Connect with us

Horoskopi

Jorgo Pulla tregon 2 shenjat që do nisin një marrëdhënie romantike në Dhjetor; ja ç’ndodh me gjithë Zodiakun në Dashuri

Published

on

Dashi

Ky muaj do të ketë udhëtime, diskutime, kontakte dhe takime, prandaj është një nga muajt më komunikues të këtij viti. Shumëllojshmëria që ekziston në shenjën e Shigjetarit mund t’ju afrojë me një person që është në mjedisin tuaj më të gjerë ose ka gjasa të takoheni gjatë një detyrimi shoqëror apo edhe një udhëtimi pune. Nga data 19/12, kur Afërdita do të nisë rrugën e saj retrograde në shenjën e Bricjapit, do të nisë një periudhë e cila mund të sjellë sërish në plan të parë aferat romantike të së shkuarës. Ky skenar duket se ka edhe më shumë gjasa të bëhet realitet nëse në të kaluarën e afërt ka pasur një romancë romantike me një person që është – ose në një farë mënyre i lidhur – me mjedisin tuaj profesional.

Takimi i Afërditës me Plutonin do të krijojë emocione të forta dhe do të nxjerrë në pah pasionet, të cilat nga ana tjetër mund të çojnë në gabime. Nëse jeni të lirë, shikoni me kujdes faktet që ekzistojnë qoftë në një marrëdhënie nga e kaluara që do të dalë sërish në plan të parë, qoftë në një njohje që ju intereson dhe mos lejoni që emocionet e forta impulsive t’ju ​​“udhëheqin” vendimet. Nëse jeni në një lidhje mund të ketë disa vështirësi këtë muaj të cilat do të lidhen me prioritetet tuaja, pasi duket se nuk do të identifikohen me partnerin. Në rast se në programin tuaj keni takime me të njohur, të afërm dhe persona të ambientit tuaj të përbashkët, do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje, në mënyrë që të mos bëhen pikë tensioni mes jush.

Demi

Prania e Afërditës në shenjën e Bricjapit favorizon punët tuaja romantike, edhe pse nga data 19/12, kur do të fillojë ecuria retrograde, mund të lindin disa konfuzione. Nevojat tuaja emocionale do të jenë nën mikroskop këtë muaj, gjë që do të jetë një nxitje për ju që të përballeni realisht me to. Nëse jeni në një lidhje tani është një moment shumë i mirë për të zgjidhur disa çështje që mbeten si “në pritje” mes jush dhe partnerit ose për të zgjidhur disa keqkuptime që mund të jenë krijuar në të shkuarën.

Nëse jeni të lirë, ka mundësi të keni një takim apo komunikim me një person që vjen nga e kaluara. Rruga retrograde e Afërditës mund të ringjallë një romancë apo romancë më të vjetër dhe t’i japë një shans të dytë. Në çdo rast, duhet të konsideroni me kujdes të dhënat që do të jenë në dispozicion dhe të mos nxitoni për të marrë një vendim. Katerkendeshi mes Saturnit dhe Uranit do të zhvillohet pikërisht në datën 24/12 – për herë të tretë këtë vit – dhe mund t’ju ​​bëjë shumë reagues ndaj disa njerëzve dhe disa rasteve, të cilat mund t’ju ​​bëjnë të humbisni të drejtën tuaj.

Binjaket

Marrëdhënia me partnerin do jetë në qendër të interesit tuaj dhe të ngjarjeve për këtë muaj, pasi dukuritë astrologjike në boshtin Binjakë – Shigjetar tregojnë një lëvizshmëri në fushën e marrëdhënieve ndërpersonale. Me hyrjen e Marsit në shenjën e Shigjetarit mund të shtohen edhe arsyet e zënkave me partnerin, pasi duket se nuk do jeni aq të qetë përballë asnjë mosmarrëveshjeje qoftë edhe për çështjen më të vogël. Sa më shumë vetëpërmbajtje të tregoni përballë “sfidave” të tilla, aq më shumë do të shmangni mundësinë e konflikteve, konfrontimeve dhe situatave që mund të rëndojnë klimën mes jush dhe zhvillimin e marrëdhënies suaj.

Në të njëjtën ditë që Hëna e Plotë do të ndodhë në boshtin tuaj (19/12), Afërdita do të fillojë rrugën e saj retrograde në shenjën e Bricjapit. Retrospektiva e Afërditës tregon se mund të ketë rirregullime në prioritetet tuaja, të cilat mund të çojnë në rishikime në fushën e marrëdhënieve personale në një kontekst më të përgjithshëm. Nëse jeni të lirë ka shumë mundësi që një romancë romantike e së shkuarës të dalë sërish në pah. Nëse jeni duke kërkuar për diçka që dëshironi të ketë stabilitet dhe kohëzgjatje, do t’ju duhet të shikoni me kujdes të dhënat që do të jenë në dispozicion, për t’u siguruar që ka një identifikim të nevojave dhe dëshirave emocionale midis njerëzve të përfshirë.

Gaforrja

Përditshmëria kërkuese mund të sjellë distancë mes jush dhe partnerit, ndaj në rast se nuk dëshironi që diçka e tillë të ndodhë, duhet të “merrni veprime” herët! Mundohuni të shpenzoni qoftë edhe pak kohë në aktivitete me partnerin tuaj, pasi përfshirja në gjëra që krijojnë emocione pozitive jo vetëm që do të mbajë gjallë flakën e marrëdhënies suaj, por do t’ju ndihmojë të hiqni qafe kërkesat e përditshmërisë dhe gjithçka që keni në mendje. Nga data 19/12 Afërdita do të nisë kursin e saj retrogradë në shenjën e Bricjapit dhe me të do të nisë një periudhë shumë e rëndësishme për fushën e marrëdhënieve tuaja ndërpersonale. Nëse jeni në një lidhje, ka mundësi që të dalin në pah disa çështje që lidhen me marrëdhënien me partnerin, të cilat mund të kenë nevojë të rivlerësohen.

Disa projekte të përbashkëta mund të vonohen ose të zbatohen në një mënyrë tjetër nga sa keni menduar. Nëse jeni të lirë ndërkohë që gjysma e parë e muajit duket se nuk ka shumë lëvizshmëri për çështjet tuaja romantike, sa më shumë të kalojnë ditët aq më shumë kjo do të ndryshojë. Ecuria retrograde e Afërditës mund të rindez marrëdhënien me një person që ka luajtur një rol kyç për ju në të kaluarën. Një marrëdhënie e kaluar mund të dalë sërish në pah dhe mund të ketë një mundësi tjetër në të. Nga data 29/12 me praninë eJupiterit  në shenjën e Peshqve fillon një periudhë e cila do të sjellë më shumë mundësi për të bërë njohje të reja, për të flirtuar, për të njohur njerëz të rinj dhe -nëse e lejon harta juaj personale- për t’u dashuruar!

Luani

Dhjetori është një muaj “i gjallë” për ju i cili do të sjellë mundësi për të njohur njerëz të rinj, për të njohur më mirë një person që tashmë e keni njohur, për t’u shoqëruar me njerëz por edhe për të flirtuar. Në gjysmën e parë të muajit do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje sa më sipër pasi entuziazmi juaj mund t’ju bëjë të premtoni gjëra që nuk do të jenë të lehta për t’u realizuar. Shikoni këtë skenar në rast se tashmë jeni në një lidhje dhe nuk dëshironi të keni probleme me partnerin. Më 19/12, në të njëjtën ditë me Hënën e Plotë të muajit, Afërdita e cila ndodhet në Bricjap do të nisë kursin e saj retrograd. Ecuria retrograde e Afërditës mund të sjellë “kthime prapa” në disa emocione, të cilat nga ana tjetër do t’ju bëjnë të shihni sërish një lidhje romantike të së shkuarës.

Mundohuni të mos hapni shumë fronte në të njëjtën kohë në fushën romantike, pasi kjo mund të krijojë më shumë konfuzion sesa mund të mendoni. Nëse jeni i lirë, do t’ju jepet mundësia të realizoni nevojat tuaja reale dhe në bazë të tyre të bëni zgjedhjen e duhur. Maturia në zgjedhjet dhe premtimet tuaja do të jetë ajo që do t’ju mbrojë nga keqdashja në çështjet tuaja romantike dhe nuk do t’ju lërë të ekspozoheni në sytë e një personi që ju intereson. Ky muaj do të ketë mundësi për rilidhje -sidomos nga data 19/12 e në vazhdim- por përpara se të vazhdoni me diçka të tillë duhet të vlerësoni me kujdes të dhënat e disponueshme.

Virgjeresha

Prania e Afërditës në shenjën e Bricjapit tregon se ky muaj – pavarësisht uljeve dhe uljeve që mund të ekzistojnë në fusha të tjera – është një muaj që do t’ju ndihmojë ndjeshëm aferat tuaja romantike. Mund të ketë disa çështje që lidhen ose me përgjegjësitë familjare ose profesionale që do t’ju mbajnë të karikuar , por mbani mend se kontakti dhe komunikimi me partnerin ose nëse jeni i lirë me dikë që ju intereson do t’ju ndihmojë ndjeshëm humorin dhe do të jetë një mënyrë për t’u çlodhur. Ecuria retrograde e Afërditës në shenjën e Bricjapit do të fillojë në të njëjtën ditë që do të ndodhë Hëna e Plotë (dmth më 19/12) duke krijuar një klimë krejtësisht të ndryshme në jetën tuaj personale.

Rikthimi i Afërditës mund të sjellë mundësi për një romancë romantike, e cila mund të ketë përfunduar paksa me nxitim. Kjo mund t’ju bëjë të rivlerësoni një lidhje romantike, një romancë ose një marrëdhënie të kaluar. Çështjet e së shkuarës me shumë mundësi do të dalin sërish në pah me të gjithë aksesorët që mund të kenë. Nëse jeni në një marrëdhënie që ju mbulon, përpiquni të mos bëni asnjë lëvizje që mund të rrezikojë zhvillimin dhe prosperitetin e saj. Nga data 29/12 me hyrjen e Jupiterit në shenjën e Peshqve do të fillojë një periudhë e gjatë rreth 5 mujore, gjatë së cilës do të ketë mundësi për të përmirësuar apo evoluar një marrëdhënie që tashmë ekziston. Nuk përjashtohet ende që të ketë terren të përshtatshëm për fillimin e një lidhjeje të re të rëndësishme dhe premtuese, e cila mund të karakterizohet si një lidhje jete.

Peshorja

Prania e Mërkurit në shenjën e Bricjapit nga data 13/12 tregon se komunikimi do të luajë një rol kyç në zgjidhjen e çështjeve romantike, qofshin të lirë apo në një lidhje, ndaj duhet t’i kushtoni vëmendjen e duhur gjatë këtij muaji. Mërkuri nga pozicioni i tij i ri mund të krijojë një introversion për këtë dhe do të jetë jashtëzakonisht e rëndësishme që të mos e lini të shtrihet në një marrëdhënie personale apo një njohje që dëshironi të krijoni pasi një gjë e tillë mund të krijojë një tjetërsim emocional qoftë edhe përkohësisht. Një tjetër ngjarje astrologjike që do të përcaktojë aferat romantike është ecuria retrograde e Afërditës në shenjën e Bricjapit nga data 19/12.

Lëvizja në dukje retrograde e Afërditës ka shumë të ngjarë t’ju bëjë të ndryshoni mendje për disa çështje të së shkuarës dhe disa çështje emocionale të së shkuarës. Ky muaj mund të cilësohet si muaji i rilidhjeve ndaj nëse dëshironi të afroheni sërish me një person me të cilin keni pasur një lidhje në të kaluarën, pas datës 12/20 duket se do të ketë mundësi për ta bërë këtë. Edhe nëse kjo nuk është në planet tuaja të menjëhershme, mund të jetë në planet e “palës tjetër” dhe ka mundësi që një person nga e kaluara të bëjë paraqitjen e tij. Preferoni të ndiqni rrugë të sigurta dhe të mos rrezikoni me një vendim që do të merrni në një lidhje romantike. Nëse jeni në një lidhje, komunikimi me partnerin dhe përfshirja juaj me shtëpinë do krijojnë një atmosferë të ngrohtë mes jush.

Akrepi

Eklipsi diellor që do të ndodhë në shenjën e Shigjetarit në fillim të muajit mund të ngrejë disa mendime që do të krijojnë pasiguri dhe do të ndikojnë në zgjedhjet që do të bëni në jetën tuaj personale. Nëse jeni të lirë, është e mundur të ndiheni të pambrojtur emocionalisht dhe të bëni një lëvizje spazmatike në një lidhje romantike ose një zgjedhje spazmatike. Mundohuni të shmangni këtë skenar pasi rezultatet e tij duket se do t’ju prekin për një kohë të gjatë. Nëse jeni në një lidhje ky muaj është shumë i favorshëm për të vlerësuar këtë marrëdhënie dhe për të parë nëse dhe në çfarë mase keni të njëjtat nevoja dhe të njëjtat dëshira si partneri juaj. Fakti që Marsi nuk do të jetë në shenjën tuaj nga data 13/12 jep një frymëmarrje në jetën tuaj personale, pasi do të vini re se çështjet që kishin ngritur polemika do të eliminohen gradualisht.

Me fillimin e ecurisë retrograde të Afërditës në shenjën e Bricjapit më 19/12 mund të ndodhë komunikimi me një person që e njihni prej kohësh. Një romancë e mbetur e papërfunduar padyshim që do të bëjë të mundur rikthimin, si dhe rikthimet e personave nga e kaluara është një skenar shumë i mundshëm i Afërditës retrograde. Mos nxitoni të bëni një zgjedhje dhe vlerësoni me kujdes të dhënat që ekzistonin atëherë dhe tani, për të parë nëse dhe në çfarë mase një marrëdhënie mund të ketë një shans tjetër. Nga data 29/12 me hyrjen e Jupiterit në shenjën e Peshqve do të ketë shumë mundësi për të njohur njerëz të rinj, për të flirtuar, madje edhe për t’u dashuruar, pasi prania e Jupiterit në këtë shenjë sjell favore dhe fat te romantiku. fushë.

Shigjetari

Fusha e marrëdhënieve ndërpersonale do ju pushtojë shumë gjatë këtij muaji dhe eklipsi që do të ndodhë në shenjën tuaj të horoskopit në fillim të dhjetorit mund të sjellë ndryshime. Nëse jeni në një lidhje nga e cila keni ankesa, do të ishte mirë që përpara se të merrni ndonjë vendim t’ia raportoni këto ankesa partnerit tuaj dhe të mos e lini të hamendësojë. Ky eklips mund të krijojë një terren pjellor për zgjidhjen e disa keqkuptimeve por edhe për sqarime, të cilat do të jenë të nevojshme për zhvillimin e një marrëdhënieje. Me hyrjen e Marsit në shenjën tuaj të zodiakut nga data 13/12, do të nisë një periudhë e cila mund të sjellë disa tensione me të tjerët. Partneri juaj nuk do të bëjë përjashtim nga kjo, por nëse nuk dëshironi të keni një klimë të tensionuar që mund të destabilizojë një marrëdhënie, përpiquni ta kanalizoni energjinë tuaj në një aktivitet sportiv dhe jo në tensione dhe grindje.

Nëse jeni të lirë nga data 19/12 kur Afërdita do të rikthehet në një kurs retrograd në shenjën e Bricjapit, do të ketë mundësi për të rindezur një romancë të së shkuarës. Ndoshta një person me të cilin jeni ndjerë i sigurt do të kthehet pasi siguria emocionale do të luajë një rol të veçantë në zgjedhjet tuaja. Ndërsa i gjithë muaji do jetë intensiv dhe do ketë rirregullime dhe ndryshime në një marrëdhënie personale dhe nëse jeni të lirë në çështjet tuaja romantike në një kontekst të përgjithshëm, drejt fundit do t’ju kompensojë. Prania e Jupiterit në shenjën e Peshqve nga data 29/12 do të krijojë terren pjellor për rikthimin e qetësisë, humorit të mirë dhe stabilizimit të marrëdhënieve.

Bricjapi

Prania e Afërditës në shenjën tuaj të horoskopit ndihmon në fushën romantike pasi krijon një lehtësi në zgjidhjen e çështjeve tuaja romantike, qofshin të lirë apo në një lidhje. Nga data 19/12, kur ajo do të nisë kursin e saj retrogradë, duket se mund të ndryshoni mendje për një zgjedhje personale apo një romancë romantike që ka nisur. Nga ana tjetër, ka po aq gjasa që të riktheheni në një lidhje apo një lidhje me të cilën jeni “të njohur të vjetër”. Në çdo rast, duhet të jeni të kujdesshëm me vendimet tuaja dhe të mos bëni një zgjedhje impulsive, e cila mund t’ju kthejë mbrapa fjalë për fjalë dhe figurativisht. Nëse jeni në një lidhje, ky muaj është ideal për të kaluar kohë në të, për të bërë gjëra me partnerin dhe nëse mendoni se ka disa ankesa për të diskutuar për t’u zgjidhur.

Deri në mes të muajit, introverzioni do të bëjë të ndjeshme praninë e tij, diçka që nuk do të ndihmojë në diskutimet me partnerin, por me hyrjen e Mërkurit në shenjën tuaj nga data 13/12, do të ketë më shumë mundësi për t’iu afruar, por dhe një çështje që ju shqetëson. Nëse jeni të lirë, rrethanat astrologjike tregojnë se do të ketë mundësi jo vetëm që një person të kthehet nga e kaluara apo të dalë sërish në plan të parë një romancë, por edhe të krijojë një njohje të re. Skenari i njohjes së re do të bëhet më intensiv drejt fundit të muajit, pasi hyrja e Zeusit në shenjën e Peshqve do të ndihmojë shumë në këtë drejtim. Gjatë një detyrimi social apo një takimi me persona të afërt, ka mundësi të takoni dikë që do të luajë një rol kyç në fushën emocionale.

Ujori

Këtë muaj duket se do të ketë shumë diskutime me partnerin për disa çështje që mund të jenë në marrëdhënien tuaj dhe të kenë krijuar “përmbysje”. Prania e Mërkurit në shenjën e Bricjapit nga data 13/12 tregon se mund të dëshironi të thoni shumë por nuk do ta keni aq të lehtë të shprehni apo shprehni ndjenjat, frikën dhe shqetësimet tuaja. Sa më i sinqertë të jeni me partnerin, aq më lehtë do ta ketë ai të kuptojë nevojat tuaja dhe të dëgjojë dëshirat tuaja, pasi nëse nuk i komunikoni ato, do të jetë e vështirë të kuptohen nga të dyja palët. Nga data 19/12 kur Afërdita do të nisë kursin e saj retrogradë në shenjën e Bricjapit, me të do të fillojë një periudhë e cila do të ketë probleme në prapaskenë në jetën tuaj personale, takime sekrete dhe romanca të fshehta. Nëse jeni të lirë, ka shumë të ngjarë që të filloni të flisni përsëri me një person nga e kaluara ose të filloni një romancë të cilën për ndonjë arsye do të dëshironi ta mbani të fshehur ose të mbrojtur nga “shumë”. Nëse jeni në një lidhje, përpiquni të mos bëni asgjë që nuk do të dëshironit t’ju bënte partneri juaj dhe mos lejoni që rrethana të caktuara t’ju ekspozojnë në sytë e të dashurit tuaj.

Peshqit

Afërdita e cila është në shenjën e Bricjapit dhe do të nisë kursin e saj retrogradë më 19/12 do të përcaktojë zgjedhjet romantike dhe evolucionin e çështjeve tuaja romantike gjatë këtij muaji. Nëse jeni të lirë duket se do të afroheni sërish me një person me të cilin kishit nisur një romancë në të kaluarën, por qasja nuk do bëhet në rrethana të lehta. Mundohuni të qëndroni larg njerëzve që mendoni se po përpiqen t’ju manipulojnë emocionalisht, pasi ka gjasa të hasni sjellje të tilla gjatë këtij muaji. Takimi i Venusit me Plutonin që do të zgjasë disa ditë në mes të muajit mund të sjellë pasione intensive, por këto do të jenë një “thikë me dy presa” nëse nuk i menaxhoni me maturi dhe logjikë.

Shpërthimet e xhelozisë dhe shpërthimet e zemërimit mund të ndodhin dhe të shkaktojnë probleme në një njohje apo marrëdhënie. Sidomos në rastin e dytë – pra nëse tashmë jeni në një lidhje – përpiquni të mos lejoni që çështjet e të tjerëve të “pushtojnë” mes jush dhe partnerit, pasi kjo mund të rrisë shanset për keqkuptime mes jush. Mos harroni gjithashtu se ndershmëria do të luajë një rol vendimtar në zhvillimin e diskutimeve apo edhe në zgjidhjen e disa mosmarrëveshjeve që mund të keni. Nga data 29/12 që Jupiteri do të kalojë në shenjën tuaj të horoskopit do të nisë një periudhë që do të krijojë kushte shumë të mira për të nisur një lidhje të re shumë të rëndësishme apo për të zhvilluar një lidhje që tashmë e keni. Jupiteri në shenjën tuaj të horoskopit, përveçse do të përmirësojë shumë psikologjinë tuaj, do të përmirësojë veçanërisht fushën e marrëdhënieve ndërpersonale në përgjithësi, pasi do t’u sjellë favore dhe fat.

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending