Connect with us

Horoskopi

“Hëna do ju falë një ditë përrallore!”, Jorgo Pulla tregon shenjën që e mbyll javën shkëlqyer

Published

on

Dashi

Sot i ktheni shpinën aventurave dhe argëtimeve kalimtare dhe fokusoheni kryesisht në çështje praktike! Është periudha ideale për ndalimin e veseve të këqija, fillimin e dietës dhe ushtrimet fizike. Nuk ju shqetëson më asgjë sipërfaqësore në sjelljen e personave që ju rrethojnë.

Nëse jeni në një lidhje, përpiquni të mos shkaktoni ftohtësi mes jush dhe shpirtit tuaj binjak sot. Nëse jeni beqarë, përgatituni të flirtoni me një person që i përgjigjet vërtet në mënyrë perfekte shijeve dhe “dëshirave” tuaja.

Demi

Demi, sot do të jetë padyshim një ditë konstruktive, e lumtur, me fat dhe optimiste! Vendosni në prioritet  jetën dhe mirëqenien tuaj shoqërore, shfaqni talentet tuaja dhe shprehni ndjenjat tuaja me bujari për të tjerët.

Binjakët

Sot jeni të  ëmbël, dashamirës dhe të butë me personat që ju rrethojnë, fakt që ju bën të fitoni pikë në marrëdhëniet ndërpersonale dhe në jetën shoqërore! Në çështjet që kanë të bëjnë me shtëpinë dhe familjen, do të keni favor dhe sukses absolut!

Sot do ketë shpenzime që lidhen me shtëpinë dhe familjen/ Në fushën e karrierës prisni vetëm zhvillime pozitive!

Gaforrja

 Sot do të përmirësoni marrëdhëniet me fqinjët, vëllezërit, por edhe të afërmit! Në shoqëri, do të jeni shumë të kërkuar dhe të dashur, pasi përmes takimeve dhe kontakteve ndërpersonale, shumë njerëz do t’ju shprehin ndjenjat e tyre të pasura dhe mendimet e tyre të mira në mënyra të ndryshme.

Nëse jeni të lidhur, sot do të kërkoni një dalje argëtuese me shpirtin tuaj binjak dhe do të shihni që në këtë mënyrë marrëdhënia juaj do të rinovohet! Nëse jeni beqarë, sot ju pëlqen flirtimi dhe përveç kësaj do të vijnë njohje të reja, të cilat do t’ju magjepsin!

Luani

Sot  ndiheni sërish të sigurt me arritjet  tuaja dhe me atë që keni bërë dhe arritur deri tani! Ndonjëherë, mund të jeni pak më kokëfortë me ata që ju rrethojnë, duke dashur që të fitoni epërsinë dhe kontrollin dhe ndoshta do të keqkuptoheni!

Virgjëresha

Me Hënën në shenjën tuaj të horoskopit, patjetër do të keni një ditë me fat, pasi për shkak të disa zhvillimeve që do të vijnë nga marrëdhëniet dhe kontaktet ndërpersonale, do të ndiheni shumë të lumtur.

Kushtojini vëmendje prirjes suaj për egocentrizëm dhe kërkesa të tepruara! Nëse e shmangni këtë sjellje, do të shmangni keqkuptimet dhe tensionet.

Akrepi

Sot ngjarjet dhe rrethanat, do ta kthejnë interesin tuaj në takimet tuaja miqësore! Ju ndihmoni ata që doni dhe jeni absolutisht të besuar nga njerëzit që ju kanë zgjedhur si mik të tyre.

Nëse jeni beqarë, mund të prisni njohje të reja, flirte, pushtime dhe fansa të shumtë, kryesisht përmes ambientit miqësor. Nëse jeni të lidhur, mund të prisni ndryshime të papritura të këndshme në marrëdhënien tuaj ose surpriza nga partneri.

Shigjetari

Të folurit me veten dhe të bësh premtime personale për veten ndonjëherë ju ndihmojnë shumë. Mund të dëshironi ta shkruani diku një qëllim për te i cili do të përqendroheni deri në fund të 2021-shit. Besojini vetes.

Bricjapi

Ju mund të keni dashur që diçka në jetën tuaj të marrë fund. Dyert e universit ju ndihmojnë dhe ju sjellin një rezultat premtues. Ata ju ofrojnë mbështetje pasi jeni ndjerë për një kohë të  gjatë sikur po mbyteni. Do të shihni se jeni në gjendje të merrni vërtet atë që keni shpresuar dhe të filloni me një plan të ri.

Ujori

Dielli lidh Mërkurin me Shigjetarin, sektori juaj i miqësive, dhe ju jeni personi më popullor në grup sot. Ju jeni në gjendje të shkoni mirë me pothuajse këdo tani.  Do të ndiheni sikur gjërat po rrjedhin ashtu siç duhet dhe askush nuk mund të bëjë asgjë për t’i ndryshuar.

Peshqit

Dëshironi një punë të re? Bëni pak më shumë përpjekje dhe bëjeni të ditur se jeni gati të merrni më shumë përgjegjësi në punë. Lëreni shefin tuaj të dijë se jeni të hapur për gjëra më të mëdha dhe më të mira, nëse ju vjen rasti.

Horoskopi

Do te keni 1 ndryshim te papritur/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Sot lidhja e Henes me Uranin ju rreshket pak kemben dhe i vonon planet tuaja ne pergjithsi !Nje ndjenje corrientuese po ju gerryen shpirtin !

Demi

Sot ndodh nje ndryshim i papritur dhe ndjeheni sikur qetesia eshte prishur nje here e pergjithmone !

Binjaket

Sapo filluat mire diten e djeshme dhe sot dicka ju ngacmon nervat duke ju bere nervoz dhe keni ndjesine qe akoma nje e fshehte e juaja mund tju rrezikoj !

Gaforrja

Nje lajm i papritur ju kthen vemdndjen tek mundesia juaj per te ndryshuar nje situate ne dukje te ngaterruar keq !

Luani

Merruni sot me nje bisede delikate mbi nje ceshtje pune e cila megjithese nuk ishte stabel perseri ju jepte nje kenaqesi !

Virgjeresha

Sot mund te humbni rruges nje mbeshtetje e cila ju kishte dhene siguri Me kete ndryshim ndjeheni se do filloni nga e para nje rrugetim !

Peshorja

Nje femer e afert ju kujton se keni disa shpenzime shtese dhe se do beni nje ndryshim shtepie apo pronesie !

Akrepi

Jeni perseri perball ngjarjeve te reja dhe nje prurje te re njohjesh Spo mbaron cikli i njohjeve !Te tjeret behen shume te paqendrueshem !

Shigjetari

Nje pune e re dhe nje ndryshim nuk ju le te binji ne rutine Mjafton te mos ndjeheni ne mes te askundit

Bricjapi

Dashuria per ju duket mision i pamundur por nese filloni nje bashkejetese mos vini kushte !Mos beni ndryshime sot !

Ujori

Hena mbi Uranin tuaj ju fton te merreni me punen dhe nje ceshtje familjare Natyrisht nese ju ngelen me nerva !

Peshqit

Ska asgje te sigurt per ju qofte plan apo premtim Merrni me nend cfarre mund te ndodh mbi nje baze te paqendrueshme !

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoj jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Mos i anashkaloni gjërat. Tregoni gatishmëri për të diskutuar gjithçka në shtëpi. Nëse ndiheni të pasigurt për disa vendime të fundit, diskutojini ato me familjen. Një familjar nuk do të jetë i gatshëm të ndryshojë mendje. Vetëm mbani mend: ata nuk mund t`i lexojnë mendimet tuaja. Kështu që mos i mbani për vete.

Demi

Takimi juaj i parë me dikë që sapo e keni njohur, ju dha përshtypjen se keni pak, ose aspak të përbashkëta me njëri-tjetrin. Tani që po kaloni më shumë kohë së bashku, mund të habiteni se sa mirë po dukeni bashkë. Kjo thjesht tregon se sa gënjeshtare mund të jenë përshtypjet e para.

Binjakët

Edhe pse do të dëshironit t’i largoni disa angazhime nga rruga juaj, nuk doni t’i nxitoni. Në fakt, në disa raste mund të preferoni t’ju jepet më shumë kohë për të shqyrtuar të gjitha faktet dhe shifrat e përfshira. Nëse vërtet duhet të merrni një vendim të shpejtë, mund të mbështeteni në intuitën tuaj për t’ju ndihmuar të bëni gjënë e duhur.

Gaforrja

Një familjar apo koleg po ju mërzit. Ky nuk është një rast i vetëm. Përtacia e tyre ju ka mërzitur për një kohë të gjatë. Do të jetë një lehtësim kur të shikoni se tashmë po i merr seriozisht detyrat e veta.

Luani

Jeni të etur për të ecur përpara me një projekt të veçantë. Në të njëjtën kohë ju pranoni kufizimet tuaja dhe nuk do ta lejoni veten të jeni tepër të sigurt duke ditur se si kjo mund t’ju shkatërrojë shpresat dhe dëshirat. Ju po mësoni nga gabimet tuaja të së kaluarës. Përparimi i qëndrueshëm do t’ju bëjë të ndiheni më shumë sesa të kënaqur.

Virgjëresha

Kurioziteti dhe vendosmëria e të tjerëve mund të mos pakësohet, por tani do ta keni më të lehtë të ndërmerrni veprime evazive. Ju ndjeni se dikush në shtëpi ka diçka në mendjen e tij. Nxitini ata që t’i nxjerrin hapur ankesat e tyre. Ju nuk mund t’i ndihmoni ata nëse nuk flasin për këtë.

Peshorja

Të folurit dhe jo përbuzja është mënyra e vetme për të zgjidhur keqkuptimet në vendin e punës. Në çështjet e dashurisë dhe miqësisë ju keni filluar të ndiheni më të kënaqur dhe më të lumtur se sa keni qenë për disa kohë. Kjo do të ketë shumë të bëjë me planet që po bëni për pushimet e ardhshme.

Akrepi

Dikush në familje po tregohet jashtëzakonisht kokëfortë dhe ju e dini që nuk jeni aq të paarsyeshëm sa po ju bëjnë të ndiheni. Mund të duket sikur ky njeri po del kastile kundër ideve tuaja vetëm e vetëm për oponencë.

Shigjetari

Një udhëtim i gjatë është një mundësi. Mezi prisni të takoheni me disa miq me të cilët ndani të njëjtin mendim. Ju madje mund të gjeni një mënyrë të shkëlqyer për të realizuar një hobi të përbashkët, ose për të mbledhur fonde për një bamirësi.

Bricjapi

Jeni të fokusuar në arritjen e rezultateve. Mos e humbisni humorin që mu karakterizon ndërkohë. Nëse po shpresoni t’i bëni përshtypje shefit tuaj, përballja me kërkesa të papritura, pa kërkuar udhëzime, do t`ju prishte punë.

Ujori

Imagjinata, origjinaliteti dhe vendosmëria është e juaja dhe mund t`i përdorni plotësisht. Mos u habisni kur të zbuloni se dëshira për t’u çliruar nga tradita është e fortë edhe pse dikush do të përpiqet të pengojë idetë tuaja jo të zakonshme.

Peshqit

Shëndeti juaj është i rëndësishëm dhe nuk duhet neglizhuar. Nëse jeni të përfshirë në ndonjë lloj sporti, do të jetë e rëndësishme të ndërmerrni veprime për të trajtuar çdo sëmundje fizike. Nëse i injoroni ato dhe keni stres të vazhdueshëm në trupin tuaj, kjo do t’ju pengojë të vazhdoni përpara.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 zhvillim te madh ekonomik/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Pozicioni i ri i Aferdites ne Binjak ji sjell prane njerez te afert dhe te dashur per ju !Do keni njohje te kendshme dhe mesazhe te bukurua!

Demi

Mund te ndodh qe kete periudhe te interesoheni per ekonomine dhe te luani me dy porta ne shkembimet ekonomike!

Binjaket

Aferdita ne shenjen tuaj ju bene joshes dhe ju sjell shume takime e kontakte Merruni me marredheniet ne pergjithesi!

Gaforrja

Nga sot klima ne ceshtjet sentimantale do jete shume e ngaterruar !Nje nervozizem ju sjell ne perballje me partneret tuaj!

Luani

Ceshtjet ekonomike ngaterrohen paksa !Por ne pune do keni shume hapesira per tu zhvilluar! Shfrytezojini!

Virgjerasha

Ceshtjet familjare rikthehen perseri per tu diskutuar Aferdita ne binjak ju sjell te dashur te rinj ne jeten tuaj!

Peshorja

Aferdita ne Binjak do premtoj shume per ju ne ceshtjet erotike !Por disa ceshtje pune perseri do grumbullohen shume!

Akrepi

Nga sot do cliroheni shume ne ceshtjet ekonomike Por per disa nga ju perseri do kete tensione e debate neper puna!

Shigjetari

Jeta ecen dhe ju po lufyoni midis te kaluares dhe te ardhmes Por nga sot jeta erotike do embeltohet!

Bricjapi

Nga sot duhet te perparoni ceshtje pune dhe shendeti Keni dilema ne ceshtjet personale dhe ekonomike!

Ujori

Dicka ndryshon sot ne jeten tuaj erotike! perpiquni te gjeni zgjidhje ne ceshtjet ekonomike !

Peshqit

Pasuria qe lidhet me familjen do shkoj me mbaresi ne diten e sotme !Persona te afert do kujdesen per ju !Nje plan mund te kete shtyrje!

Continue Reading

Trending