Connect with us

Horoskopi

“Bëni kujdes nga shpenzimet e tepërta, dashuria do ndriçojë!”, ja shenjat që paralajmëron Paolo Fox

Published

on

Paolo Fox ka bërë parashikimin e yjeve për të gjitha shenjat, për ditën e nesërme 25 Nëntor.

Dashi: Ditë pozitive në dashuri, polemikat e ditëve të kaluara janë larg. Megjithatë, në punë gjërat nuk po shkojnë ashtu siç do të dëshironit.

Demi: Në dashuri, Hëna ju shkakton njëfarë shqetësimi. Në punë kushtojini vëmendje shpenzimeve të shumta.

Binjakët: Në dashuri sot ju këshilloj të keni kujdes, qëndroni larg diskutimeve. Në punë rezultatet e angazhimit tuaj nuk do të vonojnë të vijnë.

Gaforrja: Në dashuri, mos i tronditni shumë gjërat me njerëzit e Dashit apo Peshores. Megjithatë në punë ka pak tension për shkak të çështjeve të pazgjidhura.

Luani: Koha e mirë për dashuri falë Hënës në shenjë. Nga ana tjetër në punë duhet të realizoni një projekt të madh për të ardhmen.

Virgjëresha: Në dashuri, marrëdhëniet që kanë lindur tani mund të bëhen të rëndësishme. Në punë, megjithatë, ka pak tension.

Peshorja: Në dashuri është një kohë e mirë për të bërë takime të reja. Në punë, kushtojini vëmendje shpenzimeve të shumta.

Akrepi: Mund të jeni nervoz në aspektin e dashurisë. Në punë, megjithatë, ndikimi i Uranit ju bën të ndiheni jashtë grupit edhe nëse nuk është e vërtetë.

Shigjetari: Kjo është një ditë pozitive për të dëgjuar partnerin tuaj. Në punë kushtojini vëmendje çështjeve ekonomike.

Bricjapi: Në dashuri sot, xhelozia mund t’ju bëjë të flisni. Në punë, nga ana tjetër, janë të favorizuar sektorët e modës dhe estetikës.

Ujori: Në dashuri, kundërshtimi i Hënës kërkon vëmendje. Në punë keni emocione kontradiktore dhe nuk jeni plotësisht të qetë.

Peshqit: Në dashuri largoni bezditë, sot Saturni fillon një tranzit të vogël. Në punë mund të thirreni për të bërë zëvendësime.

Horoskopi

Po vjen muaji i fundit i vitit 2021/ Keto jane 4 shenjat e favorizuara te muajit Dhjetor me parate

Published

on

Muaji i fùndit i këtij 2021 po áfròn dhe ka shumë káráktèristíka të reja që víjnè për disa shènja të zòdíákùt.

Ato do të pèrfítòjnë nga energjitë e unívèrsít dhe kjo do të sígùròjë që ato të kònsídèròhen si më me fát të gjithë muajit fèstiv.

A dòni edhe ju të zbùlòni se cilat shènja do të pèrjètòjnë disa ditë vèrtet të veçanta gjatë fèstáve të Kríshtlíndjève?

Fùndí i vitit 2021 rèzùlton të jetë vèrtèt i jáshtëzákònshëm për Dèmín dhe Shígjètarín. Dáshùria dhe sùksèsi pròfèsíonal do të jenë fushat më të “prèkùra” të jetës së tyre dhe kjo do t’i bèjè ata vërtet shumë më entùzíástë se normalisht.

Sipas yjeve, këtë dhjètor do të jèni dèshmítarë të shumë mùndèsíve të reja që do t’ju zbùlòhen ditë pas dite, në një llòj pèrshkállëzimi të sùksèsève të vázhdùèshme, të cilat do t’ju lèjòjnë të ndíqní ëndrrat tuaja më të mèdha.

Do të ketë disa avèntùra gjatë kësaj periudhe, vèçanërisht për personat e këtyre shènjáve që nùk kánë ndërmend të lídhèn ròmántíkisht me dikë të cáktuar dhe në mènyrë të páprítur do t’ju hápín dyer të shumta edhe në sfèrèn e kárríerès.

Lèvízja e plánetëve do të ndíkòjë shumë në jetën e Akrèpít dhe Vírgjèrèshës dhe dhjètori do të jetë muaji më fítímprùrës i të gjithë vitit.

Do të kèni mùndèsi të pèrfítòni nga çdo áspèkt i jetës suaj dhe shùmica e atyre që i pèrkásín këtyre shènjáve do të ndíèjnë që bèsími i tyre të rrítèt aq shumë sa nùk kánë fríkè të ndèrmárrin ínícíátiva të rrèzíkshmè, të cilat gjithsesi do të dálin fítímprùrèsè.

Ndrýshíme të rèndèsíshme do të kètë edhe në sfèrën sòcíále dhe disa miqësi nga e kálùára do të rrítèn sërish në një mënyrë vèrtet të jáshtèzákònshme.

Luani dhe Ujori, do të kènë disa mòmente të vërteta të árta gjatë muajit të ardhshëm dhe kjo do t’i lèjòjë ata të shkèlqèjnë në mënyra vërtet të jáshtèzákònshme.

Yjet do t’ju òfròjnë mùndèsi të shumta dhe ju tákòn juve t’i kápní ato.

Bázuar në atë që thònë ástròlògët, rèzùltatet që do të mèrrni do të várèn drèjtpërdrèjt nga sasia e pèrpjèkjève që do të mùnd të trègòni, ndáj mòs hèzítòni të trègòni áftèsitë tuaja.

Kùjdès që të mòs bèni kòmpròmis në punë, jèni ndër më me fát në dhjetor, ndáj mòs u mjáftòni me asgjë, por sýnòni më të mirën.

Për Binjakët dhe Dáshín, një mùaj vërtet i shkèlqýer që do t’i lèjòjë atyre të arríjnë një nga qèllimèt më të rèndèsishme të dèshírùara më párë.

Nëse kèni një èndèrr në sirtar, më në fùnd ka árdhùr koha për ta nxjèrrè atë në páh dhe për ta bèrè reálitet.

Sídòmòs për ata që janë në kèrkím të një pròmòvími do të ketë shumë mùndèsi dhe fáti do t’ju jápë një dorë, dùke ju udhèhèqur në rrugët e dùhùra për ta márrë atë.

Kènáqësítë më të mëdha të këtij dhjetori do të lídhèn me sùksèset në bíznès dhe në punë dhe vèçánërisht për ata që mèrrèn me trègti.

Ky dhjetor 2021 do të hápë një pèriùdhë jáshtèzákònisht fítímprùrèsè që do t’ju lèjòjë të hápni vitin e ardhshëm në një mènyrë të çmùar dhe vèrtet të mádhe.

Continue Reading

Horoskopi

Duhet ti bejne syte kater per ndonje kurth/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe nuk i kane gjerat vaj

Published

on

Si gjithmonë, një muaj nuk mund të jetë i mbarë për të gjithë. E njëjta gjë vlen edhe për muajin dhjetor. Për disa do të jetë i mrekullueshëm, kurse të tjerë do të përballen me pengesa dhe probleme. Nuk është nevoja të pa nikoseni apo të keni fr ikë, por jini pak më të kujdesshëm dhe përgatituni për të menaxhuar çdo çështje që lind, me gjakftohtësi dhe optimizëm.

DASHI

Tensionet dhe grindjet me anëtarët e familjes tuaj nuk do të ndalen. Do të ketë shumë gjëra që ata do të përpiqen t’ju bindin të bëni ose të pranoni dhe ju do t’i refuzoni. Sjelljet agresive kundër jush dhe ndërhyrjet në jetën tuaj personale nuk do të jenë të pakta. Do të ndiheni të bllokuar emocionalisht. Një personi i dashur do të ketë nevojë për kujdesin tuaj.

PESHORJA

Gabimet, keqkuptimet, dhe mashtrimet do të jenë të shumta gjatë muajit dhjetor. Kështu që kujdes me nervat, mundohuni të kontrolloni mendimet dhe emocionet spontane. Merrni kohën tuaj, mendoni, reflektoni pastaj veproni. Shëndeti juaj gjithashtu kërkon vëmendje, veçanërisht nëse nuk kujdesni për veten aq sa duhet.

Continue Reading

Horoskopi

Astrologu Jorgo Pulla paralajmëron këto shenjë të Zodiakut: Me financat dhe punën asgjë nuk do shkojë mirë

Published

on

Dashi-Saturni do të jetë planeti që do të përkujdeset gjithë kohës për jetën tuaj në çift. Ka shumë mundësi të jeni dyshues ndaj partnerit tuaj sot dhe nuk do e lini atë të marrë frymë lirisht. Në çdo moment do të kërkoni ta kontrolloni. Financat nuk do jenë të shkëlqyera, megjithatë do të arrini që situatën ta mbani të qëndrueshme.

Demi-Jeni në mëdyshje për shkak të një oferte që ndoshta ju kanë zënë disi në befasi. Hëna do të vazhdojë të jetë shumë “bujare” me ju, por ju vetë tregoheni shumë të kursyer ndaj partnerit. Ka rrezik që kjo e sotmja të jetë një ditë e vështirë.

Binjakët-Jeta në çift do të jetë si zakonisht sot. Në disa momente madje mund t’iu duket edhe sikur do të mbyteni nga rutina. Partneri do t’ju ofrojë mbështetjen dhe ngrohtësinë për të cilën ju keni aq shumë nevojë. Financat do të përmirësohen shume, shfrytëzojeni këtë ditë për të bërë investime.

Gaforrja-Tashmë duket se e keni vënë re se gjërat kanë ndryshuar në mënyrë të papritur, por nuk jeni në gjendje të ndërmerrni veprime konkrete për t’iu përshtatur atyre. Për partnerin do të filloni të ndieni për të dhe do të dëshironi të kaloni sa më shumë kohës së bashku. Beqarët do të jenë te arsyeshëm dhe nuk të do hedhin hapa të pamenduar.

Luani-Hëna e bukur në orbitën e saj do t’ju japë edhe juve një hije të tillë që ju bën joshës. Çdo gjë do t’ju shkojë mirë të dashuruarve dhe do të përjetoni ndjesi të këndshme pranë partnerit të zemrës. Për të vetmen gjë që nuk duhet të flisni sot është shkuara. Ndonjë problem i vogël në planin profesional është kalimtar.https://www.youtube.com/embed/1uI76qSnuxw

Virgjëresha-Marrëdhënia juaj me partnerin/en ka për të mbetur ende e mirë. Do të mahniteni sepse do të zbuloni disa cilësi që kurrë nuk e keni menduar se mund t’i kishte. Në planin financiar do të keni goxha vështirësi, kështu që duhet të merrni masa strikte.

Peshorja-Duket se impenjimet tuaja do të jenë të tilla që do t’ju hanë jo pak nga koha juaj e lirë, por kënaqësia për arritjen e një rezultati pozitiv bën të harrohet gjithçka. Sot ju të dashuruarit do të jeni spontanë dhe do të bëni atë që do t’ju duket më e logjikshme. Gjerat do t’ju ecin për mrekulli.

Akrepi-Edhe Dielli në shenjë, së bashku me Saturnin, Marsin dhe Uranin ka hyrë në një orbitë harmonike, që do të thotë një shans më shumë që dita juaj të jetë përgjithësisht e mirë. Por ajo do të jetë e tensionuar për ata që janë në një lidhje. Nuk do merreni vesh për asgjë me partnerin dhe mosmarrëveshjet do të jenë të shumta.

Shigjetari-Duket se edhe sot do të vazhdoni të jeni disi të zymtë dhe gati për t’u grindur me këdo që ju del përpara. Sektori i financave do të jetë i kënaqshëm dhe mund të kryeni pa frikë disa shpenzime më tepër. Nëse ju kërkohen hua, mos i jepni ato pa një garanci nëse nuk doni të keni probleme më pas.

Bricjapi-Yjet nuk paralajmërojnë asgjë të mirë përsa i përket fushës profesionale, madje ka shumë të ngjarë që të rimendoni një projekt . Dita pritet të jetë më e mirë në planin sentimental. Por duhet të shprehini më tepër ndjenjat dhe të propozoni edhe ndonjë çmenduri të vogël. Beqarët do jenë të turpshëm.

Ujori-Është koha të reflektoni dhe të mateni mirë para se të ndërmerrni një nismë të re, pasi shpesh ju kanë penalizuar veprimet e nxituara. Afërdita bën të rikthehet harmonia në dashuri. Dhe nuk do të keni për çfarë të qaheni sot sepse partneri do t’ju surprizojë në çdo moment dhe do t’ju bëjë të ndiheni si mbi re.

Peshqit-Jupiteri do të jetë planeti më i favorshëm për jetën tuaj në çift gjatë kësaj dite. Tregohuni sa më realistë sot sepse ka shumë rrezik të përballeni me zhgënjime dhe me probleme. Sektorin e financave do të dini si ta menaxhoni me shumë përkujdes dhe gjendja do të jetë e kënaqshme.

Continue Reading

Trending