Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor 13-19 Dhjetor sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshte shenja me FAT e javes se 3 te muajit

Published

on

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, java do të jetë mjaft emocionuese. Ndërsa ditët kalojnë, dëshira për ndryshim rritet tek ju. Në dashuri keni një dëshirë të thellë të përjetoni përsëri emocione dhe ndjesi të forta. Nëse ende keni shumë vështirësi ligjore dhe ekonomike, mbase duhet të keni parasysh rrugën e ndërmjetësimit. Mundohuni të gjeni më shumë optimizëm.

Demi

Do të ketë nga ata që do të ndihen keq nga një marrëdhënie jo e besueshme ose në distancë. Beqarët nuk duhet absolutisht të nënvlerësojnë takimet e reja, por do të jetë e këshillueshme që të mbani një ekuilibër të caktuar dhe të mos hidheni në veprim, pa masa paraprake! Nëse, nga ana tjetër, keni qenë në një marrëdhënie të lodhur për një kohë të gjatë, do t’ju duhet të gjeni guximin për të bërë një zgjedhje drastike. Në punë, mund të keni bërë investime zhgënjyese. Tani e tutje do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe shpenzimeve. Kini kujdes për fundjavën: mund ta gjeni veten me një problem për t’u përballur!

Binjakët

Në dashuri, kujdes i veçantë do të nevojitet të hënën: shmangni polemikat që nuk çojnë askund! Asnjëherë më parë zemrat e vetmuara nuk kanë ndjerë nevojën për të jetuar një marrëdhënie paqësore dhe harmonike, pa tronditje të mëdha. Nga ana tjetër, ata që po testojnë partnerin e tyre do të jenë në gjendje të marrin përgjigjet që kërkonin deri në fund të Dhjetorit. Në punë, gjërat do të ndryshojnë. Pas disa ditësh, Jupiteri do të bëhet i favorshëm dhe mund të merrni oferta interesante.

Gaforrja

Eshtë koha të lini pas jush problemet e së kaluarës. Venusi në aspektin harmonik mund t’ju ​​sjellë një ftesë për të mos e refuzuar! Më në fund po rifitoni dëshirën për t’u rikthyer në lojë dhe për ta braktisur veten në emocione të mira. Lajme interesante ju presin edhe në frontin e biznesit. Në ditët në vijim, ato kënaqësi që ju keni humbur gjatë këtij viti 2020 do të fillojnë të mbërrijnë. E rëndësishme është të mos merrni vendime të nxituara dhe të jeni të matur në shpenzime.

Luani

Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, java do të jetë interesante, por duhet të lini mënjanë krenarinë tuaj të madhe. Në dashuri, yjet do të jenë të favorshëm – thjesht përpiquni të jeni më pak kërkues ndaj partnerit tuaj. Historitë që do të fillojnë në këto ditë mund të përjetojnë momente uljesh dhe ngritjesh. Në punë do të duhet shumë durim para se të riktheheni në rrugën e duhur. Në ndërkohë, mësoni të injoroni ata që do të përpiqen t’ju fusin në telashe.

Virgjëresha

Ju vazhdoni të mbroheni nga yje shumë bujarë. Në ditët në vijim takimet e reja do të lehtësohen: përfitoni prej tyre, nëse keni qenë vetëm për ca kohë. Vendosni zhgënjimet e së kaluarës dhe frikën e vuajtjeve pas jush dhe përpiquni të riktheheni në lojë. Në punë do të ketë nga ata që do të duhet të rregullojnë një situatë. Momenti është pozitiv për ata që duan të fillojnë një projekt të ri, por duhet t’i kushtojnë vëmendje të veçantë shpenzimeve.

Peshorja

Ju duhet të filloni të mendoni më shumë për veten tuaj. Eshtë koha të kujdeseni për veten dhe të ecni me më shumë optimizëm. Kini kujdes me këtë Mars joshës që mund t’ju shtyjë drejt një marrëdhënieje paksa të pazakontë. Në punë ka një atmosferë ndryshimesh të mëdha. Do të ketë nga ata që madje do të ndryshojnë vendin e punës në muajt e ardhshëm. Për këtë arsye, mos nënvlerësoni kontaktet e reja dhe çdo ofertë. Për momentin, përpiquni të kurseni pak!

Akrepi

Në dashuri do të keni ende Venusin në qiellin tuaj: përfitoni nga prania e tij për të rikthyer ndjenjat në modë. Thjesht jini të kujdesshëm për të ndërtuar marrëdhënie më konstruktive dhe mos iu dorëzoni tundimit të një historie të luhatshme, tepër të komplikuar. Takimet e reja do të favorizohen në ditët në vijim. Në frontin e punës do të jetë një qiell që do t’ju ndihmojë të sqaroheni. Në këtë kohë do të jetë e nevojshme të mos rrezikoni me investime të caktuara, por përkundrazi të përqendroheni në bërjen më solide të asaj që keni ndërtuar deri më tani.

Shigjetari

Sipas horoskopit të Paolo Fox, java do të jetë premtuese dhe nga mesi i dhjetorit do të jetë edhe më shumë! Sa u përket ndjenjave, mund të dashuroheni me dikë shumë kollaj, por me të njëjtën shpejtësi ndjenja mund të zhduket. Në ditët në vijim yjet do të lehtësojnë takime të reja: përfitoni prej tzre! Në punë është koha për të filluar një projekt të ri. Përplasje priten me një epror të shenjës së Virgjëreshës ose Peshqve.

Bricjapi

Në dashuri, duhet të filloni të shikoni përpara dhe të lini të kaluarën pas. Në ditët në vijim, marrëdhëniet me Ujorin dhe Demin do të favorizohen veçanërisht shumë. Përfitoni prej situatës, për të bërë programe të rëndësishme! E hëna dhe e marta do të jenë ditë shumë fitimprurëse në nivelin e punës. Ata që kanë pritur një përgjigje për një kohë të gjatë, do ta marrin atë shumë shpejt.

Ujori

Ju keni ndryshuar shumë dhe sapo Jupiteri dhe Saturni të hyjnë në shenjë, do të ndryshoni edhe më shumë. Ka të ngjarë që do të bëheni më kërkues në dashuri. Por bëni një përpjekje për të qëndruar të qetë: të gjitha kushtet për një marrëdhënie të mirë janë aty! Në punë keni shumë ide e plane. Por ju duhet të hidhni në ybatim ato më ambiciozet! Mos i nënvlerësoni ofertat e reja.

Peshqit

Në dashuri do të keni ditë stimuluese, por do të duhet të keni kujdes. Përfshihuni, vetëm nëse personi tjetër ia vlen vërtet. Mos nënvlerësoni miqësitë e veçanta! Në punë, duhet të lini mënjanë frikën dhe ta shikoni të nesërmen, me më shumë besim. Ndoshta dikush tashmë ka marrë një lajm të mirë!

Horoskopi

Horoskopi javor 28 Qershor-4 Korrik sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshete shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi: Gjithçka do të shkojë për mrekulli. Të enjten Venusi do të vendoset në pozicion të favorshëm për Dashin, duke shënuar fillimin e një periudhe mjaft interesante në sferën e dashurisë. Gjatë muajit korrik beqarët do të përjetojnë histori pasionante. E marta dhe e mërkura janë ditët me fat të javës, për shkak të pranisë së Hënës në shenjë. Edhe në punë situata parashikohet e mirë.

Demi: Këtë javë Venusi do ta braktisë shenjën tuaj për t’u zhvendosur në atë të Binjakëve, prandaj shfrytëzojeni në maksimum praninë e tij deri më datë 22 qershor. Kështu do të keni një mundësi të fundit për të sqaruar çështjet që i keni më për zemër me partnerin, ose për të bërë përpara nëse jeni beqar. Të enjten dhe të premten Hëna do të ndriçojë në shenjën tuaj, duke ju dhuruar shumë fat.

Binjakët: Këtë javë planeti i dashurisë do të kalojë në shenjën tuaj. A ndiheni të gatshëm që t’i uroni mirëseardhjen? Do të fillojë për ju një periudhë me të vërtetë intensive, ku nuk do të mungojnë aventurat, emocionet edhe dramat, tamam si ju pëlqen ju. Edhe Mërkuri do t’i bashkohet shenjës suaj, ndërkohë që Jupiteri gjithashtu ju favorizon. Në sferën profesionale pritet që të merrni një lajm të mirë. Dita më me fat e javës është e diela.

Gaforrja: Planeti Venus do të qëndrojë aktiv dhe në favor të shenjës suaj deri ditën e enjte. Përfitoni nga kjo periudhë për të folur me partnerin dhe për t’u përballur me çështjet e lëna pezull. Të martën e të mërkurën Hëna në prapavijë do t’ju krijojë vështirësi, sidomos në aspektin profesional, ndërsa të enjten dhe të premten do t’ju favorizojë. Ka rrezik që diçka të mos shkojë sipas parashikimeve.

Luani: Këtë javë pritet që të merrni lajme të mira. Të enjten më datë 23 qershor, planeti Venus do ta mbështetë shenjën tuaj. Do të nisë për ju një periudhë me shumë fat në dashuri dhe në fushat e tjera në përgjithësi. Mërkuri dhe Marsi në pozicion të favorshëm do t’ju dhurojnë mundësi të reja në aspektin profesional. E diela do të jetë dita më me fat e javës.

Virgjëresha: Ditën e enjte planeti Venus do të fillojë një transit të pafavorshëm për shenjën tuaj, duke ju shkaktuar turbullira në jetën sentimentale. Edhe në sferën e punës do të hasni pengesa, për shkak të pozicionit të pafavorshëm të Mërkurit. E premtja dhe e shtuna do të jenë ditët me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate.

Peshorja: Të martën dhe të mërkurën Hëna do të jetë vendosur në prapavijë për shenjën tuaj, duke ju bërë të ndiheni nervozë. Por ditën e enjte situata do të përmirësohet, sepse Venusi do të kthehet nga Peshorja, prandaj gjatë javëve në vazhdim do të përjetoni momente emocionuese në aspektin e ndjenjave. Ndërsa ndikimi negativ i Marsit do t’ju bëjë të ndiheni të lodhur.

Akrepi: Këtë javë do të ketë lajme të mira për ju. Duke filluar që nga dita e enjte, Venusin nuk do ta keni më kundërshtar. Vështirësitë që keni përjetuar së fundmi në sferën e ndjenjave do të daraviten pak nga pak dhe do të ndiheni më të qetë e të sigurt në vete. Hëna në prapavijë në datat 23, 24, dhe 25 qershor do t’ju krijojë vështirësi të mëtejshme.

Shigjetari: Gjatë muajit korrik situata do të bëhet më e ndërlikuar në sferën e ndjenjave, për shkak se Venusin do ta keni kundërshtar. Do të keni periudha krize, kur do ta vini në diskutim lidhjen me partnerin. Edhe në aspektin profesional do të hasni pengesa. E marta dhe e mërkura do të jenë ditët më me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate.

Bricjapi: Kjo është një periudhë stresuese për të lindurit e kësaj shenje, pasi do t’ju duhet të përballeni me Marsin dhe Jupiterin në pozicion të pafavorshëm. Do të ndiheni të lodhur dhe disa përgjigje që prisni në lidhje me çështjet e punës do të vonojnë të vijnë ose nuk do të jenë ato që prisni. Ditët fatlume me Hënën në shenjë do të jenë e enjtja, e premtja dhe e shtuna, kurse ato më terse, e marta dhe e mërkura.

Ujori: Gjatë këtyre javëve të fundit nuk i keni pasur gjërat të lehta në aspektin e ndjenjave, por tani situata do të ndryshojë. Nga data 23 qershor e në vazhdim Venusi nuk do t’ju bëhet më pengesë, por do të jetë më aktiv se më parë në favorin tuaj, duke ju ndihmuar të zgjidhni çështjet e mbetura pezull me partnerin. Për beqarët parashikohen takime me njerëz të veçantë. Falë mbështetjes së Jupiterit dhe Mërkurit, do të merrni lajme të mira në sferën e punës.

Peshqit: Këtë javë, për fat të keq, Venusi do të kalojë në prapavijë, duke ju sjellë më shumë pengesa në jetën në çift dhe duke shkaktuar kriza. Edhe në punë diçka mund të mos shkojë sipas parashikimeve, për shkak të pozicionimit të pafavorshëm të Mërkurit. Për fat, Hëna aleate në shenjë ditën e hënë do të ndihmojë për t’jua ngritur moralin.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 ndryshim te papritur/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Sot lidhja e Henes me Uranin ju rreshket pak kemben dhe i vonon planet tuaja ne pergjithsi !Nje ndjenje corrientuese po ju gerryen shpirtin !

Demi

Sot ndodh nje ndryshim i papritur dhe ndjeheni sikur qetesia eshte prishur nje here e pergjithmone !

Binjaket

Sapo filluat mire diten e djeshme dhe sot dicka ju ngacmon nervat duke ju bere nervoz dhe keni ndjesine qe akoma nje e fshehte e juaja mund tju rrezikoj !

Gaforrja

Nje lajm i papritur ju kthen vemdndjen tek mundesia juaj per te ndryshuar nje situate ne dukje te ngaterruar keq !

Luani

Merruni sot me nje bisede delikate mbi nje ceshtje pune e cila megjithese nuk ishte stabel perseri ju jepte nje kenaqesi !

Virgjeresha

Sot mund te humbni rruges nje mbeshtetje e cila ju kishte dhene siguri Me kete ndryshim ndjeheni se do filloni nga e para nje rrugetim !

Peshorja

Nje femer e afert ju kujton se keni disa shpenzime shtese dhe se do beni nje ndryshim shtepie apo pronesie !

Akrepi

Jeni perseri perball ngjarjeve te reja dhe nje prurje te re njohjesh Spo mbaron cikli i njohjeve !Te tjeret behen shume te paqendrueshem !

Shigjetari

Nje pune e re dhe nje ndryshim nuk ju le te binji ne rutine Mjafton te mos ndjeheni ne mes te askundit

Bricjapi

Dashuria per ju duket mision i pamundur por nese filloni nje bashkejetese mos vini kushte !Mos beni ndryshime sot !

Ujori

Hena mbi Uranin tuaj ju fton te merreni me punen dhe nje ceshtje familjare Natyrisht nese ju ngelen me nerva !

Peshqit

Ska asgje te sigurt per ju qofte plan apo premtim Merrni me nend cfarre mund te ndodh mbi nje baze te paqendrueshme !

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoj jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Mos i anashkaloni gjërat. Tregoni gatishmëri për të diskutuar gjithçka në shtëpi. Nëse ndiheni të pasigurt për disa vendime të fundit, diskutojini ato me familjen. Një familjar nuk do të jetë i gatshëm të ndryshojë mendje. Vetëm mbani mend: ata nuk mund t`i lexojnë mendimet tuaja. Kështu që mos i mbani për vete.

Demi

Takimi juaj i parë me dikë që sapo e keni njohur, ju dha përshtypjen se keni pak, ose aspak të përbashkëta me njëri-tjetrin. Tani që po kaloni më shumë kohë së bashku, mund të habiteni se sa mirë po dukeni bashkë. Kjo thjesht tregon se sa gënjeshtare mund të jenë përshtypjet e para.

Binjakët

Edhe pse do të dëshironit t’i largoni disa angazhime nga rruga juaj, nuk doni t’i nxitoni. Në fakt, në disa raste mund të preferoni t’ju jepet më shumë kohë për të shqyrtuar të gjitha faktet dhe shifrat e përfshira. Nëse vërtet duhet të merrni një vendim të shpejtë, mund të mbështeteni në intuitën tuaj për t’ju ndihmuar të bëni gjënë e duhur.

Gaforrja

Një familjar apo koleg po ju mërzit. Ky nuk është një rast i vetëm. Përtacia e tyre ju ka mërzitur për një kohë të gjatë. Do të jetë një lehtësim kur të shikoni se tashmë po i merr seriozisht detyrat e veta.

Luani

Jeni të etur për të ecur përpara me një projekt të veçantë. Në të njëjtën kohë ju pranoni kufizimet tuaja dhe nuk do ta lejoni veten të jeni tepër të sigurt duke ditur se si kjo mund t’ju shkatërrojë shpresat dhe dëshirat. Ju po mësoni nga gabimet tuaja të së kaluarës. Përparimi i qëndrueshëm do t’ju bëjë të ndiheni më shumë sesa të kënaqur.

Virgjëresha

Kurioziteti dhe vendosmëria e të tjerëve mund të mos pakësohet, por tani do ta keni më të lehtë të ndërmerrni veprime evazive. Ju ndjeni se dikush në shtëpi ka diçka në mendjen e tij. Nxitini ata që t’i nxjerrin hapur ankesat e tyre. Ju nuk mund t’i ndihmoni ata nëse nuk flasin për këtë.

Peshorja

Të folurit dhe jo përbuzja është mënyra e vetme për të zgjidhur keqkuptimet në vendin e punës. Në çështjet e dashurisë dhe miqësisë ju keni filluar të ndiheni më të kënaqur dhe më të lumtur se sa keni qenë për disa kohë. Kjo do të ketë shumë të bëjë me planet që po bëni për pushimet e ardhshme.

Akrepi

Dikush në familje po tregohet jashtëzakonisht kokëfortë dhe ju e dini që nuk jeni aq të paarsyeshëm sa po ju bëjnë të ndiheni. Mund të duket sikur ky njeri po del kastile kundër ideve tuaja vetëm e vetëm për oponencë.

Shigjetari

Një udhëtim i gjatë është një mundësi. Mezi prisni të takoheni me disa miq me të cilët ndani të njëjtin mendim. Ju madje mund të gjeni një mënyrë të shkëlqyer për të realizuar një hobi të përbashkët, ose për të mbledhur fonde për një bamirësi.

Bricjapi

Jeni të fokusuar në arritjen e rezultateve. Mos e humbisni humorin që mu karakterizon ndërkohë. Nëse po shpresoni t’i bëni përshtypje shefit tuaj, përballja me kërkesa të papritura, pa kërkuar udhëzime, do t`ju prishte punë.

Ujori

Imagjinata, origjinaliteti dhe vendosmëria është e juaja dhe mund t`i përdorni plotësisht. Mos u habisni kur të zbuloni se dëshira për t’u çliruar nga tradita është e fortë edhe pse dikush do të përpiqet të pengojë idetë tuaja jo të zakonshme.

Peshqit

Shëndeti juaj është i rëndësishëm dhe nuk duhet neglizhuar. Nëse jeni të përfshirë në ndonjë lloj sporti, do të jetë e rëndësishme të ndërmerrni veprime për të trajtuar çdo sëmundje fizike. Nëse i injoroni ato dhe keni stres të vazhdueshëm në trupin tuaj, kjo do t’ju pengojë të vazhdoni përpara.

Continue Reading

Trending