Connect with us

Horoskopi

Horoskopi i muajit Dhjetor 2021/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe do e mbyllin vitin me sukses dhe para

Published

on

Në dhjetor, pas një qëndrimi të gjatë në shenjën e Bricjapit, planetët Saturn dhe Jupiter hyjnë në shenjën e Ujorit: diçka do të ndryshojë!

Çfarë shenje jeni ju?

Zbuloni me ne tani se çfarë kanë rezervuar yjet për ju për muajin dhjetor!

Dashi – çfarë çlirimi!

I dashur Dashi, muaji dhjetor vjen si një ç lirim i vërtetë për shenjën tuaj: më në fund pas një viti të shënuar nga Saturni dhe Jupiteri në një pozitë të pafavorshme, këto dy planet janë kaq të rëndësishëm në përcaktimin e ekuilibrit dhe suksesit në çdo fushë të jetës ata do të kthehen për t’ju buzëqeshur! Sigurisht që do të duhet të prisni deri në fund të muajit, por do të jeni në gjendje të ndjeheni menjëherë më të lehtë. Në ndërkohë, ju mund të mbështeteni në një Venus të bukur, të favorshëm duke filluar nga dita e 16-të, e cila do të rikthejë qetësinë në jetën tuaj të sentimentale.

Demi: një psherëtimë lehtësimi!

I dashur Demi, në pjesën e parë të këtij dhjetori do të jeni në gjendje të merrni një frymë të këndshme lehtësimi: duke filluar nga data 2/12, planeti Mërkur nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj dhe do të ketë mundësi dhe njohje në fushën profesionale. Nga data 16/12, edhe Venusi do të pushojë së qeni në opozitë : problemet sentimentale të periudhës së fundit do të jenë vetëm një kujtim i largët! Duke filluar nga data 20/12, për fat të keq, Jupiteri do të fillojë një tranzit negativ për shenjën tuaj: bëni kujdes që të veproni gjithmonë me kujdes dhe pa bërë zgjedhje të nxituara, veçanërisht në fushën e punës.

Binjakët: planetët e kundërt …

Të dashur Binjakë, muaji dhjetor fatkeqësisht do të shohë hyrjen e planetëve Venus dhe Mërkur në kundërshtim me shenjën tuaj. Merkuri, për fat të mirë, do të mbetet në opozitë vetëm midis datës 2/12 dhe datës 21/12, duke sjellë disa komplikime më shumë në vendin e punës. Në ditët e fundit të dhejtë ditësh të parë të muajit do të shihni një përmirësim të qartë, edhe në sajë të hyrjes së Jupiterit dhe Saturnit në shenjën e Ujorit, të gatshëm për t’ju dhënë mundësi të reja. Nga ana tjetër, Venusi do të hyjë në kundërshtim duke filluar nga data16/12, duke sjellë tens ion dhe gri ndje në jetën tuaj në çift.

Gaforrja: më i lehtë!

E dashur Gaforre, shenja juaj ishte ndoshta më e pafavorshme nga tranzitet planetare të vitit 2021, e cila ju solli kundërshtim si nga Jupiteri ashtu edhe nga Saturni pothuajse gjatë gjithë vitit. Tani, më në fund, ka ardhur koha të lini pas këto ndikime negative dhe të ktheheni të shkëlqeni sa më shumë që mundeni! Saturni nuk do të jetë më në opozitë duke filluar nga data 18/12, dhe ju menjëherë do të ndiheni më të lehtë! Nga ana tjetër, Jupiteri nuk do të jetë më i kundërt me shenjën tuaj duke filluar nga data 20/12: do të fillojë një periudhë më me fat , madje edhe nga pikëpamja profesionale.

Luani: sfida të reja!

I dashur Luan, fatkeqësisht ky muaj i dhjetorit shënon hyrjen në kundërshtim me shenjën tuaj si të planetit Jupiter ashtu edhe të planetit Saturn: kjo kundërshtim i dyfishtë do ta bëjë periudhën tjetër mjaft të komplikuar për ju, sigurisht që do të ketë sfida dhe kur të jeni jashtë saj ju do të do të ndiheni shumë më të fortë dhe më të vetëdijshëm se më parë! Ndërkohë, shijoni Venusin e bukur në një aspekt të favorshëm duke filluar nga data 16/12, gati për t’ju dhënë më shumë fat në fushën e ndjenjave. Marsi, gjithashtu i favorshëm , do t’ju japë të gjithë ngarkesën dhe energjinë që ju nevojitet.

Virgjëresha: e mbrojtur nga Jupiteri!

E dashur Virg jëreshë, në muajin dhjetor mund të mbështeteni në favor të Venusit – planetit të dashurisë – deri në datën 16/12: jeta juaj e dashurisë do të ndikohet në një mënyrë pozitive dhe, nëse jeni beqare, mund të njihni dikë shumë të veçantë. Nga pikëpamja profesionale, megjithatë, mund të ketë blloqe ose momente krize midis datës 2/12 dhe datës 21/12, kur planeti Mërkur do t’ju kthejë shpinën. Sidoqoftë, ju do të qëndroni të mbrojtur nga një Jupiter i shkëlqyer , i cili, deri në datën 20/12, siguron suksesin tuaj dhe suksesin personal.

Peshorja: drejt rilindjes!

E dashur peshore, së bashku me shenjën e Gaforres dhe Dashit keni qenë ndër më të prekurit në këtë 2021 nga tranziti i pafavorshëm i planetit Jupiter dhe planetit Mërkur në shenjën e Bricjapit: duke filluar nga fundi i dhjetorit, më në fund, të dy këta planet do të kthehen në favorin tënd dhe një rilindje e vërtetë do të fillojë për ty. Ndërkohë, ju mund të mbështeteni në favor të Venusit duke filluar nga dita e 16-të, gati për t’ju dhënë më shumë fat në fushën e ndjenjave.

Akrepi: rroftë dashuria!

I dashur Akrep, muaji dhjetor do të shohë ende planetin Venus në shenjën tuaj deri në datën 16/12: dashuria do të jetë protagonistja e vërtetë e ditëve tuaja, ju dhe partneri juaj do të jeni më të bashkuar (dhe me pasion) se kurrë. Fatkeqësisht, duke filluar nga gjysma e dytë e muajit, si planeti Jupiter ashtu edhe planeti Saturn do të kryejnë një tranzit negativ për shenjën tuaj , i cili mund t’ju sjellë disa më shumë vështirësi për t’u përballur në muajt e ardhshëm, veçanërisht në vendin e punës. Duke filluar nga data 21/12, Mërkuri kthehet për t’ju buzëqeshur duke ju ndihmuar në fushën e marrëdhënieve ndërpersonale.

Shigjetari: një muaj i jashtëzakonshëm!

I dashur Shigjetar, muaji dhjetor do të jetë vërtet i jashtëzakonshëm për shenjën tuaj, një sukses i tranzitëve planetarë, njëri më pozitiv se tjetri! Fillon që në datën 2/12, me hyrjen e Mërkurit në shenjën tuaj, gati për t’ju dhënë mundësi të reja dhe mundësi interesante . Në datën 16/12, Venusi do të hyjë në bashkim: dashuria do të jetë protagonistja e vërtetë e ditëve tuaja për të gjithë gjysmën e dytë të muajit! Midis datës 18/12 dhe 20/12,edhe Saturni dhe Jupiteri do të bëjnë një tranzit pozitiv për shenjën tuaj, të gatshëm t’ju japin shumë fat dhe sukses në muajt e ardhshëm.

Bricjapi: lamtumirë Jupiteri dhe Saturni!

I dashur Bricjap, ky do të jetë një muaj shumë i rëndësishëm për shenjën tuaj: më në fund Jupiteri dhe Saturni do të japin frytet e tyre, duke ju dhënë (nëse nuk ka mbërritur tashmë) atë pikë kthese që keni pritur për një kohë të gjatë! Të dy planetët do të qëndrojnë në bashkëpunim për njëzet ditët e para të muajit dhjetor pas së cilës do të fillojë një periudhë e rilindjes reale , në të cilën ju mund të shijoni plotësisht frytet e një pune kaq të dhimbshme. Për më tepër, duke filluar nga data 21/12, do të jetë Mërkuri ai që do të hyjë së bashku në shenjën tuaj me Diellin, dhe ju do të shihni botën të lulëzojë me mundësi të reja!

Ujori: mirëserdhe, Jupiter dhe Saturn!

I dashur Ujori, muaji dhjetor do të jetë shumë i rëndësishëm për shenjën tuaj, sepse do të shohë hyrjen në ndërthurje si të planetit Saturn ashtu edhe të planetit Jupiter: ky tranzit, i cili do të zgjasë shumë, do t’ju japë një  revolucion në 2022 , e cila do të shënojë një të vërtetë dhe rilindje për shenjën tuaj. Prisni disa surpriza të bukura! Ndërkohë, planeti Mërkur (duke filluar nga data 2/12) dhe planeti Venus (duke filluar nga data 16/12) po kthehen gjithashtu, të gatshëm për t’ju dhënë ndikimin e tyre pozitiv si në fushën e punës ashtu edhe në atë të ndjenjave.

Peshqit: një muaj ulje-ngritje …

Të dashur Peshq, në këtë muaj dhjetor do të jeni në gjendje të mbështeteni në një Venus të shkëlqyer në një aspekt të favorshëm deri në datën16/12: nëse gjysma e parë e muajit është veçanërisht me fat për sa i përket ndjenjave, në gjysmën e dytë mund të lindë ndonjë tension ose më shumë diskutim me partnerin . . Edhe në vendin e punës mund të përjetoni një moment aspak të këndshëm , veçanërisht në pjesën e parë të dhjetorit, kur planeti Mërkur do t’ju kthejë shpinën . Jupiteri, megjithatë, do të vazhdojë të jetë në anën tuaj deri në datën 20/12, duke ju sjellë rezultate të mira dhe njohje.

Horoskopi

Do kene suksese ne pune dhe rritje rroge gjate 2022/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Horoskopi i Paolo Fox Dashi: dashuria nuk është pika juaj e fortë këtë të mërkurë 22 ndaj, shtyni diskutimet me partnerin për të enjten. Puna është intensive, por ndiheni të kënaqur.

Horoskopi i Paolo Fox Demi: ndjenja të përziera që nga fundjava e kaluar, duhet të sqaroni veten në radhë të parë dhe të dini ku jeni. Ditë e plogësht nga pikëpamja e punës.

Horoskopi Paolo Fox Binjakët: ndiheni në harmoni të përsosur me partnerin/, gjërat po shkojnë mirë. Puna do ju bëjë krenarë para fundit të vitit.

Horoskopi i Gaforres Paolo Fox: një takim i papritur pritet të ndodhë fundjavën e ardhshme, kurse këtë të mërkurë 22 sqaroni nevojat dhe dëshirat që keni, para se të ecni përpara. Kolegët në punë ju vlerësojnë dhe ju respektojnë.

Horoskopi i Paolo Fox Luani: mos ju vijë aspak keq për veten nëse një marrëdhënie ka shkuar keq, bota është atje duke pritur për ju. Për të vetëpunësuarit, kjo e mërkurë është një ditë shumë e frytshme.

Horoskopi i Virgjëreshës Paolo Fox: emocionet ju përshkojnë gjatë gjithë ditës së mërkurë. Pak tension në punë, përpiquni të mos jeni të padisponueshëm.

Horoskopi i Paolo Fox Luani: mos u vjen keq për veten nëse një marrëdhënie ka shkuar keq, bota është atje duke pritur për ju. Për të vetëpunësuarit sot është një ditë shumë e frytshme.

Horoskopi i Virgjëreshës Paolo Fox: emocionet që dremisim gjatë gjithë ditës sot. Pak tension në punë, përpiquni të mos jeni të padisponueshëm duke ua varur gjërave.

Horoskopi i Paolo Fox Peshorja: miqësinë e ndan një kufi me dashurinë, por sigurisht që kjo nuk është asnjëherë e sigurt. Kujdes nga njerëzit ziliqarë në vendin e punës.

Horoskopi Paolo Fox Akrepi: organizoni një surprizë për partnerin/en tuaj në fundjavë. Puna po shkon mirë, edhe më shumë kënaqësi do të vijnë në muajin e ardhshëm.

Horoskopi i Shigjetarit Paolo Fox: ditë e kontrasteve të forta kjo e mërkurë 22, diçka nuk po shkon siç duhet. Nëse jeni të pasigurt në vendin e punës, me gjasa për vitin e ardhshëm, mund të ketë një promovim ose një shpërblim.

Horoskopi i Bricjapit të Paolo Fox: një ditë që fillon patjetër me këmbë të mbarë është kjo e mërkurë 22. Mos e neglizhoni biznesin tuaj dhe bëni mirë llogaritë.

Horoskopi i Paolo Fox Ujori: ndoshta keni qenë shumë befasues për dikë, në fund të fundit marrëdhëniet dashurore nuk janë pika juaj e fortë kohët e fundit. Puna vazhdon dhe gjëra të reja po fillojnë.

Horoskopi i Peshqve Paolo Fox: ende po mendoni shumë, thjesht duhet të veproni. Puna së shpejti do të japë më shumë kënaqësi. /noa.al

Continue Reading

Horoskopi

Jeta juaj do te marr 1 kthese te forte/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Keshilla e dt 22 Qershor 2022

Sot Hena ne Dash takohet ne Marsin ne Dash dhe do jete nje dite e nxehte emocionesh dhe shperthimesh shpirterore !Do ndodhin ndryshime planesh te shpejta Kujdes me nxitimin !Kyhesat interesante ne jete mund te jene te pamenduara mire !

Dashi

Një konflikt për disa shpenzime të përbashkëta do të kërkojë vëmendjen tuaj. Kujdesi që bëni për të kontrolluar detajet nuk do të humbasë. Ndërsa zgjidhni këtë problem, mund të vini re diçka tjetër që është anashkaluar kohët e fundit. Kjo mund t’ju kursejë shumë para në të ardhmen.

Demi

Një situatë për të cilën nuk jeni të sigurt gjithashtu ju bën të pyesni veten se ku do t’ju çojë kjo. Nuk jeni të sigurt se ku po shkoni dhe nëse mund t’i besoni dikujt. Refuzimi i tyre për të diskutuar çështje të caktuar po krijon mosbesim dhe gjithçka që mund të bëni në këto rrethana është t’i besoni instinktit tuaj.

Binjakët

Nuk e keni problem të ecni, kështu që gjetja e energjisë për të kaluar gjithçka që duhet të bëni nuk do të jetë problem. Qëndrueshmëria juaj fizike dhe mendore do t’i habisë ata me të cilët po punoni dhe mund të duket sikur nuk jeni ndjerë kurrë kaq të zgjuar dhe vigjilentë. Vazhdo të punosh mirë.

Gaforrja

Lajmet në lidhje me karrierën tuaj ose punën e partnerit do të jenë pikërisht ato që keni shpresuar të dëgjonit. Me kalimin e javëve do të përballeni me sfida të reja. Do të ecni instinktivisht me gjërat që do t’ju ndihmojnë të ecni përpara. Dikush që është i ri në lagjen tuaj ka sharm dhe inteligjencë. Ju duhet të shkoni shumë mirë së bashku.

Luani

Partneri juaj ose dikush me të cilin jetoni nuk ka qenë shumë i kujdesshëm me paratë e tij. Për fajin e tij keni për të paguar disa fatura tani. Ndarja e financave është një ide e mirë.

Virgjëresha

Një i sapoardhur e ka të vështirë të përballojë disa aspekte të punës. Ju mund ta kuptoni vështirësinë e tyre pasi keni përjetuar diçka të ngjashme vetë kur keni filluar për herë të parë. Kjo është arsyeja pse do të jeni të hapur për të gjitha pyetjet dhe të lumtur t’u përgjigjeni të gjithave.

Peshorja

Duhet të jeni kursimtarë në mënyrë që të menaxhoni shpenzimet e përditshme. Kjo mund të nënkuptojë se duhet të krijoni një buxhet dhe t’i përmbaheni atij. Mund të jetë e nevojshme të bëni pa një ose dy gjëra që keni filluar t’i shijoni, por stop.

Akrepi

Nuk mund të vazhdoni të vendosni kërkesat e të tjerëve përpara nevojave tuaja. Do të mirëprisni çdo mundësi që të keni për të kaluar kohë në shtëpi me familjen. Së shpejti do të fillojë një lloj projekti kërkimor ose studimor.

Shigjetari

Duket se e kuptoni se çfarë mendojnë dhe ndjejnë njerëzit përreth jush, pa qenë nevoja ta shprehin me fjalë. Jeni në harmoni me nevojat dhe ndjenjat e tyre dhe për këtë arsye nuk do të hezitoni të ndryshoni planet tuaja për t’i dhënë dikujt që ndihet i vetmuar, pak nga koha juaj.

Bricjapi

Nuk ka rëndësi që orari juaj është i ngjeshur sepse keni një qëllim në mendje dhe jeni gati të punoni shumë për ta arritur atë. Ka disa pengesa të tjera për të kapërcyer. Shumica e problemeve që ndodhin mund të trajtohen lehtësisht nga një mik me përvojë në çështje të tilla.

Ujori

Një faturë do të jetë një surprizë e këndshme për ju kur shuma e papaguar do të jetë sa gjysma e shumës që prisnit të paguanit. Ju do të keni lënë mënjanë disa para për të ndihmuar në pagimin e një shpenzimi të madh të parashikuar, por do t`ju mbeten disa për vete.

Peshqit

Po bëni çmos që të jeni praktik dhe të planifikoni me shpresën për ta bërë të ardhmen tuaj më të sigurt. Po mendoni gjithashtu për përmirësimin e ambientit tuaj të shtëpisë. Idetë janë diskutuar tashmë dhe ka ardhur koha për të filluar me disa plane, ju duket se jeni ai që do të bëni zgjedhjen përfundimtare.

Continue Reading

Horoskopi

Muajin Korrík dhe Gusht do ju bjèrë bíngòja e viti, ja kush e ka këtë fát të madh

Published

on

Ne páráshíkímin e sotem do t’ju trègòjme diçka shume te embel, nje mesazh qe eshte pèrgátitur per te ardhmen tuaj te afert. Deshironi ta zbuloni ate, ju duhet vetem qe te shíhni sa me pare se çfare lájmi do t’i víje ne keto çaste shenjes tuaj.

Per ata qe káne líndur Dem, Dash dhe Bínjak, Nëse i keni keto shenja, do të thotë që po afròohen kohë tepër të qeta, gjatë së cilave nuk pr.iten pro.bleme dhe / ose vës.htirësi të mëdha. Nëse gjatë kësaj periudhe të jetës suaj, li.nd një sfídë, ju nuk duhet të shqe.tësoheni shumë.

Cilado qoftë zgjedhja juaj, ajo në asnjë mënyrë nuk do ta turb.ullojë jetën tuaj dhe / ose do të ketë pásòja të rëndësishme. Gjithçka do të zhvillohet ashtu si ju dëshironi. Sidoqoftë, e rëndësishme është të mbash gjithmonë një qëndrim pozitiv. Mos ha.rroni të besoni në veten tuaj, dhe do të shihni se gjithçka do të shkojë siç duhet.

Páráshíkími per Gáforen, Luanin dhe Vírgjërèshën, Nëse je i ketyre shenjave duhet të dini se gjithçka që vèndosni të bëni gjatë këtyre muajve duhet të bëhet nga ju në vetën e parë. (pa deleguar të tjerët), veçanërisht nëse doni të jeni të suksesshëm në atë që bëni.

Nuk është absolutisht e nevojshme të mbës.htetemi te palët e treta. Ndërsa tun.dimi për të kërkuar ndihmë do të jetë i fortë (për shk.ak të detyrave të vës.htira përpara), mos harroni se mund ta bëni mirë vetë.

Përqendrohuni në qëllimet tuaja dhe përpi.quni të jeni sa më të kujdesshëm. Vetëm në këtë mënyrë do të merrni gjithçka që i keni imp.onuar vetes dhe keni besim se do t’ia vlejë vërtet.

Mos ha.rroni të mos jeni sipërfaqësor ndaj ngjarjeve të jetës, përp.iquni t’i merrni seriozisht detyrat që ju janë caktuar dhe plotësojini ato në mënyrën më të mirë të mun.dshme! Dègjòni unin tuaj të brendshëm dhe ndiqni instinktet tuaja.

Akrèpí, Peshorja dhe Shgjètari, Nëse jeni líndur me keto shènja, ne jemi të lumtur t’ju infòrmòjmë se brenda një kohe të shkurtër do të ndiheni sikur të jeni në krye të botës. Gjithçka do të shkojë normalisht dhe nuk do të shqe.tësoheni për asgjë.

Ju do të ndjeni se, më në fund, keni arritur të arrini gjithçka që dëshironi. Më në fund do të keni kohë për të pus.huar dhe shijuar gjërat e vogla. Rrethohuni me njerëz që janë të sinqertë dhe duan më të mirën për ju, vetëm sepse jeni ju.

Peshqít, ujòri dhe Brícjápi, ne jemi të lumtur t’ju informojmë se falë zgjuarsisë, shpejtësisë dhe racionalitetit tuaj, ju do të jeni në gjendje të bëni një përparim të jashtëzakonshëm për të realizuar dëshirat tuaja dhe për të arritur qëllimet tuaja.

Gjithçka që keni dashur ndonjëherë mund të dalë më në fund e vërtetë. Sidoqoftë, përpiquni të mos i mbivlerësoni aftësitë tuaja. Mbi të gjitha, edhe nëse jeni një person shumë i talentuar, është praktikisht e pam.undur të arrish diçka.

Nëse keni mu.ndësi, kërkoni ndihmë nga dikush që i besoni, vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të bëni ëndrrat tuaja të vërteta. Mos hezíitòni të kèrkoni ndíhmë për të tjerët, nëse ata ju duan dhe / ose ju vlerësojnë ata do të jenë më se të lumtur t’ju ndihmojnë.

Continue Reading

Trending