Connect with us

Horoskopi

Astrologia Meri gabon shumë rrallë, vetëm një shenjë ka fatin “bingo” në muajin Dhjetor

Published

on

Jemi në muajin që do të mbýllë 2021 dhe në përgjíthësi në mèsín e tij dhe pas datës 12 do të ndòdhè një periudhë që do të káráktèrízohet nga një fát “gjígánt”.

Në ástròlògjí janë 12 shènja, por kësaj herë vetëm njëra prèj tyre ka shánsín që të shíjojë gjíthçka në jetë si në dashùri, pásùri dhe në çlírímin e hálleve të shèndètit.

Është shumë e kèndshme ajo që do të dègjòjmë tani për gjíthçka që yjet na sjèllin, por mbáni në mèndje disa periudha të këtij muaji.

Kështu nga sot dhe deri nga data 10 fávòrízòhen shumë çèshtjet e ndjènjave, emòcíonet dhe fusha e dashùrisë.

Në mèsín e muajit dhe deri nga dátá 23 është një periudhë që secilit nga ju fáti do t’i jápë atë që ai ose ajo mèríton më shumë në lídhjè me çdo gjë që ká të bèjë me lèkèt.

Dhe në fùnd nga data 25 e në fùnd të muajit ju kèni rástin më të mirë që t’i lùtèni univèrsít me të gjítha dèshírát tuaja në mënyrë që vetëm të trègòni rèspèktin ndáj tij, por edhe të shprèsòni se ëndrrát tuaja do të bèhën realitet në kohë.

Për sa i përkèt kësaj periudhë që po përjètojmë tani, sejcíla shènjë dùhèt të rríjë më këmbë në tokë dhe të dègjòjë për ate kèshíllë, sùgjèrim apo dhùrátë që i dèrgòjnë yjet me mágjínë e tyre.

I ndèrùar dash, ju ëndërròni pròjekte, dòni që të kèni në duart taja sa më shumë punë dhe kòt nuk thòni se ju hánë duart për punë.

Ajo që ju sjèllin yjet për këtë periudhë është një shumë e kònsídèrùeshme lèkèsh nga një shpèrblím pune që i ke mèrítuar.

U bë një kohë e gjatë që ti dèm ke në mèndjen tënde ëndrrèn që të kèni një shèndèt sa më të fùqíshèm sepse ju i trèmbèni sèmùndjève.

Ia dòle mbánë sepse me fùqínë e Vènùsít, ti do të jesh e vetmja shènjë për për një kohë shumë të gjátë t’i nuk do ta shòhèsh më kùrrë dèrèn e spítálít.

Bíznèsi është ajo që díni të bèni më mirë këto kohë ju vírgjèrèreshë, por tani po lùtèni për pak ndíhmë dhe lùtjet tuaja jánë dègjùar.

Një person fèmër që adhùròn idetë tuaja do t’ju ofròjë jo vetëm ndíhmën e saj, por edhe një shumë mònètáre që ju të ècní përpára.

Nëse je i binjakëve, ju nuk dùhèt të bèni asgjë tjetër sot, por të thòni një dèshírë sepse kjo është dita juaj.

Pa káluar ora 10 e mbrëmjes, ndíz një qírí por mòs shkrùaj asnjë dèshírè në lètër, por në shènjë fálènderimi drèjtòhù univèrsít për ëndrrèn tuaj.

Ajo që mùndet të prèkni ju gáfore në këtë realitet është një ngrítje e madhe në vèndin e punës. Mbáse drèjtòr nuk do të bèhèsh, por ama do të márrèsh më shumë përgjègjësi.

Nga mesi i muajit, nëse do të kètë ndárjè shpèrblímesh, ti do të jesh e párá në listë, pra bèn mirë që tani të mèndosh një vènd të bukur për të kálùar pushimet.

Do të jèni ende në lístë prítje deri në datën 20 ju luanë dhe tani ka ardhur koha t’i trègòni të gjíthëve se ju nuk jèni dèmbèlë.

Nëse e bèni këtë, ka shumë njerëz që dùán të bashkëpùnojnë apo të ínvèstòjnë tek ju dhe jo është sùksèsi që ju sjèll rrítjèn.

Nuk do të zgjátèmi me peshòren e cila do të ketë çdo të mirë në këtë jetë, por ajo që i thèmi është që këtë dhjètor në çdo sekondë të jetës së saj, t’i kùshtòjnë sa më shumë vèmèndje personave në fámílje.

Jèni shumë të nèvríkòsùr këto kohë akrèpa sepse rrèth jush po gjèndjen shumë njerëz që dùán t’jua príshín festat e vítít.

Nga nèsèr mbáj në xhep një hudhër dhe një gjèthe të dáfínës, sepse kjo ju jèp shumë shkèqím dhe energjí dhe i mbán lárg shpirt-zínjtè.

Fòrcè dhe shumë gùxím është ajo që do të shíjòjnë tek vetja e tyre ata që janë shígjètar për të nísùr me vrùll çlírímin nga tèláshet e shumta të këtij viti.

Fílloni dùke lárgùar sa më parë nga vetja juaj njerëz që ju hánë kohë kòt apo mòs u mèrrni më me sènde apo punë që ju shkáktòjnë vetëm tríshtím.

Një gjë ëstë e sígùrt se univèrsí do të ndríçojë rrùgën e bricjapít që kjo shènjë nga mèsí i muajit të ècè në shtígjè të reja, sepse vetëm po i ndòqèt ato do të gjèni rrùgën drèt pásùrísë.

Astròlògèt nuk kánë asnjë dýshím se kush mùnd të jetë shènja që do të márrë të gjítha për vete dhe dèkláròjnë se në vènd të párë janë ujorët.

Kjo shènjë jo vetëm që do t’ia hèdhè shumë sítùátave nègátive, por do të bèjë të prèkshme shumë nga ëndrrát që dèri më tani i ka mbájtur në letër.

Prèj disa muajsh shènja e peshve ùlèn në frònin e një prèj shenjave më të “pásùr” dhe dùket se të gjítha síklètet me lèkèt i kèni fshírë. Pra, për ju tani është koha më e mirë të mèndòni se ku do ta argètòni fámíljen gjátë festave.

Horoskopi

Kane gjithmone mendjen e tyre gjeniale/ Keto jane 4 grate e horoskopit qe jane gjithmone te parat

Published

on

Gjithnjë e më shumë gra po përqafojnë lirinë. Kanë jetën e tyre profesionale, miqtë dhe dalin e kanë jetë sociale aktive. Nga ana tjetër shumë të tjera u binden stereotipeve gjinore për të kaluar më shumë kohë në shtëpi, tek lavamani dhe soba. Shumë mendojnë ende se burri, si kryefamiljar ka të drejtën të menaxhojë oraret e gruas dhe të kërkojë llogari për axhendën e saj. Sido që të jetë situata, 5 nga gratë e horoskopit nuk do lejojnë kurrë të kontrollohen për shkak të karakterit të tyre. Cilat janë ato?

Gruaja Dash

Jo vetëm që janë të pavarura, por shpeshherë synojnë t`u imponojnë mendimet e tyre të tjerëve.

Gruaja Akrep

Nëse provon t`i cënosh lirinë dhe pavarësinë, mund të bëhet hakmarrëse.

Gruaja Binjak

Rrallë e zbulojnë natyrën e tyre të vërtetë, domethënë atë të njerëzve shumë të pavarur dhe disi anarkikë. Kur diçka nuk u përshtatet largohen pa shumë diskutime.

Gruaja Bricjap

Edhe gratë e kësaj shenje reflektojnë karakteristikat e pavarësisë dhe krenarisë. Ato i duan partnerët me të njëjtat karakteristika dhe mbi të gjitha të aftë për t’i respektuar.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor 20-26 Qershor 2022/ KEto jane 3 shenjat qe do te kene 1 kthese 180 grade

Published

on

Dashi

Duket se këtë javë do të gjeni vetveten. Duke filluar nga dita e hënë do ta ndieni shumë ndikimin e yjeve dhe do të tregoheni më të matur në fjalë dhe sjellje, sidomos kur të kritikoni punën apo gjërat që ju imponohen. Por ai do të jetë edhe momenti më i mirë për të gjykuar dhe për t’i dhënë rëndësi çdo gjëje. Gjithë ky angazhim do të bëjë që t’ju shterojnë energjitë duke filluar që nga dita e martë. Rekomandohet të tregoheni të matur edhe nga mesi javës, sepse edhe një herë sjellja juaj mund të jetë e ekzagjeruar dhe e pavend. Bëni kujdes!

Demi

Yjet nuk do ta trazojnë shumë qiellin tuaj dhe kjo nuk përbën ndonjë problem për ju. Mundet që Mërkuri t’ju vërë në provë të hënën dhe s’do ta keni shumë të qartë çfarë ju lejohet të bëni dhe çfarë ju ndalohet. Dielli, me fillimin e sezonit të gaforres, do t’ju dhurojë ngrohtësi. Me pak fjalë, do t’i transmetoni pak dritë atyre që ju shikojnë dhe dëgjojnë dhe nuk do t’ju vijë keq për këtë. Do ta mbyllni bukur javën mes pasionit që ju dhuron Plutoni dhe butësisë së Jupiterit, gjë që do t’ju bëjë të besoni se në fund të fundit ka qenë një javë e bukur.

Binjakët

Mërkuri nuk ka asnjë qëllim që java juaj të fillojë në heshtje. Kjo gjë do të duket qartë pikërisht të hënën, atëherë kur do të kalojë në pozicion të kundërt me Saturnin dhe do t’ju detyrojë të rebeloheni ndaj rregullave dhe anarkisë së fjalëve dhe ideve. Ju duket e vështirë? Mbase. Ndërkohë, hëna e plotë ju bën të merrni në konsideratë raportet personale, por sigurohuni më parë që të jeni mjaftueshëm objektivë për ta bërë këtë. Dhe nëse të mërkurën Jupiteri dhe Mërkuri nuk do të ndikojnë për mirë në fushën e ndjenjave, në fundjavë do të gjendeni përballë njerëzve dhe një partneri pasionant. Si t’ia bëni?

Gaforrja

Këtë javë duhet të përpiqeni të jeni energjikë, të bëni gjëra cilësore dhe të kujdeseni për mirëqenien tuaj. Vërjani veshin hënës ditën e hënë, sepse do të dijë t’ju sugjerojë për çfarë keni nevojë. Më pas, të martën me kalimin e diellit në shenjën e gaforres, përfitoni nga fillimi i sezonit që të kërkoni maksimumin nga fiziku, të mos duroni limitet dhe të kaloni në veprim. Të dielën do të mund të çlironi pasionin edhe në praninë e personave që i doni pranë. Mos kërkoni me çdo kusht të bëni dialog me partnerin, sepse tani pak gjasa ka të ndodhë.

Luani

Me siguri ju mendoni se mund të kërkoni maksimumin nga qielli gjatë sezonit të verës. Ndoshta, nën ndikimin e Hënës së plotë do të pretendoni shumë nga yjet dhe gjërat përreth edhe atëherë kur logjika ju këshillën të bëni të kundërtën. Në ditët në vazhdim, të lindurit e shenjës së Luanit do të jenë të etur për gjërat e bukura dhe argëtimet në mënyrë që të harrojnë rregullat e mërzitshme. Të mërkurën, pavarësisht se e kërkoni optimizmin me çdo kusht, do të përballeni me realitetin. Në fundjavë, do të jeni të bindur se mund t’ia dilni mbanë dhe se ju lejohet gjithçka. Ky është një mendim optimist, por që duhet ta shqyrtoni me maturi.

Virgjëresha

Të hënën do të përballeni me disa ndryshime dhe duhet të përpiqeni t’ia lehtësoni punën vetes në ditët në vazhdim. Hëna e plotë në fillim të javës do t’ju detyrojë të bëni llogaritë me atë pjesë tuajën, e cila ka nevojë të reflektojë, të mendojë dhe të kuptojë më mirë gjithçka. Do ta bëni këtë duke iu shmangur rregullave dhe kaosit që shkakton Neptuni në të tashmen tuaj. Dhe nëse të martën dielli do t’ju çlirojë nga angazhimet tuaja duke ju lehtësuar edhe ritmin e ditëve, të mërkurën do të duhet t’i kushtoni vëmendje raporteve më të rëndësishme. Pritet që të keni një fundjavë të nxehtë dhe të mbushur me pasion.

Peshorja

Mërkuri do t’ju ofrojë një rast të rrallë që të provoni t’i kuptoni më mirë gjërat. Ai ushtron gjithmonë ndikim pozitiv në shenjën tuaj dhe të hënën do t’ju bëjë të mendoni nëse vërtet duhet t’i respektoni rregullat apo nëse është rasti të ndiheni më të lirë. Dhe që të kuptoni nëse kaosi është një e keqe më e madhe se skemat e kota. Vërjani veshin në mënyrë që të vendosni si është më mirë të silleni. Të martën do të bëhet kalimi i diellit në shenjën tuaj, një fenomen që do të zhvendosë energjinë tuaj në angazhimin dhe ndërtimin e së ardhmes. Por, në fund, do të jeni jashtëzakonisht të kënaqur me atë që keni arritur.

Akrepi

Ndonjëherë është e nevojshme të reflektojmë mbi aftësitë tona reale për të jetuar një të tashme që është vazhdimisht në evoluim. Yjet gjatë kësaj jave do t’ju ndihmojnë të kuptoni vërtet çfarë ju nevojitet për të bërë gjërat e nevojshme dhe nëse jeni në gjendje të kuptoni sfidat e ditëve në vazhdim apo nëse duhet të bëni diçka që disa situata të përmirësohen. Është e vështirë t’ju bindësh të hiqni dorë, sepse në fund të fundit janë sfidat ato që ju ndezin dhe ju bëjnë të ndiheni pasionalë. Duke filluar që nga e marta, dielli do t’jua bëjë më të lehta raportet me punën dhe angazhimet.

Shigjetari

Ka momente kur qielli duket se përqendrohet sidomos te një shenjë dhe këtë herë ju ka rënë ju për pjesë. Ndikimi i yjeve do të ndihet që të hënën. Të lindurit e shenjës së shigjetarit do të ndiejnë ndikimin e hënës së plotë duke përjetuar një moment të pasur me reflektime. Mërkuri në pozicion të kundërt me shenjën tuaj do të vërë në diskutim rregullat, por edhe kaosin që ndieni brenda vetes. Dhe nëse të martën dielli s’do t’i bëjë më të lodhshme raportet tuaja, të mërkurën duhet të bëni shumë kujdes të mos përballeni me njerëz apo situata të rëndësishme për hir të sfidës. Vetëm në fundjavë do të ndiheni të çliruar të shijoni gjërat që ju pëlqejnë.

Bricjapi

Të hënën do të keni të bëni me njerëz plot ide dhe të aftë për të reflektuar. Me pak fjalë, mundeni dhe duhet t’u besoni aftësive të tyre intelektuale dhe t’ua lini gjërat në dorë atyre që dinë të tregohen të logjikshëm. Edhe sepse Mërkuri jo gjithmonë ju bën të jeni objektivë dhe të kthjellët për të vlerësuar gjithçka. Të martën, dielli do të kalojë në pozicion të kundërt me shenjën tuaj duke ju bërë të sforcoheni. Më pas, java do të karakterizohet nga heshtja e yjeve, por ju ndërkohë i keni hedhur bazat për të ardhmen.

Ujori

Gjithçka varet nga fakti sa të hapur jeni ju mendërisht apo nga mënyra si i perceptoni gjërat. Mërkuri do t’ju bëjë të dyshoni për shumë gjëra të hënën dhe të provoni të kuptoni nëse vërtet limitet tuaja kanë një kuptim apo nëse duhet të veproni ndryshe. Besojini mendjes tuaj, njerëzve dhe situatave që do t’ju bëjnë të ndiheni të lirë duke ju çliruar nga lidhjet e kota klaustrofobike. Bëni kujdes të mërkurën atëherë kur nevoja juaj për t’u ndier të lirë mund t’ju bëjë ta ekzagjeroni.

Peshqit

Ka ardhur koha të bëni bilancin dhe që të kuptoni se ato që keni ndërtuar në muajt e gjatë të pranverës kanë sjellë diçka të rëndësishme. Saturni do të ndikojë në shenjën tuaj deri në shtator, kurse hëna e re e ditës së hënë do t’ju bëjë që të vlerësoni sa të kënaqur jeni vërtet dhe të kuptoni sa rrugë ju ka mbetur ende për të bërë. Shfrytëzoni entuziazmin e diellit, që tani është mik i shenjës tuaj, të mërkurën që të përballoni me sukses mosmarrëveshjet. Yjet parashikojnë pasion ditën e diel.

Continue Reading

Horoskopi

Do merrni 1 shume te mire parashe/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Horoskopi Paolo Fox Dashi: yjet ju buzëqeshin këtë të shtunë, përpiquni të përfitoni prej tyre. Puna vjen me një sasi të caktuar stresi, ndaj më mirë pushoni këtë fundjavë.

Horoskopi i Paolo Fox Demi: dashuria ka nevojë për një qëndrueshmëri të caktuar ndaj ju duhet të luftoni për këtë. Kolegët vlerësojnë punën tuaj në ekip.

Horoskopi i Binjakëve Paolo Fox: pasioni dhe ndjenjat janë bërë si në slow motion, por në fund të muajit diçka do të zhbllokohet. Bëni mirë llogaritë se do të çuditeni nga faturat tuaja në javët e ardhshme.

Horoskopi për Gaforren Paolo Fox: një pushim me partnerin është ajo që duhet për të rivendosur ekuilibrin. Për punonjësit e vetëpunësuar, ka lajme në horizont.

Horoskopi Paolo Fox Luani: jeni të pasionuar nga natyra, por ndonjëherë qëndrueshmëria është më e rëndësishme në marrëdhënie. Kujdes për ditët e ardhshme mos dilni me shpatë në punë.

Horoskopi Paolo Fox Virgjëresha: energjitë lëngojnë, edhe në dashuri. Plogështia po vazhdon. Deri në fund të muajit, ata që nuk kanë gjetur ende një punë mund të kenë mundësi.

Horoskopi i Paolo Fox Peshorja: pak tension në raportet me partnerin tuaj, shtyni diskutimet për të dielën. Është e vështirë të bësh miq në punë, por nuk ka mbaruar çdo gjë, ndaj mos nxitoni të arrini në përfundime pezmatuese.

Horoskopi i Paolo Fox Akrepi: fundjava hapet me një hënë të mirë. Jupiteri gjithashtu buzëqesh sepse fati po ju prin në biznesin tuaj.

Horoskopi i Shigjetarit Paolo Fox: gjërat po ecin mirë dhe vera dihet se ushqen pasionin. Javë e vështirë, më mirë pushoni pak duke e fjetur mendjen në ca gjëra.

Horoskopi i Paolo Fox Bricjapi: mëngjes pozitiv ky i kësaj të shtune 18, pak rënie entuziazmi do ta përjetoni pasdite. Javën e ardhshme do të ketë propozime interesante në punë.

Horoskopi i Paolo Fox Ujori: nëse ende keni dyshime për të kaluarën, ndoshta është më mirë të përpiqeni të zbërtheni problemin. Ju pëlqen të punoni në një ekip, por preferoni të vazhdoni të punoni sipas planit tuaj. Qartësohuni me veten!

Horoskopi i Paolo Fox Peshqit: dashuria e kaluar, nëse kthehet, atëherë sigurisht që nuk është më një historie që i përket të tashmes, por ka qenë gjithnjë aty. Puna hap mundësi të reja, por kjo pritet në muajt e ardhshëm.

Continue Reading

Trending