Connect with us

Horoskopi

Vit me surpriza, por edhe me thyerje zemre, ja shenja që do i provojë të gjitha në vitin 2022

Published

on

Ju pret një vit i favorshëm plot objektiva, por do të përjetoni disa gracka, të cilat nëse i demaskoni në kohë dhe me kujdes do t’i bëni të padëmshme.

Jupiteri dhe Neptuni në Peshqit mund të përfaqësojnë konfuzion dhe frikë, ndonjëherë të pajustifikuara dhe ndonjëherë mjaft të përshtatshme. Ky tranzit, megjithatë, do të neutralizohet, nga ai i favorshëm i Saturnit në Ujor, i cili do t’ju bëjë më solidë dhe racionalë se kurrë.

Pra, kur përballeni me ndonjë dyshim, ndaloni për një moment dhe mendoni: do të ketë gjithmonë një Plan B të shkëlqyer! Për më tepër, midis majit dhe tetorit Jupiteri tek Dashi do t’ju japë mundësi të mëdha.

Pa folur për Marsin, i cili nga gushti do të vendoset tek Binjakët ku do të qëndrojë deri në vitin e ardhshëm 2023! Për ju do të thotë vendosmëri e pandalshme, vullnet, pasion dhe entuziazëm. Ajo që ju nevojitet!

Horoskopi i Binjakëve 2022 për dashurinë

2022 duket të jetë një vit me shumë ngjarje. Edhe më të shkëputurve dhe më racionalëve prej jush, zemra mund t’i ofrojë emocione të forta, me mijëra marifete; loja do të luhet pikërisht këtu: mbi nuancat, aspektet dhe ngjyrat e panumërta të ndjenjave.

Mos prisni asgjë unike, por të gjitha të shumëanshme, prizmatike dhe të ylberta. Disa prej jush, si Binjakë të mirë, tashmë janë mësuar të menaxhojnë një gjë dhe të kundërtën e saj, duke pranuar se çdo aspekt i realitetit ka anën e vet negative.

Por të tjerët mund të ndihen të humbur, të çorientuar, dhe këtu ka dyshime, frikë, vorbulla të brendshme dhe vorbulla mendimesh. E cila madje mund t’ju detyrojë në një rreth djallëzor të ndjesive destabilizuese. Me pak fjalë, me Jupiterin në Peshqit dhe Neptunin në të njëjtën shenjë, këtë vit do t’ju duhet të bëni një hap prapa sapo të vihet në lëvizje mekanizmi që përmban kokën tuaj të vogël.

Saturni në Ujor, i cili do t’ju ndihmojë të qëndroni më të ftohtë dhe më racionalë: ndaluni dhe reflektoni. Për fat të mirë, Jupiteri do të kalojë në Dash midis majit dhe tetorit, ku do t’ju japë emocione të ngrohta dhe shumë entuziazëm. Për më tepër, nga gushti Marsi do të vendoset te Binjakët, ku do të qëndrojë deri në fund të vitit. Do të thotë grintë, pasion, erotizëm, sensualitet dhe shumë, shumë vendosmëri: ajo që ju nevojitej!

Karriera dhe puna në 2022

Saturni në favor përfaqëson një tranzit pozitiv, veçanërisht për profesionin. Në fakt, mbështetja e tij do të synojë stabilitetin, racionalizimin e angazhimeve dhe do t’ju ofrojë një këndvështrim pragmatik që do t’ju ndihmojë të merrni vendime të informuara dhe korrekte.

Sidoqoftë, në vitin 2022, të kesh Saturnin si aleat do të thotë gjithashtu të jesh në gjendje të kundërshtosh Jupiterin, i cili në vetvete është një tranzit i pakërkueshëm, por këtë vit ai do të bashkohet me Neptunin te Peshqit, duke përfaqësuar kështu një pengesë për t’u përballur me kujdes. Gracka më e madhe do të jetë impulsiviteti, duke vepruar dhe duke e lënë veten të tërhiqet nga frika, nga irracionalja, nga rryma e përgjithshme.

Mendoni me kokën tuaj dhe qëndroni me këmbët në tokë: momentet më të ndërlikuara, muajt e janarit, pjesa e parë e pranverës dhe fundi i verës. Nëse angazhimi profesional mund të jetë gjithmonë i përpiktë, Jupiteri dhe Neptuni nga ana tjetër do të kërcënojnë kryesisht investimet që lidhen me bizneset tuaja. Për fat, mes majit dhe tetorit, të paktën Jupiteri do të lirojë kontrollin e tij dhe do të kalojë tek Dashi, ku do t’ju japë siguri, besim dhe gjithashtu shumë mundësi.

Nga gushti, Marsi kalon në Shenjën tuaj, në Binjakët dhe do të jetë një burim vrulli dhe këmbënguljeje, por në disa raste, veçanërisht në fund të vjeshtës, mund të stimulojë paksa shumë impulsivitetin. Mendoni dhe qëndroni racionalë: Marsi plus Saturni përfaqësojnë një ekip të frikshëm, të aftë për t’ju ndihmuar të kapërceni çdo lloj pengese dhe të përsosur për të arritur çdo qëllim.

Paratë për shenjën e Binjakëve

Në vitin 2022 do të keni mundësitë tuaja për të përmirësuar aspektin delikat ekonomik por do të duhet të jeni të kujdesshëm dhe të vëmendshëm deri në detajet më të vogla.

Në fakt, Jupiteri te Peshqit përfaqëson disa rreziqe, të lidhura mbi të gjitha me investime, hipoteka dhe kredi, të cilat do të vlerësohen më mirë me kujdes dhe realizëm. Mos u përkushtoni dhe prisni: një ngjarje e papritur e mëvonshme mund t’ju bëjë të pendoheni për një zgjedhje të mundshme të nxituar.

Koha më e mirë do të jetë në mesin e vitit, me Jupiterin duke bërë një devijim drejt Dashit midis majit dhe tetorit dhe ku do të kthehet nga fundi i dhjetorit. Në këtë periudhë mund të mirëprisni mundësi të mira, por gjithsesi do të jenë të ardhurat, biznesi i vogël, ndërsa për një kapitull shpenzimesh më kërkues do të jetë e përshtatshme të qëndroni me këmbët në tokë, veçanërisht nëse dëshironi të investoni për të zgjeruar biznesin.

Numrat dhe periudhat me fat

Viti 2022 do të jetë një vit luhatjesh, në të cilin fati do t’ju shikojë herë duke buzëqeshur, e herë do t’ju kthejë shpinën. Në çdo rast, mos e tërhiqni asnjëherë litarin dhe jini gjithmonë të kujdesshëm, sepse fati do të jetë vërtet kapriçioz dhe nuk do të mund të mbështeteni në të me besimin maksimal!

Periudhat më me fat do të mbeten të pakta, por të shkëlqyera dhe vërtet të mira sidomos për profesionin dhe çdo rast në të cilin keni nevojë për mbështetjen e fatit, dhe të kufizuara nga kalimi i Jupiterit, te Dashi nga data 11 maj deri në 28 tetor dhe nga data 20 dhjetor e në vazhdim (sidomos nga data 25 maj dhe 2 qershor; midis 26 qershor dhe 2 korrik; midis 15 gusht dhe 2 shtator).

Numrat me fat: 15, 33, 41, 81, 84.

Horoskopi

Horoskopi javor 28 Qershor-4 Korrik sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshete shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi: Gjithçka do të shkojë për mrekulli. Të enjten Venusi do të vendoset në pozicion të favorshëm për Dashin, duke shënuar fillimin e një periudhe mjaft interesante në sferën e dashurisë. Gjatë muajit korrik beqarët do të përjetojnë histori pasionante. E marta dhe e mërkura janë ditët me fat të javës, për shkak të pranisë së Hënës në shenjë. Edhe në punë situata parashikohet e mirë.

Demi: Këtë javë Venusi do ta braktisë shenjën tuaj për t’u zhvendosur në atë të Binjakëve, prandaj shfrytëzojeni në maksimum praninë e tij deri më datë 22 qershor. Kështu do të keni një mundësi të fundit për të sqaruar çështjet që i keni më për zemër me partnerin, ose për të bërë përpara nëse jeni beqar. Të enjten dhe të premten Hëna do të ndriçojë në shenjën tuaj, duke ju dhuruar shumë fat.

Binjakët: Këtë javë planeti i dashurisë do të kalojë në shenjën tuaj. A ndiheni të gatshëm që t’i uroni mirëseardhjen? Do të fillojë për ju një periudhë me të vërtetë intensive, ku nuk do të mungojnë aventurat, emocionet edhe dramat, tamam si ju pëlqen ju. Edhe Mërkuri do t’i bashkohet shenjës suaj, ndërkohë që Jupiteri gjithashtu ju favorizon. Në sferën profesionale pritet që të merrni një lajm të mirë. Dita më me fat e javës është e diela.

Gaforrja: Planeti Venus do të qëndrojë aktiv dhe në favor të shenjës suaj deri ditën e enjte. Përfitoni nga kjo periudhë për të folur me partnerin dhe për t’u përballur me çështjet e lëna pezull. Të martën e të mërkurën Hëna në prapavijë do t’ju krijojë vështirësi, sidomos në aspektin profesional, ndërsa të enjten dhe të premten do t’ju favorizojë. Ka rrezik që diçka të mos shkojë sipas parashikimeve.

Luani: Këtë javë pritet që të merrni lajme të mira. Të enjten më datë 23 qershor, planeti Venus do ta mbështetë shenjën tuaj. Do të nisë për ju një periudhë me shumë fat në dashuri dhe në fushat e tjera në përgjithësi. Mërkuri dhe Marsi në pozicion të favorshëm do t’ju dhurojnë mundësi të reja në aspektin profesional. E diela do të jetë dita më me fat e javës.

Virgjëresha: Ditën e enjte planeti Venus do të fillojë një transit të pafavorshëm për shenjën tuaj, duke ju shkaktuar turbullira në jetën sentimentale. Edhe në sferën e punës do të hasni pengesa, për shkak të pozicionit të pafavorshëm të Mërkurit. E premtja dhe e shtuna do të jenë ditët me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate.

Peshorja: Të martën dhe të mërkurën Hëna do të jetë vendosur në prapavijë për shenjën tuaj, duke ju bërë të ndiheni nervozë. Por ditën e enjte situata do të përmirësohet, sepse Venusi do të kthehet nga Peshorja, prandaj gjatë javëve në vazhdim do të përjetoni momente emocionuese në aspektin e ndjenjave. Ndërsa ndikimi negativ i Marsit do t’ju bëjë të ndiheni të lodhur.

Akrepi: Këtë javë do të ketë lajme të mira për ju. Duke filluar që nga dita e enjte, Venusin nuk do ta keni më kundërshtar. Vështirësitë që keni përjetuar së fundmi në sferën e ndjenjave do të daraviten pak nga pak dhe do të ndiheni më të qetë e të sigurt në vete. Hëna në prapavijë në datat 23, 24, dhe 25 qershor do t’ju krijojë vështirësi të mëtejshme.

Shigjetari: Gjatë muajit korrik situata do të bëhet më e ndërlikuar në sferën e ndjenjave, për shkak se Venusin do ta keni kundërshtar. Do të keni periudha krize, kur do ta vini në diskutim lidhjen me partnerin. Edhe në aspektin profesional do të hasni pengesa. E marta dhe e mërkura do të jenë ditët më me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate.

Bricjapi: Kjo është një periudhë stresuese për të lindurit e kësaj shenje, pasi do t’ju duhet të përballeni me Marsin dhe Jupiterin në pozicion të pafavorshëm. Do të ndiheni të lodhur dhe disa përgjigje që prisni në lidhje me çështjet e punës do të vonojnë të vijnë ose nuk do të jenë ato që prisni. Ditët fatlume me Hënën në shenjë do të jenë e enjtja, e premtja dhe e shtuna, kurse ato më terse, e marta dhe e mërkura.

Ujori: Gjatë këtyre javëve të fundit nuk i keni pasur gjërat të lehta në aspektin e ndjenjave, por tani situata do të ndryshojë. Nga data 23 qershor e në vazhdim Venusi nuk do t’ju bëhet më pengesë, por do të jetë më aktiv se më parë në favorin tuaj, duke ju ndihmuar të zgjidhni çështjet e mbetura pezull me partnerin. Për beqarët parashikohen takime me njerëz të veçantë. Falë mbështetjes së Jupiterit dhe Mërkurit, do të merrni lajme të mira në sferën e punës.

Peshqit: Këtë javë, për fat të keq, Venusi do të kalojë në prapavijë, duke ju sjellë më shumë pengesa në jetën në çift dhe duke shkaktuar kriza. Edhe në punë diçka mund të mos shkojë sipas parashikimeve, për shkak të pozicionimit të pafavorshëm të Mërkurit. Për fat, Hëna aleate në shenjë ditën e hënë do të ndihmojë për t’jua ngritur moralin.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 ndryshim te papritur/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Sot lidhja e Henes me Uranin ju rreshket pak kemben dhe i vonon planet tuaja ne pergjithsi !Nje ndjenje corrientuese po ju gerryen shpirtin !

Demi

Sot ndodh nje ndryshim i papritur dhe ndjeheni sikur qetesia eshte prishur nje here e pergjithmone !

Binjaket

Sapo filluat mire diten e djeshme dhe sot dicka ju ngacmon nervat duke ju bere nervoz dhe keni ndjesine qe akoma nje e fshehte e juaja mund tju rrezikoj !

Gaforrja

Nje lajm i papritur ju kthen vemdndjen tek mundesia juaj per te ndryshuar nje situate ne dukje te ngaterruar keq !

Luani

Merruni sot me nje bisede delikate mbi nje ceshtje pune e cila megjithese nuk ishte stabel perseri ju jepte nje kenaqesi !

Virgjeresha

Sot mund te humbni rruges nje mbeshtetje e cila ju kishte dhene siguri Me kete ndryshim ndjeheni se do filloni nga e para nje rrugetim !

Peshorja

Nje femer e afert ju kujton se keni disa shpenzime shtese dhe se do beni nje ndryshim shtepie apo pronesie !

Akrepi

Jeni perseri perball ngjarjeve te reja dhe nje prurje te re njohjesh Spo mbaron cikli i njohjeve !Te tjeret behen shume te paqendrueshem !

Shigjetari

Nje pune e re dhe nje ndryshim nuk ju le te binji ne rutine Mjafton te mos ndjeheni ne mes te askundit

Bricjapi

Dashuria per ju duket mision i pamundur por nese filloni nje bashkejetese mos vini kushte !Mos beni ndryshime sot !

Ujori

Hena mbi Uranin tuaj ju fton te merreni me punen dhe nje ceshtje familjare Natyrisht nese ju ngelen me nerva !

Peshqit

Ska asgje te sigurt per ju qofte plan apo premtim Merrni me nend cfarre mund te ndodh mbi nje baze te paqendrueshme !

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoj jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Mos i anashkaloni gjërat. Tregoni gatishmëri për të diskutuar gjithçka në shtëpi. Nëse ndiheni të pasigurt për disa vendime të fundit, diskutojini ato me familjen. Një familjar nuk do të jetë i gatshëm të ndryshojë mendje. Vetëm mbani mend: ata nuk mund t`i lexojnë mendimet tuaja. Kështu që mos i mbani për vete.

Demi

Takimi juaj i parë me dikë që sapo e keni njohur, ju dha përshtypjen se keni pak, ose aspak të përbashkëta me njëri-tjetrin. Tani që po kaloni më shumë kohë së bashku, mund të habiteni se sa mirë po dukeni bashkë. Kjo thjesht tregon se sa gënjeshtare mund të jenë përshtypjet e para.

Binjakët

Edhe pse do të dëshironit t’i largoni disa angazhime nga rruga juaj, nuk doni t’i nxitoni. Në fakt, në disa raste mund të preferoni t’ju jepet më shumë kohë për të shqyrtuar të gjitha faktet dhe shifrat e përfshira. Nëse vërtet duhet të merrni një vendim të shpejtë, mund të mbështeteni në intuitën tuaj për t’ju ndihmuar të bëni gjënë e duhur.

Gaforrja

Një familjar apo koleg po ju mërzit. Ky nuk është një rast i vetëm. Përtacia e tyre ju ka mërzitur për një kohë të gjatë. Do të jetë një lehtësim kur të shikoni se tashmë po i merr seriozisht detyrat e veta.

Luani

Jeni të etur për të ecur përpara me një projekt të veçantë. Në të njëjtën kohë ju pranoni kufizimet tuaja dhe nuk do ta lejoni veten të jeni tepër të sigurt duke ditur se si kjo mund t’ju shkatërrojë shpresat dhe dëshirat. Ju po mësoni nga gabimet tuaja të së kaluarës. Përparimi i qëndrueshëm do t’ju bëjë të ndiheni më shumë sesa të kënaqur.

Virgjëresha

Kurioziteti dhe vendosmëria e të tjerëve mund të mos pakësohet, por tani do ta keni më të lehtë të ndërmerrni veprime evazive. Ju ndjeni se dikush në shtëpi ka diçka në mendjen e tij. Nxitini ata që t’i nxjerrin hapur ankesat e tyre. Ju nuk mund t’i ndihmoni ata nëse nuk flasin për këtë.

Peshorja

Të folurit dhe jo përbuzja është mënyra e vetme për të zgjidhur keqkuptimet në vendin e punës. Në çështjet e dashurisë dhe miqësisë ju keni filluar të ndiheni më të kënaqur dhe më të lumtur se sa keni qenë për disa kohë. Kjo do të ketë shumë të bëjë me planet që po bëni për pushimet e ardhshme.

Akrepi

Dikush në familje po tregohet jashtëzakonisht kokëfortë dhe ju e dini që nuk jeni aq të paarsyeshëm sa po ju bëjnë të ndiheni. Mund të duket sikur ky njeri po del kastile kundër ideve tuaja vetëm e vetëm për oponencë.

Shigjetari

Një udhëtim i gjatë është një mundësi. Mezi prisni të takoheni me disa miq me të cilët ndani të njëjtin mendim. Ju madje mund të gjeni një mënyrë të shkëlqyer për të realizuar një hobi të përbashkët, ose për të mbledhur fonde për një bamirësi.

Bricjapi

Jeni të fokusuar në arritjen e rezultateve. Mos e humbisni humorin që mu karakterizon ndërkohë. Nëse po shpresoni t’i bëni përshtypje shefit tuaj, përballja me kërkesa të papritura, pa kërkuar udhëzime, do t`ju prishte punë.

Ujori

Imagjinata, origjinaliteti dhe vendosmëria është e juaja dhe mund t`i përdorni plotësisht. Mos u habisni kur të zbuloni se dëshira për t’u çliruar nga tradita është e fortë edhe pse dikush do të përpiqet të pengojë idetë tuaja jo të zakonshme.

Peshqit

Shëndeti juaj është i rëndësishëm dhe nuk duhet neglizhuar. Nëse jeni të përfshirë në ndonjë lloj sporti, do të jetë e rëndësishme të ndërmerrni veprime për të trajtuar çdo sëmundje fizike. Nëse i injoroni ato dhe keni stres të vazhdueshëm në trupin tuaj, kjo do t’ju pengojë të vazhdoni përpara.

Continue Reading

Trending