Connect with us

Horoskopi

Peshorja e para, Gaforrja e fundit/ Kjo eshte renditja e shenjave me FAT per muajin Dhjetor 2021

Published

on


DASHI

Në këtë fundvit do të keni nevojë për më shumë ndryshime në jetën tuaj në çift. Flisni sa më hapur me partnerin tuaj dhe së bashku merrni vendimet e duhura. Edhe ata që kanë pasur probleme dhe debate duhet t’i shohin gjërat me një sy tjetër. Për beqarët do jetë një periudhe më e favorshme për takime familjare sesa për ato romantiket. Megjithatë në javën e trete do ndodhë diçka e mrekullueshme. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire, mbase edhe për shkak te lodhjes së një viti të tërë. Gjeni kohën e duhur për t’u kujdesur për veten. Ne planin financiar do ju duhet te merrni masa qe situata te jete e mire edhe për disa kohe me pas. Në punë do eksploroni fusha të reja dhe do filloni disa projekte të cilat do përmbyllen me sukses ne 2021-­ën.

DEMI 

Gjatë këtij muaji do jeni paksa mosbesues ndaj atij që keni ne krah dhe here pas here do bëni çmos që ta kontrolloni. Kujdes mos e teproni sepse mund të përballeni me debate të zjarrta. Yjet këshillojnë që për çdo dyshim te flisni hapur me të. Fundi i muajit do jetë më i qetë. Beqarët duhet t’ia lënë çdo gjë kohës. Periudha më e favorshme do jetë java e dytë e muajit. Bëjini sytë katër. Shëndeti do jetë përgjithësisht jo problematik. Kujdes duhet të bëni me ushqimin gjatë ditëve të festave dhe nga ana tjetër duhet të mbroheni nga i ftohti. Në planin financiar fatmirësisht do jeni me fat dhe nuk do keni probleme. Të paktën për njëherë te vetme mund te kryeni pa frike shpenzimet e nevojshme. Në punë duhet të përqendroheni tek objektivi kryesor dhe jo të shpërqëndroheni në degë të ndryshme.

BINJAKET

Ky muaj do jetë muaji i komunikimit dhe bashkëpunimit në çift. Edhe pse do jeni shumë të ngarkuar me angazhime do e gjeni kohën e përshtatshme për t’ia kushtuar atij që dashuroni. Ata që kanë pasur mosmarrëveshje të mëdha duhet t’i marrin gjërat shtruar dhe jo te kërkojnë që situata të përmirësohet sa hap e mbyll sytë. Beqarët do jenë nostalgjike për të shkuarën dhe nuk do e hapin zemrën. Ky do jetë një gabim sepse mundësitë do jenë të pafundme. Shëndeti fatmirësisht nuk do ketë probleme serioze përveç ndonjë dhimbje koke apo barku, por që do kalojnë shpejt. Financat do fillojnë të stabilizohen pas javës së parë, kështu qe tregohuni të duruar. Në jetën profesionale duhet të informoheni mirë mbi çështjet për te cilat do punoni. Më mire t’i dini që në fillim edhe rreziqet.

GAFORRJA

Ky muaj do jetë shumë i paqëndrueshëm për ju. Përsa i përket jetës në çift, në pjesën më të madhe të kohës secili do jetojë për hesapin e tij dhe do e lërë pas dore tjetrin. Kjo mund ta tensionojë herë pas here situatën dhe mund të sjellë mosmarrëveshje. Kujdes! Për beqarët do jenë një periudhe me pozitive. Duke dalë nëper darka me miqtë do njihen me persona vërtet interesante. Harxhoni kohën e nevojshme për t’u njohur para se te hidhni çdo hap. Shëndeti nuk do ketë probleme serioze, por mos e teproni me ushqimin sepse pasojat mund të vijnë ne muajin tjetër. Financat duhet t’i menaxhoni me shumë kujdes dhe maturi nëse nuk doni probleme. Në punë do bashkëpunoni me kolegët dhe do arrini atje ku keni planifikuar. Ndiqni te njëjtin ritëm gjithë muajin.

LUANI

Nëse doni që marrëdhënia në çift gjate këtij muaji të shkojë mirë, nuk duhet në asnjë mënyrë ta kontrolloni atë që keni në krah. Lërini më tepër liri veprimi sepse në të vërtetë ai ju dashuron fort dhe nuk mund t’iu tradhtojë. Beqarët do preferojnë më shumë të jenë në shoqëri të keqe sesa vetëm, por kjo do ketë pasoja në të ardhmen. Pamjes së jashtme nuk duhet t’i besoni aq shumë. Shëndeti do ketë herë pas here disa shqetësime. Bëni një kontroll tërësor tek mjeku dhe mos u bazoni shumë tek mjekësia alternative. Financat do jenë të këqija në javët e para, por me pak durim dhe një menaxhim të mirë ato do fillojnë të përmirësohen. Në planin profesional gjërat nuk do shkojnë si i kishit planifikuar dhe kjo do ju vërë shpesh në pozitë të vështirë para shefave.

VIRGJERESHA

Pasi te kalojnë pesë ditët e para të muajit, gjatë të cilave komunikimi do lëre për të dëshiruar, gjithçka me pas do ecë më së miri. Nuk do keni aspak mosmarrëveshje me partnerin, përkundrazi do flisni hapur me të dhe do jeni gati të programoni të ardhmen. Çdo gjë do e keni nën kontroll. Beqarët do bëjnë mirë të mos kërkojnë dikë në bazë kriteresh sepse kane për te mbetur vetëm përgjithmonë. Shëndeti here pas here do jete delikat për shkak te lodhjes. Ç’lodhuni herë pas here dhe mos neglizhoni vitaminat e proteinat. Në planin financiar do ju duhet një mbështetje e madhe nga të afërmit që t’ia dilni mbanë, ne të kundërt situata do përkeqësohet ndjeshëm. Në pune, 10 ditët e para do jenë disi të paqëndrueshme, ndërkohë që më pas gjërat do ecin për mrekulli.

PESHORJA

Ky muaj pritet të jetë plot ngjyra. Për ata qe janë në një lidhje klima do jetë e ngrohte. Do i përkushtoheni më tepër atij që keni në krah dhe do ja shprehni ndjenjat si asnjëherë më parë. Në përgjithësi harmonia do mbizotërojë në jetën tuaj. Beqarët do joshin kurdo çdo person që do ju duket interesant. Pjesa më e madhe do e gjejnë që javën e parë personin qe do ju përshtatet. Edhe gjendja shëndetësore nuk do jete aspak e keqe. Kohet e fundit keni ditur si të kujdeseni për veten tuaj. Financat do ju stresojnë paksa sepse mezi do arrini t’i mbani të qëndrueshme. Megjithatë duhet thënë se këtë muaj nuk do keni vështirësi. Kjo edhe falë mbështetjes së të afërmve. Në punë do jeni me të vëmendshëm dhe më të përqendruar tek ato që do ju kërkohen. Javën e tretë arritjet tuaja do i mrekullojnë të gjithë.

AKREPI

Ky muaj do jetë më i mirë se ai më parë për të dashuruarit. Do i qëndroni më pranë partnerin dhe do bëni çmos që ta ngrohni atmosferën. Pas javës së dytë priten edhe mjaft momente të lumtura. Beqarët më në fund do e gjejnë dashurinë me “D” të madhe dhe do ndihen më të plotësuar. Vetmia do marrë fund për ta. Shëndeti do ketë disa shqetësime të vogla, por asgjë për tu alarmuar. Më pak përkujdesje mund të kaloni gjithçka. Në planin financiar do keni vështirësi pa fund megjithatë nuk duhet ta humbni shpresën. Ulni fillimisht shpenzimet dhe me pas riorganizojeni buxhetin. Në punë duhet ta përmbyllni me sukses këtë vit që edhe viti tjetër të fillojë mbarë. Mos u tregoni mendjemëdhenj dhe pranojini kritikat.

SHIGJETARI

Gjatë këtij muaji nuk do keni më mosmarrëveshje me njeri­-tjetrin, përkundrazi do flisni me lirisht me partnerin. Do ketë disa ditë kur do jeni më tepër xheloze sesa duhet, por do qetësoheni shpejt pas provave që do iu japë i dashuri i zemrës. Beqarët nuk do i rezistojnë sharmit te atyre qe do kenë pranë dhe do i joshin pa fund. Ka gjasa që pas datës 14- të filloni një lidhje serioze. Shëndeti do ketë ulje dhe ngritje gjate gjithë kohës. Herë do jeni në formë të shkëlqyer dhe herë do të keni shqetësime te mëdha. Kujdesuni më tepër për ushqimin dhe mbrohuni nga virozat e stinës. Në planin financiar nuk do keni probleme të mëdha megjithatë nuk rekomandohet të kryeni investime jashtë normave. Në planin profesional komunikimi do jetë ai që do ju ndihmojë t’ia dilni.

BRICJAPI

Ky muaj i fundit i këtij viti do jetë më i bukur për ata qe janë ne një lidhje. Klima do fillojë të ngrihet mjaft dhe emocionet do jenë të njëpasnjëshme. Shfrytëzojeni çdo ditë dhe surprizojeni herë pas here atë që keni në krah. Beqarët do lodhen pak, por do e gjejnë personin për të cilin do iu rrahë zemra fort. Lërini më pas gjërat të rrjedhin vetë. Shëndeti nuk do jetë në gjëndjen më të mirë të mundshme. Herë pas here do ju mungojë dinamizmi dhe do jeni nervozë. Në planin financiar ka rrezik të bëni disa gabime të pafalshme dhe situata do vijë duke u përkeqësuar. Në punë nga ana tjetër do keni disa vështirësi javët e para, megjithatë situata do fillojë të përmirësohet dalëngadalë. Pas javës se dytë do jeni me të qartë për atë që duhet të bëni.

UJORI

Fillimi i muajit do jete shumë i qetë për ata që janë në një lidhje. Do reflektoni me kujdes për çdo hap që do hidhni dhe nuk do nxitoheni. Pas datës 15 situata ka rrezik të pësojë disa ndryshime. Tregohuni të kujdesshëm sepse shume persona do mundohen t’iu prishin punë. Beqarët nuk do kenë mundësi shumë të mira për të realizuar takime të rëndësishme, megjithatë muaji nuk do jetë i keq. Miqtë dhe familjarët do ju surprizojnë në çdo moment. Nëse për shëndetin nuk përkujdeseni, situata do ju dalë tërësisht jashtë kontrollit. Do keni goxha shqetësime serioze. Financat do jenë herë pas herë delikate. Shpenzoni aq sa mundeni, mos i kaloni limitet. Në punë do përballeni me një problem serioz të cilat do e kaloni vetëm me ndihmën e kolegeve. Asgjë nuk do jetë aq e thjeshte sa e keni menduar.

PESHQIT

Yjet do jenë gjatë gjithë kohës pranë jush këtë muaj dhe do ju ndihmojnë në çdo sektor. Për çiftet do jetë një periudhe mjaft e animuar dhe e mbushur me surpriza të njëpasnjëshme. Dashurohuni ashtu si e ndjeni. Beqarët do përzgjedhin shumë dhe për këtë arsye do mbeten serish vetëm. Mundësitë do jene te shkëlqyera dhe nëse nuk përfitoni do pendoheni. Fillimi i muajit do jetë paksa delikat për shëndetin. Do ndiheni të lodhur dhe mund të keni dhimbje barku. Kujdes! Në planin financiar duhet të pranoni se keni gabuar me menaxhimin e të ardhurave dhe te kërkoni ndihmë. Ne punë do jeni më të motivuar se kurrë dhe do arrini shume shpejt suksesin. Viti qe po vjen do ju gjeje me një tjetër post, edhe më të rëndësishëm se ai që keni.

Horoskopi

Do te merrni 1 shume te mire parashe/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi: Aftësitë e mira komunikuese do të mbajnë gjallë mundësinë për të fituar një marrëveshje fitimprurëse. Nisja e një rutine të rregullt fitnesi do t’ju ndihmojë të jeni në formë. Një situatë delikate familjare do të duhet të trajtohet me kujdes.

Demi: Në punë do të jeni shumë më të përgjegjshëm se më parë. Një këshillë mund të mos ju nxjerrë nga telashet financiare, është e rëndësishme të qëndroni të fokusuar në çdo gjë që po bëni.Ecja e qetë këshillohet për ata që janë në një udhëtim të gjatë.

Binjakët: Parashikohet një ditë e shkëlqyer për marrëveshjet financiare dhe transaksionet e parave. Kjo është një ditë e mirë për vendimet në pritje pasi fati mbetet në anën tuaj. Një udhëtim jashtë qytetit me familjen do të jetë zgjedhja e duhur.

Gaforrja: Fusha profesionale duket e favorshme, por mund t’ju përfshijë plotësisht. Situata juaj financiare mund të ketë nevojë për vëmendje, ndaj shpenzoni me limit. Vetë-disiplina do t’ju ndihmojë të arrini aftësinë maksimale në punë. Ka të ngjarë të nxisni romancën tuaj me disa surpiza romantike.

Luani: Një mundësi investimi duhet të peshohet siç duhet, përpara se të vendosni paratë tuaja. Shëndeti ka nevojë për kujdes në këtë sezon vere. Qëndroni larg debateve, veçanërisht gjatë udhëtimeve.

Virgjëresha: Meditimi dhe joga mund të jenë një ilaç i mirë për stresin mendor. Ata që merren me baste ka të ngjarë ta godasin aty ku duhet. Kjo është një ditë e shkëlqyer për ju si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Mos i mbyllni dyert e zemrës.

Peshorja: Një i afërm ka të ngjarë të bëjë një hap përpara për të financuar projektin tuaj të ëndrrave. Do të keni një mundësi për të përmirësuar aftësitë tuaja profesionale. Harmonia në marrëdhënie mund të mungojë.

Akrepi: Një marrëveshje në punë  mund të japë më shumë fitime se sa pritej. Aftësitë tuaja komunikuese dhe bindëse ka të ngjarë t’ju ndihmojnë të fitoni një debat. Rehatia dhe kënaqësia do të jenë larg atyre që nisin një udhëtim të gjatë sot.

Shigjetari: Ata që janë në panik për një marrëveshje mund t’i japin fund frikës së tyre më të keqe, do ja dilni më së miri. Ushqehuni siç duhet dhe qëndroni aktivë, do t’ju mbajë në formë. Do të jeni në gjendje të arrini shumë më tepër sesa pritej në karrierë.

Bricjapi: Fitimet monetare duket se do të jenë të pakta. Dëshira për një trup më të mirë do t’ju motivojë të nisni aktivitetin fizik. Bashkëshorti/ja mund të kërkojë ndihmë, ndaj mos u mërzitni po jepuni një dorë.

Ujori: Gjërat në punë do ecin sipas planeve dhe do arrini shumë sukses. Mund ta gjeni veten më në formë dhe energjikë se më parë. Një mik mund të kërkojë ndihmë dhe udhëzim nga ju, mos u kurseni.

Peshqit: Kursimet e mira do t’ju ndihmojnë në përballimin e shpenzimeve të paparashikuara. Do të kërkohet iniciativë e madhe për ta bërë ditën fitimprurëse. Mund të mos jeni në gjendje të gjeni kohë për familjen sot.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni ngritje ne detyre dhe rritje rroge/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Horoskopi Ditor 16 Qershor 2022

Horoskopi për diten e enjte, 16 qershor 2022, Permbledhja: Dita nuk është e favorshme për aktivitetin e biznesit, ndaj duhet të përmbaheni nga takime të rëndësishme dhe fjalime publike. Horoskopi këshillon t’i kushtoni një ditë reflektimeve: gjeni një mundësi për të pushuar në mënyrë që të mos nxitoni të mendoni për planet tuaja të ardhshme. Në periudhën e zbehjes së hënës, trupi juaj është në gjendje t’i rezistojë tendosjes së shtuar fizike. Megjithatë, është më mirë të zëvendësoni ushtrimet e forcës me joga ose shëtitje pa nxitim në ajër të pastër. Disa probleme mund të lindin në jetën tuaj personale: Hëna në Bricjap forcon aftësitë tuaja drejtuese. Mundohuni t’i kushtoni sa më shumë vëmendje të dashurit tuaj, organizoni atij një darkë romantike nën dritën e qirinjve. Yjet ju këshillojnë të mos i frenoni ndjenjat dhe emocionet: sa më shumë të jepni, aq më shumë merrni. Jini krijues, origjinal dhe mos kini frikë të eksperimentoni, shikoni me guxim në të ardhmen.

Horoskopi i Dashit

E enjte, 16 qershor: Kjo ditë do t’ju ndihmojë të arrini harmoninë e brendshme. Horoskopi këshillon Dashin të përshtatet me një valë pozitive: gjithçka është për mirë. Mos kërkoni një mashtrim të ndyrë në ngjarjet që ndodhin, mos nxitoni të fajësoni të tjerët për të gjitha fatkeqësitë dhe problemet, thjesht përpiquni të kuptoni veten. Faza e zbehtë e hënës është e favorshme për kryerjen e procedurave që synojnë heqjen e toksinave dhe skorjeve. Nëse nuk i besoni dietave, thjesht përfshini ushqime me pak kalori në dietën tuaj. Gjithçka që ka të bëjë me jetën personale të Dashit, tani ka një rëndësi të veçantë. Hëna në Bricjap përkeqëson ndjenjën e vetmisë, përpiquni të ndryshoni status: komunikoni më shumë me seksin e kundërt. Përsa i përket aktivitetit profesional, nuk duhen pritur ndryshime të mëdha. Ndoshta do të ketë një burim të ri të ardhurash, i cili përfundimisht do të bëhet kryesori. Sidoqoftë, mos nxitoni të ndaheni me vendin aktual të punës.

Horoskopi i Demit

E enjte, 16 qershor: Ditë me një humor të mirë që ndihmon për të hequr qafe mendimet e errëta. Horoskopi i ofron Demit të angazhohet në krijimtari: arti frymëzon kreativitetin. Ndoshta talenti i një poeti apo një artisti dremit në ju, thjesht besoni në veten tuaj. Nëse nuk jeni të kënaqur me jetën tuaj familjare, mos nxitoni të vendosni një kryq mbi të. Hëna në Bricjap mpreh ndjenjën e detyrës dhe përgjegjësisë, ndaj kushtojini më shumë vëmendje partnerit tuaj, kënaquni me të gjitha tekat e tij. Ky është një moment i përshtatshëm për ndryshimin e profesionit, nëse, natyrisht, ka nevojë për ndryshime rrënjësore. Megjithatë, mos merrni vendime të shpejta dhe të nxituara, kërkoni këshilla nga kolegët dhe miqtë.

Horoskopi i Binjakëve

E enjte, 16 qershor: Dita disponon pushim dhe reflektime të pangutura. Horoskopi i këshillon Binjakëve që të mos e nënshtrojnë trupin e tyre në prova të rënda. Do të ishte më mirë nëse gjeni mundësinë për të ndryshuar situatën, bëni diçka të këndshme, siç është kreativiteti. Në jetën personale të Binjakëve mbretëron harmonia e plotë: Hëna në Bricjap rrit ndjenjën e përgjegjësisë. Tani për ju në radhë të parë është komoditeti i njerëzve të dashur, kështu që problemet familjare do të zgjidhen veçanërisht lehtë. Ka mundësi që të keni një burim të ri të ardhurash dhe në një mënyrë shumë të papritur. Jini të hapur ndaj propozimeve të reja, merrni parasysh të gjitha opsionet e mundshme, pavarësisht sa absurde mund të duken.

Horoskopi i Gaforres

E enjte, 16 qershor: Kjo ditë optimizëm dhe krijon një humor të vetëkënaqur. Horoskopi u ofron Gaforreve të ndalojnë së vuajturi për ngjarje që nuk mund të ndryshohen më. Vetëm një qëndrim pozitiv do t’ju ndihmojë të kapërceni të gjitha fatkeqësitë: lini shqetësimet pas. Tani Gaforret mund të bëjnë planifikimin familjar: hëna në Bricjap jep një qasje pragmatike. Prandaj, gjeni një mundësi për të diskutuar me gjysmën tuaj planet e përbashkëta të parave. Yjet ju këshillojnë të mos i kushtoni rëndësi thashethemeve. Mos nxitoni të njihni të metat e tyre, por mos e ekzagjeroni dinjitetin. Hiqni dorë nga paragjykimet, jetoni në harmoni me veten tuaj.

Horoskopi i Luanit

E enjte, 16 qershor: Kjo ditë do t’ju ndihmojë të hidhni negativin e akumuluar dhe t’i hidhni një vështrim të ri gjithçkaje që ndodh. Horoskopi i këshillon Luanët të mos tundojnë fatin me veprimet e tyre të nxituara. Mos nxitoni rrjedhën e ngjarjeve, thjesht shikoni dhe koha do të vendosë gjithçka në vendin e vet. Luanët e dashuruar mund të rrëfejnë ndjenjat e tyre: Hëna në Bricjap i bën njerëzit më të ndjeshëm dhe të hapur. Mos kurseni në fjalët e buta dhe të ëmbla, do të jeni në gjendje të arrini zemrën e të dashurit tuaj. Është e mundur që ju të gjeni një burim shtesë të ardhurash. Megjithatë, mos nxitoni të largoheni nga vendi i mëparshëm i punës, mund të kombinoni disa aktivitete.

Horoskopi i Virgjëreshës

E enjte, 16 qershor: Dita nuk është e favorshme për aktivitete të vrullshëm, përkundrazi, mund të ndjeni një lodhje të lehtë dhe letargji. Horoskopi nuk i këshillon Virgjëreshat të shpenzojnë kohë dhe energji për zbatimin e planeve ambicioze. Jepini vetes një pushim, mos planifikoni ndonjë gjë të rëndësishme për këtë ditë. Tani nuk mund të keni frikë nga grindjet dhe skandalet familjare: Hëna në Bricjap forcon aftësitë diplomatike. Sapo të sillni një partner në një bisedë të sinqertë, marrëdhënia do të përmirësohet menjëherë. Mblidhni forcën dhe mendimet tuaja, mendoni se në cilin drejtim do të dëshironit të zhvilloheni. Jini aktivë dhe të relaksuar, merrni iniciativën në biznes, patjetër do t’i arrini planet tuaja.

Horoskopi i Peshores

E enjte, 16 qershor: Dita shoqërohet me një humor soditës, me dëshirën për t’u larguar nga ngutja. Horoskopi i ofron Peshores që të përpiqet të gjejë përgjigje për të gjitha pyetjet, duke u kthyer ndërgjegjeshëm. Ndoshta punët e përditshme dhe shqetësimet ju pengojnë të përqendroheni në gjërat thelbësore. Tani Peshorja duhet të shmangë stresin emocional: Hëna në Bricjap rrit plogështinë, frenimin e vetëdijes. Prandaj, përmbahuni nga risitë dhe eksperimentet. Natyrisht, do t’ju duhet të flisni shumë për meritat tuaja. Në aspektin profesional, keni arritur lartësi të tilla që mund të shpresoni për përmirësim. Mos ngurroni t’ju kujtoni meritat tuaja Eprorëve.

Horoskopi i Akrepit

E enjte, 16 qershor: Qetësi dhe përshtatje me harmoninë soditëse. Horoskopi i sugjeron Akrepëve të kalojnë pak kohë në paqe dhe qetësi, në mënyrë që asgjë të mos e shkëpusë mendjen nga të menduarit. Kështu që ju mund të kuptoni veten dhe të përcaktoni perspektivat e ardhshme. Tani Akrepat janë në gjendje të mendojnë në mënyrë racionale: hëna në Bricjap i jep kuptim çdo veprimi. Nëse nuk ndjeni dëshirën për të ruajtur lidhjet e vjetra, ndërpritini ato pa u penduar. Natyrisht, ju duhet të vendosni për qëllimet tuaja. Yjet nuk e përjashtojnë rimbushjen në familje, mendoni se sa të përgatitur jeni për ndryshime dramatike. Nëse nuk jeni të sigurt për nesër, prisni pak me këtë vendim.

Horoskopi i Shigjetarit

E enjte, 16 qershor: Shigjetari mund të jetë paksa i ashpër dhe jomikpritës ndaj të tjerëve. Horoskopi ju këshillon të mos refuzoni ndihmën dhe këshillën e dikujt tjetër. Sigurisht, aftësia juaj për të kuptuar shpejt thelbin e gjërave është e admirueshme, por ndonjëherë është e dobishme të dëgjoni një këndvështrim tjetër. Shigjetari nën ndikimin e hënës në Bricjap mund të tregojë ashpërsi të tepruar në marrëdhëniet me fëmijët. Lëreni tonin tuaj paralajmërues, filloni të tregoni më shumë interes për punët e brezit të ri. Yjet këshillojnë të prisni dhe të shihni qëndrimin. Nëse nuk jeni të sigurt për ndjenjat tuaja ose keni frikë të hidhni poshtë, lini mënjanë çështjen e rimbushjes së familjes për një kohë të pacaktuar.

Horoskopi i Bricjapit

E enjte, 16 qershor: Horoskopi i këshillon Bricjapët të përdorin talentin e tyre diplomatik, bën thirrje për qetësi dhe maturi. Prandaj, hiqni dorë nga të gjitha çështjet e rëndësishme dhe nëse nuk ekziston një mundësi e tillë: zgjidhni çështjet e diskutueshme vetëm përmes negociatave. Me shumë mundësi, ju mund të gjeni një gjuhë të përbashkët me brezin e vjetër. Hëna në Bricjap nxit mirëkuptimin dhe besimin e ndërsjellë mes njerëzve, prandaj nuk duhet të ketë probleme për sa i përket marrëdhënieve me të afërmit e moshuar. Yjet ju këshillojnë të mos ngadalësoni: nuk është ende koha për të pushuar. Ju nuk duhet të mbështeteni vetëm tek fati, mosveprimi mund të çojë në faktin se ju mungon lumturia juaj.

Horoskopi i Ujorit

E enjte, 16 qershor: Kjo ditë krijon një humor të qetë, shkakton dëshirën për të pushuar. Horoskopi i Ujorit këshillon një pushim nga nxitimi i përditshëm: lërini mënjanë të gjitha gjërat për më vonë. Asgjë e keqe nuk do të ndodhë nëse i lejoni vetes të përtoni pak, por duke i kushtuar vëmendje rrethanave. Për Ujorin prind, tani nuk ka asgjë më të rëndësishme se qetësia e fëmijëve. Hëna në Bricjap promovon mirëkuptimin e ndërsjellë midis njerëzve, kështu që ju mund të zgjidhni konfliktet e gjata. Ajri i pastër dhe ndryshimi i peizazhit janë të nevojshëm për të gjithë, ndaj ftoni prindërit në vilë. Pyesni për shëndetin e tyre, ofroni ndihmë në zgjidhjen e problemeve shtëpiake. Tani gjithçka varet nga ju. inalbania.al

Horoskopi i Peshqve

E enjte, 16 qershor: Horoskopi i Peshqve premton zbulime të mahnitshme dhe ngjarje të këndshme. Kjo ditë rrit intuitën, ndihmon për të parë atë që fshihet nga sytë kureshtarë: mundësi të reja, rreziqe të afërta. Prandaj, ju jeni në gjendje të gjeni një qasje jo standarde për zgjidhjen e problemeve të gjata. Nëse nuk jeni të kënaqur me mënyrën se si zhvillohet marrëdhënia me seksin e kundërt, merrni iniciativën. Hëna në Bricjap jep këmbëngulje në arritjen e qëllimeve: flirto, tërhiq vëmendjen tek vetja dhe gjithçka do të funksionojë. Kujdes nga thashethemet, ndani më pak detajet e jetës suaj. Lehtësia e tepërt mund të çojë në pasoja të trishtueshme, mos e rrezikoni reputacionin tuaj.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoj jeten/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Horoskopi Paolo Fox Dashi: Mund të ketë një diskutim të vogël që t’ju prishë planet. Nga ana tjetër, në punë, edhe nëse situata është e ndërlikuar, do ta gjeni zgjidhjen.

Horoskopi i Paolo Fox Demi: Mos e humbisni mundësinë për të takuar njerëz të rinj. Mund të lindë diçka vërtet e rëndësishme. Kjo e enjte është një ditë e mirë për të pyetur shefin tuaj për diçka.

Horoskopi Paolo Fox Binjakët: Mund të takoni njerëz shumë interesantë. Në punë ndiqini dhe çojini përpara idetë tuaja sepse janë shumë të vlefshme.

Horoskopi i Paolo Fox Peshorja: Bëni kujdes me mënyrën se si po silleni, ka disa lajme që vijnë. Do të duhet të zgjidhni një problem të vogël.

Horoskopi i Paolo Fox Akrepi: Fokusohuni në këtë ditë të enjte 16 për të kuptuar se çfarë nuk shkon me ju dhe me lidhjen tuaj. Edhe në punë gjërat nuk do jenë të lehta.

Horoskopi i Shigjetarit Paolo Fox: Do të dëshironit që dikush t’jua kthejë të mirat që jepni. Ju po vuani faktin se jepni shumë e merrni thuajse asgjë mbrapsht. Do të përjetoni një moment të fortë stresi.

Horoskopi i Bricjapit Paolo Fox: Asgjë për t’u shënuar deri në fundjavë, por të shtunën do të keni një lajm të madh. Mos hiqni dorë nga ideja për të punuar vetë, në vend që të punoni për të tjerët.

Horoskopi i Paolo Fox Ujori: E premtja dhe e shtuna do të jenë ditë të mira për shenjën tuaj. Në punë ka pasur diskutime, por do të gjeni një mënyrë për t’i zgjidhur.

Horoskopi i Peshqve Paolo Fox: Së shpejti do të keni disa lajme, juve ju mbetet vetën të përpiqeni të fokusoheni në atë që dëshironi më shumë.

Continue Reading

Trending