Connect with us

Horoskopi

Horoskopi i PLOTË mujor nga Meri Gjini: Shigjetari mban vendin e parë, halle për Gaforren, zbuloni të gjitha shenjat

Published

on

Jemi vetëm një ditë larg hyrjes në muajin e festave, periudhën më të bukur të vitit, ndaj astrologia Meri Gjini erdhi në studion e “Shije Shtëpie” për të na treguar se ç’do të ndodhë gjatë kësaj kohe. Ndonëse do të jetë një kohë pak e vështirë, me pasiguri e luhatje të forta emocionale, sipas astrologes, çelësi për t’ia dalë mbanë ndodhet te organizim. Megjithatë, në përgjithësi, lajmet do të jenë të mira.

Meri Gjini: Jemi në situata goxha të vështira. Ka nisur në fakt që në vitin 2017 të shtrëngohen gjërat, megjithatë në Dhjetor të 2019 dhe deri në Prill të 2023, ne jemi në hyrje planetare të cilat na sjellin stres. Periudha e Tetor-Nëntorit që do të vazhdojë deri nga mesi i Dhjetorit ka Marsin në një pozicion i cili na nxjerr të gjitha frikërat tona në sipërfaqe, pavarësisht se në fund mund të mos ndodhë asgjë apo t’i marrim më të mirën, por do të kemi ankthin dhe tendencën e pasigurisë për të nesërmen.

Në kohëra të tilla, është shumë i vështirë projektimi afatgjatë dhe kjo vështirëson humorin e reagimet njerëzore. Faktori i së papriturës do të jetë prezent, ndonëse nuk kap një shenjë të caktuar. Kemi në hyrje eklipsin e Diellit në datën 4 që kur dëgjohet e shpërndahet negativitet, i cili vjen më tepër nga thashethemet sesa nga realiteti. Ky eklips do të ndodhë nga një Hënë e re tek Shigjetarët në hyrje me Diellin dhe Mërkurin. Kjo do të jetë e kundërta e Hënës së Nëntorit kur nisjet e reja ishin të vështira dhe të pakta, tani për idetë e mençura që janë përshtatur me kohën, ka mbarësi në fillim dhe sukses të përshpjetuar. Për ata që duan më të mirën, mund të nisin një organizim të mirë të periudhës, qoftë edhe afatgjatë sepse përveç hyrjes së katërfishtë te Shigjetarët, ku do të shkojë edhe Marsi që është ndryshim shumë i madh, nëse e krahasojmë pasi flasim për dy vendosje ekstreme nga energjia. Marsi te Shigjetarët favorizon shumë çështjet akademike, studimore, arsimore, festive, ngjyrat, bukurinë, komunikimin, kontaktet duke na bërë më njerëzorë e të bukur.Lexoni edhe:

Nga ana tjetër ka edhe zhurma, për mirë e për keq. Nga vendet e fuqishme ka lajme të mira lidhur me ekonominë që kjo mund të mos na ndikojë drejtpërdrejt, por do të ndikojë te projektimi afatgjatë, te ëndrrat. Së dyti, ka protesta të forta që vështirë se kontrollohen në të gjithë Europën e rajonin, por është një formë presioni ndaj pushetit për të deleguar gjërat për mirë. Do të jetë aktiv e intensiv, sidomos pas datës 14. Një hyrje e vështirë që duhet të mos ta harrojmë është ajo për të cilën folëm në Nëntor, duhet të jemi të kujdesshëm me Covid-in, grumbullimet, organizimet e festat. Katërkëndëshi Uran-Saturn rreth datës 20 është goxha i fortë dhe do të jetë një problematikë e ndjeshme.

Dashi-Elokuenca dhe përshtatshmëria e projekteve të tyre të zhvillimit profesional me kohën, kjo do të ishte mençuria e tyre e vënë në punë e zbatim që do të sillte një rritje të ndjeshme të ritmit dhe të ardhurave të tyre. Kjo do të ndihet shumë fort në ditët e fundit për shkak të kalimit të planetit të fatit nga Ujori në Peshk që do të sjellë shumë ndryshime pozitive e optimiste në energji. Ka edhe këmbime ekonomike të mira, por janë momente të cilat do të jenë nga data 12 deri në 20. Në pjesën sociale dhe të lëvizjeve janë mirë por do t’iu duhet të organizojnë axhendën pas datës 12 e në vazhdimësi.

Demi-Kujdesi i vetëm që do të duhet duke qenë se Urani është në këtë shenjë në një katërkëndësh, përfshihen çështjet familjare e personale. Mjafton që të mos marrin vendime të mëdha e të rëndësishme, si për bashkim apo për ndarje. Duhet ta jetojnë të përditshmen të qetë, pa vendime të forta këtë muaj pasi nuk është i favorshëm apo vështirë se do t’i rezistonte kohës. Kjo do të sillte situata të çuditshme apo do të devijonte vëmendjen nga pjesa e prakticitetit të tyre. Ndryshimet do të vijnë për mirë, por në Janar.

Binjakët-Nëse duan t’i marrin më të mirën Dhjetorit, duhet të jenë shumë të vëmendshëm me detajet ndaj çdo hapi profesional e në karrierë, për t’i paraprirë çdo lloj gjëje që mund të kemi rreth datës 20. Sido të jetë, rezultati përfundimtar i Dhjetorit do të lërë një shije shumë të mirë. Pasione pak më të sforcuara në dashuri pasi Venusi kthehet në të kundërt, por do të kenë mundësi të nxjerrin edhe të bukurat.

Gaforrja-Raportet personale, në çift dhe planet profesionale duke u ngatërruar në të kaluarën do të krijojnë një lëmsh emocional me mendimet e tyre për të ecur përpara apo për të marrë dhe rikthyer të vjetrën. Mos ta bëjnë sepse e kaluara ka ngelur pas, është thjesht çorientim dhe do të prishte energjinë e muajit Dhjetor. Muaji do të mbyllet me optimizëm dhe ritëm të përshpejtuar në çështjet e punës, për mirë sepse do të dalin nga rutina e do të jenë shumë më prodhues.

Luani-Çështjet e fizikut duhen zgjidhur, Saturni është përballë në hyrje me Uranin. Çfarë kanë në trupin e tyre është mirë mos ta mbartin për 2022, duhet t’i kenë përfunduar deri në datën 19-20 edhe pse eklipsi i Diellit është ai që do të shkaktojë ankth apo pasiguri në raport me veten apo atë çfarë përfaqëson ndërmjet çfarë duan dhe dinë të bëjnë. Disa, sidomos ata të lindurit nga data 1-10 Gusht duket sikur do të kenë shanse shumë të mira për momente të forta pozitive.

Virgjëresha– Në organizim të hapave dhe lëvizjeve të veta, do ta gjejë veten dhe 24-orëshin të mbushur me një ritëm të tillë. Ka vend për pozitivitet, hyn te shenjat që do të ngarkohet më pak, nuk do të përfshihet shumë në këto ndryshime intensive, edhe pse mund ta teprojnë me shpenzimet, por duke bërë bilancin në të njëjtën kohë. Ose duhet ta bëjnë bilancin pa ardhur data 12 se çfarë ka planifikuar dhe mos ta zgjerojë më buxhetin ose nëse e lë për kur i duhet, mund ta teprojë dhe t’i shtohet pasiguria. Planeti i fatit përballë hap rrugën e bashkëpunimeve të mira për të cilat do të flasin shumë gjatë vitit 2022.

Peshorja-Hyn te të privilegjuarit sepse pjesa e punës dhe e ekonomisë së tyre është mbi baza të mbështetura fort në hapa të sigurta që kanë hedhur, përgjegjësi që kanë marrë përsipër apo do të marrin deri në datën 12. Aty ku do të ngatërrohen pak është në pjesën emocionale. Ka vend për ngjyrosje, por duket sikur do të merren më shumë me plagët e vjetra se sa të shohin historitë e reja. Ngjyrat emocionale duhet t’i vendosin nga e tashmja e tyre.

Akrepi-Ekonomia, buxheti është prioritet dhe nuk do të mungojnë shpenzimet e tepruara. Po ashtu as jeta personale e sociale dhe pozitiviteti do të jenë të pranishme teksa intensiteti i tyre vazhdon të jetë i lartë dhe me shumë përgjegjësi deri në datën 12. Në datën 12-13 vazhdojnë të jenë në qendër raportet personale, në çift, familjare në tonacione, ritëm, por edhe si do të ndërveprojnë. Pas datës 12, gjërat lehtësohen, luftërat futen brenda tyre dhe dinë ta bëjnë mirë këtë. E menaxhojnë shumë mirë pjesën brenda territorit të vet, por kur vjen puna që kanë më shumë se sa duhet mnë mendime, mund të kenë shpërthime, të cilat i kanë rrallë. Pas datës 12 do të hyjnë në rutinën e tyre.

Shigjetari-Protagonistët e periudhës kanë ciklin e tyre hënor, në Eklips, por përballë tyre në datën 4. Në datën 19 kanë Hënën e plotë te Binjakët, ndaj ka Diell, Mërkur, që do t’iu bashkëngjitet edhe Marsi duke i bërë të mençurit e shoqërive e grupimeve sepse do të japin ide atje ku nuk e presin. Do ta gjejnë veten duke ndarë mendimin e tyre por që do të rezultojë si ide shpëtuese për shumë njerëz. Do të marrë formë të qartë strukturimi i bazës së tyre të punës, karrierës. Produkti i kësaj do t’i lumturojë pas 29 Dhjetorit e në vazhdimësi, edhe pse ka dy momente shumë të mira, data 14 dhe 22 që do të kenë të ardhura të mira.

Bricjapi-Dashuria, emocioni, mënyra si ndihen, konfuzitet emocional, pikëpyetjet, dilemat janë ato që do t’i mundojnë për një kohë të gjatë pasi Venusi në të kundërt deri në fund të Janarit e do të kthehet më pas në të drejtë, por qëndron tek ata deri në Mars. Për sa i përket detyrimeve profesionaleve që kanë marrë përsipër, ia dalin mbanë shumë mirë. Fizikisht janë të aftë për të përballuar gjithçka, por vendosja në vijë të drejtë të emocioneve do të jetë një proces i mundimshëm dhe shpesh do ta gjejnë veten me nevojën për t’i ndarë pikëpyetjet. Prakticiteti është mjaft mirë, megjithatë në planin afatgjatë duket mirë, ndërsa afatshkurtër të kenë kujdes me shpenzimet.

Ujori-Saturni tek ta është në katërkëndësh me Uranin, gjë që për sa i përket çështjeve të tyre të punës, sidomos atyre të lindur nga data 1-10 të Shkurtit, kanë momente shumë të mira e të forta për zhvillim. Lajme të mira do të ketë për ata të lindurit në ditët e fundit pasi planeti i fatit ndodhet tek ta dhe drejt datës 20 do të arrijë maksimumin e mundshëm të rritjes. Në çështjet e punës e të ekonomisë është muaj i mirë, ndërsa për gjendjen emocionale do të ketë dilema mes të tashmes e të djeshmes.

Peshqit-Neptuni në hyrje pozitive me Mërkurin nga Shigjetarët do ta bëjnë kreativitetin, studimin, shkollën, formatimin, formimin, idetë, festat t’i gjejnë në vijën e parë të aktivitetit. Kanë dëshirën për t’u marrë seriozisht me karrierën, në mendje se praktikisht e kanë më në brendësi ose në fillimet e vitit që vjen. Puna do të kërkojë intensitet maksimal sidomos nga mesi i Dhjetorit deri në mesin e Shkurtit. Ideja se planeti i fatit do të shkojë tek ata do t’i bëjë të buzëqeshin vesh më vesh.

Horoskopi

Horoskopi i muajit Janar 2022 nga Astrologia Meri Shehu/ Kjo eshte shenja e pare ne renditje

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK PER MUAJIN JANAR 2022

Renditja e shenjave nga ajo me pak me fat te ajo me e favorizuara:

12. Gaforrja

Kanë përballë të gjithë planetët e tjerë në Bricjap dhe ky muaj do t’i mbajë të tërhequr. Të gjitha çështjet e lidhura me martesën, kontratat, bashkëpunimet, rishikimet, rivlerësimet etj do të kalojnë në një vrimë të ngushtë shikimi që të shkojnë në anën tjetër. Në shëndet, Gaforret nuk do të kenë problem, por më shumë muaji do të lidhet me kontaktet, punë e rikthimet pas. Paratë do të jenë pak të vështira pikërisht prej kësaj situate, e sidomos nga data 25-29. Gjithë Janari do të jetë me tentativa sqarimesh nga ana ekonomike sepse nuk është ende e çliruar për shkak të Mërkurit në Ujor. Në dashuri do të marrin vendime serioze, por do të rishikojnë disa që tashmë i kanë marrë. Kjo sepse vendimet për martesë nuk mund të merren mes datave 25-29 për arsye të Afërditës së kundërt që nuk favorizon fillimin e ri të një marrëdhënieje. Nga fundi i Janarit mund të kenë avantazhe bashkëpunimesh e martesa. Hëna e plotë në datën 17 mund t’iu sjellë plotësimin e një dëshire të rëndësishme.

11. Dashi

Puna dhe paratë do të kenë disa përballje dhe gjërat nuk do të shkojnë aq njëtrajtësisht, madje disa mund të kenë përmbysje planesh e projektesh. Në rastet kur mendonin se do të merrnin një shpërblim ekonomik, ky do të vonojë, por Dashët që janë përjashtuar pa të drejtë nga puna, janë keqkuptuar ose ndarë nga një marrëdhënie dhe nuk ka ende një formë të prerë, do të kenë një shans të dytë. Në çësshtjet ligjore e udhëtime do të kenë pengesa që nga data 2 Janar deri në 25.

10. Peshorja

Peshorja është në kuadrat me Bricjapin ndaj hapen në fillim të vitit çështjet e trashëgimive, familjaret dhe të parealizuarat. Do e shohin me qetësi këtë periudhë në çështjet familjare. Një lajm i mirë është se në datën 17 hapet një vend pune i rëndësishëm lidhur me karrierën, ndaj mund ta shohin si ekspozim apo finalizim të bukur të marrëdhënieve që ka të bëjë me famën, pushtetin, ligjin dhe rënien në sy. Në dashuri, marrëdhëniet familjare do sqarohen, ato që kanë krijuar një familje apo bashkëjetesë. Nuk do të ketë fillime të reja, por rregullime të asaj që ka ekzistuar e deri në ndarje të atyre që nuk funksionojnë më.

9. Luani

E mendojnë vitin 2022 sikur nuk e kanë të mirë, por do të kenë shumë punë, avantazhe. Janari bazohet te shëndeti e ekonomia. Ekonomia do të sqarohet shumë, detyrimet që kanë me të tjerët, vonesat, prapambetjet e pagesave. Në çift do të rikthehen sqarimet e këtyre çështjeve. Në shëndet, duhet të rishikojnë botën e tyre psikologjike. Këshillat për Luanin gjatë Janarit është të mos investojnë shumë, të mos marrin iniciativa për hapje biznesesh dhe të mos bëjnë debate të ashpra pasi mund ta gjejnë veten në gabim. Gjithashtu, duhet të kenë kujdes me lidhjet e fshehta, kontaktet e fshehta etj sepse mund të jenë një ngatërresë e madhe për ta, sidomos në datat 25-29.

8. Binjakët

Do të kenë një vit të rëndësishëm për karrierën, por që iu duhet shumë punë për ta mbajtur fort arritjen e tyre. Ky muaj do t’i lidhë shumë me punën e çështjet ekonomike të përditshme, si dhe të ardhurat që duan të marrin. Duhet të tregojnë kujdes ndaj marrëdhënieve në punë sepse mund të sjellin probleme që mund t’i stresojnë. Një ndryshim pune i rëndësishëm rreth datës 17 Janar i pret, por duhet të ngulmojnë shumë në çështjet e ekonomisë.

7. Peshqit

Të gjithë ata që kanë premtuar për Peshqit shoqëri, miqësi, aleancë do të kenë nagtërresa dhe vonesa në këto drejtime, si dhe në iniciativat e punëve. Disa plane e kthime pas do t’i bëjë mos ta fillojnë Janarin si duhet. Në datën 17, me Hënën e plotë në Gaforre do të ketë romantizëm, njohje shumë të mirë, dashuri me shikim të parë, dhënie fjale. Është pikërisht dita kur do të ndiejnë ajrin e mirë të vitit 2022.

6. Shigjetari

Kontradiktat në lidhje me jetën personale, erotike, punën, prapaskenat, vonesat e pagave dhe mosmarrëveshjet në vendin e punës do të jenë të konsiderueshme. Ndaj, nuk duhet të marrin iniciativa për investime, ndryshim pune, debate për projekt që nuk e njohin dhe të kenë kujdes nga kundërshtarët që duan t’iu prishin punë. Një lajm i mirë ekonomik rreth datës 17-18 që do t’i shpërblejë për mundimet e bllokimet në jetën personale. Lidhur me shëndetin, mund të rikthehen disa probleme që nuk janë trajtuar si duhet.

5. Demi

Kanë fat më të mirë sepse të gjithë ndikimet e planetëve në shenjën e Tokës janë në Bricjap dhe nuk ka çlirim gjatë Janarit e në fund të tij do të jetë edhe Marsi në Bricjap. Ndaj do të dominojnë rregullat, kujdesi, edukimi, përgjegjësia e formës që nuk të lë liri. Marsi në Bricjap është në pozicion të mirë dhe nuk do ta bllokojë aq shumë Shkurtin. Demi, si shenjë Toke, kundërshtimet e përmbysjet e planetëve do ti marrë me qetësi e organizim dhe nuk do të shokohet aq shumë nga disa rikthime sherresh, debatesh e vështirësish. Momentalisht, nuk mund të udhëtojnë sepse nuk është e favorshme.

4. Akrepi

Si shenjë Uji, favorizohen nga Peshqit e Bricjapët dhe do të dalin më fuqishëm në komunikim, do të njohin njerëz në rrjetet sociale, do të rregullojnë punë e projekte që nuk kanë shkuar si duhet, do të riformatohen e do të bëhen më strategjikë. Me planetët e kundërt duhet të vazhdojnë të tregojnë kujdes sidomos në datat 25-29 sepse s’duhet të marrin iniciativa të mëdha. Duhet të sqarojnë projektet e situatat nga e kaluara sa iu përket të afërmve dhe çështjeve studimore, ligjore, ekonomike. Janari është muaj që karakterizohet nga kursimet dhe kontrolli i shpenzimeve.

3. Virgjëresha

Si shenjë Toke, Bricjapi bën mrekullinë e vet i fut në organizim e rishkim, iu sjell gjëra nga e kaluara që pretendonin se i kishin humbur për t’i parë e shijuar si dhe të kapin situata që mendonin se nuk ishin më aty më për ta. Ndaj mund të rregullojnë jetën personale e ekonomike ata që kanë patur probleme sepse Bricjapi për Virgjëreshën është një shenjë që mbart shumë anë personale, është shenja më erotike për të. Planetët që futen në Bricjap për Virgjëreshën do të sjellin fantazi, ëndërrime, dëshirë për të shijuar jetën e krijuar. Sado skeptikë që janë Virgjëreshët, duhet të bëjnë një hap pas për të marrë iniciativa e vendime të rëndësishme. Nuk duhet të japin nga vetja nëse iu bëhen premtime.

2. Ujori

Sido të shkojë, çështjen ekonomike e kanë të mbrojtur pavarësisht se do të mendojnë të ndryshojnë punë apo po bashkëjetojnë me njeriun e gabuar, nuk janë shpërblyer si duhet apo kanë një lidhje të fshehtë. Të gjitha këto do t’i sqarojnë, do të fillojnë një punë të rëndësishme nga data 14-15 dhe do të kenë mundësi nga data 2-14 të hyjnë në kontakte e biseda të rëndësishme sepse Mërkuri është në shenjën e tyre në të drejtë, ndërsa pas datës 14 do të kthehet në të kundërt. Kjo do të sjellë disa pengesa e sqarime në të gjitha situatat, për të gjitha shenjat.

1. Bricjapi

Ndonëse shumë planetë do të jenë aty, Mërkuri, Afërdita e Marsi në fund të muajit, sërish do të arrijnë ta mbajnë natyrën e dëshirat e tyre ndaj dhe të tjerët do të dominohen nga kjo. Do të ecim me llogari të qarta, të matur, të rreptë, të ftohtë, të ashpër e kritikë, por nëse vendosin për diçka, do të bëhet edhe sikur të përmbyset bota. Kanë mundësi të rregullojnë çfarë nuk kanë mundur në 2021, do të kenë edhe mosmarrëveshje e problemet e pazgjidhura të Nëntor-Dhjetor 2021 do të dalin në sipërfaqe gjatë muajit të parë të 2022. E rëndësishmja është që nuk do të jenë të fshehtë, por edhe pas hyrjes së Marsit në shenjën e tyre do të pasohet nga një periudhë e mirë.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor 10-16 Janar sipas astrologut Paolo Fox/ Keto jane 2 shenjat e para te javes qe po vjen

Published

on

Dashi

Pranojini gjërat ashtu si t’iu vijnë këtë javë dhe mos kërkoni nga të tjerët atë që nuk e jepni dot vetë. Nëse lidhja juaj me partnerin nuk është aq e fortë sa duhet te bëni shumë kujdes sepse gabimi më i vogël mund ta përkeqësojë edhe më tepër situatën. Ju beqarët do jeni sharmante në maksimum dhe ka shumë gjasa që të mërkurën të ndryshoni edhe statusin. Për financat nuk do ketë aspak probleme. Përveçse do tregoheni te kursyer me shpenzimet, do merrni edhe disa para nga një punë e mbaruar me sukses. Shëndeti nuk do jetë gjatë gjithë kohës i mirë kështu që do duhet here pas here më tepër përkujdes. Çlodhuni dhe ushqehuni në mënyrë të ekuilibruar. Në punë mos nisni projekte pa marrë garanci për mbështetje dhe financim…

Demi

Mos kini frikë të guxoni këtë javë dhe t’i shprehni sa më shumë idetë tuaja. Po u treguat edhe më të përgjegjshëm do keni më shumë arritje. Lidhja juaj këtë jave nuk do jetë aspak e qetë. Në disa momente do mendoni sikur partneri është një kundërshtar për ju dhe do e shihni me dyshim. Takimi qe do realizoni ju beqarët do jetë sensacional dhe do ndiheni mirë që herën e parë. Në planin financiar do dini si ta menaxhoni situatën dhe gjendja do mbetet e mirë. Nëse keni ndërmend për investime serioze bëjeni sot pa u menduar gjatë. Shëndeti do jete më i mirë se më parë. Sipas Dritare.net, falë mbështetjes së Diellit do jeni edhe më dinamike dhe plot energji. Edhe në punë çdo gjë do shkojë ashtu si kishit menduar. Do jeni realiste dhe kjo do iu ndihmojë më tepër.

Binjakët

Marsi dhe Hëna do ju nxitin të tregoheni më të duruar këtë javë dhe t’iu shkoni gjërave deri në fund. Bëni edhe një bilanc të atyre që keni kaluar. Në tërësi jeta juaj në çift do jetë shumë herë më e mirë se një javë më parë. Do i përkushtoheni më shumë njëri-tjetrit dhe do mendoni herë pas here të përgatisni surpriza. Ju beqarët do keni disa takime interesante dhe do dini t’i mbani pas vetes personat që do pëlqeni me fjalë dhe gjeste të ngrohta. Në planin financiar përveç fatit që do keni do jeni edhe shumë herë më të matur me shpenzimet. Të gjitha këto do bëjnë që gjendja të përmirësohet. Shëndeti mund të ketë ditët e para disa shqetësime të vogla për shkak të nervozizmit, por pas të mërkurës gjendja do stabilizohet. Në punë do ju bëhen disa propozime interesante që duhet t’i shfrytëzoni.

Gaforrja

Edhe pse ndikimi i yjeve do jetë shumë pozitiv gjatë kësaj jave, ju sërish do ndiheni disi keq në disa momente. Saturni do ndikojë pozitivisht këtë jave në jetën tuaj në çift. Për çdo gjë do merreni vesh me partnerin tuaj dhe nuk do ju dalin aspak të papritura të pakëndshme. Edhe ata që kanë pasur mosmarrëveshje do jenë më të qetë. Ju beqarët do dashuroheni kokë e këmbë me dikë dhe nuk do i ndaheni asnjë moment derisa ta tërheqin pas vetes. Në planin financiar nuk do keni kurrfarë problemi. Yjet do përkujdesen për ju në çdo moment. Shëndeti nuk do ketë shqetësime të mëdha, madje edhe ata që kanë pasur probleme të ndryshe do ndihen shumë herë më të qetë. Saturni dhe Jupiteri do bëhen bashke në planin profesional dhe do ju çojnë në drejtimin e duhur.

Luani

Po nuk u treguat të matur dhe të logjikshëm gjërat mund të marrin tatëpjetën këtë javë. Nëse jeni në një lidhje duhet të tregoheni më të përgjegjshëm dhe në asnjë mënyrë nuk duhet të hidhni hapa të nxituara. Kujdes edhe nga disa provokime të partnerit. Ju beqarët do keni një periudhe të mbushur me njohje të reja, por ata nuk do preferojnë ende të hedhin hapa. Buxhetin mbajeni gjithë kohës nën kontroll pasi shumë shpejt do keni nevojë jetike për para. Për shëndetin do kujdeseni mjaft dhe gjendja do vazhdoje të mbetet e stabilizuar. Në punë nuk do jeni shumë energjike ditët e para të javës, por pas të enjtes shumë gjera do ndryshojnë. Mos u dorëzoni lehtësisht.

Virgjëresha

Javë e zakonshme dhe pa probleme serioze. Ju të dashuruarit nuk duhet te bëni asgjë që nuk i pëlqen partnerit tuaj sepse mund të keni probleme serioze me të. Merreni çdo gjë shtruar dhe mendoni për të dy palët. Ju beqarët nuk do mendoni shumë për jetën sentimentale sepse do jeni të zënë me punë dhe angazhime të tjera. Buxheti nuk do jetë aspak i keq nëse shpenzoni me kursim dhe maturi. Po u treguat të pamatur situata do marrë tatëpjetën. Shëndeti duhet pasur më në kujdes se asnjëherë më parë. Do keni dhimbje barku, probleme me stomakun dhe me zorrët. Në punë do jeni të duruar dhe këmbëngulës. Mund të lodheni paksa, por në fund do arrini atje ku e keni planifikuar.

Peshorja

Këtë javë duhet të përfitoni sa më shumë nga jeta dhe të jeni më largpamës. Për ju që jeni në një lidhje nuk do ketë ndonjë ndryshim të madh. Beni atë që do mendoni më të arsyeshme. Edhe ju beqarët do kenë një muaj normal. Nuk do mungojnë takimet, por ata vetë do jenë të pavendosur për të hedhur hapa. Financat do vijnë duke u përmirësuar nga dita në ditë kështu që mos u shqetësoni. Sipas Dritare.net, shëndeti do dojë më tepër përkujdes. Mund të keni probleme me hundët dhe me gjëndrën tiroide. Bëni sa më shpejt vizita të specializuara. Në punë nuk duhet të mundoheni t’i dilni vetë për zot një projekti gjigand, por duhet të kërkoni ndihmën e kolegëve.

Akrepi

Kjo javë nuk do jetë perfekte për ju, megjithatë pas datës 16 Hëna do ju ndihmojnë të merrni frymë më lirisht. Do kaloni edhe më shumë kohë më partnerin ju të dashuruarit dhe marrëdhënia me të do jetë e shkëlqyer. Ju beqarët do mbylleni shpesh në vetvete dhe as që do ju shkojë ndërmend krijimi i një lidhjeje. Fatmirësisht që miqtë dhe familjaret do i keni pranë. Financat duhet t’i menaxhoni me diplomaci dhe kujdes në mënyrë që të mos keni probleme. Shëndeti fatmirësisht do jetë më i mirë se disa kohë më parë dhe nuk do keni as shqetësimin më të vogël. Në punë do dini si të ecni në rrugën e duhur dhe pak nga pak do arrini qëllimin final. Do jeni krenare për veten dhe do merrni shpërblime.

Shigjetari

Kjo ka për të qenë një javë pozitive për të gjithë. Nëse jeni në një lidhje gjithmonë do bëni gjënë e duhur dhe më të mirën për të dyja palët. Ju beqarët do jeni me fat dhe do e gjeni princin tuaj të kaltër. Ai do jetë fiks ashtu si ata e kanë ëndërruar gjithmonë. Në planin financiar do i kuptoni gabimet e bëra deri me sot dhe do mundoheni të gjeni një zgjidhje për çdo problem. Shëndeti për fat të keq do ketë probleme të mëdha. Do hani pa fund dhe kjo mund t’iu sjelle probleme edhe me stomakun përveçse do shtoni në peshë. Në punë do lodheni pak, por do kënaqeni kur të arrini atje ku keni dashur.

Bricjapi

Këtë javë duhet të tregoheni shumë më të kujdesshëm për shëndetin. Mund të keni probleme nervore dhe probleme me stomakun. Ata që janë në një lidhje duhet t’i shprehin sa më shumë ndjenjat dhe kanë për të pasur një javë shume te kënaqshme. Beqarëve nuk do ju mungojnë aspak mundësitë për të realizuar takime te veçanta sidomos ditën e mërkurë dhe te shtunë. Mirë është që t’i kushtojnë pak më tepër rëndësi paraqitjes. Financat do jenë të turbullta në çdo moment dhe nuk do dini çfarë të bëni për ta ndryshuar situatën. Në rastin më të keq kërkoni hua nga të afërmit. Gjendja shëndetësore siç e thamë nuk do jetë e mirë. Në punë tregohuni me autoritarë atje ku ju takon dhe zgjidhini me diplomaci të gjitha problemet që do ju dalin. Kujdes nga intrigat e disa mive të supozuar.

Ujori

Sido që t’iu vijnë gjërat këtë javë mundohuni të thoni fjalën e mirë dhe të tregoheni me optimistë. Marrëdhënia juaj me partnerin do jetë paksa e tensionuar. Debatet do jenë të mëdha dhe asnjëri prej jush nuk do tolerojë. Tregohuni më të kujdesshëm me ato që do thoni në mënyrë që të mos prishni qëndrueshmërinë. Për ju beqarët zemra do ketë prioritet mbi arsyen. Do shkëlqeni dhe do përjetoni emocione të paimagjinueshme. Për financat do kujdeseni më shumë dhe do pakësoni shpenzimet. Situata paraqitet e mirë. Për sa i përket shëndetit, do ketë edhe momente kur do ndiheni të lodhur, por do rikuperoheni shpejt. Këmbëngulja dhe entuziazmi në punë do admirohen nga të gjithë.

Peshqit

Do jeni të padëgjuar këtë javë dhe duke dashur t’i bëni gjërat sipas mendimit tuaj edhe mund të gaboni. Nën ndikimin mjaft negativ të Plutonit, ju që keni një lidhje do kaloni një periudhë të tensionuar. Mundohuni t’i rregulloni gjërat para se marrëdhënies t’i humbasë shkëlqimi. Komunikoni më shumë me njëri-tjetrin. Gjetja e partnerit ideal do kthehet në një fiksim të vërtetë për ju beqarët. Mundohuni të bëni dallimin midis personave dhe mos u joshni nga pamja e jashtme. Për të mos pasur probleme me buxhetin do iu duhet të hiqni dorë nga disa shpenzime që kishit parashikuar. Tregohuni shumë të kujdesshëm. Shëndeti nuk do ketë ndonjë problem të madh, por gjithsesi ju duhet të merrni disa masa. Në punë do jeni shumë kreative dhe do filloni projekte interesante.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor 10-16 Janar 2022/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit me te favorizuara nga fati

Published

on

Dashi

Gjatë javës 10 – 16 janar do të jeni më të përgjegjshëm për punët e shtëpisë. Ndoshta arsyeja për këtë do të jetë shfaqja e detyrave të reja në lidhje me të afërmit tuaj, të cilët do të mbështeten në ndihmën tuaj në zbatimin e tyre. Shumë do të gëzohen për blerjen e shtëpisë së tyre. Ngjarjet e ndryshme në jetën e një personi do t’ju bëjnë të mendoni se si mund ta ndihmoni, si mund të flisni me këtë person dhe në përgjithësi sa mund të ndërhyni në ngjarjet në jetën e këtij personi. Java do jetë një kohë e mirë për martesë, për organizimin e takimeve familjare, për biseda me të afërmit. Do të jetë gjithashtu një kohë e mirë për trajtim ose shërim nga një sëmundje../

Gjatë javës do të keni një kohë të mirë për të harmonizuar marrëdhënien tuaj me një person që ka lindur në shenjën e Peshores, Binjakëve apo Ujorit. Konfliktet mes jush mund të jenë për shkak të problemeve personale, përfshirë shëndetin. Gjatë kësaj jave, nëse udhëtoni, do të përjetoni situata të ndryshme stresuese që lidhen me dokumente, informacione të rëndësishme, mesazhe apo paralajmërime. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë në të cilën do të shohin më qartë problemet dhe mangësitë e tyre. Problemi, i cili do të duket shumë më i madh apo më serioz këtë javë, në fakt ka nisur disa javë apo muaj më parë. Disa nga ngjarjet kryesore të javës do të përcaktohen si zhvillime nga njerëz që jetojnë larg jush. Do të jetë e vështirë të kontrolloni dëshirën tuaj për të hyrë në një debat apo konflikt, sepse egoja juaj do të ketë një ndikim shumë më të fortë tek ju gjatë këtyre shtatë ditëve. Gratë do të respektojnë veprimet dhe vendimet e tyre nga opinioni ose pjesëmarrja në ngjarje nga një burrë.

Demi

Gjatë javës 10 – 16 janar, shumë do të përjetojnë një ngjarje me një burrë që mund t’ju kërkojë të merrni pjesë personalisht në ngjarje. Kjo mund ta bëjë të vështirë ose të ngatërrojë planet tuaja fillestare për javën. Do të jetë një kohë e mirë për të nënshkruar ose për të marrë një dokument ose kontratë, përfshirë një të natyre financiare. Gjatë javës do t’ju duhet të merrni një vendim në lidhje me udhëtimet ose njerëzit që janë në një qytet tjetër.

Gjatë këtyre shtatë ditëve, tregohuni të kujdesshëm në kontaktet tuaja me njerëz nga qytete dhe vende të tjera: mos i nënçmoni, as mos shkoni në ekstremin tjetër për t’i bërë të veçantë. Ngjarjet e javës do t’ju kërkojnë të veproni me shumë takt dhe durim, pasi do të kenë një ndikim të rëndësishëm në jetën tuaj personale ose familjare. Personat e lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve do të kenë një ndikim shumë të mirë në veprimet tuaja gjatë këtyre ditëve. Djemtë dhe vajzat patjetër do të kalojnë më shumë kohë me miqtë e tyre. Gjatë javës do t’ju duhet të merrni më seriozisht një angazhim në lidhje me një burrë që mund të jetë nga familja juaj, rrethi juaj i të afërmve ose një mik. Burrat do të përpiqen të shmangin disa nga përgjegjësitë e tyre shtëpiake ose familjare dhe kjo mund të shkaktojë një reagim të pakëndshëm nga anëtarët e tjerë të familjes tuaj nëse nuk jetoni vetëm. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të kërkohet vëmendje për mbrojtjen e sendeve personale, informacioneve personale, dokumenteve, të dhënave të kartës bankare etj. Në jetën tuaj personale nuk do të mungojnë emocionet, por në fakt gjithçka do të varet nga ajo që dëshironi. dhe çfarë investoni në marrëdhëniet tuaja personale. Gratë do të kërkojnë zgjidhje të shpejta për shqetësimet financiare. Kjo vetëm mund të komplikojë një situatë, t’ju sjellë zhgënjim ose të vonojë më tej planet dhe veprimet tuaja. Këtë javë, padurimi nuk do t’ju ndihmojë. Telashet e kësaj jave do të jenë për shkak të kësaj mangësie.

Binjakët

Gjatë javës 10 – 16 janar do t’ju duhet të ushtroni shumë vetëkontroll për atë që thoni dhe çfarë bëni. Kjo do të thotë që këtë javë duhet të jeni më të kujdesshëm kur merrni vendime të rëndësishme ose nëse filloni ndonjë ndryshim. Nëse lind një konflikt ose jeni përfshirë disi në një të tillë, tregoni me kujdes emocionet tuaja, pasi kjo javë do t’ju habisë në mënyrë të pakëndshme. Java do të jetë e favorshme për udhëtime. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mund të lindin vështirësi në marrëdhënien tuaj me një fëmijë ose të ri në familjen tuaj, me të cilin nuk jetoni së bashku. Një problem që do të prishë komunikimin tuaj nuk do të jetë i ri dhe nuk do të gjejë zgjidhje këtë javë. Java parashikon para të papritura ose ngjarje të tjera të papritura financiare. Djemtë dhe vajzat do të vazhdojnë të kërkojnë më shumë emocione në dashuri ose aktivitete dhe përvoja të këndshme. Ky mund të jetë një fillim i keq për një vit kaq kompleks dhe të diskutueshëm. Mos harroni se është gjithmonë e rëndësishme të kërkoni ekuilibrin në gjithçka. Mos e teproni me asgjë dhe mos u përpiqni për gjëra që mund t’ju krijojnë situata të rrezikshme. Pritshmëritë tuaja për këtë javë vështirë se do të korrespondojnë me realitetin. Mund të bëni disa blerje për veten tuaj, por mos humbisni para që nuk janë personalisht tuajat. Do të keni nevojë për paqe, qetësi dhe ndoshta një ikje nga realiteti.

Gjatë javës do t’ju duhet të ndihmoni një mashkull ose të angazhoheni për një problem. Tensioni në punën tuaj do të jetë më i madh për arsye të ndryshme dhe prania e disa personave do ta tensionojë situatën dhe ndonjëherë do ta bëjë edhe më të pakëndshme. Java mund të mbahet mend me një ndryshim ose ngjarje që lidhet me punën ose edukimin e një personi në familjen tuaj. Gratë do të frymëzohen lehtësisht nga idetë e reja. Do të jeni shumë më aktivë dhe ambicioz këtë javë, veçanërisht nëse pranë jush keni një person të lindur në shenjën e Peshores, Ujorit apo Binjakëve. Do bëni plane të përbashkëta me të afërm, miq apo partnerë të ndryshëm biznesi. Java mund të mbahet mend me lajme të ndryshme të rëndësishme apo interesante lidhur me personat e lindur në shenjën e Peshqve, Gaforres apo Akrepit.

Gaforrja

Gjatë javës 10 – 16 janar do t’ju kërkohet të merrni më seriozisht përgjegjësitë tuaja profesionale. Arsyeja për këtë mund të jenë telashet që do të lindin në punë ose në biznes. Kjo javë do t’ju kërkojë të jeni më të përgjegjshëm për të gjitha detyrat dhe angazhimet që ju presin. Gjatë këtyre shtatë ditëve, disa nga ngjarjet apo eksperiencat e mira do të lidhen me paratë, dokumentet financiare apo një kontratë. Shkaku i emocioneve të këndshme mund të jetë një ngjarje në jetën e një personi nga familja juaj. Kjo javë mund të befasojë disa prej jush me fitime të papritura. Java do të jetë e favorshme për zhvillimin e punëve tuaja familjare, për takime familjare apo festa. Gjatë javës do të duhet të jeni të kujdesshëm në veprimet tuaja, për të shmangur truket apo tentativat për manipulim. Veprime të tilla do të ngatërrojnë njerëzit përreth jush dhe ata do të priren të ndryshojnë mendimin e tyre për personalitetin tuaj. Djemtë dhe vajzat do kalojnë një javë të suksesshme dhe interesante. Shmangni truket, sepse veprime të tilla jo vetëm që mund t’ju diskreditojnë, por edhe t’ju sjellin një vlerësim ose humbje të pakëndshme. Mësoni të mbështeteni në aftësitë dhe njohuritë tuaja. Në një javë kaq të mirë nuk duhet të luani me fatin tuaj. Meshkujt do kalojnë një javë ngjarjesh dhe përvojash të papritura. Gratë në mjedisin tuaj të afërt do të jenë në gjendje t’ju befasojnë në mënyra të ndryshme. E njëjta gjë vlen edhe për njohjet tuaja të reja, nëse keni. Kjo do të jetë një javë e favorshme, veçanërisht nëse udhëtimi juaj është në një farë mënyre i lidhur me një grua. Gratë do të kalojnë një javë me humor, emocione, plane dhe ngjarje të ndryshme. Nuk do mërziteni, por nuk do jetë e lehtë. Në dashuri, java sjell përvoja të papritura për ju që keni një partner të lindur në shenjën e Luanit, Dashit apo Shigjetarit. Manifestimet e xhelozisë mund të jenë dypalëshe.

Luani

Do të zemëroheni ose do të hutoheni nga veprimet ose fjalët e njerëzve të lindur nën shenjat e ajrit. Veprimet e tyre do të jenë krejtësisht në kundërshtim me të kuptuarit ose pritshmëritë tuaja. Marrëdhënia juaj me shenjat e tokës do jetë më harmonike. Gjatë kësaj jave mos u mundoni t’ua impononi vullnetin tuaj personave të tjerë, sepse pavarësisht nga shenja e zodiakut, kundërshtimi i tyre do të jetë i kuptueshëm. Java do të jetë e favorshme për udhëtime dhe për zhvillimin e kontakteve tuaja me njerëz nga distanca të ndryshme. Miqësitë e reja që do të krijoni gjatë këtyre shtatë ditëve do të jenë interesante për ju. Asnjë person gjatë këtyre shtatë ditëve nuk do të shfaqet rastësisht në jetën tuaj. Gjatë javës do të habiteni nga humbja e papritur e diçkaje që nuk do ta mbani mend se kujt ia keni dhënë apo ku e keni lënë. Kjo do t’ju krijojë shqetësime të pakëndshme. Gjatë javës do të komentoni më aktivisht ose do të ndiqni me vëmendje ngjarjet në jetën e një vajze apo gruaje. Djemtë dhe vajzat do të duhet të ndjekin këshillën e një gruaje, e cila do të përpiqet të ndikojë për mirë me fjalët dhe udhëzimet e saj. Shqetësimet që lidhen me shëndetin e një gruaje të afërt janë të mundshme. Gëzimet tuaja personale gjatë javës do të lënë një kujtim dhe gjurmë të qëndrueshme në jetën tuaj, pavarësisht se me çfarë lidhen ato. Për meshkujt java sjell shumë telashe, për të cilat do të jeni të papërgatitur. Zgjidhja e tyre, të paktën këtë javë, nuk ka gjasa të varet nga ju. Problemet tuaja familjare do të jenë një ‘erëz’ shtesë për këtë situatë të pakëndshme. Gratë do të ndjekin thuajse me rigorozitet planet e tyre paraprake për këto shtatë ditë, duke pritur realizimin e tyre me sukses. Planet tuaja do të jenë realiste, por shpresoj që të keni kohë të mjaftueshme për t’i zbatuar ato. Personat e lindur në shenjën e Peshqve, Gaforres apo Akrepit do të kenë një ndikim më të fortë në humorin dhe veprimet tuaja gjatë javës. Shqetësimet tuaja do të jenë të përkohshme, do të vijnë sot, do të ikin nesër. Ju mund t’i mbani mend këto shtatë ditë me një bisedë ose përvojë interesante në lidhje me një person të lindur në shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit.

Virgjëresha

Do të përjetoni shqetësime të rënda financiare. Jeni duke u përballur me shpenzime urgjente, të rëndësishme ose që do ta keni të vështirë t’i mbuloni. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të jetë e rëndësishme të organizoni mirë buxhetin tuaj, për të shmangur planifikimin e tij në bazë të arkëtimeve të mundshme në para. Mbështetuni vetëm në atë që keni në llogarinë tuaj bankare ose në duart tuaja. Java sjell takime ose ngjarje të tjera të rëndësishme që lidhen me fëmijën tuaj, ose me një fëmijë nga familja e të afërmve dhe miqve. Kjo javë do të tërheqë vëmendjen tuaj me disa çështje pronash. Kjo do të jetë një javë e favorshme për të blerë ose shitur prona. Përsa i përket dashurisë, këtë javë do të keni mundësi të sqaroni disa keqkuptime me partnerin. Ata që janë në kërkim të një lidhjeje të re romantike do të kenë mundësinë të takojnë një dashuri të re ose të zhvillojnë një marrëdhënie më serioze të krijuar tashmë. Djemtë dhe vajzat do të jenë shumë të sigurt në veprimet e tyre, gjë që do të krijojë jo vetëm tension, por edhe raste për konflikte të pakëndshme. Ju mund të kërkoni shpjegime nga miqtë ose njerëzit e afërt për veprimet e tyre të kaluara, por kjo nuk do t’ju ndihmojë dhe një gënjeshtër e thënë një herë do të përsëritet përsëri. Gjatë javës mund të merrni pjesë në një mbledhje që lidhet me shokun, apo kolegun tuaj. Meshkujt do të përballen me vendimet e para serioze që do të duhet të marrin gjatë vitit. Mund të jeni ende nën ndikimin e festave dhe të jeni me humor, por do t’ju kërkohet të qëndroni fort me këmbë në tokë. Një grua pranë jush do të kërkojë ndihmë ose shërbim nga ju dhe duhet të jeni shumë të kujdesshëm me reagimin dhe përgjigjen tuaj. Surprizat nuk do të mungojnë gjatë këtyre shtatë ditëve. Gratë mund të udhëtojnë këtë javë. Mund të komunikoni më shumë me njerëzit që jetojnë larg jush. Megjithatë, java nuk përjashton shtyrjen e një udhëtimi për shkak të kushteve të motit apo problemeve shëndetësore. Frika ose shqetësimi serioz për shëndetin e një personi të dashur ka të ngjarë të jetë prezente.

Peshorja

Do të diskutoni për udhëtime të ndryshme dhe për veprime me një pronë që ndodhet në një distancë prej jush. Gjatë kësaj jave, shumë prej jush mund të udhëtojnë në një rast të veçantë, i cili do të kërkojë blerjen e një dhurate të përshtatshme. Në përgjithësi, çdo plan do të ketë një zhvillim të favorshëm. Kjo do të jetë një javë e favorshme për trajtimin ose terapinë për të cilën keni përgatitje paraprake. Do të mund të merrni lehtësisht vendime të rëndësishme gjatë javës që lidhen me probleme të vjetra apo situata komplekse. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përjetoni një ngjarje të rëndësishme që lidhet me një burrë nga shtëpia juaj ose nga rrethi i ngushtë familjar. Java do të kënaqë shumicën prej jush me të ardhura të mira në buxhetin familjar. Megjithatë, këto shtatë ditë do të kërkojnë shumë më tepër vëmendje nga ju në veprimet tuaja në vendin e punës, ku mund të bëhen gabime apo situata të tjera të pakëndshme. Ka shumë të ngjarë të lidhen me besimin e tepërt, ose shfaqjen e intrigave. Do të jetë më e vështirë këtë javë për ata që punojnë në një punë që nuk u pëlqen. Djemtë dhe vajzat do të duhet t’i marrin më seriozisht detyrat e tyre në shkollë, ku ka të ngjarë të bëhen provime ose teste serioze. E njëjta gjë vlen edhe për ju që nuk studioni, por punoni. Do të jeni të etur për disa blerje personale, por merrni parasysh mundësitë tuaja reale. Përndryshe, telashet nuk do të jenë të lehta për t’u zgjidhur. Burrat do të duhet të marrin përsipër disa përgjegjësi të paparashikuara prindërore. Mund të ketë ngjarje rreth shtatzënisë që nuk do t’ju bëjnë të lumtur ose më mirë do t’ju shkaktojnë ankth ose frikë. Mund të keni një marrëdhënie shumë të mirë gjatë këtyre shtatë ditëve me personat e lindur në shenjën e Peshores, Ujorit apo Binjakëve. Ju presin momente interesante… Gratë do t’u kthehen kujtimeve, përvojave, humbjeve, ndarjeve të së shkuarës. Kjo mund të jetë për shkak të marrjes së disa informacioneve të reja në lidhje me ngjarjet nga e kaluara. Vëmendje do të kërkohet nga miqtë tuaj, të cilët gjatë këtyre shtatë ditëve mund të tregojnë pasinqeritet ndaj jush ose të ndajnë me një person tjetër, diçka që keni ndarë me ta.

Akrepi

Mund të prisni përvoja interesante në lidhje me jetën tuaj të dashurisë dhe çështjet tuaja financiare. Ndoshta do të jenë dy ngjarje të ndryshme, por mund të kenë edhe një lidhje me njëra-tjetrën. Kjo javë do të mbahet mend me më shumë takime me njerëz të rëndësishëm dhe të dobishëm për ju. Kjo do të jetë një kohë veçanërisht e favorshme për takime romantike dhe njohje të reja. Gjatë javës, përpiquni të qëndroni të qetë në punë dhe në marrëdhëniet tuaja personale, pa kërkuar gabime te njerëzit e tjerë dhe pa iu kthyer përvojave të pakëndshme të së shkuarës. Gjatë javës do të keni angazhime financiare në lidhje me një fëmijë apo një të ri. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë në të cilën do të duan të përkëdhelin veten me disa blerje. Këtë javë, aktet dinake, intrigat dhe manipulimi do të zbulojnë fytyrat e vërteta të njerëzve për të cilët keni pasur një mendim më të mirë, pavarësisht nga mosha e tyre. Gjatë javës do të keni një përvojë me një fëmijë ose një person më të vogël se ju. Burrat do të kalojnë shtatë ditë të vështira për t’u parashikuar. Gjithçka do të ndodhë në mënyrë të papritur dhe do të ketë zhvillime të papritura. Kjo do të jetë veçanërisht e dukshme në çështjet tuaja financiare, kur të angazhoheni në ndonjë dokument apo kontratë. Gjatë javës do të keni disa takime dhe biseda të rëndësishme me njerëz nga distanca të ndryshme. Gratë do të kenë plane të mëdha për këtë javë. Ato do të jenë të realizueshme, por do t’ju bëjnë më të shqetësuar ose të frikësuar nga humbja. Personat e lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve do të kenë një ndikim të rëndësishëm në detyrat dhe veprimet tuaja kryesore gjatë javës. Shëndeti juaj mund të kërkojë vëmendje, ose mund t’ju duhet të kujdeseni për pamjen tuaj. Nuk përjashtohen flukse parash shtesë dhe të papritura në buxhetin tuaj familjar.

Shigjetari

Do të kaloni një periudhë që ju vë në provë për marrëdhëniet me prindërit apo miqtë. Arsyet e këtyre problemeve, keqkuptimeve apo kontradiktave mund të jenë të natyrave të ndryshme, por kryesisht ato do të jenë në baza emocionale. Frustrimi që do t’ju shkaktojnë këto ngjarje do t’ju bëjë të vendosni për të ardhmen e kësaj marrëdhënieje. Gjatë javës do të mund të rinovoni disa nga planet apo idetë tuaja që i keni braktisur disa kohë më parë për shkak të mungesës së rrethanave të favorshme për zbatimin e tyre. Këtë javë rrethanat do të jenë të ndryshme dhe ndoshta do të merrni mbështetje nga mësues ose mentorë që janë të dobishëm për ju. Kjo javë do të ketë një kuptim të rëndësishëm në jetën tuaj, sepse falë mundësive të reja apo fatit do të arrini të dilni nga telashet që keni shkaktuar për shkak të mashtrimit apo gabimeve. Mos e nënvlerësoni rëndësinë e asnjë ngjarjeje gjatë këtyre shtatë ditëve. Kjo javë paralajmëron një ngjarje të rëndësishme që përfshin një grua që ndoshta është një e afërme ose anëtare e familjes suaj. Djemtë dhe vajzat do ta kujtojnë këtë javë me përvoja të ndryshme në lidhje me një vajzë apo një grua të re. Do t’ju duhet të merrni vendime të ndryshme për të ardhmen tuaj, familjen ose shtëpinë tuaj. Janë të mundshme ngjarje të papritura, të cilat ndonjëherë do t’ju vënë në ngërç. Ju do të keni një javë me eksperienca interesante që do t’ju ndryshojnë botëkuptimin. Burrat do të kalojnë shtatë ditë, të cilat do të jenë të përshtatshme për udhëtime, për realizimin e planeve apo ideve që lidhen me njerëz nga distanca të ndryshme. Këtë javë do të planifikoni dhe ndërtoni të ardhmen tuaj shumë më me guxim, pa frikë dhe me gatishmëri për të marrë ndonjë rrezik. Opsione të ndryshme për të ardhmen e çdo prone do të diskutohen. Jeni gati të përjetoni një ngjarje që lidhet me një person të lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Gratë do të fokusohen në stabilizimin e tyre financiar. Do të kërkoni burime të reja të ardhurash, punë më të paguara, zgjerim të biznesit tuaj. Ndonjëherë do t’ju duhet të punoni me një grua ose të kërkoni ndihmë për të realizuar idetë tuaja. Për disa arsye, jeta juaj e dashurisë do të jetë shumë më e rëndësishme për ju gjatë këtyre shtatë ditëve.

Bricjapi

Do të përfshiheni në çështje parash që do të jenë të rëndësishme jo vetëm për ju, por edhe për njerëzit e tjerë të familjes. Është e mundur të organizoni një dokument financiar. Në fakt, ata që ndikohen nga tekat e njërit prej jush do të jenë shkaku i mosmarrëveshjeve dhe konflikteve. Gjatë javës do të planifikoni ngjarje dhe takime të rëndësishme që lidhen me një të ri. Marrëdhënia juaj me një burrë mund të tensionohet për shkak të ndërhyrjes së një gruaje. Kjo javë parashikon një vizitë të papritur tek një person i sëmurë, ose përfshirjen tuaj me një problem shëndetësor të dikujt që njihni. Djemtë dhe vajzat do të kuptojnë rëndësinë e familjes, marrëdhënieve familjare dhe komunikimit të mirë me të afërmit. Disa prej jush do të marrin pjesë në një ngjarje që lidhet me fejesën, martesën, përvjetorin dhe më shumë. Ju pret një javë shumë emocionuese dhe plot ngjarje. Burrat do të kalojnë shtatë ditë me ritëm të shpejtë, në të cilat do t’u kërkohet të marrin vendime të shpejta dhe të ndërmarrin veprime adekuate. Ekziston rreziku i mashtrimit, veprimeve të nxituara, manipulimit nga njerëz që kanë një interes të caktuar për veprimet tuaja dhe jo vetëm. Problemet në shumicën e rasteve do të lidhen me veprime të nxituara dhe të pamenduara nga ana juaj. Gratë do të kenë disa shqetësime shëndetësore, sëmundje ose frikë për të ardhmen e tyre. Ju që keni fëmijë mund të keni angazhime që lidhen me zgjidhjen e problemeve të ndryshme me ta. Stresi në jetën tuaj gjatë këtyre shtatë ditëve do të jetë më i madh dhe do të jetë mirë nëse mund të mbështeteni në ndihmën e një personi të dashur: babait, burrit, vëllait apo mikut.

Ujori

Do të kënaqeni me biseda apo ngjarje që lidhen me fëmijën tuaj, pavarësisht se ku ndodhet ai në këtë moment. Në përgjithësi, kjo javë parashikon ngjarje pozitive dhe takime me njerëz më të rinj se ju, kryesisht gra ose vajza. Këtë javë do të diskutoni ose do të përgatiteni për një udhëtim që do të bëni. Është e mundur të diskutoni udhëtimin në shtëpinë tuaj për turizëm ose zhvendosjen për punë në një qytet ose vend tjetër. Gjatë javës do të jeni në gjendje të realizoni shumicën e planeve dhe pritshmërive tuaja. Rrethana të ndryshme do jenë në anën tuaj dhe do jeni me fat në momente të rëndësishme. Personat e lindur në shenjën e Ujorit, Peshores apo Binjakëve do të kenë një ndikim shumë të mirë në veprimet tuaja. Gjatë javës do të ketë probleme të pakëndshme shtëpiake, për zgjidhjen e të cilave do t’ju duhet ndihmë. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë shtatë ditë të rëndësishme në të cilat do t’u duhet të mendojnë me kujdes për të ardhmen e tyre. Rrituni dhe mos humbisni kohë të vlefshme…. Burrat do të angazhohen në detyra serioze, profesionale ose biznesi. Ju jeni gati shkoni në një institucion, të angazhoheni në një detyrë specifike. Jeta juaj e dashurisë do t`ju sjellë një surprizë. Flirtimi është i mundur aty ku punoni ose përmes kontakteve tuaja sociale. Kjo do të jetë një javë e favorshme për rehatinë në shtëpi, blerjen e gjërave të rëndësishme për shtëpinë ose për ju personalisht. Gratë do të përfshihen në dokumente të ndryshme, pagesa, kontrata, sigurime, taksa e të tjera. Ju do të diskutoni tema të ngjashme me miqtë, përfaqësues të kompanive të ndryshme dhe më shumë. Do të keni një rast për t’u mbledhur me miqtë ose për biseda me ta në telefon.

Peshqit

Nën ndikimin e fjalëve apo veprimeve të miqve apo fqinjëve, mund të krijoni tension në shtëpinë tuaj. Kjo javë do të jetë fatale për ju, pasi ngjarje të ndryshme do t’ju korrigjojnë ose do t`ju çlirojnë nga marrëdhëniet e dëmshme. Mos kërkoni përgjigje të qarta për atë që po përjetoni. Kjo javë do të jetë e rëndësishme për punën apo biznesin tuaj, pasi do të ketë disa ngjarje të rëndësishme që do të jenë bazë për ndryshime të rëndësishme në të ardhmen. Gjatë këtyre shtatë ditëve, përvojat më të vështira do të ndodhin në shtëpi dhe në familjen tuaj, pasi do të ketë një larmi emocionesh, dëshirash dhe teka të ndryshme. Vështirë se do të arrini t’i kënaqni të gjithë. Disa marrëdhënie bashkëshortore do të përjetojnë një periudhë turbulencash serioze. Djemtë dhe vajzat do të kenë kohë të mjaftueshme për t’u argëtuar, por në të njëjtën kohë do t’ju duhet të mendoni për të ardhmen tuaj. Planet tuaja ndryshojnë shumë shpesh dhe ndonjëherë kjo krijon ankth të brendshëm dhe frikë nga gabimet ose vendimet e gabuara. Merruni me shëndetin tuaj mendor dhe fizik dhe rrituni në hap me kohën në të cilën jetoni. Burrat duhet të jenë të kujdesshëm në planifikimin dhe shpenzimin e burimeve financiare personale, familjare apo biznesit. Disa lajme të pakëndshme që lidhen me ekonominë apo biznesin në vendin ku jetoni nuk duhen anashkaluar. Gratë do të jenë më emocionale, gjë që padyshim do të ndikojë në dashurinë dhe jetën e tyre familjare. Aty ku ka flirtim në punë do të ketë një zhvillim të ri që mund t’ju sjellë emocione, por mund të shkaktojë dramë të padëshiruar në jetën tuaj. Këtë javë do të keni një kohë të mirë për të kryer detyra të rëndësishme profesionale ose biznesi, veçanërisht në gjërat që lidhen me aktivitete të reja, biznese të reja, klientë të rinj etj. Marrëdhëniet tuaja personale, familjare apo profesionale me personat e lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres apo Akrepit do të kenë një ndikim të mirë në jetën tuaj.

Continue Reading

Trending