Connect with us

Horoskopi

Horoskopi 2022: Tre këshilla që duhen ndjekur për vitin e ri, nga secila shenjë

Published

on

Jeto, dashuro, buzëqesh. Rekomandimi më i mirë që mund t’u bëjmë atyre që duam. Por çfarë duhet të presim, apo çfarë duhet të synojmë, gjatë vitit 2022?  Le të përpiqemi të kuptojmë, shenjë për shenjë, cilat do të jenë pikat, fushat dhe drejtimet fituese që duhen respektuar për të mos gabuar kurrë me yjet e vitit që vjen.

Dashi

Rroftë vera!  Kjo është koha kur Jupiteri do të jetë me ju (kjo do të ndodhë nga 10 maji deri në fund të tetorit), ajo stinë në të cilën (sidomos për ata që kanë lindur në mars) do të jetë vërtet e lehtë të përpiqeni të rriteni dhe të bëni premtime. Dhe më pas Komunikimet e Mëdha që Marsi, duke u dukur mirë nga fundi i gushtit e në vazhdim, do t’ju mundësojë, duke ju dhënë një vjeshtë të qëndrueshme në lidhje. Tregoni durim dhe mirëkuptim me ata që nga janari deri në fillim të marsit mund t’ju kërkojnë më shumë se zakonisht, për shkak të një Venusi që do të insistojë në rëndësinë e duhur për t’iu përkushtuar një personi të afërt.

Demi

Mirupafshim zonë komforti, është e ndaluar të qëndroni të mbërthyer pas të zakonshmes, ose të mos jeni të hapur ndaj përvojave, arkitekturave dhe gjeografive të reja. Jupiteri, nga janari deri në maj, do t’ju shtyjë të zgjeroni horizontet tuaja dhe do të ishte një mëkat i vërtetë të mos e dëgjonit. Angazhohuni nga gushti e tutje, kur Marsi do t’ju shtyjë të tendosni muskujt dhe rrisni cilësitë, kur yjet do t’ju bindin të jeni më të guximshëm me testet, me të gjitha llojet e sfidave. Është gjithashtu e rëndësishme të planifikoni, të ndërtoni fatet tuaja në tre muajt e parë të vitit të ri, së bashku me atë Venus që do të jetë në një zonë shumë solide, për t’ju ndihmuar të kuptoni më mirë kuptimin dhe gjerësinë e pasioneve.

Binjakët

Një kohë reagimesh, një kohë në të cilën Jupiteri do t’ju kërkojë të jeni në gjendje të demonstroni ekuilibër dhe aftësi për të bashkëpunuar me njerëzit që kanë rëndësi, për t’i dhënë peshë ideve, për t’i dhënë përmbajtje asaj që keni pasion. Angazhimet dhe ngarkesat, pasionet dhe vështirësitë do të alternohen nga gushti e në vazhdim, kur Marsi do të vazhdojë të qëndrojë në shenjën tuaj për një kohë shumë të gjatë.  Do të jetë e bukur, intensive dhe e rëndësishme, por bëni një pushim herë pas here. Vëllimi i ideve dhe mendimeve do të jetë i paqëndrueshëm, i paparashikueshëm, i vështirë për t’u imagjinuar, sepse Mërkuri shpesh do të hezitojë midis Tokës dhe Ajrit. Kur do të funksiononi më mirë? Sidomos në ditët e para të marsit, korrikut dhe më pas në tetor.

Gaforrja

Zgjeroni realitetin, thotë horoskopi juaj i vitit 2022. Si? Nëpërmjet atij Jupiteri që do të jetë në krahun tuaj nga 10 maji deri në fund të tetorit, duke ju dhënë vërtet një këndvështrim të ri për gjërat, duke ju kthyer prioritete që do ta bëjnë gjithçka shumë më interesante. Ndërkohë, mos ndaloni së qeni proaktiv me ata që doni, duke sfiduar një Saturn të izoluar dhe të shkëputur, por edhe atë Venus që nga janari deri në fillim të marsit do ta bëjë jo të lehtë punën e ëmbëlsisë. Së fundi, gjatë verës, kini parasysh punën, pra përpiquni të kuptoni se çfarë mesazhesh do t’ju rezervojë Jupiteri për sa i përket rritjes, profesioneve dhe qëllimeve.

Luani

Ndryshimet janë të paparashikueshme dhe Jupiteri e di shumë mirë këtë, i cili pasi të ketë ndaluar së peshuari dhe bllokuar disa situata, fillimisht do të bëhet neutral dhe më pas mik (në maj), duke i hapur rrugën mundësive krejtësisht të papritura verore. Vlerësoni qartësinë e zemrës, sepse do të jetë një dhuratë e mundur vetëm deri në qershor, kohë pas së cilës Saturni do të pushojë së funksionuari, ashtu si aftësia për të kuptuar, për të ndërvepruar me ata që doni, me ata që kanë një vend të rëndësishëm në të tashmen. Merreni me qetësi me shpenzimet, veçanërisht në ditët e para të marsit dhe më pas mes majit dhe qershorit, të gjitha për shkak të një Mërkuri që nuk është shumë i vëmendshëm ndaj financave.

Virgjëresha

Zgjidhni drejtimet e një dashurie, sepse Jupiteri do të jetë në opozitë solide deri në maj dhe më pas në fund të tetorit, me pak fjalë, është më mirë të punohet për një përcaktim të roleve, pozicioneve por mbi të gjitha të atyre ndjenjave. Mund t’ju bëjë të shkoni përtej dinamikës së zakonshme të një marrëdhënieje. Rezervoni energji dhe qëndrueshmëri, sidomos në punë, sepse Marsi pas verës do t’ju kërkojë një dozë shtesë angazhimi, këmbënguljeje dhe aftësie për të përballuar gjithçka që do t’ju ndodhë. Por besojini Venusit, atij planeti që deri në mars do t’ju ndihmojë të vini në praktikë si ëmbëlsinë ashtu edhe konkretësinë e nevojshme për gjithçka. Thjesht një fillim i mrekullueshëm.

Peshorja

Qëndroni larg garave verore. Sepse shpesh koha e butësisë shkakton krahasime të vështira për t’u kuptuar dhe që këtë vit do të bëheshin edhe më pak të dobishme apo inteligjente nga kundërshtimi i Jupiterit. Prandaj, është më mirë të pranoni këdo që keni pranë, pa tensione. Ose në pritje që Marsi, nga fundi i gushtit e në vazhdim, të ndezë kohën e forcës dhe pasionit më të mirë për Peshoren. Së fundi, mos i nënvlerësoni kurrë shenjat e vogla, siç mund t’ju ndodhë në pranverë, kur Jupiteri zgjeron gjëra të thjeshta por të rëndësishme, kur do të bëni mirë të besoni se fati mund të fillojë nga detajet dhe më pas të shkoni te arritjet e mëdha.

Akrepi

Jini të lumtur.  Sepse Jupiteri do të jetë më në fund energjia juaj miqësore, planeti i fortë dhe bujar që mund t’i përgjigjet cilësisë së së tashmes, të bëjë gjithçka ndryshe, duke u fokusuar te përmirësimi, mirëqenia dhe lehtësia. Mbani të ndezur joshjen – duke llogaritur favoret e Venusit – nga janari në mars dhe më pas përsëri në prill, gusht dhe nëntor, sepse do të jetë shumë e lehtë për ju. Së fundi, lëreni veten të përfshiheni në ide dhe iniciativa në vjeshtë, kur Marsi do të insistojë në çdo formë bashkëpunimi apo marrëdhënie praktike, profesionale, materiale. Një kohë jashtëzakonisht e gjatë për të provuar veten, por me dikë pranë jush.

Shigjetari

Jini fleksibël me fatin, sepse Jupiteri do të ndryshojë shpesh mendje dhe pozicion, duke ju kujtuar angazhimet dhe lidhjet deri në maj, duke ndezur fantazi, bukuri dhe argëtim në verë dhe më pas, në tetor, do të kthehet për t’ju kërkuar të rriteni, për të zgjidhur disa gjëra, realitetin. Mos u merrni me provokimet, jo të paktën nga gushti e në vazhdim, kur Marsi – me kokëfortësi në opozitë – do t’ju ​​testojë durimin me fjalët, gjestet dhe sjelljet e dikujt. Këtë vit duket se Hëna ka indikacione dhe kohë të sakta për zemrën. Dëgjojeni në mes të qershorit dhe fillim të dhjetorit, bëjeni për të kuptuar nëse dhe sa shumë ju intereson një dashuri.

Bricjapi

Fokusohuni te shkëmbimet dhe komunikimi, sepse këtë vit do të gjeni një mënyrë për të ndarë mendimet dhe synimet, sepse do të ketë momente të magjepsura (deri në maj dhe nga tetori e në vazhdim) në të cilat çdo formë marrëdhënieje dhe ndërveprimi do të jetë e lehtë, e rëndësishme më shumë se zakonisht. Jepni ëmbëlsisë, bëjeni nga janari në mars, pra kur Venusi i bukur do të insistojë te Bricjapi, kur preferoni harmoninë dhe mirësinë sesa seriozitetin dhe ashpërsinë. Balanconi shpenzimet falë atij Saturni që nuk do të ndalojë së mësuari se si të menaxhoni gjithçka që është materiale, konkrete. Dhe kjo në verë do t’ju japë lehtësi.

Ujori

Nga idetë tek faktet. Mesazhi i Jupiterit është mjaft i qartë, një planet që pas një viti në shoqërinë tuaj, do të ecë përpara nga janari, duke ju lejuar të transformoni (me pak fat) në realitet gjithçka që deri më tani vetëm kishit imagjinuar, menduar, ëndërruar. Forca më e madhe. Juaja? Me siguri që nga fundi i gushtit e në vazhdim, kur Marsi do të kryejë një trinë mahnitëse ajri, duke ju dhënë pasion, entuziazëm dhe energjinë e nevojshme për të bërë gjithçka që ndjeni, pëlqeni dhe ju intereson. Pranvera për të dashuruar, sepse Afërdita, pas fshehjes deri në fillim të marsit, do të mbërrijë papritur në Ujor për të bërë gjithçka, çdo mendim të ëmbël.

Peshqit

Flirtoni me fatin. Mund të jetë argëtuese kur ylli me fat (Zeusi) është pranë nesh, na mbron dhe na ndihmon të bëjmë ato gjëra që na interesojnë. Jupiteri do të favorizojë fatin deri në maj dhe më pas në vjeshtë, duke ju dhënë një vit vërtet të veçantë, intensiv, bujar. Dashuroni me zemër të lehtë. Evolucionet e ndjenjave, së bashku me fatet e marrëdhënieve, do të ndjekin Mërkurin, një yll që do t’ju favorizojë në mars, në pjesën e dytë të prillit dhe më pas në korrik, duke ju sfiduar përkundrazi të jeni të sigurt në çift në gusht dhe në pjesën e parë të tetorit. Mos u nxitoni, ju jeni Peshqit. Është e ndaluar t’i nënshtroheni shantazheve në Mars nga fundi i gushtit e në vazhdim, diçka që do të përfundonte vetëm duke të bërë të jetoni gjithçka sipërfaqësisht dhe me vështirësi.

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending