Connect with us

Horoskopi

“Ju presin lajme të mira dhe situata e zemrës përmirësohet!”, ja parashikimi i Paolo Fox për të martën

Published

on

Paolo Fox ka bërë parashikimin për të gjitha shenjat për datën 23 Nëntor, e martë.

Dashi: Në dashuri ka më shumë mundësi të mirë. Në punë mos u dorëzoni, lajmet janë gati për të mbërritur.

Demi: Në dashuri jeni mjaft të acaruar, përpiquni të relaksoheni. Në punë, nga ana tjetër, mos bëni hapin më të gjatë pasi nuk është periudha ideale.

Binjakët: Nëse keni përjetuar një krizë në dashuri, ju rekomandoj të keni kujdes. Nga ana tjetër në punë, përpiquni të bëni bilanc të situatës.

Gaforrja: Në dashuri po mendoni t’i jepni vetes një pauzë për të reflektuar. Ka pak tension në punë, diçka e re për djemtë e rinj.

Luani: Qielli i bukur për zemrat e vetmuara. Në punë, megjithatë, mos jini shumë kërkues, askush nuk e vë në dyshim vlerën tuaj.

Virgjëresha: Mos i kushtoni pak rëndësi partnerit tuaj për çështje që lidhen me punën. Në aspektin profesional, lajmet e mira vijnë për të rinjtë.

Peshorja: Në dashuri mund të ketë shumë diskutime, ju rekomandoj kujdes. Nga ana tjetër, në punë, merrni parasysh mirë zgjedhjet tuaja dhe mos ndërmerrni hapa të rrezikshëm.

Akrepi: Në dashuri mëngjesi do të ketë një mundësi më të mirë sesa mbrëmja që ka kaluar. Në punë kushtojini më shumë rëndësi shpenzimeve.

Shigjetari: Takimi i favorshëm mes Hënës dhe Diellit nesër, situatë pozitive astrologjike. Në punë, nëse duhet të diskutoni për projekte, mos e shtyni.

Bricjapi: Rimëkëmbja në ndjenja, Hëna është në aspekt të mirë. Në punë, nga ana tjetër, ju pëlqen të keni kontroll, por kjo vjen me përgjegjësi.

Ujori: Ditë pozitive në përgjithësi për aspektin e ndjenjave.  Mirë do të ishte që në punë të dëgjoni edhe mendimet e të tjerëve.

Peshqit: Në dashuri, nëse jeni beqar duhet të zgjeroni horizontet tuaja. Në punë, megjithatë, mos u mërzitni, mundësitë për të vërtetuar vlerën tuaj nuk do të mungojnë.

Horoskopi

Duhet ti bejne syte kater per ndonje kurth/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe nuk i kane gjerat vaj

Published

on

Si gjithmonë, një muaj nuk mund të jetë i mbarë për të gjithë. E njëjta gjë vlen edhe për muajin dhjetor. Për disa do të jetë i mrekullueshëm, kurse të tjerë do të përballen me pengesa dhe probleme. Nuk është nevoja të pa nikoseni apo të keni fr ikë, por jini pak më të kujdesshëm dhe përgatituni për të menaxhuar çdo çështje që lind, me gjakftohtësi dhe optimizëm.

DASHI

Tensionet dhe grindjet me anëtarët e familjes tuaj nuk do të ndalen. Do të ketë shumë gjëra që ata do të përpiqen t’ju bindin të bëni ose të pranoni dhe ju do t’i refuzoni. Sjelljet agresive kundër jush dhe ndërhyrjet në jetën tuaj personale nuk do të jenë të pakta. Do të ndiheni të bllokuar emocionalisht. Një personi i dashur do të ketë nevojë për kujdesin tuaj.

PESHORJA

Gabimet, keqkuptimet, dhe mashtrimet do të jenë të shumta gjatë muajit dhjetor. Kështu që kujdes me nervat, mundohuni të kontrolloni mendimet dhe emocionet spontane. Merrni kohën tuaj, mendoni, reflektoni pastaj veproni. Shëndeti juaj gjithashtu kërkon vëmendje, veçanërisht nëse nuk kujdesni për veten aq sa duhet.

Continue Reading

Horoskopi

Astrologu Jorgo Pulla paralajmëron këto shenjë të Zodiakut: Me financat dhe punën asgjë nuk do shkojë mirë

Published

on

Dashi-Saturni do të jetë planeti që do të përkujdeset gjithë kohës për jetën tuaj në çift. Ka shumë mundësi të jeni dyshues ndaj partnerit tuaj sot dhe nuk do e lini atë të marrë frymë lirisht. Në çdo moment do të kërkoni ta kontrolloni. Financat nuk do jenë të shkëlqyera, megjithatë do të arrini që situatën ta mbani të qëndrueshme.

Demi-Jeni në mëdyshje për shkak të një oferte që ndoshta ju kanë zënë disi në befasi. Hëna do të vazhdojë të jetë shumë “bujare” me ju, por ju vetë tregoheni shumë të kursyer ndaj partnerit. Ka rrezik që kjo e sotmja të jetë një ditë e vështirë.

Binjakët-Jeta në çift do të jetë si zakonisht sot. Në disa momente madje mund t’iu duket edhe sikur do të mbyteni nga rutina. Partneri do t’ju ofrojë mbështetjen dhe ngrohtësinë për të cilën ju keni aq shumë nevojë. Financat do të përmirësohen shume, shfrytëzojeni këtë ditë për të bërë investime.

Gaforrja-Tashmë duket se e keni vënë re se gjërat kanë ndryshuar në mënyrë të papritur, por nuk jeni në gjendje të ndërmerrni veprime konkrete për t’iu përshtatur atyre. Për partnerin do të filloni të ndieni për të dhe do të dëshironi të kaloni sa më shumë kohës së bashku. Beqarët do të jenë te arsyeshëm dhe nuk të do hedhin hapa të pamenduar.

Luani-Hëna e bukur në orbitën e saj do t’ju japë edhe juve një hije të tillë që ju bën joshës. Çdo gjë do t’ju shkojë mirë të dashuruarve dhe do të përjetoni ndjesi të këndshme pranë partnerit të zemrës. Për të vetmen gjë që nuk duhet të flisni sot është shkuara. Ndonjë problem i vogël në planin profesional është kalimtar.https://www.youtube.com/embed/1uI76qSnuxw

Virgjëresha-Marrëdhënia juaj me partnerin/en ka për të mbetur ende e mirë. Do të mahniteni sepse do të zbuloni disa cilësi që kurrë nuk e keni menduar se mund t’i kishte. Në planin financiar do të keni goxha vështirësi, kështu që duhet të merrni masa strikte.

Peshorja-Duket se impenjimet tuaja do të jenë të tilla që do t’ju hanë jo pak nga koha juaj e lirë, por kënaqësia për arritjen e një rezultati pozitiv bën të harrohet gjithçka. Sot ju të dashuruarit do të jeni spontanë dhe do të bëni atë që do t’ju duket më e logjikshme. Gjerat do t’ju ecin për mrekulli.

Akrepi-Edhe Dielli në shenjë, së bashku me Saturnin, Marsin dhe Uranin ka hyrë në një orbitë harmonike, që do të thotë një shans më shumë që dita juaj të jetë përgjithësisht e mirë. Por ajo do të jetë e tensionuar për ata që janë në një lidhje. Nuk do merreni vesh për asgjë me partnerin dhe mosmarrëveshjet do të jenë të shumta.

Shigjetari-Duket se edhe sot do të vazhdoni të jeni disi të zymtë dhe gati për t’u grindur me këdo që ju del përpara. Sektori i financave do të jetë i kënaqshëm dhe mund të kryeni pa frikë disa shpenzime më tepër. Nëse ju kërkohen hua, mos i jepni ato pa një garanci nëse nuk doni të keni probleme më pas.

Bricjapi-Yjet nuk paralajmërojnë asgjë të mirë përsa i përket fushës profesionale, madje ka shumë të ngjarë që të rimendoni një projekt . Dita pritet të jetë më e mirë në planin sentimental. Por duhet të shprehini më tepër ndjenjat dhe të propozoni edhe ndonjë çmenduri të vogël. Beqarët do jenë të turpshëm.

Ujori-Është koha të reflektoni dhe të mateni mirë para se të ndërmerrni një nismë të re, pasi shpesh ju kanë penalizuar veprimet e nxituara. Afërdita bën të rikthehet harmonia në dashuri. Dhe nuk do të keni për çfarë të qaheni sot sepse partneri do t’ju surprizojë në çdo moment dhe do t’ju bëjë të ndiheni si mbi re.

Peshqit-Jupiteri do të jetë planeti më i favorshëm për jetën tuaj në çift gjatë kësaj dite. Tregohuni sa më realistë sot sepse ka shumë rrezik të përballeni me zhgënjime dhe me probleme. Sektorin e financave do të dini si ta menaxhoni me shumë përkujdes dhe gjendja do të jetë e kënaqshme.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e re do turbulloje jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Published

on

Dítët po kálojnë dhe pak e nga pák po i afròhèmi muajit Dhjètor dhe kjo është koha më e mirë që të pýesím qíèllin se çfarë ka rèzèrvuar për ne.

Do të kètë njerëz që do të zòtèròjnë më pák fát dhe do të kètë nga ata që do të árríjnë në májat e sùksèsít të tyre në çdo aspèkt të jetës.

Shumë kèshílla e sùgjèrime do t’ju víjnë në muajin tjetër ndáj pa hùmbùr më shumë kohë, shíkòni “dhùrátèn” apo sùgjèrimin tuaj që ju vjèn nga yjet.

Ju të dashít do të kèni mbèshtètjen e Jùpíterit dhe të Sátùrnit, të dy këta plánete të rèalizimeve dhe kjo ju ndíhmòn që në kòhë të árríni òbjektivat dhe sýnímet e jetës.

Periudhë me e mirë e dhjètorit për ju do të jetë mèsi i muajit me Hënën e re ku kjo koha ju çlíròn nga pròblèmèt dhe ju drèjton drèjt bègátísë.

Mòs e hùmbísni dùrímin dhe gùxímin dèma, sepse fáti juaj várèt vetëm nga mòtívími juaj dhe energjía juaj.

Pèngèsa nuk do t’ju dálín dhe kështu ju nuk dùhet që t’i ndální motorrèt deri sa planet e pròjektet t’i kèni rèalízuar. Yjet janë në kráhun tuaj.

Javët e párá të dhjètorit dhe deri në mès të muajit do të jetë një kohë e mirë për ju për të márë vèndímet e sákta dhe për të rrítùr bèrèqètin e përgjíthshëm.

Edhe pse ju binjakë nuk bèsòni shumë në çèshtjet e fátit, ky dhjètor do t’ua ndèrròjë mendjen pasi do të shkèlqèni mirë në çdo fushë, ashtu edhe me vèten tuaj.

Në javët e párá të muajit mùnd të ndíeni një zèmèrím, por pás datës 10, qètèsía dhe lùmtùria do të “pùshtòjë” ju dhe fámílejn tuaj dhe vitin 2021 e mbýllni me një fát të vèçantë.

Nëse gaforet kánë pátùr deri më sot vèshtírèsi për të dálluar se çfarë është më mirë për jetën e tyre, mbështetja e Jùpítèrit në këtë dhjètor do t’ju hápè sytë.

Fáti i mirë nuk do ju mùngòjë dhe ai do t’ju jápë sa më shumë energjí të pástër dhe nuk do t’ju lèrè të gábòni në asnjë vènd. Një dhùrátë e paprítur do të ndòdhë për ju në këtë muaj festiv.

Mòs hárròni që mesi i muaji e deri nga fùndi do të jetë i çmùar për ju dhe do të sjèllë shumë ngjárje me rèndèsi të mëdha.

Luanë të dáshùr, në këtë muaj që vjèn jeta juaj do të pèrbállet me shumë sfídá dhe ngjárje qe do t’ju ndíhmòjnë që të arríni në fùqínë máksímale ekònòmíke.

Sígùría do të prèkè çèshtjet e páráve dhe fòrcími i tyre do të ndòdhë deri më dátën e 25 të dhjètòrit.

Nëse dòni të díni se kush është koha e ártë në muajin që vjèn, ajo do të jètë pas datës 15 që ju do të shkèlqèni dhe do të sqáròni çdo çèshtje që ju mbántè pèng.

Deri më sot, yjet ju kánë mbèshtètur në çdo háp të jetës tuaj, vírgjèrèshè dhe këtë mbèshtètje të fátit do ta kèni deri për vit të ri, ndáj dhe kònsíderòheni si fátlùmët e këtij viti.

Muaji që vjèn do t’ju fòrcòjë me pásíon dhe shumë dëshirë për të bèrë gjíthçka që dèshíròni.

Ju dùhèt shumë gùxím në 10 ditët e párá të muajit të ardhshèm, ku të gjíthë planetet do të jènë në kráhun tuaj dhe do të bèhèni pròtágònistè të ndrýshímeve të mëdha.

Një yll që qùhèt “Spícá” e fávòrízon shumë peshoren me një fát të rrállë dhe të pa-párë ndònjëherë dhe kjo do ta mbùshë këtë shènjë me mbárèsi dhe hármòni.

Líní mënjánë mendimet e kèqíja dhe shíhèni botën me tjetër sy, pasi jèni përbállë rèalizímit të shumë ëndrráve.

I gjíthë ky muaj që vjèn do t’ju jápë një mijë sítùáta në fávòrin tuaj dhe kështu do të zgjídhni si çèshjet e zèmrès, ashtu edhe ato të bíznèsít.

Për akrèpët më mirë mùnd të bèhèt në 2022, pasi nga ky vit nuk kánë se çfarë të márrín më, por lájmi i mirë është se ky vit mbyllesh shumë stábël për ta dhe pa asnjë íncídènt.

Kèshíllohet që në muajin që vjèn të mèrrèni më shumë me fámiljen tuaj me shtèpinë dhe me të gjíthë njerëzít që i kè për zèmèr.

Energjía më e madhe do t’ju jèpèt nga fùndi i dhjètorit dhe këtë vít mùnd ta mbýllni edhe me një sùrprízë shumë të madhe në çèshtjet e dashùrisë.

Gèzòhuni shigjètarë se dhjètòri ju sjèll një periudhë të mirë ku do të bèni páqe me ato rrègùlla të botës që zákònisht ju mèrzítín, që nuk ju bèjnè të ndíhèni mjáftùèshëm të lírë.

Kárríera do ju ècë mirë ndáj dhe nga mèsi i muaji do të kèni një dèshírë të zjárrtè dhe shumë energjí për të bèrë më shumë për të mirën e së tashmes tuaj.

Mòs e hárròni se nga 8 dhjètori juve mùnd t’ju òfròhet një pròpòzím me një íntères shumë të madh.

Lèhtèsòjeni mèndjen në dhjètor ju brícjápë dhe këtë muaj nuk dùhèt që të shqètèsoheni për asnjë gjë. FӬti këtë rrádhë do të jètë në krah tuajin dhe do t’ju òfròjë avantazhe të mëdha.

Kòmùnikímet dhe márrëdhèniet spèciále me njerëzit e afërt nga mesi i muaji deri në fùnd të dhjètòrit fálë Jùpítèrit, do ju sígùròjnë një punë të mirë së bashku me Vènùsín që është në fávòr tëndín.

Ylli i një fáti të mirë do t’ju ndjèkè në çdo vend ujorë dhe kështu nuk është aspak çùdi pse ju cílèsoheni si më të vèçantët e kësaj periudhë për ta mbyllur këtë vit në fòrmè.

Gáránci në punë, rrítje në kárríèrë dhe lèk më shumë për të árrítur aty ku i kèni vènë òbjèktiv vetes tuaj. Dhjètòri do ju jápë hùmor të mirë dhe do t’ju bèjè më të mènçur për t’ju dhènè ide të pafùnda.

Peshq, prèj 21 dhjètorit, fáti do t’ju bùzèqeshë dhe do ju ndríçojë me qèllime dhe mùndèsi të reja. Sídòmòs për dashùrinë tuaj që këto kohë do të rrítèt shumë.

Edhe ju jeni drèjt një rrugë të mirë dhe 2022 do t’ju jápë akòma më shumë nga çfarë mèrítoni. Një vèndím me rèndèsi shumë të madhe dùhet që të mèrrni deri më 13 dhjètòr.

Continue Reading

Trending