Connect with us

Horoskopi

Mërkuri kalon në Shigjetar, Jorgo Pulla zbulon se si ndikohet Zodiaku: Këtyre 3 shenjave do t’u hapen portat e FATIT

Published

on

Merkuri ndryshon shenjë dhe nga Akrepi enigmatik hyn në Shigjetarin e egër në të parin e muajit dhe do të qëndrojë në këtë shenjë deri më 21 dhjetor. Shigjetari është shenja që lidhet më shumë se çdo tjetër me zgjerimin, duke zgjatur kështu nevojën e Mërkurit për komunikim dhe ky zgjerim mund të jetë pozitiv, në kuptimin që unë jam më i hapur ndaj ideve dhe perceptimeve të reja ose negativ, siç them më lart nga ajo që duhet dhe përfundimisht bëhem një thashethem, në varësi të horoskopit të të gjithëve. Natyra e Shigjetarit është e lumtur dhe optimiste, kështu që ne duam të dëgjojmë por kryesisht të flasim dhe të transmetojmë lajme dhe të reja pozitive, ne jemi të interesuar për njohuri të larta, gjuhë të huaja, edukata dhe kultura të tjera që janë të ndryshme nga ne, dhe tani na magjepsin .

Në anën tjetër të medaljes, Mërkuri nga Shigjetari është në dobësi dhe e bën mënyrën e të menduarit disi sipërfaqësore apo edhe të papërgjegjshme, pasi tani na mungon takti. Ne jemi të papërpunuar dhe të sinqertë sepse veprojmë me pafajësinë fëminore që përmend dhe fjala “nga të vëgjlit dhe të çmendurit mësoni të vërtetën”! Basti këtu nuk është të këmbëngulim në pikëpamjet tona, pasi nuk duhet të harrojmë se Shigjetari si shenjë zjarri është mjaft egocentrik dhe nuk e dëgjon lehtë tjetrin dhe e konsideron veten një autoritet.

Kalimi i Merkurit përmes Shigjetarit aktivizon ata që kanë lindur në shenja si Binjakët, Virgjëresha, Shigjetari dhe Peshqit dhe i fton ata të marrin vendime. Ai i jep mundësi dhe ide të papritura Dashit dhe Luanit, dhe mendime dhe lehtësime ngritëse për Peshoren dhe Ujorin. Nga data 1 deri në 8 dhjetor, ndikimi i planetit ushtrohet në dhjetë ditët e para të shenjave të zodiakut, dhjetë ditët e dyta aktivizohen nga 8 deri në 14 dhjetor dhe nga 14 deri më 21 dhjetor ndikimi i planetit pranohet nga ata që kanë lindur në dhjetë ditët e treta të zodiakut.

Këndet që Mërkuri do të krijojë gjatë kalimit të tij nga Shigjetari

 Më 13 dhjetor, Mërkuri formon një katror me Neptunin nga Peshqit dhe ju çon në gabime, ndërsa shumë gënjeshtra do të thuhen këto ditë.

• Më 15 dhjetor, Mërkuri është në një trekëndësh me Marsin nga Dashi dhe ne marrim vendime dinamike, armatosemi me guxim dhe flasim jashtë “dhëmbëve”.

• Më 20 dhjetor, Mërkuri në bashkëpunim me Diellin, premton vigjilencë shpirtërore, takime të papritura me njerëz nga e kaluara që ju japin zgjidhje të shkëlqyera.

Ndikimi i kalimit të Merkurit dhe shenjat e zodiakut

DASHI

Mërkuri është në shenjën e Shigjetarit, një shenjë shumë miqësore me tuajin, duke trazuar që andej çështje të zhvillimit dhe edukimit tuaj shpirtëror. Kështu që tani keni nevojë të rrethoheni nga njerëz me njohuri të barabarta ose më shumë se ju, të informoheni më mirë për botën në përgjithësi, të filloni një gjuhë të huaj ose të organizoni një udhëtim jashtë vendit. Gjithashtu përmirëson performancën e studimeve tuaja dhe ju mund të mësoni kultura të ndryshme të të tjerëve më lehtë. Në të njëjtën kohë, ju zgjidhni me lehtësi çështje ligjore ose procedurale, por nëse keni një kontakt të rëndësishëm me ligjin ose institucionet rreth datës 13/12, jini shumë të kujdesshëm pasi mund të mashtroheni. E sigurt është që me këtë kalim të Merkurit, ju keni të bëni me pyllin dhe jo me pemën.

DEMI

Gjatë kalimit të Merkurit nga Shigjetari, në shtëpinë tuaj të tetë diellore, ju përqendroheni në pjesën që ka të bëjë me veten tuaj më të thellë, ndërsa çështjet në lidhje me financat e palëve të treta do të dalin në pah. Kërkimi juaj i brendshëm do të sjellë disa dilema në lidhje me rrugën tuaj personale. Në të njëjtën kohë, ju nuk e humbni optimizmin dhe dashurinë tuaj për jetën edhe pse përpiqeni të zgjidhni çështjet tuaja të brendshme. Sidoqoftë, përfitoni nga rruga e Merkurit në Shigjetar, në mënyrë që të njiheni më mirë me veten dhe të gjeni zgjidhje në çështje financiare, borxhe, hua, banka dhe sigurime. Përveç kësaj, rreth datës 13/12 ju do të bëni një gabim të rëndësishëm në financat tuaja, prandaj mos ndërmerrni rreziqe.

BINJAKET

Sundimtari juaj Merkuri, nga Shigjetari, ju shtyn të rishikoni pikëpamjet tuaja mbi çështjet e marrëdhënieve tuaja dhe tani jeni duke kërkuar marrëdhënie që me të vërtetë ju mund të funksiononi si vetvetja. Eshtë koha të flisni me njerëzit ballë për ballë dhe të përqendroheni në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Nëse jeni beqar, është kohë e mirë për të filluar një lidhje të re, ndërsa nëse jeni fejuar, do të keni mundësi të kaloni shumë mirë me partnerin dhe të argëtoheni së bashku. Sidoqoftë, tani mund të thuash atë që të shqetëson në një mënyrë që do të të përfitojë. Në të njëjtën kohë, sidoqoftë, sigurohuni që të jeni shumë të kujdesshëm rreth datës 13/12, pasi për të arritur disa nga ambiciet tuaja, ju do të shtyheni në gabime të rëndësishme në marrëdhëniet tuaja.

GAFORRJA

Merkuri është në shtëpinë tuaj të gjashtë diellore, në pjesën e hartës tuaj që ka të bëjë me jetën tuaj të përditshme, shëndetin tuaj, punën tuaj dhe të gjitha llojet e çështjeve praktike. Kështu që çështjet e biznesit konsumojnë shumë nga energjia juaj me rezultatin që nuk mund të gjeni kohë për gjëra të tjera në jetën tuaj në këtë kohë. Pra, ju jeni të detyruar nga faktet të përdorni më shumë diplomaci, por edhe depërtimin që karakterizon shenjën tuaj, megjithatë jeni përgjegjës për detyrimet e të tjerëve në programin tuaj. Shikoni rreth datës 13/12 çdo diskutim në biznesin tuaj që mund të zbulojë sekretet tuaja, ndërsa në përgjithësi nëse duhet të mbyllni një marrëveshje të rëndësishme në punë, këshillohuni me miqte tuaj.

LUANI

Merkuri është në shenjën tuaj miqësore të Shigjetarit, kështu që argëtimi dhe dashuria tani luajnë rolin e parë në jetën tuaj. Ju jeni më optimist dhe mendimet pozitive që bëni gjatë kësaj kohe veprojnë si një magnet që sjell më shumë mundësi në jetën tuaj të përditshme. Ju shpreheni më mirë, më rehat, bëni humor me të dashurit tuaj dhe jeni shumë ekspresiv me shprehinë tuaj ndaj personit që ju intereson. Ju bëni diskutime thelbësore në lidhje me planet krijuese, ndërsa tani kapni idetë që më vonë do të përpiqeni të zbatoni. Në përgjithësi, ju ndani shumë nga orët tuaja me njerëz miqësorë që shkëmbejnë pikëpamje, por kini kujdes rreth datës 13/12 pasi disa njerëz ndërhyjnë në punët tuaja me qëllime jo aq të qarta ndaj jush.

VIRGJERESHA

Sundimtari juaj Mërkuri, nga Shigjetari ndikon në pjesën e jetës që ka të bëjë me familjen tuaj, kështu që çështjet familjare dhe çështjet e shtëpisë që do të lindin, do t’ju drejtojnë të merrni parasysh nevojat tuaja themelore. Në të njëjtën kohë, ju mendoni për të kaluarën tuaj dhe keni një humor nostalgjik, i cili ju çon të punoni më shumë me emocione sesa me logjikën tuaj. Kjo e bën më të lehtë komunikimin me familjen tuaj ose me njerëzit që i konsideroni familjen tuaj. Ju nuk jeni të hapur ndaj gjërave të reja dhe e doni të njohurën sepse doni të dini se çfarë keni. Gjithashtu, Mërkuri në shtëpinë tuaj të katërt diellore në një kënd të pafavorshëm me Neptunin mashtrues rreth datës 13/12 ndikon drejtpërdrejt tek ju dhe ka mundësi që të përpiqen t’ju mashtrojnë atëherë.

PESHORJA

Mërkuri në shenjën e Shigjetarit krijon një lëvizje të fortë në jetën tuaj dhe ju vë me një ritëm të shpejtë, pasi gjatë këtij kalimi jeni në një aktivitet mendor ose lëvizës. Ju bëni njohje të reja, diskutoni dhe shkëmbeni mendime, opinione dhe ide me njerëz të tjerë dhe jeni më kompromentues me perceptimet e të tjerëve, gjë që ju bën edhe më të popullarizuar. Ju keni të gjitha komoditetet që ju nevojiten në njohuri, më shumë mesazhe, më shumë telefonata dhe është një kohë e mirë për të blerë një makinë ose pajisje komunikimi, tablet, laptop, celular ose kompjuter. Vëmendje gjithashtu më datë 13/12, pasi ju mund të anashkaloni detajet thelbësore në lidhje me punën.

AKREPI

Merkuri është në shtëpinë tuaj të dytë diellore dhe përqendrohet në çështjet e materialeve dhe financave. Kështu, ju merreni më intensivisht me çështjet tuaja financiare aktuale, mblidhni informacione dhe dokumente të rëndësishme që lidhen drejtpërdrejt me portofolin tuaj, por në një nivel më të brendshëm ju përsëri mendoni për ato që i konsideroni vlera në jetën tuaj. Tani mund të aplikoni për një rimbursim të parave që keni marrë hua ose për t’ju ndihmuar të paguani disa fatura. Merkuri quhet gjithashtu Fitim, duke sjellë para që rrisin të ardhurat tuaja. Por kini kujdes rreth datës 12/13 pasi mund të bëni disa lëvizje të gabuara financiare, blini gjëra që përfundimisht s’do t’ju duhen ose madje mund të humbni një artikull që ka vlerë për ju.

SHIGJETARI

Merkuri është në shenjën tuaj të zodiakut dhe ju ndiheni të rinovuar dhe të gatshëm të përballeni me gjithçka. Kështu që ju kapni ide të reja, por gjithashtu i transmetoni ato me shpejtësi të madhe, jeni më kurioz dhe kjo ju çon në horizonte të reja, megjithatë keni tendencë të merreni me shumë gjëra së bashku këto ditë dhe keni nevojë për planifikim të mirë për t’i kapur të gjitha. Të tjerët gjithashtu ju sjellin informacione të rëndësishme dhe ju mësoni ato që nuk i dinit në të kaluarën. Por sigurohuni që të përfitoni plotësisht nga çdo mundësi për fillime të reja. Gjithashtu, rreth datës 13/12 disa çështje familjare do t’ju ngatërrojnë dhe do të ushqeni manipulime në objektivitetin e gjykimit tuaj, në të njëjtën kohë ku duhet të kini kujdes se ku keni besimi.

BRICJAPI

Kalimi i Merkurit nga shtëpia juaj e dymbëdhjetë diellore ju bën më të fshehtë se kurrë dhe ju me dëshirë shmangni ndarjen e asaj që e mbani të fshehtë nga të tjerët, duke promovuar planet tuaja larg syve kureshtarë. Në të njëjtën kohë, megjithatë, aktivitetet dhe detyrimet tuaja të përditshme rriten, një fakt që ju streson, ndërsa ju gjithashtu rregulloni detyrimet e të tjerëve. Mos bëni mendime pesimiste, përfitoni nga kjo periudhë që favorizon studimin e izoluar. Por ju gjithashtu mendoni për detyrimet morale që keni ndaj njerëzve tuaj, ndërsa prania e Mërkurit në shenjën e mëparshme është një shenjë shëmbull që disa njerëz flasin fshehurazi për ju. Por nëse ajo që ata thonë është pozitive ose negative, kjo varet ekskluzivisht nga harta juaj astrologjike.

UJORI

Merkuri është në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë diellore dhe ju jep mundësinë të shihni sesa larg qëndron mënyra se si ndani qëllimet, ëndrrat dhe vizionet tuaja për të ardhmen nga ajo e të tjerëve. Pra, me Mërkurin në Shigjetar ju jeni shumë produktiv dhe krijues, përpiqeni të bindni investitorët për dëshirat tuaja, investoni në kompanitë tuaja dhe kërkoni miq që të ndani idetë tuaja. Por nga ana tjetër ndani momente të këndshme, ndërsa në të njëjtën kohë diplomacia juaj është e lartë. Ju jeni shumë produktiv në mediat sociale, megjithatë përpunoni informacionin që ju vjen më mirë dhe mënyrë më konstruktive. Por sigurohuni që rreth datës 13/12, planet tuaja të jenë realiste dhe të mos ndiqni mullinjtë e erës si një tjetër Don Kishot.

PESHQIT

Merkuri prek çështjet e karrierës suaj dhe prestigjin tuaj shoqëror kështu që përqendroheni në to dhe çfarë doni të arrini në këto fusha. Përmes këtij kalimi të Merkurit do të keni mundësi të përmirësoni këto fusha, të shfrytëzoni rastin dhe ta lini instinktin tuaj t’ju çojë në një rrugë të tillë. Eshtë një periudhë që sjell shumë kontakte shoqërore dhe ftesa për ngjarje, përmes së cilës takoni njerëz të rëndësishëm. Tani ju keni mundësinë për të shkëmbyer mendime dhe ide me njerëz të rëndësishëm që kanë rëndësi në punën tuaj, por kini kujdes rreth datës 12/13 pasi nuk i shihni gjërat qartë dhe informacionet tuaja mund të rezultojnë të pasaktë.

Horoskopi

Horoskopi javor 20-26 Qershor sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshte shenja me FAT e javes ne cdo gje

Published

on

Dashi: Gjithçka do të shkojë për mrekulli. Të enjten Venusi do të vendoset në pozicion të favorshëm për Dashin, duke shënuar fillimin e një periudhe mjaft interesante në sferën e dashurisë. Gjatë muajit korrik beqarët do të përjetojnë histori pasionante. E marta dhe e mërkura janë ditët me fat të javës, për shkak të pranisë së Hënës në shenjë. Edhe në punë situata parashikohet e mirë. 

Demi: Këtë javë Venusi do ta braktisë shenjën tuaj për t’u zhvendosur në atë të Binjakëve, prandaj shfrytëzojeni në maksimum praninë e tij deri më datë 22 qershor. Kështu do të keni një mundësi të fundit për të sqaruar çështjet që i keni më për zemër me partnerin, ose për të bërë përpara nëse jeni beqar. Të enjten dhe të premten Hëna do të ndriçojë në shenjën tuaj, duke ju dhuruar shumë fat. 

Binjakët: Këtë javë planeti i dashurisë do të kalojë në shenjën tuaj. A ndiheni të gatshëm që t’i uroni mirëseardhjen? Do të fillojë për ju një periudhë me të vërtetë intensive, ku nuk do të mungojnë aventurat, emocionet edhe dramat, tamam si ju pëlqen ju. Edhe Mërkuri do t’i bashkohet shenjës suaj, ndërkohë që Jupiteri gjithashtu ju favorizon. Në sferën profesionale pritet që të merrni një lajm të mirë. Dita më me fat e javës është e diela. 

Gaforrja: Planeti Venus do të qëndrojë aktiv dhe në favor të shenjës suaj deri ditën e enjte. Përfitoni nga kjo periudhë për të folur me partnerin dhe për t’u përballur me  çështjet e lëna pezull. Të  martën e të mërkurën Hëna në prapavijë do t’ju krijojë vështirësi, sidomos në aspektin profesional, ndërsa të enjten dhe të premten do t’ju favorizojë. Ka rrezik që diçka të mos shkojë sipas parashikimeve.

Luani: Këtë javë pritet që të merrni lajme të mira. Të enjten më datë 23 qershor, planeti Venus do ta mbështetë shenjën tuaj. Do të nisë për ju një periudhë me shumë fat në dashuri dhe në fushat e tjera në përgjithësi. Mërkuri dhe Marsi në pozicion të favorshëm do t’ju dhurojnë mundësi të reja në aspektin profesional. E diela do të jetë dita më me fat e javës. 

Virgjëresha: Ditën e enjte planeti Venus do të fillojë një transit të pafavorshëm për shenjën tuaj, duke ju shkaktuar turbullira në jetën sentimentale. Edhe në sferën e punës do të hasni pengesa, për shkak të pozicionit të pafavorshëm të Mërkurit. E premtja dhe e shtuna do të jenë ditët me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate.

Peshorja: Të martën dhe të mërkurën Hëna do të jetë vendosur në prapavijë për shenjën tuaj, duke ju bërë të ndiheni nervozë. Por ditën e enjte situata do të përmirësohet, sepse Venusi do të kthehet nga Peshorja, prandaj gjatë javëve në vazhdim do të përjetoni momente emocionuese në aspektin e ndjenjave. Ndërsa ndikimi negativ i Marsit do t’ju bëjë të ndiheni të lodhur.

Akrepi: Këtë javë do të ketë lajme të mira për ju. Duke filluar që nga dita e enjte, Venusin nuk do ta keni më kundërshtar. Vështirësitë që keni përjetuar së fundmi në sferën e ndjenjave do të daraviten pak nga pak dhe do të ndiheni më të qetë e të sigurt në vete. Hëna në prapavijë në datat 23, 24, dhe 25 qershor do t’ju krijojë vështirësi të mëtejshme. 

Shigjetari: Gjatë muajit korrik situata do të bëhet më e ndërlikuar në sferën e ndjenjave, për shkak se Venusin do ta keni kundërshtar. Do të keni periudha krize, kur do ta vini në diskutim lidhjen me partnerin. Edhe në aspektin profesional do të hasni pengesa. E marta dhe e mërkura do të jenë ditët më me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate. 

Bricjapi: Kjo është një periudhë stresuese për të lindurit e kësaj shenje, pasi do t’ju duhet të përballeni me Marsin dhe  Jupiterin në pozicion të pafavorshëm. Do të ndiheni të lodhur dhe disa përgjigje që prisni në lidhje me çështjet e punës do të vonojnë të vijnë ose nuk do të jenë ato që prisni. Ditët fatlume me Hënën në shenjë do të jenë e enjtja, e premtja dhe e shtuna, kurse ato më terse, e marta dhe e mërkura.

Ujori: Gjatë këtyre javëve të fundit nuk i keni pasur gjërat të lehta në aspektin e ndjenjave, por tani situata do të ndryshojë. Nga data 23 qershor e në vazhdim Venusi nuk do t’ju bëhet më pengesë, por do të jetë më aktiv se më parë në favorin tuaj, duke ju ndihmuar të zgjidhni çështjet e mbetura pezull me partnerin. Për beqarët parashikohen takime me njerëz të veçantë. Falë mbështetjes së Jupiterit dhe Mërkurit, do të merrni lajme të mira në sferën e punës.

Peshqit: Këtë javë, për fat të keq, Venusi do të kalojë në prapavijë, duke ju sjellë më shumë pengesa në jetën në çift dhe duke shkaktuar kriza. Edhe në punë diçka mund të mos shkojë sipas parashikimeve, për shkak të pozicionimit të pafavorshëm të Mërkurit. Për fat, Hëna aleate në shenjë ditën e hënë do të ndihmojë për t’jua ngritur moralin

Continue Reading

Horoskopi

Muaji Korrik dhe Gusht do e keni fatin te madh/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do kalojne vere speciale

Published

on

Vera do të sjellë kthesa të pabesueshme ndjenjash sidomos për njerëzit e lindur në shenjat e mëposhtme , të cilët do të shijojmë dashurinë gjatë korrikut dhe gushtit. Nëse bëni pjesë në listën e fatlumëve buzëqeshni dhe jetojeni në maksimum këtë periudhë të re në jetën tuaj.

Dashi

Këtë verë jeni ju ylli i spektaklit. Në fund të fundit, Jupiteri do të lëvizë nëpër shtëpinë tuaj të parë, duke ju sjellë një burim të pafund vetëbesimi. Dhe kur ndiheni të sigurt, ju gjithashtu ndiheni të vërtetë. Kur je i vërtetë, tërheq njerëz që e vlerësojnë këtë gjë. Ata do të admirojnë shpirtin tuaj të guximshëm, duke ndezur flakën e pasionit.

Luani

Duhet të dini se vera është koha kur shkëlqeni më shumë. Kthimi diellor bëhet nga 22 korriku deri më 22 gusht, gjë që ju bën personazhin kryesor të stinës së verës. Megjithatë, ditëlindja juaj nuk është arsyeja e vetme pse tërhiqni dashurinë. Gjatë verës, Jupiteri do të sjellë kaq shumë lumturi në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske, e cila mund t’ju prezantojë me dikë që nuk keni menduar kurrë se do të dashuroheni.

Peshorja

Kjo verë ju sjell shumë dashuri. Jupiteri do ta kalojë sezonin duke lëvizur nëpër shtëpinë tuaj të 7-të të marrëdhënieve, duke bërë që të merrni sa më shumë pozitivitet. Megjithatë, ndërsa Saturni vazhdon të lëvizë nëpër shtëpinë tuaj të pestë romantike, do të vendosni të punoni për çdo gjë që ju pengon të shpreheni. Mos u shqetësoni nëse fiksoheni shumë ndaj dikujt, sepse meritoni dikë të veçantë në jetë.

Continue Reading

Horoskopi

Dashi i pari, Binjaket te fundit/ Kjo eshte renditja e shenjave me FAT per diten e pare te javes

Published

on

Dashi

Ju jeni një person i arsyeshëm dhe bujar. Altruizmi luan një rol të madh në jetën tuaj. Kjo është arsyeja pse miqtë tuaj do të mahniten kur ju shohin të shprehni shumë dëshira personale tani. Kur mendoni për këtë, gjithçka bëhet më e qartë. Ju madje mund të dëshironi të ndryshoni shumë gjëra në jetën tuaj.

Demi

Sot do t’ju duhet të gjeni përgjigjen për një pyetje të rëndësishme. Çfarë dëshironi vërtet? Ngjarjet mund t’ju detyrojnë të zgjidhni midis mënyrës suaj aktuale të të jetuarit dhe një jete më të qëndrueshme. Por ju mund të shqetësoheni për të panjohurën. Është ironike, por do t’ju duhet të ndryshoni zakonet tuaja nëse dëshironi më shumë stabilitet. Mendoni për këtë.

Binjakët

Qetësia juaj do të vihet në provë sot. Mundohuni të mos bini në këtë kurth. Ju duhet të përpiqeni t’u tregoni njerëzve se jeni një person që përvojat tuaja të kaluara ju kanë dhënë mençuri. Ju nuk duhet domosdoshmërisht t’i përgjigjeni agresionit.

Gaforrja

Mundohuni t’u besoni atyre që doni, sepse ata mund të mos e vënë re që duhet të merren me ju dhe ankthin tuaj. Mos harroni se edhe ata dinë të kujdesen për veten e tyre. Edhe atyre u është dashur të përshtaten me këtë botë në të cilën jetojmë. Ata mund të ngrihen për veten e tyre.

Luani

Ju jeni një person i çuditshëm. Megjithatë, ju gjithashtu ndjeni nevojën për t’u dashuruar dhe ndjeni miratimin e atyre që ju rrethojnë. Nuk është gjithmonë e lehtë të mendosh ndryshe nga njerëzit e tjerë ose të ndihesh krejtësisht ndryshe. Për t’u pranuar, duhet t’i ndihmoni ata t’ju kuptojnë. Mundohuni të shprehni idetë dhe opinionet tuaja në një mënyrë më realiste.

Virgjëresha

Altruizmi dhe aftësia juaj për të dëgjuar të tjerët do të ndikojnë shumë në ditën e sotme. Dikush pranë jush ka vështirësi dhe nuk di si ta shpjegojë problemin. Ky person ka nevojë për ju dhe e di se ju jeni i vetmi që mund të ndihmoni për të gjetur një rrugëdalje. Gjeni kohë për të dëgjuar me durim dhe së bashku do të gjeni një zgjidhje.

Peshorja

Dita ju përket juve. Lëvizjet qiellore ju inkurajojnë të mendoni për të ardhmen tuaj dhe të mos kini frikë. Me vetëbesimin dhe dinamizmin tuaj të zakonshëm, jeni në pozitën më të mirë për të pasur një fillim të ri. Natyra juaj e Peshores do të jetë në kontroll dhe mund të jeni të sigurt se kjo periudhë në kohë do të jetë e favorshme për ju. Çfarë mund të kërkoni më shumë?

Akrepi

Po ndodh një ndryshim rrënjësor në Zodiak. Ndryshimet në ekonomi dhe shoqëri duket se sugjerojnë se tani është koha për të menduar se si veprimet tuaja ndikojnë në jetën e të dashurve, komunitetit dhe shoqërisë në përgjithësi. Çfarë hapash mund të ndërmerrni për ta bërë këtë botë një vend më të mirë? Mendimi për këto çështje ju përgatit për të formuar të ardhmen tuaj ashtu siç dëshironi të jetë.

Shigjetari

Atmosfera e ditës të jep përshtypjen se mund të ketë shumë ndryshime që presin të zhvillohen në jetën tuaj personale. Shumica prej tyre do të kenë të bëjnë me marrëdhëniet tuaja. Merrni kohë për t’u hapur dhe dëgjuar se çfarë mund t’ju zbulojnë yjet. Kjo do të jetë kohë e shpenzuar mirë.

Bricjapi

Ju jeni tipi i personit që pëlqen të njohë shumë njerëz të ndryshëm. Ju mendoni se duhet t’i ndihmoni miqtë tuaj të komunikojnë në mënyrë që ata të kenë më të lehtë të shprehen. Ju jeni të mirë për të nxjerrë në pah më të mirën tek të tjerët dhe për t’i ndihmuar ata të gjejnë një bazë solide në të tashmen.

Ujori

Ju duhet të merrni më shumë nga vendimet tuaja. Mos lejoni që të tjerët të kenë kaq shumë kontroll mbi jetën tuaj. Kur jeni në një lidhje, për shembull, ju prireni ta lini partnerin tuaj të dominojë. Duket se nuk dëshironi të jeni më në krye të asnjë nisme në lidhje me jetën tuaj të përbashkët. Mundohuni të çliroheni nga kjo situatë dhe të merrni përgjegjësinë. Do të jeni një partner më i mirë dhe më i vlefshëm.

Peshqit

Ju jeni shumë të interesuar për përparimet dhe inovacionet teknologjike, veçanërisht nëse ka ndonjë përfitim. Duke qenë se ju merreni edhe me çështje sociale dhe tema si psikologjia dhe terapitë shpirtërore, e kuptoni rëndësinë e përparimit në këto fusha për të ardhmen. Ju gjithashtu pyesni veten se ku përshtateni.

Continue Reading

Trending