Connect with us

Horoskopi

Letra nuk gabon/ Kjo ju ndodh në 27 nëntor, zgjidh një letër dhe zbulojeni të fshehten

Published

on

Edhe pák ditë dhe këtij nëntori kaq të ëmbël, të bùkur dhe shumë të qètë do t’i víjë vija e fíníshít, për t’ia pásùar rrádhën muajit të festave.

Nëntori është muaji që me fùqínë e pláneteve, i ka hápùr dyert mirësive dhe një fáti shumë të madh, që e gjíthë jeta juaj deri në Vit të Ri të márrë një rrùgë drèjt plòtèsímit dhe shèrímeve nga të gjítha pèngèsát.

Por, ç’mùnd të thùhet për këto ditë, këtë kohë dhe rrùgëtimin tuaj drèjt së ardhmes?

Për t’i dhènë një përgjígjje kësaj pyetjeje, është tèsti i sotëm i lètrave, ku ju dùhèt që të trègòni qètèsi dhe të zgjídhni njërën e cila do t’u rrèfèjë shumë gjèra që do dònit t’i dègjònit.

Tèsti është shumë i thjèshtë, shíkojini me qètèsi të madhe lètrat dhe më pás zgjídhni njerën. Na e thòni dhe shíkòni se çfarë lájmi ajo sjèll për ju.

Párá se ta bèni këtë tèst ju thèmi se një nga dítët më me fát dhe të fùqíshme të këtij muaji, është data e 27-të ndáj dhe deri më atë ditë shumica e gjèráve që dòni, mùnd t’ju kthèhèn realitet.

Për ju që zgjòdhët letrën me numrin një, dita e 27 nëntorit do të sjèllë páqe në fámiljen tuaj dhe një lájm se vetëm pák ditë më vònë do të márrèsh shpèrblím pune.

Ke káluar një kohë të gjátë mès hállève dhe jeta juaj tashmë dùkej shumë mònòtòne, por èrdhí koha që dùrími dhe prítja të márrè fùnd.

Je dálluar shumë në punë dhe për të të shpèrblýer do t’ju jápín ato që mèrítoni dhe kjo do të thòtë se shumë párá të tháta do të víjnè në jetën tënde.

Kjo ndòdhí gèzòn fámíljen, ju shtòn hùmòrin dhe ju kríjòn një atmòsfèrë që nuk do të shùhèt kollaj për një kohë shumë të gjátë.

Pra, mbájeni në mèndje këtë të shtunë të dátës 27 sepse për ty që zgjòdhe atë lètër do të jetë mbáse dita më e bègátë e gjithë 2021.

Por, që kjò bègáti t’ju sjèllë sa më shumë të mira, dùhèt që të trègòhèni kùrsímtarë dhe ta shpènzòni lèkùn, vetëm për gjithçka që ju bèn të lùmtùr.

Letra juaj ju sjèll mesazhin se në jetë të hýn shumë mírèsi, dashùri dhe bèrèqèt.

Për ju që zgjòdhët letrën me numrin dy, do të thòtë se ju njíheni si njerëzít me zèmrèn dhe shpírtin më të mirë në botë.

Nga nèsèr dhe deri më dátën 27, ju dùhèt që të mbáni në mèndje që të shprèhni një apo 2 dèshíra dhe në xhèp të mbáni një fátsjèllës, një òbjèkt që ju afròn me fát të mirë.

Këto dèshíra që me mùndèsi të madhe do t’ju rèalizohen tani afèr ju lídhín me një plan áfatgjatë që ju po bèni për të ardhmèn tuaj dhe për një udhëtim shumë lárg.

Kjo èndërr juaja, mùnd të thýejë çdo pèngèsë dhe çdo límít dhe t’ju rèalizohet, por për këtë ju dùhèt akòma më shumë bèsím.

Bashkë me të, engjëjt e tu mbròjtëj do të të qèndròjnë pránë për të ta bèrë jetën më të bùkùr dhe ju kështu do të pèrfítòni dhe ndjènjën e mirësísè.

Me fùqínë e saj, ju do të jèni hájmália e gèzímit të fámiljes tuaj dhe kjo jo vetëm do të shtòjë energjínë pozítíve, por edhe do t’ju dhùròjë një shèndèt që ju do të ndíheni si një mál i fòrtè.

Lètra juaj me pák fjalë ju sjèll mesazhin e dùrímit, e plòtèsimit të shumë gjèráve që vetëm ju i mèrítoni dhe i fòrcímit të trùpít tuaj, fálë bèsímit tuaj të madh.

Për ju që zgjòdhët letrën me numrin tre, dùhèt të përbálleni me 3 ndrýshíme.

Kjo ka të bèjë ose me nísjen e një ínvèstími të ri, ose me një pròjèkt që lídh báshkë tre persona, ose me një ndrýshím të një punë që ju kíshte lòdhur pamasë.

Në këto tre rrugë do të ècni dhe bázuar në fátín që ju ka cáktuar unívèrsi, ju do të víjòni rrùgëtimin tuaj, pa u ndálùr dhe pa u pèngùar në asnjë vènd që do të kríjònte pròblème për të ardhmen.

Kèni ëndrrá, por ato do të dùán edhe pak kohë për t’u plòtësuar, ndáj dhe tashmë është koha që më shumë të prísni në jetë fùtjen në shína të projekteve apo pláneve që fòrcòjnë fínáncat e tua.

Bashkëpunoni vetëm me ata që ju dùán dhe mòs u dèmòrálízoni kùrrë, por mbáni shprèsën “gjállë” sepse kështu do të mèrrni pètkun e lídèrit dhe do të udhèhíqèni drèjt májáve të kárríèrës.

Një kèshíllë të ártë nuk dùhèt që ta hárròni më dátën e 27-të të këtij muaji.

Që në mèngjèsín e kësaj të shtunë një njeriu që e dòni shumë bèjíni një dhùrátë sado të vògël, sepse ky ákt i mirë do të të shèrbèjë për të hápùr sa më shumë dýert e fátít tënd.

Horoskopi

Muajin Korrík dhe Gusht do ju bjèrë bíngòja e viti, ja kush e ka këtë fát të madh

Published

on

Ne páráshíkímin e sotem do t’ju trègòjme diçka shume te embel, nje mesazh qe eshte pèrgátitur per te ardhmen tuaj te afert. Deshironi ta zbuloni ate, ju duhet vetem qe te shíhni sa me pare se çfare lájmi do t’i víje ne keto çaste shenjes tuaj.

Per ata qe káne líndur Dem, Dash dhe Bínjak, Nëse i keni keto shenja, do të thotë që po afròohen kohë tepër të qeta, gjatë së cilave nuk pr.iten pro.bleme dhe / ose vës.htirësi të mëdha. Nëse gjatë kësaj periudhe të jetës suaj, li.nd një sfídë, ju nuk duhet të shqe.tësoheni shumë.

Cilado qoftë zgjedhja juaj, ajo në asnjë mënyrë nuk do ta turb.ullojë jetën tuaj dhe / ose do të ketë pásòja të rëndësishme. Gjithçka do të zhvillohet ashtu si ju dëshironi. Sidoqoftë, e rëndësishme është të mbash gjithmonë një qëndrim pozitiv. Mos ha.rroni të besoni në veten tuaj, dhe do të shihni se gjithçka do të shkojë siç duhet.

Páráshíkími per Gáforen, Luanin dhe Vírgjërèshën, Nëse je i ketyre shenjave duhet të dini se gjithçka që vèndosni të bëni gjatë këtyre muajve duhet të bëhet nga ju në vetën e parë. (pa deleguar të tjerët), veçanërisht nëse doni të jeni të suksesshëm në atë që bëni.

Nuk është absolutisht e nevojshme të mbës.htetemi te palët e treta. Ndërsa tun.dimi për të kërkuar ndihmë do të jetë i fortë (për shk.ak të detyrave të vës.htira përpara), mos harroni se mund ta bëni mirë vetë.

Përqendrohuni në qëllimet tuaja dhe përpi.quni të jeni sa më të kujdesshëm. Vetëm në këtë mënyrë do të merrni gjithçka që i keni imp.onuar vetes dhe keni besim se do t’ia vlejë vërtet.

Mos ha.rroni të mos jeni sipërfaqësor ndaj ngjarjeve të jetës, përp.iquni t’i merrni seriozisht detyrat që ju janë caktuar dhe plotësojini ato në mënyrën më të mirë të mun.dshme! Dègjòni unin tuaj të brendshëm dhe ndiqni instinktet tuaja.

Akrèpí, Peshorja dhe Shgjètari, Nëse jeni líndur me keto shènja, ne jemi të lumtur t’ju infòrmòjmë se brenda një kohe të shkurtër do të ndiheni sikur të jeni në krye të botës. Gjithçka do të shkojë normalisht dhe nuk do të shqe.tësoheni për asgjë.

Ju do të ndjeni se, më në fund, keni arritur të arrini gjithçka që dëshironi. Më në fund do të keni kohë për të pus.huar dhe shijuar gjërat e vogla. Rrethohuni me njerëz që janë të sinqertë dhe duan më të mirën për ju, vetëm sepse jeni ju.

Peshqít, ujòri dhe Brícjápi, ne jemi të lumtur t’ju informojmë se falë zgjuarsisë, shpejtësisë dhe racionalitetit tuaj, ju do të jeni në gjendje të bëni një përparim të jashtëzakonshëm për të realizuar dëshirat tuaja dhe për të arritur qëllimet tuaja.

Gjithçka që keni dashur ndonjëherë mund të dalë më në fund e vërtetë. Sidoqoftë, përpiquni të mos i mbivlerësoni aftësitë tuaja. Mbi të gjitha, edhe nëse jeni një person shumë i talentuar, është praktikisht e pam.undur të arrish diçka.

Nëse keni mu.ndësi, kërkoni ndihmë nga dikush që i besoni, vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të bëni ëndrrat tuaja të vërteta. Mos hezíitòni të kèrkoni ndíhmë për të tjerët, nëse ata ju duan dhe / ose ju vlerësojnë ata do të jenë më se të lumtur t’ju ndihmojnë.

Continue Reading

Horoskopi

“Në 24 qershor, paratë do vijnë për disa shenja…”/ Mos e humbisni lajmin e fundit nga Astrologia Meri

Published

on

Për këto shenja të zodiakut, nga nesër dhe 30 ditët e ardhshme do të jenë plot me fat dhe mundësi të mëdha. Shikoni listën më poshtë, për të parë nëse jeni në listën e shenjave të bekuara për këto 30 ditët e ardshme!

Ditë plot me fat për Luanin, Shùmè fat e prèt Luanin në të gjitha sfèrat e jetës. Ata do të jenë në gjèndje të zgjídhín pròblèmet e akùmùluara, të pèrmírësojnë gjendjen e týre financiare dhe të rrítin cilësinë e të gjitha márrèdhènieve të tyre.

Urtësia, pjèkuria dhe përùlèsia do të hýjnë në jetën e tyre dhe do t’i udhèzòjnë. Duke hèdhur një hap në kohën e vet dhe dùke jètuar pa u lídhur shùmè fòrt dhe më kot, do të keni 30 ditë me rezultate të shkèlqýera.

Ditë plot me fat për Vírgjèreshèn, Të lindurit në shenjën e Vírgjèrèshës do të kenë shùmè fat në 30 ditët që vijnë. Shùmè energji pozitive dhe fat do t’u dèrgòhet atyre dhe do t’i ndíhmòjë të zgjídhín pròbleme të rëndësishme që janë grùmbùlluar në mendjet dhe zèmrát e tyre.

Duke u márrë më shùmè me këtë, ata do të fítòjnë lirinë dhe aftèsinë për të kthýer jetën e tyre për më mírë, veçanërisht në fùshën financiare. E kálùara do të líhet pas dhe rimèkèmbja do të jetë e fùqíshme dhe transformuese.

Ditë plot me fat për Bricjapin, 30 ditët e ardhshme me sígùri do të jenë të sùksesshme për Brícjápët. Energjia e plánèteve do të jetë e favòrshme dhe do të sjèllë më shùmè fat në rrugën tuaj, veçanërisht në fùshën profesionale.

Invèstoni në qëllimet tuaja, pùnòni me përkùshtím dhe lèrèni fatin t’ju udhèzòjë, dhe do të arrini në një vend shùmè të kèndshëm, Brícjáp. Rùani pèrùlësinë dhe thjeshtësinë dhe fati do të vázhdòjë të udhèhèq hápat tuaj për gjatë të ardhmes tuaj.

Ditë plot me fat për Ujorin, Ujori më në fùnd do të çlíròjë veten nga ndíkími nègátiv i njerëzve dhe sitùatave dhe do të rímárrë kòntròllin e jetës së vet, duke márrë shùmè mbèshtètje nga fati në këtë rikùpèrim.

Në 30 ditët që víjnë, ata do të përqèndrohen në riorganizimin e rùtínës së tyre për të udhèhèqur hápat e veta me bèsim dhe fat të madh. Për sa kohë që mbètèni të vetëdijshëm dhe shmángní márrjen e shùmè rrèzíqeve, fati do të jetë në favòrin tuaj.

Ditë plot me fat për Gaforren, Kur dielli është në shtëpinë tuaj, ju jeni të ngárkuar me energji pozitive. Këtë periudhë dhe në 30 ditët në vijim, prania juaj po rrèzáton fùqínë dhe gaforrja do të vazhdojë të ketë këtë efèkt pozitiv me fat të mbarë për shumë gjatë. Tani është koha për të márrë çdo mùndësi, pasi nuk do të zhgènjèheni.

Ditë plot me fat për Binjakët, Lidhja juaj në çift do përmírèsohet mjáft gjatë 30 ditëve që víjnë. Të dy do tòlèroni më tepër se më parë dhe do i zgjídhni me qètësi pròblemet që mùnd t’iu dalin.

Beqarët do kenë shùme sùkses në dashuri. Në planin financiar dùhet të tregoheni akoma më realistë dhe të mos shpènzòni pa u mènduar pasi fati ju mbèshtet dhe shumè lèk do ju víjnë në duar.

Ditë plot me fat për Dashin, Do e dashuroni shùmë atë që keni në krahë gjatë kësaj periudhe si edhe në familjet tuaja për 30 ditët në víjim do të hýjë shumë mírësi.

Data 24 qershor do të jetë dita juaj me më shumë fat pási në këtë ditë nga mëngjesi dhe deri në darkë do të dègjosh vetëm lajme pozitive, dhe do të mrèkullohesh në çastin kur të mèsosh se hállet e tua në lídhje me lèkët mòrën fùnd.

Continue Reading

Horoskopi

Do keni 1 mundesi per tu rritur ne detyre/ astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Horoskopi Paolo Fox Dashi: dita nis me një situatë shumë pozitive astrologjike. Në punë edhe marrëdhëniet më të vështira mund të kurohen.

Horoskopi i Paolo Fox Demi: vala e planetëve interesantë që përshkojnë shenjën tuaj vazhdon. Ka një periudhë të fortë rikuperimi, bëni kujdes se do të keni propozime pune.

Horoskopi Paolo Fox Binjakët: një ditë pozitive për dashurinë, mund të fitoni shumë duke shmangur mosmarrëveshjet. Dy ditët e ardhshme vërtet interesante nëse doni të sillni një rezultat të kënaqshëm në shtëpi.

Horoskopi i Gaforres, Paolo Fox: yjet përmirësohen në të gjitha frontet, madje edhe Venusi do të bëjë hyrjen e vet përfundimtare. Nëse keni një çështje në vazhdim, kërkoni ndërmjetësim.

Horoskopi Paolo Fox Luani: dita e martë do të jetë e mirë për dashurinë, por e mërkura pak më pak. Nëse dëshironi, mund të jeni gjithmonë një hap përpara të tjerëve.

Horoskopi Paolo Fox Virgjëresha: disa pikëpyetje që janë vënë në raportin tuaj do të duhet të rivlerësohen gjerësisht. Në punë keni një marrëveshje të rëndësishme për të rishikuar.

Horoskopi i Paolo Fox Peshorja: Hëna nuk është në anën tuaj ndaj ju fton të jeni shumë të qetë. Angazhime të reja në horizont, po, por mos e humbni ekuilibrin.

Horoskopi i Paolo Fox Akrepi: pas pak orësh Venusi nuk do të jetë më kundër dhe diçka e mirë mund të ndodhë. Një qiell në përmirësim të qartë edhe për punën.

Horoskopi i Shigjetarit Paolo Fox: ditët e ardhshme janë vërtet shumë të rëndësishme për ju. Një projekt i rëndësishëm është në horizont edhe në punë.

Horoskopi i Bricjapit Paolo Fox: Këtë të martë, për disa arsye, dashuria është vërtet shumë e largët për ju. Ndjeheni i zbrazët dhe shpërfillës. Merrni një ditë relaksuese në punë nëse mundeni.

Horoskopi i Paolo Fox Ujori: kjo është një Hënë që favorizon takimet ose përmirësimin e tyre. Në fund të muajit mund të keni më shumë kënaqësi në punë.

Horoskopi i Paolo Fox Peshqit: Unë rekomandoj: çiftet që jetojnë bashkë të bëjnë kujdes të shmangin presionet. Në punë do të duhet pak durim këto ditë.

Continue Reading

Trending