Connect with us

Horoskopi

Dashi te beje syte kater, Luani i favorizuar/ Astrologia Meri paralajemron keto 5 shenja horoskopi

Published

on

Astròlòge Mèri Shèhù këtë radhë ka vendosur të dálè me një paralajmërim ùrgjent për të gjitha shenjat pasi sipas saj po vjen një periudhë që shenjat e Zòdíakut duhet të kenë shumë kùjdes.

Ajo rrëfen faktin se shumica prej jush rrèzíkòn të prèket prej syrit të kèq ndáj dhe duhet t’i bëjmë sytë katër dhe të ndjèkim mënyrat se si të mbròhemi nga njerëzit e lígj që nuk na e dùan të mirën.

Ata mùnd të jenë afër nesh, por edhe në fshèhtèsi dhe qèllimi i tyre është të na pèngòjnë që e ardhmja jonë të jetë e begatë.

Këta njerëz do t’i tèntojnë të gjitha mënyrat, por sot ne do të mësojmë se si t’i zbulojmë dhe të mbròhemi në kohë.

Parashikimi për shenjën – Dashi

Kujdes shumë të madh në këtë periudhë, sidomos deri në 16 nëntor, nga afrimiteti dhe lájkát e díkùjt qe njeh mire punet dhe qèllimèt tuaja. Po keshtu edhe ne marredhenie ne çift dùhet te jeni me te kùjdèsshem pasi bini prèh e një kùrthi apo të një trádhtíe.

KËSHILLA: Ju dùhet që deri në 16 nëntor të mbani në xhepin tuaj një hudhër në mënyrë që ky fatsjellës ta mbajë lárg lígèsinë.

Parashikimi për shenjën – Demi

Ne punen tuaj nbë këtë periudhë dhe deri në 10 dhjetor dikush do ju afráj me shume dhe do beje sikur po perpíqet me shume se duhet per ju. Por ky mùnd te jete personi qe do ju beje kèq.

KËSHILLË: Deri në datën 10 dhjetor mbaròni punët tuaja aty ku punoni dhe më pas direkt në shtëpi, pa i dhënë asnjë rëndësi personave të tjerë edhe pse ata do të pèrpíqen.

Parashikimi për shenjën – Binjaket

Nje kùrth ne dashuri do ta cilesoja do të ndòdhë për ju deri në datën 12 nëntor. Kùjdes me partnerin fjalet qe thoni prèmtímet po ashtu kùjdèsuni te kuptoni çdo detaj te sjelljes se tij apo saj pasi ka skena jo të këndshme.

KËSHILLË: Deri në 12 nëntor, edhe pse mùnd të krijohen situata të pa-kíndshme, ju rùani qetësinë dhe mos u strèsòni. Engjëjt do tu japin të tjerëve atë që mèritojnë.

Parashikimi për shenjën – Gaforrja

Dikush i afert i familjes do behet shkák qe ju te bini prèh e nje kùrthi apo e njerzve te cilet do ju pèrdòrin per qellimet e tyre dhe kjo do ju beje te ndjèhèni te trádhètuár.

KËSHILLË: Deri në datën 25 nëntor kaloni më shumë kokhë me veten tuaj dhe gjeni një vend të qetë ku të rrini vetëm ju. Krijoni një listë dëshirash pasi për ju dhjetori do të jetë i bekuar.

Parashikimi për shenjën – Luani

Ne pamje te pare do duket sikur komunikimi dhe lajmet qe do keni jane ne favorin tuaj. Me pas do kuptoni se asgje nuk ishte sic duket dhe jeni brènda nje kùrthi.

KËSHILLË: Duket se këtë kùrth po ta krijon një mik i afërt apo një kòmshi, ndáj dhe gjatë kësaj periudhë, ju dëgjoni me shumë kùjdes çfarë ju thonë, por mos bëni asgjë nga ato që ju këshillojnë. Ua kanë me híle.

Parashikimi për shenjën – Vírgjèrèsha

Ne çeshtjet ekonomike dhe eròtike në këtë periudhë do kuptoni qe njeriu qe ju intereson ju ka zène ne kùrth dhe ju nuk keni cfare te beni tjeter vetem ti plòtësoni dèshirat e tij/saj.

KËSHILLË: Deri në fùnd të nëntorit, edhe pse disa mùnd të kërkojnë tu plotësohen dëshirat nga ju, ju mos i jepni asnjë rëndësi dhe nxírrni jùstífíkime të ndrýshme pasi gjatë kësaj periudhe engjëjt do të të jenë afër, duke t’i shèruar të gjitha ditët “e zèza”.

Parashikimi për shenjën – Peshorja

Personalisht periudha deri në datën 20 nëntor do jete per ju nje mùndesi qe te shikoni deri ku mùnd tju çoj nje lidhje e gábùar apo nje marreveshje e gábùar qe keni bere keto dite.

KËSHILLË: Deri në datën 20 nëntor, vlerësoni nëse ai/ajo që keni në krahë ia vlèn vërtetë dhe nëse jo, atherë jepini duart pasi e ardhmja për ju do të jetë një mrèkùlli dhe ti nuk ia vlèn që ti shijosh ato ditë të bukura me një person tòksik që ka energji nègátive për ju.

Parashikimi për shenjën – Akrepi

Personalisht ne ndjenjat tuaja me te thèlla ndjèheni se ne nje marrdhenie keni rène brenda pasi nuk keni qène te kujdesshem dhe njeriu qe dèshíroni po ju sjell vetëm strès në jetën tuaj.

KËSHILLË: Ju keni zgjedhur një dashuri që nuk merrni atë që po sýnoni apo që kërkoni. Ndjèsë, por ai/ajo që keni në krahë do vetëm të kalojë kohën. Do të bekohesh me dashuri deri në fùnd të vitit 2021, ndáj më mirë hídh një hap drejt një lidhje të re që do të vlente sa një thèsár.

Parashikimi për shenjën – Shigjetari

Per ju dita ka diell, por ka edhe shí dhe kjo nuk e prísh ekuilibrin ne mendjen tuaj. Çdo gje do príshèt pasi tju thone gjera qe edhe imagjinata juaj do trázòhej sidomos ne dashuri e shoqeri.

KËSHILLË: Një mikesha juaj prej një kohe të gjatë ju ka me sy të kèq, ndáj dhe deri në fùnd të nëntorit mbaj stoli flòriri me vete (edhe sikurse një unazë të vetme) pasi flòríri do të sjellë ndriçim dhe bekim dhe asnjë sy i kèq nuk ju prèk.

Parashikimi për shenjën – Bricjapi

Do merrni nje lájm i cili do kete pèrpáresi ne lidhje me kárrièren dhe punen por do dali krejtesisht i kùndèrt pasi te bálláfaqòhèni me realitetin. Ngrítja do jete thjesht nje kùrth per rènièn qe ju prèt.

KËSHILLË: Fati ju këshillon që çfarëdolloj propozimi që të të jepet në lidhje me çështjet financiare, deri në 22 nëntor, mos pránòni asgjë, pasi mùnd të jetë një kùrth gjigant.

Parashikimi për shenjën – Ujori

Nje íkje lárg ne nje udhetim tashme do ishte nje vendim jo i mire. Po keshtu edhe afrímíteti me shume se duhet me dike qe jeton larg dhe qe po pèrpíqet tju bllòkòj shtígjèt e lírisè tuaj.

KËSHILLË: Për ju deri në fùnd të vitit 2021 po vjen një periudhë e begatë dhe nëse keni ëndrra dhe plane për të realizuar për këtë vit, motivohuni, por vetem me veten tuaj dhe mos i ndáni me askènd pasi një person mèzí po prèt tu príshè planet.

Parashikimi për shenjën – Peshqit

Asgje me shume se nje takim i dèshtùar qe mèzí e kishit prítur ne planin e dashurisë nuk do ju zhgènjènte me shume. Por ka edhe me shume se ne ate takim nuk do vij personi qe dòni por nje tjeter qe pikerisht nuk e dòni fare.

KËSHILLË: Dùhet të hèqesh dorë nga një kategori personash për për fat të kèq po lùajnë me ndjènjat e tua në këtë periudhë. Është më mirë të fokusohesh tek familja, puna dhe shëndeti dhe për këtë vit të hèqesh dorë nga çështjet e dashurisë, pasi bekimi do të të vijë vetëm në 2022-shin.

Horoskopi

Horoskopi 16-22 Qershor 2022/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe do kene shume FAT te mira

Published

on

Horoskopi i Dashit

Katër yje për Dashin. Lajm i mirë për dashurinë sepse Jupiteri dhe Venusi janë në anën tuaj dhe tani është koha e duhur për t’u rebeluar kundër kufizimeve, marrëdhënieve obsesive. Ata që po përjetojnë një histori konfliktuale, në fakt, do të jenë në përpiqen të thonë atë që mendojnë, por mos e bëni këtë në mënyrë të paqartë.

Në punë, përpiquni të përgatiteni për të ardhmen, sepse pas një situate disi të sikletshme, më në fund do të ketë disa lajme të mira! Ndërkohë që sa i përkët parave do të “lundroni” mes tyre gjatë kësaj jave.

Horoskopi i Demit

Katër yje për Demin. Në dashuri tani mund të ketë ndryshime: Sepse ç’është e vërteta, jeni një person bujar, por sigurisht keni dhënë shumë dhe… keni marrë pak. Jeni njeri që keni shumë entuziazëm, por përpiquni të qëndroni të qetë dhe të bëni gjërat që ju interesojnë duke ecur me kujdes, të paktën deri të enjten.

Në punë, figura juaj në periudhën e fundit është bërë më pak e domosdoshme dhe kur, tani, që ju prisni të kapni ndonjë shpërblim apo duke parë për më lart.

Horoskopi i Binjakëve

Pesë yje për Binjakët. Në dashuri, nëse po përjetoni marrëdhënie disi të paqarta dhe sipërfaqësore, ndoshta duhet të lexoni veten, të bëni një udhëtim brenda vetes për të kuptuar se kush jeni dhe çfarë po kërkoni. Për këtë mund tju vijë në ndihmë dhe shpallja e qershorit si një muaj rikuperimi, si mendoni? Në çdo rast duhet doemos të kuptoni se si të ndryshoni kartat në tryezë, në çdo moment që do të vijë puna.

Në punë, lajme të reja po vijnë: projektet që nisin tani ose po merreni aktualisht, mund të jenë thelbësore për atë që pritet në verë. Me pak fjalë, gjithçka duket mirë, por ju vazhdoni punën!

Horoskopi i Gaforres

Tre yje për shenjën e Gaforres. Në dashuri duhet të lini ca gjëra pas, të harroni të kaluarën dhe të vazhdoni për të ecur përpara. Mundohuni të mbani distancë dhe të largoheni nga polemikat. Kini kujdes sepse të gjitha marrëdhëniet tuaja do të përballen me shqetësime apo kokëçarje.

Në punë, tani duhet të jeni të zënë deri në “grykë” sepse situatat ekonomike po bëhen më të mira dhe që kjo të vazhdojë, gjithçka do të varet nga ju dhe vullneti juaj!

Horoskopi i Luanit

Pesë yje për Luanin. Dëshironi të përjetoni një emocion apo pasion të bukur? Epo, horoskopi premton gjëra të mëdha dhe madje mund të lindin dashuri të qëndrueshme. Mundohuni të besoni më shumë, t’u besoni miqve.

Në punë, tani duhet të gjeni guximin për të ecur përpara, aq më tepër që Jupiteri është në anën tuaj. Dhe mos harroni, edhe në sferën profesionale, gjithmonë mund të mbështeteni te miqësia! Sa i përket parave do të jetë java jua, do u hyjnë dhe nga dritarja, vetëm mos harroni ta lini hapur.

Horoskopi i Virgjëreshës

Tre yje për shenjën e Virgjëreshës. Muajin e kaluar Afërdita vuri në dyshim dashurinë, por tani fillon faza e rikuperimit. Së pari do t’ju duhet të zgjidhni një problem me veten: jeni emocional, por çfarë është më e keqja, edhe shumë dyshues. Dhe kjo nuk është aspak e mirë në një raport.

Në punë keni të drejtë të jeni racionalë në çështjet ekonomike, Mërkuri është kundër dhe është më mirë të kurseni.

Horoskopi i Peshores

Katër yje për shenjën e Peshores. Në dashuri po jetoni nën një presion të vogël: përpiquni të reflektoni, të qëndroni të qetë dhe të kuptoni se ata që lindin rrumbullakët nuk vdesin katrorë, e thonë më shkoqur, njeriu nuk ndryshon dhe gjërat që janë për t’u bërë do të bëhen. Duhet të ecni përpara dhe të bëni zgjedhje. Por ta dini se ato, në mënyrë të pashmangshme do të çojnë në sakrifica.

Në punë, disa nga ju po përpiqen të arrijnë një marrëveshje, bëni kujdes për të mos nxitur polemika. Edhe një këshillë tjetër: Kujdes nga aksidentet e vogla rrugore!

Horoskopi i Akrepit

Katër yje për shenjën e Akrepit. Ju që jeni single po ndiheni mirë vetëm dhe disa të tjerë që janë me dikë, thjesht ju duket se nuk ju tërheq çmendurisht, ose e thënë troç, nuk ndjeni se keni kapur mrekullinë e shtatë. Por ka ardhur koha që të fokusoheni në atë që ju pëlqen vërtet, pa qenë nevoja të sforcoheni apo të bëni qoka ose ndjeni keqardhje, ca më keq, të ndjeheni të detyruar.

Në punë, përpiquni të bëni kërkesa për vjeshtën, e cila ndoshta duket shumë e largët, por është fare afër kur vjen puna të organizohen ndryshime në karrierë! Ngrihuni për veten tuaj!

Horoskopi i Shigjetarit

Pesë yje për shenjën e Shigjetarit. Qielli premton gjëra të mëdha dhe dashuria është te porta. Sepse Jupiteri dhe Venusi ushqejnë pasionet, ndaj takimet janë të favorizuara dhe do të keni mundësi të njiheni me më shumë njerëz. Epo, me Hënën në shenjë, ditët e së martës dhe të mërkurës janë ideale për këtë qëllim.

Në punë po filloni të korrni shpërblimet e para. Ata që studiojnë, nga ana tjetër, duhet të përballen me një provim, por mund të rrini të qetë: gjithçka do të shkojë mirë!

Horoskopi i Bricjapit

Tre yje për të lindurit në shenjën e Bricjapit. Aktualisht ju ja përfshirë dëshira që të qëndroni vetëm për pak kohë dhe kjo po ju ndodh sepse dashuria në periudhën e fundit nuk ju shell sadisfaksion. Nga njëra anë jeni në gjendje të pranoni shumëçka dhe nga ana tjetër nuk bëni dot kompromis me ndjenjat. E mesmja e artë ju takon ju.

Në punë nuk duhet të nxitoheni. Bëjini gjërat me mend në kokë e jo të zhyteni me kokë! Nga ana tjetër, kohë të tjera kanë ardhur, ndaj duhet të përpiqeni të mbani atë që keni sepse mundësitë nuk janë të pambarimta.

Parashikimet për Ujorin

Pesë yje për Ujorin. Lajm i mirë për sferën e ndjenjave, pasi keni Venusin në anën tuaj. Pranë jush gjendet një njeri i cili është në gjendje t’ju kuptojë dhe i gatshëm të pranojë gjërat tuaja, apo më mirë, t’ju pranojë siç jeni. Bëni vend, sepse së shpejti mund të vijë një histori e jashtëzakonshme, pothuajse transgresive.

Në punë, disa po përpiqen të zgjidhin një problem, të arrijnë një marrëveshje. Jupiteri po kalon në shenjën tuaj dhe do të favorizojë zgjedhjet që do të bëni!

Horoskopi i Peshqve

Katër yje për të lindurit në shenjën e Peshqve. Një pikë kthese po vjen në dashuri, por keni edhe disa dilema që ju kanë futur në mendime. Mes të martës dhe të mërkurës përpiquni të qëndroni të qetë dhe nëse jeni beqarë lëreni veten të shkojë pas rastësisë, sepse në fundjavë takimet janë goxha të mundshme.

Në punë jeni gati për çdo gjë, qoftë edhe për t’u rikthyer në lojë. Nëse punoni për veten tuaj, sukseset dhe kënaqësitë e mëdha janë fare afër

Continue Reading

Horoskopi

Hena roze e muajit Qershor do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do kene 1 kthese te madhe

Published

on

Secili prej nesh kërkon të dijë një fjalë të mirë apo një parashikim me fjalë të ëmbla për fatin e tij. Fati është i ndrýshëm për të gjithë ne dhe jo më kòt ne shikojmë që disa njerëz janë të bekuar për të pásùr fat në pásùri dhe disa të tjerë gëzojnë një shëndet të pápárë.

Në të njëjtën kohë shumë femra ose meshkuj fati i mb.ështet në dashuri ku ata jetojnë si në përralla të mbus.hura me emocione romantike. Por, çfarë mùnd të rezervojë fati në lidhje me parashikimin që vjen nga shenja juaj? Këtë do ta tregojmë në testin e sotëm.

Janë tri shenja fati të cilave u është vendosur nga një mesazh për secilën. Ju duhet të tregoheni shumë të vëmendshëm tek ato shenja dhe në fùnd të bëni një zgjedhje. Ajo zgjedhje do t’ju japë një mesazh. Pra, është çdo gjë e qartë dhe e thjeshtë, a e bëtë zgjedhjen tuaj?

Nga 14 e 21 qershori, Gáforja dhe Peshqít jane dy shenjat me bòmbè ne çdo fushe te jetes. Mesazhi qe ju sjèllin yjet: Ju shumë shpejt do të bekoheni me shumë fat dhe lumturi në jetën tuaj.

Është koha që të lësh prapa krahëve të shkuarën dhe mos jeto me vùájtjet që të krijoi ajo e shkuar që tashmë nuk ka më rëndësi për ju. Nëse do të mendoni ende për të shkuarën, do të sèmùreni veten tuaj. Nuk duhet të dèbátoni me askënd dhe rrini lárg shèrrève pasi edhe nëse ju krijohen, ju kthejini shpinën.

Për këtë arsye, po ndálòve së debátuari me njerëzit, fati do t’ju hapë derën për shumë lumturi në jetën tuaj dhe në këtë mënyrë ju do të pèrjètoni një të ardhme të lumtur, të begatë dhe të shëndetshme pranë njerëzve tuaj të zèmrès.

Lùmturohuni sepse Vírgjèresha dhe Brícjápit do ti shtòhet rròga. Mesazhi i fátit te tyre: Një dritë jeshile po vjen në jetën tuaj dhe ajo nënkupton bòllëk, pásùri dhe mirëqenie. Ju nuk jeni një person me një shpirt materialist dhe gjithnjë e kërkoni ta jetoni jetën sa më të thjeshtë, por këtë radhë fati ka vendosur t’ju dhurojë pak “dritë jeshile”.

Si mùnd t’i shihni shenjat e fatit? Në punën tuaj javës tjetër do të merrni një lajm të madh që do t’ju thotë se ju jeni vlerësuar aq shumë sa që një rritje në rrògë do të ishte e mjáftueshme për ju.

Edhe nëse keni një biznes, ai do të marrë një vrùll ekonomik që ju nuk e kishit menduar kurrë, ndáj dhe shijojeni këtë periudhë. Por, mos hárròni: Nëse fati po ju mbështet tek financat, ju duhet të bëni me çdo kùsht një mirësi, një dhurim, apo një akt të mirë që do të lërë gjurmë në jetën tuaj.

Do te jène ne thèsín e mrekullive dhe Demi me Bínjáket, dhe Mesazhi i fátit te tyre eshte: Krahët e engjëjve do të hapen dhe do t’ju përqafojnë pasi për ju po vijnë ditë të mira dhe të begata. Ky është një lajm fantastik për të gjithë ata që mendojnë se kjo periudhë po u sjell shumë vùájtje dhe strès mèndor.

Nëse shèrri ka hyrë në familjen tuaj, nëse mendoni se bashkëshorti/bashkëshortja apo i dashuri/e dashura nuk ju dhuron më ndjenjat e mëparshme, atëherë ju duhet me çdo kùsht që atyre t’u bëni një surprizë dhe t’i lini të kuptojnë se ju jeni personi që jep jetën për ta.

Engjëjt të kanë bekuar dhe fati po ta mbush zèmrèn me shumë dashuri, ndáj s’do të jetë aspak e vèshtírë për ty të dhurosh dashuri. Engjëjt do të të përqafojmë me shumë mirësi dhe juve do t’ju lárgòhen të gjitha tèrsèt dhe të gjitha mágjítë e zèza dhe rruga drejt të ardhmes tuaj të ndritur do të shtrohet me petalet e dashurisë dhe mirësisë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te filloni 1 jete te re jashte vendit/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Sot do ndjeni nje debulese trupore per shak te pergjegjesive dhe puneve qe ju duken pa mbarim !

Demi

Sot duhet te beni levizje shume te kujdesshme be ceshtjet ekonomike Nuk eshte momenti te riskoni !

Binjaket

St keni ndikim nga zhgenjimet dhe vetzhgenjimet sidomos nese keni lindur ne keto dite !Dikush qe reklamon fame ju zhgenjen !

Gaforrja

Hena ne Bricjap ju ngre dallget e interesit ndaj te tjereve !Do keni nervozizem keshtu kujdes !

Luani

Ceshtje te punes dhe shendetit mund te veshtiresohen sot !Po shmanget gabimet mund te arrini shume gjera !

Virgjeresha

Nje pune ne udhetim do kete shume pengesa dhe lodhje Ne ceshtjet personale shkelqeni !

Peshorja

Edhe nese sot do hasni ne pengesa , kjo do ndodh qe te mbroheni me shume nga te kqijat qe mund te ndodhnin !

Akrepi

Mund te keni debate ne ceshtje familjare dhe mendime te kunderta !Ne ceshtje interesash ka probleme !

Shigjetari

Mos u nxitoni te beni levizje ne ceshtje ekonomike !Ne jeten erotike mund te kete nje klime ngaterrestare !

Bricjapi

Hena ne shenjen tuaj sot do ju bej hiperbolikisht shume te ndjeshem dhe emocional !Kjo do ju bej shenjeser te lehte !

Ujori

Sot eshte e detyrueshme te merrni kohe per veten tuaj dhe te mos vraponi pas puneve te te tjereve !

Peshqit

Ca qellime tuajat do duan me shume pune dhe mund qe te realizohen ne diten e sotme Nje ceshtje pune me shtetin keqesohet !

Continue Reading

Trending