Connect with us

Horoskopi

Punë e re për Shigjetarin, probleme të mëdha për 2 shenja, ja horoskopi i plotë javor nga Jorgo Pulla

Published

on

DASHI

Një javë sa më të mbarë ju urojme,këtë javë ndërkohë që do të jeni shumë të komunikueshëm, mund të vini re se bisedat dhe kontaktet me njerëzit përreth jush kanë disa vështirësi. Takimi i Diellit me Mërkurin në shenjën e Shigjetarit mund të ndikojë në komunikim, diçka që do t’ju çojë ju dhe të tjerët në përshtypje të gabuara dhe veçanërisht në përfundime të gabuara. Eklipsi i Diellit /dhe Hena e re që do të ndodhë më 04/12 përforcon skenarin e mësipërm, pasi do të sjellë shumë informacion nga njerëzit e afërt dhe mjedisi juaj më i gjerë, diçka që do të shkaktojë konfuzion. Jepini vetes disa ditë për të pastruar gjithcka qe ju pengon  për çështje që janë prioritet për ju.

Puna dhe Ekonomia

Puna po shkon mirë këtë javë por do t’ju duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje komunikimit dhe të mos e merrni si të mirëqenë rezultatin e një diskutimi. Nëse keni një udhëtim pune këto ditë ose vini në kontakt me njerëz nga jashtë për shkak të problemeve të punës, do të duhet të jeni më të kujdesshëm pasi distanca nuk do të ndihmojë komunikimin dhe mund të krijojë disa probleme shtesë.

DEMI

Një javë sa më të mbarë ju urojme këtë javë ka të ngjarë të ndjeni shumë nevojën për të mbyllur disa çështje të pazgjidhura që mund të ekzistojnë qoftë në çështjet personale apo financiare dhe duket se këtë javë do të dalin në pah. Takimi i Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit mund të mos ndihmojë komunikimin, ndaj do të duhet të jeni të kujdesshëm në rast se do të keni nevojë të vini në kontakt me persona të tjerë për çështjet e mësipërme. Më 04/12 do të ndodhë eklipsi iDiellit  dhe e  Hënës se re në shenjën e Shigjetarit. Ky eklips mund të “përforcojë” disa pasiguri, të cilat do të nisin në sektorin financiar. Përpiquni që çështjet financiare të mos ia lini autopilotit dhe bëni kujdes me menaxhimin e tyre, që të mos ketë humbje, qoftë direkt apo indirekt.

Puna dhe Ekonomia

Disa përgjegjësi që vijnë nga sektori profesional do të jenë mjaft kërkuese këtë javë, gjë që tregon se do t’ju duhet të bëni durim për t’i realizuar. Nëse do të ketë diskutime që do të lidhen me çështje financiare, do të ishte mirë t’i kushtoni më shumë vëmendje, në mënyrë që të mos lënë përshtypje të gabuara dhe të mos ju çojnë në përfundime të gabuara.

BINJAKET

Një javë sa më të mbarë ju urojme ne fillim te  javës së parë të dhjetorit parashikohet të jetë veçanërisht intensive për sa i përket komunikimit, pasi takimi i Diellit dhe sundimtarit tuaj Mërkuri në shenjën e Shigjetarit sjell shumë diskutime dhe disa prej tyre mund të ngrenë polemika. Mesazhet dhe telefonatat do të marrin flakë këtë javë, por nga ato që dëgjoni do të duhet të zgjidhni cilën të mbani. Eklipsi i Diellit dhe Hena e re  që do të ndodhë më 4/12 në shenjën e Shigjetarit nxjerr në pah fushën e marrëdhënieve ndërpersonale dhe demonstron disa marrëdhënie jo funksionale.

Puna dhe Ekonomia

Çështjet që kanë të bëjnë me punën do të shfaqen këtë javë, nuk përjashtohet që të shfaqen edhe disa supozime nga e kaluara. Kushtojini vëmendje partnerëve dhe diskutimeve që do të zhvillohen mes jush, pasi mund të dalin në pah disa çështje që do krijojnë një atmosferë të çuditshme mes jush. Eklipsi Diellor  tregon se një bashkëpunim që ekziston aktualisht në jetën tuaj mund të ketë nevojë për më shumë vëmendje në mënyrë që të evoluojë dhe të performojë.

GAFORRJA

Një javë sa më të mbarë ju urojme, përditshmëria juaj eshte mjaft  kërkuese do të vazhdojë të jetë sfiduese edhe këtë javë dhe do t’ju kërkohet të vendosni prioritetet e duhura dhe të mos shpërqendroheni nga shpejtësia me të cilën do të zhvillohen të gjitha këto ditë. Takimi i Diellit me Mërkurin në shenjën e Shigjetarit më 29/11 mund të mos sjellë atë që pritet në një diskutim lidhur me një çështje pune apo në disa detyrime që keni në Kohen  tuaj. Eklipsi I Diellit dhe Hena e re  që do të ndodhë më 4/12 në shenjën e Shigjetarit ju fton të ripërcaktoni dhe ndoshta të rinegocioni çdo ditë çështjet që ju shqetësojnë, në mënyrë që të vendosni prioritetet e duhura duke i dhënë përparësi nevojave tuaja.

Puna dhe Ekonomia

Disa përgjegjësi pune si dhe disa gjëra që lidhen me punën që duhet t’i keni parasysh gjatë kësaj jave. Mundohuni të mos i lini ata t’ju fusin në mendimet e tyre, pasi kjo mund të minojë përpjekjet tuaja për t’i zgjidhur ato. Kushtojini vëmendje të veçantë komunikimit pasi nuk do të jetë e lehtë gjatë gjysmës së parë të javës dhe mund të krijohen shumë keqkuptime edhe në çështje praktike, siç është koha e një takimi pune.

LUANI

Një javë sa më të mbarë ju urojme, duket se ne  ditët e para të dhjetorit parashikohen të jenë shumë komunikuese, por këtë javë komunikimi do të jetë i rrezikshëm. Takimi i Diellit me Mërkurin në shenjën e Shigjetarit më 29/11 tregon se mund të lindin disa keqkuptime në diskutime -ndryshe- miqësore, ndaj do të duhet të jeni të kujdesshëm edhe me humorin që mund të bëni, pasi ditët nuk ju favorizojnë. rrjedha e qetë e komunikimit. Eklipsi i Diellit dhe I Henes se re që do të ndodhë në shenjën e Shigjetarit më 04/12 do të rrisë krijimtarinë tuaj dhe do t’ju shtyjë të përqendroni vëmendjen tuaj tek njerëzit dhe gjërat që janë burim frymëzimi për ju. Një lidhje romantike duket se do të dalë në pah dhe faktet në të do të ndryshojnë.

Puna dhe Ekonomia

Frymëzimi dhe kreativiteti juaj do të japin një prezencë dinamike gjatë kësaj jave, diçka që do t’ju shtyjë të kaloni më shumë kohë në punët tuaja profesionale. Sidomos nëse puna juaj ka të bëjë me artin, ju pret një javë shumë kreative dhe produktive. Ju mund të mendoni se disa njerëz në mjedisin tuaj profesional minojnë përpjekjet ose planet tuaja, por mos lejoni që çështje të tilla të krijojnë negativitet dhe të ndikojnë në të menduarit tuaj.

VIRGJERESHA
Një javë sa më të mbarë ju urojme, këtë javë do të bëheni një “mace shtëpie” pasi takimi i Diellit me Mërkurin në shenjën e Shigjetarit më 29/11 do t’ju ​​vendosë në procesin e trajtimit veçanërisht të çështjeve që kanë të bëjnë me shtëpinë dhe të kaloni më shumë kohë në të. Disa diskutime me njerëzit e afërt mund të mos shkojnë siç do të dëshironit për shkak të keqkuptimeve dhe kjo është diçka që duhet ta keni parasysh kur bëhet fjalë për komunikimin. Eklipsi i Diellit dhe I Henes se re që do të ndodhë më 04/12 në shenjën e Shigjetarit mund të krijojë një shqetësim në çështjet familjare dhe çështjet shtëpiake dhe mund të thirreni për të qetësuar shpirtrat dhe për të shmangur tensionet.

Puna dhe Ekonomia

Angazhimet në punë mund të jenë të mjaftueshme për këtë javë, të cilat do t’ju vënë në vijë humorin. Komunikimi do të jetë A dhe Zh për rezultatin e punëve profesionale, ndaj ia vlen t’i kushtohet vëmendje e duhur. Eklipsi diellor që do të ndodhë në fund të kësaj jave – por do të ketë ndikim gjatë gjithë kohëzgjatjes së tij – nuk garanton stabilitet në fjalë, marrëveshje dhe vendime.

PESHORJA

Një javë sa më të mbarë ju urojme , çështjet që shqetësojnë njerëzit në mjedisin tuaj të ngushtë duket se ju pushtojnë shumë këtë javë. Takimi i Diellit me Mërkurin në shenjën e Shigjetarit më 29/11 mund të sjellë një farë konfuzioni në komunikim, i cili mund të çojë në keqkuptime. Kushtojini vëmendje çdo gjëje që thuhet këto ditë, filtrojeni me kujdes dhe kushtojini të njëjtën vëmendje udhëtimeve, takimeve dhe kontakteve me të tjerët. Eklipsi i Diellit dhe I Henes se re  që do të ndodhë më 04/12 në shenjën e Shigjetarit sjell shumë informacione që mund të ndihmojnë në krijimin e efektit të “telefonit të prishur ” në komunikimin tuaj edhe me njerëzit e dashur.

Puna dhe Ekonomia

Klima e punës do jetë më e këndshme këtë javë, pasi duket se nuk do të ketë detyrime stresuese të periudhës së mëparshme, të cilat mund të kenë sjellë një klimë e qet por edhe polemika. Me praninë e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit do të vini re se komunikimi do të përmirësohet dhe do të ndihmojë ndjeshëm në trajtimin e çështjeve profesionale.

AKREPI

Një javë sa më të mbarë ju urojme ,takimi i Diellit me Mërkurin në shenjën e Shigjetarit do të hapë rrugen  e kësaj jave, e cila do të fokusojë interesin tuaj tek të ardhurat dhe shpenzimet tuaja. Ka shumë mundësi që tashmë jeni duke përgatitur disa blerje që dëshironi të bëni, si dhe disa dhurata për personat tuaj, diçka që kërkon planifikim të duhur për të mos krijuar probleme në fondin tuaj. Eklipsi i Diellit dhe hena e re  që do të ndodhë në shenjën e Shigjetarit më 04/12 do ju bëjë të prirur ndaj shpenzimeve dhe blerjeve impulsive, diçka që mund të shkaktojë humbje. Mundohuni të shmangni shpenzimet e panevojshme, pasi kjo do të jetë sfida e ditës.

Puna dhe Ekonomia

Diskutimet për financat duket se do t’ju pushtojnë edhe këtë javë, pasi jeni në një kohë kur çështjet që kanë të bëjnë me xhepin tuaj do të jenë prioritet. Eklipsi Diellore nuk sjellin stabilitet në çështjet ekonomike, gjë që mund të rrisë stresin. Mundohuni të mos mbështeteni në fjalët që mund të thuhen në diskutimet për punën dhe financat, por prisni veprat.

SHIGJETARI

Një javë sa më të mbarë ju urojme, kjo është një javë shumë e rëndësishme për shenjën tuaj të horoskopit pasi më 4/12 do të ndodhë eklipsi i Diellit dhe te Henes se re në shtepin e 12-të të shenjës suaj të zodiakut. Kendet dhe konjukturat astrologjike që do të ndodhin gjatë eklipsit, bie zilja e alarmit, pasi duket se mund të krijojnë një humor ekzagjerimi dhe jo modestie. Ndaj gjatë kësaj jave duhet të keni kujdes me atë që thoni, kujt ia thoni por edhe mënyrën se si e thoni, në mënyrë që të mos krijoni keqkuptime dhe konfuzion. Disa njerëz duket se presin një goditje komunikimi apo një angazhim që ju nuk do ta mbani dot, përpiquni të mos ua bëni këtë nder!

Puna dhe Ekonomia

Menaxhimi jo vetëm i çështjeve të biznesit, por edhe financiar do të dalë në pah këtë javë. Mund ta gjeni veten duke menduar për një hap të ri në fushën profesionale, por do të ishte mirë të shmangni marrjen e vendimeve dhe angazhimeve përfundimtare këtë javë. Gjërat duken të jenë rrjedhëse, duke e bërë të vështirë për të parë qartë se cili është interesi juaj.

BRICJAPI

Një javë sa më të mbarë ju urojme, këtë javë do ta gjeni veten duke i dhënë përparësi emocioneve tuaja, duke e lënë në shumëne plan  të dytë. Eklipsi i Diellit dhe hena e re  që do të ndodhë më 04/12 në shenjën e Shigjetarit do te thot “energji” emocionet e fshehura, të zmbrapsura, çështjet emocionale dhe çdo gjë tjetër që keni mbajtur brenda vetes për një kohë të gjatë. Vërshimi emocional që mund të ndodhë këtë javë nuk do t’ju ndihmojë ta shihni realisht situatën, gjë që mund të çojë në veprime impulsive dhe të papërshtatshme. “Sfida” e këtij eklipsi është ruajtja e ekuilibrit mes logjikës dhe emocionit.

Puna dhe Ekonomia

Çështjet e biznesit duket se nuk janë në qendër të ngjarjeve të kësaj jave, pasi ju vetë do të zgjidhni të hidhni barrën në çështje të tjera. Rrethanat astrologjike tregojnë se do ta keni të lehtë të përfshiheni në një keqkuptim, ndaj mundohuni të mbani distancë nga njerëzit që flasin me të tjerët dhe nga “te fshehtat”, në mënyrë që të keni një kokë të qetë në punë.

UJORI

Një javë sa më të mbarë ju urojme, këtë javë do të ndjeni nevojën për të komunikuar me njerëz që ju kuptojnë, ndaj duket se telefonatat, mesazhet dhe takimet me miqtë do të kenë të drejtën e tyre. Takimi i Diellit me Mërkurin në shenjën e Shigjetarit tregon se do të ketë nevojë për komunikim, por ky komunikim mund të mos jetë aq i lehtë. Mundohuni të qëndroni larg keqkuptimeve dhe kjo mund të arrihet nëse nuk përfshiheni në çështjet e njerëzve të tjerë, përveç nëse ju kërkohet një gjë e tillë. Eklipsi I Diellit dhe  Henen e re  që do të ndodhë në shenjën e Shigjetarit në datën 04/12 mund të sjellë mbylljen e rrethit të një marrëdhënieje miqësore ose rishikimin në lidhje me një grup në të cilin jeni pjesëtar.

Puna dhe Ekonomia

Marrëdhëniet e biznesit dhe veçanërisht të bashkëpunimit mund të kenë një farë vështirësie këto ditë, diçka që do të intensifikohet nga komunikimi që nuk do të jetë produktiv. Mundohuni që disa diskutime të mos i çojnë të tjerët në përfundime të gabuara dhe kjo mund të kufizohet nëse tregoheni shumë të kujdesshëm me atë që thoni, por edhe me mënyrën se si i thoni. Me kalimin e ditëve të javës, presioni nga disa çështje profesionale mund të rritet.

PESHQIT

Një javë sa më të mbarë ju urojme.Peshq te dashur  këtë javë do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje jo vetëm komunikimit, por edhe mënyrës së shprehjes së asaj që dëshironi të thoni. Takimi i Diellit me Mërkurin në shenjën e Shigjetarit në fillim të javës por edhe eklipsi i Diellit që do të ndodhë ne shenjen e  Shigjetarit më 4/12, mund të krijojnë disa çështje -kryesisht në punë- të cilat do të nisin. nga keqkuptimet e komunikimit. Do të duhet të jeni mjaft të kujdesshëm për të mos ekspozuar veten ndaj njerëzve tuaj të dashur apo kolegëve tuaj për shkak të keqdeklarimit të disa gjërave.

Puna dhe Ekonomia

Komunikimi do të luajë një rol të veçantë në fushën profesionale dhe do të përcaktojë disa nga marrëdhëniet tuaja profesionale. Ndaj këtë javë do të ishte mirë t’i kushtoni vëmendje mënyrës që zgjidhni të shpreheni apo të pretendoni diçka që dëshironi në punë. Gjithashtu do të ishte mirë të qëndroni larg debateve dhe  jeni “zbuluar” pasi në bisedë mund të thuhen gjëra që mund t’ju ​​lënë të ekspozuar ndaj njerëzve dhe situatave.

Horoskopi

Dashi te pres momentin e duhur, Demi mire me dashurine/ Astrologia Paolo Fox paralajmeron keto 2 shenja

Published

on

Dashi

Ju jeni më të zgjuar se shumë njerëz rreth jush dhe nuk e mohon dot askush këtë. Por jo të gjithë duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë fakt! Tani për tani, duhet t’i mbani kartat afër gjoksit. Nxirreni aftësinë tuaj në momentin e duhur.

Demi

Pse duhet të keni frikë te shpreheni se si ndiheni? Është një kohë e mirë për të treguar dashamirësinë tuaj për dikë tjetër. Fjalët janë të rëndësishme, por janë gjestet e buta të dashurisë si përqafimet dhe shtrëngimi i duarve që konfirmojnë lidhjet personale.

Binjakët

Disa nga mendimet tuaja të brendshme po përkthehen në veprime tani dhe ndoshta nuk po e kuptoni. Gjuha juaj e pavetëdijshme trupore po i dërgon një mesazh të caktuar botës dhe mund të keqkuptohet nëse nuk bëni përpjekje për të sqaruar qëndrimin tuaj mbi një çështje.

Gaforrja

Përpiquni t’i shihni gjërat me ngjyra. Optimizmi nuk i bën keq askujt. Në rastin tuaj ju keni shumë nevojë për kurajë që të kaloni disa pengesa kryesisht në raportin sentimental.

Luani

Çështjet e parave janë thellë në mendjen tuaj tani, edhe pse nuk ka arsye për të qenë nervoz në lidhje me financat. Ju jeni thjesht më të vetëdijshëm për realitetin e situatës tuaj financiare, gjë që është shumë e mirë. Sa më i saktë të jeni aty ku po qëndroni tani, aq më të përgatitur do të jeni për të arritur aty ku duhet të jeni.

Virgjëresha

Mbani mend se njerëzit kanë kujtime shumë të gjata prandaj investoni që ta bëni veten sa më të mirë. Tregohuni i hapur dhe kujdesuni për njerëzit të cilët gjenden në një moment delikat. Mbi të gjitha do të ndiheni shumë mirë.

Peshorja

Ju jeni në një fazë ku procesi do të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Në aspektin profesional përpiquni të vendosni më shumë rregull sepse rrëmuja do të shkaktojë pengesa në arritjen e qëllimeve.

Akrepi

Një mik që po përjeton disa probleme personale mund të kërkojë ndihmën tuaj nesër. Nëse nuk keni informacionin e duhur, përpiquni të tregoheni neutral. Në çështjet profesionale, keni nevojë për ndryshim.

Shigjetari

Parashikohet të jetë një ditë shumë e këndshme në aspektin e dashurisë. Mund të kaloni një paradite te bukur në shoqërinë e partnerit. Me një investim duhet të tregoni kujdes sepse mund të mos keni garanci për sukses në këto momente.

Bricjapi

Nesër, do të përballeni me një zhvillim intrigues. A mund të jetë kjo mundësi që e prisni? Një ftesë e papritur mund të arrijë në kutinë tuaj të postës elektronike dhe do të bënit mirë ta pranoni atë.

Ujori

Kushtoni më shumë vëmendje nesër për të mësuar se si të jeni një person i shëndetshëm. Edhe nëse hani siç duhet dhe jeni vizitor i rregullt në palestër, ka akoma më shumë gjëra që mund të bëni për t’u kujdesur për veten. Shëndeti emocional është shumë i rëndësishëm tani.

Peshqit

Jini më të mëshirshëm ndaj vetes. Nëse jeni shumë kritik lidhur me zgjedhjet që po bëni ose nuk po bëni, kush do t’ju ndihmojë të ktheheni në rrugën e duhur? Është e shëndetshme të jeni realist dhe të keni qëllime, por nuk është e shëndetshme t’i bësh vetes gjyqin çdo ditë.

Continue Reading

Horoskopi

Luanit i vjen 1 lajm per leket, Demi me plotesim deshire/ Keto 4 shenja horoskopi i vjen fati ne dere

Published

on

Astròlògía me e fámshme shqiptare ka nxjèrrè páráshíkímin e yjeve dhe kjo e fundit na surprizoi fare. Edhe nje dite shume e mire sot sepse eshte fòrmími i Henes roze dhe nga kjo dùkùri do te bèhet qe te ndòdhín edhe mrèkùlli dhe do ju plòtèsohen dhe shume deshira qe ju i kèni ne mèndje dhe ne zèmèr.

Per ty i dashur Dash, Ende pasi.guri në disa histori dashurie, ndjenjat kthehen si një vo.rbull dhe ju ndiheni të lëk.undur nga ngjarjet. Shikoni brenda vetes para se të merrni ndonjë vendim.

Ze.mrat e vetmuara mund të jenë të zhg.ënjyera nga një mik/e që mendonte se ishte i/e besuar. Puna, Ka kaq shumë mu.ndësi për të filluar bashkëpunime të reja, për të kërkuar ato më të mirat për të ardhmen.

Per sa i perket Dèmave, Situata e favorshme në dashuri, yjet ndihmojnë për të sh.uar çdo pole.mikë apo konf.likt me të dashurin/ën, vetëm në këtë mënyrë mund të kaloni një ditë të qetë.

Edhe për beqarët, yjet janë në favor dhe priten shumë lajme të mira. Puna, Do të jetë e nev.ojshme të reflektoheni për disa investime që doni të bëni, sot ju do të keni kohë për të bërë gjithçka me qetësi.

Ju te líndur me shenjen Bínjak, Një ditë me tel.ashe për shumë Binjakë. Një marrëdhënie sentimentale mund të shkat.ërrohet për shk.ak të indiferencës dhe mun.gesës së dialogut.

Historitë që nuk kanë të ardhme duhet të ndërp.riten. Edhe për beqarët yjet parashikojnë ndryshime. Puna, Ju keni kap.ërcyer pen.gesat që ju dukeshin të pamu.ndura dhe kjo ju bën të shihni gjërat pozitivisht.

Njerez te Gáfores, Edhe pse disa dallime e kanë ka.rakterizuar marrëdhëniet tuaj në çift, kjo është dita për të hedhur gjithçka pas krahëve. Ju vetëm duhet të fa.lni dashuri dhe kjo do ju bëjë më të bashkuar se kurrë!

Beqarët do të duhet të lënë mënjanë pasiguritë dhe dys.himet nëse duan të hyjnë në ze.mrën e një personi. Puna, Rezultatet e shkëlqyera të arritura nga profesioni juaj ju ka vënë në një humor të mirë. Gëzojeni këtë jave te bukur sepse do te mbusheni me lèk dhe pásùri.

Po flásim per Luanin tani, Përveç disa ke.qkuptimeve të vogla, dita sot do të jetë e shkëlq.yer dhe do të jeni të gatshëm për të ofruar diçka më shumë për të dashurin/ën.

Kohë shumë e mirë edhe për beqarët, shumë do të gjejnë shpirtin binjak. Puna, Një ditë ideale për të marrë në konsideratë atë që keni mbj.ellë, për momentin duket se gjithçka po shkon mirë.

Gati ju Vírgjèresha, ditë e rëndësishme për ata që janë në pr.itje të lajmeve, shans i mirë për ata që kanë diçka për të zgjidhur me partnerët dhe duan qartësi.

Shanse të shkëlq.yera edhe për beqarët, takime të reja dhe interesante, yjet premtojnë një të hënë me surpriza të mëdha! Puna, Qetësia është zakonisht një nga cilësitë tuaja, por sot ju do të gjeni veten duke reflektuar në disa çështje që nuk po gjeni zgjidhje.

Edhe per Peshoren, Hëna ju ndjek ju në dashuri dhe sot do të keni momente vërtet të paharrueshme. Yjet ende shpallin surpriza të tjera, të cilat së shpejti do të shfa.qen para jush.

Nëse jeni vetëm, do të keni shumë mu.ndësi për të takuar njerëz me të cilët do të ndjeheni mirë. Puna, Përp.jekjet që vendosni në çdo fazë të projektit tuaj kanë sjellë rezultate të mira dhe mund të jeni krenarë për këtë.

Tani Akrèpi, gjendet në sferën sentimentale dhe ju ndihmon për të menaxhuar ditën tuaj dhe të shihni shumë gjëra nga një pikë më optimiste. Surpriza të reja për ze.mrat e vetmuara. Gjatë javës keni qenë shumë e zënë me punë, sot është koha për pushim dhe relaksim, përfitoni nga kjo.

Per Shígjètarin, Ditë pozitive për ju Shigjetar. Rrugë të hapura për ju që dëshironi të udhëtoni dhe të kaloni moment qetësie dhe relaksi me partnerin/en.

Të entuziazmuar dhe kënaqur, beqarët po përgatiten të përj.etojnë emocione të reja përpara festave. Sot do të keni mun.dësi të shkëlqyeshme për të ndërmarrë rrugë të reja dhe më prestigjioze të ka.rrierës.

Edhe per ty Brícjáp gjerat jane mire. Marrëdhënia në çift paraqitet e qetë, dialogu dhe mirëkuptimi me të dashurin/ën nuk mund të shkojë më mirë, është pady.shim një nga ditët tuaja më të mira.

Beqarët do të jenë në gjendje të krijojnë njohje të reja dhe të mendojnë edhe për më tepër! Yjet vazhdojnë t’ju mbës.htesin ju dhe mund të takoni njerëz që do të hapin dyert për punët tuaja.

Te lùmtùrit Ujor, do të jenë pak të tris.htuar dhe madje mund të fy.ejnë gjysmën tjetër me fjalime të përsëritura. Merrni një vendim, mos hez.itoni! Sot beqarët mund të zhg.ënjehen nga dikush nga i cili ata pri.snin shumë më tepër. Sot keni nevojë të reflektoni gjatë për të vazhduar me shpejtësi të plotë aktivitetin e punës që ju p.ret.

Edhe tani jane Peshqít, Yjet këshillojnë që të gjeni kohën për t’ja kushtuar personit tuaj të ze.mrës pasi kohët e fundit e keni lënë disi pas dore. Planetet ju mbështesin në zgjedhjen tuaj.

Beqarët do të vazhdojnë të krijojnë njohje pa fund dhe mund të krijojnë edhe lidhje. Ju keni pasur mu.ndësi që jeni ende duke i marrë parasysh, mos i hu.mbisni ato që mund të jenë pozitive.

Continue Reading

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Trending