Connect with us

Horoskopi

Jo vetëm ditë të mira, por edhe vështirësi të mëdha! Zbuloni Momentet astrologjike më të rëndësishme të vitit 2022

Published

on

2022 do të jetë një vit që do të sjellë dashuri të bollshme për të gjithë pasi të kenë kaluar dy muajt e parë. Mund të presim ndryshime dhe risi që do të na bëjnë të kujdesemi më rrënjësisht për veten, por që do të na hapin edhe zemrat ndaj të tjerëve.

Do të ketë disa pengesa gjatë rrugës (në fund të fundit, Mërkuri do të jetë 4 herë retrogradë në 2022), por në përgjithësi viti i ri duket se do të sjellë vibracione të mira, një humor pozitiv për të cilin të gjithë kemi nevojë.

Venusi retrograd

2022 fillon me Venusin tashmë retrograd. Planeti i dashurisë dhe parave fillon të bëjë rrugën e tij prapa më 19 dhjetor 2021 dhe do të vazhdojë ecjen në hënë deri më 29 janar 2022, në Bricjap.

Meqenëse Venusi ndjek natyrshëm një rrotullim të kundërt me atë të Tokës, ky ngadalësim planetar do të na bëjë të gjithëve shumë reflektues për çështjet që lidhen me zemrën dhe paratë. Dhe kjo do të na sjellë edhe lodhje, vuajtje nga dashuria, vetëvlerësim të ulët dhe ngarkesa financiare në fillim të vitit 2022.

Sidoqoftë, mbani në mend këtë: nuk keni pse ta shihni të zezën me Venusin retrograd. Mund të ketë ripërtëritje të një angazhimi mes dy palëve dhe mundësi për të thelluar gjërat. Do të duhet shumë përpjekje, por për sa kohë që të gjithë pranojnë të investojnë kohë dhe energji për ta bërë këtë partneritet të funksionojë, emocionet do të ngrihen në qiell.

Pikat e yjeve të Venusit

Pikat e yjeve të Venusit ndodhin kur Dielli dhe Venusi rreshtohen në qiell dhe formojnë një yll me pesë cepa. Rezultati është një energji mistike që përforcon emocionet dhe dëshirat tona, duke na shtyrë të krijojmë marrëdhënie më të vëmendshme dhe më të dashura me të tjerët. Në vitin 2022 do të jenë dy të tilla.

Pika e parë yjore e Venusit në 2022 ndodh më 8 janar në Bricjap, me Venusin retrograd: është një kohë e mrekullueshme për t’u hapur ndaj dashurisë dhe kujdesit për veten, për shembull me një masazh ose meditim. Një periudhë e karakterizuar nga shoqërueshmëria, që do të thotë se ndoshta festimet për vitin e ri do të vazhdojnë edhe disa ditë pas 1 janarit.

Pika e dytë yjore e Venusit në vitin 2022 ndodh më 22 tetor, tek Peshorja, gjatë ekuinoksit të vjeshtës. Kjo pikë e Venusit ndodh në shkallën e 29-të të Peshores, e cila quhet shkalla anaretike. Emocionet do të jenë intensive, po ashtu edhe pasionet tona. Ne do të duam t’i bëjmë gjërat shpejt dhe do të angazhohemi pa menduar se kujt apo çfarë po i japim zemrën tonë.

Lidhjet Mars-Venus

Venusi i ëmbël dhe Marsi dinamik takohen dy herë në vitin 2022. Kur dy planetët më të afërt me Tokën bashkohen në të njëjtën shenjë, dashuria dhe financat ndizen. Do të duam të përfitojmë më shumë nga marrëdhënia jonë, ose të dalim me njerëz të rinj, të organizojmë takime për t’u shoqëruar me miqtë dhe të kujdesemi për financat tona. Plus, vetëvlerësimi ynë do të ngrihet në qiell.

Lidhja e parë do të ndodhë në Bricjap më 12 shkurt. Planeti më i fuqishëm në këtë kombinim është Marsi, sepse ai është i lartësuar në Bricjap, gjë që e bën atë më të fortë. Ne do të duam të marrim vendime që ndikojnë në të ardhmen e marrëdhënieve dhe financave tona. Ku e shohim veten duke u rritur dhe zhvilluar? A është personi me të cilin jemi i duhuri? Cilat janë investimet më fitimprurëse? Të gjitha këto pyetje do të gjejnë një përgjigje në këtë moment vendimtar.

Lidhja e dytë Venus-Mars ndodh më 12 mars në shenjën e ajrit të Ujorit. Këtë herë, ne do të shkojmë me rrjedhën. Ju keni marrë tashmë vendime dhe angazhime, prandaj kjo aleancë kozmike është një kohë paqësore për të kuptuar se çfarë kemi arritur në dashuri dhe në sektorin financiar.

Mërkuri retrograd

Mërkuri do të jetë retrogradë 4 herë në vitin 2022. Kjo do të thotë se ndërprerjet e komunikimit, problemet e udhëtimit dhe ndërlikimet që lidhen me teknologjinë do të jenë më të shpeshta se zakonisht. Mundohuni t’i kushtoni vëmendje asaj që thuhet për t’u siguruar që po i komunikoni mendimet tuaja në mënyrën e duhur. Dhe gjithmonë ruani dokumentat në kompjuterët ose pajisjet tuaja elektronike.

Nga 14 janari deri më 3 shkurt, Mërkuri do të jetë retrogradë për herë të parë tek Ujori dhe Bricjapi. Dhe duke qenë se ky udhëtim prapa ndodh ndërsa Venusi është retrograde, mund të ndodhë që të shfaqet një ish, ose të ndiheni në ankth për momentin për dashurinë ose paratë.

Mërkuri do të jetë retrogradë për herë të dytë nga data 10 maj deri më 3 qershor te Binjakët dhe Demi. Do të jetë e vështirë të jetojmë në të tashmen sepse do të kemi frikë të ndryshojmë mënyrën tonë të të menduarit ose të përjetojmë lajmet. Jini fleksibël kur rishikoni informacionin që merrni.

Mërkuri do të jetë retrogradë për herë të tretë nga 9 shtatori deri më 2 tetor në Peshore, më pas përsëri në Virgjëreshë. Ne do të mësojmë të lidhemi me të tjerët duke komunikuar qartë.

Mërkuri do të jetë retrogradë për herë të katërt dhe të fundit nga 29 dhjetori deri më 18 janar 2023 në Bricjap. Do të ndihemi sikur nuk kemi kohë të mjaftueshme për të kryer gjithçka, dhe kjo do të thotë se do të duhet të riorganizojmë ditët tona.

Jupiteri dhe Neptuni

Jupiteri me fat dhe Neptuni ëndërrimtar takohen te Peshqit më 12 Prill. Kjo është një ditë e mrekullueshme për dashurinë. Po shkojmë drejt një vizioni të ri romantik që kapërcen kohën dhe do të hapë zemrat tona ndaj dashurisë së pakushtëzuar.

Planeti i zgjerimit, Jupiteri, e fillon vitin tek Peshqit e adhurueshëm. Ai hyn tek Dashi më 10 maj dhe qëndron atje deri më 28 tetor. Ky ndikim do të na bëjë pak egoistë, por do të na lejojë të arrijmë qëllimet tona. Jupiteri rihyn te Peshqit nga 28 tetori deri më 20 dhjetor dhe kjo do të jetë një periudhë e shënuar nga misticizmi dhe dhembshuria. Më pas Jupiteri kthehet te Dashi nga 20 dhjetori deri më 16 maj 2023.

Zhvendosja e nyjeve

Nyjet e Fatit ndryshojnë shenjën çdo vit e gjysmë. Kjo do të përcaktojë llojin e energjisë që do të marrim, gjendjen shpirtërore kozmike dhe eklipset që do të ndodhin. Ky ndryshim do të na bëjë të kuptojmë se fati ynë është të mësojmë dhe të përjetojmë.

Nyjet e Fatit lëvizin në aksin Demi-Akrep më 18 janar (dhe qëndrojnë në këto shenja për 18 muajt e ardhshëm) dhe do të na bëjnë të shembim muret mes nesh dhe të tjerëve.

Nyja e Veriut do të jetë tek Demi, gjë që na bën të identifikojmë se çfarë mund të fitojmë. Është koha e duhur për të krijuar bashkëpunime të reja. Mirëpriteni kënaqësinë dhe jini të kënaqur. Gjithashtu rrit shumë kreativitetin. Lëreni të kaluarën pas dhe jetoni të tashmen me qetësi.

Nyja e Jugut do të jetë në Akrep, duke na kërkuar të çlirojmë nevojën për të përdorur para ose të përdorim teknika manipuluese për të marrë atë që duam. Ne do të fokusohemi te materializmi dhe çfarë mund të ndërtojmë në mënyrë të prekshme.

Urani dhe nyja veriore rreshtohen

Urani revolucionar dhe nyja veriore e fatit takohen më 31 korrik. Kjo sjell ndryshime rrënjësore në financa, në politikë, në mënyrën se si blejmë ushqime dhe në mjedis. Është gjithashtu momenti kur bota shkon drejt së ardhmes.

Eklipset e vitit 2022

Në vitin 2022 do të ketë 4 eklipse. Eklipset nxjerrin në pah dhe zbulojnë çështje që nuk janë parë kurrë më parë. Ato kërkojnë veprim të menjëhershëm pasi të ndodhin dhe tregojnë ngjarje të rëndësishme. Eklipset diellore janë të ngjashme me një hënë të re shumë të fuqishme, ndërsa eklipset hënore janë si një hënë e plotë shumë intensive.

Një eklips diellor do të ndodhë më 30 prill tek Demi. Ky eklips do të na kërkojë të nxisim marrëdhëniet, të jetojmë një jetë plot magjepsje, të pushojmë dhe të përdorim talentin tonë krijues për të bërë gjëra të mëdha dhe të rëndësishme.

Eklipsi hënor në Akrep më 16 maj mund të shkaktojë vështirësi në komunikim, prandaj është thelbësore që të gjithë ne të jemi të drejtpërdrejtë me ndjenjat dhe mendimet tona.

Më 25 tetor do të ketë një eklips diellor në Akrep, i cili do të na shtyjë të ndryshojmë, të transformojmë, të evoluojmë. Momenti i rritjes që të gjithë e kemi pritur.

Eklipsi hënor tek Demi i 8 Nëntorit na shtyn të lëmë mënjanë egon dhe t’i përkushtohemi me çdo kusht kujt apo asaj që duam.

Marsi retrograd

Marsi retrograd ndodh çdo dy vjet. Ky planet luftarak përfaqëson vendosmërinë, energjinë, pasionin tonë, mënyrën se si ne mbrojmë veten. Kur janë retrograde, këto ndjesi mund të shkaktojnë lodhje dhe të na bëjnë më pasivë se zakonisht.

Lëvizja retrograde fillon te Binjakët në 30 tetor dhe përfundon më 12 Janar 2023. Meqenëse Marsi retrograd është te Binjakët, ne nuk do të mund të komunikojmë me fjalët e duhura dhe do të zgjedhim të jemi më pak të hapur. Ne do të jemi në ankth, me ulje dhe ngritje, por do të kemi sukses nëse i zgjedhim me mençuri betejat dhe projektet tona.

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending