi

Kjo është një javë në të cilën do të keni një gjendje të paqëndrueshme. Do keni luhatje emocionale. Do ndiheni mirë, por edhe keq. Një ndikim i fortë mbi ju do të jetë i lidhur me ngjarjet ose veprimet e njerëzve të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Këtë javë, kontradiktat në marrëdhënien tuaj me një anëtar të familjes mund të kthehen në një konflikt të pakëndshëm. Do merrni lajme mbi shëndetin e një të afërmi. Marrëdhënia juaj me njerëzit e lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit do të jetë e paqëndrueshme për arsye të ndryshme. Gjatë kësaj jave, kujdesuni për çdo gjë që lidhet me paratë. Kujdes nga promocionet e bëra përmes telefonit, ose blerjet në internet.

Binjakët

Këtë javë do të gëzoni përfitime të ndryshme, dhurata ose zhvillim të çështjeve të rëndësishme për ju. Në këtë plan, do të jeni të kënaqur me veprimet ose ndihmën e njerëzve të lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit apo Virgjëreshës. Një nga këshillat e rëndësishme që dua t’ju jap për këto shtatë ditë është të shmangni disa pritshmëri të veçanta për zhvillimin e ngjarjeve që mund të jenë të rëndësishme për ju, por jo aq të rëndësishme për të tjerët. Lajmet e pakëndshme për dikë që njihni nuk do t’ju habisin. Këtë javë, mund të keni keqkuptime ose keni një përvojë të pakëndshme në lidhje me dikë në rrethin tuaj të miqve. Kjo vështirë se do të prishë marrëdhënien tuaj, por përgjithësisht do të mbahet mend si një moment i pakëndshëm. Këtë javë, shumë do të udhëtojnë për arsye të ndryshme ose do të kenë kontakte me njerëz (kryesisht meshkuj) që jetojnë ose punojnë në një vend tjetër.

Gaforrja

Këtë javë do të keni më shumë kontakte me gratë që do të jenë të rëndësishme për planet tuaja personale. Prania e këtyre njerëzve në jetën tuaj do të ketë një efekt të dobishëm. Këtë javë do të keni një kohë të mirë për trajtim dhe shërim nëse keni pasur probleme shëndetësore në javët dhe ditët e fundit. Marrëdhëniet problematike me njerëzit e lindur nën shenjën e Ujorit, Peshores ose Binjakëve do përmirësohen. Do të habiteni nga informacionet rreth ngjarjeve të së kaluarës. Mund të ketë vonesë në zhvillimin e planeve tuaja gjatë javës, por kjo do të ndodhë për shkak të rrethanave të papritura dhe nuk do të jetë faji juaj. Angazhimet financiare që lidhen me një fëmijë ose një të ri në familjen tuaj do të kenë një zhvillim të suksesshëm dhe disa nga ju mund të befasohen.

Luani

Jini të kujdesshëm këtë javë në marrëdhënien tuaj personale me një njeri që po përjeton një krizë në marrëdhënien e tij me dikë që ka një domethënie të rëndësishme në jetën e tij. Ndoshta zhgënjimi ose dhimbja emocionale që po përjeton aktualisht do ta bëjë atë të pakënaqur, të ndjeshëm dhe jo të këndshëm. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shumë do të duhet të bëjnë një nder ose të blejnë një dhuratë. Disa do të duhet të kalojnë më shumë kohë jashtë shtëpisë për shkak të angazhimeve më serioze profesionale, angazhimit me të afërmit ose një udhëtimi. Kini kujdes me akuzat dhe dyshimet tuaja. Për fat të keq, shumë prej jush do ta kujtojnë këtë javë me një ngjarje të pakëndshme që mund të lidhet edhe me humbjen e një personi që njihni. Kjo javë nuk do të favorizojë jetën e dashurisë së njerëzve mbi 35 vjeç.

Virgjëresha

Kjo është një javë në të cilën do të prisni ngjarje apo ndryshime në vendin tuaj të punës. Mund të ketë disa gjëra të reja, aktivitete ose klientë të rinj. Nëse keni dorëzuar dokumente për një punë të re, kjo javë mund t`ju sjellë një kontratë të re profesionale ose t`ju marrin për një intervistë. Ngarkesa më e madhe e punës gjatë javës do të ndikojë në marrëdhëniet tuaja familjare. Shfaqjet e xhelozisë mund të thellohen dhe madje të kenë pasoja të padëshirueshme. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni biseda të rëndësishme me një vajzë ose një grua tjetër të re, të cilat do ta kenë të vështirë të pranojnë këshillën tuaj. Ju do të komentoni dhe do të ndiqni ngjarjet interesante në jetën e miqve ose të afërmve që punojnë ose jetojnë në një vend tjetër, ose që janë me pushime në një vend turistik. Gratë duhet të jenë të ndërgjegjshme për ndryshimet në jetën e tyre.

Peshorja

Para keni një javë me eksperienca interesante ose të rëndësishme në jetën tuaj personale, dashurore ose shoqërore. Me shumë optimizëm do të krijoni plane për të ardhmen dhe do të jeni të gatshëm të pranoni propozime për angazhime të reja profesionale. Prania në jetën e njerëzve të lindur nën shenjën e Gaforres, Peshqve ose Akrepit do të jetë pozitive dhe do të jetë shumë e rëndësishme për ju kur merrni vendime të rëndësishme. Pritshmëritë tuaja për një djalë të ri mund të realizohen. Një surprizë në vendin tuaj të punës këtë javë mund t’ju gjejë të papërgatitur dhe kjo mund t’ju vendosë në një pozitë delikate. Jini të përgatitur për gjithçka! Shëndeti i të afërmit tuaj ndoshta do të vazhdojë të jetë një shqetësim, pa ndonjë përmirësim të dukshëm. Burrat do të kenë një javë suksesesh.

Akrepi

Përpara jush ka një javë të pafavorshme ose ndoshta një pengesë nëse planifikoni një udhëtim. Ekzistojnë disa vështirësi të mundshme ose probleme teknike me transportin që do të përdorni. Disa do të angazhohen në rregullimin e dokumenteve që kanë të bëjnë me një pronë të trashëguar. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jeni në gjendje të rregulloni ose të zhvilloni në favorin tuaj çështjet e rëndësishme financiare, të nënshkruani një kontratë financiare. Marrëdhënia juaj financiare me njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve do të zhvillohet në favorin tuaj. Kujdes do të kërkohet në marrëdhënien tuaj me një fëmijë të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit, e cila do të jetë shumë emocionale. Kjo javë do të jetë në gjendje t’ju kënaq me shumë gjëra, por përvojat tuaja të këndshme do të jenë kryesisht me njerëz në rrethin tuaj të miqve. Të ardhurat ose fitimet e vogla të papritura nuk përjashtohen.

Shigjetari

Ka mundësi të hyni në një situatë delikate. Një debat i pakëndshëm do të lindë me një grua, një shkëmbim ofendimesh dhe të jetë baza e thashethemeve dhe komenteve të ardhshme keqdashëse kundër jush. Jini të arsyeshëm dhe të kujdesshëm! Nga ngjarjet këtë javë, në një mënyrë apo në një tjetër, do të përfitojnë gratë e reja dhe burrat e moshës së mesme. Do ta ndjeni fatin dhe nuk do ta lini t`ju ikë nga duart.

Bricjapi

Këtë javë do të përjetoni ngjarje që do t’ju tregojnë shumë qartë gabimet, iluzionet ose veprimet e dëmshme nga të tjerët kundër jush. Të gjitha këto ngjarje do të kenë një qëllim të veçantë dhe do t’ju bëjnë të merrni vendime konkrete. Gjatë këtyre shtatë ditëve ekzistojnë probleme të mundshme shëndetësore. Do t`ju kujtojnë sa e rëndësishme është të hash shëndetshëm dhe të bësh ushtrime. Prania e një vajze ose e një gruaje të re në jetën tuaj do të shkaktojë emocione pozitive dhe përvoja interesante. Gratë do të kenë shumë mundësi interesante për zhvillim, si dhe një javë të favorshme për sukses. Meshkujt mbi moshën 35 do të gëzojnë një blerje të rëndësishme.

Ujori

Është një javë në të cilën do të merrni vendime të shpejta dhe do të keni reagime të shpejta në përgjithësi, pasi do të ketë ngjarje të ndryshme të papritura, me zhvillim dinamik. Java përfshin udhëtime të papritura ose kontakte me njerëz nga larg. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të kënaqeni me lajme apo ngjarje që lidhen me një fëmijë, i cili në disa raste mund të ketë lidhje me suksesin e tij personal ose profesional. Shumë do të gëzojnë lajmet për një shtatzëni të shumëpritur ose lindjen e një fëmije. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jeta e një të riu do t`ju trishtojë ose do qani për shkak të marrëzisë së veprimeve të tij, përfshirjen në situata të pakëndshme dhe madje kërcënuese për jetën. Java do të jetë e mirë për punën tuaj, detyrat tuaja profesionale apo biznesin, nëse e keni një. Një sugjerim ose ide nga një grua do të jetë interesante dhe premtuese. Gratë mbi moshën 35 vjeçare do të jenë në gjendje të bëjnë një ndryshim pozitiv në punën e tyre.

Peshqit

Përdorni këtë javë për të krijuar ose zhvilluar një marrëdhënie romantike. Ndonjëherë duhet të ndjekim fatin tonë. Java do t’ju tregojë aspektet e këndshme të jetës, por edhe ato të pakëndshme, të cilat në shumicën e rasteve do të jenë rezultat i vendimeve dhe konkluzioneve tuaja të nxituara. Shmangni zgjidhjen e problemeve të mëdha gjatë këtyre shtatë ditëve sepse nuk do të keni ende mbështetjen, energjinë ose burimet e nevojshme. Kushtojini vëmendje marrëdhënieve financiare me njerëz që janë miqtë tuaj, sepse ekziston një rrezik real të zhgënjeheni dhe madje të humbni para. Konfliktet këtë javë do të lidhen kryesisht me problemet familjare, mungesën e dëshirës së një anëtari të familjes për të përmbushur përgjegjësitë dhe detyrat e tij.

Horoskopi

Luani me projekte te reja, Binjaket dite te mire/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron keto shenja horoskopi

Published

on

Horoskopi nga Paolo Fox, për të lindurit e shenjës Dashi: Një moment i rëndësishëm për ndjenjat, qielli është i favorshëm. Me këto yje që janë në avantazhin tuaj, duhet të jeni proaktiv.

Horoskopi i Paolo Fox Demi: është një moment në të cilin duhet të përcaktoni mirë marrëdhëniet dhe të ardhmen e tyre. Merre me qetësi dhe po kështu veproni edhe në punë.

Horoskopi Paolo Fox Binjakët: kjo është një Hënë që ju bën shumë funny dhe të këndshëm. Në punë, duke nisur nga ljo e hënë, e rëndësishme është të veproni me maturi.

Horoskopi Paolo Fox, Gaforrja: pasditja e së dielës sjell këshilla, në mëngjes është më mirë të mos bëni shumë zhurmë që e diela mos kalojë me grindje a kacafytje. Në sferën e punës, lënia e një gjëje të sigurt, nuk është tamam ideale tani.

Horoskopi Paolo Fox Luani: ditë shumë interesante ju presin javën e ardhshme. Ka projekte të reja që do të kërkojnë mbështetjen tuaj në punë.

Horoskopi Paolo Fox Virgjëresha: fatkeqësisht dita e diel lind me Hënën në kah të kundërt, përpiquni t’i shtyni diskutimet për të hënën. Ditë e qetë në aspektin e punës, rifitoni energjitë.

Horoskopi i Paolo Fox Peshorja: nëse jeni të interesuar për një person, një rikuperim është i mundur që sot (e diel). Situata aktuale e punës të kënaq, çdo gjë po shkon mirë!

Horoskopi i Paolo Fox Akrepi: një Hënë e bukur e bën këtë ditë të diel shumë të favorshme për ndjenjat. Të gjitha projektet janë në lëvizje të ngadaltë, gati në vendnumëro për momentin.

Horoskopi i Paolo Fox Shigjetari: dashuria mund të jetë paksa e diskutueshme këto ditë. Këtë të diel nuk jeni në kulmin e energjisë tuaj, më mirë pushoni ose merrni masa të pushoni në fillimjavë.

Horoskopi i Bricjapit Paolo Fox: Kjo është një e diel që mund të sjellë një emocion shtesë në jetën tuaj. Këshilla për të dielën: Përpiquni të mos i shtyni për nesër angazhimet tuaja të sotme.

Horoskopi i Paolo Fox Ujori: një ditë interesante, yjet fillojnë t’ju buzëqeshin. Mezi po prisni disa telefonata të reja në punë.

Horoskopi Paolo Fox Peshqit: nëse ka dyshime në çift, është më mirë të mos prisni javën e fundit të muajit. Jo vetëm kaq, jeni pak të shqetësuar për të ardhmen tuaj profesionale.

Continue Reading

Horoskopi

Para dhe ngritje ne detyre/ Astrologia Susan Miller paralajmeron keto 3 shenja per muajin Qershor

Published

on

Të gjithë shprèsòjnë se në vitin 2022 do të víjë një tjetër frýmë nga Universi dhe të gjithë mèndojnë se më në fùnd do të mbáròjnë hállet e shkáktùara nga 2021 i cili ishte një vit që do të hárròhet shumë shpèjt. Secila shenjë e zòdíakùt mèndohet se do kètë një fat të mbárë në 2022 por sot në këtë artikull do t’ju trègojmë se çfarë mèndòjnë yjet.

Kështu, ne do të rèndísim të gjitha shenjat e hòròskopit sipas nívelit të fatit të tyre. Shprèsojmë që shenja juaj të jetë e bèkuar me shumë fat, mbárësi dhe mírësi në jetë, por për më shùmë zbùlòjini si më pòshtë për të gjitha shenjat.

Shenja më me fat e vitit 2022: Brícjápí, Viti q2022 do të jètë një nga períudhát më të mira të jetës tuaj. Ju do të jèni në gjèndje të kòrrni atë që kèni mbjèllë me vite dhe do t’ju plòtësohen dëshirat pási do kèni vetëm fat të mirë. Të gjitha pèrpjèkjet që ju dòni të bèni në gjithçka që bèni do t’ju japín prosperitet në jetën tuaj.

Vendi i dytë: Vírgjèrèsha, Të gjitha fùshat e jetës suaj do të jènë të frýtshme në vitin 2022, veçánërísht nga ana financiare – párؘátë do të rrjèdhín për ju. Nëse dòni të ínvèstoni párátë tuaja në diçka të re, shkòni dhe mos mèndòni dy hèrë. Ne e dímë që ju pèlqèjnë strátegjítë dhe fati ju kèshíllon të bèni sa më shùmë plane të mirë.

Vendi i trètë: Dèmí, Ju mùnd ta vijoni vitin 2022 duke u ndjèrè pak i shqètèsuar dhe i bèzdísùr, por kur të ndòdhë një ndrýshim i páprítur dhe për mirë ju do të ndíhení më mirë. Zòna më e mirë e jetës tùaj në vitin 2022 do të jètë dashuria. Ju keni të gjitha shánset për të tákùar díkë që, pèrvèç që do ju bèjè të dashùroheni thèllë, do t’ju ndíhmòjë.

Vendi i katërt: Pèshqít, Në vitin 2022 do të jeni mjáft të gùxímshèm që të jèni të hápur për të ndrýshuar dhe pròvùar gjëra të reja. Mùnd të mbètesh edhe shtátzènè. Puna ose bíznèsi juaj do t’ju frýmèzojë. Ju do të jèni në një pozítë të rèhátshme në jetë.

Vendi i pestë: Akrèpí, Ju do të ndíhèni të lirë nga të gjítha kùfízímet dhe nuk do të kèni asnjë háll dhe strès në jetën tuaj. 2022 do të jètë një vit i mirë për t’u pèrqèndrùar në një plan të ri ose për të pèrmírësùar aftësitë tuaja të punës. Pèrdòrni energjinë tuaj pozitive për të ndíhmùar të tjerët të ecín përpárá në jetën e tyre.

Vendi i gjashtë: Shígjètari, 2022 do të jètë një vit i mirë për të hèdhùr plágët e kálùara dhe për të pástrùar áspèktet e ndrýshme të jetës tuaj që ju kánë shqètèsùar. Por për të árrítur suksesin, do të dùhet të jeni të dùrùeshèm.

Vendi i shtatë: Lùani, Në vitin 2022 do të jeni plòt gjállèri dhe energji pozitive dhe vetëm do t’ju ecè mbárë, por gjithashtu do të jèni të ndjèshèm dhe do të díni kur të ndálèni. Do të jèni të hápur për të pròvuar pèrvòja të reja dhe márrëdhènie të reja.

Vendi i tetë: Ujòri, Ju do të jèni në kùlmín tuaj kríjùes në vitin 2022, prandáj shfrýtëzòjeni në máksímùm. Trègoni të dashurve tuaj se mùnd të jeni bashkëshorti ose bashkëshortja dhe príndi i pèrsòsur.

Vendi i nëntë: Bínjakèt, Në vitin 2022 do të dùhet të vèndòsni rítmín tuaj. Nëse dùket shumë i ngádáltë, atèhèrë trègòhuni më áktív. Dhe nëse jeta dùket të jetë shumë e shpèjtë, atëherë ngádálësòhuni dhe bèjini gjèrat em shumë bèsim dhe dùrim.

Vendi i dhjetë: Dáshi, 2022 do të jetë një vit ku ju do të gjèni ekùilíbrin dhe do të ndèrtoni një të ardhme shumë të sígùrt. Edhe nëse jèni ambícíoz, do të jeni më ráalíst për dëshirat tuaja të cilat nga mèsi i vitit do të plòtësohen.

Vendi i njëmbëdhjètë: Pèshòrja, Në vitin 2022, nuk do të kèni shumë pèrgjègjèsi ndáj fámíljes ose punës suaj. Rèláksòhuni dhe rinòvòni mèndjen tuaj për të ndèrtuar atë të ardhme që vètëm ju e dèshíròni kaq shumë.

Vendi i dymbëdhjètë: Gáfòrrja, Në vitin 2022 përmírèsími i dashurisë dhe kárríerès do të víhèt në rrèzík. Por nëse vèndòsni të shfrýtèzoni mùndèsitë që do t’ju òfròjë Universi, do të arríni të bèni rèálitet të gjitha dëshirat për të ndèrtuar një jetë plòt mírësi dhe prosperitet.

Continue Reading

Horoskopi

Luani me kemishe fati, Peshorja me ngarkesa/ Keto 3 shenja horoskopi do i vije e mira ne dere

Published

on

Horoskopi i LUANIT Qershor 2022

I bukur ky muaj qershor! Me Marsin dhe Jupiterin në treshe me Diellin çdo gjë po lëviz me shpejtësinë e dritës. Falë mbështetjes së planetëve do të mbusheni me energji, forcë, sharm dhe rrethana fatlume. Lidhja e bukur e Marsit me Jupiterin , (ende aktive gjatë gjithë javës së parë të muajit) flet për mundësi të reja. Dy planetët gjenden në shenjën e Dashit, një shenjë e aftë për të ndezur zjarrin e brendshëm, e cila përmban brenda vetes energjinë, entuziazmin, vendosmërinë dhe impulsin krijues. Të lindurit në korrik do të kenë mundësinë të godasin më shumë se një objektiv. Sidomos duke filluar nga dita e 14-të, kur edhe Mërkuri do të pozicionohet në një aspekt të favorshëm ndaj Diellit nga shenja e Binjakëve. Nga ana tjetër, të lindurit në dekadën e tretë, deri në ditën e 13-të, do të duhet të përballen me katrorin e Mërkurit në Dem. se për shkak të sheshit të njëkohshëm me Saturnin, mund të shkaktojë pak lodhje mendore, pengesa dhe ngadalësime të llojeve të ndryshme. Komunikimi mund të jetë gjithashtu i paefektshëm, ndoshta edhe për shkak të qëndrimeve të pakënaqur. Kjo është vetëm pak e ngarkuar, e cila do të përfundojë në mes të muajit. Për të gjithë të lindurit e shenjës do të jetë nga java e dytë që do të rezultojnë më të kënaqshmet për sa i përket lajmeve të mira, kontakteve dhe bashkëpunimeve. Kjo është një periudhë e shkëlqyer, gjithashtu e favorshme për planifikimin apo fillimin e projekteve, madje edhe të vështira.

Mbështetja e Marsit, në fakt, do të garantojë një formë fizike të mahnitshme, e cila do t’ju lejojë të menaxhoni angazhimet tuaja me efikasitet dhe disiplinë të madhe. Disa prej jush mund të lundrojnë edhe mes një pune zyrtare, jo plotësisht të kënaqshme, dhe një alternative, e cila do t’ju lejojë të shprehni kreativitetin dhe talentin tuaj. Ky qiell i ri, duhet thënë, favorizon ndjeshëm profesionet e lidhura me artin ose ndryshe kreativë. Dhe duke pasur parasysh që shumë përfaqësues të shenjës suaj punojnë në fushën artistike, ky është vërtet një lajm i mirë. Në dashuri priten fillime dhe largime të reja, një sektor që këtë muaj do t’ju shohë si protagoniste absolute të një rilindjeje të vërtetë. Dashuria me shikim të parë dhe tërheqjet e papritura mund të lëvizin ndjeshëm jetën tuaj, jo vetëm nëse jeni beqar, por edhe nëse jetoni një lidhje. Nga ana tjetër, ata që janë të lumtur në çift, mund të vendosin të bëjnë hapin dhe pse jo të 

Ja pse mund te keni nevoje per nje jastek shtatzaniezgjerojnë familjen. Luanët që duan të dalin për aventura nuk mund të kenë tranzite më të favorshme, por edhe ata që janë në kërkim të një historie dashurie serioze do të kenë një shans shumë të mirë për të pasur një takim të rëndësishëm. Çfarë të them? Një pikë kthese pothuajse historike këtë muaj do ta kanalizojë jetën tuaj të dashurisë në drejtime krejtësisht të reja.

Horoskopi i VIRGJËRESHËS Qershor 2022

Qershori është një muaj paksa i veçantë. Ka shumë situata që duhen analizuar, kuptuar më mirë dhe ndoshta menaxhuar ndryshe nga e kaluara. Saturni , me datë 4 qershor, fillon lëvizjen e tij retrograde, një tranzit që mund të provokojë reflektime të thella mbi jetën tuaj të dashurisë dhe mënyrën se si i shprehni ndjenjat tuaja, pavarësisht nëse jeni në çift, në një lidhje të fundit apo beqar. Për të konfirmuar ndryshimet në zhvillim janë edhe Marsi dhe Jupiteri në shtëpinë tuaj të tetë (burimet e partnerit, seksualiteti, intimiteti, krizat e papritura), një pasazh astrologjik që nuk do të kalojë pa u vënë re! Shumë të lindur të shenjës këtë muaj mund të kenë përvoja shumë intensive nga pikëpamja emocionale që do t’i “detyrojnë” të zbatojnë një formë ndryshimi. Nisja e këtij procesi të rëndësishëm mund të jetë një marrëdhënie e re , e cila mund të rezultojë të jetë më intensive se sa pritej, edhe nga pikëpamja seksuale. Për ata që tashmë janë të fejuar, disa ngjarje të papritura mund të nxjerrin në pah atë që nuk funksionon në marrëdhënie, çfarë duhet ndryshuar apo përmirësuar. Megjithatë, jo gjithçka do të jetë aq e lehtë për t’u menaxhuar. Shtëpia e tetë është gjithmonë e lidhur me një lloj krize, e cila është e nevojshme për të realizuar një 

Për sa i përket punës , padyshim që bie në sy tranziti i Mërkurit , i cili në ditën e 3-të rifillon lëvizjen e drejtuar nga shenja e Demit, një tranzit që do t’ju ndihmojë të shikoni më qartë brenda vetes dhe të merrni vendime praktike, konkrete, të dobishme. Në “stilin e ndeshjes me dema” perfekt. Planeti do të përshpejtojë në mënyrë eksponenciale shumë situata që do të materializohen në formën e udhëtimeve, ofertave për punë, bashkëpunimeve , kontratave që do të përfaqësojnë jo vetëm një artikull për t’u përfshirë në kurrikulën tuaj, por edhe një arsye për lehtësim dhe pasurim për të gjithë ju. Jo vetëm Mërkuri, por edhe Venusi gjendet tek Demi, duke nxitur kureshtjen tuaj dhe duke nxitur nevojën për t’u larguar nga horizontet tuaja të zakonshme. Për ata që kanë përjetuar një fazë pasigurie ose reflektimi për zgjedhjet profesionale, qershori ju lejon të lini pas një periudhë të lodhshme ose ngërç.

Horoskopi i PESHORES Qershor 2022

Muaji qershor super i ngarkuar! Me Marsin dhe Jupiterin që kalojnë nëpër shtëpinë tuaj të shtatë, ato do të jenë marrëdhëniet në sy të stuhisë, në të cilat do t’ju duhet të përqendroheni dhe të merrni frymëzim për të nisur një rrugë ndryshimi. Për disa prej jush, sfida më e madhe do të jetë të pranojnë pa dëshirë se marrëdhënia juaj “historike” me një bashkëpunëtor ose partner nuk funksionon më si dikur. Për të tjerët, thjesht kundërshtimi i Marsit mund të shkaktojë dinamikë konkurruese ose përplasje me partnerin. Gjëja pozitive në lidhje me kalimin e Marsit në Dash, megjithatë, është se në përgjithësi njeriu bëhet më këmbëngulës, vendimmarrës dhe iniciativ . Ky Mars, sado pak i ngjashëm me shenjën tuaj, do t’ju ndihmojë të lëvizni ujërat, për të vënë pika mbi i, apo edhe për të mbyllur kapitujt, nëse është e nevojshme. Çështje që duhen trajtuar duke ruajtur një ekuilibër të caktuar, veçanërisht në fund të muajit, kur Marsi do të përplaset me Plutonin. Me Saturnin retrograd nga dita e 4 -tët, është gjithashtu e mundur që disa situata ose njerëz nga e kaluara të shfaqen përsëri në jetën tuaj. Nëse kohët e fundit keni filluar një lidhje, kini kujdes se si lëvizni sepse gjërat mund të ndërlikohen…

Një tension i vogël mund të ndihet edhe në punë . Ata prej jush që kanë kapur rolet e përgjegjësisë, për shembull, mund ta ndjejnë gjithë peshën e saj, ose do ta kenë të vështirë të ndjekin angazhimet e shumta. Dikush mund të vërë në dyshim punën tuaj, por përpiquni ta vëzhgoni situatën në mënyrë objektive: ndonjëherë këshilla të vlefshme mund të fshihen në fjalët e një kritike. Dhe duke folur për këshilla, një këshillë që duhet marrë është të shmangni blerjet ose shpenzimet e mëdha. Tranziti i Mërkurit në shtëpinë tuaj të tetë, në shesh me Saturnin, mund të rëndojë financat dhe të sugjerojë maturi apo shkurtime të vogla shpenzimesh dhe investimesh, të paktën deri në ditën e 13. Pas kësaj date, në fakt, qielli do të pësojë një përmirësim të dukshëm. Falë Mërkurit te Binjakët do ta keni rrugën të qetë: shumë negociata do të zhbllokohen dhe diskutimet e biznesit të mbetura pezull do të gjejnë një zgjidhje. Mërkuri do të rivendosë besimin dhe do t’ju ndihmojë të rifitoni një pamje të përgjithshme. Shumë të lindur të shenjës më në fund do të mund të heqin qafe një borxh të vjetër ose të marrin një kredi për të cilën kishin aplikuar.

Horoskopi i AKREPIT Qershor 2022

Është një periudhë disi e ndërlikuar për Akrepin, i cili, me Saturnin në kuadraturë dhe Uranin në kundërshtim, ka përshtypjen se lëviz si të jetë I lidhur me litar. Pengesat e llojeve të ndryshme, por edhe ndryshime të rëndësishme dhe domethënëse janë rezultat jo vetëm i ngjarjeve të jashtme, por edhe i reflektimeve të rëndësishme të brendshme. Urani, megjithatë, mund të shtyjë drejt vendimeve të nxituara , jo gjithmonë fitues, sepse ato janë shumë impulsive dhe të arsyetuara dobët. Dhe me eklipsin e 16 majit, ka mundësi që shumë prej jush të kenë hequr dorë nga diçka, por jo me shumë bindje. Retrogradimi i Mërkurit, mund të rikthejë edhe disa situata të së shkuarës, (edhe të natyrës sentimentale), me qëllim sqarimin. Tani që Merkuri bëhet i drejtpërdrejtë, disa dilema në marrëdhënie do të më më fund do të shkrihen, ndoshta edhe me ndihmën e partnerit ose të dikujt afër jush.? Jini të hapur ndaj asaj që të tjerët kanë për të thënë dhe përpiquni të jeni më fleksibël . Sheshi i Mërkurit në Dem me Saturnin në Ujor, (të dyja shenjat fikse), sugjeron një ngurtësi të caktuar të mendimit, një tendencë për ta parë gotën gjysmë të zbrazët dhe jo gjysmë të mbushur.

Prandaj, gjatë muajit, mund të vendosni të rivlerësoni një marrëdhënie dhe ta filloni atë në një bazë të re. Gjithashtu pritet shumë lëvizje në punë . Me Jupiterin dhe Marsin në fushën e gjashtë (punë, rutinë) mund të vendosni të hapeni ndaj përvojave të reja të punës për t’u përshtatur në kontekste më stimuluese. Ata gjithashtu mund të ndryshojnë metodat, teknikat e punës dhe marrëdhëniet. Shumë prej jush mund t’ju jepet një punë interesante, por që do të kërkojë rregulla të reja, një lloj të ri organizimi. Fusha e gjashtë, përveç punës, përfaqëson edhe shëndetin, prandaj është e rëndësishme të respektohet një mënyrë jetese korrekte në të ushqyerit dhe zakonet e përditshme, duke përfshirë ushtrimin e rregullt fizik, shmangien e qëndrimit ulur për një kohë të gjatë dhe eliminimin e të gjitha helmeve, nga duhani deri te shumë kafe, (ose pije alkoolike) ose nga orët e pafundme të shpenzuara duke përdorur kompjuterin ose celularin. Në dashuri, është e rëndësishme të mbash një shkëputje të caktuar dhe një objektivitet të caktuar. Kini kujdes që të mos ngatërroni miqësinë me dashurinë ose të mos hyni në situata të komplikuara në javën e parë të muajit.

Continue Reading

Trending