Connect with us

Horoskopi

Mos e besoni po deshët, por, një “shi parash” do ndodhë ditët e ardhshme për këto shenja të Zodiakut

Published

on

Kùsh do të pèrfítòjë nga dáshùria, shèndèti dhe një tùfë të mirë me párá, pávárësisht gjithçkaje? Le ta zbùlòjmë me shènjë për shenjë nën ndíkímin e Vènùsít në këto 3 ditë të ardhshme.

Më të lùmturit këto kohë thèmi se do ndíhen dashët, se muaji që hýn është i shkèlqýer dhe plòt energji, fálë planeteve të shùmta të fávòrshme për ju.

Kjo, pèrfshírë edhe Mársín, i cili ditë për ditë këtë muaj do t’ju përsërisë se në mes të dhjètòrit të prèt një pásùri.

Doni të dèshòni ç’dòni tani ju dèmè? Pák qètësi në një kohë të tùrbùllt është gjèja më e mirë. Ndrýshímet do të víjnë dhe do të ndíhèn.

Kùjdès nga dashùria me shíkím të parë! Mùnd të jènë zjárrè kashte. Sa i përkèt shèndètit, asgjë nuk ju shqètèsòn, ndërsa me lèkèt do të pùthesh nga dáta 23.

Binjakë, qùajeni fát, qùajeni një tráshègimi, qùajeni një dhùrátë të çmuar. Qùajè si të dùash, por ajo që është e sígùrt është koha juaj e vùátjeve do të mbèsë pas sepse këto kòhë shígjèta e një fáti të mirë në fínánca bíe mbi ju.

S’ka gjë më të lùmtur në jetë të mòs i dètýrohesh më asnjë personi dhe të jètosh jetën e qètë, por për gjíthçka të mirë që mùnd t’ju víjë mbáni mènd se dùhet të rrègùlloni rùtínën tuaj.

Gafore, nëse pásùrinë nuk e kèni ende, díjeni se po vjèn. Afèrdita është më në fùnd një plánet mik me ju dhe së shpèjti do t’ju mbùshë duart me çfarë ju mùngòn.

Së shpèjti do të kthèhèni në rrugën e dùhur, dùke bráktísùr dèkùrájimin e kohëve të fùndít. Çfarë do e mirë që ju vjèn, mírëpríteni.

Por në të njëjtën kohë mòs i lèjòni më disa njerëz t’ju ndèrhýjnë në jetë dùke vèndòsur për ty. Nga dhjètori ngríhù si një lídèr dhe fshí çdo që që të rèndòn apo të kríjon bárrë pèngùèsè.

Një kòntròll shèndèti i shpèjtë dhe i bèfásishëm është ajo që ju lùan dò bèni në këto 3 ditë! E di që ndíhèsh i pávdèkshèm, por më mirë kòntròllò shèndètin tënd gjatë kèsaj kohe.

Sídòmòs në shpínë, trup dhe dhèmbè. Mársi ju mbèshtèt, por Vènùsi që ju pèngòn, së bashku me Uránín, mùnd të sjèllin disa pròblème.

Kùjdès deri në 18 mòs shpènzòni për asgjë të kòtë. Rùájini sa më mirë të ardhùrát sepse nu shíhet një ngrítje të páktën për këtë muaj dhe tani është në dorën tuaj ta mbýllní vitin me sùksès.

Një tròndítje, për vírgjèrèshët, një emòcíon i pápritùr, një dáshùri e pa-bèsùèshme me shikím të parë e dèstinùar të ndrýshòjë jetën tuaj ose një vèndim i shùmëprítur në çift që më në fùnd bèhèt realitet.

Do të prèkèni prèj Vènùsit dhe Uránit dhe kjo do t’ju ngrèjë peshë në ájër në lídhje me një përfít0φm èkònòmik. Shíjòjeni këtë moment sepse një hèrë mùnd t’ju ndòdhë.

Do çlíròheni nga çdo strès dhe të lígát e kohëve të fùndit dhe peshore ju mùnd t’i pèrkùshtòheni kònsòlidimit të asaj që kèni, gjë që mùnd t’ju çòjë shumë lárg.

Nëse një fèmër që ju rrí afër ju shtrín dòrën për një bashkëpunim, mèndòhuni mirë dhe vèndímin mèrrèni pas datës 15.

Juve nuk ju pëlqen aspak t’ju dètýrojnë, por dijeni se këtë rrádhë do të gjèndeni në një bashkëpùnim që ju rrít dhe ju ngrè aty ku kèni sýnuar për gjatë.

Mùnd të çùditeni ju të akrèpít që yjet për këtë kohë ju thònë të ushqèhèni sa më mirë, por kjo ndòdh sepse ju dùket se po e lèshòni veten tuaj.

Për fát të mirë shumë nga plánetet fávòrizùèse këtë periudhë do ta kíni në krahë dhe kjo ju ngjáll idetë dhe krèátivitetin dhe s’do gjèndeni kùrrë të zhýtùr në báltë dhe të pa-shprèsë.

Kështu që fòrcòni sa më shumë trùpín dhe mèndjen tuaj sepse të tjerát do t’ju ndjèkín vetë.

Mèzí po e prísni shigjetarë që një ëndërr për një udhëtim t’ju bèhèt realitet dhe yjet mùnd t’ju thònë se kjo do ndòdhë nga janari.

Pra, një tránzít neùtral i kònsòlidímit dhe prítjès do t’ju bèjë të afròheni më shumë me atë që dòni.

Me pák fjalë, ju mùnd të shkòni shumë lárg, të tákòni kë dòni, apo të jètoni në vendin tuaj të ëndrráve, por për momentin bèni mirë të nísni një kùrsím sa më të madh.

I ndèrùar bricjap, pránòje që këto kohë je i dáshùrùar dhe një shenjë me shumë fát të mbárë. Por si jo? Eh, por së shpèjti do të jèsh edhe me më shumë lèk.

Dhe këtë rrádhë do t’ju òfròhet mùndèsia ta bèni jetën ashtu si dòni ju pa shábllòne dhe límíte. Fíks si në ato fílmat kur díkùsh ndíhet mjáft i pásùr dhe të tjerët mùnd ta kènë paksa zílí.

Por ju kùshtòjíni vèmèndje vetëm atyre që i dòni shumë dhe që ju mbèshtèsín sepse vetëm me ta do të shkòni shumë lárg në jetë.

Ujorë shíkòni një kèshíllë të madhe për ju. Nëse këto kohë nuk jèni të lùmtùr më párátë që kèni, mòs u ngùtni sepse janari ju fávòrizòn në një gjë të madhe.

Por, me zòr mòs hyni në márrdhènie që më pas do të kthèhen të lòdhshmè dhe strèsùèse dhe ju do t’i bíní píshmánit.

Nga ky vit mòs kèrkò më shumë sepse deri më sot ke pátùr më të mirát dhe do ta mbýllni vitin me gáráncí dhe fáti juaj shkèlqèn pas 31 dhjetorit.

Pávárèsisht se ky vit për peshqít pati edhe mòmente nègátive, lajmi më i madh është se dhjètori do i shpèrblèjë ata.

Kjo periudhë mùnd të sjèllë disa sùrpríza dhe ndrýshíme të paprítùra. Një hístòri mùnd të përfùndojë dhe një tjetër mùnd të fíllòjë.

Pra, páprítur fáre. Dhe më e bùkùra është se këto hístòri do ju lídhín me njerëz me peshë që dhe sjèllín të ardhùrá shtèsë.

Horoskopi

Horoskopi 6 janar/ Russell Grant zbulon 2 shenjat me fat të së enjtes

Published

on

Dashi

Po diskutohen marrëveshjet e përbashkëta. Nëse të tjerët pajtohen me sugjerimet tuaja, kjo ndodh sepse ata vlerësojnë njohuritë, talentet dhe mendjemprehtësinë tuaj të biznesit. Kushdo që kundërshton dhe dëshiron një pjesë më të madhe të aksionit pa pasur asgjë për të ofruar, po kujdeset për interesat e veta. Një partner të cilit mund t’i besoni do të ketë ide që duhen marrë seriozisht.

Demi

Kushtojini vëmendje një marrëdhënieje të ngushtë dhe do të arrini të zgjidhni dallimet tuaja. Ju mund të keni vënë re tension mes jush dhe një partneri gjatë festimeve të fundit dhe tani është një moment i mirë për të vendosur prioritet për të zgjidhur atë që po ndodh mes jush. Sa më shpejt, aq më mirë.

Binjakët

Partneri juaj do të ndihet i pasigurt për planet tuaja kur kjo do t’ju vërë në kontakt me dikë që do të donit ta harronit. Do të jetë e rëndësishme për ju që të pastroni këtë anë të jetës suaj dhe e vetmja mënyrë për ta bërë këtë është të takoheni me ish-in tuaj. Mundohuni të siguroni partnerin tuaj aktual se kjo nuk do të ndikojë aspak në marrëdhënien tuaj.

Gaforrja

Mendja juaj është te puna dhe përgjegjësitë kryesore. Nuk do t’ju shqetësojë nëse do t’ju duhet të bëni pak orë shtesë, por mund të shqetësojë partnerin ose një shok. Mundohuni ta shihni me sytë e tyrei.

Luani

Intuita juaj do t’ju shërbejë shumë, veçanërisht në fushën e marrëdhënieve dhe ato financave. Nëse dikush është i çuditshëm, do të jeni natyrshëm dyshues. Çfarë po përpiqen të fshehin? Pse nuk janë të sinqertë me ju? Derisa të merrni përgjigjet që keni nevojë, nuk do bëni asnjë marrëveshje me ta.

Virgjëresha

Kthehuni tek dikush që ka njohuri ose përvojë në një fushë që ju bën paksa të hutuar. Ngurrimi juaj për të kërkuar ndihmë është sepse mendoni se do të gjykoheni si të paaftë për t’ia dalë mbanë. Kjo nuk është aspak e vërtetë dhe sapo të veproni sipas këshillave të marra, do ta kapërceni këtë pengesë.

Peshorja

Në një çështje parash ose ligjore, ju keni një ndjenjë të mirë të asaj që është e arsyeshme dhe e duhura për ju dhe çfarë mund të shkaktojë probleme në të ardhmen. Mendërisht ju jeni në top formë. Nëse ka mospërputhje, do të jeni të vetëdijshëm dhe do të refuzoni të vendosni emrin tuaj për çdo gjë për të cilën nuk jeni të sigurt.

Akrepi

Mund të bëni me një festë ose të paktën të ndryshoni për disa orë ambientin. Mund të jetë për shkak të kënaqësisë së tepërt ose mund të jetë për shkak se keni qenë duke e tepruar me gjërat kohët e fundit. Keni marrë mbi supe më shumë punë nga sa mund ta përballoni.

Shigjetari

Shefi juaj ose dikush tjetër që është në një pozicion pushteti ka filluar t’ju marrë frymën. Sa më shumë të duket sikur po vëzhgojnë çdo lëvizje tuajën, aq më shumë do të acaroheni nga kjo gjë. Përfundimisht do t’ju duhet të thoni diçka pasi nuk jeni në gjendjen tuaj më të mirë kur punoni në një situatë kaq mbytëse.

Bricjapi

Jeni lodhur duke qenë gjithmonë të kujdesshëm dhe të ndjeshëm. Mund të gjeni më në fund kohën për t`u argëtuar e për të bërë gjërat që doni.. Kjo do të thotë reduktim i përgjegjësive, por gjithmonë është dikush që do të kujdeset për çështje praktike kur të jetë e nevojshme.

Ujori

Mund ta bëni me pak ndihmë një detyrë që ju ka ardhur si gjemb në këmbë. Ju mund të keni kërkuar ndihmë tashmë, por njerëzit duket se e kanë harruar këtë ose po e injorojnë. Askush nuk duhet të presë që ju ta bëni vetë gjjithçka. Sigurohuni që të tjerët ta kenë të qartë se kjo nuk është ndihmë, por e kanë për detyrë.

Peshqit

Bërja e planeve të dasmës ose organizimi i një feste romantike është në krye të axhendës. Nëse jeni beqarë dhe keni qenë të përfshirë në një lidhje dashurie të fshehtë, veproni me kujdes nëse nuk doni të ngjallni telashe ose xhelozi.

Continue Reading

Horoskopi

“Ju pret një mal me shqetësime dhe me borxhe të mëdha lekësh!”, Helena Biehl paralajmëron këtë shenjë

Published

on

Dashi

E enjtja do t’ju sjellë disa fitore të mëdha. Ka gjasa të rriteni në përgjegjësi në punë dhe t’ju rritet rroga. Ata që kanë biznesin e tyre, nuk duhet të braktisin idetë kreative. Rekomandohet të eksperimentoni në biznes dhe në marrëdhëniet tuaja personale..

Demi

Të lindurit e kësaj shenje duhet të bëjnë kujdes në punë. Është e rëndësishme të tregoni profesionalizëm, pasi kjo mund të rrisë shanset për një takim prestigjioz. Ata që kanë menduar të ndryshojnë vendin e punës, do t’u buzëqeshë fati.

Binjakët

Binjakët këshillohen të heshtin, pasi mund të bëheni pjesë e një konflikti. Megjithatë, në përgjithësi do të jetë një ditë e qetë. Gjithashtu, ka gjasa që sot t’i jepni shans një romance të re, e cila do t’ju falë emocione pafund.

Gaforrja

Kjo e enjte nuk premton të jetë dita juaj e duhur. Do të vini re indiferencë nga ana e miqve të ngushtë ose e partnerit/partneres suaj. Do të bënit mirë të kryenit aktivitetet që ju dëshironi, në mënyrë që të çliroheni nga stresi.

Luani

Do të përjetoni një gjendje të paqëndrueshme emocionale. Megjithatë, kjo nuk do të zgjasë shumë. Sa i përket anës financiare, do të jetë dita e duhur. Përgjithësisht dita do të kalojë lehtë, pa ndonjë ngjarje dramatike.

Virgjëresha

Virgjëreshat rekomandohen që të shmangin zhvillimin e ndonjë bisede serioze. Mund të përfshiheni në problemet e dikujt tjetër. Përqendrohuni te vetja dhe te prioritetet tuaja. Përpiquni fort që të përfundoni një projekt të rëndësishëm, që keni nisur.

Peshorja

Disa Peshore do të kenë dëshirë të relaksohen gjatë kësaj të enjte, duke marrë parasysh punën e lodhshme që ju keni bërë gjatë javës. Kjo ditë është ideale për t’u relaksuar dhe për të qëndruar me të afërmit tuaj. Për ata që nuk mund ta shmangni punën sot, kërkoni ndihmën e të tjerëve.

Akrepi

Të lindurit e kësaj shenje do të kalojnë një ditë vërtet të këndshme. Propabiliteti për takime romantike është i lartë. Ndoshta dikush do të gjejë partnerin perfekt për të ngritur një biznes. Fat i mirë parashikohet edhe në çështjet financiare.

Shigjetari

Shigjetarët do të arrijnë aty, ku të tjerët nuk munden sot. Ndoshta kjo i referohet faktit që mund të mësoni një informacion sekret. Por mund të krijoni edhe një lidhje të re romantike, në bazë të njohjeve të reja.

Bricjapi

Disa Bricjapë do të punojnë këtë të enjte më shumë se ditët e tjera. Ka gjasa që të përballeni me një konflikt në familje. Megjithatë, nuk përjashtohet mundësia për të kaluar një mbrëmje të këndshme nën praninë e partnerit/partneres suaj.

Ujori

Do të jetë një ditë e mbushur me shqetësime. Rrezikoni që një konflikt me një nga të afërmit tuaj të përshkallëzohet, por mund të bëhet fjalë edhe për një problem financiar. Mos hezitoni të kërkoni ndihmë nga ata persona që ju i besoni.

Peshqit

Do të jetë një ditë përgjithësisht monotone. Do të ishte e udhës që të shmangnit rutinën e përditshme. Mos lejoni problemet të dominojnë mendimet tuaja. Bëhuni optimistë për t’i parë gjërat me sy tjetër dhe për të ecur përpara.

Continue Reading

Horoskopi

Ja shenja që do i ndryshojë jeta, sapo erdhi lajmi i madh nga astrologia Meri: Ju presin thasët me lekë!

Published

on

Nuk ka asnj pikë dýshími që ditë më të mira do të hýjnë në të ardhmen tuaj dhe do të mrèkùllòheni.

Ju do të shíjoni pushime, ku strèsí do t’ju rríjë sa më lárg dhe shumë shpèjt do të përbálleni me një sùrprízë që në një mënyrë shumë të bèfásíshme edhe lèkè do ju jápë.

Por, kush ka më tèpèr fát? Artíkulli do t’ua thòtë të gjítha.

Dashi do ta kjètë jetën stábël, shumë të qètë dhe për fát të mirë të pásùr do të jènë deri në fùnd të dimrit. Por, një kèshíllë! Afèr mbáni vetëm ata që ju lӬrgòjnë nga strèsí.

Shgumica e ndrýshímeve të këtyre kohëve do të ndòdhín për demát sepse ajo shenjë do të bèjë më në fùnd bínjakëzímin me një person që dí si fítòhen párátë.

Një pásíon i brèndshëm është dhùráta e binjakëve të cílët tashmë do t’i thònë “JO” hálleve të së tashmes dhe shumë shpèjt do të hýjnë edhe në një lídhjè romantike ë për ta do të jètë dashuria e jetës.

Aròmë ndrýshími dhe një ajër i frèskët mbùsh jetën e gafòrève e cíla kishte një bllòkim në jetë, por që fáti i madh do t’i çèlë dyert dhe sítùatát do t’i zgjídhen. Tashmë ju dùhèt një pushim.

Shumë njerëz që luanit i kánë bèrè kèq, ose i síllnin tèrs, do të lárgòhèn si me “mágjí” sepse nga Uníversí juve ju vjèn një energjí mbròjtèse dhe shèrùèse në të njëjtën kohë.

Ky “dímèr” i ácártë që po i síllte fínáncáve tuaja vírgjèrtesha, një ngërç tashmë do të márrë fùnd dhe i gjíthë ai tèrsllík që ju kíshte bllòkùar jetën do të “shkríhèt”. Do të ndíhèni shenja më me fát.

Për ju peshòrè ka ardhur mòmènti që të shpènzòni dhe të jetoni jetën tuaj, se dríta e fùqíshme e Hënës së madhe për ju do të sjèllë bèkíme të pafùnd dhe një stábílitet fínáncíar të pa-shíjùar më párë.

Ty mòre akrèp nga një persán që ju kaq shumë e dòni, do t’ju víjë një lájm aq i mirë, sa ky është dhe nísja e dísa prèj plòtèsimit të dèshírave që kèni. Jeta juaj bèhèt si një mrèkùlli.

Ku do të të ècë më mbárë ty shígjètar? Epo, jèni me fát sepse çdo gjë e mirë do t’ju ndòdhë vetëm në fùshën e punës me shumë òptímízëm, sùksèse dhe një bashkëpunim i ri dhe i frýtshèm.

Nëse ndíhèni të “bllòkùar” brícjápë, një njòhje e re ju nxjèrr nga sítùáta dhe ju bèn të kùptòni vlerát tuaja të vèrtèta. Tashmë do ta kèni mùndèsínë të prèkni edhe shuma lèkèsh që më párë i kíshít ëndërr.

Jeta juaj ujòrè ndrýshòn pas 10 ditësh dhe píkërisht në një tákím punë që do t’ju çlíròjë nga shumë hálle e brèngá që ju ishin shtùar. Páprítur do të ndíheni të mrèkùlluar në dùart e engjëjve.

Edhe ju peshq do të ndrýshòni rrugën e jetës sepse deri më sòt kíshít ngècùr në udhëkrýq. Deri në fùnd të gushtit mòs bèn i asnjë plán se pròjekti më fít0φmprùrës ju vjèn në 10 ditët e fundit të janarit.

Continue Reading

Trending