Connect with us

Horoskopi

“Do gjeni çelësin e suksesit dhe do pasuroheni!”, Meri Shehu tregon shenjën e bekuar nga FATI

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 17 NENTOR 2021

DRITE NE ERRESIRE

E Merkure sot dhe jemi dy dite para henes se Plote ne Dem. Ndjenja e sigurise eshte shume e madhe por pasiguria dhe e keqja vjen pikerisht andej nga nuk e pret. Kjo per shkak se Urani ne Dem i permbys elementet tone te sigurise si ne ekonomi ashtu edhe ne dashuri e shendet. Cfarre do bejme perball kesaj. Kemi nje mundesi te madhe keto dite ,pasi Dielli ne Akrep takohet bukur me Plotonin ne Bricjap. Ndricon ky diell erresiren brenda nesh I jep shansin Drites te futet edhe ne skutat me te errta te subkoshiences tone.


Dashi

Nje ceshtje shume personale do zbardhet dhe ju do keni mundesine te riparoni demet apo traumat e shkaktuara .Por ky moment ju ngre nje nivel me larte.

Demi

Ajo qe eshte perball jush po tenton te largohet nga ju dhe te bashkepunoj me persona apo ceshtje me te qendrueshme. Kjo do te thote qe ju e keni humbur pak besueshmerine apo stabilitetin.

Binjaket

Do ndodh nje eklips ndjenjash ne punen dhe ecurine tuaj shpirterore. Por nderkohe do gjeni nje drite ne fund te tunelit ne lidhje me punen dhe ekononime apo qetesine tuaj shpiryerore.

Gaforrja

Cdo gje rreth jush do shihet me nje lupe te madhe dhe kjo do i zmadhoj demet ne plnin social apo shoqeror. Ka shume mundesi qe te lekunet siguria juaj mbeshtetese dhe miqesite tuaja te shperbehen.

Luani

Nuk do durroni dot me edhe nje debat apo levizje ne lidhje me punen apo me planet tuaja kryesore. Gjithsesi ky nerv mund te shendrohet ne energji nese do gjeni veten ne familjen tuaj large fames.

Virgjeresha

Dita e sotme supozohet tju sjell shume produktivitet apo si i thone te gjeni rrugen e duhur ne pyllin e dendur me shkurre ku keni humbur. Mjafton qe neper gjemba te gjeni edhe ca manaferra.

Peshorja

Do beheni te pasur sot pasi do arrini te kuptoni celsin e suksesit qe nuk do jete vetem ekonomik por edhe baze familjare dhe stabilitet ne ndjenja. Nje investim familjar do ju ndricoj rrugen.

Akrepi

Dielli ne shenjen tuaj sot eshte shume ndihmues ne lidhje me planet tuaja apo ne detajimin e veprimeve. Do keni je takim te rendesishem me fatin dhe me nje projekt te rendesishem.

Shigjetari

Nje ndricim i brendshem mund te beje qe te vini ne plan nje investim ekonomik i cili mund te rezultoj i suksesshem pasi do ta keni ndjerre vertete shume brenda vetes si nje instikt clirues.

Bricjapi

Jemi perball nje ngjarjeje te rendeisshme ne jeten tuaj personale dhe tashme do shikoni me mire rrugetimin tuaj apo te hartoni strategjine tuaj. Nje surprize mund te jete e mjaftueshme qe tju corrientoj pak.

Ujori

Per ju familja do marri rendesine me te madhe dhe ndoshta do jeni ju ata qe do jeni shpetimtaret e ketij momenti te nje ceshtjeje familjare apo biznesi familjar. Por per kete do ju duhet te mos lini pas dore karrieren e cila po ju therret.

Peshqit

Planetet jane favorizues kete periudhe per ju por aty ku rregullohet njeri duhet te perballeni me tjetrin ne menyre qe te merrni nga te gjitha anet ate qe ju duhet. Nuk do notoni ne ujra te paster por do gjeni drite edhe ne ujrat e turbullt.

Horoskopi

“Do mbusheni plot energji pozitive!”, Helena Biehl zbulon 3 shenjat FATLUME

Published

on

E enjtja (25 Nentor) do të jetë një ditë e mrekullueshme për tre shenja të zodiakut: Shigjetarin, Virgjëreshën dhe Peshqit. Gjatë sezonit të Peshores, zakonisht jemi të predispozuar të arrijmë ekuilibrin në jetën tonë. Si emocionalisht, mendërisht madje edhe fizikisht.

Shigjetari

Pas një periudhe kohore të dyshimit në vetvete, keni filluar të bëheni më të fortë se kurrë më parë. Kjo nuk është kurrë një periudhë e këndshme për t`u kaluar, por gjithmonë i jep rrugë më shumë njohjes së vetes dhe aftësisë për të krijuar ndryshime aty ku kemi më shumë nevojë. Sot përqafoni gjithçka për të cilën jeni të sigurt brenda vetes. Është normale të kesh vështirësi për të ndërmarrë veprime kur nuk ndihesh mirë me veten, por kur fillon të përmirësohesh e kupton se je i vetmi që mund të ndryshosh jetën tënde. Po, mund të ketë njerëz që janë pjesë e udhëtimit tuaj, por vetëm ju mund të jeni ai katalizator për rritje dhe për të kaluar në nivelin tjetër të jetës tuaj. Shijojeni këtë kohë dhe energjinë pozitive që ajo sjell, sepse tani për tani jeni aq i lirë sa duhet për të filluar të ndërmerrni hapat për të krijuar jetën që keni ëndërruar.

Virgjëresha

Kohët e fundit pati disa periudha sfiduese. E keni mësuar se nuk është mjedisi juaj i jashtëm ai që krijon një ndjenjë sigurie, por ai që kultivoni brenda vetes. Merrni kohë sot për të reflektuar mbi atë që ju bën të ndiheni të sigurt, atë që vërteton veten tuaj të brendshme, pavarësisht nga gjithçka që mund të merrni nga të tjerët. Dita e sotme gjithashtu mund të sjellë ndërgjegjësim më të thellë në lidhje me një vendim që keni qenë në mendjen tuaj. Kur të arrijë më në fund ajo që keni kërkuar gjithmonë, sigurohuni që sytë tuaj të jenë hapur për ta parë.

Peshqit

Një pjesë e natyrës tuaj ju bën ëndërrimtarë. Gjatë kësaj kohe mos harroni se jeni përgjegjës vetëm për atë që thoni, jo se si përgjigjet dikush tjetër. Kur mësojmë vlerën tonë, ne gjithashtu kuptojmë se ata që nuk munden ose nuk shfaqen për ne në mënyrat që na duhen, nuk kanë për qëllim të jenë në rrugën tonë. Lejojini vetes të integroheni ngadalë përsëri në shoqëri. Ka shumë mësime që i keni marrë së fundmi. Është koha për të nisur veprimet edhe pse si fillim mund t`i bëni në heshtje.

Continue Reading

Horoskopi

Mërkuri kalon në Shigjetar, Jorgo Pulla zbulon se si ndikohet Zodiaku: Këtyre 3 shenjave do t’u hapen portat e FATIT

Published

on

Merkuri ndryshon shenjë dhe nga Akrepi enigmatik hyn në Shigjetarin e egër në të parin e muajit dhe do të qëndrojë në këtë shenjë deri më 21 dhjetor. Shigjetari është shenja që lidhet më shumë se çdo tjetër me zgjerimin, duke zgjatur kështu nevojën e Mërkurit për komunikim dhe ky zgjerim mund të jetë pozitiv, në kuptimin që unë jam më i hapur ndaj ideve dhe perceptimeve të reja ose negativ, siç them më lart nga ajo që duhet dhe përfundimisht bëhem një thashethem, në varësi të horoskopit të të gjithëve. Natyra e Shigjetarit është e lumtur dhe optimiste, kështu që ne duam të dëgjojmë por kryesisht të flasim dhe të transmetojmë lajme dhe të reja pozitive, ne jemi të interesuar për njohuri të larta, gjuhë të huaja, edukata dhe kultura të tjera që janë të ndryshme nga ne, dhe tani na magjepsin .

Në anën tjetër të medaljes, Mërkuri nga Shigjetari është në dobësi dhe e bën mënyrën e të menduarit disi sipërfaqësore apo edhe të papërgjegjshme, pasi tani na mungon takti. Ne jemi të papërpunuar dhe të sinqertë sepse veprojmë me pafajësinë fëminore që përmend dhe fjala “nga të vëgjlit dhe të çmendurit mësoni të vërtetën”! Basti këtu nuk është të këmbëngulim në pikëpamjet tona, pasi nuk duhet të harrojmë se Shigjetari si shenjë zjarri është mjaft egocentrik dhe nuk e dëgjon lehtë tjetrin dhe e konsideron veten një autoritet.

Kalimi i Merkurit përmes Shigjetarit aktivizon ata që kanë lindur në shenja si Binjakët, Virgjëresha, Shigjetari dhe Peshqit dhe i fton ata të marrin vendime. Ai i jep mundësi dhe ide të papritura Dashit dhe Luanit, dhe mendime dhe lehtësime ngritëse për Peshoren dhe Ujorin. Nga data 1 deri në 8 dhjetor, ndikimi i planetit ushtrohet në dhjetë ditët e para të shenjave të zodiakut, dhjetë ditët e dyta aktivizohen nga 8 deri në 14 dhjetor dhe nga 14 deri më 21 dhjetor ndikimi i planetit pranohet nga ata që kanë lindur në dhjetë ditët e treta të zodiakut.

Këndet që Mërkuri do të krijojë gjatë kalimit të tij nga Shigjetari

 Më 13 dhjetor, Mërkuri formon një katror me Neptunin nga Peshqit dhe ju çon në gabime, ndërsa shumë gënjeshtra do të thuhen këto ditë.

• Më 15 dhjetor, Mërkuri është në një trekëndësh me Marsin nga Dashi dhe ne marrim vendime dinamike, armatosemi me guxim dhe flasim jashtë “dhëmbëve”.

• Më 20 dhjetor, Mërkuri në bashkëpunim me Diellin, premton vigjilencë shpirtërore, takime të papritura me njerëz nga e kaluara që ju japin zgjidhje të shkëlqyera.

Ndikimi i kalimit të Merkurit dhe shenjat e zodiakut

DASHI

Mërkuri është në shenjën e Shigjetarit, një shenjë shumë miqësore me tuajin, duke trazuar që andej çështje të zhvillimit dhe edukimit tuaj shpirtëror. Kështu që tani keni nevojë të rrethoheni nga njerëz me njohuri të barabarta ose më shumë se ju, të informoheni më mirë për botën në përgjithësi, të filloni një gjuhë të huaj ose të organizoni një udhëtim jashtë vendit. Gjithashtu përmirëson performancën e studimeve tuaja dhe ju mund të mësoni kultura të ndryshme të të tjerëve më lehtë. Në të njëjtën kohë, ju zgjidhni me lehtësi çështje ligjore ose procedurale, por nëse keni një kontakt të rëndësishëm me ligjin ose institucionet rreth datës 13/12, jini shumë të kujdesshëm pasi mund të mashtroheni. E sigurt është që me këtë kalim të Merkurit, ju keni të bëni me pyllin dhe jo me pemën.

DEMI

Gjatë kalimit të Merkurit nga Shigjetari, në shtëpinë tuaj të tetë diellore, ju përqendroheni në pjesën që ka të bëjë me veten tuaj më të thellë, ndërsa çështjet në lidhje me financat e palëve të treta do të dalin në pah. Kërkimi juaj i brendshëm do të sjellë disa dilema në lidhje me rrugën tuaj personale. Në të njëjtën kohë, ju nuk e humbni optimizmin dhe dashurinë tuaj për jetën edhe pse përpiqeni të zgjidhni çështjet tuaja të brendshme. Sidoqoftë, përfitoni nga rruga e Merkurit në Shigjetar, në mënyrë që të njiheni më mirë me veten dhe të gjeni zgjidhje në çështje financiare, borxhe, hua, banka dhe sigurime. Përveç kësaj, rreth datës 13/12 ju do të bëni një gabim të rëndësishëm në financat tuaja, prandaj mos ndërmerrni rreziqe.

BINJAKET

Sundimtari juaj Merkuri, nga Shigjetari, ju shtyn të rishikoni pikëpamjet tuaja mbi çështjet e marrëdhënieve tuaja dhe tani jeni duke kërkuar marrëdhënie që me të vërtetë ju mund të funksiononi si vetvetja. Eshtë koha të flisni me njerëzit ballë për ballë dhe të përqendroheni në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Nëse jeni beqar, është kohë e mirë për të filluar një lidhje të re, ndërsa nëse jeni fejuar, do të keni mundësi të kaloni shumë mirë me partnerin dhe të argëtoheni së bashku. Sidoqoftë, tani mund të thuash atë që të shqetëson në një mënyrë që do të të përfitojë. Në të njëjtën kohë, sidoqoftë, sigurohuni që të jeni shumë të kujdesshëm rreth datës 13/12, pasi për të arritur disa nga ambiciet tuaja, ju do të shtyheni në gabime të rëndësishme në marrëdhëniet tuaja.

GAFORRJA

Merkuri është në shtëpinë tuaj të gjashtë diellore, në pjesën e hartës tuaj që ka të bëjë me jetën tuaj të përditshme, shëndetin tuaj, punën tuaj dhe të gjitha llojet e çështjeve praktike. Kështu që çështjet e biznesit konsumojnë shumë nga energjia juaj me rezultatin që nuk mund të gjeni kohë për gjëra të tjera në jetën tuaj në këtë kohë. Pra, ju jeni të detyruar nga faktet të përdorni më shumë diplomaci, por edhe depërtimin që karakterizon shenjën tuaj, megjithatë jeni përgjegjës për detyrimet e të tjerëve në programin tuaj. Shikoni rreth datës 13/12 çdo diskutim në biznesin tuaj që mund të zbulojë sekretet tuaja, ndërsa në përgjithësi nëse duhet të mbyllni një marrëveshje të rëndësishme në punë, këshillohuni me miqte tuaj.

LUANI

Merkuri është në shenjën tuaj miqësore të Shigjetarit, kështu që argëtimi dhe dashuria tani luajnë rolin e parë në jetën tuaj. Ju jeni më optimist dhe mendimet pozitive që bëni gjatë kësaj kohe veprojnë si një magnet që sjell më shumë mundësi në jetën tuaj të përditshme. Ju shpreheni më mirë, më rehat, bëni humor me të dashurit tuaj dhe jeni shumë ekspresiv me shprehinë tuaj ndaj personit që ju intereson. Ju bëni diskutime thelbësore në lidhje me planet krijuese, ndërsa tani kapni idetë që më vonë do të përpiqeni të zbatoni. Në përgjithësi, ju ndani shumë nga orët tuaja me njerëz miqësorë që shkëmbejnë pikëpamje, por kini kujdes rreth datës 13/12 pasi disa njerëz ndërhyjnë në punët tuaja me qëllime jo aq të qarta ndaj jush.

VIRGJERESHA

Sundimtari juaj Mërkuri, nga Shigjetari ndikon në pjesën e jetës që ka të bëjë me familjen tuaj, kështu që çështjet familjare dhe çështjet e shtëpisë që do të lindin, do t’ju drejtojnë të merrni parasysh nevojat tuaja themelore. Në të njëjtën kohë, ju mendoni për të kaluarën tuaj dhe keni një humor nostalgjik, i cili ju çon të punoni më shumë me emocione sesa me logjikën tuaj. Kjo e bën më të lehtë komunikimin me familjen tuaj ose me njerëzit që i konsideroni familjen tuaj. Ju nuk jeni të hapur ndaj gjërave të reja dhe e doni të njohurën sepse doni të dini se çfarë keni. Gjithashtu, Mërkuri në shtëpinë tuaj të katërt diellore në një kënd të pafavorshëm me Neptunin mashtrues rreth datës 13/12 ndikon drejtpërdrejt tek ju dhe ka mundësi që të përpiqen t’ju mashtrojnë atëherë.

PESHORJA

Mërkuri në shenjën e Shigjetarit krijon një lëvizje të fortë në jetën tuaj dhe ju vë me një ritëm të shpejtë, pasi gjatë këtij kalimi jeni në një aktivitet mendor ose lëvizës. Ju bëni njohje të reja, diskutoni dhe shkëmbeni mendime, opinione dhe ide me njerëz të tjerë dhe jeni më kompromentues me perceptimet e të tjerëve, gjë që ju bën edhe më të popullarizuar. Ju keni të gjitha komoditetet që ju nevojiten në njohuri, më shumë mesazhe, më shumë telefonata dhe është një kohë e mirë për të blerë një makinë ose pajisje komunikimi, tablet, laptop, celular ose kompjuter. Vëmendje gjithashtu më datë 13/12, pasi ju mund të anashkaloni detajet thelbësore në lidhje me punën.

AKREPI

Merkuri është në shtëpinë tuaj të dytë diellore dhe përqendrohet në çështjet e materialeve dhe financave. Kështu, ju merreni më intensivisht me çështjet tuaja financiare aktuale, mblidhni informacione dhe dokumente të rëndësishme që lidhen drejtpërdrejt me portofolin tuaj, por në një nivel më të brendshëm ju përsëri mendoni për ato që i konsideroni vlera në jetën tuaj. Tani mund të aplikoni për një rimbursim të parave që keni marrë hua ose për t’ju ndihmuar të paguani disa fatura. Merkuri quhet gjithashtu Fitim, duke sjellë para që rrisin të ardhurat tuaja. Por kini kujdes rreth datës 12/13 pasi mund të bëni disa lëvizje të gabuara financiare, blini gjëra që përfundimisht s’do t’ju duhen ose madje mund të humbni një artikull që ka vlerë për ju.

SHIGJETARI

Merkuri është në shenjën tuaj të zodiakut dhe ju ndiheni të rinovuar dhe të gatshëm të përballeni me gjithçka. Kështu që ju kapni ide të reja, por gjithashtu i transmetoni ato me shpejtësi të madhe, jeni më kurioz dhe kjo ju çon në horizonte të reja, megjithatë keni tendencë të merreni me shumë gjëra së bashku këto ditë dhe keni nevojë për planifikim të mirë për t’i kapur të gjitha. Të tjerët gjithashtu ju sjellin informacione të rëndësishme dhe ju mësoni ato që nuk i dinit në të kaluarën. Por sigurohuni që të përfitoni plotësisht nga çdo mundësi për fillime të reja. Gjithashtu, rreth datës 13/12 disa çështje familjare do t’ju ngatërrojnë dhe do të ushqeni manipulime në objektivitetin e gjykimit tuaj, në të njëjtën kohë ku duhet të kini kujdes se ku keni besimi.

BRICJAPI

Kalimi i Merkurit nga shtëpia juaj e dymbëdhjetë diellore ju bën më të fshehtë se kurrë dhe ju me dëshirë shmangni ndarjen e asaj që e mbani të fshehtë nga të tjerët, duke promovuar planet tuaja larg syve kureshtarë. Në të njëjtën kohë, megjithatë, aktivitetet dhe detyrimet tuaja të përditshme rriten, një fakt që ju streson, ndërsa ju gjithashtu rregulloni detyrimet e të tjerëve. Mos bëni mendime pesimiste, përfitoni nga kjo periudhë që favorizon studimin e izoluar. Por ju gjithashtu mendoni për detyrimet morale që keni ndaj njerëzve tuaj, ndërsa prania e Mërkurit në shenjën e mëparshme është një shenjë shëmbull që disa njerëz flasin fshehurazi për ju. Por nëse ajo që ata thonë është pozitive ose negative, kjo varet ekskluzivisht nga harta juaj astrologjike.

UJORI

Merkuri është në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë diellore dhe ju jep mundësinë të shihni sesa larg qëndron mënyra se si ndani qëllimet, ëndrrat dhe vizionet tuaja për të ardhmen nga ajo e të tjerëve. Pra, me Mërkurin në Shigjetar ju jeni shumë produktiv dhe krijues, përpiqeni të bindni investitorët për dëshirat tuaja, investoni në kompanitë tuaja dhe kërkoni miq që të ndani idetë tuaja. Por nga ana tjetër ndani momente të këndshme, ndërsa në të njëjtën kohë diplomacia juaj është e lartë. Ju jeni shumë produktiv në mediat sociale, megjithatë përpunoni informacionin që ju vjen më mirë dhe mënyrë më konstruktive. Por sigurohuni që rreth datës 13/12, planet tuaja të jenë realiste dhe të mos ndiqni mullinjtë e erës si një tjetër Don Kishot.

PESHQIT

Merkuri prek çështjet e karrierës suaj dhe prestigjin tuaj shoqëror kështu që përqendroheni në to dhe çfarë doni të arrini në këto fusha. Përmes këtij kalimi të Merkurit do të keni mundësi të përmirësoni këto fusha, të shfrytëzoni rastin dhe ta lini instinktin tuaj t’ju çojë në një rrugë të tillë. Eshtë një periudhë që sjell shumë kontakte shoqërore dhe ftesa për ngjarje, përmes së cilës takoni njerëz të rëndësishëm. Tani ju keni mundësinë për të shkëmbyer mendime dhe ide me njerëz të rëndësishëm që kanë rëndësi në punën tuaj, por kini kujdes rreth datës 12/13 pasi nuk i shihni gjërat qartë dhe informacionet tuaja mund të rezultojnë të pasaktë.

Continue Reading

Horoskopi

Susan Miller paralajmëron këtë shenjë: Do kaloni një ditë shumë të vështirë, gjërat mund të dalin nga kontrolli

Published

on

Dashi

Diçka e pazakontë do të vijë në rrugën tuaj, prandaj gjeni dikë tjetër për ta ndarë këtë ndryshim. Po lini shkëndija ngado, që nga jeta personale dhe rrethi shoqëror. Jeni tepër modest dhe shpesh i nënvlerësoni shumë gjëra. Gjatë kësaj të marte duhet të tregoni të kundërtën. Do të hasni shumë pengesa, por nuk duhet të ndaleni.

Demi

Jeni duke hyrë në një fazë egoiste të jetës suaj, por kjo është gjëja për të cilën kishit nevojë në këto momente. Një mik/e juaj do të vijë të këshillohet me ju, por nuk duhet ta mbështesni në asgjë. Duhet të vazhdoni të qëndroni të fortë, edhe nëse mbeteni vetëm. Do të jetë një ditë e vështirë, por në fund do i’a dilni.

Binjakët

Mënyra më e mirë për të ndihmuar dikë është të tregoheni të ndjeshëm për shqetësimet e tyre. Merrni disa ditë pushim sepse e meritoni. Tashmë duhet t’ia nisni nga e para, por pa pishman. Në të kaluarën jeni përballur me situata të ngjashme dhe i’a keni dalë. Prova të cilës do i nënshtroheni, do shërbejë për të mos bërë më gabime.

Gaforrja

Vendosini nevojat tuaja mënjanë të paktën për një ditë. Përqendrohuni në ndihmën që mund t’i jepni të tjerëve, veçanërisht atyre që doni. Ata që janë vetëm parashikohet të realizojnë takime interesante që do i bëjnë të ndjehen mirë. Financat do arrini t’i mbani nën kontroll edhe pse do bëni disa shpenzime.

Luani

Situatat në shtëpi do të jenë shumë interesante. Një ofertë bujare do t’ju vijë papritmas nga një i afërm apo mik. Mos u nxitoni të supozoni se është shumë e bukur për të qenë e vërtetë apo s’e ju nuk e meritoni. Spontaniteti juaj do të jetë pikë force, pasi edhe në momentet që do të ziheni ngushtë, do të veproni lirisht. Kujdes me shëndetin sot.

Virgjëresha

Tregohuni të kujdesshëm të mos e lejoni ambicien të pushtojë anën e butë të personalitetit tuaj. Ju duhet të merrni një tjetër drejtim, veçanërisht nëse doni të përmbushni fatin tuaj. Nëse lejoni dikë tjetër të merret me një projekt tuajin, është si të hiqni dorë nga çdo përgjegjësi, por për rrjedhojë edhe nga meritat. Shëndeti do jetë pak delikat, kujdesuni për veten.

Peshorja

Do të përmbushni me sukses, të gjithë detyrat që ju kanë vënë, pa e kuptuar se si, dhe do të merrni shumë lëvdata. Vazhdoni kështu dhe jepni më shumë sesa të tjerët presin nga juve për të afirmuar veten tuaj. Do të keni nevojë për qetësi, nëse doni të realizoni gjithë sa keni premtuar. Personat që do të keni përballë, do t’iu kuptojnë menjëherë dhe do ju mbështesin.

Akrepi

Ajo që doni tani është një mbështetje pa kushte dhe e besueshme nga njeriu që doni. Këtë do ta merrni sapo të jeni gati. Ju keni gjithçka që ju nevojitet, dhe për këtë arsye jeni më shumë me fat se të tjerët. Gjatë kësaj dite, do të keni disa mendime më shumë, sa i takon jetës sentimentale. Shëndeti do të jetë i mirë.

Shigjetari

Nëse mendoni se mund të bëni një punë më të mirë se dikush tjetër, keni të drejtë. Prandaj merrni situatën në kontroll dhe veproni. Sa i takon kënaqësisë personale, duhet domosdoshmërisht të rrisni nivelin e vështirësisë së programeve tuaja, pasi në të kundërt nuk do të merrni admirimin e të tjerëve. Përfshijeni udhëtimin në planet tuaja.

Bricjapi

Sot kur të ndjeni nevojën për të pasur pranë dikë, mos hezitoni t’ia kërkoni njeriut tuaj të zemrës. Ju e keni menduar e menduar këtë situatë, dhe nuk mund të shihni një mënyrë për të dalë. Beqraët do preferojnë të mbajnë të njëjtin status edhe për pak kohë. Financat do jenë të mira për të bërë edhe investime.

Ujori

Nëse gjërat po bëhen pak si të mjegullta sot, bëni mirë të lëvizni përpara me shpejtësi. Mos shtyni asgjë për më vonë. Yjet ngatërrestarë mund t’ju hapin pak telashe në jetën tuaj në çift. Në punë duhet të arrini të merrni rezultate të kënaqshme, nëse doni që të vlerësoheni nga personat që ju rrethojnë.

Peshqit

Largoni çdo kritikë sot ndaj kolegëve në punë duke qëndruar fort në gjërat në të cilat besoni. Ju keni bërë të pamundurën në një projekt të madh. Mundohuni që të krijoni hapësirë edhe për t’u qetësuar. Duhet të veproni me shumë kujdes, nëse nuk jeni në gjendje të përballoni presionin. E nesërmja mund të sjellë momente më të mira.

Continue Reading

Trending